Predikbeurten. POLDER WAARD EN GROET. Uit onre omgeving. BARSINGERHORN. CALLANTS00G. WIERINGEN. LANGENDIJK. ZIJPE. ANNA PAULOWNA. HOOGWOUD. De Voorzitter zegt, dat beide proeven in een gunstig daglicht zijn komen te staan. Van het gedeelte van den St Maartensweg wordt gezegd, dat het tamelijk goed is en ook ten opzichte van het uitgenomen paardenpad Huiden de adviezen gunstig. Vanmorgen heeft het Dag. Bestuur een heel gesprek gehad over het onderhoud der wegen. Het vraagstuk is niet gemakkelijk. We doen ons best de wegen zoo goed mogelijk in orde te brengen, maar we moeten daarbij ook rekening hou den met de toegestane gelden, en met de omstandighe den. Spr. erkent dat sommige wegen gevaarlijk zijn voor wielrijders. Het Dag. Bestuur zal wel met een voorstel komen om de genomen proef te herhalen, maar met het oog op het a.s. regenseizoen is het nu te laat om te teren. De heer De Boer vraagt of nu nog niet met het teren kan worden begonnen, sommige wegen zijn slecht. De Voorziter meent dat de wegen eerst verbeterd moeten worden door het opbrengen van grint, maar als dat nu opgebracht wordt is het direct tot stof ge malen. In den zomer dienen we met het grint spaar zaam te zijn, en dan in den winter meer opbrengen, Spr. wijst er op dat geen van ons allen deskundigen zijn. De heer Eriks wijst er op dat de wegen in Koegras toch buitengewoon goed zijn. De Voorzitter heeft die opmerking ook gehoord toen hij met iemand per auto van den Helder langs den Duinweg naar Groote Keeten reed, maar heeft toen opgemerkt dat de grond in Koegras droog was en be hoorlijk geschikt om een wegdek te dragen. Bovendien heeft het Koegras weinig zwaar autoverkeer. Wel werd toen spr. gewezen op het drukke verkeer des Zondags, maar dat betrof verkeer per rijwiel. De heer Rezelman is het niet met den Voorzitter een3 en zegt dat onze polderwegen misschien nog wel vaster zijn. Spr. wijst op de steenen die al jaren liggen en zoo goed blijven liggen, dat bijna iedereen halfslag rijdt De heer Francis oordeelt dat de polder met het teren van de wegen moet beginnen en niet zoo zoetjes ook. Maar dan is het noodig, dat de wegen goed onder profiel zijn, want de proef is van het begin af niet goed gedaan. Toch is het 't mooiste eindje weg, dat er in onzen polder ligt. De Voorzitter zegt niet tegen het teren te zijn, maar hiet in dezen tijd. We moeten nu doorgaan met de we- gen zoo goed mogelijk te onderhouden en als dan voor het teren een bepaalde weg wordt gekozen, dan dient deze eerst behoorlijk onder profiel te worden gebracht. Spr. wil deze zaak dus tot volgend jaar petto houden en inmiddels kijken, wat er in andere polders wordt gedaan. De heer Francis zegt dat er dan bij de begrooting; re kening mee dient te worden gehouden. De heer Rezelman betoogt, dat er meer aan de we gen moet worden gedaan, dan tegenwoordig. Door den Voorzitter wordt nu gezegd, dat in den zomer niet te veel grint moet worden opgebracht, maar in het voor jaar heeft spr. er op aangedrongen, en toen vond de opzichter het ook geen geschikt oogenblik. De wegen moeten in een beteren staat worden gehouden en dat kan niet met dit weinige personeel. De Voorzitter is het volkomen met den heer Rezelman eens, sommige plaatsen zijn levensgevaarlijk. De heer Rezelman noemt bijv. den Schagerweg en vraagt of die voor de te houden harddraverij nog in orde wordt gemaakt, want anders zal het onmogelijk zijn, de sulkey's er op te houden. De Voorzitter zegt toe, dat dit in orde komt. De heer Francis merkt op, dat de mannetjes niet om het grijpen zijn. De heer Zeeman wil de kanten laten afploegen, die zitten vol grint. De Voorzitter zegt dat zoowel de heer Rezelman als de heer Francis gelijk hebben. Op het oogenblik zijn er 2 arbeiders bij, en als we meer arbeiders kunnen krijgen, zal de opzichter ze wel te werk stellen. Spr. wijst verder op de ongunstige omstandigheden, als af- sluting rijksweg en geen regen. De heer Rezelman wil nu beginnen mét het teren van het stuk weg, waar het paardenpad uitgenomen is, aan den oostkant van de Grootesloot, richting St Maar tensbrug. De Voorzitter merkt echter op dat dit gedeelte weg dan eerst goed onder profiel dient te worden gebracht, en de heer Francis vult aan dat dit in dezen tijd niet kan, omdat het grint zoo weg is. De heer Rezelman geeft dan in overweging om het te doen zoo spoedig als het kan. De heer Zeeman stelt voor de paardenpaden uit den weg te nemen. Met 12 tegen 3 stemmen wordt dit voorstel verwor pen, voor stemden de heeren Zeeman, Brak en De Wit. De heer J. C. Bruin wijst op den slechten toestaAd waar in de Belkmerweg verkeert Er zijn zulke groote gaten dat wil de weg goed gemaakt worden, eerst puin inge bracht dient te worden, zoodra de droogte voorbij is. De Voorzitter zegt dit reeds te hebben opgemerkt en den opzichter opdracht te zullen geven. De heer J. C. Bruin verheugt er zich over dat het voorstel van het Dag. Bestuur om enkele landerijen in een andere klasse te plaatsen met algemeene stemmen werd aangenomen. Dat geeft, zegt spr., het bewijs, dat artikel 11 van het bijzonder reglement niet gemist kan worden, want het zal wel meer voorvallen dat plaat sing in een andere klasse noodig blijkt De Voorzitter zegt dat dit de gedachte van den heer Bruin is, maar wij mcenen dat artikel best te kunnen missen, omdat dezelfde bevoegdheid in artikel 57 van het algemeen reglement aan de hoofdingelanden wordt gegeven. De Opzichter vraagt ontslag. De Voorzitter deelt tenslotte mede, dat van den op zichter is ingekomen een verzoek, om eervol ontslag als opzichter van den polder tegen 1 Januari 1930. Hoewel dit een verzoek is, dat hét Dag. Bestuur betreft, wil spr. het niet stilletjes passeeren. De opzichter heeft verba zend veel gedaan voor den polder, heeft van 1893-94 onafgebroken zyn leven, zijn krachten aan den polder geschonken en was zoowel bij zijn superieuren als bij de arbeiders in hooge achting. Wij allen hebben den op zichter steeds hooren prijzen om zijn rechtvaardigheid. Het is jammer, dat hij door rheumathische pijnen en lichamelijkcn toestand niet meer in staat is zijn veel eischend werk, vooral door het wegenonderhoud, te volbrengen, maar wij gunnen van harte, dat Veuger nog gerüimen tijd zal genieten van de rust, op de plaats, die hij daarvoor heeft gekozen, temidden van zijn familie, en temidden van de Zijpe, die zal gedenken het vele werk door hem verricht. Spr. hoopt dat de opzichter een gelukkig leven moge houden. Ook hoopt spr. dat de polder weer een nieuwe opzich ter zal krijgen, die tot tevredenheid van beHvur. inge landen en personeel zal werkzaam zijn. Hierna volgt sluiting. ZONDAG 18 AUGUSTUS 1929. NED. HERV. GEMEENTE te: Sciiagen. voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Valkkoog, voorm. 10% uur, Ds. Tinholt. DIrkshorn, geen Samenkomst. Oude Nledorp, zie volgende week. Nieuwe Niedorp, zie Oude Niedorp. Winkel, voorm. 9% uur (o.t.) Ds. de Leeuw. Onderwerp: Ontzaglijk of belachelijk. Eenigenburg, voorm. 10% uur, Ds. Damsté, van Huis duinen. Julianadorp, nam. 8 uur, Ds. Damsté. Onderwerp: „Een krom en verdraaid geslacht". Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. J. Willemze, van Groningen. Heerhugowaard, nam. 3 uur, Ds. Van den Kieboom, van Bergen Veenhuizen, zie Heerhugowaard. Burgerbrug, zie St.-Maartensbrug. St.-Maartensbrug, voorm. 10% uur, Ds. Vorstman. Oudesluis, voorm. 10 uur, Da Witkop. Doop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Den Oever, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7% uur, Ds. Van Beek. Warmenhuizen, geen dienst. Barsingerhorn, voorm. 10% uur, Ds. Van Loon. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Homan. Wieringerwaard, voorm. 10% uur, Ds. Enklaar. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10% uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10% uur, Gemeentedag voor de gemeenten in het Noorden onzer provincie. EVANGELISATIE te. Schagen, voorm. 11 uur, de heer Heeresma, van Am sterdam. Nam. 5 uur, geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Klarenbeek, van Utrecht. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Tollenaar, van Den Helder. Nam. 2% uur, Ds. Tollenaar. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 8 uur, de heer J. Sevensma, van Amsterdam. Woensdagmiddag vergaderden de Hoofdingelanden van den Polder Waard en Groet, onder leiding van den Dijkgraaf, den heer A. .T. Waiboer. Na opening en welkom, volgde, de goedkeuring der notulen en werd meegedeeld dat de fabriek te Gouda inzake de verkeerde zending van de Goudalite voor de wegen, gratis nieuwe grondstoffen had geleverd. De weg was nu in goeden staat. Het Bijzonder Reglement, voor den Polder was nog niet herzien, omdat, spoedig de wijziging van het Al gemeen Reglement gereed was. Het betonwerk aan de Boerensluiskade en Kolhor- nerdiepkade was nu zoo goed als gereed. Het be drag liep iets boven de begrooting. Do brug bij den beer Melchior zal in overleg met den Prov. Waterstaat veranderd worden in een elip- tiscbe rioolbuis van gewapend beton, zoodat brugdek, leuningen, enz., vervallen. De heer Spldnter informeert of de Goudalitebedek- king nu meer heeft gekost als oorspronkelijk was op gegeven. Voorzitter zegt dat in de brochure was gesproken van a SO cent per M2., maar daar onze proefneming niet groot is geweest, is dat geworden f 1.13 per M2. Als het op grooter schaal gebeurd, kan het nog wel wat goedkooper. Het punt waarvoor de vergadering is belegd, is het uitdiepen van de haven. Voorzitter doet daarover uit voerige mededeclingen, waaruit blijkt, dat nu de Wie- ringermeer afgesloten is, het uitgesloten is, dat er in de haven nog eb en vloed komt. Vroeger was met vloed voor de scheepvaart nog wel het een en ander te doen. Dat kan nu niet meer. Wel heeft met vrij hoo- gen waterstand de sluiting plaats gehad, maar als straks do bietencampagne komt, zal het er voor de scheepvaart slecht uitzien. Tegenwoordig ligt door de werkzaamheden aan de Zuiderzeewerken de scheep vaart vrijwel stil, omdat alleen door de Groot Sloot eenige verbinding met het Noordhollandsch Kanaal is te krijgen. De diepte in de haven is opgenomen en varieert van 1.80 tot 2.10 boneden A. P. Gemiddeld is de stand dus 2 M. beneden A. P. In de toekomst wordt deze stand, als het buitenkanaal gereed is, nog 40 c.M. lager. Dat is veel te weinig diepte en daarom komt het Dag. Bestuur met het voorstel om de haven uit te diepen. Er is aan gedacht om den uitkomenden grond in te spuiten in de droogkomende boezem van de Waardpolder, maar de kosten zijn daarvan heel hoog. Met de firma De Vries en Van den Bosch is over deze havenuitdieping gesproken en in overwe ging gegeven ons in verbinding te stellen met Zui derzeewerken, wellicht dat ook van dien kant iets ge daan kon worden voor de uitdieping. Maar dat is na onderzoek op nul uitgeloopen. Nu bestaat dus alleen de mogelijkheid om zelf het werk uit te voeren en genoemde firma is wel genegen dit werk uit te voe ren, daar de grond van de kade voor het boezemka naal is te gebruiken. De firma heeft hier alle mate rialen liggen en zal het werk dan vlug en voor de bietencampagne kunnen worden uitgevoerd. De heer Splunter voelt'veel voor het opspuiten van den uitkomenden grond in de droogkomenden boezem van den Waardpolder. De heer Melchior informeert of de Zuidkade niet verhoogd cn versterkt moet worden. Voorzitter achi^ dit niet noodig, het drukke auto verkeer daarop bewijst wel dat de kade in orde is. De heer Breebaart juicht het uitdiepen van de ha ven zeer toe, waarbij de anderen zich gaarne aan sluiten en wordt dan ook met algemeene stemmen in beginsel tot uitdiepen besloten. De opmerking wordt gemaakt dat aan den Groet polderkant zoowel als aan den Waardpolderkant vol doende diepte moet komen, iets wat na toelichting van den opzichter geheel in de bedoeling ligt. De geul wordt 12 M. breed cn 3 M. diep. Er moet in het geheel 21025 M2. grond verwerkt worden en het werk wordt begroot op f 10012.50 en als de grond niet wordt weg gevoerd, maar in den droogkomenden boezem gespo ten wordt, is de begrooting 2 maal zoo hoog. Dit laatste wordt algemeen veel te kostbaar geacht. De vraag komt nu publiek aanbesteden of het werk ondershands gunnen. Van de firma Pranger was een verzoek ingekomen om mee te mogen inschrijven naar het werk. Het Dagelijksch Bestuur voelt meer voor het op dragen van het werk aan de firma De Vries en Van den Bosch, omdat het materiaal van die firma ter plaatse is, zij den grond kan gebruiken en dus vlug ger cn goedkooper kan werken. De vergadering uit zich echter vrij algemeen voor publieke aanbesteding, verkeerd als het werd geoor deeld zich aan één man te binden zonder concur rentie en andere firma's ook wel in staat zullen zijn het werk op tijd op te leveren. Na nog wat gepraat gaat de vergadering in comité, omdat er op verzoek van het Dag. Bestuur een prijs opgaaf der firma De Vries en Van den Bosch is in gekomen en men deze opgaaf niet wil behandelen als tot publieke aanbesteding wordt besloten. De vergadering oordeelt echter, dat men in deze onmogelijk een beslissing kon nemen als die prijs opgaaf niet bekend is. De vergadering gaat in comité en wordt na her opening besloten met op 1 na algemeene stemmen het werk aan de firma De Vries en Van den Bosch op te dragen voor f9000. De aanbieding leek de ver gadering zóó concurreerend, dat bovendien gezien de verdere voordeelen die het uitvoeren door deze firma bood, een publieke aanbesteding in deze niet in het belang van don poldei kon zijn. Besloten werd verder, van het Grootboek ongeveer f 15Q00 te verkoopen, om het bedrag van f9000 te be komen. Bij bezwaar van den kant van Ged. Staten zal een geldleening worden aangegaan van f9000 te gen ten hoogste 5 Op voorstel van den Secretaris (na machtiging door de vergadering) wordt met algemeene stemmen besloten een brandkluis te maken in het naast de vergaderzaal liggende kamertje, uitkomende in de vergaderzaal, kosten ongeveer f 1000. Rondvraag. De heer Iv. Kistemaker bspreekt den slechten weg aan de Strook. Er is in den omtrek geen slechter weg. Dijkgraaf zegt verbetering toe. Nader bespreekt de heer K. Breebaart Dz. dezen weg, om dien met Goudalite te bewerken. Dijkgraaf zegt, als 'dit moet gebeuren, dan zal de weg eerst wel met een wals bewerkt moeten worden. De heer v. Splunter vestigt de aandacht op het ge deelte weg vanaf het Winkelerwegje naar Aartswoud. Deze zou zijns inziens een halve meter verbreed dienen te worden. Dijkgraaf zegt, dat deze weg op het programma staat. De opzichter raamt de lengte op ongeveer 1700 meter. De opzichter is van oordeel, dat deze weg in slech ten toestand verkeert en vreest dat de berm in de toekomst in de tocht zakt. De heer J. Vethman acht het beter den weg te verlagen en dan breeder te maken. Voorzitter zegt, te zullen laten nagaan wat in deze te doen is met de puin van den afgebroken molen in de Groet. De Secretaris geeft in overweging de woning van Dijkgraaf aan te sluiten aan de telefoon. De heer.K. Breebaart Dz. toont zich hier een groote voorstander van en zou de jaarlijksche kos- t envan abonnementsprijs-jaarlijks geheel voor reke ning van den polder willen nemen. De heer M. Vethman is voor de halve kosten. De overige heeren zijn allen voor het voorstel van den heer Breebaart, zoodat hiertoe besloten wordt. De heer Rempt brengt heeren hoofdingelanden hartelijk dank voor de hem toegekende toelage, voor het bouwen van het electrisch gemaal Waardpolder. Het getuigt van waardeering voor zijn werk, het geen een eer voor hem is. Ten slotte dankt Voorzitter da heeren voor de pret tige samensprekihg cn voor de belangrijke besluiten die genomen zijn, waarna sluiting volgt. Door den hoofdinspecteur van den Arbeid, te Haar lem is aan de N.V. Baggerwerken De Vries en Van den Bosch ten behoeve van het uitvoeren van bag gerwerken te Barsingerhorn, in afwijking van hot bepaalde bij art. 24 der Arbeidswet 1919 van 16 Augustus tot 1 October 1929 toegestaan dat mannen van 18 jaren of ouder, werkzaam op de baggermolens ,.Niba" en „Gelderland III" arbeid verrichten in twee ploegen en gedurende 10 uur per dag en 55 uren per week, een en ander onder voorwaarden. Politie. V'Trloren; in het dorp Barsingerhorn, een pakje met stalen. Terug te bezorgen bij de gemeente-politic. Het Bestuur dér V'.V.V. „Callantsoog" geeft wel be wijs van krachtig willen om onze kleine badplaats meer aantrekkelijk te maken. Organiseerde het 4 Augustus een wedstrijd in het maken van zandfigu- ren en 11 Augustus een ringrijderij op fietsen, thans volgt 18 Augustus het derde feest in successie. Voor dezen wedstrijd zijn harde werkers noodig met sterke spieren. De deelnemers moeten n.1. den strijd aanbin den met de zee. Zandbergen moeten worden opge worpen, waarop een, van een nummer voorzién plankje, moet worden geplaatst. Winner is hij wiens plankje het langst blijft staan,..wiens berg. d.ds het langst weerstand heeft geboden aan de golven van den opkomenden vloed. Er zullen 2 afdeelingcn zijn, voor paren cn voor alleen werkenden. Twee uren lang zal men aan de versterking van zijn vesting mo gen werken. Een aantal fraaie prijzen zullen wel tot deelname uitlokken. Men kan zich tot Zondagmid dag aangeven bij de leden van het Bestuur der V.V.V. Het is te wenschen dat het weer zoodanig is, dat velen ons strand zullen bezoeken, want een feest zon der toeschouwers komt niet tot zijn recht. Het bestuur der Bloemenvereeniging „Flora" heeft besloten de feesten te houden op 7, 8 9, en 10 September a.s. Het programma is opgesteld als vorig jaar. Dus behalve de Bloemententoonstelling wordt een etalage wedstrijd en een harddraverij gehouden op korte baan, om prijzen van f 250, f 150, f 100 en f 25. De Mandolineclub „O.K.K." directeur de heer P. Jongkind, zal op Zondag 18 Aug. in Concordia een uit voering geven. Het duo Hoffman uit Amsterdam zal dezen keer hierbij zijn medewerking verleenen. Op het bouwterrein van den heer P. Asjes, gelegen aan de Koningstr. te Hippolytushoef zal een houten Ingenieurswoning worden gebouwd. Op de heden gehouden paardenkeuring werden aan geboden 4 exemplaren en wel: 1 tweejarige van S. Rus- selman en 2 driejarige van D. J. Mulder en C. Metse laar Jbz., welke allen geprimeerd werden met f 20.—; 1 vierjarige van S. C. Veerdig, welke een premie werd toegekend van f 25.De beide 3-jarige van D. J. Mulder en C. Metselaar werden in het stamboek opge- ZÜIBSCHARWOUDE. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. Grabowsky, slaagde voor de acte Fransch. ZUTDSCHAR W OUDE. Het Oranje-comité heeft thans de Winkellersvereeni- ging RJ.O.B. officieel uitgenoodigd mee te werken aan de viering van het feest ter gelegenheid van den verjaardag van H.M.- de Koningin. NOORDSCHARWOUDE. We vernemen, dat ook in deze gemeente pogingen worden aangewend, om tegelijk met de feesten van de winkeliers te Zuidscharwoude, ook aldaar attracties en feesten te houden. ZUIDSCHARWOUDE. In de gisteravond gehouden vergadering van de Kolfsociëteit „Op Maat" werden als korpskolvers aan gewezen de heeren A. Berkhout, P. Molenaar en J. J. Reine, als plaatsvervangers de heeren J. de Geus, K. de Boer Kz., en P. Goet. Besloten werd een verguld zilveren medaille beschik baar te stellen voor de Nationale Kolfwedstrijden, de volgende maand te houden. Als afgevaardigden naar de Alg. Verg. van den Ne- derlandschen Kolfbond werden aangewezen de heeren P. Boon, C. de Boer Cz.f en A. Kist. LANGENDIJK. We vernemen, dat zich 22 kolfclubs hebben aangege ven tot deelname aan de Nationale Kolfwedstrijden al hier in Concordia te houden. NOORDSCHARWOUDE. Verbrceding Dorpsstraat. Tegenover het in aanbouw zijnde nieuwe raadhuis heeft men van gemeentewege en met medewerking van particulieren een tweetal hekken achteruit geplaatst, zoodat behalve dat de straat breeder is geworden, ook het nieuwe raadhuis beter tot zijn recht komt. NOORDSCHARWOUDE. Tot korpskolvers van de sociëteit „Ons Genoegen" ge vestigd in het café „Het Bonte Paard" van den heer if. de Bakker, zijn voor de wedstrijden van den Neder- landschen Kolfbond aangewezen de heeren P. Jes. A. Moeïes en T. Muileboom. Dinsdagmiddag, na afloop der openbare Raadsverga dering, begaven de leden van den Gemeenteraad, bene vens de Burgemeester, Secretaris en Ontvanger, zich naar Petten, om het nieuwe gedeelte van de gemeente eens op te nemen en om eens kennis te maken met de leden van den ouden Raad en met den Burgemees ter-Secretaris en Ontvanger van de voormalige ge meente Petten. De kennismaking was van den meest vriendschappelijken aard. De aldaar gelegen en aan de gemeente toebehoorende wegen werden opgenomen, ter wijl een bezoek gebracht werd aan verschillende ge meentegebouwen. Geruimen tijd, onder het genot van een kopje thee, bleef men in de zaal van den heer Vriesman gezellig bijeen. De dag van ingang van het aan den onderwijzer M. T. Roep te St.-Maartensbrug verleend eervol ont slag, is door B. en W. bepaald op 15 September a.s. ST.-MAARTENSVLOTBRUG. Zaterdagavond 10 Aug. hield de vereeniging „Hulp in Nood' alhier hare gewone halfjaarlijksche ledenver gadering in het lokaal van den heer K. Veuger. Voorzitter, de heer P. Breed, opende de vergadering, zijn spijt uitsprekende over de geringe opkomst 5 bestuursleden en 2 leden De notulen van de vorige ledenvergadering werden door den secretaris, den heer W. Jongsma, gelezen en zonder op- «f aanmerkingen voor goedkeuring onder teekend. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer L. Postma, verslag uit over den financieelen toe stand der vereeniging. Hieruit bleek, dat het reserve kapitaal steeds stijgende is, en thans bedraagt f 1157.13. Aan 7 leden werd het eerste halfjaar f 94 uitgekeerd. Hierna bracht de heer P. Veuger verslag uit als af gevaardigde van de gehouden protestvergadering van N.V.Z., terwijl de heer L. Postma verslag uitbracht als afgevaardigde naar de gehouden bondsvergadering. De aftredende bestuursleden, t.w. de heeren W. Jong sma, P. Delver, G. Molenaar en Jn. Raven werden met algemeene stemmen herkozen en namen hun functies weer aan. De rondvraag leverde niets op, en volgde sluiting. GEMEENTE ZIJPE. Geboren: Douwe Tamme, zoon van Doeke Bok en Jantje van der Lende. Overleden: Bastiaan Pieter Borst, 65 jaar, weduwnaar van Trijntje de Wit. BREEZAND. Voor rekening van het R.K. Kerkbestuur te Breezand had Woensdag 14 Augustus in café Borst openbare aanbesteding plaats voor het bonwen van een school gebouw met onderwijzerswoning. Door 8 aannemers was als volgt ingeschreven. School Woning H. Bakker, Voorhout f 28.300 f 9.600 C. Vlaming, Anna Paulowna f 28.565 f 9.500 P. Tuin, 't Zand f 31.200 f 11.500 Doedens en Schilder, 't Zand f 27.972 f 9.449 E. Groot, Purmerend f 30.500 f 10.100 P. Kleerebezem f 29.390 f 9.900 Boerse, Wieringen f 30.390 f 9.900 Gebr. Boekei, Oude Niedorp f 29.750 f 9.150 Laagste inschrijver voor het schoolgebouw alzoo d e firma Doedens en Schilder, te 't Zand, voor de onder wijzerswoning Gebr. Boekei te Oude Niedorp. Architect is de heer C. M. v. Moorsel Pzn., te Voorburg. ZOyercn Priesterfeest van Pastoor Vinck te Anna Paulowna. Woensdag in den namiddag verscheen vóór en na uit verschillende woningen aan de Spoorbuurt en langs de Molenvaart de Vaderlandsche driekleur, dikwijls met den geelwitten wimpel getooid, en ook verschillende schuiten, die in de vaart lagen, zag men weldra met vlaggen versierd. Want om half zeven zou de Eer waarde heer M. Vinck, Pastoor der Parochie O.L.V. Praesentatie te Anna Paulowna, die den volgenden dag zijn 25-jarig priesterschap zou herdenken, op feestelijke wijze worden ingehaald. Omstreeks zes uur begaf een lange stoet, met een Heraut aan het hoofd, en bestaande uit een twintigtal rniters, gevolgd door tal van jonge meisjes op versierde fietsen, de auto's van het feestcomité, nogmaals ver sierde fietsen en door ruiters besloten, zich naar de grens der Parochie, bij het Westeinde. Die paarden, alle overdekt door witte, met geel omzoomde couvertu ren, die ruiters en jonge meisjes, insgelijks in het wit met geel, de kerkelijke kleuren, gedost, dat alles teza men vormde een optocht, die van de overzijde der Mo lenvaart een fraaien aanblik bood. Aan het Westeinde werd de Jubilaris verwelkomd door het feestcomité en na die begroeting stelde de stoet, onder het schallen der muziek van „Concordia" zich in beweging, zijn route nemend langs de Zuidzijde van de Molenvaart, over den Spooroverweg langs den Nieuwen weg tot aan de kerk. Dit gedeelte van den weg was aan weerszijden geheel versierd met guirlan- den van groen en witte en gele gladiolen, terwijl een fraaie eereboog voor de poort der kerk was opgericht. Hier stond de schooljeugd met gele en witte vlaggetjes geschaard en werd den Jubilaris, op de melodie van het Oostenrijksche Volkslied, het volgende welkomslied toegezongen: WELKOMSTLIED Welkom, Priester, in de woning Van Uw Meester en Uw Heer, Die U opriep naar Zijn Altaar Als de werker voor Zijn eer! Welkom bij den Hoogepriester, Die Zijn Liefde en Zijn kracht G'nadevol U mededeelde Door de heil'ge Priestermacht. Wees gezegend door den Heiland, Die vanaf Zijn liefdetroon Dankbaar en vol liefde neerziet Op U, die zijn stille woon Steeds met praal en luister sierdet En de macht en majesteit Met blijmoedig harte vierdet Van den Vorst der Eeuwigheid. Wees gezegend door Uw kind'ren, Die Gij met Uw priesterkracht Hebt geleid en hebt' geleeraard En bewaard voor Satans macht! Wees gezegend en geprezen Voor al 't goede, hier gedaan, Voor het heil van onze zielen Die g'in deugd zijt voorgegaan. Groote God, Die in Uw goedheid, Hem zoo lang reeds hebt gespaard, Wil, zoo smeeken wij U vurig, Zeeg'nen Hem reeds hier op aard! Wil hem duizendvoudig loonen Al Zijn arbeid, al Zijn trouw: Geef, dat Hij daarboven eeuwig Al Uw glorie eens aanschouw. Vervolgens werd door den Jubilaris een kort Lof ge celebreerd en daarmee waren, voor dezen dag althans, de feestelijkheden afgeloopen. Onze plaatsgenoot Jb. Slagter, a. d. Gouwe, alhier is op 8 Aug. j.1. in dienst getreden bij het Microbiologisch Laboratorium in den Proefpolder te Andijk, om aldaar tot analist te worden opgeleid.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6