Raad van Winkel. boom. De gevolgen waren, gezien bet feit; dat de auto met een snelheid van ongeveer negentig K.M. had gere den, verschrikkelijk. De auto werd geheel vernield. Een kind was onmiddellijk dood. De eigenaar van den auto, een Nederlandsche dokter, stierf tijdens de eerste hulp, welke hem ter plaatse verleend werd. Van de overige inzittende personen werden er enkele ernstig, andere minder zwaar gewond. Nader© bijzonderheden. Omtrent dit noodlottige ongeluk wordt nog gemeld, dat het hier de Nederlandsche doktersfamilie Hub- scher, uit Axel in Zeeland betrof. Het eerste bericht is in zooverre onjuist, dat slechts één doode te betreuren valt en wel een der kinderen. De dokter zou slechts licht gewond zijn, zijn vrouw daarentegen bekwam zware verwondingen. In de auto bevonden zich, behalve dr. Hubscher, nog zijn vrouw, zijn schoonmoeder, zijn schoonzuster en yijf kinderen. MIJNONTPLOFFINGEN BIJ LENS. Talrijke slachtoilers. Volgens een bericht uit Lens aan de „Echo de Pa ris" werden Woensdagavond na 8 uur in een schacht van de mijn van Escarpelle, bij Courcelles- les-Lens. verscheidene ontploffingen gehoord. Op de gevaarlijke plek bevonden zich 160 mijnwerkers. Tot Donderdagavond 11 uur waren 8 dooden geborgen. De mijnramp in Silezië. HET AANTAL SLACHTOFFERS STUGT NOG STEEDS. De regeering geeft 10000 Mark voor de getroffenen. Uit Berlijn wordt gemeld: De regeering heeft 10.000 mark beschikbaar gesteld voor de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers, die bij het mijnongeluk te Waldungen het leven hebben ver loren. Ook het rijksministerie van arbeid heeft 2000 mark ter beschikking gesteld. De oorzaak van de ontploffing is nog steeds niet vastgesteld. Van de zwaargewonden is Donderdagmiddag nog de mijnwerker Huebner uit Hennsdorf overleden. Nog twee zwaargewonden verkeeren in levensgevaar. Het aantal slachtoffers tot dertig gestegen. In Donderdagnacht zijn van de slachtoffers van de mijnramp te Waldenbrug twee zwaar gewonde sleepers aan de gevolgen van hun verwondingen overleden, zoo dat het aantal dooden thans gestegen is tot dertig. Bomaanslagen te Lüneburg. GROOTE MATERIEELE SCHADE. V.D. verneemt d.d. 1 Augustus uit Lueneburg: It> den afgeloopen nacht tegen half twee ontplofte bij het huis van den advocaat dr. Strauss aan den Luener- weg te Lueneburg een bom. Alle ruiten werden vernield en het kelderraam, waarbij de bom was neergelegd, werd weggeslagen, terwijl in de kelder groote verwoes tingen werden aangericht. Ook het front van het huis is beschadigd, terwijl het dak haast voor de helft is vernield. Van de huizen aan de op 100 meter afstand gelegen spoorbaan is geen ruit heel gebleven. Ook op het gebouw van de Landsziekenkas aan den Luenerdam heeft men een aanslag willen doen. Hier werd gistermorgen bij den kelderingang een 'marga rinekistje gevonden waarin zich - een boni bevond. De wijzer was echter blijven vasthaken, zoodat de ontplof fing gelukkig Verhinderd werd. Gezien de lading zou de uitwerking hier nog erger zijn geweest dan bij het huis van dr. Strauss. Van de bevolking heeft zich groote opwinding mees ter gemaakt. Politie en justitie hébben de zaak in on derzoek. Belooningen uitgeloofd. De politie te Lueneburg zet het onderzoek naar den bomaanslag op het huis van den advocaat dr. Strauss en den mislukten aanslag op het gebouw van de Land®- ziekenkas voort. De regeeringspresident heeft een belooning van 5000 Mark uitgeloofd voor de opsporing van den dader. Men gelooft algemeen, dat de daders politieke motieven had tien. Dr. Strauss is lid van de democratische partij en bovendien van het verbond van Duitsche Staatsbur gers van joodschen godsdienst EEN PYJAMAKWESTIE. Beleedigde „aesteïische gevoelens". Men schijft uit Boedapest: De directie van het tusschen Boede en Pest in de Donau gelegen eiland, in welker hotels talrijke Boe- da pesters hun „weekend" plegen door te brengen, had voor eenige dagen ter kennis van de gasten ge bracht,, dat zij voor den vervolge op Zaterdag en Zon dag ook in pyjama op het eiland mochten rondwan delen. Intusschen blijkt deze nieuwigheid geen on verdeelde instemming te hebben gevonden. Enke len beklaagden zich over het beleedigen hunner ,.a est ethische gevoelens", met het resultaat, dat de politie bevel ontving het wandelen in pyjama te verbieden en te beletten. De directie heeft intus schen besloten hiertegen in hooger beroep t'e gaan. BAANWACHTER DOODT DRIE COLLEGA'S T:it Spartansburg (Zuid-Carolina) wordt gemeld: Een blijkbaar krankzinnige, baanwachter heeft voor het blokhuis drie collega's met bijlslagen ge dood en twee andere zoo ernstig gewond, dat aan hun behoud wordt getwijfeld. De stad verkeert in groote opwinding. MEVROUW ZOEBKOF. Mevrouw Zoebkof, die onlangs haar paleis te Bonn heeft moeten ontruimen, heeft thans een eenvoudig gemeubileerd huis te Mehlem aan den Rijn gehuurd. Een enkele gezelschapsdame is bij haar gebleven. Haar inboedel zal begin October te Keulen onder den hamer komen. TEGEN OVERMATIG AUTO-RUMOER OP DEN OPENBAREN WEG. In Engeland is de verordening, welke aan motor en autorijders verbiedt al te onaangename geluiden op straat te doen hooren, gisteren in werking ge treden. INTERNATIONALE JONGENS-TOENADE- RING. De Amerikaansche bankier Mortimer Schiff, heeft den prins van Wales een bedrag van tienduizend pond geschonken om daarvan een fonds te vormen, met de bedoeling de internationale vriendschap on der jongens te bevorderen. VIJFTIG STUDENTEN DOOR DE POLITIE GEWOND. V.D. verneemt uit Bangalore: Bij een botsing met Britsch-Indische studenten werden vijftig studenten door schoten van de poli tie gewond. .Alen vreest dat vele studenten aan de opgeloopen verwondingen zullen overlijden. DORPSBRAND. Volgens berichten uit Nice stonden Donderdag in het dorp St. Etienne (Zee-Alpen) 12 huizen en de kerk in brand. De 1200 bewoners hebben uit voor zorg de plaats ontruimd. ONGELUK BIJ MANOEUVRES. Een kolonel de beide boenen afgescheurd. Bij de manoeuvres in de buurt van Bielitz heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Een handgranaat was niet ontploft. Toen een kolonel de oorzaak daar van wilde nagaan, barstte de granaat plotseling, met het gevolg, dat den kolonel beide beenen wer den afgescheurd. Ernstig gewond werd hij naar een ziekenhuis vervoerd. Een rustige 1 Augustus. OVERAL ZONDER INCIDENTEN VERLOOPEN. Donderdag, den eersten Augustus, zouden over de gan- sche wereld op bevel uit Moskou betoogingen worden gehouden, waarvan de strekking was, dat de arbeiders klasse van zijn wil moest blijk geven om Sowjet-Rus- land te beschermen tegen de aanvallen, welke het kapi talisme over de geheele wereld ertegen zou beramen. De voorspellingen omtrent deze betoogingen als zou den ze niet geheel en al zonder bloedige incidenten ver- loopen, zijn gelukkig geen van allen uitgekomen. Het is zelfs overal zeer rustig geweest en behalve zoo hier en daar een kleine schermutseling is van de uitgebreide politiemaatregelen, die waren getroffen, geen gebruik gemaakt. In ons land hebben de betoogingen al een heel kalm verloop gehad. Te Amsterdam werd een stoet gevormd, die met roode vlaggen in hun midden een optocht door de stad hield, onder sterk geleide van de politie en uit ongeveer 1000 personen bestond. Zonder incidenten is zij echter iets later op de Nieuwmarkt ontbonden. In Den Haag was het al evenzoo. Daar telden de be- toogers echter maar een 150 a 200 personen. Vele vaandels en vlaggen werden medegevoerd. Deze droegen opschriften als: Beschermt de Sowjet-republiek, de arbeidersklasse moet zich tegen den oorlog verzetten enz. Voorop liepen eenige leden der communistische jeud- groepen, die met trommelslag er den marsch inhielden. Een groot aantal personen en ook vele kinderen had zich bij den stoet aangesloten en meestentijds werden de communistische liederen overstemd door vaderlandsche wijsjes, als Oranje boven Oranje boven. Leve Wilhel- mien! In het buitenland, waar overal in de groote steden strenge politiemaatre gelen waren genomen in Parijs bijvoorbeeld waren 22000 politie-agenten gemobiliseerd hebben de betoo gingen een niet minder rustig verloop gehad. Daar en elders in Frankrijk hebben zich geen incidenten van be- teekenis voorgedaan. Volgens een statistiek van het ministerie van binnen- landsche zaken moeten te Parijs slechts 6700 van de 245.000 arbeiders gehoor hebben gegeven aan den op roep der communisten om om 11 uur het werk neer te leggen en op straat te gaan betoogen. Te Parijs zijn in het geheel 180 personen gearresteerd. In Engeland had 's middags om vier uur nog geen enkele communlstenbetooging plaats gehad. Te Berlijn, waar men een herhaling van de bloedige 1 Mei-onlusten gevreesd had, hebben geen wanordelijk heden plaats gehad. Na het sluiten der fabrieken waren de communisti sche arbeiders uit alle deelen van dé stad, vaak met vrouw en kinderen, in optocht naar de Lustgarten ge trokken. De betoogers droegen tal van roode vanen en vele transparanten, waarin hulde werd gebracht aan den Sowjet-staat en de sociaal-democratie werd ver- wenscht. In den Lustgarten, waar niet zooveel menschen bijeen waren als vroeger, werden revolutionnaire lie deren gezongen. Een paar leiders spraken de menigte toe. De betooging in Brussel was zelfs een fiasco, want een sterke plasregen was reeds voldoende, om. de be toogers uit elkaar te drijven, zonder dat het ook maar tot eenlg incident gekomen was. In de overige groote steden was de deelname aan deze communistische actie al evenmin groot, zoodat de dag van 1 Augustus, trots de dreigende voorspellingen, al heel kalm geweest is. Speculatiekoorts te Weenen. MET HUIZEN EN GROND. De Weensche corr. van het „Hsbl." schrijft: De verzachting van de „Mieterschutzwet" door het parlement en de gelijktijdige afdoening van een wet tot het bevorderen van den huizenbouw heeft een ge volg gehad, dat men niet verwacht heeft. Er is n.1. een wilde speculatie in huizen en bouw grond begonnen, die fantastische afmetingen aanneemt. Bouwgronden die voor kort tien tot twaalf schillingen per M2. waard waren, zijn plotseling tot veertig a vijf tig schillingen gestegen. Ook de prijzen der huizen zijn aanzienlijk in de hoogte gegaan. Buitenlandsche belanghebbenden koopen huizen op, zooals indertijd effecten, en volgens een bericht van de „Sonn- und Montagzeitung" zijn in de laatste week vijf maal meer koopen afgesloten dan in de week daar voor. Het belangrijkste speculatie^object echter zijn niet hui zen maar bouwgronden, die vrij beperkt in voorraad zijn, omdat de gemeente Weenen reeds lang het mees te heeft opgekocht. Stijgingen van een paar honderd procent is niets ongewoons. Er moeten stukken grond zijn, die thans 1200 procent hooger staan, dan eenige maanden geleden. Er zijn consortiums opgericht, die stukken grond te gen billijke prijzen van niets vermoedende eigenaars opkoopen, om die dan weer met een vijf-, zesvoudige winst te verkoopen. In sommige café's wordt een le vendige windhandel in grondbezit gedreven. Daar de meeste Weeners nu buiten zijn, denkt men, dat in September de speculatie haar hoogtepunt zal bereiken. DE BRAND TE NAPELS. )Zie ook elders in dit nummer). Achteraf is gebleken, dat de brand in de havenlood sen te Napels was- aangestoken door een paar boot werkers, die handelden op last van lieden, die op deze wijze hoopten de sporen van een grooten diefstal van Engelsche en Amerikaansche goederen te verbergen. Zoowel de bootwerkers als hun lastgevers zijn aange houden. BRAND OP EEN VLIEGTUIGSCHIP. 12 watervliegtuigen vernield. "Volgens een bericht uit Manilla is brand uitgebroken aen boord van het Amerikaansche moederschip voor vliegtuigen „Jason", dat zich in de baai van Manilla bevindt Twaalf watervliegtuigen zijn vernield. POLITIEAGENT SCHIET COLLEGA'S NEER. Twee dooden en twee zwaar gewonden. Aneta meldt uit Benkoelen: Een agent van de veldpolitie heeft plotseling vier me de-agenten neergeschoten. Twee hunner waren op slag dood; de twee anderen werden zwaar gewond. Omtrent de drijfveer tot die afschuwelijke daad is niets bekend. DE PAUSELIJKE POSTZEGELS. Aan het eind van de vorige maand is de speciale post- overeenkomst gesloten tusschen het Vaticaan en den Italiaanschen staat die uit het verdrag van het Late- raan voortvloeit, en gisteren was het Vaticaansche poskantoor voor het eerst geopend. Een uur te voren had zich al een file gevormd, waarin men naast gees telijken en pauselijke soldaten ook vele toeristen zag. De postzegelhandelaars hadden vooruit al groote be stellingen gedaan, die aan een ander adres konden afhalen. Vergadering op Vrijdag 2 Augustus 1929, des middags half 3 uur. Voorziter de heer J. Koster, burgemeester, secretaris de heer A. de Ridder. Afwezig de heeren Kamp en De Veer. Na opening volgt de goedkeuring der notulen. Mcdedcellngen. Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is een bijdrage in het tekort op de woningbouwexploi- tatie 1927/1928 toegekend van f 1165.18. Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is in het salaris van den correspondent der arbeidsbe middeling een bijdrage toegekend van f 20. Door Gedeputeerde Staten dezer provincie is in de kos ten der wijkverpleging over 1926 toegekend een bijdrage van f 356.25. Op verzoek van de afdeeling Winkel der Noordhol- lahdsche Vereeniging „Het Witte Kruis" handelende op advies van den leider van het consultatiebureau te Scha- gen is machtiging verleend voor de plaatsing in een sanatorium van de patiënte D. SchreudersKoger en zulks met toepassing van de Provinciale-gemeentelijke subsidieregeling. Voörloopig voor 2^ maan, de helft der kosten wordt door de provincie gedragen. Overeenkomstig een in den raad uitgesproken wensch is de gelegenheid opengesteld deel te nemen in de te sluiten leening van f 11500 voor de kosten van verbouw van het Tehuis voor ouden van dagen. Slechts één aanbod is ingekomen Voor het geheele be drag a pari tegen 5 en wel van den Voorzitter zelf. Door B. en W. is besloten de leening te gunnen. Door de Coöperatieve broodbakkerij en verbruiksver- eeniging „de Tijdgeest" alhier, is een strook grond langs haar perceel, aangeboden aan de gemeente, mits dit wordt belegd met trottoirtegels. B. en W. hebben op genoemde voorwaarden de strook grond aanvaard. De straatweg' te Lutjewinkel (het Noordelijk deel) wordt thans verstraat. De kosten zullen echer tegenval len, aangezien de bestaande straat niet veel bruikbaars oplevert. Er zijn reeds 9800 steenen verwerkt en 20.000 zijn nog nabesteld. Van de totale kosten is nog geen opgave te doen. Van de 20000 steenen zijn er nu 6000 overgebleven. De heer Brugman toont zich over het werk tevre den en meent dat het goed gezien is om het werk eens goed onder handen te nemen. De sttfkkcn worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stukken. Een proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente ontvanger van 24 Juni 1929, waaruit blijkt, dat de ont vangsten hebben bedragen f 240069.14, de uitgaven f 239546.80, in kas f 522.34. Boeken en kas in orde bevonden. Een proces-verbaal van kasopneming bij den boek houder van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, waar uit blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 6011.87. de uitgaven f 4793.16, in kas f 1218.71. B. en W. stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Allen voor. Volgt mededeeling, dat aan den burgemeester verlof is verleend van 7 tot 28 Augustus. Van de Commissie van toezicht op het Lager onder wijs te Winkel is verzocht als 4e leerkracht een onder wijzeres te benoemen, met het oog op het onderwijs in de nuttige handwerken. B. en W. hebben deze zaak in onderzoek en houdt verband met den aan- of verbouw van de school. Voorzitter gelooft wel, dat B. en W. tot een dergelijk voorstel zullen komen om bij den Raad een uitspraak uit te lokken in die riohting. Van den heer W. Span was het bericht ingekomen, dat voor het reisje naar Pontenburg met deleerlingen der U.L.O.-school van de gemeente subsidie van f 150 f 99.70 was gebruikt. Ingekomen is een adres van verschillende inwoners om te komen tot de stichting van een Bad- en Zwem inrichting, nu door het graven van het kanaal langs den zeedijk het zwemmen in zee niet meer mogelijk is. Zal voor prae-advies in handen van B. en W. gesteld worden. Van de daartoe aangestelde commissie tot het voeren van actie tegen de nieuwe salarisregeling van burge meesters, secretarissen en ontvangers in de provincie Noordholland is een schrijven ingekomen, waarbij den Raad wordt voorgesteld de salarisverhooging niet toe te staan. Goedgevonden wordt, dit Btuk bij de be groeting te behandelen. Is ingekomen een verslag van de opening van 't Te huis voor de ouden van dagen, welk verslag aan de leden reeds is toegezonden. Voorzitter brengt dank aan het Kerkbestuur voor het beschikbaar stellen van de pastorie. Is ingekomen de goedkeuring van de Ged. Staten van de gewijzigde begrooting 1928 en af- en overschrijvin gen zelfde dienst Een verzoek van de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" om subsidie voor 1930 voor hare ontsmettingsinrichtingen. Een verzoek van de Commissie voor de Malariabe strijding door de bevolking in Noordholland om subsidie voor 1930. Beiden bij de begrooting te behandelen. Aan de orde zijn: Verslag van den Keuringsdienst voor waren over 1928. Verslag van de Gascommissievergaderlng van 7 Juni. 1929. Vaststelling gasprysregellng. Door de Commissie van Beheer der gemeenschappe lijke gasfabriek voor Winkel en Nieuwe Niedorp, wordt voorgesteld: a. de tegenwoordige bestaande gastariefregeling te doen vervallen en daarvoor in de plaats te stellen een nieuwe regeling berustende op het heffen van een vast recht met daarnaast een lageren gasprijs. Bij het invoeren van deze hieronder aangegeven rege ling is dan de gasprijs verlaagd met ongeveer 1 cent per M3., wanneer een gelijke afname plaats vindt als over 1928, terwijl direct door Ieder gasverbruiker die het gas meer gaat toepassen zal worden geprofiteerd van de sterk gereduceerde prijzen. Hieronder het schema van de nieuwe gas tarief rege- llnS- w v Gemiddeld te betalen Bovendien maandelijksch vast bedrag wordt Klasse gasverbruik per maand iedere M3. in 1928 gasverbruik berekend 1 tot 15 M3. t 0.60 9 cent (voor alleen won.) 2 tot 40 M3. f L— 9 cent 3 tot 50 M3. f 2.— 8 cent 4 tot 65 M3. f 3.— 7 cent 5 tot 85 M3. f 4.25 6% cent 6 tot 110 M3. f 5.60 6 cent 7 tot 200 M3. f 8.50 5% cent 8 tot/300 M3. f 14.— 5 cent 9 boven 300 M3. f22.50 VA cent "i: Voor de muntgasverbruikers wordt het vastrecht verhoogd met f 0.25 voor motor- en installatiehuur. b. De prijs voor industriegas, waaronder ook begrepen verwarmingsgas voor industrieel© doeleinden, te verla gen en als volgt vast te stellen: van 1 tot en met 1500 M3. per jaar 7 cent; van 1501 tot en met 3000 M3. 6lA cent en boven de 3000 M3. 6 cent per M3. c. De prijs voor het gas voor lokaalverwarming met 1 cent te verlagen en te brengen op 5 cent per M3. Het ligt in de bedoeling met ingangvan 1 Augustus 1929 de hierboven aangegeven gasprijsverandering in toepassing te brengen. B. en W. stellen voor de regeling goed te keuren. Voorzitter deelt nog mee dat deze prijsregeling geen nadeelig saldo zal brengen. Dit is afgescheiden van den komst der electriciteit, ofschoon het komen daarvan het wel noodig maakt, de gasprijs laag te houden. Met aJgemeene stemmen wordt het nieuwe tarief goedgekeurd. Is ingekomen het jaarverslag over 1928 van de com missie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Voor ken nisgeving aangenomen. Aankoop rentegevend goed. Ingevolge raadsbesluit van 8 Juni j.1., goedgekeurd door Ged. Staten is een gedeelte van het perceel Sec tie C, nummer 839 overgedragen aan J. W. A. Zon te Winkel voor een bedrag van f 345. B. en W. stellen voor hiervoor inschrijving in het grootboek der 3 pet. N.W.S. aan te koopen. Allen voor. Vernieuwing Weerebrug. Bij de begrooting voor 1929 werd een bedrag van f 500 uitgetrokken voor herstelling van de brug in de Weere en de brug naar 't Zand. Bij onderfoek is echter gebleken, dat een voorziening als toen gedacht, niet af doende zou zijn geweest en een verandering van kunst werken niet ka nplaats hebben zonder overleg met den Provincialen waterstaat en goedkeuring van Gedepu teerde Staten. Van deskundige zijde wordt afdoende verbetering verwacht, door de brug in zijn geheel te ver- breeden en met behoud van de bestaande hoofden een betonbrug te maken als te Winkel en in den. weg Win kelLutjewinkel met doortrekking van de bestaande wegbeharding. Hoewel nog niet met zekerheid te zeggen, wordt ver wacht, dat de kosten f 10000 zullen bedragen,,welk be drag niet uit de gewone middelen zullen kunnen wor den gevonden en het voornemen bestaat, daarvoor een leening aan te gaan, waaromtrent nadere voorstellen zullen worden gedaan. B. en W. vragen thans machtiging om de uitvoering te doen plaats hebben als hiervoren werd omschreven. Voorzitter deelt nog mee dat de verbetering van de brug naar het Zand zou kosten f 800, de brug zou dan 25 centimeter zakken, terwijl de verbetering natuurlijk niet alleen bij het zakken zou blijven, zooals oorspron kelijk het plan was. Daarvoor was f 500 begroot; voor de twee bruggen is nu dus noodig f 1800. De bedoeling is dat de gemetselde hoofden blijven bestaan. De heer Honingh wil vooral onderzoeken of bij de brug naar het Zand niet kan worden volstaan alleen inet zakken. l|e Voorzitter zegt echter dat. hem na onderzoek is gebleken, dat dek en leuningen enz. vernieuwing behoe ven, ^pr. meent dat de herstelling eenvoudig kan, maar eischt Prov. Waterstaat een betonnen brug enz., dan zal dat wel moeten gebeuren. De heer Dekker is bevreesd, dat met het maken van betonnen bruggen, de verlaging niet zal kunnen volgen Voorzitter belooft, dat dit beslist zal gebeuren. De brug te Lutjewinkel wordt 5.30 M. breed, dat is 80 c.M. breeder, die aan het Zand wordt 90 c.M. breeder. Voorstel van B. en W. wordt met algemeene stem men aangenomen. Verbetering pad bij de „Vier Staten." Door de bewoners der perceelen gelegen op het ter rein achter de vroegere „Vier Staten" wordt herhaalde lijk geklaagd over den slechten toestand waarin het pad naar hun woning verkeert. B. en W. hebben den toestand opgenomen en die is ook, mede als gevolg van herhaaldelijke lekkage in de waterleiding, zeer slecht Afdoende verbetering is t« verwachten van aanleg van een betonpad, en wel, het eerste gedeelte over een lengte van 50 M. 2 M. breed en het tweede gedeelte over een lengte van 25 M., 0.60 M. breed. De kosten worden geraamd op hoogstens f 450, en zullen uit de gewone middelen kunnen worden ge vonden. B. en W. vragen machtiging dit werk op de vorenomschreven wijze uit te voeren. Den heer Dekker doet dit voorstel genoegen, maar vraagt of het wanneer het met straatsteenen gebeurd duurder is. Voorzitter zegt, dat de prijs ongeveer is: f3.— voor beton en f 4.75 met straatsteenen per M2. Voorzitter deelt nog mede, naar aanleiding van een opmerking van den heer Brugman, dat de waterlei dingbuis is vernieuwd en nu is geworden een goede grondbuis. Rekeningen. Volgt aanbieding Gemeenterekening, in ontvangst f 100.727.83, uitgaaf f 95.488.64dus een batig saldo f 5249.18^4; de kapitaalsdienst sluit met gelijke ont vangst en uitgaaf. De rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbe stuur over 1928 in ontvangst f9878..10. in uitgaaf f 9421.37%, batig saldo f45ü.72i/2. De rekening der gemeenschappelijke Gasfabriek 1928 geeft een winstsaldo van f6S30.93y2. B. en W. stellen voor tot leden der commissie voor het nazien dier rekeningen te benoemen de leden vsn den Raad, niet behoorende tot het college van B. en W. Rondvraag. Dc heer Dekker informeert naar de aansluiting aan de waterleiding aan de Molenkade. Spr. vond bij de wed. G. Krap voor drinkwater een paar oude tonnen met vuil water. Spr. acht dringend verbete ring in deze noodig. Voorzitter deelt mee, dat aan allen die daar nog niet waren aangesloten, zijn aangeschreven, dat zij moesten aansluiten. Van de wed. Krap was bericht ingekomen, dat zij het abonnement op de waterlei ding niet kon betalen. B. en W. zullen dit geval nog eens ernstig onder het oog gaan zien. De heer Brugman vraagt of er al iets bekend is omtrent de electrificatie der gemeente. Voorzitter zegt, dat B. en W. in deze niet stil zit ten, maar dit jaar zal de electriciteit wel niet komen, maar meent in de eerstvolgende vergadering met mededeelingen daarover te kunnen komen. De heer Honingh vraagt, of er nog wel eens iets wordt vernomen over den verbindingsweg met de Wieringermeer. Voorzitter meent, dat ook deze zaak nog wel eeni- gen tijd zal moeten blijven rusten, omdat het niet on mogelijk is, dat wegen die niet op het Prov. wegen plan voorkomen, nog wel eens aanspraak kunnen maken op subsidie. Spr. licht nog in, dat er een verlegging van den weg in overweging is door het land van den heer Melchior, wat voor de gemeente geen verbetering is. Over de precisiëering zal nog wel nader worden geconfereerd. De heer Honingh had nog een opmerking gehoord over een booin bij de brug naar Het Zand, die het uitzicht belemmerd. Voorzitter belooft onderzoek. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1929 | | pagina 11