001 VOOR B! Jac. ZOMERDIJK DE RAMP TE VEENDAM. Vierde Blad. Binnenlandsch Nieuws. weinig geld iets goedstekoopen Bosch- en heidebrand op de Veluwe. Man aangereden door een vrachtauto. De listige fietser. Auto tegen een boom gereden. slrijcU Slager zichzelf met een mos in het hart getroffen. Vreesclijk ongeval te Gouda. Gemeentegeneesheer ontslagen. Staatsloterij, Gemengd Nieuws. Het vlootprogram der Engelsche Arbeiders-Regeering. Groote hitte te Rome. De ontploffing te Berlijn. Frankrijk geen kranten meer op Zondag. Zaterdag 27 Juli 1929. 72ste Jaargang. No. 8500 HET AANTAL DO ODEN REEDS TOT ZES GESTEGEN. Een zeer aanzienlijke schade Is door de ontploffi aangericht. De verslagenheid In Veendam en omstreken over do ramp, welke Woensdagavond in de aardappelmeel- en dextrinefabrieken van de firma KL en J. Wilkens te Ommelanderwijlc heeft plaats gevonden, is groot. Hoe wel omtrent de directe oorzaak van den brand, die dien middag omstreeks 4 uur in de fabriek uitbrak, niets vaststaat en men wellicht voor altijd zal moeten gissen daar degenen, die opheldering kunnen geven, niet meer in het leven zijn, kan gemeld worden, dat de ramp is aangevangen met een kleinen brand. Deze is ontstaan in een meelloods, die tegen de fabriek is aangebouwd. Hier staan ook de machines voor de bereiding van dex- trine. Een aantal arbeiders, dat bij het uitbreken van den brand aanwezig was, trachtte 't vuur te blusschen en tijdens dit werk heeft de ontploffing, die zoo groote verwoestingen heeft aangericht, plaats gehad. Hevige ontploffing. In een minimum van tijd was de geheele fabriek, die een groote oppervlakte beslaat, één vuurzee, waarvan groote stukken muur en stukken van het dak ver weg sloegen. In de fabriek waren voor de na-campagnes on geveer tachtig arbeiders werkzaam. Hoe hevig de ontploffing is geweest, blijkt wel uit het feit, dat een lange dakgoot van de fabriek op ongeveer dertig meter afstand geheel kromgebogen in de tuinen Is teruggevonden. In de omgeving van de plaats des onheils, is van de daar staande woningen geen ruit heel gebleven. Verscheidene boerderijen, die aan den overkant van het kanaal staan, werden ernstig beschadigd. De pan nen werden van de daken geslingerd en ruiten werden vernield. Vooral de boerderijen van J. Vegter en H. Nie- boer moesten het ontgelden. In bovengenoemde huizen zijn niet alleen alle ruiten vernield, doch zijn alle deu ren ontzet, paneelen uitgeslagen. De porceleinkast was In een bergplaats van scherven veranderd, lampen wa ren omgeslagen en de schilderijen waren van den wand geslingerd. Op ongeveer 30 meter afstand van de fabriek is een hek geheel verschroeid en gedeeltelijk weggeslagen door den luchtdruk. Paniek. Direct na het uitbrgken van den brand vjuchtte Iedereen zoo spoedig mogelijk uit de fabriek. Ook de machinist vluchtte uit angst. Spoedig echter kreeg hij zijn bezinning terug, ging weer naar zijn post en wist den stoom van de ketels te verwijderen. Was dit niet ge beurd, dan had een groot gevaar bestaan, dat ook de ketels zouden zijn gesprongen. Het bericht van de ramp verspreidde zich zeer snel In de omgeving. Tot op grooten afstand was de ont ploffing gehoord en van heinde en ver toog men naar de plaats van de ramp. De motorspuiten uit Veendam werden onmiddellijk gealarmeerd en waren spoedig ter plaatse. Aan blusschen viel niet te denken. De voor naamste taak van de brandweer bestond dan ook uit het beletten van uitbreiding van de ramp. Behalve het fabrieksgebouw en de meelloods zijn nog twee boerderijen, bewoond door opzichters van de fa briek, een prooi der vlammen geworden. De groote schare van belangstellenden werd door de politie op een behoorlijken afstand gehouden. Op het terrein van de ramp bevond zich een groot aantal autoriteiten. Gedurende den avond arriveerde het parket uit Win schoten tot het instellen van een onderzoek. Tot nu toe heeft dit onderzoek nog niet veel resultaat opgeleverd, daar van de fabrieken niet veel meer dan een puinhoop is overgebleven. Men ziet slechts Ineengestorte, gebla kerde muren en daartusschendoor doorgeknapte of ge bogen balken en de overblijselen van machines. Direct na de ontploffing werden alle doctoren uit Veendam gealarmeerd, daar men vreesde, dat zich een groot aantal slachtoffers onder de puinhoopen bevond. De verwarring was eerst, zeer groot, maar spoedig was er orde geschapen en kon met grooten spoed tot ber ging van de slachtoffers worden overgegaan. Da slachtoffers. Dê volgende dooden zijn te betreuren: de arbeider P. Kruizinga, gehuwd en wonende te Meeden; K. Bos, die nog steeds onder de puinhoopen ligt be dolven; Fokko Molog, een jeugdig arbeider; de vrouw van den opzichter Miedema, die onder een ingestorten muur werd gevonden, en de 21-jarige Antje Miedema. De 19-jarige zoon van den opzichter, Jacob Miedema, verkeert in zeer ernstig levensgevaar. Hij is opgenomen in het Katholieke ziekenhuis te Winschoten. In het R.K. Ziekenhuis te Winschoten zijn voorts ter verpleging opgenomen Otto Koetje. Leo Lemain en Willem Timmer. De toestand van deze drie personen is ernstig. Zij hebben allen brandwonden in den derden graad. In hetzelfde ziekenhuis zijn nog behandeld, doch naarna naar huis vervoerd, Willem de Boer, Frans Kemper, Piet Hesse, Karei Wijngaard, Rudolf Vos, Hendrik Bartels, Piet Wieringa, Rudolf Luken, Jan Bleeker, Willem Heikens, Jan Drent, Gerrit Haarlem mer, Frans Kostwinner en Jan Seipel. Eenigen van hen waren slechts licht gewond en konden zich weer op straat begeven. In het Academisch Ziekenhuis te Groningen zijn opgenomen Piet Molema en Hendrik Klein. Beiden zijn ernstig gewond, doch hun toestand is bevredigend. Medegedeeld werd, dat alle patiënten vreeselijke brandwonden hadden gekregen, ontzettend om aan te zien. Jac. Miedema, die er het ergst aan toe was, daar zijn gezicht geheel was verbrand en het hoofdhaar volkomen werd afgeschroeid, lag met hooge koortsen te bed, doch was bij volle kennis. Met zijn vader heeft de ongelukkige zich geruimen tijd kunnen onderhou den. Hoe smartelijk zal het wederzien der belde man nen zijn geweest. De vader, gebroken naar lichaam en geest, in het besef twee, wellicht aanstonds drie ver wanten te moeten betreuren; de zoon, levende op de grens van leven en dood. Ook de overige patiënten heb ben hooge koortsen. Geen van hen heeft inwendige kwetsuren gekregen. Van de zwaar gewonden is Lamain er het minst erg aan toe. Bos nog niet gevonden. Donderdagmorgen ging er te Veendam een gerucht, dat de vermiste arbeider Klaas Bos zich in het zie kenhuis te Winschoten bevond. Ook werd van andere zijde gezegd, dat hij te Groningen in een ziekenhuis zou liggen. Het "koeken in de puinhoopen der verwoeste fabriek naar het lijk van Bos werd na deze mede- deelingen onmiddellijk gestaakt Bij onderzoek is ech ter later gebleken, dat de geruchten onjuist waren en dat Bos nog steeds niet gevonden is. Het opruimings- werk werd daarna weer voortgezet tot heden toe ech ter zonder resultaat Het aantal dooden bedraagt dus tot nu toe vier en het aantal gewonden vermoedelijk negentien, van wie er zeven zeer ernstig aan toe zijn. Voorts ls dan nog vermist genoemde Klaas Bos. Het is zoo goed als ze ker, dat ook hij den dood heeft gevonden, en het vin den van zijn lijk schijnt nog slechts een kwestie van tijd Jacob Miedema overleden. Nader wordt gemeld, dat Jacob Miedema, de zoon van den opzichter, Donderdagavond om 11 uur in het R.K. Ziekenhuis te Winschoten is overleden. Het aantal slachtoffers is tot zes gestegen. De zwaar getroffen familie Miedema. Als treurige bijzonderheid meldt men ten slotte nog, dat een Andere zoon van den nu zoo zwaar getroffen fabrieksopzichter Miedema eenlge jaren geleden In een teil kokend water gevallen en aan de gevolgen ge storven is. Groote schade. De schade wordt op eenige tonnen geschat. Vermoe delijk zijn 30.000 balen meel verbrand. Er zijn twee boerderijen verbrand, die elk voor f 18.000 verzekerd zijn. De schade aan de omliggende boerderijen wordt op f 50.000 geschat. De verbrande fabriek was vobr 5 a 6 ton verzekerd. Aangemoedigd door het buitengewone succes dezer Opruiming zullen wij nog enkele dagen doorgaan, om OOK U in de gelegenheid te stellen om voor Vsraagt stalen en zichtzendlng KLEEDINGMAGAZIJN SCHAGEN. GESTICHT DOOR EEN ZWERVER. Een felle bosch- en heidebrand heeft wederom een fraai stuk natuurschoon van de Veluwe verwoest. On der aan den Hoenderlooschen berg, in de omgeving van de woning van boschwachter Scheper, is de brand ont staan, die zich uitstrekte over een groot stuk hei en la ter oversloeg in een dennenbosch in het Leesteh, van de ontginningsmaatschappij Hoenderloo, directeur ba ron v. d. Borch van Verwolde te Warmsveld. Dichte rookmassa's stremden zelfs het verkeer op den Hoenderlooschen weg, zoodat ook de autobusdienst ApeldoornArnhem vertraging ondervond. Met man en macht trok men te velde tegen de vlammenzee. De Eendrachtsche brandweer was 't eerst aanwezig, spoedig gevolgd door die uit Ugchejen, Apeldoorn, Wormen en Loenen. Voorts verschenen Apeldoornsche politieman nen, later een 50 militairen uit de Harskamp, onder lei ding van kapitein Van Duren, een detachement mare chaussee uit Apeldoorn, rijksveldwacht, boschwachter3 en arbeiders: de houtvesters Van 't Hof uit Apeldoorn, Koning uit Arnhem en de hoofopzichter en opzichter van de Nederl. Heide Mij., de heeren Wolters en Roze- boom uit Beekbergen. Toen de brand een uur gewoed had, was hij op zijn felst; daarna heeft men nog anderhalf uur werk gehad om de vlammen geheel en al meester te worden. Er is 10 H.A. hei en 5 H.A. bosch verloren gegaan. Het moet wel vast staan, dat het vuur is aangestoken. De veldwachter te Hoenderloo heeft een zwerver, af komstig uit Veenendaal, een zekeren G., gearresteerd, die bij zijn eerste verhoor door de Apeldoornsche politie bekend heeft, den brand te hebben gesticht Een noodlottig ongeval heeft Donderdagmorgen plaats gevonden op de Oosterdokskade nabij de Prins Hen drikkade te Amsterdam. Daar passeerde een ongeveer vijftigjarig man den rijweg; hij droeg vier bussen olie en zag blikbaar niet dat een vrachtauto van Blaauw- hoedenveem naderde. De bestuurder tractte het onge luk nog te voorkomen, doch dit was, blijkens zijn ver klaring en die van getuigen, niet mogelijk. De man die de bussen droeg, werd door een sluithaak van den bak van den auto in de linkerborst getroffen en werd daar door tegen den grond geslingerd, waardoor hij ook een hoofdwonde kreeg. De borstwonde bloedde hevig en vrijwel onmiddellijk trad bewusteloosheid In. Het slacht offer ls per auto van den G.G.D. naar het Binnengast huis overgebracht HIJ GING ZWEMMEN. Te Montfoort was een lakenfabrikant uit Antwerpen, die per auto uit de richting Utrecht naderde, genood zaakt met auto en al in een droge sloot langs den weg te rijden, wilde hij een jongen, die al maar zigzag over den weg fietste, niet overrijden. De automobilist kwam er met een kleine hoofdwonde af, maar de materieel* schade aan den auto was nog al groot De zigzaggende fietsrijder had bij het ongeluk ijlings de plaat gepoetst en begaf zich elders in de gemeente te water, het aldus willende doen voorkomen of hij reeds lang zwom en dus niets met 't ongeluk uitstaande had. Bij een verhoor viel hij echter door de mand. DE CHAUFFEUR ERNSTIG GEWOND. Donderdagavond had op den rijksstraatweg Leeuwar denZwolle een auto-ongeluk plaats Een luxe-auto van de fa. Raadt en Klstemaker, autobusondernemers te Purmerend en bestuurd door een der chauffeurs dezer onderneming, maakt sinds 23 Juni j.1. met twee Ame rikanen een tocht door Nederland. Donderdag waren zij van Zwolle vertrokken, doch bij Wijtgaard reed de auto door tot nu toe onbekende oorzaak met een vaart van ongeveer 45 KM. tegen een boom. De wagen werd zwaar beschadigd, terwijl de chauffeur ernstig aan het hoofd werd verwond, zoodat hij naar het St. Bonifa- cius-hospitaal te Leeuwarden moest worden vervoerd. De beide Amerikanen kwamen er met lichte kwets uren af. Zonnebrand, Smelten en Stukloopen van Huid Donderdagmiddag had de vleeschhouwerspatroon W. Delgyer Jr., in zijn zaak aan de Oranjestraat te Velp het ongeluk, dat bij het uitsnijden van een bout het mes schampte en met groote kracht in zijn borst terecht kwam. Vermoedelijk is het hartzakje geraakt Medische chirurgische en geestelijke hulp kon spoedig worden verleend. De toestand van het slachtoffer is ernstig. DE NIEUWE TWEEDE KAMERLEDEN. Nog geen beslissing van oud-minister Colijn. Bij het Centraal Stembureau is reeds van negen- lig der niéuw benoemde Tweede Kamerleden be richt ingekomen, dat zij hun benoeming tot Tweede Kamerlid hebben aangenomen. Tot hen, die bun be noeming aannamen, behoort ook minister De Geer. Van minister Slotemaker de Bruine en van den heer Colijn is nog geen bericht ingekomen. Tot dus ver beeft nog geen der gekozenen voor een benoe ming bedankt. Drenkeling in de zniging van een watergemaaL Personen, die zich Donderdag omstreeks negen uur op den Goejanverwelledijk bij het Houtmans plantsoen te Gouda bevonden, zagen in den Holland- schen IJsel een man hevig spartelen. Juist werd door Rijnlands gemaal water in de rivier ingelaten, waardoor een sterke zuiging ontstond. De drenke ling werd uit den IJsel in den bruisenden vijver voor het gemaal geslingerd, schoot daarna door een slakgat heen en bleef voor een der groote raderen steken. De machinist van bet gemaal zag het ge beurde en draaide het rad'een slag om, waardoor de drenkeling in den Fluweelen Singel werd uitge worpen. Hulp was nu spoedig ter plaatse, maar de man bleek, toen hij op het droge was gebracht, reeds te zijn overleden. Hij was ^reeselijk verminkt. NA EEN VECHTPARTIJ MET DEN BURGEMEESTER. De gemeenteraad van Nieuwolda (Gron.) besloot ln zijn vergadering van Woensdag j.1. met algemeene stem men om den geneesheer met ingang van 1 Augustus a.s. oneervol uit zijn functie te ontslaan. Waarom Enkele dagen geleden fietste de burgemeester van Nieuwolda, de heer Tjaberings met zijn echtgenoot* en een kennis, door het dorp. Van de andere zijde kwam, Iink3 van den weg, do dokter aanfietsen. Deze bleef links houden en het gevolg was, 'n botsing met mevr. Tjabering3. Beiden vielen op den grond. De .dokter gaf de dame de schuld. Burgemeester Tjaberings van zijn kant gaf den dokter de schuld. De geneesheer maakte zich boos en gaf den heer Tjaberings een klap ln het gelaat en een paar schoppen. Waarop de burgemeester zijn vuist niet meer in bedwang kon houden en den dokter een kaakslag toebracht. De justitie zal dezè zaak verder behandelen. Maar nu meenden B. en W. van Nieuwolda dat een man, die zoo handelt ^tegen het hoofd der gemeente, niet kan blijven gehandhaafd als gemeente-ambtenaar en zij stelden voor, den dokter met ingang van 1 Augustus, oneervol te ontslaan. De Raad nam zooals gezegd het voorstel met algemeene stemmen aan. INBRAAK IN EEN PASTORIE. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is in gebroken in de R.K. pastorie te Haarlemmerliede. De dieven hebben de geheele benedenverdieping doorzocht. De bewoners, die boven sliepen, hebben niets gehoord. Een bedrag van f300. wordt vermist. Van de daders geen spoor. EEN VOORHAMER TEGEN HET HOOFD GEKREGEN. Donderdagmorgen kreeg een werkman in dienst bij de scheepswerf van de firma Scholten en Co. te Muiden, een voorhamer tegen het hoofd. In hoogst ernstigen toestand is de man, die in Weesp woonachtig is, naar het Burger-Ziekenhuis te Amsterdam vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. EEN VISCHHAAK IN HET OOG. Woensdagmiddag waren eenige jongens in den Amstel te Nieuwer-Amstel aan 't visschen. Op een gegeven moment sloeg een der jongens zoo woest op, dat een naast hem zittend vriendje, een 15-jarige loopjongen, uit Amsterdam, den haak in het ge laat kreeg, waarbij het linker oog dusdanig werd gewond, dat de jongen onmiddellijk onder oogheel kundige behandeling moest worden gesteld. Er be staat geen hoop meer, dat de knaap uit dit oog zal kunnen zien. DROEVIG ONGEVAL TE ZWAAG. Het vijfjarig zoontje van den heer H. Jong te Zwaag geraakte bij het spelen op den weg onder een passeerende motorfiets en werd ernstig gewond opgenomen. Zijn toestand is zorgelijk. Den berijder treft geen schuld. ONDEUGDELIJKE RIJSTENBRIJ. Geheel gezin vergiftigd. In den nacht van Maandag op Dinsdag is in „Zie kenzorg" te Wageningen een geheel gezin, be staande uit man, vrouw en acht kinderen, opgeno men, die allen hevig ziek waren onder verschijn selen (hevige brakingen en hooge koorts), welke aan vergiftiging deden denken. Thans zijn alle patiënten weder zoo goed als hersteld, meldt het „U. D.", doch zij hebben het ziekenhuis nog niet verlaten. Het onderzoek naar de oorzaak der ziektever schijnselen is nog niet afgeloopen. Vermoed wordt dat rijstenbrij met bessensap, of jam, door het gezin gebruikt, ondeugdelijk van samenstelling geweest zijn. DOOD DOOR SCHULD. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde Donder dag den 30-jarigen dokter, die te Lisse oen 12-jarig meisje met zijn auto zoodanig heeft aangereden, dat zij aan de gevolgen is overleden, overeenkomstig den eisch tot f 30 boete of een maand hechtenis. f Trekking van Donderdag 25 Juli 1929. Ie Klasse 4e Lijst. Prijzen van f 20. 119 220 231 277 449 859 972 1060 1365 1430 1436 2026 2582 2642 2950 2951 3050 3399 3536 3564 3585 3680 3871 3994 4280 4340 4349 4593 4818 4873 5103 5106 5461 5691 5768 5819 5820 6126 6162 6354 6357 6853 7040 7337 7385 7535 7584 7888 8666 8911 9203 9237 9704 9819 10145 10661 10792 10793 11749 12205 12280 12330 12337 12462 13000 13236 13435 13634 13723 13828 14410 14826 14845 15136 15192 15543 15608 15827 16040 16057 16178 16248 163Ï6 16470 17420 17545 17752 17809 17818 17865 18360 18826 18932 19011 19411 19468 19524 19578 20042 20503 MOORD? Enkele dagen geleden werd in het Teltowkanaal te Berlijn het lijk van een onbekende vrouw opgehaald. Het linkerbeen ontbrak. Men vermoedde eerst dat het lijk door een schroef van een schip was vernield, maar uit de intusschen gehouden schouwing is geble ken, dat het lichaam van de onbekende eerst na den dood in het water was geworpen. De politie is er in tusschen in geslaagd de Identiteit van de onbekende vast te stellen. Het ls een 35-jarige vrouw uit Berlijn Lichterfelde, die Zondag 14 Juli haar woning had ver laten om haar moeder in Stettln te gaan opzoeken. Ze had een bedrag van ongeveer honderd mark op reis medegenomen. Het onderzoek wordt voortgezet. DORPSBRAND IN ZWITSERLAND. Te Weiier in het kanton Torgon, in Wallis, is in den nacht van Woensdag op Donderdag brand ontstaan tengevolge van het inslaan van den bliksem. Het dorpje bestond uit slechts 22 woningen. Daarvan zijn er maar twee gespaard gebleven. Meer dan tachtig personen zijn dakloes. RAMP IN DE ALPEN. Wolff meldt uit Grindelwald in het Bemer Oberland, dat in de buurt van Kleckstein in het Wetterhorn- gebled vijf toeristen gevallen zijn. Twee zijn zwaar ge kwetst, twee licht gewond. Een bleef ongedeerd. Allen zijn binnengebracht OOK AMERIKA SCHORT DE UITVOTRING VAN EEN GEDEELTE VAN ZIJN VLOOTBOUW- PROGRAMMA OP. Konden wij in ons vorig no. nog mededeeling doen van de vlootbeperking die de Engelsche' regeering wil tot stand brengen, en de stopzetting van den begonnen bouw van nieuwe oorlogschepen, in Ame rika schijnt dit voorbeeld te worden nagevolgd nu Engeland voorgaat. Reuter meldt nl. uit Washington; President Hoover deelde hedenavond laat mede, dat met den bouw van drie kruisers, voorkomende op het vlootbouwprogram van dit. jaar, niet zal wor den begonnen, alvorens er gelegenheid is geweest breedvoerig te beraadslagen over de gevolgen ervan op de definitieve overeenkomst inzake de gelijkheid van de strijdmacht ter zee, welke naar hij ver wachtte tusschen Groot-Brittannië en de Ver. Sta ten zou worden bereikt. Hoover voegde er bij: MacDonald heeft het „begin sel der pariteit" ingevoerd, dat wij thans hebben aanvaard en de vervulling daarvan beduidt, dat Groot-Brittannië en de Ver. Staten voortaan niet meer concurreeren in hun bewapennigen als mach tige tegenstanders, maar samenwerken als vrien den bij de beperking daarvan. Een gunstige indruk in Amerika. Washington, 24 Juli: In officieels kringen hier ter stede heeft de aan- kondiginig van MacDonald inzake de beperking van het vlootprogram en zijn reis naar Amerika grooten indruk gemaakt. In het Staatsdepartement wordt verklaard dat de Britsche premier te zijner tijd hartelijk welkom zal zijn. De groote hitte, die men nu al eenige dagen te Rome heerscht, bereikte Woensdag wel een hoogtepunt, toen de thermometer 104 graden ln de schaduw aanwees, terwijl de temperatuur ln de zon bepaald tropisch was. In den namiddag verliet haast niemand de huizen en de straten leken wel uitgestorven. Gedurende de laatste dagen van abnormale hitte is de gewone verkeersregel, dat voetgangers links moeten houden, opgeheven en is het allen voetgangers geoorloofd, de schaduwzijde van de straten op te zoeken. Verschillende sterfgevallen tengevolge van de warmte worden gemeld. Als door een wonder zijn bij de ontploffing ln de zuur- stoffabriek te BerlijnBarsigwalde geen menschenle- vens verloren gegaan. Behalve de vier ernstig gewonden die in ziekenhuizen zijn opgenomen en vier lichtgekwet sten, is niemand van het talrijke personeel gedeerd. De eerste berichten over talrijke slachtoffers die nog on der de puinhoopen zouden liggen, zijn dus gelukkig overdreven gebleken. Tal van vermisten hebben zich aangemeld. Zij waren na de ramp in panischen schrik gevlucht en pas later weer tot bezinning gekomen. De stoffelijke schade, door de ramp veroorzaakt, ia zeer groot en nog niet te schatten. De oorzaak van de geweldige ontploffing zal vermoe delijk niet kunnen worden vastgesteld. Daar de geheele fabriek verwoest ls, zal het onderzoek ter plaatse waarschijnlijk ook niet het minste resultaat opleveren. Geen arbeider of bediende van de fabriek heeft met zekerheid kunnen aanwijzen op welke plaats de eerste ontploffing is geschied. De Fransche Staatscourant publiceerde dezer dagen de wet op het uitvoeren der Zondag-rust ook in het courantenbedrijf. Volgens deze wet zal er van Zaterdagmiddag tot Maandagmiddag geen enkele krant meer verschijnen, noch op de eenige andere manier berichten gepubli ceerd worden. Het werk in de drukerijen en op de re- dactiebureaux moet in dien tijd geheel stop gezet wor den.

Schager Courant | 1929 | | pagina 13