Raad Heerhugowaard. Binnenlandsch Nieuws. De moorzaak—Lans. Reclames. Zorg voor een genotvollen ouden dag! BILLY BOO. v»/K> si\IL FABRIEK TE BROOKLYN DOOR ONTPLOFFING VERWOEST. Twee dooden en 17 gewonden. Uit New York wordt gemeld: In Brooklvn is een macaronifabriek ten gevolge van een ontploffing verwoest. Tot in verren omtrek werd de explosie waargenomen, zoodat op verschil lende punten der stad een paniek ontstond. Twee arbeiders kwamen om het leven en 17 werden ge wond. De ontploffing moet door nalatigheid veroor zaakt zijn. EEN ANONYMUS. Die wat achterliet. Gisteren kwam een heer het Westminster Hospital te Londen bezoeken. Hij vroeg inlichtingen over het Radium-Fonds. Nadat men hem overtuigd had van het nut van het werk dat dit fonds doet, en ook van het feit, dat er een remmend tekort is aan geld, haal de de man 50.000 uit zijn zak, bood die ten ge schenke aan, en verdween (met achterlating van het geld zonder zijn naam te hebben genoemd. DE DRANKWET IN DE VEREEN. STATEN. Een verzachting. Amerikanen, die voor huiselijk gebruik bier, wijn of cider fabriceeren, zullen volgens de jongste in structie van den hoofdcommissaris van de Drank wet, niet door de drankwet-agenten worden lastig gevallen. BEPERKING DER IMMIGRATIE NAAR CANADA. De vraag naar landarbeiders is gering. Reuter meldt uit Toronto: Het departement voor immigratie kondigt aan, dat voor de rest van het jaar de immigratie uit Europa beperkt zal worden. Ten gevolge van den kleinen oogst, is de vraag naar landarbeiders gering, waar door het gevaar bestaat, dat zich in de steden de arbeidskrachten zullen ophoopen. FABRIEKSBRAND TE DRESDEN. Door onvoorzichtigheid van kinderen, die met luci fers speelden, ontstond brand in een kistenfabriek te Dresden. Het vuur breidde zich met een razende snelheid uit en bedreigde de omliggende huizen. Een dikke rook drong -in de woningen en talrijke perso nen, meestal vrouwen en kinderen, moesten door de brandweermannen in veiligheid worden gebracht. Meer dan vier uur moest de brandweer werken voor zij het vuur kon blusschen. Door de groote hitte, die het vuur ontwikkelde, waren bijna alle vensterrui ten in de omgeving van de fabriek gesprongen. EEN HOND REDT ZIJN MEESTER. Die door het zand was bedolven. Toen een arbeider uit Hobo in Jutland in een zand groeve aan het werk was, werd hij plotseling door neerstortend zand bedolven; gelukkig bleef nog juist een deel van zijn gezicht boven het zand uitste ken. Zijn hond, die zich bij de groeve bevondt, sprong er in en begon het zand weg te graven. In korten tijd was het den hond gelukt het hoofd en een arm van zijn meester te bevrijden, de man had intusschen het bewustzijn verloren,, doclv -door het janken van den hond werd de opmerkzaamheid van een aantal jongens getrokken, die den man nog le vend uit het zand konden te voorschijn brengen. Donderdag namiddags 3 uur. Voorzitter, burgemeester Van Slooten; met kennisge ving afwezig de heer P. Kostelijk. De Voorzitter opende de vergadering, waarna de no tulen werden gelezen, welke zonder op of aanmerkingen werden goedgekeurd. Van Ged. Staten was de goedkeuring ingekomen op het belastingspercentage. De vereeniging van Nederlandsche Gemeenten zond een dankbetuiging voor de finantieele bijdrage. Kasopname. Bij de gehouden kasopname van het Burgerlijk Arm bestuur werd alles in goede orde bevonden; ook bij de kasopname van het G.E.B. en die bij den gemeente-ont vanger. Extra bijdragen voor het Burgerlijk Arm bestuur. Het Burgerlijk Armbestuur acht het gewenscht, dat de rekening weer langzamerhand in 't reine kan komen, dientengevolge wordt voor dit jaar een extra-bijdrage der gemeente gevraagd van.f 1000, voor 1930 van f 2000. Nadat door den Voorzitter eenige toelichting is gege ven, wordt tot het eerste besloten, terwijl het tweede verzoek wordt aangehouden tot de behandeling der be grooting voor 1930. Onvolwaardige arbeidskrachten. Van de vereeniging voor onvolwaardige arbeidskrach ten kwam het verzoek in om finantieele steun voor haar werk. De Voorz. lichtte dit verzoek toe, hieruit bleek, dat het lidmaatschap zou kosten cent per inwoner: Door den heer Kroon werd opgemerkt, dat de gemeen te er toch wel nooit van zou profiteeren, waarom spr. zich niet voor steun verklaarde. De heer Van der Oord was een andere meening toe gedaan. De vereeniging is ongetwijfeld zeer nuttig werk zaam en spr. acht het volstrekt niet onmogelijk, dat de gemeente van het werk der vereeniging zou kunnen profiteeren. Bij de gehouden stemming verklaarden zich alleen de heeren Groenland, Van der Oord en Pool voor steun. Salarissen van Burgemeesters, Secretarissen en Gemeente-ontvangers. Ingekomen is de bekende circulaire der Comm. uit de Noordholl. gemeenteraden met betrekking tot de sa larissen van burgemeesters, secr. en gem.-ontvangers. Hierin wordt aangedrongen mede actie te voeren tegen eventueele voorgestelde salarisverhooging door Ged. Staten in dien zin, dat de salarissen verhoogd zouden worden met de pensioensbijdrage. Door den Voorzitter werd er op gewezen dat reeds eerder van de zijde van Ged. Staten er op gewezen werd bij de samenstelling der begrooting rekening te houden roet eventueel van Ged. Staten te ontvangen voorstel in dien geest Tot nog toe is echter van Ged. Staten nog geenerlei voorstel ingekomen, zoodat B. en W. oordee- len, hiermee bij het opmaken der begrooting geen reke ning te houden, doch deze op den ouden voet samen te stellen. De raad gaat hiermee accoord. Dankbetuiging en nieuwe aanvraag. Door R. Hoogland werd een dankbetuiging ingezon den voor de plaatsing van zijn dochtertje in een inrich ting, tevens werd echter gevraagd haar nog een jaar in die inrichting te laten verblijven. Door enkele raadsleden werden eenige inlichtingen verstrekt, waaruit bleek, dat wel eenige verbetering te constateeren was, hoewel het succes niet heel groot bleek te zijn. Besloten werd goedgunstig op dit verzoek te beschik ken. Steun aan de vereeniging voor militairen te Amersfoort. Deze vereeniging behartigende de belangen van mili tairen, vraagt evenals het vorige jaar weer een subsidie van f 15 te mogen ontvangen. Hierop werd mede gunstig besohikt. Verslag Keuringsdienst. Ingekomen is het verslag van den keuringsdienst voor waren. Dit werd ter beschikking der raadsleden gesteld voor inzage. Aansluiting electrlsch net. Door Jac. Appel was opnieuw het verzoek ingediend voor aansluiting aan het electrisch net, indien op deze lijn geen meerdere aansluitingen komen, wil hij f 18 per jaar extra betalen. Door den Voorz. werd het beloop dezer geschiedenis in het kort weergegeven, waarna besloten werd eerst een onderzoek te doen instellen naar de aanlegkosten enz., en advies in te winnen van de comm. van bijstand. Aldus werd besloten. Belast! ng-aan gelegenheden. Door de Kamer van Koophandel was een circulaire ingediend met betrekking tot het voornemen van op heffing van ontvangerskantoren, nu belastingbetaling kan geschieden bij de postkantoren. Na eenige discussie verklaarde ook de raad zich te gen eventueele opheffing. Kinderfeestdag. Door de nog bestaande vereeniging ter viering van Koninginnendag door de schooljeugd, welke viering dan ditmaal zou samenvallen met het derde Eeuwfeest der droogmaking van den polder, was het verzoek ingediend weder 40 ets. per leerling beschikbaar te willen stellen. Door den voorz. werd de zaak nader toegelicht en op een desbetreffende vraag geantwoord, dat het aantal leerlingen ongeveer 800 bedraagt. Op de begrooting was voor dezen feestdag f 300 uitgetrokken. Besloten werd dit bedrag ter beschikking der com missie te stellen. Nog een subsidie-aanvraag. Door den Bond van pluimveehouders en konijnenfok kers werd mede een subsidie gevraagd. Algemeen bleek men van gevoelen niet al te ver dien weg te moeten opgaan. De heer Tromp waarschuwde hiertegen, de bestaande vereenigingen op land- of tuinbouwgebied redden ook zich zelf en vragen geen anderen steun dan voor te houden oursussen. Besloten werd op het verzoek niet in te gaan. Radio-distributie. Een verzoek van den heer J. Biersteker te Oude Nie- dorp voor uitbreiding van zijn gebied voor het verstrek ken van radio-distributie, werd aangehouden, daar eerst een beslissing diende te worden genomen op het ver zoek van den heer A. Rentenaar. Subsidie vrijw. landstorm In de vorige vergadering was aangehouden een ver zoek der afdeelingen Noord- en Zuid van den Vrijw. Landstorm om subsidie, respectievelijk f 25 en f 30. Het door B. en W. ingestelde onderzoek leidde er toe, dat de meerderheid van dit college geen reden kon vin den voor het toestaan van subsidie, de minderhedi bleek daarvoor wel te gevoelen. De meerderheid oordeelde, dat de landstorm een rijkszaak is, dus ook door het rijk bekostigd dient te worden. De heer Tromp verklaarde zich in dezen te scharen aan de-'zijde der'minderheid van B. en W.. Spr. oordeel de, dat omstandigheden toch wel er toe zouden kunnen leiden, dat optreden van den landstorm noodzakelijk bleek. Door den Voorz. en den heer Kroon werd de zienswijze der meerderheid verdedigd, terwijl door den heer Wijn- ker o.a. werd gewézen op het feit, dat onlangs in Zaan dam wel een 40 communisten aanwezig waren. Ook de heer Quant pleitte voor subsidieverleening, aangezien uitgaven voor huishoudelijke kosten der af- deeling door het rijk niet worden verstrekt. Anderzijds werd er nog eens op gewezen, dat het rijk dan zeker die uitgaven niet noodig oordeelde. Ten slotte werd gestemd en met 7 tegen 3 stemmen werd de gevraagde subsidie toegestaan; tegen stemden de heeren Kroon, Wuijs en Pool. Rapporten over rekeningenonderzoek. De heer Tromp bracht namens de daartoe aangewe zen comm. rapport uit over het onderzoek der rekening van Burgerlijk Armbestuur. Het jaar 1928 bleek te zijn aangevangen met een batig saldo der vorige rekening van f 2738.81, terwijl het helaas eindigde met een na- deelig saldo van f 882.52%. De onrechtmatige handeling van den vorigen Secretaris-penningmeester kwam de gemeente te staan op een veriles van ongeveer f 3200. Behoudens een paar fput^n van geringe beteekenis, oor deelde de comm. te moeten adviseeren tot goedkeuring der rekening. Overeenkomstig dit advies werd besloten. Gunstiger luidde het rapport met betrekking tot de stichting van 't G.E.B. Was op de voorgaande rekening een verlies geboekt moeten worden van f 2200, waarbij nog gevoegd moet worden een bedrag van f 200 voor deskundig onderzoek, eindigde het jaar met een winst cijfer van f 6181.31%; het stroomverlies bleek sterk ver minderd, de administratie was goed in orde; de comm. meent een woord van lof niet te mogen onthouden aan het adres van den administrateur en den lijnwerker. Ze adviseert tot goedkeuring der rekening. De Voorzitter verklaarde met genoegen zich te kunnen aansluiten bij de woorden van lof door den heer Tromp gesproken en hoopte, dat het Armbestuur en het G.E.B. van verdere onaangenaamheden bevrijd zullen mogen blijven. De rekening van het G.E.B. werd goedgekeurd. Aanbieding der gent-rekening over 1928. Hierna werd de gemeente-rekening aangeboden, welke sloot met een batig saldo van van f 12439.22. Hoewel dit niet slecht klinkt, meende de Voorzitter de opmer king te moeten maken, dat de .vorige rekening sloot met een batig saldo van ongeveer f 25.000, zoodat we dit jaar hebben ingeteerd, hetgeen een gevolg is van minder ontvangen belasting, voortvloeiende uit ongun stige resultaten van vele bedrijven der burgers. Gaat het dit jaar weer zoo, dan zullen we het heffingsper centage hooger moeten stellen, wat spr. echter niet hoopt. De heeren P. Borst, H. A. M. Wuijs en A. van der Oord werden aangewezen voor onderzoek dezer rekening. Vergrooting R. Kath. school bij den Don keren weg. Door de sterke toename van leerlingen, ook in verband met het 7e leerjaar, blijkt vergrooting dezer school nood zakelijk. Hoewel voorloopig met bijbouwing van één lokaal zou kunnen worden volstaan, acht het school bestuur het meer gewenscht reeds terstond twee lokalen bij te bouwen, benevens een lokaal voor de onderwijzers en voor den schoolarts. De totaal-kosten worden ge raamd op f 25193.50. De plannen zijn door den ge meente-opzichter onderzocht; deze oordeelde, dat geen bijzondere luxe is aangebracht, weshalve B. en W. ad viseeren medewerking te verleenen en den bouw te doen aanvangen na storting van de verplichte waarborgsom van 15 ten honderd. Door den Voorzitter werd het verzoek nog nader toe gelicht, terwijl de plannen daarna werden bekeken. Nog werd meegedeeld, dat het aantal leerlingen thans 233 bedraagt. De opmerking werd gemaakt, dat het sala ris voor den architect tamelijk hoog is. Besloten werd het voorstel van B. en W. te aanvaarden. Salarisregeling van den administrateur van het G.KB. De administrateur werd aangesteld op een voorloopig salaris van f 800, hetwelk spoedig verhoogd werd tot f 1000. Ingevolge de gestadige uitbreiding van het elec. net nemen ook de werkzaamheden van den administra teur toe. Waar deze zeer tot genoegen van B. en W. en de Comm. van Bijstand werkzaam Is, acht het col lege van B. en W. in overeenstemming met de Comm. van Bijstand een behoorlijke salarisregeling gewenscht. Voorgesteld wordt de aanvangsjaar-wedde te bepalen op f 1400, jaarlijks verhoogd met f 100, tot een maximum van f 1800. Door dén heer Van der Oord werd opgemerkt, dat dit voorstel hem te laag voorkomt. Spr. zou willen bepa len een aanvangswedde van f 1600 en loopend tot f 2000. Door den heer Van Langen werd gevraagd of het werk al den tijd van den administrateur in beslag neftnt, waarop door den Voorzitter werd geantwoord, dat meerdere routine het werk natuurlijk gaandeweg gemak kelijker maakt, zoodat er allicht eens wat tijd over blijft Spr. heeft met den administrateur over deze rege ling gesproken en deze verklaarde er mee in te stem men. Ook anderen achten het voorgestelde een mooi salaris, terwijl door den htter Krom wordt opgemerkt dat Beers zonder bepaaldé studie het werk kan ver richten, zoodat spr. de voorgestelde regeling billijk acht, te meer, daar wellicht nog de pensioensbijdrage komt te vervallen. De heer Quant maakt de opmerking, dat de Comm. v. Bijstand deze regeling wel kon aanvaarden, hoewel spr persoonlijk reeds dit jaar f 1500 zou willen geven, daar het salaris tot heden te laag is geweest. Nog geruimen tijd wordt dit debat voorgezet, tot tenslotte werd ge stemd over het voorstel van B. en W., hetwelk met algemeene stemmen werd aangenomen. Daarna werd met 8 tegen 2 stemmen besloten reeds over 1929 een salaris uit te keeren van f 1500 en in 1930 van f 1600. Wijziging begrooting 1928. De Voorzitter deelde mede, dat op de begrooting van 1928 een overschrijving diende plaats te hebben tot een gering bedrag. De raad gaat hiermee accoord. Reglement voor aansluiting aan het elec trisch net. Voorgelezen werden de art. welke geldend zullen zijn voor aansluitingen aan het gemeentelijk electr. net De bepalingen werden zonder stemming aangenomen en be sloten ze aan alle aangeslotenen te doen toekomen. Nog eens radio-distributie. Naar aanleiding der mededeelingen van den Voorzit ter, omtrent het spannen van draden voor radio-distri butie aan de palen van het electr. net in andere ge meenten, werd van verschillende zijden opgemerkt dat hiertegen groot bezwaar bestaat: eerstens is het anderen geweigerd en tweedens vreest men voor te groote belasting der palen, wat vooral met ijzel tot schade en last zou kunnen leiden. Dientengevolge werd besloten aan Rentenaar geen vergunning te verleenen tot het spannen van draden aan de palen. Electr. stroom voor versiering tijdens het Derde Eeuwfeest. Door den Voorzitter werd meegedeeld, dat door buurt- commissies wellicht stroom zal worden gevraagd voor verlichting van aan te brengen buurtversiering. In over leg met de Comm. van Bijstand wordt voorgesteld, hier voor een stroomprijs vast te stellen van 15 ct. en niet meer dan 1000 kaarsen lichtsterkte voor elke commissie. Door den heer Tromp werd er op gewezen, dat ook nog rekening moet worden gehouden met gevelversie ring. Groot stroomverbruik. Door de Zuivelfabriek „Excelsior" wordt meer dan 3000 K.W.U. stroom verbruikt en nu meende men, dat het geheele verbruik dan op 9 ct. per KW.U. werd ge steld. De bedoeling bleek echter, dat deze prijs alleen zou gelden voor het meerdere verbruik boven 3000 KW. Woonwagenpark Door den heer Tromp werd nog eens de woonwagen kwestie op het tapijt gebracht, dat aanleiding gaf tot allerlei beschouwing. Ten slotte werd aan B. en W. opge dragen een plan te doen ontwerpen voor een woonwa genpark aan den Hondenweg. Hierna sluiting. Ouderdom is niet enkel een kwestie van jaren. Velen voelen zich jonger op 70-jarigen leeftijd dan anderen van 60 of zelfs 50 jaar. Dit is een ontegenzeggelijk feit, en men kan er verschillende oorzaken voor aangeven. Gewoonlijk hebben ouden van dagen met een jong ge moed behoorlijk zorg gedragen voor hun nieren. Een oude spreekwijze zegt: „Als gij uw nieren gezond houdt, houden deze u gezond". En ouden van dagen kan zooveel leed bespaard wor den, want veel rugpijn, urinestoornlssen, ischias, spit, rheumatische pijnen en graveel worden dikwijls noo- deloos geleden. Den nieren ontbreekt het vaak aan hulp. Zij behoeven de bijzondere versterkende hulp van Foster's Rugpijn Nieren» Pillen. Door de opwekkende kracht van dit niermiddel wordt de werkzaamheied der nieren hersteld; het versterkt de nieren en helpt deze om het bloed te filtreeren, terwijl de afmattende ziekteverschijnselen der nieraandoening verdwijnen. Waarom zouden ouden van dagen nog lan ger lijden, als zij de benoodigde hulp onder hun bereik hebben? Verkrijgbaar (in glasverpakking ifcet geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten fl.75 per flacon. NIEUWE AANWIJZINGEN TEGEN VERDACHTE VAN O.? Een rapport van dr. Hesseling. In den afschuwelijken moord op den Oostzeedijk te Rotterdam, waarvoor de procuratiehouder van O. van de firma de Haas nu reeds ruim acht maanden in voor arrest zit, heeft de rechtbank, zooals men zich herin nert, op Maandag 17 Juni schorsing gelast, nadat de zaak dried agen gediend had, opdat verschillende punten opnieuw of nog zouden worden onderzocht. Hiertoe be sloot men daar het onderzoek onvolledig was geweest. Datgene wat thans nog steeds onderzocht wordt be paalt zich vooral tot de vraag: hoe en waar de bloea- spatten zijn geweest, een onderzoek of de kleeren van v. O. wellicht toch bloedsporen hebben vertoond, het na gaan van de juistheid van de opzienbarende verkla ringen van den agent Brons en tenslotte een psychisch en physiek onderzoek van verdachte. Voor het onderzoek naar bloedsporen werd o.a. spe ciaal aangezocht de deskundige Dr. Hesseling. De rechter van instructie heeft sinds de schorsing een zeer groot aantal getuigen gehoord, de deskundigen hebben met de politie en de verdediging zeer veel pun ten waaromtrent onderzoek nog mogelijk was, nage gaan, de vijl, die in het pand van de Haas gevonden is, een half jaar na den moord in een kast op het portaal bij de kantoren is terdege onderzocht en uit dit alles zijn eenige nieuwe gezichtspunten geboren, in deze lugubere zaak. Wij schreven reeds uitvoerig over de verklaringen van den agent Brons en de waarde, welke hieraan vermoe delijk zal worden toegekend, aldus lezen we in de Mst>. Thans is van <ien rechter-commissaris een voorloopig rapport verschenen met betrekking tot de resultaten van het hernieuwde onderzoek. Het definitieve rapport is echter pas over eenige weken te wachten, zoodat wij hieromtrent nog geen feitelijke mededeelingen kunnen doen. Wei heeft een van de verdedigers van Van 0„ Mr. Kokoslty uit Amsterdam, ons over den momenteelen stand van zaken medgedeeld, dat, blijkens het onder zoek van Dr. Hesseling, op de kleeren, welke de pro curatiehouders op den avond van den moord, toen hij op kantoor was heeft gedragen, eenige bloedvlekken gevonden zijn, welke na zeer mlnitieus onderzoek voor den dag zijn gekomen. Dit zou zeker tegen Van O. een belangrijke aanwij zing kunnen vormen, indien niet, zooals verder geble ken is, deze kleeren vroeger aan iemand anders had den toebehoord. Deze vroegere eigenaar heeft het costuum aan Van O. gegeven en afgezien van de vraag of de thans gevon den bloedsporen tot de bloedgroep van den heer Lans behooren staat dus de mogelijkheid open, dat ae bloedvlekken die nu, ruim zes maanden na den moord zijn gevonden, door een andere oorzaak dan moord op de kleeren zijn gekomen. De vroegere eigenaar is hier omtrent natuurlijk gehoord en moet vrij positief zijn in een verklaring omtrent deze bloedvlekken ten gun ste van den procuratiehouder. Of aan de vijl eenige waarde moet worden gehecht, is eveneens nog niet met zekerheid te zeggen. De ge vonden bloedsporen zijn gering, het bloed behoorde echter wel tot de bloedgroep van ans, zooals men zich herinnert, doch er zijn duizenden menschen, wie bloed tot deze groep behoort en het is mogelijk, dat de vijl alleen gebruikt is om de bloedvlekken, die spoedig na den moord zijn weggenomen, te verwijderen. Er zijn ook bloedvlekken gevonden aan eenige kist jes, doch hieraan wordt geen waarde gehecht, men neemt aan dat dit bij 't schoonmaken door da wera-. sters is gekomen. Op de schoenen van v. O. moeten thans nook nog bloedsporen zijn gevonden. Men weet, hoezeer dit punt de aandacht heeft gehad van de rechtbank. Er was toen volgens de deskundigen geen bloed aan de schoenen geweest, thans echter moet Dr. Hesseling wel bloedsporen gevonden hebben. In hoeverre deze aanwijzing tegen van O. pleit? Het is nog niet bekend, de rechtbank zal dit moeten uit maken. De verklaringen van Brons moeten "thans geheel ont zenuwd zijn. Verdachte blijft nog steeds dezelfde starre, ontken nende houding aannemen en Is Woensdag nog verhoord Volgens den verdediger zijn er „enkele vreemde dingen" die tegen Van O. pleiten, of echter wettig en overtuigend bewijs geleverd zal kunnen worden, is thans nog niet te zeggen. In elk geval zal er, als de zaak, vermoedelijk in de tweede helft van September, weer voorkomt, nog heel wat werk voor de rechtbank te doen zijn, men ver wacht dat de behandeling weer eenige dagen in beslag zal nemen. NOODLANDING VAN EEN MILITAIR VLIEGTUIG. Op een uiterwaard langs de Maas. Donderdagmiddag omstreeks vier uur heeft een mi litair vliegtuig P. O. 5, een noodlanding moeten ma ken op een uiterwaard langs dc Maas onder de ge meente Kerkdriel. De landing had een vlot verloop; volgens den piloot was de oorzaak der landing gele gen in het warmloopen van den motor. De inzittenden bekwamen geen letsel. Het toestel, dat door militaire en gemeente-politie bewaakt wordt, zal in verband met de ongelijkheid van den bodem gedemonteerd moeten worden. txv''! Vfi PflLESl/Ul l» /,t Na Billy's rede men juichte, Iedereen vond haar wel zeer schoon. Men lachte, applaudiseerde, Vermaakte zich buitengewoon. En toen riep men: „Laat ons beginnen Met de pret en vroolijkheid, Races, dansen werden begonnen, Overal was bedrijvigheid. Hoog in de verste loge, Zag Billy het schouwspel aan. Tot hij opstond en zeide: ,,'t Verveelt me, we gaan hier gauw vandaan. Ik vind het prettig eens te kijken, Maar lang het niet duren mag. Het zou mij bijster vervelen, Te zitten hier den ganschen dag." Verbeel je, dat een andere koning uit de loge gaat, om mee te doen.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6