ANNA PAULOWNA. ZIJPE. t BARSINGERHORN. WINKEL. OUDE NIEDORP. CALLANTSOOG. Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Binnenlandsch Nieuws. De Kinderherstelling- en Vacantiekolonies. Prov. Staten van Noordholland. Dood door schuld. Dg ontploffing te Veendam. Financieels verhouding van Rijk en Gemeenten. De bemaling van de Vecht. De Kabinetscrisis. Den Haag zetel der conferentie. Auto te water. Gcsn zuivere koffie. Landarbeiderssïakmg Ln Groningen. Gemengd Nieuws. Ontploffing aan boord van een Engelschen kruiser. De Fransche Minister-President Poisicaré gaat heen. De heer P. Brouwer, onderwijzer va' school I alhier Is als zoodanig benoemd te Haarlenf Onze vroegere plaatsgenoot, db heer N. Benema, kapitein ter koopvaardij, is bij de te 's-Gravenhage gehouden examens geslaagd voor het tweede en tevens laatste gedeelte middelbare acte Zeemanschap. Onze kermis, die morgen, Zondag, begint, belooft toch meer, dan aanvankelijk werd gedacht. Het getal kramen, tentjes, enz. is meer dan verleden jaar, terwijl het circus Bosco, dat hier reeds vroeger ook meerma len heeft gestaan, weer is gearriveerd, terwijl de oude bekende Schinkel met zijn cinema ook weer present is, zoodat het geheel nog meevalt. Op 't sportterrein zijn Zondag twee voetbalwedstrij den. Dinsdag is op het sportterrein op verzoek van eenige Zeeuwen ringsteken op paarden, terwijl ook een groote wielerwedstrijd wordt gehouden, waarvan de winner zich verplicht een extra rit te rijden met de bekende harddraafster Catharina Spier van Wieringen. In Veerburg komt Duo Hoffman, en bij Slikker Kées Pruis, zoo men ziet is er dus op verschillend gebied nog wel wat te profiteeren. 1 De heer C. Zander aan de Stolpen heeft zijn boerde rij verkocht voor bloembollenland. Naar men ons mededeelt, sluit de rekening van het Burgerlijk Armbestuur dezer gemeente, dienst 1928, met een nadeelig slot van f288.01. ST. MAARTENSBRUG. Naar wij vernemen is het bouwen van de boerderij genaamd Twist Vlied, voor rekening van don heer G. Blaauboer Kz., opgedragen aan de heeren D. de Leeuw Wz. alhier en C. Blaauboer te Schagen. Naar ons werd medegedeeld, heeft de heer G. Veuger Sr. van den heer P. Dekker een perceel wei land gekocht, met het doel daarop het volgend jaar een burgerwoonhuis te laten bouwen. KOLHORN. Bij den heer P. Kistemaker, Waardpolder, is het eigenaardig schouwspel te zien, dta vier jonge ko nijntjes door een wat worden gezoogd! De laatste dagen dezer week stonden in het teeken van schoolfeesten en het waren dagen, welke een be langrijke plaats Innemen In het leven der schooljeugd. Immers toch het loon voor getrouw schoolbezoek over het afgeloopen schooljaar, wordt uitgedrukt In het al- of niet medegaan met de schoolreisjes, of het deelnemen aan het plaatselijk feest, al naarmate de klas waarin de leerling geplaatst is. Begunstigd door mooi weer ging de 3e en 4e klasse Woensdag naar Bergen en Egmond aan Zee ,waar ze volop genoten hebben van duin- en zeevermaak en heer lijk bruin van de zon terug keerden. Donderdag ging de 5e klasse naar IJmuiden, ook daar was vermaak aan zee, en daarnaast het bezichtigen van datgene wat aan IJmuiden zijn groote bekendheid heeft gegeven, zijn groote waterwerken en zijn scheep vaart, en dan die attractie, juist getuige te zijn van het binnenkomen van een groot pasagiersschip uit West- Indië. Die aankomst van de reizigers op Hollands bo dem, die begroeting door bloed- of aanverwanten, na, wie weet hoeveel jaren, in den vreemden te zijn ge weest, of het zien van negers of Chineezen, die een plaats innamen onder de bemanning van het schip.. En terwijl de grooteren daar in IJmuiden genieten, Is het de beurt aan de kleinsten die in Winkel in de kolf baan van den heer Zeeman te Lutjewinkel hun feest hebben, 't Is voor velen de eerste schrede op dit pad, dat ln de meeste gevallen ook vader en moeder hebben ge kend in hun schooljaren, en hoewel eerst wat schuch ter, komen* ze spoedig in de goede stemming en hun regeling was als volgt samengesteld. Om 1 uur vertrok het Winkelsche clubje zingend naar Lutjewinkel, vreenigde zich met de Lutjewinkelers op het schoolplein aldaar en gezamenlijk trok men naar het terrein van den heer Zeeman, waar een vijftal vlag gen lustig wapperden. Van de meisjes van 5 en 6 jaar, die vlaggetjes ln den stoof moesten steken wonnen de prijzen: Dientje Krab en Jo van Agteren. De jongens van 5 en 6 jaar moesten kegels halen. Hier waren de prijswinnaars Jan Zander, Jan Kruit, Herman Span en Karei Groes. De meisjes van 7 en 8 jaar moesten op sloffen en met een stuiter op een houten lepel probeeren weer „com pleet" op het punt van uitgang terug te keeren. Hier waren de winnaressen: Mientje Hofland, Greta Kiese- ling, Stina van Agteren en Jannie Landman. Bij het zakloopen wisten van de jongens van 7 en 8 jaar de prijzen te behalen: Co Krocké, Gerrlt Zweep en Arie Copler. In de pauzes werden versnaperingen rondgedeeld en tot slot trok leder met een cadeautje huiswaarts. Enkele ouders genoten mee van het plezier der klei nen en het ls te hopen, dat meerderen dit voorbeeld zullen volgen. Vrijdag toog de 5e en 6e klasse naar Amsterdam, teneinde daar een bezoek te brengen Artis en Aquarium en waar andere jaren een watertocht langs het IJ en door de grachten werd gemaakt, dit jaar stond op het programma een bezoek aan het Vlieg kamp „Schiphol", wat voor hen weer een groote attractie was. Wat hebben ze die dagen gezongen en plezier gehad. Oder belangstelling van velen, vertrok ken ze blijde, en onder niet minder belangstelling zijn ze teruggekeerd, blijde en vol van hetgeen ze gezien en genoten hadden. En dan vol aangename herinneringen aan dat, wat hen het meeste aantrok, is thans de va- cantie Ingeluid. Volksonderwijs heeft het zijne weer gedaan, daartoe in staat gesteld door veler steun en veler hulpvaardig heid, en toch het zij gezegd, steunt Volksonderwijs en wordt lid, opdat men zoo voort zal kunnen gaan in de toekomst Ouders van kinderen die in dit genot mede leven, stellen deze instelling zoo op prijs, dat zij zoo het maar eenlgszlns mogelijk is, lid zijn, allemaal en ouders zonder kinderen op school, en anderen die geen kinderen hebben of niet gehuwd zijn, ook die tracht Volksonderwijs te bereiken en naast de velen die reeds lid zijn, tracht men er nog veel meer te krijgen, want bedenk, dat er verscheidene leden noodlg zijn om één kl^d te laten uitgaan. De heer J. H. Verlaan alhier behaalde de Hoofdacte. GROOTE KEETEN. Vrijdag werd onderhands aanbesteed: het vergrooten van de Boerderij der Diaconie der Hervormde Gem. Callantsoog, staande in Korteweg nabij 't Zand, en ■wel met den volgenden uitslag. P. Veeter, Koegras f 5800, J. Toes, Groote Keeten f 6550, P. Vos, Callants oog f 6600, A. Eriks en Zoon, Burgerbrug f 6690, A. van Eekeren, Kelnsmerbrug f 6700. Het werk is aan den laagsten Inschrijver gegund. Gistermiddag ontstond door vonken uit het werk spoor brand aan den Noord-Schinkeldijk, de schelding tusschen den Polder 't Hoekje en Polder Callantsoog. Daar de brand zich eerst ernstig liet aanzien, werd de brandspuit,'welke gestationneerd ls bij Zwaardijk, ge- requireerd, maar door vele rappe handen werd de brand met graven en schoppen gebluscht, wat wel gelukkig was, daar en in die omgeving weinig water is met deze droogte en de dijken heel dor en droog zijn. NAAR LOURDES. De volgende week vertrekt weer een bedevaarts- trein naar Lourdes, met welken trein ook een vier tal onzer ingezetenen de reis zullen meemaken. Lous- des wordt dit jaar buitengewoon druk door Neder landers bezocht. NIEUWE POSTAMBTENAAR. In de plaats van den heei W Kerkmeer, die 1 Aug. naar Den Haag gaat, is geplaatst .aan 't kan toor alhier mei. W. Dekker, thans te Den Haag (af komstig van Den Burg op Texel). HALVE STUIVERSVEREENIGING. De Halve Stuiversvereeniging voor on- en minver mogende lijders aan vallende ziekten ontving van afdeelingen uit Holl. Noorden in de maanden Maart, April en Mei de volgende bedragen: Alkmaar f 81.20, Anna Paulowna f4.62, Bergen f28.92, Breezand f40.11, Burg op Texel f64.52, Helder fll4.63^% Den Hoorn op Texel f6.30; Oosterend op Texel f54,50, Julianadorp f21.58, Oudeschild f 13, Sint Pancras f30.Schagen f30.10, Schagerbrug f 14.35, Wierin gen f 12.45. MARKTO VERZICHT. De aanvoer van vette koelen was Donderdag weer jamelijk, de handel was goed, wel iets beter bij de vorige week, prijzen tot 53 ets. De handel in gelde- en kalfkoeien was niet vlot, wat wel te denken was, het is te droog. Zoo was 't ook met de pinken. In stieren was wel wat handel, tot 40 ets. De handel in paarden was aan den stillen kant. Het waren 't meest Russische hitten, er waren mooie beesten bij. De handel in nuchtere kalveren was Iets minder in prijzen en aan den stuggen kant Bokken en geiten, welke aangevoerd waren, 't was niet veel, maar wat er was, is goed verkocht. De handel in vette schapen was stug. De oude schapen gingen ook niet zoo vlug van de hand als we gewoon waren, tot f 36. Zoo ging het met de magere schapen het zelfde, en lammeren stug. Dus de schapenhandel is tegenwoordig niet rooskleurig. Oorzaak: ook wel de warmte en de droogte. De biggen en schrammen werden duur verkocht, ten minste hooge prijzen, doch de handel was zeer matig. Weinig vette varkens waren er aangevoerd, de prijzen iets hoogqr, handel stug. Zouters niet aangevoerd. Op de kippenmarkt was aardig drukte, met een mooien aanvoer, de handel was daar goed. Boter prijshoudend. WOENSDAG 31 JULI 1929. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 8 uur, de heer Slort, v. Apeldoorn. Het Centraal Genootschap heefl ln zijn tien hulzen op het oogenblik meer dan dul zend kinderen in verpleging. In de 5 zee-koloniehuizen zijn alle plaatsen tot aan begin October geheel besproken. Bovendien wachten nog 80 kinderen tevergeefs op een plaatsje. In de bosch-koloniehuizen zijn in Veluwezoom en het Rivierhuis nog een beperkt aantal plaatsen vrij in de Septembergroepen. Verder zijn ook daar alle plaatsen tot begin October ingenomen. Vrijdagmorgen kwamen de Prov. Staten van Noord holland bijeen, onder voorzitterschap van den com missaris der koningin, jhr. mr. dr. A. Roëll. De heer B. H. Sajet te Amsterdam, werd tot lid der Staten in de vacature-Kleerekopcr toegelaten. Het adres van het bestuur van het melkcontrole- station Amsterdam, houdende een verzoek om een subsidie van f 10.000, werd gesteld in handen van ^Ged. Staten om prae-advies. Geldig of ongeldig. Vervolgens werd de stemming gehouden voor leden van de Eerste Kamer. Er waren twee stemhokjes in de zaal aangebracht, zoodat de stemming door de 74 aanwezige leden slechts langzaam vorderde. Bij het verzamelen van de stembiljetten door den voorzitter bleek, dat op één biljet alleen een stip was gezet voor den naam Van den Bergh, en niet op de aangegeven plaats boven aan de lijst. Er was verschil van meening, of dit biljet geldig of ongeldig moest wordden verklaard. Na eenig debat werd op voorstel van het stem bureau met 43 tegen 22 stemmen besloten, het biljet ongeldig te verklaren. Zelfs in dit hoogc college kan dus nog niet ieder Hoogmogende goed stemmen. Bij het leggen van buizen te Ubbergen is een ar beider, die in een kuil aan het graven was, door het instorten van een muur bij die kuil onder steenen bedolven. Hij overleed aan de verwondingen. Naar aanleiding van dit ongeluk heeft voor de Arn- hemsche rechtbank terecht gestaan een voorman, die de leiding van het werk had, wegens het aan zijn schuld te wijten hebben van den dood van den ar beider. Hij had het niet noodig geacht om den muur, toen de sleuf voor de buizen werd gegeven, te stutten. De subst.-officier van justitie eischte drie weken gevangenisstraf. De verdediger was van oordeel, dat verantwoordelijk is de bouwer van den muur. Uitspraak 30 Juli. Het was Donderdag en Vrijdag ontzettend druk bij de puinhoopen van de afgebrande fabriek. De be zoekers kwamen zelfs uit Zuidholland, Gelderland, Utrecht en Friesland. De file auto's langs den weg was enorm lang en duizenden fietsers kwamen van overal en stonden bewegingloos naar de rookende puinhoopen te kijken, waar men bezig was naar het zoeken van den nog afwezigen Bos. Men zoekt nog maar steeds op de plaats, waar hij het laatst is ge zien. Vermoed wordt echter dat de explosie hem naar elders heeft verplaatst, want zijn mede-arbeider Kruisinga, die ook op diezelfde plaats werkzaam was, is verkoold achter de muren van het huis van den opzichter gevonden, ruim tien meter daarvandaan. Het groote apparaat, een soort stoomketel, waarbij zij werkten, was nl. boven uit de fabriek geslingerd tot tien meter achter het huis van den opzichter. Zoodoende vermoeden de werklieden dat Bos in het felle vuur is gebleven en dat men zeer vermoedelijk de overblijfselen niet zal vinden. Men is overigens met het opruimen bezig en de as suradeuren zijn gekomen om de schade op te nemen. DE NIEUWE WET AFGEKONDIGD. Afgekondigd is de wet houdende herziening van de finantieele verhouding tusschen het Rijk en de ge meente, en wijziging van eenige bepalingen der Provin ciale wet en der Gemeentewet. De wet treedt in werking met. ingang van 1 Mei 1930. ONDER DB WIELEN. Te Drogeham (Fr.) viel de voerman W. P. de Boet bij het verrijden van zand van de opslagplaats zoo danig, dat de wielen van den wagen over zijn lichaam gingen. Hij bekwam een hoofdwonde, inwendige kneuzingen, een gebroken been en een gekneusden arm. Na voorloopig door dr. Bogtstra van Twijzel te zijn verbonden, is hij naar het Diaconessenhuis te Leeuwarden vervoerd. Zijn toestand is zorgelijk. BROEDERTWIST. Bij een ruzie tusschen twee broeders, wonende aan den weg naar Voorts te Zutfen, is het tot handtas telijkheden geko?nen, met het noodlottig gevolg dat de eene broer den ander zoodanig tegen het hoofd schopte, dat het slachtoffer bewusteloos neerviel en per auto naar het ziekenhuis vervoerd moest wor den, waar voor zijn leVen gevreesd wordt. EIND UIT DEN TREIN GEVALLEN. Donderdagmiddag is uit den stoomtrein van Lei den naar Haarlem ter hoogte van Warmond een jongetje van vier jaar uit den trein gevallen. Het jongetje, dat met zijn ouders en drie andere kinde ren in den coupé was, had aan de kruk van het por tier gepeuterd; de deur vloog plotseling open en het kind sloeg er uit. Onmiddellijk werd aan de noodrem getrokken. De vader, een dokter, verzorgde het kind in den goederenwagen, waarna de trein verder reed. Vóór de aankomst te Heemstede was het kind ech ter overleden. BRAND TE SOMMELSDIJK. Aan kwaadwilligheid te wijten? In den nacht van Donderdag op Vrijdag 1.1. om streeks twaalf uur, werd een begin van brand ont dekt in een landbouwerschuur van de erven Tim mermans te Sommelsdijk. Bij de blussching bleek papier in petroleum gedrenkt te zijn en vervolgens ontstoken. Door de opmerkzaamheid van een nacht wacht kon dit brandje worden gebluscht. Omstreeks half vier brak ten tweede male brand uit, thans in de landbouwschuur van J. A. Slis, de schuur ging geheel in vlammen op. Drie veulens en twee varkens verbrandden. Verzekering dekt de schade. Enkele jaren geleden kwamen te Sommelsdijk in én winter ongeveer twintig branden, voor. Men ge looft thans aan kwaadwilligheid. In de Vrijdag gehouden buitengewone zitting der Provinciale Staten van Utrecht, werd na de verkiezing van leden der Eerste Kamer behandeld een voorstel van Ged Staten om te komen tot stichting en exploitatie van een gemaal bij Muiden, mits op voldoende wijze zou zjjn verzekerd, dat voor 1 Oct. 1929 anderen dan de provincie Noordholland zich tegenover Gedeputeer den zullen hebben verbonden, aan de provincie Utrecht gedurende de jaren 1930 tot en met 1937 jaarlijks te zullen afdragen f 31.000 of zooveel minder als twee derden van de jaarlijksche bemalingskosten in elk jaar zyllen bedragen. Voor het oprichten van een tijdelijke bemalingsin richting van de Vecht bij Muiden vroegen Gedepu teerd^ een crediet van f 250.000. Het voorstel werd aangenomen. JHR. RUYS NIET GESLAAGD Naar den parlementairen 'redacteur van „De Stand aard" (A.-R.) ter oore kwam, zou jhr. Ruys de Bee— renbrouck niet geslaagd zijn ln zijn pogen tot formatie van een parlementair kabinet, steunende op de drie partijen der rechterzijde. Brussel, 26 Juli. De Belgische regeering heeft toegestemd in de aanvaarding van Den Haag als zetel van de Conferentie der regeeringen. Bij informatie op het departement van Buitenland- sche Zaken te Den Haag kon men nog geen definitief uitsluitsel geven op de vraag, of de regeering de uit- noodiging der buitenlandsche mogendheden zou aan vaarden. Wij kregen evenwel den sterken Indruk, dat onze regeering de uitnoodiging gaarne zal inwilligen. OP EEN JACHT GEVALLEN Donderdagavond is op de Haringkade bij de brug te genover den Nieuwe Duinweg te 's-Gravenhage een on geluk gebeurd, dat nog vrij goed is afgeloopen. Een open auto, toebehoorende aan een dokter in Was senaar, kwam uit de richting Scheveningen. Behalve den chauffeur, zaten nog 2 heeren en een 3-jarig jonge tje in den wagen. Eij den, hoek van den nieuwe Duinweg moest de chauf feur uitwijken voor een anderen auto. Hij raakte zijn stuur kwijt en reed met volle vaart in het water. Daar ter plaatse lag een pleizierjacht, aan den kant gemeerd, toebehoorende aan den heer A. v. D. De eige naar was met eenige personen naar het vuurwerk te Scheveningen en het jacht lag dien tijd onbeheerd. De auto kwam preoies op 't jacht terecht, bleef er met de vooras aan hangen. Het scheepje werd geheel ver nield. De inzittenden van den auto geraakten te water, doch voorbijgangers konden hen spoedig op het droge bren gen. Na eenige moeite gelukte het een tramconducteur het jongetje eveneens behouden aan den wal te bren gen. Alle personen waren met den schrik en een nat pak vrij gekomen. De materieele schade is echter zeer aan zienlijk, niet alleen van het jacht, maar ook aan den auto, die later door den kraanwagen op het droge is gebracht. KA onderzoek in de zaak betreffende den brutalen diefstal van 25 balen ongebrande Santos-kcffie uit een spoorwagen aan de Lekhaven te Rotterdam wordt nog steeds voortgezet Het was de politie ter oore gekomen, dat een partij koffie was opgeslagen in een pakhuis aan de Nleuke Haven aldaar en dat het met deze koffie niet geheel in orde zou zijn. Men kwam evenwel tot de ont dekking, dat dit niet de gezochte Santos-koffie was. In- tusschen bleek, dat op de Nieuwe Haven gevonden kof fie afkomstig was van een diefstal, welke eenige dagen geleden was gepleegd ten nadeele van de firma S. te Gouda. De koffie is in beslag genomen. BEMIDDELING. Zooals bijna ieder jaar tegen oogsttijd, is in Ooste lijk Groningen wederom een staking van landarbei ders en heerschen er wederom scherpe verhoudingen. Het duurt al eenige weken en getracht wordt te be middelen en partijen tot elkaar te brengen. Donderdagmiddag heeft ten stadhui ze te Winscho ten een conferentie plaats gehad tusschen partijen. De heer J. Buiskool, burgemeester van Delfzijl die als bemiddelaar optreedt, had aan partijen een be middelingsvoorstel 'aangeboden, bevattende eenige loonsverhoogihg, enz. De besprekingen hebben geen direct resultaat op geleverd, doch vóór Woensdag elf uur a.s. zullen par tijen haar definitieve beslissing bekend maken. In de besprekingen vond de heer Buiskool aanlei ding om zijn voorstel te handhaven. VELE GEWONDEN. TWAALF DOODEN. Uit Londen, 26 Juli. De Britsche Admiraliteit deelt mede, dat hedenmorgen aan boord van den Britschen kruiser Devonshire tijdens schietoefenin gen in het Oostelijk gedeelte van de Middellanüsche Zee een ernstige ontploffing plaats vond. De Admira liteit had nog geen nauwkeurige opgaaf van het aan tal slachtoffers ontvangen, doch dit aantal bedraagt, voor zoover thans bekend is, zeventien, waarvan zes zwaar gewonden. Uit Malta, 26 Juli. Het aantal slachtoffers van de ontploffing van den kruiser Devonshore bedraagt 25 man, van wie zes dooden, drie levensgevaarlijk, vijf ernstig gewonden, en elf, wier wonden minder ernstig zijn. Aantal dooden tot twaalf gestegen. Uit Londen, 2 Juli. De admiraliteit deelt mede, dat zes van de gewonden van de Devonshire zijn overleden, waardoor het aantal dooden tot twaalf ge stegen is. Reeds eenigen tijd gingen er geruchten over een minder gunstigen gezondheidstoestand van Poincaré met daaraan vastgeknoopt zijn vermoedelijk aftreden. Ofschoon herhaaldelijk tegengesproken, heeft thans toch de minister-president zijn ontslag ingediend. Hij moet geopereerd worden. Men wijst er op, dat de minister-president, die bin nenkort in een ziekeninrichting moet worden opge nomen om zich daar aan een zware operatie te onder werpen, bij den tegenwoordigen toestand der buiten landsche politiek niet voornemens is de verantwoor delijkheid voor de regeering langer te dragen. NOODWEER IN TSJECHO-SLOWAKIJE. Praag, 25 Juli: Het district Tabor werd heden door een buitengewoon hevig, met hagelslag gepaard gaand onweer geteisterd, dat een geweldige schade aanrichtte. In acht gemeenten is de oogst volkomen, in vier andere voor viervijfde deel vernield. Hoen ders, wild, enz. werden door de reusachtige hagel- steenen gedood. Vele huizen en schuren werden ver nield, waarbij ettelijke personen kwetsuren opliepen. Korten tijd geleden is het district Tabor ook reeds door een dergelijke ramp getroffen. VIJF DOODEN DOOR DEN BLIKSEM. Clermont Ferrand, 25 Juli: Tijdens een hevig onweer sloeg de bliksem in een boom, waaronder zeven personen een schuilplaats hadden gezocht. Vijf hunner werden gedood, een liep ernstige brandwonden op. NOODWEER IN DUITSCHLAND. In verschillende streken van het Duitsche rijk heeft het Donderdag zwaar geonweerd. Zoo te Mun- chen, waar het noodweer was, dat een uur duurde en gepaard ging met een wolkbreuk. De brandweer moest herhaaldelijk uitrukken om hulp te verlee- nen bij waterschade. Tijdens de bui was de geheels stad volkomen in het duister gehuld, zoodat men op dit vroege uur overal de lichten moest ontsteken. Ook bij Trier heeft het duchtig gespookt, vooral in het Niederprün- en Nimsdal. Daar sloeg de bliksem in een groep arbeiders Een van de mannen werd ge dood, de andere bedwelmd. Dichtbij werd een boer, die naast een maaimachine stond, doodgeslagen. ZES JONGENS DOOR EEN GRANAATONT- PLOFFING GEDOOD. Warschau, 26 Juli: Op een weide bij Zborow in Oost-Galicië trachtten eenige boerenjongens, die het vee hoedden, een granaat, die zij op het veld gevon den hadden, uit elkaar te nemen. Plotseling ontplofte de granaat, waardoor zes knaapjes in den ouderdom van zeven en acht jaar gedood werden. Twee andere jongens werden zwaar gewond. DE DUITSCHE RIJKSKANSELIER. De rijkskanselier is blijkens de laatste berichten uit Heidelberg, thans buiten levensgevaar. GOEDE MORGEN. HEERENI In het gebouw van den Pruisichen Landdag wa ren vijf strafgevangenen onder streng toezicht aan het werk gezet om een groote hoeveejheïd oud pa pier op stapels te binden en weg te brengen. Zij droe gen van de gevangeniskleren slechts de blauwe broek en mochten het speciale hoofddeksel, dat de gevangenen dragen, afzetten. Plotseling heette het, dat een van het vijftal ver dwenen was. Het bleek bij het dadelijk ingesteld on derzoek, dat de man rustig door een der uitgangen was vertrokken en de portiers, die daar stonden juist voor een scherpe controle met 't oog op de aanwe zigheid in het gebouw van de gevangenen, met een vriendelijk ..Guien Morgen, meine Herren!" had ge groet, toen hij de straat opstapte. Zij hadden hem voor een monteur gehouden, die zijn werk had ver richt en naar huis ging. Tot dusver is geen spoor van den vluchteling ont dekt. MEDEMELIK, 26 Juli.. Schotsche muizen i 1.401.60, kleins muizen f 1.60— 1.85 per 50 Kg.

Schager Courant | 1929 | | pagina 12