ttk ONZE KUSTVERDEDIGING LANGENDIJK, Athbüekwedstrijden te Oudkarspel. Transpireerende Voeten CALLANTS00G. ANNA PAUL0WNA. ZSJPE. Neen, lezers, dit wordt geen militair praatje: over forten en dergelijke zullen we het niet hebben, en ook niet over den buitenlandschen vijand, die van onze kust geweerd zou moeten worden. De vijand, dien wij bedoelen, is de Noordzee, taal kundig dus eigenlijk een vijandin, maar daarom niet minder geducht. Van Den Helder tot de Zuidholland- sche grèns bedreigt zij ons dag aan dag en tracht zij terug te nemen, wat zij eerst heeft helpen opbou wen. Voortdurende waakzaamheid tegen haar felle aan vallen is noodzakelijk en wonderlijk doet het aan, dat de zorg voor deze kustverdediging niet in ééne hand, in die van het Rijk. Of is het geen algemeen landsbelang, dat behou den blijft, al wat met ontzettend veel inspanning „ontwoekerd is aan de baren", zooals men dat dich terlijk pleegt uit te drukken? Toch doet zich aan onze Noordzeekust het zonder linge verschijnsel voor, dat er vier „verdedigers" zijn. Beginnende bij Den Helder ontmoeten wij eerst het Rijk, dat met een bijdrage van de Provincie, vandaar tot Petten de Noordzee binnen haar perken houdt. Dit is een kostbare geschiedenis. Van duinen is hier en daar haast geen kwestie meer. Daar mag men eigenlijk niet meer van duinen spreken, hoogstens nog van het trieste overschot, een zanddijk. Zonder kunstwerken was deze reeds lang bezweken en daar om zijn hier door den nood gedwongen, strandhoof- den gebouwd, het een na het ander, tot de rij vol was, over een afstand van meer dan 20 K.M. 84 van die hoofden, weldra zelfs 86, breken de kracht der golven en zorgen, dat wij droge voeten kunnen houden. Dat wil zeggen: zij waken mede, dat de zee ons niet uit hun gebiel kan overvallen, maar voor onze veiligheid tegenover aanvallen, welke ten Z. van Petten op ons worden gericht, beteekenen zij niets. Toch zegt het Rijk bij Petten, tot hier toe strek ik mijn zorg uit en verder niet. Én juist bij Petten begint een gevaarlijk vak, om dat daar elke duinvorming ophoudt en een kunst werk, de bekendq Hondsbossche zeewering, de Noord zee moet keeren. i Eeuwen achtereen is die dijk beheerd door een apart Hoogheemraadschap, doch sinds de stichting van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorder kwartier, is dit met dat beheer belast. Alle landen, welke van een doorbraak dezer zee wering schade zouden lijden, zijn dijksplichtig, om het zoo eens te zeggen, en uit de opbrengst der dijk lasten worden de dijk en de 29 hoofden, welke hem beschermen, onderhouden. Menschelijkerwijs gesproken is hier geen gevaar te duchten. Zoo is het niet altijd geweest. In het be gin dezer eeuw begon de toestand bij Camperduin, dus bij het Zuidelijk eindpunt der Hondsbossche, be denkelijk te worden. Daar sluit de dijk weer bij de duinen aan en juist op dat punt kregen de golven vat op die duinen, kalfden ze in en dreigden achter OUDKARSPEL. Oudkarspel viert feest. En de traditie getrouw heeft het bestuur der vijf „V" 'a het feest goed ingezet ook. Opnieuw hebben ze weer getoond, dat ze iets durven ondernemen. Zoo'n bestuur verdient alle hulde en waardeering. Voor weinig geld tracht ze iets goeds te geven, maar lang altijd niet wordt zooiets genoeg op prijs gesteld. De eerste dag werd ingezet met groote Atletiek wedstrijden, waar de kampioenschappen van den Noord- hollandschen Athletiekbond voor de provincie Noord- Holland werden gehouden. De opkomst van het publiek was vrij goed, maar had nog veel grooter kunnen zijn. Voor de diverse nummers bestond groote belangstelling en vooral de wegwedstrijd door Oudkarspel en een ge deelte van Noordscharwoude was een nieuwe attractie. Een bezwaar voor een dergelijken wedstrijd is wel eenigs- zins de smalle wegen, maar de politie had op verschil lende punten voor een goede afzetting gezorgd. De eigen lijke wedstrijden op 't veld begonnen om twee uur en waren om pl.m. kwart voor zes afgeloopen. Voor de wedstrijd-uitslagen zie men onder Sportnieuws. Na afloop der feesten begaven de deelnemers zich naar 't Hotel de Brederöde, waar de voorziter der V.V. V.V.V., de heer A. Ootjers, met een toepasselijk woord de diverse prachtige prijzen aan de winnaars uitreikte. De voorzitter sprak de hoop uit, dat bij een volgenden keer de deelnemers met evenveel genoegen weer naar Oudkarspel zouden willen komen als thans. Verder sprak hij den wensch uit, dat de inschrijvers beter hun inschrijving zouden gestand doen, dan nu het geval was. De voorzitter van den Noordhollandschen Athletsik- Bond antwoordde hierop met een korte speech, waarin hij de verzekering gaf, dat zooiets niet weer zou voor komen en dat de Bond strengere maatregelen zou nemen. Verder bracht de Bondsvoorzitter woorden van dank aan *t bestuur der V.V.V.V.V. en aan allen, die hun ge waardeerde medewerking in dezen hadden verleend. De aanwezige sportlui onderstreepten zijn woorden met een donderend applaus. De diverse cafés maakten goede zaken. De muziek noopte nog velen om nog even een dansje te snappen en men zag dan ook nog vele ouderen een „rondje" maken. In 't Hotel de Brederöde zorgden de Gebr. van Meurs voor een p rettige stemming. Ook bij Jansen en de diverse andere gelegenheden was het vol. Het was reeds laat, toen de laatste kermisklanlten van den eersten dag verstomden. BROEK OP LANGENDIJIL Het Koninginnefeest zal hier op 31 Augustus worden gevierd. We vernemen, dat de Chr. Muziekvereeniging en de Chr. Zangvereeniging hun medewerking zullen verleenen. LANGENDIJK. We vernemen, dat de oprichting van een winkeliers- vereeniging, door leden, die reeds lid zijn van de Lan- gendijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeniging, een punt van bespreking heeft uitgemaakt op de vergadering van het Bestuur dezer Vereeniging. Evenwel achtte men geen termen aanwezig, om in te grijpen en meende men de leden vrij te moeten laten In het toetreden tot de plaatselijke vereenigingen. BROEK OP LANGENDIJK. De heer C. Smit, tot voor korten tijd onderwijzer aan de bijzondere school alhier, slaagde voor de acte Duitsch l.o. LANGENDIJK. De afd. Langendijk van den A.N.G.O.B. besloot, in samenwerking met andere afdeelingen uit den omtrek, te trachten propaganda voor de geheel-onthouding te voeren bij gelegenheid van het 300-jarig bestaan van den polder Heerhugowaard. het eindpunt van den dijk om een toegang te foreee- ren tot onze lage landen. Toen werd strandhoofd 30 gebouwd, zuidelijk van de Hondsbossche tegen het Camperduin aan en de uitwerking was uitermate gunstig. De inkalving op het knooppunt hield niet alleen op, doch onmiddel lijk begon nieuwe duinvorming en thans is het be dreigde punt even veilig als de dijk zelf. Het Hoogheemraadschap beheert dus thans behalve den dijk 30 strandhoofden en daarmee is voor dezen kustverdediger de kous af. In 1808 werd hoofd 29 aangelegd, aansluitende op het Zuidelijkste punt van den dijk. Hoofd 30 volg de in 1913, dus 105 jaar later, steunt niet op den dijk, maar tegen het duin en vormt als het ware een ver dedigingslinie vóór het front. Verder strekt zich de taak van het Hoogheemraad schap niet uit. Het verbetert zijn zeewering, vernieuwt de strandhoofden en is daarmee reeds klaar voor meer dan de helft. Van Camperduin af laat het de zorg voor onze veiligheid over aan de Provincie, welke zoo gelukkig is, daar duinen aan te treffen, die zelfs een breedte bereiken van 4500 M. Tot nog ioe zijn er geen kunstwerken noodig ge weest om de duinen te helpen. Nu wordt het daar voor echter tijd, meenen Provinciale Staten en op voorstel van H.H. Gedeputeerden besloten zij tot het aanleggen van 9 strandhoofden, beginnende bij Cam perduin ten Z. van het hierboven genoemde hoofd 30. Eigenlijk gevaar voor overstrooming dreigt hier niet. De duinen zijn immers tot 4-500 M. breed. Wel heeft er eenige inkalving plaats en die wil men stui ten. Naar het Z. zullen de hoofden telkens wat kor ter worden gemaakt, zoodat de eindpunten een ge bogen lijn, een ojief lijn vormen. Hierdoor hoopt men den stroom uit de kust te leiden en te voorkomen, dat de inkalving zich verplaatst naar het duin, dat onbeschermd blijft. Natuurlijk weet niemand van te voren, of deze hoop verwezenlijkt zal worden. Is dat niet het geval, dan zullen de thans toegestane hoofden verlengd, door een aantal andere gevolgd moeten worden. Hierom en omdat er van gevaar geen sprake is, ontmoette het voorstel ook wel bestrijding, doch succes had dit verzet niet. De Provincie wordt dus in de rij der daadwerke lijke kustverdedigers de derde. Bij de havenwerken van IJmuiden neemt het Rijk baar taak weer even over en het aller-zuidelijkste deel komt voor verantwoording van Rijnland. Voor rekening, zouden we ook kunnen zeggen, doch die rekening heeft niet veel om het lijf, evenmin als die voor het gebied Camperduin—Rijnland. Dit gaat nu echter anders worden. Daarover echter nu niet meer. Ons doel was uiteen te zetten, hoe de kustverde diging is geregeld en te laten zien hoe daarin alle eenheid ontbreekt. En, naar onze opvatting, ook alle logica, want zoo ergens, dan gaat het toch bij de kustverdediging om algemeene belangen, die het best gediend kunnen worden door de landsregeering. Daar weet men echter ook van het afschuif systeem! I LANGENDIJK. De vroegere kapelaan bij de parochie Langendijk, de Weleerwaarde heer Waterreus, vierde zijn 25-jarig Priesterjubileum te Haastrecht. ZUIDSCIIARWOUDE. Het programma voor de viering van het Koninginne feest alhier is thans verschenen. Allereerst blijkt er uit, dat met het oog op gewenschte medewerking der win keliers, de feestviering op 30 Augustus is gesteld. Ter loops zij echter meegedeeld, dat deze op dien dag geen attracties zullen houden, daar voor hen een gecostu- meerde optocht zou worden gehouden op dien dag, wat nu door het Oranje-Comité zal geschieden. Den winke liers is aldus het werk uit handen genomen. Om half 10 's morgens krijgen we een optocht van alle schoolkinderen, ook van die, woonachtig in Zuid- scharwoude, doch. de R.K. school te Noordscharwoude bezoeken. Daarna worden de kinderen getracteerd op het feestterrein of bij slecht weer in de kolfbaan van de Wed. Beers. Daarna vangen de kinderspelen aan, met een tusschenpauze van half 1 tot 2 uur. Om 8 uur 's avonds vangt de groote gecostumeerde optocht aan met muziek vanaf het Raadhuis. Na afloop krijgen we weer muziek bij het Raadhuis. Voor de etalages, welke den feestdag in het teeken van Oranje staan, zullen een aantal prijzen uitgeloofd worden. Grocle kampioenscliapswedstrijden van den Noordhollandschen Athletiek Bond voor de provincie Noord-Holland, Door do V.V.V.V.V. van Oudkarspel waren onder leiding van den Noordhollandschen Athletiekbond groote Atletiekwedstrijden georganiseerd, waarbij verschillende kampioenschappen werden gehouden. liet weer was goed, alleen tegen het einde dreigde de lucht een klein beetje, maar Pluvius bleef gena dig. De belangstelling was vrij groot, doch had wel beter kunnen zijn. Erger was het echter, dat verschil lende inschrijvers niet waren opgekomen. Zulke men- sclien zijn niet de ware soort sportmenschen. Boven dien drukt het erg op de publieke belangstelling en dat moet niet. Men moet juist de belangstelling gaan opwekken en wanneer men nu zoo gaat handelen, dan bereikt men het tegenover gestelde. I-Iet is te hopen, dat de Bond krachtige maatregelen neemt tegen dergelijke sportmenschen. De wedstrijden werden gehouden op het groote D.T.S.-terrein. Dit terrein is nu juist niet bepaald erg geschikt voor athletiek en de oneffen bodem drukt dan ook wel op de prestaties. Opvallende pres taties zijn dan ook niet geleverd, maar wel is er ge streden en fel ook. De deelnemers gaven elkaar niets toe. De algemeene leiding was bij den heer E. C. Theiners van Zaandam in goede handen en alles had dan ook een vlot verloop. De leden van den Noord hollandschen Athletiekbond mogen wel eens beden ken welk een moeite cn opoffering hun voorzitter zich getroost en we zijn er van overtuigd, dat ze dan nooit meer tevergeefs op zich zullen laten wachten. Om 1 uur n.t. werd begonnen met den wegwedstijd. Het bleek dat de weg niet 2 K.M., maar pl.m. 3A a 4 K.M. lang was. Dit had men eigenlijk wel een beetje beter mogen opmeten. Overigens voor de leiding niets dan lof. Uitslagen: Propaganda-wadstzi'dcn: 2 K.M. wegwedstrijd (afstand was niet juist). Hoeren A: le C. Bakker, A.A.V. Alkmaar 1928, li m. 39.6 sec.; 2e. E. Jongsma, U.D.I. W.v.O., Allebé, Hoorn, 15 m. Heeren B.: le. Tj. van Goinga, Volharding, Pur- en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men behandelen met Purolpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Purol-Voet-, Toilet- en Kinderpoeder in Bussen van 60 st. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. merend, 15 m. 18.4 sec.; 2e. U. Bais, A.V., Alkmaar, 16 m. 10.4 sec. lOOmeter hardloopen Heeren: Serie I: W. Drost, Bloemendaalsche Gym. Ver., 12 9/10 sec.; W. Pronk, idem, 13 sec. 2e serie: A. Bakker, Olympia, Wieringerwaard, 12 4/5 sec.; H. Aartsen, B.G.V., Bloemendaal, 12 9/10 sec. 3e serie: J. Parson, B.G.V., Bloemendaal, 123/5 sec.; Sj. Westra, A.V., Alkmaar, 124/5 sec. 4e serie: J. Kohier, B.G.V., Bloemendaal, 122/5 sec.; P. v. d. Hor, Lynden, Haarlemmermeer, 12 3/5 sec.; K. v. Bladeren, idem, 13 sec. 5e serie: M. Schenk, Olympia, Wieringerwaard, 121/5 sec.; W. A. van Zadel, B.G.V„ Bloemendaal, 122/5 sec. 6e serie (loopt alleen op tijd: N. Zwiep, A.V., Alk maar, 13 sec. 7e serie: K. Meijer, A.A.V., Alkmaar 192S, 12 3/10 sec.; J. Zevenhek, idem, 12 2/5 sec. 8e serie: J. Eecen, D.T.S., Oudkarspel, 114/5 sec.; W. Kos, idem, 122/5 sec. Demi-finale, 100 M., Heeren. le serie: W. A. van Zadel, B.G.V., Bloemendaal, 123/10 sec.; J. Parson, idem, 123/5 sec. 2e serie: M. Schenk, Olympia, Wieringerwaard, 121/10 sec.; J. Kohier, B.G.V., Bloemendaal, 121/5 sec.; W. Kos, D.T.S., Oudkarspel, 121/5 sec. 3e serie: J. Eecen, D.T.S., Oudkarspel, 115/10 sec.; K. Meijer, B.G.V., Bloemendaal; J. Zevenhek, A.A.V., Alkmaar 1928, 122/5 sec. Finale. Hierin startten zes deelnemers tegelijk. Tot het laatste toe was het onzeker wie zou winnen. Met minimum verschil wist J. Eecen zich onder luid gejuich als no. 1 te plaatsen. Genoemde heer heeft zich dan ook wel de sterkste getoond en zijn loopen viel dan ook wel op. le. J. Eecen, D.T.S., Oudkarspel, 12 sec.; 2e. M. Schenk, Olympia, Wieringerwaard, 121/5 sec.; 3e. J. Kohier, B.G.V., Bloemendaal, 121/5 sec.; 4e. W. A. van Zadel, idem, 12 3/5 sec. 1500 Meter hardloopen Heeren, met voorgift. Finale: le. J. v. d. Oord, A.V., Alkmaar, 4 min. 37 sec.; 2e. L. Smit, Bato, De Rijp, 4 min. 43 sec.; 3e. Joh. Pennekamp, Anna Paulownapolder, 4 min. 49 sec. Nieuwelingen. Hoogspringen, Dames: le. mej. C. Bonder, Olym pia, Wieringerwaard, 1.25 M.; 2e. mej. L. Ilartog, N.E.A., Purmerend, 1.25 M.; 3e. mej. M. Winter, Olympia, Zaandam, 1.20 M. 400 meter hardloopen, Heeren. le serie: A. van Zadel, B.G.V., Bloemendaal, 68 sec.; II. Aartsen, idem, 691/5 sec. 2e serie: A. Veenis, A.V.V., Assendelft, 611/5 sec. C. Blaauw, Bato, De Rijp, 61 4/5 sec. 3e serie: J. Houtman, Bato, De Rijp, 65 sec.; K. Koster, Olympia, Wieringerwaard, 67 2/5 sec. 4e serie: P. J. v. d. Klinkenberg, B.G.V., Bloemen daal, 66 4/5 sec.; N. Zwiep, A.V., Alkmaar, 67 3/5 sec. 5e serie: K. v. Bladeren, Lynden, Haarlemmermeer, 65 sec.; P. v. d. Hor, idem, 654/5 sec. Demi-finale 400 meter, Heeren: le serie: P. J. v. d. Klinkenberg, B.G.V., Bloemen daal, 63 2/5 sec.; K. v. Bladeren, Lynden, Haarlemmer meer, 63 4/5 sec.; J. Houtman, Bato, De Rijp, 642/5 sec. 2e serie: A. van Zadel, B.G.V., lBoemendaal, 59 3/10 sec.; A. Veenis. A.V.V., Assendelft, 602/5 sec.; G. Blaauw, Bato, De Rijp, opgeg. Finale 400 meter Heeren. Hier viel vooral het goede loopen op van A. van Zadel en hij heeft dan den eersten -prijs ook stellig verdiend. le. A. v. Zadel, B.G.V., Bloemendaal, 60 sec.; 2e. A. Veenis, A.V.V., .Assendelft, 61 sec.; 3e. P. J. v. d. Klinkenberg, B.G.V., Bloemendaal, 62 3/5 sec. Gewone nummers. Hinkstapsprong, Heeren: le. K. Schenk, Olympia, Wieringerwaard, 12.65 M.; 2e. C. v. d. Klinkenberg, B.G.V., Bloemendaal, 12.10 M.; 3e. D. van Genne, A.A.V., Alkmaar 1928, 11.46 sec. 400 meter Hardloopen, Heeren: Finale (wegens ge ringe deelname): le. S. Noom, A.A.V., Alkmaar 1928, 581/5 sec.; 2e. W. Bleeker, A.A.V., Assendelft, 59 sec. Verspringen Dames: le. mej. Ant. Smit, Olympia, Wieringerwaard, 4.15 M.; 2e. mej. B. Bakker, idem, 3,92Yï M.; 3e. mej. J. v. d. Berg, U.d.I., W.v.O., Alle bé, Hoorn, 3.88 M. 100 meter Hardloopen, Dames: le serie: mej. C. Rol, Olympia, Wieringerwaard, 14 4/5 sec.; mej. T. Sjolland, Olympia, Zaandam, 16 sec. 2e serie: mej. Ant. Smit, Olympia, Wieringerwaard, 14 3/10 sec.; mej. L. Butter, idem, 14 4/10 sec. 3e serie (op tijd): mej. G. Giskers, Olympia, Zaan dam, 181/5 sec.; 4e serie, (op tijd): mej. D. v. Deutekom, Olympia, Zaandam, 17.4/5 sec. 5e serie (op tijd): mej. M. Winter, Olympia, Zaan dam, 193/5 sec. Met het oog op den tijd ging men hier direct over tot de finale. Ook nu weer bevestigde mej. A. Smit den goeden roep, welke er van haar uitging. De tijd het terrein mede in aanmerking genomen, is bepaald fraai. Finale: le. Ant. Smit, Olympia, Wieringerwaard, 132/5 sec.; 2e. L. Butter, idem, 1 4sec.; 3e. C. Rol, idem, 142/5 sec.; 4e. M. Winter, Olympia, Zaandam, 14 3/10 sec. Nationale wedstrijden. 5 K.M. Hardloopen Heeren: le. G. Bakker, A.A.V., Alkmaar 1928, 17 m. 19 4/5 sec.; 2e. J. Pennekamp, Anna Paulownapolder, 18 m. 201/5 sec Speerwerpen Heeren: le. H. de Bakker, A.V., Alk maar, 43.82 M.; 2e. P. J. v. d. Klinkenberg, B.G.V., Bloemendaal, 35.47 M.; 3e. J. Köhler, idem, 35.30 M. Hoogspringen Heeren: De matador was hier onze nationale kampioen F. C. Buhrman, Met een fraaien sprong plaatste hij zich no. 1. le. F. C. Buhrman, Excelsior, Amersfoort, 1.72 M.; 2e. D. v. Genne, A.A.V., Alkmaar 1928, 1.65 M.; 3e. C. v. d. Klinkenberg, B.G.V., Bloemendaal, 1.60 M. Kampioenschappen Heeren. Polsstokhoogspringen: le. D. v. Genne, A.A.V., Alk maar 1928, 3 M., kampioen 1929 2e. K. Batstra, Olympia, Zaandam, 2.90 M. 100 meter Hardloopen: le serie: K. Schenk, Olympia, Wieringerwaard, 113/5 sec.; L. Oostveen, A.V.V., Assendelft, 114/5 sec. 2e serie (op tijd): R. Jongens, Bato, De Rijp, 131/5 sec. 3e serie: W. Bleeker, A.V.V., Assendelft, 12 sec.; D. v Genne, A.V.V., Alkmaar 1928, 121/5 sec.; T. Boot-, Volharding, Purmerend, 12 3/10 sec., Finale: le. K. Schenk, Olympia, Wieringerwaard, 112/5 sec., kampioen 1929; 2e. R. Jongens, Bato, De Bijp, 114/5 sec.; 3e. W. Bleeker, A.V.V., Assendelft, 11 9/10 sec. 4 X 200 meter estafette: le. A.V.V., Assendelft, 1.443/5, kampioen 1929; 2e. A.A.V., Alkmaar 1928, 1.453/5; 3e. Olympia, Wieringerwaard, 1.46; 4e. B.G.V., Bloemendaal I, 1.46 3/5; 5e. idem, idem, II, 1 48 4/5; 6e: D.T.S., Oudkarspel, buiten mededingen, 1.51. Kampioenschappen Dames. Balwerpen: le. mej. M. Bosma, U.d.I., W.v.O., Allebé, Hoorn, 26.72 M., kampioen 1929; 2e. mej. M. Schagen, idem, 26.15 M.; 3e. L Buter, Olympia, Wie ringerwaard, 23.93 M.; 4e. mej. J. v. d. Berg, U.d.I., W.v.O., Allebé, Hoorn, 22.22 M. 4 X 100 M. estafette: le. Olympia, Wieringerwaard, 58.4 sec., kampioen 1929; 2e. Olympia, Zaandam, 1 m. 42/5 sec. Het VA-jarig zoontje van den heer Strooper aan den Noord Schenkeldijlc, geraakte in een onbewaakt oogenblik in de vaart, welke voGr het huis loopt. Hoewel het ongeluk spoedig werd bemerkt en het kind weldra op den wal was gebracht, mocht het niet gelukken de levensgeesten op te wekken. De in middels gewaarschuwde geneesheer Dr. E. E. Oter- doom. kon slechts den dood constateeren. Het 3e strandfeest van de V.V.V. werd onder niet al te gunstige weersomstandigheden gehouden. Een vrij gure wind weerhield de menschen om naar Callantsoog te komen. Toch lijkt het ons goed gezien van de V.V.V. om desondanks het feest te doen door gaan. Thans was het strandbezoek tenminste nog redelijk te noemen. Het aantal delenemers was niet groot: 7 paren en 5 alleen werkenden. Was dus de quantiteit niet groot, de kwaliteit vergoedde veel. Ilard is er door allen gewerkt en de hoeveelheden zand, welke door de deelnemers zijn verwerkt dwon gen respect af. Na pl.m. VA uur werken werd het sein gegeven, dat de arbeid geëirfdigd moest worden. De stokken, voorzien van nummer en vlag werden op de werkstukken geplaatst, waarna in spanning de ver nielende kracht van de vloed werd afgewacht. Na 23 minuten viel het eerste nummer, weldra door meer deren gevolgd. Andere kunstgewrochten hielden langer stand, maar eindelijk na drie kwartier gaf ook het laatste nummer den ongelijken strijd op. Door den heer Mr. D. Breebaart werden hierna de prijzen uitgereikt in de badtent van Thomasz en Boekei. In een geestige speech bracht hij een woord van dank aan de heeren commissieleden Grabowski en Kooiman en de commissie van voorbereiding en ook vooral een woord van waardeering aan alle deel neemster en deelnemers voor hun werkelijk groote prestaties. De uitslagen waren: Samenwerkenden: le prijs mej. Hofmeijer en de heer Kaan; 2e prijs de heer en meVr. Smit-du Pied; 3e prijs de heeren N. Kossen en K. Baken. Alleen werkenden: le prijs de heer P. Vos, 2e prijs de heer Jac. Vos; 3e prijs de heer Holz- scherer. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen en voorwerpen voor huiselijk gebruik. BREEZAND. Zaterdagavond 17 Augustus hield de Coöperatieve Aankoopvereeniging een algemeene vergadering in de zaal van den heer Borst, De vergadering was zeer slecht bezocht, waarover de voorzitter, de heer K. Daalder, in zijn openingswoord zijn leedwezen uit sprak, het betreurend, dat de belangstelling van zoo vele leden voor hun vereeniging zóó gering bleek, dat zelfs éénmaal in een heel jaar te vergaderen hun nog te veel was. Niettemin heette hij de weinige wèl-opgekomenen hartelijk welkom. Hierna las de secretaris, de heer C. Schilderman, de notulen der vorige bijeenkomst, welke onveran derd werden goedgekeurd. Daarop volgde lezing van Balans en Jaarverslag, over het afgeloopen Boekjaar, waaruit bleek, dat de Coöperatie inderdaad thans haar moeilijkheden te boven is. Lasten en baten wezen op een eindcijfer van f 14612.96, met een saldo van f3356.65. De accoun tant, de heer J. C. Oosterbeek, had de boekhouding volkomen in orde bevonden. De omzet van veevoeder, meststoffen en diversen bedroeg in totaal 1.071.771 A K.G., waarbij wordt op gemerkt, dat door niet-leden veel meer dan door le den wordt afgenomen, zoodat het voor Breezand in elk geval nog een strop zou zijn, als de Coöperatie werd opgeheven. Wel is daarvoor, nu de zaak goed marcheert, uit finantieel oogpunt geen enkele reden, maar wegens minder prettige verhoudingen soms in het Bestuur en de weinige belangstelling der leden is dit een gedachte, die onwillekeurig af en toe naar voren komt. - De heer Daalder stelt voor, om den accountant mereder malen te laten komen, tot verlichting van de taak der commissarissen. De secretaris komt met het voorstel, om die meerdere kosten dan te bestrij den uit het salaris van het bestuur. Lang en breed wordt over een en ander gesproken en eindelijk het voorstel van den heor Daalder in stemming ge bracht en aangenomen. Wat het voorstel van den secretaris betreft, de vergadering meent, dit aan de bestuursleden zelf te moeten overlaten en vindt goed, dat het bestuur in deze zal handelen naar omstan digheden. Nadat de verkoop kunstmest besproken is, komt aan de orde bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren A. Tiel en R. Meeldijk, die beiden bericht ge zonden hebben, niet voor een herbenoeming in aan merking te willen komen. Uit de voorafgaande be sprekingen blijkt, dat het altijd de grootste moeite heeft gekost, om het volgens de statuten vereischte aantal bestuursleden te krijgen. Er blijkt voor de functie van Bestuurslid bij de leden hoegenaamd geen animo en allen, die tlians zitting hebben, lie ten zich dan ook eindelijk een benoeming welgeval len, enkel om het bestaan der Coöperatie niet in ge vaar te brengen. Eindelijk wordt tot stemmen overge gaan cn het blijkt, dat gekozen zijn de heeren C. van der Linden en E. Romar, die zich na veel moei te laten overhalen, om hun benoeming voorloopig aan te nemen De rondvraag geeft aanleiding tot de bespreking, wat voordeeliger voor de Coöperatie zou zijn, een vrachtauto of paarden, zooals tegenwoordig, maar een besliste conclusie valt nog niet te trekken. Nadat de bedrijfsleider nog een toegezonden lijn koekenmonster laat circuleeren, waarvan eenige le den dadelijk bestellingen opgeven, wordt de verga dering gesloten. BURGERBRUG. Op Zaterdag 10 Augustus hield het ziekenfonds „Hulp in Nood" zijn halfjaarlijksche ledenvergade ring in café Bethlem. Aanwezig waren 16 leden. Voorzitter de heed C. Kok, opent de vergadering met een hartelijk woord en houdt tevens een toelich ting over de Ziektewet. De notulen worden gelezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Daarna ver slag penningmeester. De stand der kas is thans f 1197,64, terwijl de reserve bedroeg f237.51. Aan de orde was verder bestuursverkiezing. Aftre dend waren do heeren H. Delver, J Kouwenberg, A. Mors en J. v. Schaik, welke alzoo weer werden her kozen en hunne benoeming aannamen. Hierna komt aan de orde de verloting, De prijzen werden gewonnen door de heeren II. Delver en Joh. Rampen. De voorzitter leest daarna eenige mededeelingen \oor over de aanstaande Ziektewet. Daar de rondvraag verdei' niet veel opleverde, sloot de voorzitter met een woord van dank voor het ge zellig samenwerken, de vergadering. 't ZAND. De gewone jaarlijksehe harddraverij van de Hard- draverijvereeniging „De Toekomst" heeft Zondag bij 't café Schrieken alhier plaats gehad. Ze Is uitstekend geslaagd en door een groot publiek bezocht. Er waren 8 beste dravers opgekomen. De uitslag was als volgt: le prijs f 60, Koosje W., van den heer T. "Vos te Benningbroelc, berijder Vos Jr. 2e prijs f 30, Nella Schoon, van den heer Jan Schoon te Medemblik, berijder G. Hart. 3e prijs f 15, Queen Ester King, van de heeren Gebr. Koning te St.-Maarten, berijder P. Koning. 4e prijs f 5, Oly P. van den heer C. Spaans te Koedijk, berijder P. Klomp. Na afloop was er een druk bezocht bal in 't café Schrieken. O,

Schager Courant | 1929 | | pagina 6