WINKEL. Muziektuin Schagen. Buitengewoon Concert SÏAFMUZIEKOQRPS DER KONINKLIJKE MARINE b Gemengd Nieuws. Ernstige treinramp bij Düren. Over den stillen Oceaan. Uit onze Omgeving. WARMENHUIZEN. BARSINGERHORN. NIEUWE NÏED0RP. WIERINGERWAARD. BARSINGERHORN. HEERHUGOWAARD. LANGENDIJK, Predikbeurten. Binnenlandsch Nieuws. pn*.-•>- ftat gehaald en door krachtdadig aanpakken werden de vlammen tijdig gedoofd. De schade aan de auto was dan ook niet zoo heel groot, doch de chauffeur achtte het toch geraden, de reis met een andere auto voort te zetten. I. Het was maar heel goed, dat do vlammen vlug ge- doofd werden, want de groote vrachtauto was geheel be- laden met ledige kisten, dus er was brandstof genoeg bij de hand. HEN GROOT AANTAL LEERLINGEN. Tot dusver zijn er al reeds 21 nieuwe leerlingen voor onze U.L.O.-school aangegeven. Zoo ziet men dat onze U.L.O.-school volstrekt nog niet heeft afgedaan, zooals men in onze raadszaal maar geliefde te beweren. BENOEMING. Tot kassier bij de Coop. Boerenleenbank is uit negen sollicitanten benoemd de heer K. Nottelman te Petten. Het kantoor blijft op dezelfde plaats gevestigd. ALWEER EEN! In de Heerenfooschstraat Is naast het a.s. perceel van den heer Hopman weer een nieuw bouwplan aan de orde. Thans is het voor den heer K. Rezelman alhier, die het plan heeft daar een winkelhuis te bouwen. HUIS VERKOCHT. De heer P. Hopman alhier, heeft zijn huis ver kocht aan den heer K. Nottelman te Petten. APPLICATIECURSUS. Maandagavond werd te Schagen geopend een ap plicatiecursus vanwege de Vereeniging van Burge meesters en Secretarissen in het Kanton Schagen. De cursus welke op Dinsdagavond wordt gegven staat onder leiding van den heer P. van Rijswijk, gymnastiekleeraar te Hoorn. Aanvankelijk telt de cursus ruim 20 deelnemers, komende uit verschillende tot het Kanton behooren- de gemeenten, enkelen zelfs op eigen verzoek van buiten het kanton. Zooals bekend mag worden geacht, dient deze cur sus ter aanvulling van het vroegere vak vrije- en orde-oefeningen, teneinde onderwijs te kunnen ge ven in den geest van de tegenwoordige eischen voor lichamelijke oefening. Het onderwijs wordt gegeven te Schagen. OPVOLGER. In de plaats van wijlen den heer O. Huiberts werd tot commissaris der R.K. Coöperatieve Leenbank al hier gekozen de heer A. C. Boeije. De algemeene ver gadering voor deze verkiezing werd den 26en ge houden. Woensdag 28 Augustus 1929, 's avonds 8 uur precies van het Schitterend programma. 8*F" BEZOEKT ALLEN DIT PRACHTCONCERT EEN ONTPLOFFING IN EEN FABRIEK. Zes dooden. Een telegram van het W. B. uit Gersweiler bij Saar- brücken meldt, dat hedenmorgen vroeg in een zuurstof- fabriek een ontploffing heeft plaats gevonden, waar door zes arbeiders zijn gedood en een man zware ver wondingen kreeg. V De oorzaak van de ramp kan nog niet met zekerheid worden vastgesteld. AUTO ONDER DEN TREIN. 4 Dooden. Een ernstig auto-ongeluk heeft Zondagavond kort na 10 uur op den provincialen straatweg van Soltau naar Hamburg bij Wintermoor plaats gehad. De auto van dr. Brinkmann uit Soltau is terecht ge komen onder den reizigerstrein, die kort voor 10 uit i Soltau naar Hamburg was vertrokken. De chauffeur, twee vrouwen en een kind zijn gedood, de geneesheer zelf ernstig gewond. KINDERVERLAMMING IN DE KEMPEN. Uit Brussel wordt gemeld: Sedert eenigen tijd worden vrij talrijke gevallen van kinderverlamming in de Antwerpsche polders en Kem pen geconstateerd. Er bestaan thans ook haarden van besmetting in de steden, o.m. te Lier en te Turnhout, maar de meeste gevallen kwamen tot dusver voor te Kapellen, Eekeren, Hoboken, Brasschaat en Boom. ERNSTIG TRAMONGELUK IN BRUSSEL. 10 Gewonden. V.D. verneemt uit Brussel: Alhier heeft een ernstig tramongeluk plaats gehad, waarbij tien personen werden gewond, waarvan twee srnstlg. Het betreft een botsing tusschen lijn 60 en lijn 28 op de Boulevard Anspach. D« SNELTREIN PARIJS—WARSCHAU ONTSPOORD. Talrijke dooden en gewonden. DE MANCH3NIST TE SNEL GEREDEN. Volgens een telegram uit Keulen heeft Zondagmorgen om 8 uur aan het station Buir bij Düren een ernstige treinramp plaats gehad. De sneltrein ParijsWarschau is ontspoord, waarbij de locomotief en verscheidene wagens omvielr-n. V Volgens de eerste berichten zijn acht personen gedood, zwaar en 25 lioht gewond. Het ziekenhuis te Buir was n|et groot genoeg om alle slachtoffers op te nemen, fcoodat zij naar ziekenhuizen in den omtrek vervoerd Toasten worden. Onder de slachtoffers schijnen slechts olen en Fransohen te zijn. Onder de Fransohe passa giers bevonden zich de leden van een Parijsche sport club, die te Berlijn en Warschau aan wedstrijden deel kioesten nemen. De machinist was gewaarschuwd. Omtrent de oorzaak van het spoorwegongeluk te Buir i,lPij Dueren wordt vernomen, dat de machinist, Nord- v kaus genaamd, op een voorloopig spoor, aengelegd we gens het bouwen van een brug op de baan, te snel reed. Nog op het station in Dueren was de machinist gewaarschuwd en had hij bevel gekregen op dit spoor langzaam te rijden. Nordhaus is in het ziekenhuis te Buir opgenomen, waar hem een arm is afgezet. Levens gevaar bestaat er niet voor hem. De stoker wist zich nog bijtijds door van de machine te springen in veilig heid te brengen. De belangstelling uit de omgeving Is uiteraard groot. Jlpoedig nadat het ongeluk gebeurd was, kwamen reeds bulptreinen met gereedschapswagons uit Dueren en Keulen aan. Doctoren, verplegers en brandweer ijlden Uit den omtrek te hulp. Vertegenwoordigers van de rijksspoorwegdirectie en andere autoriteiten begaven zich onmiddellijk naar de plaats des onheils. De plaats des onheils biedt een tooneel van ontzet tende verwoesting, zoodat de ruimingswerkzaamheden nog langen tijd in beslag zullen nemen, De baan Aken Keulen is voor 24 uur versperd, zoodat de treinen 'over een ander spoor moeten worden geleid. De locomotief en de tender zijn gekanteld, de zeven volgende wagens, waaronder drie buitenlandsche, zijn gedeeltelijk in el kaar geschoven en gedeeltelijk omgevallen. De rails zijn uit elkaar gerukt. Bij het opruimingswerk moest men herhaaldelijk de wagens losbranden, daar zij geheel in elkaar geschoven waren. Later: Naar te Keulen officieel wordt bekend gemaakt, zijn er in den loop van den nacht in de puinhoopen van den verongelukten sneltrein nog vier dooden gevonden. De ernstig gewonde machinist Nordhaus is intusschen in het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden, zoodat het aantal dooden thans 14 bedraagt. De oorzaak van het ongeluk is volgens het officieele onderzoek te wijten aan de groote snelheid, waarmede de machinist over den wissel bij den ingang van het station Buir heeft gereden. Officieel communiqué. Veertien dooden. Naar het W.B. meldt, deelt een officieel communiqué omtrent het spoorwegongeluk bij Buir o.a. nog mede, dat veertien personen, o.w. twaalf reizigers, werden gedood, terwijl 21 gewonden, o.w. de machinist en de hoofdlconducteur, in het ziekenhuis zijn opgenomen. Ale hulpmaatregelen werden snel en overeenkomstig de voorschriften genomen. Verder meldt een Wolff-bericht nog dat zich onder de gewonden een officier van den Estlandschen generalen staf en diens vrouw bevinden. Onder de om het leven gekomenen bevindt zich ook een Fransche dame, die pas enkele dagen geleden met een Poolsch zakenman in 't huwelijk was getreden. De beide jonggehuwden wilden juist gaan ontbijten, in verband waarmede de echtgenoot zich alvast naar den restauratiewagen had begeven, om iets te bestellen. Zijn vrouw zou hem direct daarna volgen. Op hetzelfde oogen- blik vond de ramp plaats, waarvan, zooals gezegd, ook de vrouw het slachtoffer werd. De machinist Nordhaus, uit Hamm, blijkt dus niet tot de overledenen te behooren, doch tot de ernstig ge wonden. Hij verkeert echter niet in levensgevaar. VIADUCT INGESTORT. Een doode; erger door een der gewonden voorkomen. Reuter meldt uit Lancaster (Pennsylvanië): Een viaduct over den Pennsylyania-spoorweg Is inge stort, onder drie auto's, die op de spoorlijn vielen. Een persoon werd gedood, verscheidene anderen werden gewond. Erger werd voorkomen door een der gewonden die een naderenden express tot staan bracht door met een roode vlag te zwaaien. DE GRAF „ZEPPELIN" TE LOS ANGELES GELAND. In nog geen 79 uur van Japan naar Amerika. De „Graf Zeppelin" heeft den tocht over den Stil len Oceaan volbracht en is veilig en wel te Los An- geles geland. Inmiddels is het niet een vlucht van onverdeeld genot geweest, want het was in storm, regen, mist en onweer, dat het luchtschip zijn weg door de wolkenzee moest vinden, alvorens het zich kon verkwikken in de koestering van een Califor- nisch zonnetje. De landing. De landing op het vliegveld te Los Angeles, in de omgeving waarvan zich, naar schatting, een mil- licen mcnschen bevonden, geschiedde naar een draadloos V.D. bericht meldt, tijdens schitterend weer. De omstandighedeen waren zeer gunstig. Het luchtschip is aan den ankermast bevestigd, daar de hal te klein is en zal aan den mast geankerd blijven. Binnen 30 nar naar Lakehnrst. Dr. Eckener heeft medegedeeld dat hij zoo moge lijk binnen 30 uur de vlucht naar Lakehurst zal voortzetten. Te 2.59 Amst. tijd was het luchtschip geheel gemeerd. V.D. verneemt nog uit Los Angeles: De officier aan boord van de „Graf Zeppelin", com mandant Rosenthal, heeft na aankomst verklaard, dat het luchtschip door omstandigheden waarschijn lijk nog dienzelfden avond (pl. tijd) (dus Dinsdag, hedenmorgen vroeg Amst. tijd) naar Lakehurst zal vertrekken. De „Graf Zeppelin' hing bijna stil in de lucht alvorens te dalen. In weinige minuten lag het gevaarte aan den mast geankerd. Er waren honder den journalisten, fotografen en filmoperateurs aan wezig en ook vele acteurs en actrices der in de na bijheid geleg enfilmccntra voornamelijk uit Holly wood. Toen dr. Eckener het luchtschip verliet, ging een daverend gejuich op en met moeite kon de auto, waarmede hij het vliegveld verliet, zich door de menschenmenigte een weg banen. Hij werd begroet door den gouverneur van Califor- nië. Van Kasumigaura naar Los Angeles heeft het luchtschip 78 uur 58 minuten noodig gehad. De tot nu toe van Lakehurst over Europa en Azië naar Amerika afgelegde afstand is 16.880 mijlen, wel ke afstand door de „Graf Zeppelin" in 233 uur 35 min. is afgelegd. DE ONUSTEN IN HET HEILIGE LAND. Het aantal slachtoffers hooger dan aanvankelijk gedacht. AANKOMST DER BRITSCHE TROEPEN. In aansluiting op het bericht elders ia dit nummer over de onlusten in Palestina en de bloedige botsingen tusschen Joden en Arabieren, wordt nog het volgende uit Cairo gemeld: De berichten uit Palestina zijn sohaarsch on tegen strijdig, doch het schijnt, dat het aantal slachtoffers grooter is dan de telegrammen mededeelden. De levens- middelenprijzen zijn tot een peil gelijk ten tijde van een hongersnood gestegen. Uit Malta wordt gemeld, dat het vliegtuigmoeder schip „Courageous", da hedenochtend Malta verliet, door twee torpedojagers wordt geescorteerd. Men meent te weten, dat het vlieguigmoederschip „Eagle",eveneens door twee torepedojagers wordt ver gezeld. Twaalf Amerikaansche studenten gedood. Reuter meldt uit Washington: Het department van binnenlandsche zaken heeft offi cieel bericht ontvangen dat twaalf Joodsoh-Amerikaan- sche studenten van het Sobodva-College te Hebron wer den gedood en vereoheidene studenten gewond. Amerikaansch vertoog te Landen. Nader wordt uit Washington gemeld: Na ontvangst ln het departement van buitenlandsche zaken van het officieele consulaire bericht dat er in Jéruzalem 12 Amerikanen werden gedood, werd aan Dawes, den Amerikaanschen gezant te Londen, draad loos de Instructie geseind tegenover de Britsche regee ring de dringened hoop uit te spreken dat Engeland spoedig de noodiges tapen zal oden om verdere aansla gen op het leven en de eigendommen van Amerikanen te voorkomen. Het zenden van Amerikaansche oorlog schepen ligt niet in het voornemen. Men vertrouwt er veeleer op dat de Britsche regeering den toestand spoe dig meester zal zijn. WINKEL, 26 Aug. Appelen f 612, peren f 317, pruimen f 1022, aal bessen f 415, kruisbessen f 35, frambozen f 3035, tomaten f 26, augurken f 3—10, slaboonen f 36.50, snijboonen f 314, kool f 23 per 100 pond, andijvie f 45, meloenen f 2033, komkommers f 26, worte len f 4—5, perziken f 3—7 per 100 stuks, ALKMAAR, 26 Aug. Aalbessen f 1316 per 100 pond, andijvie f 1.903.20 per 100 stuks, appelen f 510, augurken f 521, per 100 pond, Bloemendaler kool f 18.1024, bloemkool I f 6.60 16 per 100 stuks, frambozen f 3640 per 100 pond, groene kool f 3.60—5.50, kropsla f 1.20—2.60, komkom mers f 35, meloenen f 1556 per 100 stuks, perziken 717 cent per stuk, postelein f 0.050.30 per bakje, rabarber f 1.20 per 100 bos, roode kool f 5.70 per 100 Kg., spinazie f 0.110.56 per bakje, snijboonen f 7.5012, en kele spercieboonen f 2.90—7,, tomaten A f 4.60, B f 5, C f 4.170, CC f 2.60, zwarte bessen f 79 per 100 pond. MUZIEKCONCOURS TE IJMUIDEN. Prijswinnaars uit onze omgeving. Bij het Zondag gehouden Nat. Muziekconcours te IJmuiden werden de volgende prijzen toegekend aan vereenigingen uit onze omgeving: Eere-afdeeling Fanfare: le prijs Onder Ons, Dirks- horn, 135 p. Eere-wedstrijd: Onder Ons, Dirkshorn, 67 p. Fanfare, eere- en superieur afd.: Kunst na. Arbeid, Zuidscharwoude, 67 p.; Onder Ons, Dirkshorn, 67 p. (wegens de mooie prestaties kregen beide vereeni gingen een len prijs).; Hugo te Heerhugowaard, 62 p. Kerknieuws. Ds. C. J. Warners, vlootpredikant te Den Helder, heeft het beroep naar Hoogland aangenomen. Zondagnacht te ongeveer half 12 is op 't Stations emplacement een droevig, noodlottig ongeluk gebeurd. Bij het rangeeren is de machinist, de heer Alb. de Jong, tusschen de buffers geraakt van twee wagens, de borstkas werd hem Ingedrukt, en spoedig daarna is hij overleden. De machinist was woonachtig te Alkmaar, 45 jaar oud, gehuwd, en laat een weduwe met een paar kinderen achter. B. en W. zullen den raad voorstellen, 0e bij de Banne's Barsingerhorn en Haringhuizen In onderhoud zijnde ge meentewegen (pl.m. 20 K.M.) met ingang van 1 Januari 1930 in onderhoud over te nemen en de kosten van onderhoud van f 5000 per jaar te dekken door een hef fing ex artikel 242c der gemeentewet (straatbelasting) en de overige kosten te bestrijden uit andere gemeente inkomsten. Wederom is onze najaarskermis weer in aantocht Het is wel jammer dat de verschillende Volksfeesten, welke vroeger het glanspunt van de Schutkermis wa ren, tot het verleden behooren, wat echter niet weg neemt, dat ons toch een paar mooie avonden staan te wachten. Krijgen we Maandagsavonds in de Prins Maurits een cabaretvoorstelling, (Pierre Leenhouts, humorist; Fien- tje Etienne, soubrette, en Paultog en dochter, modern goochelaar en gedachtenlezeres, wat een zeer variee- rend en mooi programma belooft te worden. Dinsdagavond treedt in de Roode Eenhoorn op het Variété-gezelschap onder leiding van August de Laat. Voor velen is August de Laat, door de gramofoonpla- ten, welke door de Ether, tot ons worden gezonden, geen onbekende, hij heeft zich reeds een goeden naam ver worven, en velen zullen hem thans ook willen zien. Er is dan ook bijna geen twijfel mogelijk of 't ge zelschap August de Laat, zal Dinsdagavond voor een volle zaal optreden. Een aanbeveling om zich op tijd van een goede plaats te voorzien lijkt ons niet over bodig. Zie voor verdere bijzonderheden advertenties in de Schager Courant van deze week. Jl. Zondag werd alhier, begunstigd door heel mooi weer, de gewone jaarlijksche handicap-harddraverij ge houden. Van de 21 ingeschreven paarden waren er 15 opgekomen. De baanlengte was 325 Meter. Handicapper de heer P. Oly, Starter de heer D. Stammes. De uitslag was als volgt: le prijs f 150, Oly P ,295 M., eig. C. Spaan, Koedijk; 2e prijs f 100, Minni M, 315 M., eig. J. A. Bak ker, Wieringerwaard; 3e prijs f 50, Koosje W, 295 M., eig. T. Vos, Benningbroek; 4e prijs f 25, Quford, 285 M., eig. J. Schoon, Medemblik. We hebben den indruk gekregen, dat niet het snelste paard met den eersten prijs Is gaan strijken. Wat kan daarvan de oorzaak zijn? Toch geen gokkie? De uitslag was voor velen een verrassing. Ondanks den velen regen van Zaterdag was de gras- baan in uitstekende conditie. Er was veel belangstelling, doch 's avonds was het niet druk. De prijzen werden met een toepasselijk woord door den heer H. Limpers als voorzitter der Sportclub uitgereikt. De voetbalvereeniging D.E.S. speelde Zondag een wed-^ strijd te Hoogwoud, tegen de aldaar gevestigde vereeni ging. Niettegenstaande zij met 4 invallers uitkwam, wist zij met 50 te winnen. Onze plaatsgenoot, de heer J. Nap ls aangesteld als Inspecteur bij de Eerste Nederlandsche Levensverzeke ring Maatschappij te 's Gravenhage, voor de provincie Friesland, met als standplaats Leeuwarden. Op de Zondag gehouden motorraces te Alkmaar heeft onze plaatsgenoot, de heer J. Moejes, een paar goed successen behaald. In de open klasse B werd hij een goede nummer twee, terwijl hij in de afval race voor Nieuwelingen nummer één stond. OUDKARSPEL. Blijkens publicatie van B. en W. zal er in deze ge meente Donderdag 29 Augustus, des morgens 11 uur, in de Openbare Lagere School gelegenheid geboden worden totkostelooze inenting en herinenting. Vanaf deze plaats sporen wij de burgerij ten zeerste aan den dokter in dit geval de handen vol werk te geven. Ook zouden wij er nog even met goede klem op willen wijzen, dat in dezen tijd, waarin de gevreesde Alastrim hier en daar opduikt, de geweldige risico om deze ziekte te krijgen, men toch niet ondergeschikt moet maken aan de minime risico, die de inenting met zich medebrengt. Heeft bovenbedoelde stelling in gewone omstandgheden goede reden van bestaan, thans meer dan ooit heeft ze zijn reden van bestaan, dubbel en dwars! Let wel, de Franschman zegt: „un homme avertl, faut bien" en de nuchtere en practische Hollander zegt: „een gewaar schuwd mensch telt voor twee." Dus nog eens: allen Donderdag naar school om 11 uur (n.t.)! OUDKARSPEL. Met groote voldoening kunnen we weer eenige flinke resultaten schrijven van de in sportiviteit hoogstaande gymnastiekvereenigingen „Hercules" en „Hygièa" welke op de wedstrijden te Sint Maartensbrug op de voor haar eigen wijze weer flink voor den dag gekomen is. De heeren wonnen den lsten prijs toestelturnen, in den vorm van een zilveren lauwertak (de vereenigings- prijs). Verder werden gewonnen: le prijs pyramide, hee ren, 2e prijs hindernisbaan. In den marschwedstrijd wonnen de vereenigingen weer den lsten prijs, Dit is voorwaar weer een mooi succes! Hier volgen nog de personeele prijzen van heeren: late prijs W. van Hout; 2e prijs P. de Geus; 3e prijs Cor Met, 2e prijs pyramide-heeren. Vanaf deze plaats feliciteeren we den kranigen di recteur, den heer K. Bood, met zijn behaalde successen, en we hopen spoedig weer nieuwe resultaten te kun nen berichten. OUK ARS PEL. Oudkarspel en Noordscharwoude staan weer eens in 't teeken van feest. Al de zurigheid van goedkoope aard appelen, waardelooze rabarber en draaihartigheid in de zoo beminde kooltjes wordt herschapen in een zoete feeststemming. En wie is zoo knap deze stemming, die op aller gezichten te lezen is, op te wekken? Het ant woord hierop is: de vereeniging van winkeliers, die een winkelweek georganiseerd heeft met zeer mooie attrac ties. In de eerste plaats dus een bravo voor deze ver eeniging. Plet weer werkte den eersten dag uitstekend mede. Om ongeveer half zes -was geheel Oudkarspel en Noord scharwoude op de been, want nu had de reclameoptocht met versierde fietsen plaats. De deelname, welke gra tis was, was zeer groot (we vernamen van een 48-tal) en dat er wat moois bij te zien was, spreekt haast van zelf. Het mooie weer noopte tot iets moois te maken. En we kunnen ook zonder overdrijving zeggen, dat geen der deelnemers beter hadden kunnen deen om thuis te blijven met hun fiets, er was door allen goed hun best gedaan, en de resultaten waren dus ook flink. Heel aardige ideeën zagen we er in verwerkt. We be hoeven maar eens op te nemen, een vliegmachine, een schip, een combinatie met de wapens van de gemeenten Noordscharwoude en Oudkarspel, welke keurig waren verzorgd, en de moeite van 't bekijken ruimschoots waard. De jurie had in dézen een moeilijke taak, daar alles mooi was, doch dit werk scheen in goede handen te zijn bij de heeren onderwijzers, die de taak tot algemeene tevredenheid volbracht hebben. Vanaf dezen plaats nogmaals dank hiervoor aan deze heeren. Dat de vereeniging haar jurie hoog hield, blijkt wel uit het feit, dat zij met auto's van huis gehaald werden. (Ja lezers, in Noordscharwoude en Oudkarspel gaat alles niet zoo bekrompen toe, hoor!) Er werd met de versierde fietsen vanaf 't Noordeinde van Oudkarspel een optocht gedaan. Voorop ging een flinke auto, waarop 5 kranige en lustige muzikanten en twee niet minder lustige clowns, (voor degenen, die ze niet herkend hebben, het waren de heeren Jansen en Nap, de eerste met roode neus en de tweede met de paarse neus.) In langzaam tempo zette de stoet zich in beweging en ging het de Dorpsstraat door, om daarna de zoo schitterend versierde Spoorstraat heen en weer te trekken. (Spoorstraters, hulde aan uw versiering, deze was in orde!) Nu ging het Noordscharwoude in; de menschenmenigte op straat groeide steeds aan. De politie kreeg de handen vol werk, de straten zijn hier nu eenmaal niet ruim en leenen zich er niet toe, dat alles in de stoet meehost. Dit mag de burgerij, en wel voornamelijk de jeugd nog wel eens terdege begrijpen. Gelukkig zijn er geen ongelukken gebeurd, wat niet wegneemt, dat er toch wel gevaarlijke momentjes waren. Eindelijk kwam men bij 't einddoel, n.1. bij 't café van den heer J. de Bakker, alwaar de jury zou uitmaken wie de gelukkige prijswinnaars waren. .Met bekwamen spoed werd dit uitgemaakt en werd de uitslag bekend gemaakt door den heer Mallekote voorzitter van de jury commissie. Deze sprak de jeugd hartelijk toe en met de noodige hoeratjes werden de prijzen kenbaar ge maakt. We laten ze hier volgen: Jongens: le prijs Jos. Meijer, f5; 2e prijs K. Heidsma f4; 3e prijs P. Mink, f3; 4e prijs J. v. Zijl, f2; 5e prijs H. Leurinlc, fl. Bovendien nog een 6e en 7e prijs van f 1 aan Iv. Schuit en .C. Meereboer en Hiemstra. Meisjes: le prijs J. Jansen, f5; 2e prijs M. Maars, f4: 3e prijs N. Langedijk en W. Mallekote, f3; 4e prijs E. Zeeman, f2; 5e prijs D. Engel en J. Jonge- jan, fl. In plaats van geld kreeg men een bon, waarop de geldswaarde van- den prijs stond en. kon men uit zoeken bij de winkeliers, wat men er voor wilde koopen. Na de uitreiking der bonnen werd een Lang zullen ze leven gezongen en stormden de kinderen de zaal weer uit, om de uitslagen verder bekend te maken. Het volgende gedeelte van het programma was de gevel- en tuin versiering, waarvoor aan prijzen is uit getrokken de som van f60.—. Hierop wcnschen we later terug te komen, daar ons de uitslagen nog niet bekend zijn. We herinneren er nog aan, dat er Woensdagmid dag 3 uur (n.t.) een kinderoptocht met versierde autopeds, Vliegende Hollandérs en Poppenwagens is. Oudkarspel zal den optocht aanvangen op den Dijk, ter hoogte van het huis van den heer Jb. Groen. Noordscharwoude begint bij De Gunst. Bij nJ. de Bakker vereenigt zich de stoet en gaat het gezamen lijk de Spoorstraat op. Let wel, 3 uur (n.t.) begint deze tocht en Oudkarspel en Noordscharwoude weet onder invloed van de Winkeliersvereeniging iets te ondernemen 'en tot welslagen te brengen, dat is Maandag wel gebleken. Na den laatsten concoursdag van het nationaal con cours voor Harmonie- en Fanfarecorpsen, is aan Win- kel's Harmonie toegekend den 3en eereprijs. In de eere- afdeeling behaalde Winkel's Harmonie 57 punten (mai 70 punten). DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1929. V. C. J. B. Afd. Anna Paulowna, nam. 8 uur, Bijeenkomst. HET EINDE DER HAAGSCHE CONFEREN TIE VOOR DE DEUR? EEN NIEUW AANBOD AAN ENGELAND DOOR SNOWDEN AFGEWEZEN. Door de afwijzing van een nieuw aanbod der cre- diteuren-mogendheden aan Engeland door Snow- den is de toestand in de I-Iaagsche Conferentie weer zeer gespannen geworden. Zelfs meent Reuter naar aanleiding van dit be richt te kunnen melden, dat aangezien de vier mo gendheden haar aanbod haar laatste woord noem den, het einde der conferentie voor de deur staat. Daartegenover staat dat juist op dit oogenblik nie mand teekenen geeft van haast om er een eind aan te maken. VERKEERSONGELUKKEN. Paard en rijtnig te water op den Ber- gerweg. Goed aigeloopen. Doordat het paard schrok van een vrachtauto, ge raakte Zondagmiddag aan den Bergerweg (tusschen Alkmaar en Bergen) een landauer met vier personen te water. Het rijtuig viel van een vier meter hoo- gen dijk naar beneden en kwam met de wielen om hoog in het water. De koetsier, die onder het paard kwam te liggen, kreeg lichte kneuzingen, de passa giers konden tijdig uit het water worden gehaald. Het paard werd behouden op het droge gebracht.

Schager Courant | 1929 | | pagina 2