SchagerCourant Tweede Blad. De „Eugenia" eindelijk vlot. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. Gemengd Nieuws. BERTELS',,KUNSTKORREL" Uii onze omgeving. HEERHUGOWAARD. Dinsdag" 27 Augustus 1929. 72ste Jaargang. No. 8517 PRECIES 9 MAANDEN OP DEN DIJK GEZETEN. Een attractie minder voor Den Helder. Het bericht, dat Zaterdagmorgen om kwart over negen het Grieksche stoomschip „Eugenia", dat op den zeedijk bij Den Helder vastzat, eindelijk vlot gekomen is, bereikte ons juist even te laat om het nog in het nummer van dien dag af te drukken. Precies 9 maanden was het Zaterdag geleden, dat de „Eugenia" bij Den Helder strandde èn hoog op den dijk werd geworpen. Al dien tijd is het als het ware een attractie van Den Helder geweest, een bezienswaardig heid, waarvan niet alleen de stadsbewoners zelf geno ten, maar dagelijks verscheidene menschen uit de om geving en ook van verre naar het Noordelijke puntje van het vasteland van Noord-Holland optrokken om de „Eugenia te zien zitten" en... er misschien ook getuige van zijn, dat het schip op dezen dag van den dijk zou worden getrokken. In dat opzicht is er menig reisje „voor den Prins" gemaakt, maar de tocht was nooit tevergeefsch, want het bleef toch altijd interessant om den kolos daar boven op de steenen glooiing te «ien zitten, getuigenis van de geweldige kraoht, die wind en water vermogen te ontwikkelen. Omtrent het vlotkomen werd Zaterdag nog uit Den Helder gemeld: Het onverwachte is nog plotseling en als het ware bij verrassing geschied. De Eugenia is hedenmorgen omstreeks 9.15 van den dijk, waar zij thans precies 9 maanden vertoeft heeft, los gekomen en .igt thans op dè reede, in afwachting van het oogenblik dat zij op eigen kracht naar Amsterdam zal stoomen. De vooral de laatste weken hardnekkig voortgezette ber gingspogingen hebben thans ten laatste succes gehad, zij het dan, dat de elementen de laatste dagen mee gewerkt hebben. Precies negen maanden f-eleden, nml. in den nacht van 23 op 24 November, is de Eugenia gestrand. Tengevolge van onderhandelingen, welke ge voerd werden met het departement van waterstaat, kón eers 9 Januari met de werkzaamheden voor het afbrengen worden aangevangen. Hoewel regelmatig aan het opruimen der steenen van den dijk werd ge werkt, waarbij duikers hun medewerking verleenden,was het resultaat vrijwel nihil. Eerst nadat ir. van Dam van 's Rijks Werf op het denkbeeld gekomen was, door middel van vijzels en dommekrachten het schip te lichten, kon van eenig succes worden gesproken. Een aantal van die domme krachten werd aangebracht en men slaagfjc^er in.,het schip hiermede te lichten, zoodat breede gladde houten planken, die tot glijbodem zouden moeten dienen, onder de kiel konden worden gebracht. Evénwel, het succes dat men hiervan hoopte bleef uit Muurvast bleef de Eugenia zitten. Het schip had een heel vlak bed in den dijk gedrukt. De werkmeester van de afdeeling werktuigbouw van 's Rijks Werf, de heer Slemmer, stelde toen voor in plaats van houten vijzels hydraulische persen aan te brengen en daarmede het schip weg te drukken. Inderdaad werd hiermede succes behaald, een succes dat tenslotte medegeholpen heeft, het schip vlot te krijgen. Dagelijks schoot men met kleine beetjes een eindje verder op. Hoezeer ook aan den wal gespot en gemeesmuild werd; dat men op deze wijze voortgaand tenslotte resultaat zou zien, kon iedere leek zelfs begrijpen. Nu hebben de elementen meegewerkt: een vrij stijve noordenwind en een tame lijk hoog tij waren gunstige factoren voor nieuwe pogin gen. Vrijdagnacht om 4 uur begon men weer met de hydrauli sche vijzels te werken. Te half 9 begonnen de schroeven van de Eugenia mee te draaien. Het schip ging toen zichtbaar achteruit. Bovendien werd gehieuwd op twee kabels van het achterschip, terwijl de sleepbooten Drente en Limburg trokken. Om 9.15 ongeveer gleed de Eugenia langzaam in haar oude element terug. Zoo vlug ging alles in zijn werk dat de loopplank reeds onder water stond alvorens men er erg in had. De vrouw van den kapitein kon dientengevolge niet meertijdig den wal bereiken en werd onder luid hoera van een ontzaglijke menschenmenigte op de schouders van een visscher aan land gebracht. De vice-admlraal, commandant van de marine, woonde de gebeurtenis bij. Ook nu was het den heelen morgen ontzaglijk druk op den dijk. De meesten kwamen even wel te laat en men hoorde dan ook allerwege uitroepen van teleurstelling. Vanmiddag om 2 uur vertrekt het schip naar Amsterdam om te dokken. Het wordt daar heen gesleept door de sleepbooten Drente en Limburg van het bureau Wijsmuller, dat de berging verricht heeft. Later werd nog gemeld: Het Grieksche stoomschip Eugenia, is Zaterdagmid dag, gesleept door de sleepbooten Drente en Limburg van Bureau Wijsmuller, te IJmuiden aangekomen. Een veel betere stemming op onze veilingen. Aardappelen duurder, voor Duken; ook wor telen betere prijzen. Witte, gele en roode kooi stijgende prijzen; idem bloemkool. Nep en drielingen goede prijzen; groote zilver uien laag, andere veel beter. Redelijke prij zen voor slaboonen; tomaten lager. De tuinbouwers waren deze week bijzonder te spre ken! Zoo goed als al hun producten stegen in prijs als gevolg van een opgewekte handel, een goede vraag en daardoor een gunstige stemming op onze groentevei lingen. 't Begon tijd te worden, dat er vex-betering kwam want het was dit jaar, van het begin de rnieuwe cam pagne tot nu toe. misère geweest. Vele tuinders ver dienden geen droog brood, daar de vroege aardappelen vaak beneden productieprijs moesten worden verkocht. Hiermee begint het nu ook beter te gaan; allicht dat de concurrentie van andere landen wat aan het afnemen is. Hiermee hebben onze tuinders terdege rekening te hou den, vooral met de mededinging op de Duitsche mark ten. Zoo werden verleden jaar in de 3 zomermaanden in Duitschland 226 miljoen Kg. aardappelen ingevoerd, waarvan 84 miljoen Kg. uit Italië, 82 miljoen Kg. uit België en maar 56 miljoen Kg. uit Nederland. De rol len zijn dus omgekeerd, daar enkele jaren geleden Ne derland bovenaan stond. België moest toen nog aanzien lijke quanta vroege aardappelen invoeren, terwijl het ons nu op de Duitsche markten de loef afsteekt en ons verre ten achter laat. De centralisatie van de verkoop in den Boerenbond, die tegen vrij wat lager prijzen kan aanbieden dan de Hollandsche exporteurs, vormt een krachtige stimulans voor een intensieve uitvoer en han del, waarmee Nederland ter dege rekening heeft te houden. De aanvoer van aardappelen aan onze veilingen was nog het belangrijkst te Noordscharwoude, n.1. 65 spoor wagens van 10000 Kg. tegen ongeveer 30 te Broek op Bangendijk. Het waren deze week vooral de Duken, welke goede prijzen opbrachten, in 't bijzonder in de tweede helft der week. Woensdag werd van f 4.505.40 besteed, Zaterdag te Noordscharwoude, zelfs van f 5.60 5.90. Schotsche muizen, begonnen te Noordschaiwoude met een prijs van f 2.503.40, te Broek f 2.603.50, ter wijl Zaterdag de noteeringen resp. f 2.803.90 en f 3 4.20 waren. Eigenheimers brachten prijzen op van f 2.80 3.80, met geringe afwijkingen daar boven en beneden. Drielingen bedongen in de tweede helft der week ook betere prijzen; te Broek lagen de noteeringen n.1. tus- schen f 2.903.80. Was er vorige week op verschillende dagen geen wortelenaanvoer, deze week waren eiken dag wortelen aan de veiling, ongetwijfeld als gevolg van de betere prijzen. Lagen de prijzen verleden week te Broek tus- schen f 2.103.80, deze week was dit f 4.304.50, met eenmaal een noteering van f 3.303.70. Te Noordschar woude werden eenigszins lagere prijzen besteed. Ook met de bloemkoolprijzen ging het zeer goed. Te Noordscharwoude werd voor eerste soort bloemkool van f 1529.20 betaald, te Broek van f 12.1025.60, Tweede soort bracht aan de eerste veiling f 0.803.80 op, aan die der L.G.C. f 210,40, dus een aanmerkelijk betere prijs. De aanvoer beliep aan beide veilingen 26500 stuks, waarvan f 14800 te Broek. Daar veel mis lukt is, is de aanvoer klein. Met de verschillende vroege koolsoorten ging het naar wensch. Bleven de prijzen in de eerste helft der week ongeveer op hetzelfde niveau als verleden week, later kwam daarin een aanmerkelijke verbetering. Roode, witte en gele kool waren bepaald „graag", hoor den we kooplui en bouwers beweren. Was Dinsdag de prijs der roode kool te Broek f 24.10, Vrijdag was deze f 3.306.60, een prijsverhooging dus van r*uim 50 pet. Aan de veiling van den Noordermarktbond weken de prijzen weinig af van die der L.G.C. Aanvoer in to taal 65 spoorwagens. Noordscharwoude noteerde Maan dag voor gele kool f 7.508, Zaterdag f 8.6012.40. De mooie kleine exemplaren werden het duurst betaald. Te Broek lagen de prijzen tusschen f 6.4012.50. De aanvoer van deze koolsoort is nog niet zoo groot, nog slechts 20 spoorwagens, waarvan te Noordschaxwoude 4. Ook steeg de witte kool in 'de tweede helft der week in prijs. Maandag we,rd te Noordschaxwoude f 2.60 3.60 betaald, Zaterdag was deze noteering f 3.204.90. Ook aan de andere veiling was dezelfde stijging te con- stateeren. De aanvoer beliep rond 33 spoorwagons, waax*van 15 te Broek op Langendijk. De prijzen der drie genoemde koolsoorten, vergelijkende met die van het vorige jaar, blijkt, dat omtrent dezen tijd de roode kool ongeveer even hoog noteerde; dat echter gedurende enkele weken te v oren een veel hoo- geren prijs werd besteed. Gele kool noteerde echter toen de helft, en vaak nog meer, lager dan nu, doch de weken, aan deze overeenkomstige week voorafgaande, werden vaak hoogere prijzen besteed. Witte kool was verleden jaar abnormaal hoog in prijs. Op 15 Augustus werd toen f 11.1012.90 besteed, dit jaar op den datum f 3.504.20, Op 25 Augustus werd te Broek in 1928 f 6.708.70 betaald, dit jaar op 24 Augustus 'datum f 3.20—4.90. De uienaanvoer was vooral van beteekenis te Noord- scharwoude. Er werden daar ongeveer 8 spooiwagens zilveruien geveild en 16% spoorwagens andere uien. Wat de zilveruien betreft, waren de prijzen der groote zeer laag, n.1. van f 0.901.80, drielingen brachten van f 2.703.80 op; nep van f 11.7016.70,. Gele nep ging voor goede prijzen van de hand, f 1016.90. Uien wer den verkocht voor f 5.70—11.30, drielingen voor X. 5.80- 9.50. In Broek bestond de aanvoer hoofdzakelijk uit gele uien, die voor de verschillende soorten ongeveer dezelfde prijzen opbrachten als te Noordscharwoude. De aanvoer beliep ruim 4 spoorwagens. De aanvoer van sla- of spercieboonen is de laatste jaren hier aanmerkelijk toegenomen. De prijzen zijn re delijk. Al naar de kwaliteit werd van f 6.9013.70 be steed te Broek op Langendijk; f 5.4017.40 te Noord scharwoude. Aan beide veilingen werden 32600 Kg. aangevoerd, waarvan 26600 Kg. te Noordscharwoude. Snijboonen werden in kleinere hoeveelheden geveild. Aanvankelijk werd nog ongeveer 15 cent per Kg. be taald, later zakten de prijzen in, zoodat Vrijdag f 7,20 9.60, Zaterdag f 6.7013.40 besteed werd. Voor bieten werden lage prijzen betaald. Donderdag golden ze te Broek f 0.901.80 Vrijdag te Noordschar woude f 2.30 per 100 Kg., Zaterdag aan de L.G.C.-vei- ling f 1.70—2.80. Tomaten waren aanmerkelijk lager in prijs dan ver leden week, vooral in de tweede helft dezer week. Kon aanvankelijk nog voor A-kwaliteit 16 bedongen wor den, later zakte de prijs beneden f 13, voor B. werd in 't begin der week nog f 12 gemiddeld betaald, later werd dit f 11, Zaterdag zelfs f 8.60; C. gold in den aanvang nog f 15.90, Zaterdag was de prijs f 8.10, en CC, die Maandag nog f 8.40 opbracht, gold Zaterdag f 1.40. Ver leden jaar vond omstreeks midden-Augustus een radi cale inzinking van den tomatenprijs plaats, die zich toen niet meer herstelde. In het Westland was verle den jaar de gemiddelde tomatenprijs 13 Juni 54 cent per Kg., na 14 Augustus slechts 9% cent. Aan Langen dijk was deze prijs nog lager. Voor de koudegrondte- lers is het te wenschen, dat de prijzen nog wat oploopen. De slechte uitkomsten van ht vorige jaar zyn echter oorzaak, dat de koude-grondteelt dit jaar van zeer ge ringe beteekenis is. BLOEDIGE INCIDENTEN BIJ DEN KLAAGMUUR BOTSING TUSSCHEN JODEN EN ARABIEREN. 12 .personen gedood; ruim 109 gewond. Uit Jerusalem wordt gemeld, dat de spanning tus schen Ai*abieren en Joden als gevolg van de inciden ten bij den Klaagmuur tot bloedige botsingen heb ben geleid. Vrijdagmiddag voor het intreden van den sabbat kwam bet tot een straatgevecht tusschen Arabieren en Joden, dat meer dan twee uren duurde. Negen Joden en drie Arabieren werden gedood, terwijl het totaal aantal gewonden aan beide zijden meer dan 100 bedraagt. Alle zaken zijn gesloten en de politie is belangrijk versterkt. Het aantal slachtoffers neg greoter. Reuter meldt later uit Londen: Het aantal slachtoffers van de incidenten van Vrij dag te Jeruzalem wordt aangegeven als volgt: 16 Arabieren en 9 Joden gedood en 107 pex-sonen ge wond. Engelsche oorlogsschepen lestina. naar Pa- Berichten uit Malta en Cairo maken melding van geruchten volgens welke 4 oorlogsschepen en een bataljon troepen naar Palestina worden gezonden in verband met de incidenten tusschen Ai-abieren en Joden te Jerusalem bij den Klaagmuui". De Engelsche admiraliteit bevestigt, dat de oor logsschepen „Barham" en „Sussex" naar Palestina gezonden worden op verzoek van den Britschen hoo- gen commissaris aldaar. Gemeld wordt, dat de staat van beleg te Jeruzalem is afgekondigd, en dat de censuur is ingesteld. Uit Cairo wordt nog gemeld: Een afdeeling militairen is van Cairo en van Moascar vertrokken naar Palestina. AUTO IN RAZENDE VAART OMGE SLAGEN. DE INZITTENDEN ONTZETTEND VERMINKT. Gebruik van alcohol er mede de schuld van. Uit Danzig wordt gemeld: Een ernstig auto-ongeluk heeft plaats gehad op den weg van Danzig naar Langfulir. De bouwkun dige Bruno Neumann maakte met den auto van zijn vader een uitstapje, waartoe hij nog drie vrien den en 3 vriendinnen had uitgenoodigd. Het gezel schap had rijkelijk van alcoholische dranken ge bruik gemaakt en Neumann, die chauffeerde, was zelf zeer beschonken. Het gevolg hiervan was, dat op een gegeven oogen blik de auto in een razende vaart omvloog. Alle in zittenden werden uit den wagen geslingerd, juist op het oogenblik dat een tram uit Langfulir aankwam. De 24-jarige bouwkundige Bernard Schraitz en de 25-jarige Kurt Remus, benevens een 20-jarig meis je werden op slag gedood. De lijken waren ontzet tend verminkt. Zoo was het hoofd van het meisje van den romp gescheiden, terwijl ook een arm afge rukt was. De andere inzittenden zijn zwaar gewond naar een ziekenhuis overgebracht. Neumann zelf kwam er met lichte verwondingen af. Verstopping Foste r's Alom verkrijgbaar Als gij last hebt van gedruktheid, schele hoofdpijn, het zuur, prikkelbaarheid, enz., als gevolg van ver stopping. gebruik dan Foster's Maagpilleo, het ideale laxeermid del. Maagpilten f 0.65 per flacon. VLIEGTUIGONGELUKKEN. Trcepenvliegtuig neergestort in Egypte. 3 dooden, 4 gewonden. Zaterdagmiddag is een Vickers Victoriavliegtuig voor ti-oepenvervoer, dat zeven man aan boord had, bij het opstijgen van het vliegveld van Heliopolis in Egypte neergestort, Drie menschen, o. w. de vlieger, kwamen om, de vier anderen zijn allen gewond. Poolsch vliegtuig neergestort, loot 'gewond. De pi- Wolff meldt uit Marienwerder in Polen: Vrijdagavond omslreeks half 9 is hier, waarschijn lijk tengevolge van een motordefect, een Poolsch militair vliegtuig neegestort. De piloot werd gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Vliegtuig in den nevel geraakt en in het - bosch gevallen Drie dooden en twee zwaar gewonden. Het vliegtuig D 757 is hij Elm in de nabijheid van Fulda plotseling in den nevel geraakt en in de bos- schen op de bergen verongelukt. Hierbij kwamen de piloot Bauer en twee inzitten den, de Amerikaan Josef Grass en de Opperwacht meester van de politie, Ruschert uit Frankfurt am Main om. Een dame, mejuffr. Neubauer uit Berlijn en de vrouw van den opperwachtmeester werden ernstig gewond. Later werd gemeld, dat ook mej. Neubauer aan haar verwondingen is bezweken. De piloot was één der betrouwbaarste vliegers van de „Lufthansa". Reeds jaren heeft hij op hetzelfde traject gevlogen. Over het ernstige vliegongeluk tusschen Elm en Hutten wordt nog gemeld, dat men het vliegtuig bo ven het bosch verscheidene keeren heen en weer zag slingeren, waarna het in het bosch viel. Het werd volkomen vernield. Twee terstond toesnellende artsen stelden den dood van drie pei'sonen vast en deden twee ernstig gewonde dames naar het Kreisziekenhuis Schlüch- tern overbrengen. Men neemt aan, dat de kwetsuren der verongeluk ten voor een deel door de takken van een meege- sleurden boom zijn veroorzaakt. He parket is terstond naar de plaats des onheils vertrokken om de oorzaak van het ongeluk vast te stellen. ONTPLOFFING VAN GRANATEN. Bij schietoefeningen der artillerie nabij Dunaborg zijn twee granaten bij een boschbrand ontploft, waar ongeveer 40 menschen bezig waren granaatsplinters te zoeken.. Tweo vrouwen werden gedood en twee ernstig gewond. TREINBOTSING IN ZUID-FRANKRIJK. 15 personen ernstig gewond. Op het traject Uriagc—Grenoble in het Fransche departement Isère zijn twee ti'einen door tot nu toe onbekende oorzaak met elkaar in botsing gekomen, waarbij 15 personen ernstig gewond werden. TREINBOTSING IN POLEN. 1 doode, 3 gewonden. Uit Warschau wordt gemeld: Tusschen Koetno en Thorn heeft tengevolge van de nalatigheid van een machinist een botsing tus schen twee goederentreinen plaats gehad, waarbij een man van 't treinpersoneel gedood en drie andere ex-nstig gewond werden. De locomotief en 13 wagons ontspoorden en werden geheel vernield. De schul dige machinist is in hechtenis genomen. EEN VERDWAALDE REIZIGER. Dia bovendien zijn vrouw was kwijt geraakt Volgens een bericht van de Pester Lloyd werd de- zei dagen op de Mariahilferstrasse te Weenen de Hongaarsclie staatsburger J. Geren naar het politie bureau gebracht, waar hij opgaf, verdwaald te zijn. Hij was tezamen met zijne vrouw den vooi-afgaan- den nacht uit Amerika gekomen, had met haar in de buurt van een station overnacht en baar op straat verloren. Hij kon niet opgeven, waar zijn vrouw zoek was geraakt, noch herinnerde hij zich het adres van zijn nachtkwartier. Cfrxripiltf&Hnande. tSvznpvioduc&e dcxfi Volledig voeder voor kuikens, kippen.eenden enz Alle "foutief voederen wordt hierdoor opgeheven. Eenvoudiger,voordeeliger en betere voeding sterkeren mooier dieren en 30% méé^en groofer eieren van hooqfynen smaak.dan van andere voeders 50 kilo f. Q50 postw. Vraagt brochure iktopons Jhod/e. warhtlloooï jia/mnrth^oAs f SBERlEB'fiigSSSSg: AMSTERDAM Octrooi reeds verkreqen in oelqié.Canada.Enqeiand. Frankrük. Italië. Hongarije. Balen,Soanje.Zuid-Afrika TWEE MIJNWERKERS GEDOOD. Vrijdagavond heeft op de mijn GeorgeJoseph bij Weilburg een ernstig ongeluk het leven van twee menschen geëischt. Bij sloopingswerkzaamheden werden plotseling vijf man onder het gesteente be dolven. Bij de reddingspogingen ontstond een tweede instorting, waardoor de opzichter om het leven kwam. Van de vijf bedolven mijnwerkers was een houwer reeds dood, terwijl twee anderen zwaar ge wond werden. GEZIN VAN 6 PERSONEN GESTORVEN. Tengevolge van voedselvergiftiging. In het plaatsje Radsyn in Polen is een uit zes per sonen bestaande familie na het gebruik van voe dingsmiddelen onder vergiftigingsverschijnselen ge storven. ONGELUK BIJ EEN DRIJFJACHT IN POLEN. Twee vrouwen door een wild zwijn gedood. Bij een drijfjacht te Ostrowice bij Stanislau heeft een reusachtig everzwijn den kring van drijvers doorbroken, is over de Dnjestr gezwommen en heeft twee vrouwen, die op het veld werkten door slag tanden gedood. Spoedig daarop is het wilde dier door de jagers neergelegd. WOLKBREUKEN EN OVERSTROOMINGEN IN BULGARIJE. Vijftien slachtoffers. Wolff meldt uit Sofia: In het geheele land hebben wolkbreuken groote verwoestingen aangericht en het verkeer tijdelijk gestoord. Vooral de streek van Radomir is zwaar geteisterd. Door het buiten de oevers treden der ri vieren verdronken 15 personen. Vrijdag vergaderde de afd. Heerhugowaard en om streken van de Holl. Mij. van Landbouw, in het lokaal van den heer A. Rus. Opgekomen waren 12 ledeix. De Voorzitter, de heer D. de Jong opende met een woord van welkom de vergadering, waarna de heer M. Spaan, secr., de notulen las, welke onder dangzegging werden goedgekeurd. De ingekomen stukken gaven hoegenaamd geen aan leiding tot discussie. Naar aanleiding der ingekomen circulaire van het be stuur der Landbouwwinterschool te Sohagen werd de wenschelijkheid uitgesproken, dat hiervan een mxim ge bruik gemaakt zal worden, waartoe wellicht iets zal kunnen bijgedragen, indien door de leden der afd. per sonen, die daarvoor in aanmerking komen, op te wek ken de daar te geven cursussen te gaan volgen. Vervolgens zou in behandeling worden genomen de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering der Maatschappij. Aangezien deze echter zeer weinig be langrijks inhoudt en het voornemen bestaat een bui tengewone algemeene vergadering te houden, uitslui tend gewijd aan het ontwerp-pachtwet, werd besloten geen afgevaardigde te zenden naar de gewone alg, ver gadering, doch wel naar die buitgengewone vergadering Met betrekking tot den beschrijvingsbrief werd door niemand het woord gevraagd, zoodat deze ditmaal voor kennisgeving werd aangenomen. Besloten werd, ook voor de afd. iemand uit te noodi- gen om in een speciaal daarvoor uit te schrijven ver gadering, welke dan ook voor niet-leden toegankelijk zal zijn, het ontwerp-pachtwet te behandelen. Door den heer Spaan werden eenige mededeélingen gedaan, betreffende de te houden tentoonstelling tijdens het derde eeuwfeest. Spr. bracht o.a. ter kennis der vergadering, welke bestemming is gegeven aan de door de afd. beschikbaar gestelde medailles en de gouden medaille van het Hoofdbestuur. Naar aanleiding deze mededeellngen werd nog eeni ge discussie gevoerd met betrekking tot het tentoonstel- lings- en feestprogramma. Vexvolgens kwam aan de orde de bestuursverkiezing. Daar de aftredende bestuursleden, de heeren A. Appel en A Korbaat niet herkiesbaar zijn en nog voorzien moet worden in een reeds eenigen tijd bestaande vaca ture, moeten drie nieuwe bestuursleden worden geko zen. De uitslagen der gehouden stemmingen wijzen als zoodanig aan de heeren L. P. van Gragt, H. Bruin en J. Maijer. Allen verklaren de benoeming te aanvaarden. De Voorzitter feliciteert de gekozenen, hoopt, dat zo zich goede bestuuxsleden voor de afd. zullen toonen en brengt een woord van dank aan de aftredenden, voor hetgeen ze voor de afd. zijn geweest. Hoewel in een speciaal daarvoor uit te schrijven var- gadering het ontwerp-pachtwet zal worden behandeld, wenscht de heer A. Blauw daarover nu reeds een en ander te zeggen. Verschillende art. werden door hem voorgelezen en daaraan beschouwingen vastgeknoopt. Met het oog op den tijd en het vooruitzicht dat het ontwerp door een deskundige voor de afd. zal worden behandeld, stelde de Voorz. voor nu niet over het ge sprokene te discuseeren, aangezien het toch wel zeer moeilijk zal zijn reeds nu een bepaald oordeel uit te spreken. Nog werd eenige discussie gevoerd met betrekking tot een destijds benoemde pluimveecommissie, waarna de vergadei-ing onder dankzegging en de beste wen schen voor het werk der afd. werd gesloten. Zaterdagavond vergaderde het Hoofdcomité voor de viering van het derde eeuv/feest, onder voorzitterschap van Dijkgraaf-Burgemeester Van Slootèn. In deze vergadering werden verschillende rapporten uitgebracht, omtrent den gang van zaken en vorderin gen der verschillende commissies. Natuurlijk kwamen hierbij ook financiën ter sprake. Voor het meerendeel kon het Hoofdcomité zich met de maatregelen, welke genomen worden en genomen zullen worden, vereeni gen, al ging het dan ook niet in op alle wenschen, welke door een of ander comité werden geopperd. Een on willekeurig verzuim, waarop gewezen werd door de afd. van de Holl. Mij. van Landbouw, zal zoo goed mo gelijk worden hersteld, n.1. door den veeteeltconsulent, ir. De Vries, alsnog uit te noodigen ook zitting te wil len nemen in het Eerecomité. Ernstig werd onder de oogen gezien het gebrek aan I

Schager Courant | 1929 | | pagina 5