Rondom de Wereld. Sport van Zondag. Nagekomen Br richten. Binnenlandsch Nieuws. De „Graf Zeppelin" te Tokio aangekomen. ,5; ONDER GEWELDIG ENTHOUSIASME VAN DE BEVOLKING GELAND. Van Friewlrichshafen naar t Verre Oosten in 190 nur. V.D. verneemt uit Tokio: Twintig minuten na aankomst boven het vliegveld Kasimoega-oero bij Tokio, is de Graf Zeppelin vlot •geland. Onder leiding van den commandant van het vliegveld, admiraal Pedahara, was het luchtschip spoedig door de Japansche landingsmanschappen in de hal gebracht. Het enthousiasme van de onafzienbaar groote men- Bchenmenigte was onbeschrijfelijk groot. Zelfs uit ver verwijderde dorpen en steden waren de mcnschen ge komen, om het schouwspel van de landing bij te wo nen. Onder de toeschouwers bevonden zich opvallend veel arbeiders en boeren. De Duitschc kolonies, uit Tokio en Kobe, waren bijna voltallig aanwezig. De begroeting door de Japansche autoriteiten, o.w. een vertegenwoordiger der regeering, was buitengewoon hartelijk. Nadat passagiers en bemanning het lucht schip hadden verlaten, werden hun, overeenkomstig Japansch gebruik, geroosterde kastanjes en wijn aan geboden. Gistermiddag werd dr. Eckener door den keizer van Japan ontvangen. Een verbluffend korten tijd over den tocht gedaan. Om 5 u. 30 (M. E. T.) vloog het luchtschip boven Sjiogcma aan de Sendai-baai, ongeveer 300 K.M. ten Noorden van Tokio. Volgens een draadloos telegram van dr. Eckener zal het luchtschip Donderdag voor den tocht over den Stillen Oceaan gereed zijn. Volgens een nader telegram van dr. Eckener zou hij niet alleen boven Tokio vliegen, doch ook een be zoek aan de havenstad Jokohama, 45 K.M. ten zuiden van de hoofdstad brengen. De landing zou dan ver moedelijk verscheidene uren vertraagd worden. Over den tocht naar Tokio heeft het luchtschip 4 dagen en 4 uur gedaan, dus ongeveer 100 uur. De landing. Nadat de Graf Zeppelin verscheidene uren boven Tokio had gevlogen, is zij Zondagavond om 7 u. 27 (11 u. 27 Zondagochtend M. E. T.) geland. Tengevolge van den sterken wind duurde het ge- ruimen tijd, voor het luchtschip op het vliegterrein gemeerd lag. Twintig minuten na aankomst kon het echter door de Japansche bedieningsmanschappen, die onder bevel stonden van admiraal Pedahara, in de hal worden geplaatst, waar het veilig werd opge- - borgen. Dr. Eckener verklaarde, dat hij in den namiddag Scheepsramp op de Noordzee. EEN SPAANSCH STOOMSCHIP GEZONKEN. 15 ledten van de bemaning verdronken. Zondagochtend zijn vijftien menschen verdronken bij een scheepsramp in de Noordzee. De Kings Cross, een sleepboot uit Middlesborough, kwam in aanvaring met een Spaansch stoomschip, de Ogono, welk vaartuig bin nen de zes minuten gezonken was. De leden der beman ing sprongen overboord, en van hen zijn er negen opge pikt door de Kings Cross en drie door ander vaartuigen. De overigen (15 in getal) zijn verdronken. De Kings Cross is met ingedrukten voorsteven tè Grimsby binnengeloopen met de geredde schepelingen aan boord. De ramp vond plaats ter hoogte van de Humbermonding op ongeveer 30 mijl uit de kust Hoe de ramp plaats greep werd verteld door den tweeden stuurman van de „Ogono", den eenigen stuur man, die gered werd. „Ik was op het moment van de ramp op de brug. Het was een donkere nacht en de zee was vrij hol. Ik zag de lichten van de „King's Cross" toen dit schip nog vrij ver voer. Tweemaal liet ik de sirene loeien maar ik zag al spoedig, dat het schip recht op ons af kwam. Wij trachtten nog een botsing te vermijden, maar het was al te laat. Daarna had alles zoo snel plaats, dat het moeilijk is precies te zeggen wat er gebeurde. In een paar minuten zonken we; het had geen doel te trachten booten uit te zetten, want daarvoor was geen tijd. Ik waarschuwde den marco nist S.O.S.-seinen uit te zenden, en zag sommige leden onzer bemaning in zee springen. Dat deed ik en ik zag ook den kapitein in het water. Dat was de laatste keer, dat ik hem heb gezien. Allen gilden wij om het hardst, teneinde de aandacht te trekken. Na eenige minuten gezwommen te hebben zag Ik een omgeslagen boot drijven. Ik zwom er heen en hield mij aan de kiel vast. Nog vier leden der be manning wist ik bij de boot te brengen, Zoo, half in het water en half op het bootje, hebben wij ongeveer een uur gezwalkt, toen de „King's Cross" ons oppikte. Een steward moet twee uur aan een stuk in het water hebben rondgedobberd. Toen wij opgepikt werden, waren onze ledematen verstijfd van kou." Russische invallen in China. DE GRENSGEVECHTEN DUREN NOG STEEDS VOORT. Doxp door Russen In brand gestoken. Een Reuter-telegram uit Moekden meldt, dat Rus sische verkenners een inval hebben gedaan in het dorp Szetatsjotze binnen de grens in de provincie Ivirin gelegen en huizen hebben geplunderd en in brand gestoken. Twee Chineesche kooplieden werden gedood en drie meegevoerd. Vrijdagmiddag zijn in dezelfde omgeving de Chi neesche linies door Russische kanonnen beschoten. Te Tsitsikar zijn 24000 Mantsjoersche soldaten aan gekomen. Uit Nanking meldt Reuter, dat Tsjang Hsoe Liang bericht heeft ontvangen dat de nationale regeering een belangrijk troepen contingent uit Poekow naar het Noorden zendt, hetwelk onder zijn bevelen zal worden geplaatst om zoo noodig in Mantsjoerije gebruikt te worden. (Dit zou dan vermoedelijk de hulp zijn die Moekden volgens Havas weigert te aanvaarden.) Een Moedig gevecht. 200 Chineezen gedood. Reuter meldt uit Washington: De consul der Vereen. Staten te Charbin, heeft het Dept. van Buitenlandsche Zaken meegedeeld, dat bij gevechten tusschen Chineesche troepen en de Rus sische afdcelingen, die bij Lahasoesoc en Pogranits- jana het Chineesche grondgebied waren hirmengc- drongen, ongeveer 200 Chineezen zijn gedood. met sterke luchtstroomingen te kampen had gehad en met verminderde snelheid had moeten varen. Bo vendien stond er tegenwind van tien kilometer per uur. Het verloop van den tocht. Omtrent het verloop van den Zeppelin-tocht na het passeeren van de bergen van Midden-Siberië valt nog het volgende te vermelden: De steppen en toendra's van Siberië lagen ver ach ter de „Graf Zeppelin", toen de marconist van het luchtschip kon seinen, dat men het Alangebergte dit ligt ten Noorden van het Baikalmeer en Port Ajan, dat aan de Westkust van de zee van Ochotlc ligt, gepasseerd was. Maar op dat moment lagen er in vogelvlucht nog 2300 kilometer voor den „boeg", vooraleer men Tokio zou bereiken Doch het ergste was achter den rug. Het gedeelte van de wereldvlucht, waarover ook Dr. Eckener zich in ernstige bewoordingen had uitgelaten, werd op keurige wijze afgelegd. Daar, waar zich wellicht nog nooit een vliegtuig vertoonde, vloog de „Graf Zeppelin" met schier on feilbare zekerheid over oerwouden, moerassen, uitge strekte als zeeën zoo groote meren en eindelooze, door geen levend wezen bewoonde klakten. Toen men aan boord van de Zeppelin de zee aan schouwde, het deel van den geweldigen Stillen Oceaan, dat Zee van Ochotsk wordt genoemd, zal aan allen aan boord de kreet ontsnapt zijn, die eens werd uitgestooten door die tienduizend moedige Grieken, die zich in de oudheid, onder leiding van hun aanvoerder Xenophon, met ontzaglijke opoffe ringen en onder bijna ondraaglijke ontberingen, een weg hadden gebaand door vijandige legermassa's, om het vaderland weder te hereiken. Thalatta, de zee.. Het werd nu geroepen in allerlei talen, in het Duitsch, Fransch, Engelsch, Spaansch, Japansch, Russisch etc. De zee, na al die bergen, hoogvlakten en dalen, waar schier geen eind aan scheen te komen, zelfs niet voor het moderne middel van vervoer, dat zich door de lucht boort met een snelheid van honderd vijftig kilometer per uur De zee kondigde de beschaafde wereld aan, al wo nen er in die beschaafde wereld ook bruine en gele menschen. Siberië was overwonnen en in het land van de op gaande zon wachtte de palm der overwinning Volgens de berichten heeft de „Graf Zeppelin", na bij Port Ajan de zee te hebben bereikt, via Sachalin, het beruchte eiland, waar zich vroeger de Russische misdadigerskolonies bevonden, op Japan aange stuurd. De telegrammen maakten regelmatig melding van het paseeren van diverse punten, terwijl ze tevens alle gewaagden van 't prachtige weder, dat den tocht van het luchtschip bleef begunstigen. Met de zekerheid van een sneltrein koerste de „Graf Zeppelin" op Tokio, Japan's hoofdstad aan, telkens zijn positie opgevend en af en toe nog mel dend, dat alles aan boord in orde was. De verschillende berichten wekten in de groote Ja pansche steden een geweldige epthousiasmè. Niet het minst in Tokio, in welks nabijheid de Zeppelin zou landen. Bloedige botsingen te Stiermarken. TUSSCHEN SOCIAAL-DEMOCRATEN EN BURGERWACHTEN. Dooden en gewonden. Uit Weenen wordt gemeld: Te St. Lorenzen in noordelijk Stiermarken, is het Zondag tot ernstige botsingen tusschen sociaal-demo craten en leden van.de Heimwehr (burgerwacht) ge komen. Op een vergadering van sociaal-democraten waren ook leden van de Heimwehr verschenen. Men geraakte in twist en tenslotte ging men tot handtaste lijkheden over. Door schoten, die gelost werden, is één persoon gedood, terwijl er zeventig zijn gewond. Van de gewonden zijn er reeds twee overleden. Een groote afdeeling gendarmerie heeft tenslotte de rust hersteld. De ochtendbladen van gister zeggen, dat de gebeur tenissen in Noord-Stiermarken het voorspel zijn van een burgeroorlog, zoodat, het nemen van krachtige maatregelen noodzakelijk is. Ook burgerwacht-bctoogingen in Tirol. In Tirol hebben eveneens betoogingen van burger wachten plaats gehad, waarbij Steidle, hun leider, een scherpen aanval op de socialisten deed en ook tegen den kanselier te keer ging. Hij zeide, dat de burger wachten geen wettige, wel een onregelmatige forma tie waren. Stumpf, de gouverneur van Tirol, zeide, dat Tirol wist, dat de overheid samen met de vrijwillige bur gerwachten moest handelen. Dit zal ook stellig in de toekomst geschieden.. Stumpf besloot zijn toespraak met den uitroep: Burgerwacht, ik groet UI De opwinding onder de arbeiders is zeer groot, EEN GEWELDIGE BRAND IN NED.-INDI8. Een schade van een millioen galden. Aneta meldt uit Palembang: In de doesoen Gocnoengbatoe in het Komering Oeloe'sche .residentie Palembang) heeft een groote brand vierhonderd huizen verwoest. Vierduizend personen zijn daardoor dakloos geworden. De schade is getaxeerd op een millioen gulden. Een man is verbrand en twee werden door het vuur gewond. Het bestuur heeft onmiddellijk maatregelen tot ondersteuning van de door de ramp getroffen ter hand genomen. DE ZWITSERSCIIE OCEAANVLIEGEBS GESTART. V.D. verneemt uit Lissabon: De Zwitsersche Oceaan-vliegers Kaeser en Luscher zijn gistermorgen vroeg met een Farman-toestel uit Lissabon gestart voor een Oceaan-vlucht vla de Azoren naar New York. Zij hadden 2100' liter benzine aan boord en 80 K.G. olie, waarmee zij ongeveer 42 uur in de lucht kunnen blijven. Kort voor het vertrek liep Kaeser door het ontploffen van een raket nog een lichte brandwonde op, doch na verbonden te zijn, startte hij. TREIN ONTSPOORD. 14 dooden. Volgens een bericht uit New York Is op het traject van St. Louis naar San Fransico, tengevolge van een verkeerden wisselstand een trein verongelukt. De ma chinist en de stoker, benevens 12 negers werden gedood, terwijl 7 personen gewond werden. ELZASSISCH DORP IN BRAND. Uit Straatsburg, wordt gemeld: Het dorp Stetten bij Muehlhausen in den Elzas, is voor het grootste gedeel te afgebrand. De znaterieele schade is zeer groot en wordt op 6 millioen francs geraamd. SPARTA. 7-, Sparta 3—N.V.V. 2. 4—0. Zondag trok ons 3e elftal naar Nieuwe Niedorp, waar Sparta 3 in een vriendschappelijk gespceldcn wedstrijd met 40 van N.V.V. II won. N.V.V. bleek een zeer sportieve tegenstandster te zijn en we ho pen haar eens spoedig hier te zien om een return- wedstrijd te spelen. Sparta IH.R.C. 35. In een voor de rust aardig gespeeldcn strijd, moest Sparta door haar onvolledigheid de meerdere erken nen in H.R.C., welke met een sterk elftal, onder lei ding van haar trainer uitkwam. Tot de rust ging de strijd gelijk op, doch na de rust toen H.R.C. met den wind mee speelde, werd de drang op het Sparta-doel te groot en hoewel de invallers zich goed verweer den, moest Lutjeharms toch visschen. Door het te ver opdringen van H.R.C. wist Sparta echter verschei dene malen gevaarlijk door tebreken, waaruit Water tor dan ook tweemaal scoorde. Na de rust was R. Rus spil gaan spelen, wat wel een versterking bleek. Sparta had invallers voor Domper, Boon, J. C. Rus en Biersteker, "waardoor vooral de achterhoede zeer verzwakt was, en de voorhoede onvoldoende werd ge steund. NIEUWE NIEDORP. I In een heroische match speelde N.N. H Zondag een match tegen Sparta III van Schagen. Niet minder dan vijf tweede elftal-spelers verschenen op het terrein, welk aantal spelers, dank zij de bereidwilligheid van eenige eerste elftalspelers nog opgevoerd werd tot acht. Met 5—1 wist de N.N.-combinatie het onderspit te del ven. Dergelijke wedstrijden zijn voor de N.V.V. een slechte propaganda en wanneer de leden niet eens wat meer clubliefde gaan toonen, vreezen wij voor onze plaatselijke voetbalvereeniging, ondanks het harde wer ken van enkelen, het ergste. WEERINGEN. Succes II speelde j.1. Zondag een wedstrijd tegen A.B.C. van De Haukus en won dezen wedstrijd met 3-1. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Johanna Afra, dochter van J. P. Schil der en C. Sneekes. POLTJIE. Gevonden: een portemonhaie met eenig geld. Een kerkboekje. Vermist: een rijwiel. BEDEVAART. Hedenmorgen, heel in de vroegte, vertrok een zestien tal onzer R.K plaatsgenooten ter bedevaart naar Den Briel. Nu volgt deze week nog een bedevaart naar Heiloo, waarvoor de H.IJ.S.M. voor het Noorderkwar tier extra-treinen laat loopen. WINKEL 20 Augustus 1929. Appelen f 513, peren f 416, pruimen f 1821, aal bessen f 718, kruisbessen f 410, frambozen f 3034, kersen f 911, tomaten f fi11, slaboonen f 36, snij- boonen f 613, kool f 12, aardappelen f 12, uien f 22.50, alles per 100 pond.Perziken f 47, komkom mers f 36, wortelen f 57, per 100 stuks. OUDE NIEDORP. De watermolen, staande in den Niedorperpolder, vroe ger bewoond door den heer H. Kistemaker, is bij pu blieke inschrijving, om te worden gesloopt, verkocht aan den hoogsten inschrijver, den heer K. Lodder te Terdiek, gemeente Nieuwe Niedorp, voor de som van f 305. WINKEL Op het Nationaal Concours te IJmuiden, behaalde Winkel's Harmonie In de eerst afdeeling .Harmonie" een eersten prijs met 120 punten (min. 114) en is daar mede overgegaan in de afdeeling „Uitmuntendheid". In den eerewedstrijd, waaraan alle eerste prijswinners deelnemen, behaalde Winkels Harmonie 58 punten. De uitslag van dezen wedstrijd wordt eerst bekend op den laatsten concoursdag, als alle gezelschappen hebben gespeeld. Ook in dezen wedstrijd heeft Winkel's Harmonie en zijn zeer gewaardeerde Directeur, de' heer Pranger, lauweren geoogst en zich een vooraanstaande plaats in de rij der Harmoniegezelschapen weten te veroveren. Van de ingeschrevenen der lichting 1930, zijn als gewoon dienstplichtige aangewezen: C. Honingh, W. Keetman, J. de Veer en G. Vries. De niet-afgekeurden zijn tot buitengewoon dienstplichtige aangewezen. Men meldt ons: De staking der bouwvakarbeiders te Winkel en Om streken duurt nog voort. Wel is sinds 4 Augustus, den dag waarop de staking uitbrak, iets veranderd. Van de ongeveer 23 patroons, hebben tot nu toe 13 patroons de voorwaarden getee- kend. Dit wil zeggen, dat deze patroons bereid zijn ge heel na te leven de Landelijke Collectieve Arbeidsover eenkomst voor de Bouwbedrijven in Nederland, met dien verstande, dat voor wat betreft de loonnormen, deze zullen zijn voor timmerlieden, metselaars, loodgieters en schilders 60 cent per uur, voor den geoefenden grond werker of opperman 50 cent per uur. De 10 overige patroons hebben tot op heden nog niets besloten. Echter dient opgemerkt, dat hierbij ook geteld zijn die patroons, een 3 of 4, welke geenerlei invloed op het bedrijf hebben, daar zij nimmer met gezellen werken. Een 9-tal stakers (de overige zyn weer aan den arbeid) wachten rustig en kalm het verdere verloop af. De Alastrim. UITBREIDING VAN DE ZIEKTE TE ROTTERDAM. Aangifte verplichtend gesteld. Dezer dagen is een Kon. Besluit tot stand gekomen waarbij de wet van 4 December 1872, houdende voor zieningen tegen besmettelijke ziekten behoudens en kele met name genoemde artikelen van deze wet van toepassing wordt verklaard op de ziekte genaamd alastrim. Te Rotterdam doen zich steeds meer gevallen van deze ziekte voor, en men vreest, dat zij zich de eerst volgende dagen nog meer zal uitbreiden. Een hulpziekenhuis ligt reeds heelemaal vol, zoodat maatregelen zijn getroffen om nieuwe patiënten elders op te nemen. GRIEP ONDER MILITAIREN TE DOESBURG. Ruim 50 soldaten aangetast. Bij het 19e regiment infanterie, dat sedert enkele dagen te Doesburg in garnizoen is, doen zich een groot aantal gevallen van griep voor, welke gepaard gaan met hevige keelpijn. Gistermorgen zou het aan tal gevallen reeds ruim vijftig bedragen hebben. Te ver in zee. Op het Stille Strand te Scheveningen. Op het Stille Strand te Scheveningen hebben Zon dagochtend weer eenige personen, die zich te ver in zee gewaagd hadden en door den stroom werden meegetrokken, in levensgevaar verkeerd. Zij kon den echter door anderen, onder wie leden van de reddingsbrigade, gered worden. Hierbij zijn zoowel enkele drenkelingen als eenige der redders tegen een golfbreker geslagen, waardoor zij kneuzingen oplie pen; de geneeskundige dienst heeft hen op den een— tralen post behandeld. Een der drenkelingen is naar het ziekenhuis aan den Zuid wal overgebracht. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Zondagavond omstreeks 7 uur is een 12-jarig meis je door den stroom meegetrokken, Zij werd door haar vader gered Beiden liepen, doordat zij met een golfbreker in aanraking kwamen, schaafwonden op. Te IJmniden een man verdronken. Zondag was het aan het strand te IJmuiden nogal druk met liefhebbers van een zeebad. Twee mannen waagden zich echter te ver in zee en kwamen in le vensgevaar te verkeeren. Met groote moeite een sloep met zes man ging ter redding nog uit, maar Rep vol water en moest met vereende krachten aa.n land worden getrokken slaagde mén erin een der mannen aan land te krijgen. De pogingen om bij den bewustelooze de levensgeesten op le wekken slaag den. De andere man kon niet meer bereikt worden. Ernstige treinbotsing te Amsterdam. VIER KOLENWAGENS VERBRIJZELD. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn eenige goederenwagens ontspoord op het emplacement bij de St. Peterstraat te Amsterdam. Twee van de drie sporen waren daardoor eenige uren versperd. De dienst kon echter over het. derde spoor geleid worden# Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Nader meldt men nog: Het ongeval was een gevolg van een botsing tus schen den bostelgoedcrentrein 70G7, den z.g. kranten- trein, die de Amsterdamsche ochtendbladen vervoert, en den kolntrein 7916 uit Heerlen. De machinist van den krantentrein reed door het onveilig sein en tjrof den kolentrcin in volle vaart in de flank. Vier ko lenwagens met vetkolen uit de staatsmijn Maurits werden verbrijzeld.. De locomotief met haar tender ontspoorde, een bagagewagen meesleepende. De bot sing geschiedde met donderend geweld zoodat de om wonenden ruw uit hun slaap werden gewekt. Direct begon men met het opruimingswerk. Het eerst maakte men het hoofdspoor naar het Centraal Station vrij. In den vroegen morgen was men hier mee gereed. Overigens werd het verkeer in de rich ting van het Gooi Zondag over het reserve-hoofd spoor langs de Rietlanden geleid. Behalve de verbrijzelde kolenwagens, die het beeld van een ware ravage vertoonden, en bij het oprui men waaraan met snijvlammen moest worden ge werkt, was ook de locomotief beschadigd en waren de sporen ontzet. Zooals reeds met een enkel woord hierboven gemeld werd, is het personeel van beide treinen er goed afgekomen, wat wel een wonder mag heeten. De vier vernielde goederenwagens waren door de Nederlandsche Spoorwegen van de Duitsche gehuurd. De „Eugenia" du wel spoedig vlot. HET SCHIP HELPT THANS ZELF MEE. Ofschoon het Grieksche stoomschip „Eugenia" nog altijd op den Helderschen Zeedijk vastzit, zal het er nu toch wel z'n langsten tijd gezeten hebben. Zooals reeds eerder is gemeld, werden den \aatsten tijd pogingen aangewend om het schip met behulp van dommekrachten en hydraulische vijzels van den voet van den zeedijk af te drukken. Hiermee heeft men een goed resultaat bereikt, althans bij het ach terschip, dat 12 a 15 meter in zee werd gebracht. Het achterschip kwam daardoor in diep water, zoodat het schip op vrije sterke deining begon te werken, hetgeen gunstig was voor het afbrengen. Zaterdagavond werden twee sleepbooten gerequi- reerd; ook Zondag bleven deze trekken. Eenig re sultaat had dit wel; behalve dat het achterschip meer zeewaarts ging, schoof de Eugenia ook telkens iets achteruit. Zaterdagavond werden ook de vuren weer aange maakt, zoodat Zondagmiddag de machine van Eugenia, na 9 maanden stilstand, weer in werking gesteld kon worden. Nu eens vooruit, dan weer ach teruit slaande, hielp deze mee, de Eugenia weer in haar element terug te voeren. En al gaat het niet hard, men vordert toch. Honderden hebben de pogingen tot vlotbrengen van het schip gadegeslagen. Een heel file van auto's stond langs den dijk. Na eenige dagen zal de Eugenia stellig wel weer vlot zijn. Het ligt in het voornemen, het schip dan dadelijk naar Amsterdam te dirigeeren, waar ge dokt zal worden. BLOEMSTUKKEN MET f 1000. „Het Vaderland" weet te vertellen, dat in Den Haag bij een der opvoeringen van „Frederike" (na Tauber's vertrek) Friedl Dotza en May, die nu de Goethe-partij zingt en ook tot driemaal toe „Madschen, mein Mad- chen" herhalen moest, elk een bloemstuk kregen en dat daaraan een verzegelde enveloppe bevestigd was. De inhoud bleek een biljet van f 1000 te zijn! DE ZUIDERZEEWERKEN. Het bezoek van de koningin-moeder aan Medemblik en Andijk, is vastgesteld o.p heden. H. M. arriveert te Medemblik met den trein van 11.46 uur, waarna het gemaal zal worden bezichtigd. Daarna gaat men per auto naar Andijk, om naar Medemblik terug te kee- ren. Om 2.15 zal H. M. per boot naar Wieringen ver trekken. Muziekconcours te IJmuiden. Prijzen, behaald door vereenigingen uit onze omgeving. Bij het Zaterdag te IJmuiden voortgezetten na tionaal muziekconcours ter gelegenheid van het 35- jarig bestaan der I-Iarmonieverecnigmg „Concordia" aldaar, werden de volgende prijzen toegekend aan vereenigingen uit onze omgeving: Eere-afdeeling fan fare, le prijs „Kunst na Arbeid" te Zuidscharwoude, 129punten; H.V.E.O. te Hecrhugowaard 125 punten. Eerste afdeeling harmonie: le prijs „Winkel's Har monie", te Winkel, 120 punten. Noodlottige gevolgen van een brand- bluscbdemonstratie. TWEE BOERDERIJEN EN VIER WONINGEN AFGEBRAND. Zaterdagmiddag is te Someren nabij Helmond door onvoorzichtigheid tijdens een demonstratie met brandbluschapparatcn een ernstige brand ontstaan. De demonstratie werd gehouden in de nabijheid van met stroo bedekte boerenwoningen. De voor het doel opgestapelde brandstoffen, werden door de appara ten schitterend gebluscht, doch te laat werd be merkt, dat het dak van de naastbijzijnde boerderij vlam had gevat. Spoedig stond de boerderij in lichte laaie. Het vuur sloeg daarna over op een belenden de boerderij en van daar op twee dubbele woningen, die alle tot den grond toe afbrandden. Van de inboedels kon zoo goed als niets gered wor den. De geheele oogst die in beide boerderijen was ondergebracht, ging verloren Zes gezinnen, waar onder een met 10 kinderen, zijn hierdoor dakloos. De twee boerderijen, resp. toebehoorende aan de landbouwers G. van der Weerden en W. Boeren- kamps waren verzekerd. De vier woonhuizen ech ter niet. Een Rotierdamsche geveltoerist. TENSLOTTE DOOR IEMAND UIT HET PUBLIEK OPGEVANGEN. Zaterdagavond omstreeks kwart over acht zagen be woners van de Breede straat te Rotterdam, dat een man die later bleek te zijn de 60—jarige B. H. uit een raam klom op de derde verdieping van het loge ment van B., en in het kozijn ging staan. De man, die allerlei vreemde toeren uithaalde ging tenslotte aan een ijzeren haak hangen en hield dit eenige oogenblikken vol. In de Breedestraat verzamelden zich veel toeschou wers en vol spanning zag men toe, hoe de geveltoerist op 20 M. hoogte tusschen hemel en aarde hing. De man gaf spoedig teekenen van vermoeidheid en men ver moedde niet anders, dan hem binnen enkele oogenblik ken te pletter te zien vallen. Op dat oogenblik maakte

Schager Courant | 1929 | | pagina 2