N 93 AG loos doodt het haar SCHOORL. HARENKARSPEL. Het Zwemfeest van „De Wiel". LANGENDIJK, ANNA PAUL0WNA. WIERINGEN. CALLANTS00G. goede stalruimte voor paarden, aangezien de betrok ken caféhouders, de beschikbare ruimte wenschen te benutten voor rijwielstalling. Verschillende oplossingen werden besproken, alge meen oordeelde men, dat hierin op behoorlijke wijze dient te worden voorzien. Besloten werd dan ook, dat door het hoofdcomité hiervoor de noodige maatregelen getroffen zullen wor den. Naar meegedeeld werd is de baan voor de te houden draverij reeds vrijwel in orde. Deze week zullen de werkzaamheden op het sportterrein een aanvang ne men; ook Oud-Holland is voor een deel reeds afgezon den. In een daartoe in te richten gebouwtje zal een museum worden gevormd van documenten en antieke voorwerpen, uit het Polderhuis. Omtrent den aanleg van waterleiding voor het feest terrein zijn de besprekingen nog gaande. Door enkele buurtcommissies is reeds een vrijwel uitgewerkt plan voor versiering vastgesteld. Nadat nog verschillende zaken, de regeling enz. be treffende, waren besproken, sloot de Voorzitter deze vergadering met den wensch, dat door begunstiging van goed weer de feesten uitstekend mogen slagen. Zaterdag en Zondag had de onderafdeeling „Floralia" van de Vereeniging „Algemeen Welzijn" in de zaal van den heer Sohuijt de jaarlijksche tentoonstelling georga niseerd van gekweekte stekplanten van Begonia's, Gra- niums, Balseminen, enz., alsmede van tweejarige en kamerplanten en van afgesneden bloemen. Er was geen groote collectie bijeengebracht, doch wat er gekweekt was, had 't aardig gedaan. Alleen de snijbloemen-afdee- ling was slecht bezet en wat er was viel niet mee. Dit was jammer, daar dit de stoffeering van de tentoon stelling vormt. Potplanten op zich zelve doen 't ook niet zoo onaardig, doch we zijn 't zoo gewend, dat de snijbloemen geur en fleur aan 't geheel geven. De Schoorlsche bloemisten zijn ook zeer goed in staat om deze afdeeling goed, ja zelfs uitstekend te verzoxgen, doch thans ontbrak hieraan zeer veel. We zagen in de vazen zeer weinig werkelijke tentoonstellingsexem plaren. Naar we vernamen, was hieraan de weinige bekendheid van 't tijdstip van de tentoonstelling niet vreemd. Voor 't inzenden van goede waar, dient men eenigen tijd van voorbereiding te hebben. De potplanten waren voor 't overgroote gedeelte door kinderen gekweekt. Dit is aardig en we waren 't met de heeren Delié en Baron van Fridagh, voorzitter en eere-voorzitter van „Algemeen Welzijn" eens, toen ze in hun openingswoord deden uitkomen, dat. 't kweeken van bloemen, de geest bij de kinderen aanwakkert om de planten in de natuur ook te sparen. In tegenstelling hiermede zien we menig zomergast met duindistels, takken van Amerikaansche eik, lijsterbes en zooveel andere natuurplanten, naar hunne woonplaatsen trekken Men beseft niet, hoe oneindig veel moeite 't ons Staatsboschbeheer kost om de Flora in onze duinen te ontwikkelen. Anders verwoestte men bepaald niet zoo veel. Misschien is 't reeds een uitvloeisel van 't nut van Floralia' doch een feit is 't, dat de potjeskweekende jeugd niet aan dit vandalisme meedoet. Ware 't niet aan te bevelen, dat 't onderwijzend personeel van onze scholen ook wat meer zijn aandacht wijdde aan 't streven van Floralia? Vele der mededingers behaalden een mooien prijs, be staande uit een of ander voorwerp; die niet zoo geluk kig waren, werden getroost met een stuk chocolade. De uitslag van 't werk van de jury was na lang wikken en wegen de volgende: Afdeeling I. Begonia's: le prijs Grietje Oud, 2e prijs Annie Marees, Se prijs F. Stenneberg, nog een 3e prijs Neeltje Duin, 4e prijs W. Hoebe, 5e prijs Betje Bakker. Afd. II. Fucsia's: 1. Pieter Hoogvorst, 2. 'Gré Schouten, 3. Jan Groen, 4. Gré Dekker, 5. Jan Meedendorp, 6. Marie Boeke, 7. P. de Jong. Afd. III. Balseminen: 1. Jacob Oud, 2. A. Greeuw, 3. Annie Roos, 4. Chr. Nieuwland, 5. B. Bakker, 6. F. Stenneberg, 7. Mevr. Boeke. Afd. IV. Geraniums: 1. P. Opdam, 2. A. Hoogvorst, 3. Trien Stenneberg, 4. P. Hoogvorst, 5. Cl. Praat, 6. C. Dalenberg, 7. Bregje Groen, 8. Lida Zuurbier. Afd. V. Asperagus: 1. F. Stenneberg, 2. Pieter Boeke, 3. C. Dalenberg, 3. Joh. Meedendorp, 5. Betje Bakker, 6. Cor Bakker. Afd. VI. Overjarige planten: le prijs Chr. Nieuwland, nog een len prijs Annie Marees, 2. C. Neefkes, 3. Jacob Opdam. Afd. VU. Kamerplanten: 1. Willy Schuijt, 2. de heer Kleijer. Afd. VIII. Snijbloemen: 1. Jan Meedendorp, 2. F. Sten neberg, idem 2. Joh. Meedendorp, 3. G. Hoogvorst, 4. P. Opdam, 5. J. de Jong. Het bezoek was Zaterdag bij de opening zeer miniem. Zondag liep 't beter. De radio van den heer Nic. Schuijt zorgde op levendige manier voor de noodige afwisseling. BIRKSHORN. In het groot nationaal concours voor Harmonie- en Fanfarecorpsen te IJmuiden op Zondag 25 Augustus, behaalde de muziekvereeniging „Onder Ons" alhier, di recteur de heer A. P. Blaauw, mededingende in de Eere-afdeeling Fanfare, verschillende prijzen, n.1. een lste prijs met 135 punten; de zilveren plaquette, als prijs voor 't hoogste aantal punten van Fanfarecorpsen; de gouden medaille voor 't hoogste aantal punten van het geheele concours; ten slotte in den Eerewedstrijd den lsten eereprijs met 67 punten. Zondag werd officieus het voetbalseizoen geopend door eèn tweetal elk jaar weerkeerende tournooien, n.1 te A'dam de A.R.O.L.-beker wedstrijden cn te irdam het tournooi om den zilveren bal. Bij het eerstgenoemde tournooi speelden de tweede klassers A.F.C., V.V.A., D.E.C. en Zeeburgia, benevens het al oude Blauwwit, allen Amsterdammers. Bovendien de Oostelijke eerste klassers L.A.C. uit Zwolle, Robur et Vel, uit Apeldoorn, Be Quick uit Groningen, H.B.S. uit Den Haag en tenslotte N.A.C. uit Breda. De laat ste ploeg heeft van allen ongetwijfeld den besten in druk gemaakt. Ze verscheen met een sterk ver jongde ploeg en slaagde er in het lang niet malsche Z.A.C. te kloppen (5—3). Be Quick speelde een slappe partij tegen Blauwwit, dat met 50 won. D.E.C. won van Robur, wat niet slecht is. H.B.C. met Denis als spil wist pas tegen 't einde 't taaie Zeeburgia te slaan, 3—2. V.V.A. sloeg A.F.C., 2—1. Als tusschen- ronde werd gespeeld II.B.S.—D.E.C. Voor rust was 't een gelijkopgaand spel (11). Na rust echter werd H.B.S. gelijdelijk sterker en won met 4—2. Zondag a.s. finale en demi-finale. BlauwwitV.V.A., wint waarschijnlijk BI. Wit. N.A.C.—H.B.S., we houden 't hier op N.A.C., zoodat het lang niet onwaarschijnlijk is dat we als finale krijgen BI. Wit—N.A.C. We kunnen ons hier niet ge makkelijk aan een voorspelliing wagen. Voor de eerste ronde van de Zilveren Bal-wed strijden werden gespeld; ExcelsiorXerxes 01, laatstgenoemde viel erg tegen. V.ü.C.II.D.V.S. 1—3, hier viel II.D.V.S. erg mee. belooft zelfs een goed figuur te slaan in de a.s. com petitie. SpartaFortuna 21, ondanks de nederlaag was Fortuna minstens de gelijke van het slap spelende Sparta. A.D.Ü.Heracles 2—1. A.D.O. spelede heel goed, zoodat Heracles niet veel kon uitrichten. Hier is nog lang niet te zeggen wie de vermoede lijke winnaar is, omdat V.O.C., 't Gooi, Feijenoord en Willem II nog spelen moeten. SPARTA. Zondag speelde Sparta's 2e elftal een wedstrijd tegen een sterke Helder-combinatie, welke verdiend door Helder met 21 werd gewonnen. Direct na aanvang pakken beide partijen goed aan en geruimen tijd gaat het spel over en weer. Bij- een van de aanvallen van Sparta maakt een Ilelder-spe- ler hands in hot beruchte gebied en de strafschop hiervoor door v. Geelen genomen, geelt Sparta de leiding, 1—0. Een goed gericht schot van Ilelder's linksbinnen maakt na eenigen tijd den stand echter weer gelijk, 1—1. Na de rust begint Helder al beter te spelen, terwijl Sparta langzamerhand afzakt en hoewel de keeper, backs en de spil goed verdedigden, konden zij niet verhinderen, dat Helder's midvoor na eenige gemiste kansen, toch onhoudbaar scoorde, 21, met welken stand het einde kwam. Dit was tevens de laatste wedstrijd welke op 't voetbalterrein werd gespeeld, daar Sparta 8 Septem ber openingswedstrijden, vermoedelijk Spiarta I— Ajax II en III (Amsterdam) speelt, op het nieuwe groote sportterrein achter het café van den heer Raven. WIERINGEN. Zondag spelede een elftal (gecombineerde samen stelling uit A.B.C. en M.A.Z. van llaukes) een wed strijd tegen Succes 1, op het S.-terrein. Deze mooi gespeelde wedstrijd werd door S met 42 gewonnen. De voor dezen wedstrijd uitgeloofde medaille door het baggerpersoneel van de Wieringermeer, werd dus het eigendom van Succes. Dat de belangstelling voor de zwemsport in onze ge meente meer en meer toeneemt, bleek Zondagmiddag weer opnieuw. Want niet alleen dat het aantal zwem sters en zwemmers in „de Wiel" steeds toeneemt, ook het groot aantal bezoekers van het door het bestuur van de Schager Bad- en Zwemvereeniging „De Wiel" geor ganiseerde zwemfeest gaf daarvan blijk. Het feest slaagde uitmuntend, het was buiten ver wachting prachtig weer, terwijl he ijverige bestuur van „De Wiel" er in was geslaagd een zeer Interessant pro gramma samen te stellen. De dames- en heerenleden van onze zwemvereeniging hebben op kranige wijze doen zien welke resultaten door veelvuldige oefening worden verkregen en het zijn vooral de dames die het er blijkbaar op toeleggen bij deze sport niet onder te doen voor de heeren. Want voor het „Wiel-zwemmen" de 350 meter vrije slag, was dit maal ook een aantal dames en al moesten zij dan wat den gemaakten tijd betrof, in de heeren hun meerderen erkennen, van een nederlaag kon toch niet worden ge sproken, integendeel. In niet onbelangrijke mate heeft tot het verkregen succes dezen middag meegewerkt de mooie en interes sante demonstratie van de zwemclub „Neptunus" van Zaandam. Op keurige wijze werden in een 5-tal pro grammanummers diverse slagen gedemonstreerd, als schoolslag, rugslag, crawlslag, onderverdeeld dan weer in verschillende methodes, zooals bijv. van de crawlslag weer werd getoond de Spaansche en de Amerikaansche slag. In den estafettewedstrijd werden deze verschillen de slagen in toepassing gebracht en bleek welke snel heid de dames en heeren konden ontwikkelen. Ook het redden van drenkelingen werd gedemonstreerd, en kre gen wij te zien hoe op verschillende manieren de red der zich kon bevrijden van den in angst verkeerenden drenkeling, hoe de drenkeling door zijn redder vervoerd kon worden en ten slotte werd dan gedemonstreerd op welke wijze moest worden gehandeld om de levensgees ten weder op te wekken. Tot slot gaf „Neptunus" een waterpolowedstrijd te zien, welke wedstrijd met veel belangstelling werd ge volgd en wederom getuigenis aflegde van de vlugheid waarmede de dames- en heeren-deomonstranten zich in het water bewogen. Het meer komische programma-punt was het tobbepa- gaaien voor senioren. Een zestal heeren namen daar gecostumeerd aan deel en vooral in den aanvang toen het met een der tobben niet best lukte, werd er harte lijk gelachen. De uitslag van den zwemwedstrijd was als volgt: 20 meter baldrijven, meisjes tot en met 12 jaar: le prijs Agatha Wardenaar 33 3/5 sec.; 2e prijs Klas. Blaauboer Cd., 371/5 sec.; 3e prijs Bets de Nijs 39 sec.; 20 meter schoolslag, jongens tot en met 12 jaar: le prijs Lippi Yeenstra 16 3/5 sec.; 2e prijs Simon Koning 17 sec.; 3e prijs Jan Boontjes Cz. 17 4/5 sec.; 40 meter borstzwemmen schoolslag, meisjes van 13 tot en met 15 jaar: le prijs Wil Sprengers, 32 3/5 sec.; 2e prijs Dieuw Breet, 351/5 sec.; 40 meter borstzwemmen, schoolslag, jongens van 13 tot en met 15 jaar: le prijs Gerrit Boontjes Cz., 301/5 sec.; 2e prijs Jan Wardenaar, 30 3/5 sec.; 3e prijs Piet Slingerland 31 sec.; 350 meter vrije slag heeren: le prijs D. Kruit 6.22 min. 2e prijs Jan Kruit 6.52 2/5 min.; 3e prijs N, Tuinman 7.10 3/5 min.; 350 meter vrije slag, dames: le prijs Bertha Stammes, 6.58 3/5 min.; 2e prijs Janny de Graaf 7.15 4/5 min.; 3e prijs Nel Zwaag 7.211/5 min. 50 meter schoolslag, dames, le prijs Ali Blaauboer, 53 sec.; 2e prijs Nel Zwaag, 57 2/5 sec.; 3e prijs S. Wa tertor, 60 1/5 sec.; 50 meter schoolslag heeren, le prijs N. Tuinman 52 1/5 sec.; 2e prijs C. D. Sclimalz, 54 3/5 sec. Tobbepagaaien voor senioren: le prijs Doeke Wit; 2e prijs G. Kouseband, 3e prijs J. Kweldam. Voor het mooiste costuum verkreeg de heer L. Rog geveen een eersten prijs. De prijsuitreiking had in de „Cérès" plaats, waarbij de heer Schtmalz de deelneemsters en deelnemers har telijk dank bracht en in het bijzonder aan de dames- en heerenleden van „Neptunus" voor hunne demonstra ties die een mooie propaganda voor de zwemsport was geweest en naar het bestuur van „De Wiel" hoopte zou bijdragen tot vermeerdering van het ledental. Een wel verdiend woord van dank bracht spr. ook aan Schagens Harmoniekapel, die weer zoo vriendelijk was geweest de wedstrijden met haar muziek op te luisteren, terwijl dan voorts dank werd gebracht aan den zwemleeraar, den heer S. Keesman, voor hetgeen deze in dit seizoen wederom in het belang van de zwemsport had verricht, We vernemen dat het Bestuur der bad- en zwemver eeniging „De Wiel" voornemens is om eerlang het voor stel aan zijn vet-eeniging te doen, zich aan te sluiten bij den Ned. Zwembond. De zwemsportliefhebbers zullen dat zeker op hoogen prijs stellen, want daardoor zal het mogelijk wezen meerdere, belangrijke wedstrijden te organiseerea. Wrijf met de vingertoppen wat Purol in Uw hoofd huid en wasch daarna Uw hoofd met warm water en gewone zeep of nog beter met Purolzeep. Her- I haal dit zoo nu en dan. Uw hoofdhuid wordt daardoor roosvrij, 1 het haar schoon en zacht en valt niet uit. Met groote voldoening kunnen dus de ijverige, am- bitieuse leden der vereeniging en haar kranige direc teur terugzien cp den wedstrijd en de voorbereiding daartoe. noordscharwoude; De heer Hop heeft voor de a.s. kermis geëngageerd het bekende ensemble Jac. Sluiters van Amsterdam, het mooie kluchtspel „De Big van het 168ste." Zie voor verdere bijzonderheden de advertentie in ons blad van Donderdag. noordscharwoude. De winkelweek. Het programma van de winkelweek, welke deze week plaats vindt, is bekend gemaakt. Alle dagen van de week is er iets te doen, zoodat de gemeenten Oudkars pel en Noordscharwoude in het teeken van groote drukte zullen staan. Een optocht met versierde fietsen, tuin- en gevelversiering, muziek van de harmonie „Excelsior" alsmede optreden van de gymnastiekver- eeniging „Hercules" en „Hygiea" staan op het pro gramma. Dat ook de burgerij meeleeft, bewijst het feit dat door de bewoners van de Spoorstraat met lijsten gecirculeerd wordt om deze straat aan beide zijden te versieren. De komende dagen zijn dus vol afwisseling. noordscharwoude. Een nieuwe zaak. Door den heer Jb. Bakker is in het pand waar eer tijds de rijwielzaak van den heer Bos gevestigd was, een nieuwe winkel geopend, waarin wordt uitgeoefend het drogist en optisch bedrijf alsmede de handel in fotoar tikelen. Zaterdagavond 7 uur werd geopend en zoo dit op zich zelf iets heel gewoon was, gaven de vele bloemstukken het aanzien dat er iets bijzonders aan de hand was. De winkel is zeer geriefelijk ingericht, de verschil lende branches zijn n.1. afzonderlijk van elkander ge scheiden. Achter den winkel bevindt zich de modern ingerichte optische werkplaats, waarin een electrisehe slijpmachine is geplaatst. Verder heeft de heer Bakker een donkere kamer ingericht voor het ontwikkelen, afdrukken en vergrooten van amateurs-opnamen. Gedurende de winkelweek kunnen wij een bezoek aan deze mooie zaak van den heer Bakker dan ook ten zeerste aanbevelen. noordscharwoude. Prijsuitreiking concours „Crescendo." Zaterdagavond had de prijsuitreiking plaats van het gehouden zangconcours van „Crescendo". De Voorzitter, de heer S. Mallelcote opende met een woord van welkom in het bijzonder aan de afgevaardig den der vereenigingen, welke deelgenomen hebben aan het concours. Met genoegen kunnen wij aan de dagen van 20 en 21 Juli terugdenken zeide spr. Al is het concours niet in alle opzichten geslaagd, toch zijn er verschillende licht punten. Het weer was goed, terwijl alle vereenigingen waren opgekomen. Het voornaamste is, dat er zoo mooi gezongen is. De woorden bij de opening gesproken dat de prijzen niet zonder meer zouden worden weggegeven is geen holle phrase geeest. De eenigste verklaring ls, dat er heel goed gezongen is. Spr. feliciteerde de afge vaardigden dan ook met de behaalde successen. Hierna werd tot prijsuitreiking overgegaan, waarbij nog eenige. woorden van waardeering tot „Crescendo" werden gesproken. noordscharwoude. De raad dezer gemeente zal Donderdag a.s. des avonds 8 uur in openbare vergadering bijeenkomen. Voor de betrekking van onderwijzer met hoofdakte aan de O. L. school alhier zijn 4 sollicitanten. Voor het bezit der hoofdakte wordt bij benoeming 100 gulden salaris gegeven. oudkarspel. Door Rijks- en gemeenteveldwachter alhier is proces verbaal opgemaakt tegen de J. uit Noordscharwoude, wegens het visschen met aaldobbers zonder akte en vergunning. Tegen H. A. v. O. te Noordscharwoude is proces-ver baal opgemaakt wegens mishandeling van Th. Vr. uit Zuidscharwoude. op kermiszondag. Donderdag a.s. voorm. 11 uur zal in de openbare la gere school gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting voor allen, die zich daartoe aan melden. Met het oog op de in verschillende plaatsen voorko mende gevallen van Alastrim is inenting docih ook herinenting zeer gewenscht. De straat in deze gemeente ondergaat voor een groot gedeelte vernieuwing en een ander gedeelte wordt her straat, zoodat over eenige weken de geheele weg in goeden toestand zal verkeeren. Het voorgedeelte van de boerderij van Mej. J. Jonker is gesloopt, zoodat hét uitzicht niet langer wordt belemmerd. Zand en een flinke tas nieuwe steenen zijn daar ter plaatse opgesla gen, zoodat wij veronderstellen, dat dezer dagen de ver breeding van den weg onder handen zal worden ge nomen. We hopen hierop nog nader terug te komen. zuidscharwoude. De uitslag van het Nationaal Concours voor Harmo nie- en Fanfarecorpsen te IJmuiden vermeldt o.m. een eersten prijs in de eereafdeeling met 67 punten (hoogste aantal 70 punten.) langendijk. De Gezondheidscommissie te Schagen heeft de ge meentebesturen in overweging gegeven, een ophaal dienst voor vuilnis in het leven te roepen, ten einde ver ontreiniging van slooten en vaarten te voorkomen. zuidscharwoude. Tijdens de Winkelweek heeft de winkeliersvereniging R.I.O.B. een etalage-wedstrijd georganiseerd. Openbare vergadering van den Raad op Woens dag 28 Augustus 1929, des namiddags te drie uur, ten Raadhuize. Punten: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. bij beschikking van Z.E. den Minister van Financiën dd. 18 Juli jl., no. 142, is aan deze gemeente een voorschot, ingevolge de Land- arbeiderswet toegekend van f 19605—ter uit betaling aan zes landarbeiders ter verkrij ging van een plaatsje. b. afschrift van het adres der vereen, van stroomdistributiebedrijven in Nederland, ge zonden aan leden van Ged. en Prov. Staten, waarin wordt gewezen op het groote verschil in prijzen, welige den distributiebedrijven in rekening worden gebracht; c. aan het P.E.N., is verzocht te willen mede- deelen op welke voorwaarden het stroomle- veringscontract, hetwelk bij den aanvang van 1930 zal afloopen, verlengd kan worden; d. het plan en bestek voor het bouwen van een R.K. school met speelplaats te Breezand is door B. en W. goedgekeurd; het werk is open baar aanbesteed en -gegund aan de laagste inschrijvers Doedens en Schilder 't Zand, voor f27972.—; e. rekening en begrooting van de Gezondheids commissie, gezeteld te Schagen; f. brief van den Bond van Administratief per soneel bij 's Rijks belastingen in Nederland, betreffende opheffing van Rijksbelastingkan toren ten platte lande; g. circulaire van de commissie tot het voeren van actie tegen de door Ged. Staten voorge stelde verhooging van jaarwedden van Bur gemeesters, Secretarissen, en Ontvangers. 3. Voorstel om toe te, treden tot de Ned. Vereeniging tot bevordering van den arbeid voor onvolwaar dige arbeidskrachten. 4. Verzoeken om eervol ontslag van mej. J. Veenin- ga, als onderwijzeres aan school lil, met ingang van 1 October en van P. Brouwer, als onderwij zer aan school I, met ingang van 1 November. 5. Voorstel om de belooning van den kwitantieloo- per C. Muntjewerf te verhoogen van 5 op 7 cents per kwitantie en zijn pensioensgrondslag in ver band daarmede vast te stellen op f455. 6. Voorloopige vaststelling van de gemeentereke ning over 1928 en vaststelling suppl. begrooting Electriciteitsbedrijf. 7. Aanbieding der gemeentcbegrooting voor 1930. 8. Rondvraag. Door den heer L. van Wachendorf van Rijn, alhier, is een voorschot aangevraagd ingevolge de Landarbeiders- wet, ter bekoming van een plaatsje. Voor rekening van den heer S. Portegijs, te Breezand zal in den nieuwenweg een woonhuis met garage wor den gebouwd. Aannemer W. Doedens te 't Zand, is met den bouw belast. De heer P. Brouwer heeft met ingang van 1 Novem ber a.s. eervol ontslag aangevraagd uit zijn betrekking als onderwijzer aan school I, in verband met zijn benoe ming te Haarlem. Politie. Gevonden: een pet. Inl. ter secretarie. Jubileum Ds. M. A. G. Vorstman, 19041929. Ds. M. A. G. Vorstman hoopt Woensdag 28 Augus tus zijn 25-jarig jubileum als predikant der N.H. Kerk te herdenken. Ds. Vorstman bezocht na de L. S. te Lochem te heb ben doorloopen, het Gymnasium te Zutphen en stu deerde aan de Universiteit te Leiden. In 1904 werd de jonge predikant beroepen te Sijbekarspel. Achtereenvolgens diende hij de gemeenten Driehui zen (1911), Watergang (1913), St. Jacobiparochie (1918), Beets-Oudendijk (1923), en kwam begin December 1928 in onze gemeente, die toen circa 12 jaar vacant was geweest. Van harte hopen wij, dat het den predikant en zijn familie, die zich in den korten tijd van hun verblijf al hier reeds vele vrienden wisten te verwerven, dien dag niet aan belangstellng mag ontbreken. BREEZAND. Door aannemer J. Hoep wordt voor rekening van M. Wiggers Mzn., aan den Koningsweg een woonhuis gebouwd, en voor A. Vreeken een woonhuis aan den Schor weg. VAN EWIJCKSLUIS. In een tiental auto's arriveerde hier Zondagavond om streeks zes uur een internationaal gezelschap, deel uit makende van de Herstel-commissie in Den Haag, dat tevoren op Wieringen een bezoek aan de Zuiderzeewer ken had gebracht. Na in het „Wieringer Veerhuis" de thee te hebben gebruikt, werd de terugtocht naar Den Haag weer ondernomen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Alida Anna, dochter van W. Smit en van P. Kooijman; Dieuwertje, dochter van P. Schouten en van H. A. Korstanje. Ondertrouwd: Karei Johannes Mallee, oud 27 Jaar, korporaal-vliegtuigmaker, wonende te Den' Helder, en Dieuwertje Smit, oud 27 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. Getrouwd: Dirk Slikker, oud 23 jaar, en Maartje Kooij, oud 26 jaar. De groentenhandelaar, H. Beukema, gaat zijn zaak verplaatsen, en wel naar de woning, thans bewoond door den heer A. Berkhout, vertegenwoordiger van het P.E.N. te Koningsweg, Westerland. A. Berkhout zal de woning van den heer P. Veerdig aan de Hoofdstraat te Hippolytushoef betrekken, waarin hij een winkelzaak gaat beginnen tot verkoop van electriciteitsartikelen. Maandagmiddag geraakte in den sluisput te den Oever een sleeperspaard in den modder verzakt, door dat de voerman zijn aandacht niet aan het beest schonk. Met behulp van vele hulpvaardige handen kon het heest uit zijn benarde positie worden ver lost. Bouwvergunningen. Burg. en Weth. hebben bouwvergunning verleend aan P. Grin voor het bouwen van een woonhuis aan den Meklcenstuinweg; aan Wed. C. Lont Nz. voor een woon huis te Westerklief; aan J. P. van der Plas voor een houten woonhuis aan de Koningstraat. Ovenverkvergunniixgen. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is over- werkvergunning verleend aan de firma A. Kingma en Zn. voor den bouw van 35 woningen aan de Hofstraat, geldende tot en met 19 November 1929 voor 10 uur per dag en 55Ys uur per week; aan de Algemeene Beton Compagnie voor den bouw van de schutsluis nabij De Haukus, geldende tot en met 5 October 1929 voor 10 uur per dag en 55 uur per week. Van de lichting 1930 zijn van deze gemeente tot gewoon dienstplichtige bestemd: B. Bakker, W. J. van Hoesel, W. F. Hollander, P. Keijzer, J. C. Koegelberg, N. J. Rotgans, S. Snooij, W. Snooij, G. E. Vink, K. H. de Vries, S. C. Wagemaker en Jb. de Wit. Buitengewoon dienstplichtig zijn: P. R. Bakker, M. ten Bokkel, G, N. Doesburg, Jn. Halfweeg, P. Halfweeg, R, de Jager, N. J. Kat, Jn. Koorn, P. Krommedam, H. Lont, Jb. 'Lont, JP. Omis, D. Ottens, D. Tijsen en Jb, Tijsen. De dienstplichtigen van cte lichting 1929 Jn. Hege man, W. de Jongh en Jn. Keijzer zijn bestemd om op 16 October a.s. te Den Helder bij de le Schoolcompagnie Regiment Kustartillerie te worden ingelijfd. In tegenstelling met de laatste jaren schijnt deze keer de kermis iets levendiger te zullen worden. De hotelhouders zorgen voor attracties, zoowel binnen als buiten. Ringrijden op motorrijwielen, ringrijden op fiet sen en 't steeds weer interessante tonlcnuppelen zullen niet nalaten belangstelling te trekken. Maar ook de avonden worden goed gevuld en 't is met recht: elk wat wils. In Duinzicht, den bekenden cabarettierC. Bazan, op Zondag, en Maandag geeft de tooneelvereeniging „Nieuw Leven" van Dirkshorn een uitvoering. Gezien het kunnen van dit gezelschap zullen velen een pret- tigen avond hebben. Het Dorpskoffiehuis heeft harmo nicaspelers voor het geven van dansmuziek, terwijl Dinsdagavond een bioscoopvoorstelling wordt gegeven. Alles bijeengenomen belooft het dus een gezellige ker mis te worden. Jammer dat geen draaimolen op 't dorpsplein komt. 't Risico voor de ondernemers is zeker te groot. Voor de jeugd is dat echter het voornaamste van de kermis en het is te wenschen, dat een volgend jaar ook voor de kinderen iets gedaan wordt. Door den minister van Defensie is voorgoed vrijgesteld van alle militaire diensten Petrus van Diepen, lichting 1925, wegens opleiding voor R. K. Ordebroeder. Gevonden: 2 portemonnaies met inhoud. Inlichtingen ter secretarie.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6