HOOGWOUD. NIEUWE NIED0RP. WIERINGEN. HEERHUGOWAARD. BARSINGERHORN. LANGENDIJK. ANNA PAULOWNA. Plaatselijk Nieuws. BEKENDMAKING. Marktberichten. ST. MAARTENSBRUG. Vrijdag jl. maakte de heer Van der Beidt, land- bouwonderwijzer alhier, met de leerlingen van den Landbouwcursus een excursie naar Wieringerwaard, Anna Paulowna en Wieringen. Ongeveer 1 uur werd de reis aanvaard en ging het per fiets eerst naar Wieringerwaard om een bezoek te brengen aan den heer Groneman, waar de heeren allerhartelijkst wer den ontvangen, 't Doel was natuurlijk: bezichtiging van de in den heelen omtrek gunstig bekend staan- den veestapel. Op zeer aangename wijze heeft da heer Groneman de heeren rondgeleid en hen ver schillende dingen laten zien, die op het veehouders- bedrijf betrekking hebben. Zoowel het prachtig stamboeekvee als de keurig ingerichte nieuwe stallen waren de moeite waard om te zien. Na van den heer Groneman afsecheid te hebben genomen, werd een bezoek gebracht aan de velden van de Zaaizaad- vereeniging te Anna Paulowna. Ook hier was voor de heeren wel hele wat te zien wat de belangstel ling overwaard was. Vervolgens werd de tocht voortgezet naar Wieringen ter bezichtiging van de Zuiderzeewerken. Door bijzondere omstandigheden waren de heeren zoo gelukkig een reisje te maken per boot, waardoor zij in de gelegenheid kwamen de verschillende werk zaamheden meer van nabij te bezichtigen. Door de groote bereidwilligheid van een der ambtenaren, die de reis op de boot meemaakte, en die in alle opzich ten bekend was met de te verrichte werkzaamheden hebben de heeren een duidelijk overzicht gekregen van de wijze waarop dit grootsche en interessante werk tot stand wordt gebracht. Hoogst voldaan over hetgeen men dien dag te zien heeft gekregen, keerde het gezelschap weer huiswaarts en arriveerde men in opgewekte stem ming te ongeveer 10 uur weer aan St. 'Maartensbrug. 't Was een prachtige en leerzame reis tevens, waaraan de heer Van der Beidt en zijn leerlingen met groote voldoening kunnen terugdenken. ZIJPE. Van de ingeschrevenen der lichting 1930 dezer ge meente zijn aangewezen,tot gewoon dienstplichtige: Dirk Appel, Dirk Bekendam, Ph. P. van Bodegraven, G. A. Bosman, H. J. Dekker, C. J. Druijven, G. J. de Haan, P. Nanne, C. Quak, J. P. Raatgers, N. J. Raven, E. Roozing, P. Roozing, A. Schaap, A. T. Smit, J. Vriesman, J. H. Vriesman, F. W. de Waard; tot buitengewoon dienstplichtige: J. Bellis, G. Brou wer, H. de Jong, P. Kooijman, G. Kuit, J. H. Leek, J. G. Mak, A. Manneveld, P. Marees, J. J. Molenaar, G. v. d. Oort, R. Quast, J. Raven, P. Raven, A. N. Slijkerman, Joh. Slijkerman, P. A. Strooper, W. Veenstra, Th. Veul, C J. de Wit, C. P. de Wit. SCHAGERBRUG. De heer Jb. Kliffen heeft zijn benoeming tot onder wijzer aan de O. L. school te Schagerbrug aangeno men en zal 1 September a.s. in functie treden. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan P. Schutte, timmerman in de Weere, aldaar ver gunning verleend tot het plaatsen van 2 electromotoren n.L een van 3 P.K. voor het drijven van een vlakbank en een van 1% P.K. voor het drijven van een boor machine op het perceel, gelegen in de Weere aldaar, wijk K 46, kadastraal bekend gemeente Hoogwoud Sec tie C no. 612. Doordat de loting van de ingeschrevenen van de lichting 1930 thans onherroepelijk is geworden, zijn in deze gemeente tot gewoon dienstplichtige be stemd: Jacob Glas, lotingsno. 152, Hendrikus Kör- ver, lotingsno. 193, Pieter Kuiper, lotingsno. 206, Cor- nelis Petrus Pater, lotingsno. 11, Reindert Schekker- man, lotingsno. 34 en Jan Wit, lotingsno. 79 en tot buitengewoon dienstplichtige: Aris Appel, lotingsno. 95, Petrus Besseling, lotingsno. 108, Johan Jozef Blauw, lotingsno. 114, Jan Gerrit Jonker, lotingsno. 176, Hermanus op den Kelder, lotingsno. 184, Jan Mol, lotingsno. 221 en Nicolaas Niele, lotingsno. 3, terwijl niet voor inilijving zijn aangewezen: Jacob Bossen, lotingsno. 126, Jan Koeten, lotingsno. 188 en Cornelis Augustinus Opperveld, lotingsno. 9. AARTSWOUD. Zondag heeft onze gymnastiekvereeniging een de monstratie gegeven, 's Middags op het land van den heer Grootes en te beginnen met een optocht door het dorp, vooraf gegaan door ons fanfarecorps. Dit bracht al heel wat publiek op de been. Hardloopen, 100 M., heeren, behaalden de heeren G. Vries te Winkel den len prijs en J. Mol alhier den 2en prijs. Zweedsche estafette: le prijs „Sparta" te Winkel, 2e prijs „O.K.K." te Aartswoud. 's Avonds in de zaal van den heer J. Barten, meer in het bijzonder toestelturnen. Het was een mooien dag, er werd zeer goed gewerkt en het bezoek was goed. De heer L. Glas sprak als voorzitter woorden van dank en wees op het nut van dezen tak van sport en maande oudere heeren aan als werkend lid toe te treden. Een gezellig bal was het slot. In navolging van vele andere omliggende plaatsen, hebben ook een zestigtal ouden van dagen een rijtoer per auto gemaakt, waarvoor een 23-tal particuliere autos beschikbaar waren gesteld. Des morgens te tien uur was het aantreden in 't café van den heer Kossen, waar allen, alvorens de afrit plaats vond, onthaald werden op een kop koffie en een gebakje, waarna het onder luid hoera naar Bergen en Bergen aan Zee en wat verder op het programma stond, aan ging. Dank zij onze plaatselijke Adm., was alles wat het versterken van den inwendigen mensch betrof, ook dik in orde, op tijd werd gegeten en gedronken, zelfs een heerlijk diner ontbrak er niet aan, er was totaal niets ontzien, om het den oudjes dezen dag zoo aangenaam mogelijk te maken. Na genoten te hebben van strand en duinen, werd langs den prachtigen Duinweg, als laatste aanlegplaats Alkmaar opgezocht, waar in den Muziektuin het diner plaats vond. Toen nog even naar de hertenkamp, waarna de thuisreis weer werd aanvaard. Ongeveer negen uur heerschte er al reeds een onge wone drukte in het dorp en toen de auto's het dorp binnen reden, werden de oudjes met een luid hoera door de opwachtende burgerij begroet en zoo ging het heen en terug, het geheele dorp door en als we de gezichten der oudjes goed hebben opgenomen, hebben we niet te vragen of ze plezier gehad hebben dezen dag. Verschillende van hen hadden noch duinen, noch de zee van zoo nabü aanschouwd. Het is voor hen een dag van ongekend genot geweest, welke ze zeer zeker gaar ne elk jaar op hun program zagen geplaatst Een woord van warme hulde aan allen, die hebben medegewerkt dezen dag te organiseeren en hebben doen r'agen, is hier wel op zijn plaats. Vriend schap". Deze eerste ledenvergadering is zeer be langrijk, daar op dien avond zal worden overgegaan tot het vaststellen van het reglement en benoeming Directeur. Tevens zal besproken worden, hoeveel inleg- geld en contributie zal moeten worden betaald en op welken avond de repetities zullen worden gehouden. Zij, die zich nog niet als lid opgaven, en dit alsnog zou den willen doen, wachten niet langer. Reeds veertig dames en heeren gaven zich als lid op. Zondag gaf de Mandolineclub O.KK, directeur de heer P. Jongkind, een openbare uitvoering in de zaal van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef. Voor dezen keer trad als medewerking op het bekende duo Hofman. Eerst werden een drietal muzieknummers ten gehoore gebracht en daarna volgde het optreden van het duo Hofman. Zoowel muziek als het voörgedragene werd keurig weergegeven, wat bleek uit het applaus, dat telkens in ontvangst was te nemen. De zaal was geheel bezet. Een gezellig bal besloot dezen mooien avond. Zondag is door deelnemers aan de Herstel-conferentie te 's-Gravenhage een bezoek gebracht aan de Zuider zeewerken. Het gezelschap, bestaande uit ruim 20 per sonen, kwam des namiddags te 5 uur in de haven van Den Oever binnen, met de Hoornsche boot „Burgemees ter Baron van Dedem". De bootreis was te Medemblik begonnen en ging langs verschillende werken, alsook werd een bezoek gebracht aan Breezarid, het ontstane eilandje in zee. Na de sluiswerken aan Den Oever te hebben bezichtigd, ging het gezelschap per luxe auto den terugreis aanvaarden. Het Fanfarecorps „H.U.G.O." te Heerhugawoord heeft Zondag 18 Aug. het Muziekconcours te IJmuiden be zocht, hoewel zij voor het eerst in de Eere-afdeeling moesten optreden (H.U.G.O. is in Jan. 1924 opgericht), wisten zij weer een eersten prijs te veroveren en wel met 125 puten. Wel een reuze-prestatie voor een nog zoo jonge vereeniging met haar bekwamen directeur, den heer G. Anderson. Vermoedelijk wordt a.s. Zaterdagavond door H.U.G.O. een concert gegeven op het sportterrein. Zondagmiddag speelde het tweede elftal van D.E.S. een wedstrijd tegen de adspiranten van Dosko te Oudesluis. De strijd eindigde met een gelijk spel 3—-3. Van de zijde der D.E.S.êrs werd niet best gespeeld, terwijl het elftal bovendien niet eens volledig was. En dat op eigen terrein jongens! Een volgende keer beter. Zondagmiddag ontving onze plaatselijke zang- vereeniging „Caecilia" bezoek van den welbekenden toonkunstenaar Fred. J. Roeske uit Amsterdam, zulks in verband met het feit, dat de directeur der vereeni ging zijn opleiding bij genoemden heer ontvangt. Nadat eenige liederen waren gezongen, werden door den heer Roeske enkele opmerkingen gemaakt en met voorbeelden verduidelijkt, overigens zijn tevredenheid uitende over het gepresteerde. Deze repetitie is voor „Caecilia" een leerrijke geweest en wij willen hopen, dat zij er haar voordeel mee zal weten te doen. ZUIDSCHARWOUDE. Ons fanfarecorps „Kunst na Arbeid", behaalde Zon dag op het concours te IJmuiden den lsten prijs met 129 punten in de Eereafdeeling. OUDKARSPEL. Bij de verschillende aangelegenheden ging het Zon dagavond nogal rumoerig toe Zoo af en toe konden de bezoekers het niet met elkaar vinden en trachtten een bokspartij te organiseeren. De politie kon zich hier mede niet vereenigingen en rammelde de „deelne mers" met den gummistok uit elkaar. Verschillende vechtersbazen liepen hierbij gevoelige klappen op. Door hun krachtig optreden beheerschten de leden van den heiligen harmandad de situatie al heel spoedig. Zondag ontdekte men, dat een hooiklamp achter de schuur van den heer J. Volder in brand stond. De spoedig aanwezige motorspuit voorkwam erger. Zondag gaf de Harmonicvereeniging ,-,Concordia" te Breezand een matinee in de zaal van „De Vlas- en Korenbeurs". Daar de entrée geheel gratis was, zoo was de opkomst heel groot. Een achttal num mers werden door de vereeniging ten gehoore ge bracht, terwijl de heer J. Wiggers tot afwisseling een viertal liedjes zong. Muziek en zang genoten een aandachtig en belangstellend gehoor. Politie. Verloren: een bumperlapap en een hand-voet- pomp. Gevonden: een nieuwe werkschoen en een heerenportemonnaie met eenig geld. Ini. worden ter secretarie verstrekt. BREEZAND. Het woonhuis voor den heer L. J. Riebot zal aan den Schorweg worden gebouwd door den aannemer J Hoep, alhier. GEMEENTE ANNA PAULOWNA, Geboren: Pieter. zoon van P. Hoep en van M. Kos ter. Pieter, zoon van II. Busé en van A. de Wit. Ermina, dochter van C. de Boer en van H. J. Assen- dorp. Franciscus Petrus, zoon van G. Bakx en van C. van Gemst. Ondertrouwd: Nicolaas Albertus Nap, oud 28 jaar, broodbakker, wonende te Anna Paulowna en Ja- coba Weststrate, oud 20, jaar, zonder beroep, wonen de te Andijk. Getrouwd: Geene. Overleden: Een als levenloos aangegeven kind van Hendrik Busé en van Anna de Wit. Cornelis Nieu- weboer, oud 69 jaren, echtgenoot van Trijntje Beek. EEN ONOELUK. (Lustige Blatter.) De Rijksveldwachter Corstanje uit Breezand is als zoodanig tijdelijk te Westerland gedetacheerd. De heer M. Minnes heeft één der beide nieuw gebouwde woningen aan de Kliefstraat uit de hand verkocht aan den heer H. C. Engel, Eeltstraat, alhier. Op 26 Augustus a.s. ral in de benedenzaal der Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef een vergadering worden belegd, van de Gemengde Zangvereeniging „Zang en NACHTELIJKE STROOPERS. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn bij de heeren B. en J. in Burghorn alhier, eenige nieuwe melkbussen gestolen, die buiten op t bussenrek lagen. Bij een visscher onder Schagerbrug werd 's nachts de palingkaar geplunderd. BEBOUWING HEERENBOSCH. Sinds eenigen tijd zijn er plannen aanhangig tot uitbreiding van het P.E.N.-bedrijf aan de Witte Paal alhier en de verplaatsing daardoor van het Water leidingbedrijf. Het ligt in de bedoeling van het Wa terleidingbedrijf te bouwen een nieuw bijkantoor met woning voor den heer Bel. Het Waterleidingbedrijf is nog zoekende en onder handelende over een daarvoor geschikt terrein. Met B. en W. dezer gemeente hebben over de stich ting voor dit gebouwencomplex ook reeds besprekin gen plaats gehad, omdat ook een terrein aan het Heerenbosch daarvoor in aanmerking kwam. Iets definitiefs is daarover echter nog niet beslist EEN AARDIGE MEEVALLER. Aan twee Schagers, aan ieder Yi obligatie, zal Arie heden Dinsdag uitbetalen het mooie bedrag van tezamen f850, zijnde het halve gedeelte van de unie-obligatie no. 2502, waar Maandag de f2000 op viel. FEDERATIE HOLLANDS NOORDEN VAN DEN BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Zondag j.1. vergaderde de federatie Hollands Noor den van den Bond voor Staatspensionneering, in de „Posthoorn" alhier. Vertegenwoordigd waren 8 afdeelingen, n.1. Sint Maartensbrug, Oudesluis, Sint Maarten, Schagen, Winkel, Wieringerwaard, Veenhuizen en Dirkshorn. Van het bestuur was de heer Appel afwezig. Daar bij de opening der bijeenkomst de voorzitter de heer De Vries nog niet aanwezig was, leidde de heer Romar voorloopig de bijeenkomstNa de ge wone plichtplegingen (opening, notulen) was aan de orde het nazien der rekeningen van dé gehouden ring- landdagen. Alles werd in goede orde bevonden, er was een belangrijk tekort, hetwelk echter door een subsidie van f200 van het hoofdbestuur en door in ning van het gevormde waarborgfonds der afdeelin gen, volkomen gedekt werd. Opgemerkt werd door eenige leden dat de sprekerskosten van sommige heeren zeer hoog was. Voorzitter, inmiddels binnen gekomen, zegt, dat de algemeene kosten uit de hand zijn gevallen. Wij hebben helaas bij sommige partij mannen, niet de medewerking gehad, die wij bij warme voorstanders van premievrij staatspensioen verwacht hadden. Wanneer wij bedenken, dat de heer Oud, notabene bondsspreker en lid van het hoofdbe stuur van den Bond voor Staatspensionneering f25 voor iedere spreekbeurt durfde nemen en de heer Dilling (dem. partij) zelfs f30, dan krijgen wij den in druk, dat die heeren van propaganda voor ons doel helaas een broodzaak maken, hetgeen ons zeer is te gengevallen. Bij volgende meetings zullen wij in dezen voorzich tiger zijn. Ook de secretaris deed in zijn verslag uit komen, de groote medewerking der andere sprekers (S.D.A.P., De Baar enz.) waartegen de houding der Vrijz.-Dema en Democratische partij zoo schriel te genover staat. De afgevaardigde van Veenhuizen zegt twee mee tings bezocht te hebben (Heerhugowaard, St. Maar ten) en dat hem aangenaam heeft getroffen, de goede organisatie dier landdagen. Alles liep op rolletjes ter wijl er veel goeds ten beste werd gegeven. Hij bracht hulde aan de betrokken afdeelingsbesturen en het federatiebestuur voor de keurige ineenzetting dier meetings. Jammer vond.hij het, dat van de ruim 160000 kiezers in dit district slechts 'n 2000-tal op de landdagen aanwezig was. Hij hoopte echter, dat mede door de verslagen in de couranten, veel propaganda van' die dagen was uitgegaan. Voorzitter antwoordde, dat vooral den secretaris, den heer Limpers hulde toekwam, omdat deze de spil was waar alles om draaide. Ging alles op rolletjes, dan was hij wel de man, die door goede smering zorgde, dat alles zoo goed liep. Daarom dankte voorzitter den heer Limpers voor den massa arbeid, door hem zoo uitstekend en accuraat verricht. (Algemeen appl.). Het voorstel, om voortaan des Zaterdagsnamiddags te vergaderen, vond deels instemming, deels tegen kanting. Het nadeel er van was, dat velen geen vrijen Zaterdagnamiddag hadden en dus geen afgevaardig de konden zijn. Besloten werd het punt tot een volgende vergade ring aan te houden. De afgevaardigden kunnen dan overleg met hun afdeelingen plegen. Bij de rondvraag bracht de heer Romar hulde aan den voorzitter, den heer De Vries, voor zijn activi teit- bij de ringlanddagen betoond en hij legde er nadruk op, dat voorzitter, hoewel lid der S.D.A.P. zijnde, met groote nauwgezetheid steeds een strikt neutraal standpunt had ingenomen. De heer Limpers geeft bij de rondvraag te kennen, dat hij wegens overdrukke werkzaamheden denkt af te treden als secretaris-penningmeester. Hij wordt al wat ouder en het wordt hem te volhandig. Voorzitter zou dit zeer betreuren, hij hoopt, dat als de heer Limpers zijn werkzaamheden gaat vermin deren, hij toch eerst in de laatste plaats bedanken zal voor de functie, die hem zoo na aan 't hart ligt. Ook de heer Paarlberg doet pogingen, om den heer Limpers van zijn besluit af te brengen. Hij kan zich geen federatiebestuur voorstellen zonder den ijveri- gen secretaris De heer De Vries sluit de vergadering en zegt, dat de uitkomst der verkiezingen voor ons een tegenval ler is, doch dat wij niet bij de pakken moeten neer zitten. Laten wij zoo krachtig werken, dat wij bij een volgende verkiezing er weer beter voorstaan dan dit voorjaar. Spreker wil de volgende vergadering met voorstel len komen, om de propaganda flink ter hand te ne men, in slapende afdeelingen bezieling te brengen en opgeheven afdeelingen weder in 't leven te roe pen (zooals nu Wieringen weer is opgericht). Hij roept de medewerking van allen in. Hierna ging de bijeenkomst, die zich door gezelli- gen toon kenmerkte, uiteen. Waarom huil je? Mijn zuster heeft mazelen en nu kan ik niet naar school. Is dat dan zoo erg? Maar de dokter zegt, dat zij morgen weer beter zal zijn. Kostelooze inenting. Burgemeester en Wethouders van Schagen maken :kend, dat op Vrijdag 23 Augustus a.s., des voor- middags 10 uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting of herinenting van hen, die zich daartoe bij Dr. A. C. MELCHIOR aanmelden. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en geboortedatums der kinderen is het gewcnscht, dat bij de aanmelding worden mede gebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewij zen der kinderen. Schagen, 19 Augustus 1929. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. ALKMAAR, 17 Augustus 1929. 16 Paarden per stuk van t 125400; 35 Melkkoeien f 150400; 47 Nuchtere kalveren slacht per stuk van f 12—34; 137 Schapen f 28—36; Temmeren f 20—28; 25 Schrammen per stuk van f 4551; 103 Biggen (10 we ken f 30—36. Handel stil. Boter: Fabrieks le soort f 0.901; 2e soort f 0.800.90. Aanvoer eierenmarkt 40000 kipeieren; 776 eendeieren Handel matig. Eeieren (groothandel) f 6.507. Eend eieren f 5.80. Aanvoer botermarkt 2945 KG. Handel goed. WARMENHUIZEN, 17 Aug. Schotsche muizen f2.803.80, drielingen f2.80— 3.20, idem grove f2.802.90, schoolmeesters f2, sla- boonen f8.50—13, Ideaal fl.70, eigenheimers f2.10— 3.70, blauwe aardappelen f3.704, bloemkool, le soort f6.10, idem uitschot f0.70, roode kool fl.80— 4.50, gele kool f6.507.60, witte kool f2.10, tomaten A f 13.1014.20, idem B f 8, idem C f 7.10, nep (gele) f1216.60, uien (gele) f5.806.90, idem drielingen (gele) f5.80—7, nep (zilver) f 11.20—12.90, drielingen (zilver) 133.40, uien (zilver) f 1.20—1.40. Aanvoer: 68550 K.G. aardappelen, 20225 Kg. roode kool, 2075 Kg. gele kool, 400 Kg. witte kool, 14200 Kg. nep (gele), 2675 Kg. uien (gele), 49 stuks bloemkool, 3975 Kg. zilveruien, 1172 Kg. slaboonen, 442 Kg. to maten. WARMENHUIZEN, 19 Augustus 1929. Schotsche muizen f 3.303.50, drielingen f 2.702.90, grove f 2.702.80, slaboonen f 11.2011.40, blauwe aard- apeelen f 3.303.60, roode kool f 3.90, gele kool I 6.20, witte kool f 2.70, gele nep f 15.2016.10, gele uien f 6.40 tot f 6.50, gele drielingen f 66.20, zllvernep f 15, zilver drielingen f 3.40, zilveruien f 1.30. Aanvoer: 14466 K.G. aardappelen, 850 K.G. roode kool, 450 KG. gele kool, 1700 KG. witte kool, 3175 KG. nep, (gele), 900 KG. uien (gele, 625 K.G. zilveruien, 100 KG, slaboonen. NOORDSCHARWOUDE, 17 Aug. Schotsche muizen 12.50—3.60, duken f3.604.20, schoolmeesters f2.602.80, eigenheimers 12.602.70, bl. dito f23.40, drielingen f33.50, uien f 5.50— 7.50, drielingen f78.70, gele nep f 11.1017.50, zil veruien f 1.30—1.90, drielingen f2.503.10, zilvernep f 12.8017.90, spercieboonen f 4.908.70, snijboonen f12.20—14, kroten fl.80, roode kool f2.60—4.10, witte kool f 2.80—3.80, gele kool f 5.807.80, alles per 100 Kg. Bloemkool 16.9018.40, idem 2e soort f0.90—1, per 100 stuks. Aanvoer: 136200 Kg. aardappelen, 29200 Kg. uien, 27800 Kg. zilveruien, 5600 Kg. spercieboonen, 40 Kg. snijboonen, 300 Kg. kroten, 27400 Kg. roode kool, 25000 Kg. witte kool, 6100 Kg. gele kool, 3300 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 19 Augustus 1929. Schotsche muizen f 2.503.40, duken f 4.10, school meesters f 2.60, eigenheimers f 2.802.90, bl. dito t 2.60 tot f 2.90, drielingen f 2.703.40, uien f 6.107.10, drie lingen f 5.807.40, gele nep f 13.7016.90, zilveruien f 1.401.80, drielingen f 2.703.20, zilvernep f 15.30 f 16.70, spercieboonen f 7.50—8.80, kroten f 0.702.10, roode kool f 34.10, witte kool f 2.603.60, gele kool f 7.508, alles per 100 KG. Boswortelen f 3.704.50 per 100 bos. Bloemkool g 1524.30, dito 2e soort f 0.80 tot f 3, per 100 stuks. Aanvoer: 93200 KG. aardappelen, 20800 KG. uien, 12800 KG. zilveruien, 1800 KG. spercieboonen, 625 KG. kroten 10200 KG. roode kool, 20000 Kg. wite kool, 750 KG. gele kool, 500 bos wortelen, 1600 st bloemkool, BROEK OP LANGENDIJK, 17 Aug. Schotsche muizen f2.80—4.20, bl, eigenheimers f2.50—3.70, drielingen f2.803.40, bos wortelen f3.40 3.50, bloemkool f9.7017.70, idem 2e soort fl.80 6.20, roode kool f2.60—4, witte kool f2.803.70, gele koolf 6—8.30, gele. nep f8.1013.90, zilvernep f 11.20, slaboonen f 8.40—13.70, tomaten A f 18.60, idem B f15.50, idem C f 17.20, idem CC f4.30. Aanvoer: 53000 Kg. aardappelen, 400 bos wortelen 3300 st. bloemkool, 96000 Kg. roode kool, 32000 Kg. witte kool, 35000 Kg. gele kool, 7300 Kg. uien, 600 Kg. slaboonen, 4000 Kg. tomaten. BROEK OP LANGENDIJK 19 Augustus 1929. Sohotsche muizen f 2.603.50, bl. eigenheimers f 3.70 4, schoolmeesters f 2.502.90, Duc of York f 4.30, drie lingen f 3.30, kleine f 1.40, bloemkool f 1320.80, 2e soort f 27.60, roode kool f 3.304.20, gele kool f 6.90 8.10, witte kool f 2.90—3.70, gele nep f 14.90—17.60, gele drielingen f 6.907.80, slaboonen f 7.9010, bieten 1.80, tomaten A f 15, B f 11.50, C f 15.90, C f 8.40. Aanvoer: 49500 KG. aardappelen, 5000 stuks bloem kool, 76000 KG. roode kool, 19000 KG. gele kool, 20000 KG. witte kool, 10000 K.G. gele nep, 1100 KG. slaboonen. 2000 KG. bieten, 3500 KG. tomaten* MEDEMBLIK, 19 Augustus 1929. Schotsche muizen fl.351.60, kleine muizen f 1.40— 1.80, witvl. aardappelen f 22.50, per 50 KG. ALKMAAR, 17 Aug. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 137000 kipeieren. Prijzen: 56-58 Kg. f 6.40—6.60, 58-60 Kg. f6.50— 6.90, 60-02 Kg. f 6.607.20, 62-64 Kg. f 7-7.50, per 100 stuks. Bruine 60-65 Kg. f7.208 per 100 st. Aanvoer 8000 eendeieren. Prijzen: f6.10—6.30 per 100 stuks. AT .KM AAR, 19 Augustus 1929. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 70 vette koeien f 220400, handel ma tig, 11 vette kalveren f 70140, vette kalveren pern ed pond f 1.251.50, 30 nuchtere kalveren (slacht) f 12 30, 492 vette varkens (zware) per ned. pond f 0.900.95, zouters per ned. pond 0.890.91. Handel goed. AMSTERDAM, 19 Augustus 1929. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 630 vette koeien, le kw. f 1.101.16, 2e kw. f 0.941.06, 3e kw. f 0.800.90, mindere soorten f 0.70—0.80, 172 melk- en kalfkoeien f 275—375, 73 vette kalveren: le kw. f 1.131.23, 2e kw. f 0.901, 3e kw. f 0.800.90, 75 nuchtere kalveren f 1320, 96 schapen f 3238, 50 varkens: Holl. Overz. en Gld. 1 e kw. f 1.11— 1.12, 2e kw. f 1.101.11, vette varkens f 1.07LIO, 69 paarden f 100245. AMSTERDAM, 19 Augustus 1929. Blnenlandsche Granen. Boerennoteering. Tarwe oude f 1212.50, dito nieuwe f 1212.50, rogge f 99.50, Chevalliergerst f 99.50, haver f 9.5010, duiveboonen f 1416, groen erwten f 1516.50, dita vale f 18.50 19.50, alles per 100 KG. Karwijzaad f 19 per 50 K.G. GEZOND VERBLUF! (Moustique). Ie ziet er gezonder uit, dan toen ik ie laatst zag. Waar ben je geweest? In de gevangenis.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7