HEERHUGOWAARD. LANGENDIJK, WIERINGEN. WINKEL. BARSINGERHORN. ZIJPE. WARMENHUIZEN. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Plaatselijk Nieuws. Gemeente een auto-tocht aan te bieden. Woensdag morgen 9 uur werd met twee bussen van de firma Kok en Tuinman, benevens drie luxe-auto's van ingezetenen de reis aanvaard. Op het programma stond een bezoek aan Amsterdam met Artis en daarna over Haarlem, terug. Vlot werd dit programma afgewerkt, tot groote vol doening van de oudjes. Blijkbaar waren dezen ook nog niet moe, toen men 's avonds half 11 Dirkshorn weer binnengleed. Ze zongen ten minste toen nog het hoog ste lied. Ongeveer 50 ouden van dagen namen aan den tocht deel. Onze nieuwe motorbrandspuit is al gauw in functie. Moe3t ze verleden week dienst doen bij een hooibrand te Veenhuizen, gistermiddag brak brand uit in het pakhuis van den winkelier J. Bohemen. De vlammen grepen zeer snel om zich heen, zoodat hoegenaamd niets gered is kunnen worden. Spoedig was de motor spuit ter plaatse en in werking. In korten tijd was men het vuur meester. Zeer veel publiek was bij den brand op de been. De oorzaak van den brand is onbekend. De familie zat bij het uitbreken juist aan tafel. Dank zij het prachtige weer is de autotocht voor de ouden van dagen te Heerhugowaard uitstekend ge slaagd. Ongeveer half tien ving de reis per bus en met vele particuliere auto's naar Velserbeek aan. In de Alk- maarsche Hout werd even gepauseerd en al wandelende het hertenkamp bezichtigd. Langen tijd werd te Vel serbeek vertoefd, waar de inwendige mensch versterkt en een wandeling door het prachtige park genaakt werd. Te Zandvoort genoten de oudjes, staande op den boule vard, van het gezicht op het woelige, kleurige strand leven aldaar, terwijl later naar Kraantje-Lek gereden werd, waar in den tuin weder verfrisschingen werden rondgediend. Op de thuisreis werd Bergen nog aange daan, waarna men reeds laat te Heerhugowaard arri veerde. Hier werden de oudjes in de kolfbaan van den heer Rus genoodigd, alwaar de zhngverèeniging; welke onder leiding van den heer Hoogland een repetitie voor de a.s. "Septemberfeesten hielden, voor hen een paar liederen ten gehoore bracht De heer A. Kooij, die dezen tocht leidde, dankte in welgekozen woorden allen die tot het welslagen van dezen tocht hadden medegewerkt, terwijl ook de heer P. Bontes hetzelfde deed. De oudjes hebben veel ge noten en het was een lust, om hunne tevreden en op gewekte gezichten te aanschouwen. Dat was voor de afdeelingsbesturen wel de mooiste belooning en genoeg doening, welke zij voor hunnen arbeid ontvingen. VEENHUIZEN. In het verslag over volksvermakelijkheden alhier is een fout geslopen. Het foute gedeelte moet aldus luiden: Wasoh-ophangen voor meisjes boven 11 jaar: le prijs Annie de Boer, 2e prijs Ma Koorn, 3e prijs Ali Vader. Hardloopen met hindernissen voor jongens boven 11 jaar: le prijs Pieter Dekker Ez., 2e prijs Hessel Hiem- stra, 3e prijs Simon Bakker. OUD KARSPEL. Maandag waren twee arbeiders der fa. J. Eecen Gz. alhier, bezig met het plaatsen van een betonnen put. Plotseling brak de stellage en beide mannen vielen naar beneden. Bij nader onderzoek bleek, dat de heer J. O. een rib gebroken had, terwijl de heer J. V. zijn beenen wat bezeerd had. Naar we vernemen, is de toestand van den heer O. redelijk wel. LANGENDIJK. We vernamen van tuinbouwerszijde, dat de draai- hartigheid in de verschillende soorten winterkool, en ook in de bloemkool, in zóó hevige mate optreedt dat tal van akkers over groote oppervlakte geheel of ge deeltelijk waardeloos zijn. «^'ZUIDSCHARWOUDE. Als nieuwe leden van het Oranje-Comité zijn benoemd de heeren W. C. Bouman, J. Kramer Gz., en P. Tuin, terwijl een der leden bedankte, omdat elk jaar een feest wordt gehouden. ZUIDSCHARWOUDE. De Vereeniging Onderlinge Hulp bij Ziekte maakte gisteren een uitstapje naar de Bloembollenveiling van Hollands Bloembollenhuis te Lisse met een autobus van de firma Kok, Tuinman en Wilken. Na aldaar de vei ling en magazijnen te hebben bezocht, werd tè ongeveer 2 uur (men was 's morgens om half 7 reeds vertrok ken) de reis verder voortgezet naar Schiphol. Op de meest welwillende wijze werd het gezelschap daar rond geleid en omtrent velerlei bijzonders en interessants be treffende het Vliegwezen ingelicht. Een 4-tal leden van 't gezelschap maakten bovendien nog een rondvlucht boven Amsterdam. Na geposeerd te hebben voor den fotograaf van de K.L.M. werd de reis naar Amsterdam aanvaard, waar verschillende inrichtingen van vermaak werden bezocht, 't Was reeds half 2 's nachts, toen de deel nemers aan dit uitstapje na een genotvóllen dag in Zuidscharwoude in den besten welstand arriveerden.. Aan den tocht hebben 27 leden deelgenomen; als een bijzonderheid zij hier nog vermeld, dat een der deel nemers, reeds van de oprichting af, dus sedert 17 jaar lid, nog nimmer de hulp van zijn medeleden heeft moe ten inroepen, daar hij in die reeks van jaren nimmer ziek is geweest. NOORDSCHARWOUDE. Concert „Excelsior", Donderdagavond werd door onze harmonie „Excel sior" een buitenconcert gegeven in de muziektent. Het was mooi zomerweer doch de belangstelling v^to het publiek kon veel grooter zijn. Hetgeen gepresteerd is onder de leiding van den di rigent, den heer P. Pranger, was zooals gewoonlijk, heel mooi te noemen. Wij hopen dan ook, dat de nog volgende concerten beter bezocht zullen worden. Den vereeniging komt dit toe.- BROEK OP LANGENDIJK. Onder overgroote belangstelling werd hier Vrijdag morgen de eerste bloembollenveiling geopend. Een eenigszins officieel karakter droeg d:ze opening, wat door den voorzitter van da L.G.C., burgemeester Slot te Broek op Langendijk, in een korte rede naar voren werd gebracht. Hij herinnerde eraan, dat de veilingen niet eiken dag zoo druk bezocht zijn, doch dezen keer, nu hier een bloembollenvejling wordt geopend, meent hij deze gebeurtenis kort te moeten memoreeren. De laat ste jaren heeft de cultuur zich in deze omgeving ver breed. Na de tomatenteelt heeft men zich meer en meer toegelegd op de bloembollenteelt, als gevolg waarvan in een vergadering van de L.G.C. de vraag werd geopperd, naar de mogelijkheid van de stichting eener bloembol lenveiling. Een onderzoek wefd ingesteld, met 't bekende gevolg. Hij zegt het Bestuur van Bloembollencultuur dank voor de medewerking en zegt te kunnen rekenen op het advies van die vereenigingen in voorkomende gevallen. *Men is hier gelukldg geweest met de voor bereiding van een en ander en spr. brengt in dit verband dank aan koopers en aanvoerders. De opzet van de veiling is niet speculatief, maar dient alleen om op re- eele wijze de leden van hun bollen af te helpen. Spr. eindigt met den wensch, dat de kweekers een hoogen prijs voor hun product mogen bedingen én dat de koo pers rijke zaken mogen maken. Daarna ving de veiling aan. De besteede prijzen laten wij hieronder volgen. Er werden heel wat partijen opgehouden, omdat de vastgestelde prijzen niet werden bereikt. Duc de Berlin f 5.106.10, Fred Moore f 4,90, Barti- gon f 3.705.40, Murillo f 24, La reine Max f 4.80 5.30, Witte Valk f 4.404.90, Prins van Oostenrijk f 4.40 tot f 5.50, Witte Duc Max f 2.50—3.60, La reine f 2.30 tot f 4.30, Rose Grisdelin f 4, Tournesol f 4.60, Pride of Haarlem f 4.604.70, Azalia f 4.90, Flamingo f 5.40, Inglescombe Yellow f 3.103.70, William Pitt f 4.90 f 5.30, Generaal de Wet f 19.40, Pink Beaty f 16.30, Couleur Cardinal f 6.406,90, Mr. Farm. Combe Sanders f 3.304.90, Rose Luisante f 7.30, Theeroos f 44.10, Cramoisi Brillant f 2,303.10, Witte Zwaan f 2.80 3.60, Will. Copland f 4—7.30, Peach Blossom f 6.20— 6.70, Blauwe Druifjes f 1.40—1.90, Gele Prins f 5—5.70, Electra f 10.70, La Merveille f 4.10, Orange King f 3.70, La tulipe Noire f 5.70, Plantgoed: Prosperity f 1.75 per K.G., Bartigon f 0.70 per K.G., Murillo f 0.95 per K.G. Na afloop der veiling werd meegedeeld, dat de eerste kooper en verkooper een kistje sigaren in ontvangst konden nemen; bovendien werd ons nog meegedeeld, dat de volgende veiling a.s. Vrijdag plaats heeft. Uit den aanvoer van pl.m. 700.000 stuks leverbare bcfllen en pl.m. 3300 K.G. plantgoed, kan worden afge leid, dat deze veiling in eersten opzet is geslaagd. Jammer is het echter, dat de bestede prijzen in het algemeen niet velenden aan de verwachtingen. Niet onmogelijk is h~' nwel, dat de kweekers, aangemoe digd door het v p op andere veilingen In Noord- en Zuid-Holland hun verwachtingen wel wat al te hoog hadden gespannen. Laten wij hopen, dat op een volgende veiling aller wenschen worden bevredigd. OUD KARSPEL. De groote nationale wedstrijden en de Pro vinciale Kampioenschappen. Athletiek. Deze wedstrijden op 18 Augustus a.s. die weder staan onder toezicht van den Noordhollandschen Athletiek- bond en ondèr de reglementen van de K.N.A.Ü. beloven Iets bijzonders te worden, niet alleen door de verschil lende kampioenschappen, die zullen worden verwerkt, maar ook door de nationale wedstrijden, die zijn geor ganiseerd. De kampioenschappen zijn: Polsstokhoogspringen 100 meter hardloopen en 4 keer 200 meter estafette voor heeren terwijl voor de dames de kampioenschappen bestaan uit balwerpen en 4 keer 100 meter estafette. Verder zijn de overige dertien wedstrijden gesplitst in nationale, propagandawedstrijden, voorgiftwedstrijd, wed strijd voor nieuwelingen en gewone nummers. Wij zouden in het bijzonder de aandacht willen vesti gen op de 1500 meter hardloopen met voorgift 5 ki lometer hardloopen (nationaal) en last not least een wegwedstrijd van 2 kilometer voor- twee versohillende afdeelingen. Na terugkeer zal de eindspurt ^een baaronde op het keurige, thans vergroote terrein van de voethalvereeni- ging D.T.S. plaats hebben. De inschrijvingen zijn van dien aard, dat niet alleen interessante maar hoogst spannende momenten zijn te verwachten, want bekende loopers nemen aan deze wed strijden deel. Niet minder dan 100 dames en heeren-athletiekers hebben zich voor deze wedstrijden laten inschrijven. Deze komen uit voor persoonlijke kampioenschappen en voor vereenigingskampioenschappen. Dat deze wedstrijden ook de belangstelling van de burgerij, gemeentebestuur, vereeniging en corporaties hebben, moge blijken uit de vele medailles die zijn toege zegd en de bedragen die worden geschonken voor den aankoop daarvan. Er worden da.n ook niet minder dan 48 medailles, takken en kransen en bekers uitgeloofd voor deze door den Bond aan Oudkarspel geschonken wedstrijden. Voor nadere bijzonderheden, zooals bijv. de entreeprij- zen, verwijzen wij naar de in dit nummer vóórkomende advertentie. BROEK OP LANGENDIJK. Donderdag 8 Augustus vergaderde de Vereeniging „De Koophandel" te Broek op Langendijk, ten huizé van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. Voorzitter de heer C. Wagenaar Kz., secrtaris de heer P. F. Slot De voorzitter opent de vergadering met een welkom aan de leden, terwijl hij tevens zijn verontschuldigingen aanbiedt voor zijn te laat komen, waarvan de reden was een vergadering van het U.C.B. te Den Haag, be treffende de nieuwe-aardappelsorteering, welke hij had bijgewoond. Daarna worden de notulen -van de vórige vergadering door den secretaris, voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen stukken. Van de GAII.I.T. te Alkmaar een uitnoodiging tot het bijwonen van ©en gecombineer de vergadering met nog eenige andere vereenigingen. Voorgesteld werd 2 afgevaardigden te zenden. De voor zitter stelt echter voor om er niet op in te gaan, daar er voor onze vereen, toch geen belang bij is. De heer Hoogland meent, dat,' als er eén gecombineer de vergadering is met andere vereenigingen uit het Noorderkwartier, het toch wel nuttig en leerzaam zou zijn, dus stelt spr. voor toch een paar- afgevaardigden te zenden. De voorzitter zegt er niet op tegén te zijn, dus als de leden het willen, moeten er een paar worden benoemd. De heer J. Kramer is het met dén heer-Hoogland eens, dat het toch misschien nog wel eenig nut zal afwerpen. Het voorstel van den heer Hoogland in stemming ge bracht, wordt aangenomen en als afgevaardigden wor den benoemd de heeren J. Kramer en P. F: Slot en bij verhindering van den heer Slot, de heer F. Greeuw. Van den leider der Transport:te Broek, een verzoek om de bepaling betreffende de 50 pet verhoogig der laadloonen voor niet-leden niet zoo streng door te voeren. De voorzitter vraagt aan den leider, "den heer Vinke, die als vertegenwoordiger der Pers ook aanwezig is, dit schrijven even toe te lichten. De heer Vinke antwoordt dat het zeer bezwaarlijk Is, vooral met het oog op sommige gevallen, bijv. iemand laadde zijn goed vroeger altijd zelf me zijn zoons. Nu hebben wij het klaargekrëgeh, dat wijhet voor hem mogen doen. Maar als wij er nu 50 pet opleggen, doet hij het natuurlijk zelf weer. De heer Bekker vraagt of .bet niet wenschelijk is, dat de leider met den voorzitter in overleg treedt De voorzitter zegt het volkomen met den heer Bek ker eens te zijn en als de vergadering er mee accoord gaat, zal hij zeer gaarne in overleg met den leider treden. Ingekomen van de L.G.C. een antwoord op ons schrij ven betreffende het ovei'liggeld dat eeri onzer leden heeft moeten betalen. Er was geconstateerd, dat de motor er niet was en de bouwer met zijn goed wel. Te vens werd in dit schrijven bericht dat onmogelijk aan; de vraag tegemoet kon worden gekomen om, als de motor er niet is, de koopman te halen om dit te con- stateeren, daar de koopman niet altijd thuis ls. De heer Hoogland meent dat de -opheffing van de over- liggeldenregeling het meest afdoende zou zijn. De voorzitter zegt dat het, nu er een strafbepaling is, toch heel wat beter gaat. Er moeten toch maatrege len zijn. De heer Hoogland is het met den voorzitter eens, doch spr. zou gaarne zien, dat het dan alleen op de Beurtbevrachting werd toegepast De heer De Nijs vraagt of het niet mogelijk is," dat de motoren in Noordscharwoude vlugger worden gela den. De heer Hoogland stelt voor, een schrijven aan de schipperij te richten, de schuiten eerst in Broek te laden De heer W. "Wagenaar zou een voorstel aan B.B.V. willen doen, om een regeling te treffen. Het voorstel van den voorzitter, dat de vertegenwoor diger van den koopman moet constateeren, dat de motor er niet is, wordt aangenomen. De heer Greeuw vraagt of er betreffende het over- liggeld geen kwantum wordt genoemd, welke vraag door voorzitter ontkennend wordt beantwoord. De. voorzitter vertelde nog, dat er van hem eens op Zaterdag een wagon aardappels is blijven staan. Bij nader oderzoek bleek, dat de wagon nog wel op tijd klaar had kunnen zijn, maar de transporters, die den wagen moesten afladen waren eerst een glas hier gaan drinken, zoodat de wagon 2 dagen moest wachten. Spr. heeft hen echter geschreven, dat de eventueele schace v?n hun rekening zal worden afgetrokken. Er, was een verzoek ingekomen van den heer S. Hink te Noordscharwoude, om als lid te worden toegelaten, welk verzoek wordt ingewilligd. Tevens was ingekomen een schrijven van het W.C.B. te Den Haag om een wijziging te brengen in de aardap- pelsorteering. Voorgesteld wordt den maat van 28 of 3040 m.M., 4055 m.M. en boven 55 m.M.; of van 28, 30 tot 45 m.M. 45—60 m.M. en boven 60 mM. Op een vergadering van exporteurs is ook hierover gesproken, en daar werd Het volgende voorgesteld: Alle soorten drielingen 3040 m.M., Schotsche muizen midd. 4050 m.M., Idealen en Gefd. schotten 4055 m.M., grove boven 55 m.M. De Voorzitter zegt, dat op de vanmiddag gehouden vergadering van het U.C.B. meegedeeld werd, dat Ide alen er niet voor ln aanmerking komen. Voorz. stelt voor om de maat als volgt te stellen: drielingen 3035 m.M., en middel 3545 m.M. De heer Deutekom vraagt of er kans op is, dat de tuinbouwers het. zullen aannemen, als het hier besloten wordt. De Voorz. zegt, zich tot de Prov. Comm. te zullen wenden, en deelt tevens mee, dat op de vergadering van het U.C.B. is besloten, dat de maat welke de Prov. Commissie in overleg met de belanghebbenden vaststelt, ook wordt aangenomen, als de maat van het U.C.B.. Na ellenlange discussies wordt het voorstel van den Voorz. in stemming gebracht en aangenomen. Besloten wordt de Prov. Comm. te schrijven deze sbr- teering zoo spoedig mogelijk te willen invoeren. De heer Hoogland merkt nog op, dat er zoo'n slechte sorteering is van de bloemkool. Het zoogenaamde 2e soort is zoo slecht dat men het wel uitschot noemen kan De Voorz. stelt voor, het veilingsbestuur te schrijven om het 2e soort uitschot te noemen. De-heer K. Zeeman is echter van meening dat het 2e soort geen uitschot mag heeten, want een bloemkool, die niet goed genoeg is voor eerste soort is direct geen uitschot. De heer J. Kramer zegt, dat men hier, een betere sorteering moet maken, er moet meer in het derde soort. De heer J. Glas stelt voor, de vertegenwoordigers van de kooplui in Noordscharwoude op het harte te drukken de vletten vroeger naar Broek te brengen. De heer Slot is van meening, dat de kooplui er zelf meer achter moeten zitten. Besloten wordt den leider te schrijven, dat de vletten niet later als drie uur n.t. in Broek mogen zijn, anders heeft de koopman het recht om ze te laten halen. De heer De Nijs merkt op, dat de vervoerder van 'het goed zelf moet weten, voor wie hij iets in heeft en waar het ligt. anders komen er onherroepelijk abuizen De heer Slot zegt, dat als er klachten zijn, er niet ge wacht moet worden op een algemeene vergadering, maar dat de betr. commissie er direct van in kennis moet worden gesteld. Voorz. is het met Slot eens, men moet actiever met de transport zijn. De heer K, Kooij zegt, dat de stagnatie bij het Iaden óok wel zijn oorzaak vindt in het feit, dat sommige bouwers met vijf of zes verschillende partijtjes aan de markt komen, ze kunnen toch niet overal tegelijk los sen. De Voorzitter vraagt of de veilingleider daar geen verandering in kan brengen. De heer Ootjers zegt, dat als er van overdrijving spra ke is, hij den persoon wel zal waarschuwen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter on der dankzegging de vergodering. ZUIDSCHARWOUDE. Wc vernemen, dat zich een comité heeft gevormd met, het doel op eenigszins feestelijke wijze het feit te herdenken, dat de heer A. Kist zijn 25-jarig jubi leum als kantoorhouder in de maand October as viert. Vrijdag werd in onze gemeente controle gehouden over de rijwielplaatjes. Verschillende wielrijders liepen als gewoonlijk tegen den lamp. Woensdagavond werd de tentoonstelling van „Noör- der Kunstkring" uit Den Helder geopend. Daartoe zijn twee lokalen van de O., L. school te Hippolytushoef, door B. en W. beschikbaar gesteld. Deze tentoonstelling van schilderwerken, teekeningen, houtsneden enz., werd door den heer Steenman uit Den Helder geopend, en daarbij werd dank gebracht voor het welwillend af staan der lokalen. Spr. vond het jammer dat reeds bij de opening zoo weinig belangstelling was. Spr. hoopt ech ter op een druk bezoek, en we kunnen een ieder aan raden deze tentoonstelling te bezoeken. Actie in de bouwvakken. Donderdagmiddag werd een niet-georganiseerd schil dersgezel, die is blijven werken bij den schilder te Lutjewinkel, door de stakers verhinderd zich in het middaguur naar Zijn woning te begeven. Bescherming werd ingeroepen voor zijn weg naar huis na het einde van zijn werk. Onder politie-geleide, geëscorteerd door de stakers, is hij 's avonds naar huis gebracht. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid te Haar lem is vergunning verleend tot het verrichten van bak- kersarbeid op Zaterdag 10 Augustus 1929 vanaf 2 uur des voormiddags en op Maandag 12 Augustus 1929 vanaf .3 uur des voormiddags aan de navolgende perso nen: A. Aalbers, Kolhorn, F No. 62; Wed. den Adel, Kolhorn; j. A. Lutterot, Kolhorn, F No. 149; J. Pascha, wijk A No. 25; K. Peper, Kreil B. No. 51; A. de Waara, wijk A No. 126; D. W, v. Waardenburg, Haringhuizen; A. Westerman, wijk A No. 65 en G. Wilms, Kolhorn. De voordracht voor de benoeming van een onderwij zer aan de O.L.-school te Schagerbrug luidt als volgt: L Jb. Kliffen te Burgerbrug; 2. S. Bakker te Akkrum; 3. C. Geurts te Broek op Langendijk. SCHAGERRUG. Onze plaatsgenoote, Mej. N. Volder, wonende in Den Haag, is geslaagd te Utrecht voor Leerares in Licha melijke opvoeding. ST .-MAARTEN SVLOTBRUG. Men deelde ons mede, dat de heer J. Kabel alhier een perceel weiland heeft gekocht van den heer P. Kooij met het doel, daarop een burgerwoonhuis met bloem- bollenschuur te laten bouwen. ST.-MAARTENSVLOTBRUG. Naar ons werd medegedeeld, zijn de bloembollcnvel- den van de firma Blokker en Kabel alhier ïr. eigendom overgegaan aan den heer L. Schoorl te Lisse. OUDESLUIS. Mej. E. G. Bos onderwijzeres aan de O. L. school al hier, slaagde een dezer dagen voor de hoofdacten. In 1928, aldus het verslag van de gasfabriek, ging de gas-afgifte aan onze gasfabriek nog steeds vooruit en wel met 8349 M3. Of dit in 1929 ook zal vooruitgaan, is de vraag, omdat het dorp Warmenhuizen electriciteit heeft gekregen. De afzet van cokes was, slecht, de teerprijzen waren goed. De ovens verkeeren in goeden staat, de toestellen werken naar behooren; ook de gashouders zijn in orde. De totale lengte van het buizennet is 22155 M. In 1928 werd geproduceerd 522175 M3. gas, in 1927 507010 M3. Aan krachtgas werd afgegeven 20593 M3., tegén 21386 M3. in 1927. Door motoren werd verbruikt 9390 M3.. tegen 84996 M3. in 1927. De winst over 1928 heeft bedragen f 9041.98 tegen f 6405.27 vorig jaar. Zitting van Vrijdag 9 Augustus. EEN MINDER AANGENAME STRAF. Als recidivist in dit opzicht, werd de te Alkmaar wonend slager P. J. E., op 19 Juli j.1. door den Kan tonrechter veroordeeld tot een principale hechtenis- straf voor den tijd van 2 maal 3 dagen, ter zake over treding der Arbeidswet, geconstateerd door den agent Roorda, die had waargenomen dat buiten den offi cieel toegestanen arbeidstijd 3 knechts in den winkel werkzaam waren. De heer E, bij verstek vei-oordeeld, wien deze 6 hechtenisdagen ver van aanlokkelijk toe schenen, kwam tegen het vonnis in verzet, welke ver- zetzaak heden werd behandeld en waarin optrad als raadsman en verdediger mr. Schenkeveld. Verdachte, thans in persoon aanwezig, erkende de feiten, waar op de ambtenaar, recfuisitoir nemende, releveerde, dat verdachte in verband met de Arbeidswet naleving ontegenzeggelijk slecht bekend staat,-zoodat spreker zich verplicht achtte bevestiging van het vonnis te vorderen. Verdediger mr. Schenkeveld wees op de moeilijkhe den die de naleving der Arbeidswet in deze branche vooral met zich medebrengen. Pleiter stelde in het licht, dat de leden der familie E. bekend staan als flinke slagers en drong ten slotte aan op omzetting der hechtenisstraf in een geldboete. De waarn. kantonrechter mr. C. A. de Groot, sloot na de gebruikelijke re- en dupliek de behandeling dezer zaak en zal op 23 Augustus uitspraak doen. LINKS RIJDEN OORZAAK VAN VEEL VERKEERS ONGEVALLEN. De te Warmenhuizen gedomiliceerde 25-jarig ar beider Klaas A., moest heden als verdachte terecht staan op grond van het niet genoeg af te keuren feit, dat hij op 30 Juni te Schoorl op zijn rijwiel bij het ne men van een wegbocht links had gereden, met ge volg, dat de motorrijder Abr. Bakker werd aangere den en materieele schade bekwam. Verdachte ont kende, doch behalve genoemde Bakker was er ook nog een getuige in den persoon van den chaffeur W. Weerts uit Heemstede, die verklaarde, gezien te heb ben, dat Bakker door verdachte werd aangereden. Laatstgenoemde werd dan ook behoorlijk veroor deeld en wel tot f8 boete subs. 8 dagen, met toewij zing der door Bakker gereclameerde schade tot een bedrag van f2. WEER EEN COMPARANT, DIE MET DE ARBEIDS WET OVERHOOP LAG. De heer Corn. H., de 55-jarig directeur van „Con- cordia" te Schoorl, wonende te Alkmaar, die ook niet altijd op den hesten voet staat met de Arbeidswet, moest zich heden verantwoorden, omdat hij als ver antwoordelijk hoofd van het bedrijf, op 23 Juni twee personen had doen arbeiden in verboden werktijd. Verdachte, het feit erkennende, werd veroordeeld tot f7 boete of 7 dagen. VERSCHIL VAN APPRECIATIE. De 73-jarige boterboer Frans van B. uit Nieuwe Nie- dorp, had op 8 Juni te Alkmaar grasboter ter markt gebracht, die bleek niet te voldoen aan de eischeii der Warenwet. De oude heer was van meening dat de boter onberispelijk was, doch de kantonrechter bleek een minder gunstige meening omtrent de kwaliteit van dit boterhamniensmeersel te zijn toegedaan en ver oordeelde den heer van B. tot f 1 boete of 1 dag. NIET ZOETSAPPIG BEHANDELD. De heer Jan A., een in 1910 te Singapoer geboren Assistent-Opzichter bij den Waterstaat, wonende te Castric.um, stond terecht ter zake dat hij 22 Juni op een rijwiel gezeten, zich had laten voorttrekken door een auto, welk feit was gepleegd te Castricum. Ver dachte, thans terecht staand, erkende, doch verklaar de deze handeling heelemaal niet gevaarlijk te vin den. De kantonrechters echter, die do strafrechterlijke lakens uitdeelen, denken daarover minder goedgun stig, zooals kon worden gedistilleerd uit het vonis van den kantonrechter, waarbij de ietwat roelcelooze opzichter werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen. AANHOUDING WENSCHELIJK GEACHT. Éen werkgever to Bergen, met name A. J. v. d. H., verscheen als verdachte voor den kantonrechter, om dat hij een in zijn dienst staande jonge dame te laat aan het werk zou hebben gehouden. Aangezien het evenwel noodzakelijk werd bevonden, bedoeld meisje, alsmede den verbalisant als getuigen te hooren, werd de verdere behandeling dezer reuzezaak voor onbe- paalden tijd uitgesteld. AANVAL VAN PROFESSORIALE VERSTROOID HEID. De heer Hendrikus O., die het voorrecht heeft bur ger te zijn der Victoriestad Alkmaar, liet in den nacht van 4 op 5 Juni zijn rijwiel aldaar onbeheerd aan den openbaren weg achter. De politie was zoo beleefd, zich het lot van dit verlaten karretje aan te trekken, doch deze vaderlijke zorg was echter tevens oorzaak, dat de eigenaar heden tot f2 boete of 2 dagen werd ver oordeeld. NOG ALTIJD WEIGERACHTIGEN VAN DEN ZEGEN DER WATERLEIDING. De bijna 49-jarige veehouder Arie v. T. te Zuid scharwoude, heeft zich als eigenaar van een aldaar staande woning zich niet kunnen vereenigen met de verplichting, dit perceel aan te doen sluiten bij het Prov. Waterleidingbedrijf en stond thans voor dit strafbare verzuim terecht. Het werd evenwel noodig geacht de behandeling te schorsen en de zaak voor onbepaalden tijd aan te houden. ZET UW LICHT NIET ONDER DE KORENMAAT. Mej. Anna Maria D., 'n 30-jarige jongedochter uit de gemeente Limmen, was zoo roekeloos in den avond van 28 Juni in deze gemeente een rijwiel te berijden, dat niet op de voorgeschreven wijze van een helder brandende lantaarn was voorzien. Bijna was ze nog ontsnapt aan het scherpe oog des veldwachters, doch vlak bij de veilige haven, de ouderlijke woning, werd haar door de duisternis verborgen zonde tegen het verkeer ontdekt en de overtreedstcr van art. 59 eerste lid, veroordeeld tot fl boete of 1 dag. BENOEMD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Parlevliet, werd benoemd tot hoofd der school te Nek bij Purmerend. VOOR DE MARKTBEZOEKERS. Op verzoek van de Schager Handeldrijvende <en Industrieele Middenstandsvereeniging is op Doncfer- dag het postkantoor alhier voor den telefoondienst opengesteld om 7 uur 's morgens; ook voor celge- sprekken gevoerd vanuit de wachtkamer van hot postkantoor. ZAAK VERKOCHT. De, ijzerhandel van de heeren Roggeveen en Fijn heer alhier, is iri eigendom overgegaan aan de hee ren Tj. de Jong en C. Roos. WONDER BOVEN WONDER. Bouwmeesters Revue onder dezen veelbelovenden titel zal nu oók aanstonds in Schagen gecjurende drie dagen triomfen vieren. Na den Paleis-brand opnieuw gemonteerd, zoo mo gelijk nog schitterender, is de opvoering geworden een groot succes. Carré was bij de heropvoering stampvol en het applaus daverde gansch den avond. Buziau nu in combinatie met Nieuwenhuizen, over troffen zichzelf en ook de anderen als Henriëtte Davids, Mimi Boesnach, Magda van Donk, schon ken ieder in hun genre veel genot. Maar boven alles was het een kleurenweelde, een schittering en geflonker zonder weerga. Het was een pracht-revuo, die zeer zeker ook in Schagen volle zalen trekken zal.

Schager Courant | 1929 | | pagina 10