SchagerSouran Radioprogramma Zaterdag 27 Juli 1929. 72ste Jaargang. No. 8500 Tweede Blad. m km U O a m w FEUILLETON» m m VERTELLINGEN. H [Brabantsche brieven. Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. BOERDERIJ en \EEHOUDERIJ SM i 1 i Den Haag, 23 Juli 1929. Menier, Ge zie wel, hoven aan m'nen brief, da 'k weer in den Haag zit! Ja, amico, da witte wel van veurigc jaren, maar as 't zoo Juli of Augustus gaat worren jonk, dan mot ik naar dc ben miekst. De gemengde baaien, 'k Ben zóó gewend tusschen dc verkens tc zit ten, as ik op vekaansic gaai, zuuk 'k ze vanzelven weer op. Maar allee da redt z'n eigen allemaal van-ei- ges en daar wouw ik het nouw nie in hoofdzaak over emmen. Jongejonge, da's wa gewiest om weg te komen. Ik sting vleejen week op dn akker, onder 'n zonneke van ruim neugentig graden en vuulde m'n eigen as 'nen dweil, 't Zweet liep mee schokskens in straaltjes in m'n klompen uit m'n broekspijpen en m'nen kiel plakte aan m'nen bast as 'n badpakske. En m'nen kop duizelde en m'n oogen zaggen niks as trillings in de locht. Of de locht volliong mee zwarte draaikes en pluiskes, zoo zag 't er allemaal uit. M'nen nek zag zoo bruinrood as 'nen rooien plevuis bij ons thuis en ik docht zoo: 't Kan gaan zooals 't wil; d'n ondersten steen kan boven draijen, maar ik smeer 'm naar Schevelingcn. 't Zat me nie mee! Gin veetentoonstellingen, gin burgerwachtdito's, gin /laandbouw, of eenige aandere hepspeziesie, in één woord, gineen ordentlijk smoesje om Trui te overtui gen da'k hapseluut weg moes. Kad me 's nachts al 'n paar maal omgekaanteld, maar op den duur, amico, rokte deur al zen smoesjes henen en wor 't hoe lan ger hoe moeiëlijker om oew huwelijksgeluk te dra gen! Waant laat ik eerlijk zijn, jong, maar as onzen lieveneer alles opgeschreven heet wa'k in de afgeloo- pen dartig jaren zooals mijmekaar gelogen eb om da geluk nie als tc veul te vuulen, nouw dan emmen ze daarboven veur mijn alleen wel twee boekhouwers noodig g'ad en dan kunnen die twee veurloopig nog nie mee pesjoen, amico! Maar genogt; 'k ben nie van plan heel m'nen klad- hoek veur oew open tc leggen en as ge weten wil hoe ie er persies uitziet, dan blaaide maar in oewen ei gen! Da's gin inzienewasie horre, da's zooveel as men- schenkennis Waant d'r zijn er wel veul die mee 'n bakkes rondloopen, net of zullie 'n boekske-n-em- men zoo blank as zuiver, die d'r eigen perbeeren te schamen as ik sappernondejabel zég, maar zukke lui amico, as 'k daar mee m'nen gruutenwagel koom, ge mag 't grust weten, die pof ik nooit. Da goedje vertrouw ik nie, zicdeü Zoo hè'k er eenen in m'n logement ontmoet, „de Vergulde Vos", waar ik altijd gaai op Scheveningen, en die zat de kraant te lezen aan de groote bittertafel die hier in d'n midden van de kroeg staat. Er was ginmensch nanders en 'k zei! goeienavond! Hij heurde me nie, of hij dee maar zoo en 'k zee weer „goeien avond", zooda ze 't aan d'n overenkaant konnen heu- ren. Toen keek ie boven z'nen bril uit mee twee ver schrikte, lichtgrauwe oogen, nam z'nen hoed af en zee: „goedenaevond mijnheer". „Hou-d-oeuw gedekt jong", raaide-n-ik 'm aan „en zeg maar Dré". Maar dieën dooie diender zee er gineentje meer en las deur of ie,'r z'nen kost mee moes verdienen. „Wèrm ze!". riep ik toen en ineens maar wa-d-horder. Toen las ie z'nen regel uit en zee: „watblieft u?" „Wérmü" „Wème?" „Wèrm, ja!!" ,,'lc Begrijp u niet." Toen keek ie over -z'nen kop en riep: ,,'nen pint donker". Onmiddellijk ha'k 'n koel gloske schuimend bier. „Hij versta me toch wel!" schreeuwde-n-ik toen weer naar m'-nen tafelgast. „Eigenaardig" en hij schudde z'nen dorren kop. „Kastelein", vroeg ik, „vraag 's aan hum of ie ok n pintje lust." Want de kérel zat mee 'n leeg kom- meke veur m en dan smokt oew eigen gloske nie zoo lekker, amico. 'n Pils meneer voor meneer? vroeg d'n wèèrd. „Nee-eh-liever 'n glaasje spuit" zeet-ie mee 'n vies gezicht. „Da lop bij mijn op d'n erf veur niks uit de pomp", zee ik, „daar betaal ik nie veur". „Dan ehniets", zee d'n kwicbus en' ik r oes zoo lachen, amico, da'k m'n sloske bier over z'n vestje spoot." „Nimme nie kwalijk", vroeg ik 'm, „maar gij mokt 'nen mcnsch aan het lachen, dat.ie het er benaauwd van zou krijgen." Affijn amico, om kort te gaan, op 't lest is ie toch zoo'n bietje losgekomen en emmen 'n bomke opgezet. 't Gong best. Hij kon me best verstaan, dieën droog- kemiek. En hoe 't zoo te praten kwam, weet ik nie persies meer, maar op 'n mementzee-t-ie, mee 'n ge zicht as 'n onbeholpen-gebeiteld beeldje van d'n hei ligen Antonius van Paduwa: „Och meneer Dré, daar beneden den Moerdijk, dat zijn maar halve Katho lieken." Toen gerokten me vanzelvers in de pollitiek. „Witte da zeker?" vroeg ik 'm. „Pooozietief', zallefde-n-ie. ,En wie emmen dan de Katholieken aan dartig ze tels g'ollepcn?" kletste-n-ik 'm teugen „Mmjae", smakte-n-ie, „mmjae", „Sjuust", zee ik, „mmjae!" Maar ik borduurde deur, amico, en gééf! „Kèk", zee ik ,,'nen Brabaander is altij te vinden veur 'n aar digheidje, en 'nen goeien mop. Wij durven grust te lachen zonder aangst om daardeur onzenlieveneer kwaad te maken, zooas in 'n groot huishouwen, waar alles goed gaat, de kinders nie bang zijn om d'r eigen te amuzeoren en te speulen en te sjouwen omda Va der thuis is. In zo'n huis vertrouwen ze mekaar en hoeven ze gin gelegenheidsgezichten te zetten om mekaar wa wijs te maken. En as daar in zo'n huis wel 's geravvot wordt dat de lampen hangen te be ven, dan kunde wel zeggen: wa-d-'n huishouwen van Jansteen, maar ge kun-d-evcn goed zeggenf wa le ven die lui gelukkig en blij! En.da leste te beweren da getuig van Christelijkheid en nim nouw maar 'n pintje bier, waant me zouwen 'n droge keel krij gen van al da geriddeneer". Webben toen 'n steuvig pintje gekocht en op 't lest broederschap gedronken. „Jij bent, hik hoewik- eh-nog zoo gek niet hè-als je 'r hoewuïtuitziet, Dré", hakkelde-n-ie van al da bier. 'Toen hé'k 'nen sjoe in de gleuf gestopt en spuide d'n urgel: Drink, drink broederke, drink, schenk dan de glazen weer vol, en as 't zoover was, dan riep ie d'n kastelein om vol te doen. En heel d'n avond bleef da mopke op d'n urgel staan; dan snapte-'t welEnda's nouw weer 't gekke amico, toevallig kwam ik 'm d'n aanderen dag teugen op d'n boelevaar mee z'n Trui en da von ik echt lollig en wou ze vragen om er eentje mee me te gaan koopen, maar toen liep ie deur of ik locht was. Vrimd! Wij vuulen ons ier in ollaand eigenlijk altij zo'n bietje of me in 'n wild- vrimd laand zijn. 't Zal wel wennen op d'n duur, maar nie gemakkelijk, 't Is allemaal zoo aanders. Soms komde wefkes teugen van kop-tot-tëen (kop-tot-ecn bij manier van spreken: 't is teuges- woorig wa ge van kop-tot-tecn noemt!) maar van kop-tot-teen in de zij en d'n hondenklonje en zoo schoon as Prinseskes, die de gemoedelijkheid zeivers zijn. Op m'n woord, ik ken er gin-eentje, keb nia zukke deftige kennissen, maar amico, ge kun me geleuven of nie, diezelfde wefkes zijn zoo vriendelijk en eenvoudig, die knippen gewoon 'n ogske naar me. Nouw, ik neem dan m'n pet af en zeg zoo vriende lijk meugelijk: „goeienavond, Juffrouw". En as ge dan denken zou da-d-et zoo mot en ge komt er een tje teugen da maar half zoo sjiek is en ge knipt can eerst 'n ogske, dan kijken z'oew aan of ge losge broken bent. 'k Bon ok op d'n Pier geweest. Daar ben 'k 's fijn gaan zitten op zo'n lange witte bank en d'n zeewind blies zoo lekker in m'nen nek of ie 'r mee 'n strooike in kiedclde. Maar de meesten, die daar waren, bijna allemaal wefkes en de paar mannekes, die er zijn, tuigen d'r eigen ok op as wefkes, loopen allemaal statig en stil- lekes achter mekare over die-ën Pier, of ze in persissie loopen. Sommigen kronkelen net mee d'r lijf of ze veul last van jeuk emmen. Alles ga-d-ot en neer en bibbert onder die dunne kestuumekes. Wa motte daar afgerazend moei van worren, amico. Keb 't op m'n kamer in 't Logement geperbeerd om na te doen, vlak veur 'k naar bed gong. Eerst m'nen nek uitgetrokken en naar veuren gestrekt; toen m'n haanden over mekaar geslagen veur m'nen buik' en toen m'nen linkerpoot naar veuren. Da ging alle maal, maar makkelijk is aanders. Toen moes ik da been stijf houwen en 't dikste gedeelte van m'nen rug aan dieën linkerkaant laten zakken mee 'n anukske en meteen m'n rechterbeen naar veuren zetten en toen 'k da zoo doen wou, toen kieperde-n-ik om, mee m'n lenden over 't lediekaant. Zooda'k maar zeggen wil, da-d-et om d'n donder nog nie zoo ge- •makkelijk is om op z'n Scheveningsch te parredee- ren. En de mannekes doen 't sjuust zóó! Me dunkt, die motten veul en laank veur d n spiegel in d'r on derbroek op de slopkamer geoefend emmen, amico, veur ze da zoo schoon konnen! En dikwijls mee 'nen bons teugen 't kastje-waar-de-poo-instaat zijn ge vallen. Maar zoo is daar alles. Allemaal even inge wikkeld. Ge rokt er van in de wèèr. d'Een knipogt oew al goedendag veur ge'r erg in het; d'ndere is zoo vriendelijk as 'nen borstrok-mee-pietjes; de man nekes lijken op wefkes en de wefkens op „engeltjes", [vanweuges de bloote ermkes en de bloote rest; bestel ik "n tas koffie dan roept de kelner: „een kleintje mokka", en dan kómt er koffie, amico; ga de naar d'n barbier om oew haar te laten knippen, dan knippen z'oew nagels, ('k houw teugenswoordig m'n handen in m'n zakken bij die baardschrappers) en as.ge dan zegt: „wèrm wirke', dan zee-t-ie: „doe joe spiek Engelies?" En nouw venavond dieën knapzak nie aan de bittertafel kwam, ('t is eigenlijk zijn beurt om te trakteeren), nouw he k maar n paar vellekes pepier en ink gevraag docht ik zoo: 'k zal jouw maar 's 'n briefke-n-. Schevelingcn schrijven. Volgende week, as 'k weer thuis ben, dan schrijf ik omV de rest wel. Nouw amico, veul groeten uit Schevelingcn van, as altij, oewen toet a voe DRé. OP WELXK BEDP.IJVEN PRODUCEERT MEN MET DE MINSTE KOSTEN DE MELK? Men vindt in onze omgeving nog heel wat veebedrij ven, die geheel uit weiland bestaan; bedrijven dus waai men geen enkel landbouwgewas teelt, 's Winters kan op zulke bedrijven de koeien weinig meer voorgezet worden dan hooi, aangevuld met krachtvoer dat uit den handel moet worden betrokken. Zoo'n veehouder is veel duurder uit dam zijn collega, die naast het hooi nog wat stroo en bieterikoppen en bladen en voederbieten heeft te voeren uit eigen bedrijf. Bietenkoppen en bla den en voederbieten vormen dus niet alleen een wel kome afwisseling in het rantsoen, maar zij verlagen aanmerkelijk de kosten van het dagrantsoen.. Een ve.ehouder, die alleen maar weiland heeft, moet in den regel veel krachtvoer aankoopen om aan de noo- dige droge stof te komen en om in zijn rantsoen vol doende verteerbare stoffen eiwit en zetmeel te kunnen geven. Heeft hij eenig land in de bouw, dan kan hij veelal volstaan met het aankoopen van enkele zeer eiwitrijke krachtvoedermiddelen, als grondnotenkoek. lijnmeel, soja- of sesammeel of schilvers daarvan. In het algemeen zal hij dan verstandig doen van alles wat te nemen en zoo zijn rantsoen volledig maken. Laat ik het bovenstaande eens duidelijk maken aan de hand van eenige rantsoenen en uitrekenen wie van de verschil lende veehouders en landbouwers hun melk het voordee- ligst produceeren. Wij zullen in alle gevallen een ratsoen opgeven bere kend voor koeien van 500 Kg. levend gewicht, die alle 20 L. melk per dag geven. Leignis Bakhoven geeft in zijn boekje over veevoeding rantsoenen uit specifieke weidebedryven, gemengde bedrijven en bouwbedrijven. Weidebedryf: 14 K.G. goed hooi, K.G. cocoskoek, 2 K.G. gluten- meel, 1% K.G. lynmeel. Gemengd bedrijf: 5 K.G. goed hooi, 5 K.G. haverstroo (haksel), 25 K.G. ingekuilde bietenbladeren of 30 K.G. voederbieten, 1 KG. lijnkoek, 1 K.G. grondnotenkoek, K.G. sesam- kalk. Bouwbedrijf: 5 KG. klaverhooi, 3 K.G. stroohaksel (haver en boonen), 10 K.G. voederbieten, 10 Kg. suikerbieten, 2 K.G. tarwe- kaf, 2U. K.G. gemengd voer, bestaande uit gelijke deelen grondnoten-, cocos-, gerst-, haver-, en boonenmeel en geplet lijnzaad. Als men nu eens nagaat, welke boer voor het meeste geld aan krachtvoer aankoopt, dan staat de weideboer ver aan den spits. In de praktijk zal hij zelfs veelal nog meer aankoopen dan in het rantsoen is opgegeven, daar hij meestal nog geen 14 K.G. goed hooi per dag en per dier beschikbaar heeft en dit dus weer door krachtvoer aangevuld moet worden. Rekent men nu eens het hooi tegen 6 cent de K.G., dan heeft de weiboer per dag on geveer voor een koe. die 20 Jü. melk geeft, voor een waarde van f 1.40 noodig. Rekent men dit ook eens uit voor den boer uit het gemengd bedrijf, dan zal men zien, dat deze per koe en per dag veel minder kwijt is. Deze boer zal ongeveer voor een waarde van f 1.10 op moeten voeren om het zelfde resultaat te krijgen; terwijl de boer uit het bouw bedrijf ongeveer voor een waarde van f 1.15 zal moeten vervoederen. Gaan wij deze cijfers door 20 deelen, dan krijgen wij den productieprijs van de Liter me'S in ver schillende bedrijven. Hieruit zien wij dan, dat de boer uit het zuiver weidebedryf den hoogsten productieprijs heeft, terwijl die uit het gemengde bedrijf aan den laag- sten kant is. Voor een stal van 30 stuks vee kan dit verschil per dag reeds een bedrag van 30 keer 30 cent, is f 9.00 beloopen en dit over de staldagen, gedurende den winter berekend, is een niet te verwaarloozen be drag. Natuurlijk staan tegenover de besparingen eenige uitgaven aan arbeidsloon, bemesting, zaaizaad, doch deze uitgaven zijn lang zoo hoog niet als de hooge re keningen van krachtvoer bedragen, die op een specifiek weidebedryf moeten worden betaald. Ik meen, dat de boer .wiens land ervoor geschikt is, rendabeler zal voederen, als hij, al naar de omstandigheden er zich toe leenen een of meer bunders voederbieten of andere land bouwgewassen gaat verbouwen. Daardoor zal hij na tuurlijk veel minder hooi krijgen, en zal hij zich daar voor dienen te dekken door bijv. wat haverstroo aan te koopen, indien hij dit zelf niet heeft verbouwd. Dit laat ste is in het algemeen toch wel wenschelijk, daar in de specifieke vooral tegenwoordig veeal een tekort aan hooi voorkomt. Door stroo er bij te voederen geeft men dan wat meer volumineus voer en de dieren zullen een voldaner gevoel hebben. Geachte heer Siewertsen. Uw ingezonden stuk, naar aanleiding van mijn be spreking over een proef te Lutjewinkel, zal ik op den voet volgen, om U zoo volledig mogelijk te beantwoor den, In de le plaats vraagt U mij, of ik ervan overtuigd ben en zoo ja, op welken grond, dat een gelijksoortige proef, door een andere groote fabriek t.o.v. dezelfde of een andere kleine fabriek genomen minstens hetzelfde resultaat zou opleveren. Mijn antwoord is: ja, zeker, als alle omstandigheden dezelfde blijven, zal de proef weer zoo uitvallen. Wijzigen zich de omstan digheden, dan hebben we de kans om beter te slagen of minder goede uitkomsten te verkrijgen. Lutjewinkel komt de eer toe, een jaar lang de uitkomsten van een dagfabriek met de zoetfabriek te vergelijken. De heer Siewertsen moet dus biet spreken van één bepaalde periode. Daarmee kleineert men het werk dat Lutje winkel zich heeft getroost. Proeven, op welk gebied dan ook, zijn aanwijzingen om onze gedachten in de een of andere richting te bepalen, en om vastgeroeste meeningen te wijzigen. Voor den een is daarvoor een proef voldoende; een ander leert nog niets van tien proeven. Hoeveel bewijzen de heer S. noodig heeft, al vorens hij de conclusies gaat aanvaarden, die aan de proef te L. ten grondslag liggen, durf ik niet te schat ten; toch zal ik U ook niet indeelen bij de ongeloovige Thomassen. De 2e vraag, die U my stelt luidt aldus: Is de heer V. er zeker van, dat de zuivelfabriek te L., wat hare bedrijfsuitkomsten aangaat, de groote N.-H. fabrieken als gemiddeld juist representeert. Ja, geachte heer S,, dit maakt de proef juist zoo mooi. We hebben hier in het geding twee fabrieken, die beide een product af leveren, dat in zijn soort goed aan de markt staat aan geschreven. Geen tegenstelling dus tusschen een goed product van een zoetfabriek tegenover een minder waardig product van een dagfabriek, neen beide fa brieken kunnen roemen op een goede reputatie. Dat geeft mede waarde aan de proef. Ten slotte kom ik aan vraag 3. Staat voldoende vast, dat de kwaliteit der aan beide fabrieken bereide kaas, voorzoover die kaas tot eenzelfde soort kan worden gerekend, gelijk was. Ja geachte beer Sv voor tien handel wordt In beide fabrieken 40+ kaas gemaakt. Als er eenig verschil is, dan komt dit, dat de groote fabriek zich zooveel mogelijk aan deze maatstaf houdt en dc kleine hierop wat toegeeft, zeer tot haar schade, want nu mag de prijs van de kaas der kleine fabriek over het geheele jaar iets hooger wezen, dan die van een groote fabriek, dit prijsverschil kost de boeren zelf geld; dit bewijst de proef. De Kreil met zijn iet wat betere prijzen staat in totaal met pl.m. f 300 achter bij L. En nu geachte heer S„ gaat U een groote sprong maken. Nu gaat U de Friesche kaas in het geding brengen en nu tracht U de menschen te waarschuwen om voor een tijdelijk voordeel de toekomst niet te ver onachtzamen. Stel U gerust heer S. Wij blijven in onze fabrieken de hooggeroemde Hollandsche 40+ kaas maken, zoo in de dagfabriek als in de zoetfabriek en hierbij mag de vraag gesteld worden: hoe maakt men deze kaassoort op z'n voordeeligst? En dan is het ant woord blijkens de proef: zooals L. werkt, gaat het op de voordeeligste manier, want dan brengt de melk 8.423 cent per L. meer op. De heer S. waarschuwt ons voor de Friesche kaasprijzen, die 6 a 7 cent per pond minder zijn dan bij ons. Ook daar maakt men 40+ kaas. Vanwaar dan dit prijsverschil? Geachte heer S., daar kunnen we lang over twisten. Daar zit in de eerste plaats een stukje geschiedenis aan vast Fries land, het land van de goede boter, maakte daarnaast voor vele jaren terug magere kaas. Die naam is Fries land nog niet geheel kwijt in den handel. Zulks be- influenceert de prijzen. Ten tweede is het prijsverschil de laatste jaren pas van beteekenis geworden. Zulks kan verklaard worden uit het feit, dat Friesland zijn afzetgebied heeft gezocht in Duitschland, en de laatste jaren komt dit land minder aan de markt om Friesche kaas te koopen. Verder is het mesriijk, dat de berei dingswijze der kaas in Friesland de koopers van die kaas minder goed bevalt. Bovendien wordt de Friesche kaas als het ware zoo uit de pekel verkocht, terwijl de Hollandsche kaas ongeveer 17 a 18 dagen oud is, als zij ter markt komt. De prijs moet daardoor vanzelf a.1 wat hooger wezen. Dat evenwel de Friesche kaas lager genoteerd staat dan Hollandsche, doet aan de uitkomsten van onze proef niets af. Met de proef is bewezen, dat de toekomst aan die kaasbereiding is. die de beschikking heeft over de beste technische hulp middelen en toegerust is met de meeste ervaring en ondervinding op het gebied van kaas maken. Dit alles vindt men belichaamd in een groote, moderne zuivel fabriek, waar de standaardiseering of normaliseering het beste kan worden doorgevoerd, ter verkrijging van een uniform product, dat zijn plaats op de wereld markt waard is. We zien dan ook een streven naar de oprichtig van groote fabrieken, hetgeen door den Rijkszuivelconsu- lent voor Noord-Holland als volgt onder woorden wordt gebracht in zijn verslag over het jaar 1928. Op pag. 29 van dat verslag lezen we: Wederom is het aantal kaas- fabrieken (hiermede worden bedoeld de fabrieken var. het oudste Noordhollandsche type, die de avondmelk tot op ongeveer de helft van het vetgehalte geroomd met de volle morgenraelk ontvangen), met eenige vermin derd. Wij hebben hier te doen met een proces, dat in de volgende jaren zal doorwerken. De eenvoudige N.H. kaasfabriek heeft haar tijd gehad en voldoet niet langer aan de behoeften der veehoudersbedrijven. Er is een neiging waar te nemen tot centralisatie van de be drijven. Hoe eerder deze tot stand komt, zooveel te spoediger zal de veehouder daarvan de voordeelen in den vorm van klinkende munt in zijn zak te krijgen. Zoo is het en niet anders. V. Voor Zondag 28 Juli 1929. 1.25 HUIZEN (298) N.C.R.V. Morgenwijding, i— HILVERSUM (1875) V.A.R.A. Mededeeling over postduiven, gramophooplaten, espgranto, orgel recital. HILVERSUM (1875) V.P.R.O. Kerkuitzending uit de Ned. Herv. Kerk te Naaldwijk. Spr.:. Ds. J. P. de Graaff. HUIZEN (298) K.R.O.- uitzending van de plechti ge Hoogmis uit de Paroohie van S. S. Fabianus en Sebastianus te Apeldoorn. HILVERSUM (1875) Lezing door Dr. J. Persijn, BERLIJN (418) Concert. HUIZEN (298) K.R.O. Lunchconcert. HILVERSUM (1875) Lunchconcert LANGENBERG (473) Concert. PARIJS (R.1725) Concert. LANGENBERG (473) Concert. HAMBURG (372) Concert. HUIZEN (298) Sprekers Pater Rafael Slootjes. O.P. en H. Kuytenbrouwer. HILVERSUM (1875) Herdenking van Hugo von Hoffmansthal, door Prof. en Mevr. Vogelsang. BERLIJN (418) Populair orgelconcert HAMBURG (372) Concert. HILVERSUM (1875) Gramophoonplaten. HUIZEN (298) Middagconcert. HILVERSUM (1875) Pianorecital. HILVERSUM (1875) Middagconcert. DAVENTRY (1553) Concert. HAMBURG (372) Concert. BERLIJN (418) Concert DAVENTRY (479) Populair Wagnerconcert PARIJS R.1725) Gramophoonplaten. HILVERSUM (1875) V.A.R.A.-kleuteruurtje. BRUSSEL (509) Dansmuziek. DAVENTRY (1553) Pianoconcert. MOTALA (1348) Concert. HAMBURG (372) Concert. HUIZEN (298 na 6 uur 1071) N.C.R.V. Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk te Zaamslag. Voorganger Ds. A. W. M. Kok. HILVERSUM (1875) V.A.R.A.-concert. DAVENTRY (1553) Kerkcantate. WARSCHAU (1411) Concert. BERLIJN (418) Gramophoonplaten. BRUSSEL (509) Gramophoonplaten. PARIJS (R.1725) Gramophoonplaten. BOEDAPEST (550) Concert. HUIZEN (1071) KR.O. Pater Dr. L. Bender O.P. „De geldigheid van het huwelijk". Tijdsein, praatje, vervolgens concert. Te 9.30 persberich ten van Vaz Dias, te 10.45 epiloog door klein koor. 7.30 HILVERSUM (1875) Gramophoonplaten. 8.— HILVERSUM (1875) Tijdsein, pers- en sport nieuws van Vaz Dias. Aansluiting van het Kur- haus te Scheveningen. Intermezzo declamatie door Teo de Witte: „Ernst en luim uit Brabant". Gramo phoonplaten. 8.20 BERLIJN (418) Concert, vanaf 10.50 tot 12.50 dansmuziek. 8.20 LANGENBERG (473) Opera „Don Juan". 8.20 HAMBURG (372) Zomerconcert 8.20 KALUNDBORG (1153) Concert. 8.35 BRUSSEL (509) Concert. 8.35 MOTALA (1348) Concert. 8.35 PARIJS (R.1725) Concert. 8.50 WARSCHAU (1411) Concert. 9.20 DAVENTRY (479) Militair concert. 9.40 BERN (403) Concert. 10— MOTALA (1348) Dansmuziek. 10.20 KALUNDBORG (1153) Operette-muziek. 10.40 PRAAG (487) Concert. 10.50 KONINGSBERGEN (276) Populaire en dans muziek. 1105 KATTOWITZ (408) Dansmuziek. 11.05 WARSCHAU (1411) Dansmuziek. 11.20 KALUNDBORG (1153) Dansmuziek. 12.— 12.20 12.30 12.30 12.50 1.05 1.20 1.25 1.30 2.— 2.20 2.20 2.30 2.30 3.— 3.30 3.50 3.50 4.20 4.20 4.50 5.— 5.20 5.20 5.20 5.85 5.50 6.— 6.05 6.20 6.50 6.50 6.55 7.20 7.30 7.20 7.50 10.00 10.35 11.00 11.20 12.00 12.15 12.20 1220 12.30 12.30 12.50 12.50 12.50 12.50 1.20 1.25 1.25 2.00 2.30 3.50 4.00 4.05 4.35 5.00 5.00 5.20 5.55 6.90 6.30 6.50 6.50 6.55 7.00 7.05 7.13 7.45 7.50 8.00 8.00 8.10 8.20 8.35 8.35 8.50 9.00 9.20 9.35 9.55 10.05 10.15 10.20 10.20 10.40 10.50 11.05 11.20 11.20 11.35 11.50 Voor Maandag 29 Juli. LANGENBERG (473) Gramofoonmuzlek. LANGENBERG (473) Concert. HILVERSUM (1875) Morgenwijding. LANGENBERG (473) Gramofoonmuziek. HUIZEN (298) NCRV. Korte ziekendenist DAVENTRY (1553) Gramofoonplaten. HILVERSUM (1875) Politieberichten. HILVERSUM (1875) Lunchmuziek. DAVENTRY (1553) Balladenconcert. KALUNDBORG (1153) Concert uit restaurant Wivel. LANGENBERG (473) Gramofoonmuziek. HUIZEN (298) NCRV. Orgelconcert. PARIJS (R. 1725) Symphonieconcert (gramofcon platen). ZEESEN (1635) Gramofoonmuziek. FRANKFURT (390) Gramofoonmuziek. DAVENTRY (1553) Orgelconcert DAVENTRY (1553) Lunchmuziek. LANGENBERG (473) Middagconcert. PARIJS R. 1725) Voortzetting concert. HILVERSUM (1875) Gramofoonmuziek. HILVERSUM (1875) Filmmuziek uit Rembrandt theater te Amsterdam. KALUNDBORG (1153) Middagconcert HUIZEN (298) NCRV. ziekenuurtje. PARIJS (R. 1725) Symphonisohe muziek (zang en dansen). DAVENTRY (1553) Dansmuziek, daarna uitzen ding van populaire muziek. DAVENTRY (1553) Populair concert HILVERSUM (1875) Kinderuurtje door mevr. Schaa keVerkozen HUIZEN (298) Gramofoonplaten. BRUSSEL (509) Concert LANGENBERG (473) Vesperconcert HILVERSUM (1875) Dinermuziek. HUIZEN (1071) NCRV. literaire lezing door A. J. D. van Oosten. MOTALA (1348) Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509) Gramofoonmuziek. PARIJS (R. 1725) Gramofoonmuziek. HUIZEN (1071) Gramofoonmuziek. DAVENTRY (1553) Liederen van Hugo Wolf. HILVERSUM (1875) Lezing door D. J. Holsteyn. De pluimveehouderij bij den stadskippenhouder. HILVERSUM (1875) Politieberichten. DAVENTRY (1553) Militair concert HUIZEN (1071) Concert door Boris Lensky-trlo, daarna berichten Vaz Dias. HILVERSUM (1875) Vereenigingsuurtje. MOTALA (1348) Liederen bij de luit KALUNDBORG (1153) Oude dansmuziek. FRANKFORT (390) Concert. PARIJS (R. 1725) Concert TOULOUSE (381) Concert HILVERSUM (1875) Concert, omroeporkest BRUSSEL (509) Concert Kurzaal Ostende. LANGENBERG (473) Chineesche hymnen en Ja- pansche liederen. DAVENTRY (1553) Concert. TOULOUSE (381) Dansmuziek. HILVERSUM (1875) Berichten Vaz Dias, voort zetting concert, daarna gramofoonmuziek. HAMBURG (372) Mozart-concert. MOTALA (1348) Orkest in restaurant. PRAAG (487) Gramofoonmuziek. LEIPZIG (259) Dansmuziek. WARSCHAU (1411) Dansmuziek. TURIJN (274) Dansmuziek. DAVENTRY (1513) Dansmuziek. HAMBURG (372) Concert in restaurant. BERLUN (418) Dansmuziek.

Schager Courant | 1929 | | pagina 5