Schap Courant OOK VOOR U! Jac. ZOMERDIJK Tweede Blad. weinig geld iets goedstekoopen Gemengd Nieuws. De ontploffing op den Engelschen kruiser. Scheepsongeval bij Stettin. De ramp met de H 47. Aardbevingen. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEEN. Plaatselijk Nieuws. JUBILEUMFEEST SCHAGEN'S HARMONIEKAPEL. DE «VOEDING IN NIEUWE BONEN DOOR BERÏELSXMVOEDEROO- BERÏELS„KTK0RREL" Dinsdag 30 Juli 1929. 72ste Jaargang. No. 8501 Aangemoedigd door het buitengewone succes dezer Opruiming zullen wij nog enkele dagen doorgaan, om OOK U in de gelegenheid te stellen om voor Vraagt stalen en zichtzending KLEEDINGMAGAZIJN SCHAGEN. HET AANTAL DOODEN ZESTIEN. Reuter meldt uit Malta: Het aantal personen, dat tengevolge van de ont ploffing op de „Devenshire" den dood vond, is tot zestien gestegen. De oorzaak der ontploffing. De Britsche draadlooze dienst meldt, dat officieus bekend wordt dat het ongeluk op de „Devonshire" het gevolg was van het springen van een der nieuwe acht-duims kanonnen gedurende oefeningen in de Aegaeïsche Zee. De „Devonshire" vertrok direct naar Volo, in Thessalië, om de gewonden op het hospitaal schip „Maine" over te brengen en vervolgens naar Malta, waar een officieel onderzoek naar de oorzaak van de ramp zal plaats hebben. De „Devonshire" is een der modernste kruisers. Zij liep eerst in October 1927 van stapel en werd eerst in Maart 1929 in dienst gesteld. BOOT MET MARKTBEZOEKERS PLOTSELING GEZONKEN. Naar V.D. verneemt, zou Vrijdagavond j.1. te vijf minuten voor één te Stettin arriveeren de vrachtboot „Schwedt" die den dienst ondei'houdt tusschen Stettin en Schwedt. De boot was voor het grootste deel geladen met aardappelen en groenten en aan boord bevonden zich ongeveer dertig personen, voor het meerendeel vrou wen, die zich met hun waren naar de vroegmarkt begaven. Toen de boot nog ongeveer 10 meter van den oever verwijderd was begon zij plotseling te zinken. Het schip zwenkte naar links en was binnen drie, vier mi nuten geheel onder water verdwenen. Op het hulpgeroep der passagiers schoten verschei dene booten te hulp en een groot aantal personen kon zich door aan boord van andere schepen over te springen, redden. Het staat nog niet vast hoeveel personen verdron ken zijn. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. Eén doode en één vermiste. Omtrent het ongeluk met de stoomboot „Schwedt", behoorende aan de Stoombootmaatschappij te Grei- fenhagen, en onder gezag staande van kapitein Kreu- ger, wordt nader gemeld, dat behalve de stoomboot „Schwedt" ook een stoomboot „Albert" is gezonken. De „Schwedt" had behalve 30 passagiers nog een 5-koppige bemanning aan boord. Van de passagiers is de café-houdster Reglin uit Greifenhagen gedood, terwijl een vrouw Wolter uit Nipperwisse, vermist wordt. Behalve het lijk van vrouw Reglin heeft een duiker in de kajuiten geen slachtoffers gevonden, zoodat alle overige passagiers gered schijnen te zijn. Men is onmiddellijk begonnen het schip te lichten. Den gezagvoerder treft waarschijnlijk geen schuld. EEN OFFICIER VERANTWOORDELIJK GESTELD. Naar uit Londen wordt gemeld, heeft de krijgs raad te Portsmouth de zaak behandeld van het ver gaan der duikboot II 47 in de Iersche Zee op 9 Juli 1.1., waarbij 23 man het leven verloren. Hij verklaarde luitenant laude Kee van de duikboot L 12 schuldig aan twee feiten, n.1. het in de waag schaal stellen van de L 12 en nalatigheid bij de uit oefening van zijn plicht als officier van de wacht, waarbij hij het schip op dusdanige manier beheerde dat het in botsing kwam met de H 47. Keen werd uit den dienst op zijn schip ontslagen en zal een strenge reprimande krijgen. Stad in Econdar verwoest. Reuter meldt uit New York: Ecuador is getroffen door een ernstige aardbeving, welke zestig slachtoffers heeft geëischt en het plaatsje Moyurgo heeft verwoest. Voorts is ernstige schade aangericht te Tambello, Machachi en Lata- cunga. Er zijn dadelijk geneesheeren van het Roo- de Kruis uit Quito naar 't terrein van de ramp ver trokken. Verscheidene gewonden zijn dakloos. In het centrum van de beving ontstonden aardspleten van vier a vijf meter. Volgens een nader bericht van de Associated Press uit Quito zijn er op den hevigen, voornaanisten schok, waardoor het plaatsje Moyurgo zooveel schade heeft opgcloopen, nog verscheidene lichte schokken gevolgd. De bewoners, die zich hadden weten te red den, werden hierdoor nog meer verontrust. Ook te Tambello, Machachi en Latacunga is groote schade, aangericht. Doctoren en leden van het Roode Kruis uit Quito, nabij den vulkaan Octopazi. Latacunga telt 17.000 zielen, de andere plaatsen zijn kleiner. Hevige aardbeving in Japan. Door het uitblijven van branden is de schade echter beperkt. Zaterdagochtend is te Tokio en te Yokohama een krachtige aardbeving gevoeld, waarvan het centrum op ongeveer 50 KM. ten ZVV. van de hoofdstad gele gen was en waarvan de maximale kracht 30 m.M. be droeg. De beving was een van de krachtigste sinds 1923 en is ook in de tuinstad Kamakoera gevoeld. In de betrokken plaatsen verlieten de bewoners onmid dellijk hun huizen, door een panischen schrik bevan gen. Doordat branden echter uitbleven is de aange richte schade gering geweest. Wel werden verschil lende telegraafverbindingen verbroken, evenals het spoorwegverkeer in den omtrek van Tokio en Yoko hama. VLIEGTUIG VERONGELUKT. Eén doode. Vrijdagmiddag vloog een vliegtuig uit het bezettings leger vrij hoog boven Ober Ingelheim, toen plot seling een der inzittenden met een parachute uit het vliegtuig sprong. De piloot kon zijn evenwicht niet meer vinden en stortte omlaag. Hij werd gedood en het vliegtuig geheel vernield. De twee personen, die met de parachute naar beneden kwamen, kregen slechts lichte verwondingen. ONGEVAL MET EXPRESSTREIN. Zes zwaargewonden. Uit Parijs wordt gemeld: De laatste wagen van den express NantesParijs is Vrijdagavond kort nadat de trein het station van Nan tes had verlaten, doch reeds een snelheid van 70 K.M. had bereikt, losgeraakt en van een glooiing naar bene den gevallen. Van de ongeveer dertig passagiers werden zes zwaar gewond. DE HITTE IN ITALIË. Zaterdag 10 slachtoffers. Italië heeft opnieuw te lijden gehad van een tropische hittegolf, waarvan 10 personen het slachtoffer werden, terwijl vele anderen in de dichtbevolkte steden van Lombardije en Piemont door de hitte werden bevangen. In Milaan stierven tengevolge van de hitte Zaterdag 4 personen, in Venetië 2, In Gonun 2, in Turijn 1 en Bologna 1. In geheel Italië stond het kwik boven de 100. PLOTSELINGE OVERSTROOMING IN BRITSCH-INDEE. 35 menschen verdronken. Keuter meldt uit Ahmedabad: Plotseling is de Sabarmati buiten haar overs getre den. Men vreest dat 35 personen zijn omgekomen. Een onverwachte vloedgolf sleurde menschen, die ln de rivier de dieren waschten, en de aan den oever staande boomen mee. Pogingen, om de slachtoffers te hulp te komen, waren wegens de kracht van den stroom vruchteloos. CHOLERA IN VOOR-INDIE. Talrijke slachtoffers. In het Noordelijk gebied van Voor-Indië, dat den laatsten tijd door overstroomingen werd geteisterd, is thans de cholera uitgebroken. In verscheidene dorpen is een groot deel van de be volking door de epidemie aangetast. Ondanks de ge troffen maatregelen sterft meer dan do helft van de patiënten. De epidemie breidt zich nog steeds uit. Prikkelbaarheid komt vaak" voort uit slechte spijsvertering. Alle spijsverterings stoornissen moeten spoedig zwichtenvoor Poster s Maagpillen. het laxeermiddel bij uitnemendheid. Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar i I 0.65 per flacon. Een eenigszins betere stemming. Aard appelen ongeveer dezelfde, d.i. te lage prijzen.Bloemkool gunstig, evenals roode kool. Witte kool liep achter uit. Wortelen laag. Tomaten nage noeg dezelfde prijzen. Zilvexnep goede prijzen; drielingen redelijk. Aanvoe ren van sla- en snijboonen; matige prij zen. Al was er deze week een eenigszins gunstiger stem ming te beluisteren, de resultaten waren toch nog niet zooals men ze graag hebben wilde. De prijzen der aardappelen beheerschen nog de uitkomst der veilingopbrengst en daar die nog steeds veel te wen- schen overlaten, is de einduitkomst daarmee in over een stemming. Gelukkig de houwers, die de middelen bezaten, om de glascultuur te beoefenen, of die zich op de bloembollenteelt konden toeleggen! Doch zij, die de noodige financiën missen, om tot verandering of gedeeltelijke wijziging over te gaan, zijn er weer het slechtst aan toe. Zoo heeft de tomatenteelt tot voor een paar weken schitterende resultaten gegeven.Doch nu de vruchten uit de koude kassen aan de veilingen komen, schijnt het met de hooge prijzen gedaan te zijn. We hoorden, dat in het Westland de markt met tomaten wordt overvoerd, wat als vanzelf ook hier zijn invloed doet gelden. Intusschen is er dit seizoen al voor een be langrijk bedrag aan tomaten aan de veiling der Lan- gendijker Groentencentrale geveild en heeft deze daardoor al een belangrijken voorsprong, wat den omzet betreft, op die te Noordscharwoude. Binnen een paar weken wordt te Broek ook een bloembol lenveiling geopend, waardoor het omzetcijfer over het Betaalkantoor al weer aanmerkelijk zal stijgen. Vooreerst zijn de bollen zeer duur en tweedons ko men er al meer bollenkweekers. Nu de uitkomsten met den grovcn tuinbouw weer zoo ongunstig zijn, besluiten verschillende tuinders ook met de bollenteelt te beginnen. Met dezen voort gang is het dan ook te voorzien, dat de bloembollen teelt hier weldra van beteekenis zal worden, vooral ook, daar de bodem er uitstekend voor geschikt blijkt te zijn en de bollen, hier gekweekt, zeer ge zocht zijn om hun superieure qualiteit. Aan beide veilingen werd deze week weer verschei dene producten aangevoerd, zoodat het weer levendig en bedrijvig wordt aan de markten. Slaboonen werden aan beide veilingen in nog klei ne hoeveelheden aangevoerd, al bedroeg dit le Broek al 1500 K.G. Hier waren de prijzen aanvankelijk f21f22, wat echter Vrijdag tot f 14.(50 f 16 was te- ruggeloopen. Te Noordscharwoude werden prijzen van f 15.90 tot f21 betaald. Snijboonen brachten f23 op, terwijl voor tuinboonen, die uitsluitend te Noord scharwoude werden geveild, f2.10 tot f2.30 werd be taald. Zilvernep werd aan beide markten aangevoerd. Te Noordscharwoude waar 17300 K.G. zilveruien werden geveild, werd Maandag f 13.40" betaald. Donderdag echter f 17.80f23.70. Deze prijzen lieven de laatste dagen ongeveer f3 terug. Drielingen golden van f 6.80—f 10.60, te Broek van f 6.20—f 9.70. Zilveruien golden f3.10. Voor peulen werd f 6 betaald. Wortelen, welke alleen te Broek op Langendijk werd geveild, cn wel 10300 bos, golden aanvankelijk nog f 4.10f 5.40, welke prijzen echter nog vermin derden en Vrijdag tot f3.40 a f4.70 terugliepen. De bloemkool gaf een tegengesteld beeld te zien. Maandag gold ze te Broek voor eerste soort f3.50 tot f4.80, tweede soort f22.70; deze prijzen stegen el- ken dag, zoodat Zaterdag voor eerste soort f 13.70 tot f23 werd betaald, en voor tweede f3.3011.20. Te Noordscharwoude was de prijs aanmerkelijk lager. Zoo b.v. Donderdag, toen te Broek f 9.30—f 16 te Noordscharwoude f 5.50f 9.40 werd betaald. Aan de veiling der L.G.C. werden 4S200 stuks aangevoerd, aan die van den Noordermarktbond 18500 stuks. Voor de tomaten golden ongeveer dezelfde prijzen als de vorige week. Voor A-qualiteit werd van f8.40 tot f 13.30 betaald, voor B f 8.50—f 10.70, voor C f 5.80f 13 en voor CC f 3.30f 7.60. De totaal-aanvoer beliep 41600 K.G. De prijzen der roode kool zijn zeer goed te noemen, doch het beschot per snees schijnt niet mee te val len: de kool is klein en vele planten zijn mislukt. Maandag was de prijs f8.10f 11.90, wat de volgende drie dagen even verminderde. Zaterdag werd echter weer f 10.50—f 14.30 besteed. Te Noordscharwoude we ken de prijzen niet veel van de bovengenoemde te Broek af. Lier was de aanvoer 226500 K.G., te Noord scharwoude 5575 K.G. Van witte kool was de aanvoer te Noordscharwoude het grootst. Men besteedde daar Dinisdag f6.70 f 10.80 per 100 K.G. Deze prijs kon echter niet gehand haafd blijven. Donderdag werd f2.90 tot f6.50 be taald, Vrijdag f 4.40. Zaterdag kwarn weer een stij ging tot f6.70. Aan de veiling der L.G.C. werd f6.40 tot f7.50 betaald. Voor Schotsche muizen, welke aardappelsoort nog steeds domineert, was de hoogste prijs te Broek be steed f4.40 per 100 K.G. De laagste bestede prijs was f2.30. De laatste 2 dagen lagen de minimum-prijzen iets hooger, nJ. f2.50 en f2.b0. Niet onwaarschijnlijk is het of de met 1 Augustus te verhoogen invoerrech ten op aardappelen van 1.50 Mark op 4 Mark zijn niet vreemd aan deze verhooging, daar de vraag nu wat levendiger was, om nog tegen de lage invoer rechten te kunnen exporteeren. Het maakt een verschil van f 150 per spoorwagen. Dit tarief geldt gedurende Augustus. Als men be denkt, dat de hoogste prijzen de lekkere van mid delmatige grootte aardappelen gelden en de export aardappelen voor ongeveer f2.50 en soms nog lager worden verkocht, is het begrijpelijk, dat de finan- cieele uitkomst veel te wcnschen overlaat. Gemid deld wordt niet meer dan f 12 per snees gehaald; bij een huur van f6 en een rijke bemesting zal er wei nig overschieten. Als de nateelt nog wat kan mee vallen, wordt deze slechte uitkomst nog voor een deel goedgemaakt. Eigenheimers zetten in met een prijs van f3.S0; deze steeg echter geleidelijk, zoodat Vrijdag f 4.10 f4.90 werd besteed. Schoolmeesters golden den eersten dag f4.50; deze prijs liep echter terug. Zaterdag werd f3.20f3.30 gemaakt. De te Noordscharwoude aangevoerde blau we werden voor ongeveer f 4.S0 verkocht. De overige soorten brachten te Noordscjiarwoude 30 cent min der op dan te Broek. Drielingen werden hier voor f2.40f3.60 verkocht, te Noordscharwoude voor f2.10f3.20. De aanvoer beliep te Broek 160 spoor wagens, te Noordscharwoude 164 Wij Breien de Alleriijnste Wollen Kousen zeer netjes voor U aan. JAAP SNOR. Voor nieuw werk zijn wij nummer één. Tel. 251. Depot voor Schagen: C. DE MOEL, Noord. Zondag vierde Schagen's Harmoniekapel het tweede gedeelte van haar diamanten jubileum, en dit uitstekend opgezette feest is in ieder opzicht goed geslaagd. Het zomerzonnetje scheen onveranderlijk van den blauwen hemel, talrijke vlaggen waren uitgestoken (waar Scha gen's burgerij gewoonlijk niet zoo scheutig mee is, maar voor de populaire kapel is 't wat anders). Tegen twaal ven werd 't al wat reuriger in de plaats, tegen half een bracht een Heldersch muziekkorps reeds een aubade voor het Raadhuis, en zoo naderde onder toenemende drukte en opgewektheid het uur der officieele ontvangst Terwijl de deelnemende muziekkorpsen zich opstelden voor de gezamenlijke uitvoering van een feestmarsch, werden talrijke genoodigden op 't Raadhuis ontvangen door het Gemeentebesutur. Daar waren de leden van den Gemeenteraad, de leden en directeur der jubilee- rende vereeniging en haar eere-voorzitter en enkele eereleden, bestuurderen van deelnemende muziekkorp sen enz. De heer J. Cornelissen, Burgemeester, sprak het wel komstwoord, herinnerde er aan dat verleden week de Gymvereen. „Lycurgus" feest had gevierd, en nu Scha gen's populaire harmoniekapel haar 60-jarig bestaan herdacht. Na de lichaamsoefening is nu de beurt aan de kunst. Hij feliciteerde de Vereeniging van harte met haar zeld zaam jubileum, en huldigde de mannen, die door hun liefde voor de vereeniging haar zoo lange jaren hadden in stand gehouden, dankte namens den Raad de Ver- eenigingen voor de talloos Vele malen, dat zij hare me dewerking verleeiien bij alle mogelijke gelegenheden. Spr. herinnerde aan de stichting van den muziektuin, wat ook voor de harmonie een groote verbetering was, daar vroeger haar concerten op de straat moesten ge beuren. Hij hoopte dat de harmonie nog talrijke jaren zou voortbestaan tot genoegen harer leden en de bur gerij, dat zij op denzelfden weg zou voortgaan met hare welwillende medewerking te verleenen en nog vele suc cessen zou mogen boeken. De goede leiding van hun wakkeren directeur was hem daarvoor een waarborg. Vervolgens verwelkomde spr. de bestuurders der deelne mende zustervereenigingen, hij wenschte allen een ge noeglijken dag toe en hoopte, dat zij prettige herinne ringen aan Schagen zouden medebrengen naar hunne respectievelijken woonplaatsen. De heer Starreveld, Voorzitter der Harmonie, dankte voor de waardeerende worden cn voor de vele blijken a- Volledig voeder voor kippen- kalkoenen- en eendenkuikens van 2-30 daqen oud.aansluitend aan de voedinq mei uifsluitend Alle foutief voederen wordt hierdoor opgeheven. Eenvoudiger, voordeeliger» en betere voeding Door de wetenschappelijke samenstellinq.de qroei- en beenverstêrkende Vitaminen en Voedingszouten worden qezonde. sterke en mooie dieren verkregen die later het maximum aantal eieren leqqen Alom verkryqbaar, v/aar noq niet verkryqbaar: zakjes van 5 kg. 10 kg. 20 kg. 50 kg. direct af fabriek Ft. 2?° F).-4)° fi.ö*® n.15!0 postw Vraagt brochure nv.BERTELS' v OLIE FABRIEKEN 'h AFD..KUHSTK0RREL* AMSTERDAM Let op ons Loodje en Kaartje aan ieder zakje van sympathie en medeleven, ontvangen van B. en W. en den Raad van Schagen en van zoovelen uit de bur gerij. Wij zijn trotsch op die sympathie en zullen alles doen om de sympathie en populairiteit te behouden Spr. dankte de opgekomen zustervereenigingen voor hare komst en hoopte dat zij een succesvollen en pret- tigen middag zouden medemaken. De eere-Voorzitter der Kapel, de heer W. Vader, sprak een kort woord, haalde van de veel herinneringen die hij had, een enkele aan, o.a. de spontane ontvangst door de burgerij na eene behaalde zege te Nijmegen, welke eene ontvangst was om nooit te vergeten. Spr. dankte den Raad voor den j&arlijkschen finantieelen steun, en deelde mede, dat de heer Van Gcelen de Vereeniging een dirigeerstok had vereerd, dien hij bij dezen overhandigde De heer Starreveld dankte namens de Kapel den heer Van Geelen recht hartelijk en overhandigde den kapelmeester het mooie cadeau, hopende dat hij de staf nog lange jaren succesvol moch zwaaien in alle mo gelijke tempi en nuanceeringen. Daarna huldigde de heer Jan Schild, Voorzitter van het Stedelijk muziekkorps te Enkhuizen de Harmonie kapel en noemde het een kranige prestatie, in zoo'n be trekkelijk kleine plaats eene vereeniging 60 jaar te be houden. Hij sprak uit ondervinding, hoe moeilijk dat is met eene liefhebberij-vereeniging. Velen moeten daar aan ln eendracht en liefde hebben gearbeid. Dan felici teerde hij Schagen met het bezit van zijn prachtigen muziektuin, dat is een bezit om jaloersch op te zijn. De heer Joh. W. Govers, oud-Voorzitter der Kapel, sprak nog een geestdriftig woord van gelukwensch en vreugde, hij hoopte dat dit feest met gulden letteren ge grift zou worden in de geschiedboeken der Vereeniging, welke altijd een stuk van zijn leven is geweest, waar voor hij streed en leed, en waarmee hij altijd zou blij ven medeleven. Spr. eindigde met een driewerf hoera! voor Schagen's Harmonie, door de aanwezigen van harte mede aangeheven. Ten slotte feliciteerde de heer C. Blaauboer als Voor zitter van Lycurgus, de jubilarissen hartelijk en dankte voor de prettige samenwerking tot het doen welslagen dezer beide Jubileumfeesten. Daarna werd de eerewijn rondgediend en werden in middels de leden der verschillende korpsen opgesteld voor 't Raadhuis, om onder de leiding van den heer J. Dol een feestmarsch gezamenlijk uit te voeren. In middels was een talrijke menigte hier samengestroomd. De uitvoering slaagde uitmuntend en het geheel maakte een kra'nigen indruk. De banieren der acht deelnemende vereenlgingen stonden op het marktplein opgesteld en werden door een jury beoordeeld voor 't mooiste geheel. Deze jury, bestaande uit de dames CornelissenHouwing, Schene Berkhouwer en De BoerPronk, kende den len prijs, een geëmailleerd zilveren eerekruis, toe aan Schagen's Harmoniekapel met 133 punten; den 2en prijs, een zil veren eerekruis. met 124 punten aan het fanfarekorps „Excelsior" te N. Niedorp. Inmiddels bracht een muzikale rondgang door Scha gen's straten, van het Stedelijk muziekkorps „Enkhui zen" nog meer menschen op de been en zoo ving het festival in den muziektuin aan onder een flinken toeloop van belangstellenden. In den loop van den middag nam het bezoek nog toe, en naar wij nernamen vulden een 1100-tal menschen de stoelen, banken en gazons en was het er recht gezellig en geanimeerd in onzen mooien Tuin. Iedere vereeniging gaf een tweetal nummers ten beste en naar wij vernamen was over 't algemeen het gebo- dene van uitmuntend gehalte, zoodat door de aanwezi gen van goede muziek genoten is. Bovendien vergastte ter afwisseling de gymnastiekvereniging Lycurgus het publiek op een paar mooie nummers gymnastiek (staaf- oefeningen door heeren, en vrije oefeningen door da mes). Te zes uur was dit programmaonderdeel afgeloopen, en begaven allen zich naar de zaal van den heer C. Boontjes, waar de uitreiking der herinneringsmedailles aan dit jubileumfeest plaats had. Iedere vereeniging ontving een keurige medaille, de vaandel-beoordeeling werd bekend gemaakt, en 't laatst had de verloting van een tweetal prachtige muziekinstrumenten plaats. De vaandelkeuring noemden we reeds. De gelukkigen bij dei verloting der instrumenten waren Breezand en N. Niedorp. Er werden by deze prijsuitreiking ook hartelijke woor den -gesproken, er was vreugde en enthousiasme, dus een heel prettig en gezellig uurtje. Ook op straat was het feestelijk druk, daar zorgden de Heldersche vereenigingen „Winnubst" en het Helder- sche fanfarekorps wel voor, die onder groot en uitbun dig geleide van vele jongeren, twee kranige marschen door de Gemeente maakten. Voor de demonstratie op 't kerkplateau door Lycur gus verzamelden zich honderden op het Marktplein. De dans door de meisjes en de Niels-Bukh-vrije-oefeningen door de heeren werden keurig en flink uitgevoerd en werden door degenen die ze gezien hebben, heel mooi gevonden. Jammer vonden we het, dat er niet eenige verlichting bij was, een Bengaalsche bèlichting had niet alleen de duisternis, die maakte dat velen niets gezien hebben, verdreven, maar ook tot verhooging van een mooi effect bijgedragen. Dan was ook niet noodlg ge weest een kwartier te vroeg te beginnen, maar nu de duisternis wel toe noodzaakte. Inmiddels naderde het uur van 't vuurwerk en de kijk- lustigcn stroomden toe. Een dichte menschenmassa vul de het marktplein toen om 10 uur het afsteken begon. Het was als altijd een goed verzorgd programma, dat weer in het algemeen wel slaagde. Het slotnummer was toepasselijk op de feestvierende vereeniging, cn vertoon de het symbool de eenheid in de vereeniging, het ver- eenigingsinsigne, gephantaseerd door eere-kruizen. Er was een hartelijk handgeklap, toen dit slotwerk in volle schittering verscheen. Jammer was wel, dat dit slot werk niet geheel en al slaagde. En toen stroomde de menschenmenigte van 't markt plein, en grootendeels... huiswaarts. Het was later niet zoo bijster druk op straat en in de danszalen. Maar op 't feest van Schagen's Harmoniekapel kan met groote voldoening worden teruggezien, het is uit muntend van stapel geloopen en heel goed geslaagd.

Schager Courant | 1929 | | pagina 5