CCi* V SCHOORL. OUDE NÏEDORP. LANGENDÏJK, ANNA PAUL0WNA. HARENKARSPEL. DEN HELDER. CALLANTS00G. HOOGWOUD. BARSINGERHORN. HEERHUGOWAARD. ZIJPE. NIEUWE NIEDORP. WINKEL. WIERÏNGEN. KOEGRAS. Plotseling kranlizinnig geworden. De ramp te Veendam. dochtertje overleden, terwijl het derde kind in levensge vaar verkeert. Omtrent de oorzaak der geconstateerde vergiftigings verschijnselen, waaraan men den dood der kinderen meent te moeten toeschrijven, ls tot dusverre niets de finitiefs bekend. PROV. STATEN NOORD-HOLLAND. Door zijn verkeizing tot lid van de Eerste Kamer zal de heer J. N. Hendrix als lid van de Prov. Staten van Noord-Holland aftreden. Zijn opvolger op de lijst ls de heer C. F. J. Verbeek, die al eerder lid van de Staten is geweest. Indien deze bedankt, zou mr. dr. P. J. Witte- man, eveneens oud-Statenlid, zijn vroegere plaats kun nen innemen. OP STRAAT WAS NIETS VOOR HEM VEILIG. Te Nispen is zekere C. O., reeds lang in de om geving bekend als een zonderling, en die met zijn moeder alleen samenwoonde, plotseling volslagen krankzinnig geworden. Zonder eenige aanleiding ging hij Zaterdag in een vlaag van waanzin zijn moeder te lijf, die hij wilde mishandelen. Op haar hulpkre ten kwamen buren, o.w. een andere zoon van de weduwe O., te hulp snellen, die trachtten de moeder te ontzetten. Bij deze worsteling beet de waanzinnige zijn broer den rechterduim bijna geheel af, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, cn wist C. O., te ontvluchten. Op straat was niets voor hem veilig. Bij J. S., sloeg de man met de vuist een vensterruit in, waardoor hij ernstig aan den pols werd verwond; bij anderen in de omgeving sloeg hij met geweld op de deur; dan weer liep hij als 'n be zetene rond en stormde kinderen of vrouwen op den weg achterna; een kat, die hij op zijn weg ontmoette, greep hij plotseling beet, waarna hij het dier den nek omdraaide en het kadaver wegwierp. Intusschen was de politie gewaarschuwd, die, bijgestaan door inmid dels gerequireerde politie-assistentie uit Roosendaal, den arme man wist te overmeesteren en hem per auto wegvoerde. Zomerfeesten V.V.V. De Zomerfeesten, welke de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer hier jaarlijks organiseert, hebben zich Zondagmiddag ingezet met bijzonder mooi weer en met een flink bezoek. Reeds te ongeveer 12 uur was het door een steeds aanwassende drom menschen al heel goed te zien dat er iets bijzonders aan de hand was, en dat drukke bezoek is gebleven, den geheelen middag en den geheclen avond. De inzet dezer feesten is oudergewoonte het Bloe mencorso. De deelnemers en deelneemsters hadden zich weer op hot Sportpark opgesteld, en weldra nam de opmarsch een aanvang, voorafgegaan door Schoorl's Fanfarecorps met haar mooie vaandel. Het was weer een kleurige, fleurige stoet, zooals dat een bloemencorso natuurlijk eigen is. De deelname was tamelijk, al is het vroeger wel eens veel beter geweest. De diverse stukken waren goed verzorgd en gaven een aardigen aanblik. Toch vragen we ons wel eens af, of het bestuur van V.VAL' voor een volgend jaar niet eens verandering in <\')f gedeelte van het programma zal moeten bren gen, 0111 actueel en up t.o date te blijven. Nadat de bekende route langs Heerenweg, Burge meester Peeck- en Slotlaan en Laanweg was afge marcheerd, kwam alles behouden en wel onder veel bekijks op het bekende feestterrein aan den Duin weg aan en werd het corso aldaar ontbonden. Op dit mooi gelegen feestterrein dan, dat lag te bla keren in de mooie zomerzon en waar het reeds ge zellig en druk was, vereenigde zich het bestuur en de commissie van V.V.V. en was ook de Burgemeester, Baron von Fridagh aanwezig. De voorzitter van V.V.V., de heer R. Wognum, nam hier het woord en gaf als zijne meening te kennen, dat. ofschoon het organisceren van zulk een feest een heel stuk werk is, dit in Schoorl als vanzelf gaat, door de spontane medewerking van zoovelen. Allereerst werd hier het gemeentebestuur genoemd, dat altijd en ook nu weder in zoovele dingen had medegewerkt. Ook de burgemeester was altijd bereid tot steun en dit gaf voor de anderen moed. Ook de feestcommissie war weder paraat geweest en dit geeft voor het be stuur vertrouwen. Een nieuwe attractie, een verras sing was het werk van de buurtcommissie, die dit jaar voor het eerst en zoo goed voor een aardig aan zien onzer mooie buurt had gezorgd. Een blijk, dat neringdoenden en V.V.V. niet onverschillig tegen over elkander staan. Dank werd gebracht voor al die medewerking, alsook aan Fanfarecorps en Gymna stiekverenigingen. Aan de Jury vooral ook een woord van dank, alsook aan allen die zich garant stelden voor een mogelijk, doch niet gewenscht tekort. Verder wenschte spreker allen een goed welslagen en een prettig feest toe. Hierop trad de Burgemeester naar voren en zeide het op hoogen prijs te stellen en het een goed ge bruik te vinden, dat het gemeentebestuur hier offi cieel kon vertegenwoordigen bij monde van den Bur gemeester. Gaarne sloot hij zich aan bij den voor zitter betreffende den lof aan zoovelen die aan de voorbereiding van dit feest hadden meegewerkt, doch in dit verband noemde hij nog gaarne het goede werk van den eminenten voorzitter, van wien toch altijd de hoofdleiding was uitgegaan. Hij bracht ook nog dank aan de weergoden, die Schoorl ook dezen dag weer welgevallig zijn ge weest. Wel werd zeer naar een milde regenbui ver langd, wenschelijk als dit was voor onzen landbouw en tuinderij, waarbij ook wij allen als consumenten ons kunnen aansluiten, doch het belang van dit feest brengt toch wel mede, dat we dankbqar kunnen zijn als dezen dag de zon toch schijnt. Gaarne ook wenscht spreker allen een prettig en welgeslaagd feest toe, op dat, «wanneer Maandagavond het bekende mooie vuurwerk geweest zal zijn, we kunnen zeggen, eind goed, al goed. Hierna bewoog ieder zich over het feestterrein, om te zien naar de kinderspelen en naar de sportdemon- stratie van de gymnastiekverenigingen van War- menhuizen, Bergen en Schoorl. Deze sportwedstrijden, bestaande uit estafetteloop cn hindernnsbaan, waren er dit jaar voor het eerst en werkten mede voor een volmaakt geheel. Verder zagen we meisjes slofloopen en kampen met een bal op een blaadje, de jongens houtjes rapen en zakloopen. De deelname hieraan was weder zeer groot, als altijd. De mooie gladde en groote dansvloer kreeg ook al spoedig bezoek. Alles was daar in orde, vooral ook de zeer goede dansmuziek Verder was 't Schoorl's Fanfarecorps weer druk in de weer om de animo er in te houden en konden we, evenals op den avond, constateeren. hoe goed of dit korps vooruitgaat on der de goede leiding van den heer Andersom Des avonds begon te 9 uur het gemaskerd bal. Dit HET LIJK VAN DEN VERMISTEN ARBEIDER GEVONDEN. Naar uit Veendam gemeld wordt, is het lang ver miste lijk van den arbeider K. Bos gevonden onder een exhauster-apparaat. Het lijk was, evenals alle andere, zeer verkoold. De weduwe blijft met één kind achter. Later wordt nog gemeld: Het bijna geheel verkoolde lijk van den arbeider K. Bos is door den arbeider H. Kuikkeler door een groot toeval in den exhauster gevonden. Hij zag bij zijn werk iets blinken en bij onderzoek bleek het een koperen tabaksdoos en een stalen' lucifersdoosje te zijn, behoorende aan den vermiste. De ongelukkige moet in den luchtkoker gekropen of geduwd zijn. De wijdte van de opening is nauwelijks 50 c.M. Verder is van het lichaam niets meer te herkennen. Het is een vormelooze massa. De burgemeester deelde op het terrein mede, dat hij telegrammen van deelne ming had ontvangen van H. M. de Koningin en van H. M. de Koningin-Moeder, van den minister van binnenlandsche zaken, mr. Kan en van den oud-bur gemeester van Veendam, thans burgemeester van Velsen, den heer S. Roels Rijken. De burge meester van Veendam heeft de deelneming van het Hof aan de nagelaten betrekkingen overgebracht en telegrafische dankbetuigingen teruggezonden. Uit goede bron wordt thans vernomen, dat het gebouwencomplex met de machinerie verzekerd zijn voor zes ton. Het meel en de dextrine eet. voor drie ton. Het opgeslagen meel in en bij de fabriek, dat door brand en water geleden heeft, zal nu worden verwerkt in de aardappelmeelfabriek van de firma van Linge, welke fabriek vlak bij de afgebrande staat. Een der zwaargewonden overleden. Otto Koetjes, een def zwaar gewonden bij de ramp te Veendam, is Zaterdagavond in het R. K. ziekenhuis te Winschoten overleden, aldus meldt een later be richt. vooral was 'n zeer mooi nummer. De deelname was heel goed te noemen, terwijl aan de costumes veel zorg was besteed. Dit nummer zal wel eenigen tijd op het programma blijven staan, aangezien dit noode gemist kan wor den. Natuurlijk was het na 't démasqué op den dans vloer buitengewoon druk en gezellig, 't Avondfeest vooral doet het op dit terrein, met zijn mooie verlich ting, aan den voet der duinen, uitstekend. We hadden nog gelegenheid om de verlichting in de buurt in oogenschouw te nemen en het moet ge- zeg, dat de honderden lampions in 't groene ge boomte het wondermooi deden, 't Was windstil, zoo dat dit nieuwe nummer goed is geslaagd. De ver schillende attracties ou het terrein hadden druk be zoek. Maandagmiddag wordt het feest vervolgd met als inzet de demonstratie van de rijvereeniging „West- Friesland". Den eersten dag kan echter als geslaagd worden beschouwd. Morgen deelen we 't verdere ver loop mede, alsook de lijst der prijswinnaars van Corso, Bal-Masqué, Sport en Kinderspelen. VEENHUIZEN. Door elke week vijf cent te sparen, zijn de kinderen van de hoogste klasse der openbare lagere school al hier en nog enkelen, die de school reeds verlaten had den, in staat geweest, om onder leiding van den heer J. Liefhebber, hoofd der school, een prachtig reisje te maken. Per trein ging het naar Amsterdam, verder per tram naar Monnikendam en vandaar hadden de kinderen een mooien boottocht naar het typische eiland Marken, alwaar een Marker binnenhuis be zichtigd werd. Verder per boot terug naar Volendam en per tram weer naar Neerlands hoofdstad, alwaar nog een paar gezellige uurtjes in een bioscoop wer den doorgebracht. Het was een genotvolle dag, begunstigd door schoon zomerweer. Daar de Maandag van kermis alhier nog al saai is door het ontbreken van elke variatie, hebben eenige ingezetenen het initiatief genomen, om op dien dag volksvermakelijkheden te houden. Zaterdag werden hiertoe de Veenhuizers ter vergadering opge roepen bij den heer De Wit. Het resultaat van deze bijeenkomst was, dat een vereeniging werd opgericht, welke elk jaar met kennis feesten voor kinderen en volwassenen zal orgaiseeren. Al de aanwezigen wer den lid en zegden daarwerkelijk steun toe. Als bestuursleden werden gekozen de heeren H. Scheer, voorzitter, C. v. Twuiver, secretaris en A. Appel, penningmeester. Besloten werd voor de heeren een tonkruierij en voor de dames koppensnellen te houden. De kinder spelen zullen nog verder geregeld worden. De contributie als lid zal f0.50 per jaar bedragen. Dit jaar zal voor het dekken der onkosten bij de burgers een lijst ter teekening worden aangeboden. Getracht zal worden het ledental uit te breiden. Dins dagnamiddag zullen de heeren kunnen katknuppe len. BROEK OP LANGENDÏJK. De heer A. Weder, vroeger alhier, slaagde voor de acte P (handelskennis). ZUIDSCHARWOUDE. De heer H. J. Postma alhier, slaagde te Haarlem voor de hoofdacte. Voor het eindexamen R.-K. M.U.L.O. slaagde onze plaatsgenoot A. Groen. De prijs van de melk werd hier met een cent per L. verhoogd en alzoo op 14 cent gebracht. ZUIDSCHARWOUDE. Het schoolfeest is hier weer uitmuntend gslaagd, dank zij het prachtige zomerweer, alsmede de tot in de puntjes verzorgde voorbereiding. De bestuursle den met enkele dames hadden van te voren alles ge regeld, zoodat het wel alles als op rolletjes moest gaan. De schoolkinderen maakten ditmaal het 23ste schoolfeest mee. De 5 jongste klassen gingen per autobus van de firma Kok en Tuinman „bij het Noord om'", naar Schoorl, waar in den speeltuin en op de duinen heerlijk werd genoten. Verder werd Bergen bezocht, in den speeltuin van Bruin en op de nabij gelegen duinen prettig vermaak gezocht, om dan aan het strand te Egmond aan Zee het hoogste plezier te vinden in pootjes baden etc. Over Rinnegom en Hei- loo ging he? over Alkmaar, waar de hertenkamp nog werd bezocht, naar huis toe, waar het fanfarecorps de feestvierende jeugd opwachtte, om, onder vroo- lijke muzielctonen het dorp door te wandelen, waar vele ingezetenen de blijde inkomste met genoegen aanschouwden. De 2 hoogste klassen en zij, die met April de school verlieten, gingen per autobus naar Amsterdam. Daar werden Artis bezocht, alsmede het Koloniaal Mu seum, heide attracties voor de kinderen, die niet licht uit hun geheugen zullen worden gewischt. Er valt niet alleen veel te genieten, maar ook veel te leeren, al zullen door één bezoek slechts algemeene indrukken achterblijven, die niettemin aanknoopings- punten kunnen vormen voor wat zij later hooren of lezen. Een bezoek aan Schiphol was hst laatste deel van den tocht, en niet het minst interesante. Van nabij het werken van de K.L.M. te zien. was een g not voor de kinderen. Een laatste bezoek aan e poffertjesinrichting te Amsterdam zette de kroon op dezen mooien dag van vreugde, genot en jolijt. ZUIDSCHARWOUDE. Mej. M. Weel, werkzaam aan het R.K. lageronderwjjs is geslaagd voor de hoofdacte. NOORDSCHARWOUDE. Naar we vernemen is de bouw van de aardappel - bewaarplaats te Noordscharwoude gegund aan de laagste inschrijvers, de aannemers Koot en Molenv van Alkmaar, voor een bedrag van f8239. NOORDSCHARWOUDE. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Goudsblom, thans te Alkmaar, slaagde voor het examen hoofd acte. NOORDSCHARWOUDE. Zaterdagmiddag werd alhier bij inschrijving pu bliek aanbesteed het bouwen van een bewaarplaats voor aardappelen (poters). Er waren 6 biljetten ingekomen, t.w.: J. Veldhuis f9720, J. Faust te Nieuwe Niedorp f8998, J. Huibcrts te Alkmaar f9498, J. Heitsma f8974, v. d. Plas f8339, P. v. d. Koot te Alkmaar f8239. Het werk werd aan den laagsten inschrijver ge gund. De begrooting was f9600. Bij de Zondag vanwege de Marine Sport Vereeniging ..Zeemacht" te Helder, uitgeschreven athletiek-wedstrij- den mocht het onzen plaatsgenoot Joh. Pennekamp, die hierbij voor D.O.K.E.V. uitkwam, wederom gelukken bij den wedstrijd hardloopen over 5000 meter (met voor gift) als eerste de eindstreep te passeeren. Pennekamp, die de baan van meet af liep, had hiervoor ruim 18 mi nuten noodig. Tevens dient vermelding, dat onze vroegere plaatsge noot en D.O.K.E.V.-lid N. D. M. Dekker (thans lid van „Hellas", Utrecht), bij den wedstrijd in verspringen met een sprong van 6.38% M. eerste werd, terwijl hjj bij den wedstrijd in hoogspringen met aanloop met een sprong van 1.55 M. hoogte den derden prijs wist te behalen. Beroepen bij de Gereformeerde Gemeente te Leens, de heer Ds. Bouma te Dirkshorn. DEN HELDER. Het lijk van den officier-vlieger, die onlangs voor Huisduinen in zee verongelukte, is Zaterdag gevon den. Het berichte over het aantal sollicitanten voor tij delijk onderwijzer heeft een correctie noodig. Dit aantal is niet 15, maar 18 (achttien). Zondagmiddag had op 't strand een ongeluk plaats, dat gelukkig nog goed afliep. Het achtjarig zoontje van den heer Bruin, Boschweg, Zijpe, had zich op een der in zee vooruitstekende dammen begeven, kwam wat dicht bij den kant en viel in zee. De ster ke stroom voerde het knaapje spoedig mee. Het on geval werd echter door enkele personen opgemerkt cn de heer G. v. d. Kolk, wonende te IJmuiden, be gaf zich zonder aarzeling te water. Hij wist den jon gen te bereiken en hem boven water te houden. Hoe wel de heer Van der Kolk een goed zwemmer is, ge lukte het hem toch niet tegen den sterken stroom in den wal te bereiken. Hij wist echter een toegewor pen dreg te grijpen en weldra waren nu redder en geredde in veiligheid. Geen van beiden scheen nadee- lige gevolgen van dit voorval te hebben, Dank zij het onmiddellijk ingrijpen van den heer Van der Kolk bleef een jong menschenleven behouden. Een collecte onder de aanwezigen gehouden, om den red der schadeloos te stellen voor zijn bedorven kleeding bracht f24 op. Voor de betrekking van tijdelijk onderwijzeres aan de OX. school hebben zich 15 sollicitanten aange meld. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar weer een strandfeest worden georganiseerd. Een- 16-tal dames en heeren zijn uitgenoodigd om in commissie en jury zitting te nemen. De datum zal op de eerst vol gende vergadering der commissie worden vastgesteld. Bij de V.V.V. was ingekomen een verzoek van den heer J. v. Scheijen, om een subsidie van f50. per jaar voor den autobusdienst Schagen-Callantsoog- Den Helder. Door enkele belanghebbenden werd voor dit doel een bedrag toegezegd, terwijl het overige door de V.V.V. zal worden aangevuld. De aangevraagde subsidie kan dus worden toegestaan. VERDRONKEN. Zaterdag fietste de 18-jarige zoon van den heer S. te Den Helder, langs 't strand in de richting van Callantsoog. Onderweg is hij bij paal 8 gaan baden en heeft daarbij op noodlottige wijze het leven ver loren. Men vond zijn fiets aan 't strand en daarna zijn lijk. Uitslag van de op Donderdag 25 Juli j.1. ten huize van den heer A. Breed, ten overstaan van notaris H. de Boer gehouden verkooping voor de erven van wijlen den heer P. Truijens alhier, van: I. Een huis met erf, bouwterrein en boomgaard aan de Kerkelaan te Hoogwoud, groot 26 A., 82 c.A., tot 1 Mei 1930 in huur bij den heer D. Mulder. Koo- per de heer N. Mulder alhier voor f2672. II. Een perceel weiland in de Wcere, gemeente Hoogwoud, groot 3 H.A., 3 A„ 80 c.A., tot Kerstmis in huur bij den heer W. Langedijk. Kooper de heer W. Langedijk in de Weere alhier voor f2890.per H.A. (Voor 't no. van Zaterdag te laat ontvangen.) Vrijdagavond hield de Harddraverijvereeniging een vergadering ten huize, van den heer A. de Graaf, in verband met a.s. kermis. Het plan, dat aanvanke lijk in de bedoeling lag, om een harddraverij te orga- niseeren, kon niet worden doorgevoerd, wegens ge brek aan een daarvoor geschikt terrein. Er werd nu besloten om Dinsdagsmiddags achter café de For tuin wedstrijden met hindernissen te houden voor rijwielen cn motorrijwielen. (Te laat ontvangen voor 't Zaterdagno.) BARSINGERHORN. Politie. Gevonden: een portefeuille met geld. Het is hier den laatsten tijd vergaderen al wat de klok slaat. In de afgeloopen week werden weer drie vergaderingen gehouden, met het oog op de feesten in September, ter herdenking van de droogmaking. Thans is men in de verschillende commissies cn sub commissies zoover gevorderd, dat vrijwel de festivi teiten vaststaan en het volledige feestprogramma zal kunnen verschijnen, dat op zeer ruime schaal ver spreid zal worden. Wederom had hier een ongeval plaats van vrij ernstigen aard. Nabij den Basseweg reed een wiel rijder uit Alkmaar links van den weg, toen een auto 'oest passeeren, die iets moest uitwijken voor voet- mgers. De wielrijder raakte de macht over zijn rij wiel kwijt en hoewel de autobestuurder krachtig rem de, kon een aanrijding niet worden vermeden. De wielrijder viel en bleef bewusteloos liggen. Sjx>edig was Dr. Spicrings ter plaatse om hulp te verloencn. liet gelükte den man zoover tot bewustzijn te krij gen, dat hij te kennen kon geven, waar hij woonde. Per auto is hij daarna naar Alkmaar vervoerd en in het ziekenhuis opgenomen. Naar wij vernemen, zal de zomervacantie aan de O. L. school te Oudesluis dit jaar worden gehouden van 526 Augustus. De Voorzitter van het Centraal Bestuur heeft den heer J. van der Oord te Schagerbrug benoemd ver klaard tot lid van den Raad dezer gemeente (vacature J. Hoogland.) In deze gemeente doet zich een geval van mond- en klauwzeer voor en wel bij het vee van den veehouder H. van der Sluijs te St. Maartensbrug. Naar wij vernemen, sluit de rekening van het Alge meen weeshuis, dienst 1928 met een voordeelig slot van f 1185.70%. Zondag 28 Juli j.1. was de dag daar dat de toerclub der N.V.V. ten tweede male in haar roemrijk bestaan haar optreden vierde. Dë kermis te Midden-Beemster werd dien dag opgeluisterd door een wedstrijd tusschen Beemster I en de N. Niedorper pleizierclub. Op een terrein van heel groote afmetingen blies scheidsrechter Genis even over tweeën de beide partijen tot het spelen, van dezen zweetvoetbalwedstrijd In het veld. Tot den rust een gelijk opgaande en ondanks de warmte, soms nog vrij enthousiast gespeelden wedstrijd met stand 11. Na haif-time in de eerste periode een N.N.-overwicht, al spoedig bekroond met een tweede* doelpunt van J. Blokker, uit een door Sepers fraai genomen corner* Daarna echter de bij N.N.-elftallen gebruikelijke inzin king, waarin het Beemster gelukte den stand op te voeren tot 42, met welken uitslag het einde aanbrak. De nieuwe tweede klasse ploeg Beemster is ons de zen wedstrijd echter niet meegevallen, en wij voor ons zijn zeker dat ploegen als Wieringerwaard en Breezand met meer recht promotie verdienen dan Beemster I. Over de sportiviteit van de droogmakerij-bewoners echter niets dan lof, Beemster is een sympathieke te genpartij, waarmee N.N. gaarne de kennismaking nog eens hernieuwt. Onze oud-plaatsgenoot de heer W. Bulten hoofd der O. L. school te Ransdorp gem. Amsterdam slaagde te Utrecht voor de akte Engelsch L. O. Wanneer deze regelen onder de oogen onzer lezers komen, behoort onze kermis weer töt het verleden. Nu, we kunnen gerust zeggen, dat ze druk bezocht is ge worden. Alle kermisdagen brachten zeer veel bezoekers naar het dorp. Het mooie weer en de vele attracties zullen hier niet vreemd aan zijn geweest. En als gij vraagt: hoe was de verhouding? daarop kun nen we volmondig zeggen, van heel goed. Alleen jam mer dat j.1. Zondag in café Veerdig een paar luidruch tige belhamels den boel op stelten zetten, waarbij een gehuwd kermisbezoeker, die met zijn vrouw en kind daar rustig zat, werd getroffen. Deze persoon, zekere de Raad, werkzaam bij de Zuiderzeewerken, op een baggermolen, welke gestationneerd is te Van Ewijck- sluis, kreeg onverwachts een zoo geweldigen klap met een flesch op het hoofd, dat hij zich hevig bloedend onder behandeling van Dr. De Groot moest stellen. Na verbonden te zijn werd de man in tegenwoordigheid van zijn vrouw en kind per auto naar Van Ewijck- sluis vervoerd. Zeer jammer, dat dit moest voorvallen, zeker ook voor de getroffen persoon. WIERÏNGEN. J.1. Maandag kwam te Den Oever een Hoornsche vracht-passagiersboot aan met ongeveer 150 personen aan boord, allen afkomstig uit Hoorn. De menschen troffen het al heel slecht, in een stortregen werden de Zuiderzeewerken, voor zoover dat nog mogelijk was, be zichtigd. Het grootste gedeelte van den beschikbaren tijd moesten de menschen echter vertoeven in de café's. Te twee uur vertrok de boot weer huiswaarts. JULIANABORP. Zaterdagnamiddag te ongeveer half zes brak brand uit in een hooiklamp, staande bij de boerenplaats „Maria Hoeve", staande op den hoek Ivortevliet- Middenvliet te Koegras en bewoond door den heer M. Gouwenberg Jz. Daar de hooiklamp spoedig in lichte laai stond, waren de bewoners beducht op verdere onheilen, met alle macht in de weer om de vlammen van het rieten dak der boerderij te kee- ren, hetwelk hun echter niet mocht gelukken en spoedig het geheele dak in brand stond, en eveneens den geheelen hooivoorraad. Door de groote droogte ging alles zeer snel in zijn werk. De koeien, die juist vastgemaakt waren in het melkhok, werden in allerijl weer losgemaakt en het land ingejaagd, het welk ook zeer goed gezien was, daar in zeer korten tijd alle gebouwen met den grond gelijk waren ge maakt. De brandspuit, die spoedig ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen, daar er toen toch al niets meer te redden viel. De politie- en brandweer autoriteiten uit den Helder waren eveneens op het terrein van den brand. Door den vrijen Zaterdag middag en het mooie weer kwamen vele fietsers op den brand af, zoodat het. een paar uur aaneen daar zeer druk was. Deze drukte verminderde sterk, toen de laatste schoorsteen, die lang overeind bleef, ter aarde viel. Persoonlijke ongevallen hadden gelukkig niets plaats. De geheele boerderij is platgebrand, zoo- dat er thans niets meer dan een zwarte puinhoop van over is. JULIANADORP. Zondag jl. trok J.V.C. naar Anna Paulowna. o daar tegen de club van dien naam een wedstrijd t spelen voor de zomercompetitie. J.V.C. was over ali linies veel sterker, zoodat ze dan ook een klinkende 9—0 overwinning wist te behalen. Anna Paulowna wist zelfs de eer niet te redden, hoewel haar daartoe wel de gelegenheid werd.gebo den. Tweemaal werd haar een penalty toegewezen, maar beide kecren hield de kleine J.V.C.-keeper ze schitterend uit zijn doel.

Schager Courant | 1929 | | pagina 2