SchagerCourant inderen-, PU ROL S N PORT ZONDAG Tweede Blad. Uii onze omgeving. ANNA PAULOWNA. NIEUWE NIED0RP. WIERINGEN, Nationale Kolfwedstrijden, Atletiekwedstrijden te Anna Paulowna. Dinsdag 10 September 1929. 72ste Jaargang. No. 8525 VAN EWIJCKSLUIS. Zaterdagavond hield de gymnastiekvereen. D.O.K.E.V. hare halfjaarlijksche algemeene vergadering in het lo kaal van den heer Waiboer. 28 leden waren aanwezig. In zijn openingswoord heette de Voorzitter, de heer Jb. Tiel, den opgekomenen welkom, in het bijzonder de vertegenwoordigsters der dames-afdeeling Ereezand, welke voor de eerste maal de algemeene vergadering bijwoonden. Verder wees Voorzitter er op, dat ditmaal enkele bij zondere besluiten zouden dienen te worden genomen, waarvan spr. hoopt, dat deze door de leden, vóór tot stemming wordt overgegaan, goed zullen worden over dacht. a De Secretaris, de heer P. Schilderman Czn., leest daarop de notulen der vorige algemeene vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Naar aanleiding hiervan wordt nog meegedeeld, dat de tijdelijk zoekgeraakte knotsen weer terecht zijn. Hierop volgt verslag van den penningmeester. Deze de heer W. de Jong, brengt uitvoerig verslag uit van de finantieelen toestand der vereeniging, waaruit blijkt, dat bij de onderafdeelingen Kleine Sluis te uitkomsten over het eerste halfjaar 1929 hebben bedragen f 82.05, de utgaven f 103. Hier was dus een nadeelig saldo van f 20.95, hetgeen door de hoofd-afdeeling Van Ewijcksluis is gedekt. In de onderafdeeling Breezand was de toe stand iets beter. De ontvangsten bedroegen daar, met inbegrip van het saldo per 1 Januari aanwezig, hetwelk f 12.10 bedroeg, f 123.20, terwijl de uitgaven f 80 beliepen, zoodat hier een voordeelig saldo van f 43.20 werd ge kweekt, dat echter wegens den minder gunstigen toe stand derkas van de hoofdafdeeling, naar deze laatste werd overgebracht. Bij de hoofdafdeeling Van Ewijcksluis bedroegen de eigen ontvangsten met inbegrip van een saldo van f 20.71 per 1 Januari aanwezig, f 259.21, de eigen uitga ven f 297.30, zoodat deze afdeeling dus een tekort van f 38.09 verkreeg. Door overboeking van het overschot te Breezand en betaling van het tekort der afdeeling teruggebracht tot f 15.84. Deze cijfers staan allen op den toestand per 1 Juli j.1.. Op dit oogenblik is er ongeveer f 60 ln kas, terwijl de totale schuld, welke nog is te be talen ongeveer f 120 bedraagt. Het bestuur is dan ook van meening, dat niet langer mag worden gewacht met het aanvragen van gemeentelijke subsidie, waartoe dan ook in den loop dezer vergadering machtiging zal wor den gevraagd. De rekening van den penningmeester wordt, onder dankzegging voor diens accuraat beheer, goedgekeurd, waarna wordt overgegaan tot de bestuursverkiezingen. Aftredend zijn ditmaal de heeren Jb. Tiel, Voorzitter; W. de Jong, Penningmeester; en D. de Jong, le Com missaris. De Voorzitter, die aanvankelijk bezwaar maak te, zich weer opnieuw beschikbaar te stellen, verklaarde zich na langdurige beraadslaging echter weer bereid eene candidatuur te aanvaarden. De uitslag der stem ming -&as, dat van de 28 uitgebrachte stemmen de hee ren Jb. Tiel 25, D. de Jong 24, en W. de Jong 23 stem men op zich wisten te vereenigen, zoodat het bestuur ongewijzigd blijft gehandhaafd. Het volgende agendapunt is: Bespreking uitvoeringen. De heer Siewers, dit punt inleidende wees er op, dat tot heden gewoonte was, op elk der plaatsen, waar eene afdeeling is gevestigd, eene uitvoering te geven, bene vens één extra uitvoering te Van Ewijcksluis voor do nateurs. De bedoeling is, hierin nu eenige verandering te brengen, door in den loop van November op één plaats een wedstrijdmiddag te houden, gevolgd door een avond-bal. De gewone uitvoering vervalt dan op die plaats. Voor een dergelijken wedstrijd eigenen zich, met het oog op de ruimte, de zalen te Kleine Sluis of Bree zand het best. Welke hiervan de voorkeur verdient kan nog nader onder de oogen worden gezien. De volgorde der uitvoeringen zou dan kunnen worden: 1. de wed strijd, waarvan de plaats nog is te bepalen; 2. de uitvoe ring te Van Ewijcksluis; 3. de uitvoering op de dan nog restende plaats. In Februari kan dan nog worden be sproken, wat eventueel nog verder kan worden gedaan. De wedstrijd voor dames is bedoeld te houden in 3 graden, die voor meisjes in 2 graden, evenals voor jon gens. Voor dames zal een vierkamp, voor meisjes en jongens een driekamp gelden. Voor heeren is dit nog niet beslist, doch dit zal ik elk geval een vierkamp worden. De bedoeling is, dat de hoofdprijs voor de eerste graad zal bestaan uit een wisselbeker, 3 maal te winnen, voor deze definitief in het eigendom van één der leden overgaat. Daarnaast voor 2e en 3e graad di ploma's. De oefenstof mag niet al te zwaar zijn, met het oog op de uiteenloopende krachten. De vergadering gaat met dit idee der te houden wed strijdvolkomen accoord. Bij de bespreking der vraag, of eventueel uit te looven prijzen zullen dienen te bestaan uit kunst voorwerpen of uit medailles, blijkt echter de meerder heid der aanwezige leden voorj de dames, het meest te gevoelen voor medailles.. De verdere uitwerking dezer zaak wordt daarop aan het bestuur opgedragen. Wanneer voor dezen wedstrijd voldoende animo bestaat, zal mogelijk nog een commis sie van bijstand worden benoemd, die deze aangelegen heid met het bestuur kan regelen. Volgt nu: Bespreking leiding en werktuigen. De heer Siewers doet hierbij de mededeeling, dat de oefeningen der jongens-afdeeling te Kleine Sluis, die in den afgeloopen winter tijdens het ijs geheel verliepen, sinds dien nog steeds niet hervat zijn. Op dit oogenblik worden hiertoe echter weer pogingen in het werk ge steld, en, mocht de deelname voldoende zijn, dan zal weer met deze oefenngen worden begonnen. Verder meent Mej. K. Vader als leidster der dames- afdeellng te Breezand te moeten bedanken, daar zij als vóór-turnster niet meer in de gelegenheid komt aan de gewone oefeningen der hoofdafdeeling deel te nemen. Na onderling overleg verklaart zij zich echter bereid den eersten tijd, in elk geval tot de te houden wedstrij den, nog de leiding in Breezand aan zich te houden. Daarna zal getracht worden eene nieuwe regeling te treffen. Van de werktuigen is de brug te Breezand geheel af en niet meer te gebruiken. Hiervoor zal dus een nieuwe moeten komen, doch de middelen ontbreken. Mocht de aan te vragen gemeentelijke subsidie (voor welke aan vrage met algemeene machtiging wordt verleend), aan de vereeniging worden verstrekt, dan zou daaruit mo gelijk een nieuwe brug kunnen worden aangekocht. Bij de rondvraag brengt de heer J. Daalder de moge lijkheid van oprichting eener slingerbalclub naar voren Hierover is al eens eerder gesproken. Besloten wordt tegen volgend voorjaar hier op nog eens nader terug te komen. De directeur, de heer Siewers, zou eveneens op de volgende vergadering wel eens willen bespreken, in hoe verre de vereeniging zich op de athletiek zal toeleggen. Van hen, die de athletiek hier beoefenden, zijn vele der beste krachten vertrokken. Msschien zal het daar om goed zijn, als de vereeniging zich in het algemeen weer meer op de gymnastiek toelegt, vooral waar de athletiek de leden nogal eens buiten het oefenlokaal houdt. Na een slotwoord van den Voorzitter, waarbij deze de hoop uitspreekt, dat de deelname aan den te houden wedstrijd zeer ruim zal zijn, wordt de vergadering ge sloten. Onder presidium van den heer J. Lont hield Zaterdag j.1. de afd. Winkel, Nieuwe Niedorp en omstreken van de Hollandsche Mij. van Landbouw een algemeene ver gadering in de Prins Maurits. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom tot de aan wezige leden en verzoekt den secretaris de notulen voor te lezen. Deze worden onveranderd goedgekeurd. Ver volgens wordt overgegaan tot punt 3 der agenda, waarin medegedeeld wordt dat de dit jaar gehouden melkerscursus beëindigd is met 5 deelnemers, waarvan 4 hun diploma behaalden. Opgemerkt wordt, dat de animo voor melkerscursussen in dit rayon gering is en beter dient te worden, willen deze ook in de toekomst gehouden worden. De voorzitter zegt verder, dat een advertentie is ge plaatst in de Schager Courant, tot deelname aan een eventueel te houden Landbouwcursus; een cursus in Landbouwboekhouden en één in Pluimveeteelt. Ver wacht wordt voor beide laatstgenoemde onderwerpen wel het vereischte aantal cursisten te krijgen. Hierna volgt verkiezing van twee bestuursleden in de plaats van de heeren D. v. d. Stok en K. Meurs, waar van slechts eerstgenoemde herkiesbaar is. Bij eerste stemming verkrijgt de heer Van der Stok 12 van de 14 stemmen, terwijl geen dero verige candidaten de ver eischte meerderheid kan halen. Na herstemming verkrijgt de heer Stuij 11 stemmen, zoodat alzoo gekozen zijn de heeren Stuij en Van der Stok, die beiden hun benoeming aannemen. Dan komen we tot. bespreking van een nieuwe in fabricage zijnde wet, n.I. die op de werkloosheidsverze kering voor den ondernemer en zijn vaste personeel, een zaakje om geld uit te kloppen voor den lossen arbeider. In deze zou n.I. hetzelfde systeem gevolgd worden als eenige jaren tevoren in Duitschland aan de practijk getoetst. Na 6 maanden arbeid heeft een arbeider 6 maanden lang recht op werkloosheidsuitkeering tot een bedrag van 70 pCt. van zijn loon wekelijks in de laatste 3 maan den van zijn arbeidstijd verdiend. Nederland heeft ln Duitschland echter een afschrikwekkend voorbeeld. Het aantal der Wanderburschen nam hand over hand toe, fraude werd gepleegd op groote schaal en het einde was een falikante mislukking van de geheele onderne mingen. Een gunstiger onthaal in de vergadering vindt het nieuwe ontwerp voor de te wijzigen Pachtwet. Groot zijn deze veranderingen op de meeste punten nog niet; te weinig dwingende bepalingen zijn nog opgenomen, maar toch beteekent deze nieuwe pachtwet een stap ln de goede richting. Het remiserecht, reeds in de oude pachtwet opgenomen, is thans definitief gesteld, een bepaling geworden, waarvan in contracten niet meer afgeweken kan worden. Verder is in de nieuwe pacht wet opgenomen een deel van het continuerecht. Wan neer men voor een langeren tijd dan één jaar voor een grootere som dan 300 gulden huurder ergens van is, kan de pachtcomissie deze huurtijd tweemaal verlengen tot een maximum van 10 jaar. Pachter zoowel als verpach ter dienen een jaar voor het ten einde loopen van hun contract, indien ze wenschen te veranderen, de huur op te zeggen. Schade, toegebracht aan het gepachte, is voor rekening van den huurder, tenzij hij zijn onschuld kan bewijzen. Wat de pachtcommissies betreft: In iedere provincie zal, mits deze wet er doorkomt, één of meer dier commissies in het leven worden geroepen. Ieder zal bestaan uit een rechtsgeleerde als voorzitter, twee pachters en twee verpachters als leden. Bij verschil van meening tusschen huurder en verhuurder kan met we- derzijdsch goedvinden het advies der commissie wor den ingeroepen, wier uitspraak dan verbindend is. Volgen eenige discussies betreffende deze ontwerpen, waarbij terecht opgemerkt wordt, dat hoewel dit wets voorstel veel goeds inhoudt, het op de stabilisatie der pachtprijzen slechts geringen invloed kan uitoefenen. Punt 3 der agende komt dan aan de orde, de beschrij vingsbrief van de Alg. Verg. der H. M. v. Landbouw, te Bodegraven. Met 7 tegen 6 stemmen wordt besloten een afgevaar digde heen te zenden, waarvoor in aanmerking komt de heer A. Winkel. Besloten wordt voor het hoofdbestuur de candidatuur-Kant te steunen. Bij de rondvraag bespreekt de heer Stuij de wensche- lijkheid om tot goedkoopere strooprijzen te geraken. Overeengekomen wordt eens te informeeren of de coöperatieve maalderijen de stroovoorziening der boeren niet op zich willen nemen en anders een eigen inkoop centrale in het leven te roepen. Verder niets meer aan de orde zijnde, gaat voorzitter om half twaalf over tot sluiting dezer goedgeslaagde vergadering. Flora-feesteen Den Oever. Zaterdagavond jl. ongeveer 8 uur werd als inzet der Florafeesten, door de muziekvereeniging „Apol- po" een rondgang gehouden door den Oever. Ge volgd door een grooten toeloop van belangstellenden werd als einde der rondgang naar de Kapel gegaan, waarin de tentoonstelling van bloemen en planten gehouden werd-. Te ongeveer half negen heette de heer Tijsen, voorzitter der vereeniging Flora, de aanwezigen hartelijk welkom en memoreert den steeds goeden gang der vereeniging, welke telken- Jare in de maand September de tentoonstelling met daaraan verhonden feesten organiseert Alhoewel de inzending der planten niet zoo groot is als voorgaan de jaren, toch is volgens den spreker, de inzending van dien aard, dat van inzinking der vereeniging geen sprake is. Met genoegen kan spreker consta- teeren, de goede verhouding welke bestaat tusschen de vereeniging en de Muziekvereeniging, welke deze feesten ook nu wederom zal opluisteren, even als de mandolineclub. Wat de versiering aangaat, de spreker brengt dank aan de ijverige leden, welke zoo'n prachtig geheel tot stand hebben gebracht. Na de aanwezigen prettige feestdagen te hebben toege- wcnscht verklaart de voorzitter de tentoonstelling en feesten voor geopend. Wat de tentoonstelling betreft, de kapel, waarin deze gehouden wordt is smaakvol versierd met guirlandes van ^gladiolen met denengroen. Hon derden kleurige electrische lampjes geven een schit terend effect. Ruim 600 inzendingen vielen te be wonderen, Begonia's, Fochia's, Orthcnsias, enz. Al deze planten getuigen niet welk een toewijding deze door de leden zijn opgekweekt. Een zeer mooie col lectie cactussen, welke ter opluistering was in gezonden, werd door velen bewonderd. Zeer fraaie bloemstukken en bouquetten waren ingezonden, door de kinderen zelf vervaardigd. Dezen eersten dag mocht de tentoonstelling zich reeds in een druk bezoek verheugen. In het dorp was het druk van kijklustigen, die de zeer mooie étalages der deel nemende winkeliers, welke aan den étalagewedstrijd deelnamen, bezichtigden Van de étalages waren o.u. het bezichtigen waard: Gebr. Kuit, een volledige keuken, waarin alle gebruiksartikelen van rood émaille was; de traditioneele keukenprinses was mede aanwezig; S. Zomerdijk, had als reclame van kippenvoer een volledige hennenloop in zijn étala ge, waarin lustig een krielhaan met 2 hennen rond scharrelden. Tevens was door genoemde firma in den achterliggendcn fruitwinkel een zeer mooie uitstalling van fijne vruchten tentoon gesteld. De bekende schoenfirma D. Verfaille had een schitte rende étalage van modern schoenwerk met opschrift hulde aan Flora'. De heer C. Stins, welke kortge leden zijn nieuw gebouwde zaak had geopend, éta- vallen en bezeeren zich dikwijls en het wiegekind heefl vaak last van roode of gesmette huid. Dit verzacht en geneest men met In doozen van 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apolh. en Drogisten leerde met een collectie fijne groenten en fruit, wel ke zeer smaakvol door genoemden heer waren ge ëtaleerd. In de étalage der firma C. Tijsen, brood- en banketbakker, was smaakvol uitgestald fijne banket en luxe broodsoorten. Tevens was daarin aanwezig de banketbakker in het. w it gekleed, steeds bezig zijnde de deegsoorten te kneden wat steeds veel belangstellenden trok. De heer P. Spaander, welke verleden jaar eveneens deelnam aan den wedstrijd, heeft nu een uitgebreide sorteering elec trische ornamenten enz. tentoongesteld. Mede was in de étalege aanwezig een in werking zijnde electrische eentrifugaalpomp. Al deze étalages trokken veel be kijks, wat een gezellige drukte tot laat in den avond in het dorp teweeg bracht. Zondag, de tweede dag der feesten, werd be gunstigd door schitterend weer. Des morgens te elf uur werd eeri rondgang gehouden door Apolio. Hier na ging de jury rond ter keuring der étalages. De uitslag was als volgt: J. Poppen, le prijs met 38 pun ten; C. Stins, 2e prijs, met 36 p.; Gebr Luit, 3e prijs.. 35 p.; C. Tijsen, 4e prijs, 32 p. en S. Lont, 5e prijs, 30 punten. Hierna volgde de keuring der ingezonden bloemen en planten op de tentoonstelling. De keur meester hiervoor was de heer S. v. Amersfoort van Den Helder. Na een zeer moeilijke taak van de zijde van dit jury-lid werden de volgende bekroningen toe gekend: Afdeeling Prumila's( 8 prijzen: le C Rotgans; 2e Jb. Tijsen; 3e M. Klein; 4e V. Koorn Jz.; 5e E. Rot gans; 6e S. de Jong; 7e D. Bakker, 8e L. Spaander. Afd. Orthentia's, 6 prijzen; le Wed. J. Bakker; 2e Jac. Bakker; 3e J. Brouwer; 4e A. Kuiper; 5e M. Koorn; 6e Jac. Tijsen Mz. Afd. Begonia's Semperflorens, 8 prijzen; le G. Smit, 2e S. Tijsen; 3e D. Bakker Johz.; 4e P. Hellingman; 5e A. Klein; 6e Joh. Rotgans; 7de K. de Haan; 8e A. Bakker. Afd. Fransche Geraniums, 6 prijzen: le prijs Joh. ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Kolf- club „Vriendenkring" te Noordscharwoude. Met de vierdaagsche kolffeesten, welke plaats vin den in Hotel „Concordia", werd Zaterdagmiddag aan gevangen. Om twee uur werd door den Voorzitter van „Vriendenkring", den heer T. Kostelijk, het volgen de welkomstwoord uitgesproken: Geachte Hoofdbestuursleden en Kolfbroeders, Als voorzitter van de sociëteit „Vriendenkring" is het mij. een hoogst aangename taak U allen hartelijk welkom te heeten op den 42sten Nationalen Kolf- wedstrijd van den Nederlandschen Ivolfbond. Dat deze ter herdenking van ons 10-jarig bestaan dit jaar hier mocht plaats vinden, stellen wij op hoogen prijs. Een bijzonder woord van dank wil ik richten tot de heeren Half en Stammes, hoofdbestuursleden, die zich direct bereid hebben verklaard om reeds heden vertegenwoordigd te zijn, zoodat de wedstrijd zoo da delijk kan aanvangen. Ik hoop, Mijne Heeren, dat er recht vinnig gestre den zal worden door alle kolfbroeders, doch op de meest vrienschappelijke wijze Met den wcnsch dat er op waardige wijze feest ge vierd zal worden door U allen, verklaar ik de wed strijd officieus voor geopend. (Applaus.; Officieele opening. Nadat Zondagmorgen de wedstrijden om 10 uur waren aangevangen, had 's middags de officieele opening plaats om 3 uur. De heer J. Halff, lid van het Hoofdbestuur, open de als waarnemend voorzitter. Het was spr. een genoegen het welkomstwoord tot de andere hoofdbestuursleden en de leden der aan wezige kolfclubs toe te roepen, Dat spr de wedstrijd dezen dag opende was niet onder onaangename om standigheden, doch wegens den verjaardag van den eminenten voorzitter, Dr. G. C. van Balen Blanken, die hierdoor niet aanwezig was. Spr. herdacht het verlies dat de bond geleden heeft door het overlij den van de hoofdbestuursleden, wijlen de heeren R. Slot en T. P. v. d. Bergh. Onder applaus werd besloten den jarigen voorzit ter een telegram te zenden. Een welkom wilde spr. in het bijzonder toeroepen aan de feestvierende kolfclub „Vriendenkring" en de pas toegetreden kolfclub „Gravenland", welke voor het eerst aan den wedstrijd zal deelnemen. Dat deze club aanwezig is, dankte spr. aan het hoofd bestuurslid, den heer Kalker, die hieraan een werk zaam aandeel heeft gehad. (Applaus.) Wij zijn hier natuurlijk voor ons genoegen, zeide spr., de naam „Vriendenkring" zegt dit voldoende, getuige het feit dat deze 10-jarige vereeniging een vijftigtal leden telt» Dat B. en W. dezer gemeente aanwezig zijn, getuigt zeker van de belangstelling voor den Nederlandschen Kolfbond. Een woord van hartelijk welkom is dan ook zeker op zijn plaats. (Applaus Het spijt spr., dat nog geen damesclub aanwezig is, daar wij dit gaarne hadden gezien. Met genoegen gaan onze gedachten terug naar de kolffeesten te Zuidscharwoude en Oudkarspel gehou den, maar dat hier ook eerste klas kunst en muziek gegeven wordt. Met een woord van dank voor de vriendelijke ont vangst en de beste wenschen voor het slagen van de wedstrijden en den bloei van de gemeente Noord scharwoude, eindigde spr. zijn openingswoord voor dezen 42sten Nationalen Kolfwedstrijd. (Applaus.) Hierna werden eenige woorden gesproken door den eere-voorzitter, den EdelAchtbaren heer Jhr. A. L. van Spengler, Burgemeester dezer gemeente. Spr. dankte voor de vriendelijk woorden tot het gemeen tebestuur gericht. Een aangename taak vond spr. het de hoofdbestuurders nogmaals te mogen begroe ten, en een bijzonder genoegen dat zoovele leden naar hier zijn gekomen. Als eere-voorzitter wilde spr. wel zeggen, dat de naam „Vriendenkring" voldoende waarborgt dat het hoofdbestuur van harte welkom is. De vereeniging „Vriendenkring" zal al het mogelijke doen om het den kolvers zoo aangenaam mogelijk te maken in Noordscharwoude. Spr. is zeer erkentelijk voor het geen de heer Halff gezegd heeft vcor den bloei van deze gemeente, en dat een bezoek aan onze beroem de veiling gebracht zal worden, doet hem dan ook veel genoegen. Het was voor het gemeentebestuur geen bezwaar de officieele ontvangst van het hoofd bestuur en de commissies uit te stellen tot Maandag, Rotgans, 2e prijs L. de Haan, 3e prijs Wed. J. Her mans, 4e prijs C. Koorn Jz.; 5e prijs Jac. Tijsen Mz., 6e prijs D. Blaauboer. Afd. Fuchia's, 3 prijzen: le prijs D. Bakker, 2e prijs KI. Kuit, 3e prijs N. Heijblok. Groepen, 6 prijzen: le prijs A. Bakker, 2e prijs C. Kool Jz., 3c prijs C. Koorn, 4e prws S. de Jong, 5e prijs A. Bakker, 6e prijs W. Hartog. Verzameling Cactussen, 3 prijzen: le prijs A. Bak ker, 2e prijs J. Koorn, 3e prijs M. Bakker. Afd. mooiste planten, 6 prijzen-, le prijs A. Bakker, 2e prijs P. .Smit, 3e prijs D. Bakker, 4e prijs P. Smit, 5e prijs J. Keijzcr, 6e prijs J. Poel. Afd. Bouqetten der schoolkinderen, 4 prijzen: le prijs Annie Bakker, 2e prijs Nellie Rotgans, 3e nrijs Marie Rotgans, 4e prijs Marie Poel. Afd. diverse bloemstukken, 4 prijzen: le prijs J. Bruul, 2e prijs M. Lont, 3e prijs J. Koorn, 4e prijs G. Lont. Voor de handicap-draverijen, welke des middags ten twee uur werden gehouden, werd allereerst wederom een muzikale rondgang gehouden. Door het zeer mooie weer werden velen verleid om deze draverijen bij te wonen. Te ongeveer half 3 liepen de eerste paarden. Opgekomen waren 11 paarden van de 13 in geschreven. Na een zeer spannende race der prijswin nende paarden was de uitslag als volgt: le prijs f250, Nellv Z, eigenaar, tevens berijder G. Visser, St. Maar tensbrug; 2e prijs f 125, Pieternel, eigenaar J. Gerrit sen, Öh verwijk, berijder L. IJff; 3e prijs f50. Mimi M, igenaar J. A. Bakker, Wieringerwaard, berijder A. Bakker; 4e prijs f25, Mignon, eigenaar L. Korver, Otcrleek, berijder D. Klomp. Na deze draverijen, welke door ongeveer 2000 toe schouwers werden bijgewoond, werd met muziek na.tr het café van den heer Jurrie Lont gemarcheerd, waar de uitreiking der prijzen plaats vond. Den geheelen dag heerschte te Den Oever een ge zellige drukte, vooral doordat velen van den vasten wal naar Wieringen gekomen waren om deze feesten mee tc maken. Een geanimeerd bal in de diverse inrichtingen was een waardig slot van dezen schitterend geslaagden tweeden feestdag. Maandagavond was er voor variatie gezorgd, toen door de muziekvereeniging Apollo een uitvoering werd gegeven, waar zeer velen aanwezig waren. Heden, Dinsdagavond zal als sluiting dezer feesten een concert worden gegeven in de Kapel door dc Man dolineclub. Zaterdagavond werd wegens baldadigheid een Zuiderzeearbeider door de politie opgepakt en een gratis nachtverblijf gegeven. zoodat ook het officeel welkom kan worden toegeroe pen aan Dr. van Balen Blanken, waar hoogen prijs op gesteld wordt. Spr. wenschte een dronk te wijden aan den jarigen voorzitter, waarbij de muziek van de „Kleine Kapel" een „Lang zal hij leven" speelt, waarmede allen instemmen. De heer T. Kostelijk, voorzitter van „Vrienden kring", sprak nog eenige woorden van welkom in het bijzonder tot den eere-voorzitter. Als laatste spr. verkreeg het woord de heer De Vries van de kolfclub „Graveland", die dankte voor de vriendelijke wporden tot zijn vereeniging gespro ken. Naast den heer Kalker komt de eer voor op richting van de nieuwe club ook toe aan den heer Koperdraat, die nog maai- kort geleden een nieuwe kolfbaan heeft laten maken. Spr. hoopte, dat de club te Graveland nog eens de eer mocht hebben den Nederlandschen Kolfbond te ontvangen. (Applaus). Hiermede was de officieele opening ten einde. Ver dere bijzonderheden van de wedstrijden volgen in ons blad van morgen. Biljartwedstrijden te Noordscharwoude. Ter gelegenheid van de kolfwedstrijden werden ter afwisseling wedstrijden gehouden op de vlotbrug en biljartwedstrijden, waarvan de uitslagen Zaterdag als volgt waren. Biljarten; le prijs C. Swager, Noordscharwoude; 2e prijs Iv. Langedijk, Noordscharwoude; 3e prijs C. Pranger, Noordscharwoude. Vlotbrug; 1ste prijs T. Pranger, Noordscharwoude; 2e prijs C. Swager, Noordscharwoude; 3e prijs G. Langedijk, Oudkarspel. Begunstigd door mooi weer, hield Zondag 8 Sept. de Turnkring H.X.K. zijn Atletiekwedstrijden op het terrein van den heer Slikker. De uitslag was als volgt: Heeren. 100 Meter Hardloopcn (Nieuwelingen): le prijs F. v. d. Meij, P.P., Den Helder, 11.5 sec.; 2e prijs Sj. Westra, Z.S.C., Burgerbrug, 12 sec.; 3e prijs C. Pronk, idem, 12.4 sec.; 4e prijs L. D. de Snaijer, P.P., Den Helder, 12.50 sec.; 5e prijs K. Kossen, Z S C., Burger- brug, geen tijd opgen.; 6e prijs M. Nottelman, idem, geen tijd opgenomen. 400 .Nieter Hardloopen (Kampioenschap;: le prijs J. Schellinger, O.K.K., Den Helder, 59 sec.; 2e prijs M. Schenk, Olympia, W'waard, 63.4 sec.; buiten mede dinging A. Veen, P.P., Den Helder, 57 3 sec. 800 Meter Hardloopen (Vijfkamp): le prijs K. Schenk, Olympia, W'waard, 2 m. 7.9 sec.; 2e prijs Joh. Pennekamp, D.O.K E.V., Anna Paulowna, geen tijd opgen.; 3e prijs T. Mantel. Sparta, Winkel, 2 m. 30.3 sec. 3000 Meter Hardloopen: le prijs Jan Pennekamn, D.O.K.E.V., Anna Paulowna. 10 min. 31.2 sec.; 2e prijs Jo Pennekamp, idem, 10 m., 34.7 sec. Hinkstapsprong (nieuwelingen): le prijs A. Nottel man, Z.S.C., Burgerbrug, 12.63; 2e prijs M. Dekker, S.S.S., St. Maartensbrug, 12.34; 3e prijs A. Eriks, Z.S.C., Burgerbrug, 11.58; 4e prijs N. Kaan, Olympia, W'waard, 11.31. Hoogsprinen met aanloop (Vijfkamp en Kampioen schap): le prijs K. Schenk, Olympia, W'waard, 1.6734 M.; 2e prijs Iv. Kossen, Z.S.C.. Burgerbrug, 1.65 M.; 3e prijs J. v. d. Wijk, O.K.K., Den Helder, 1.6234 M. Speerwerpen (Kampioenschap): le prijs Jb. Fijn- hec/, Lycurgus, Schagen, 36.27 M.; 2e prijs J. v. d. Werf, idem, 35.47 M.; 3e prijs L. D. de Snuijer, P.P., Den Helder, 33.79 M. 4 X 100 Meter Estafette Wissel prijs): le prijs Pro Patrio, Den Helder, 48 sec.; 2e prijs O.K Iv, Den Hel der, 48.8 sec.; 3e prijs Z.S.C., Burgerbrug, 49.2 sec. Uitslag 5-kamp: le prijs K. Schenk, Olympia, W'waard, 60.7 punten; 2e prijs M. Schenk, idem, 27 p.; 3e prijs T. Mantel, Sparta, Winkel, 26.3 p. Jongens. 60 meter hardloopen: le prijs W. Schcne; 2e prijs P. Meits; 3e prijs P. Biesboer; 4e prijs J. de Boer; 5e prijs J. Kistemaker; 6e prijs C. de Geus. Hoogspringen met aanloop: le prijs W. Schene, 1.30 M.; 2e prijs J. de Boer, 1.2734 M.; 3e prijs P. Meits, 1.2734 M.; 4e prijs P. Bart, 155 M.; 5e prijs P. Biesboer, 1.22% M. Meisjes. 50 Meter Hardloopen: le prijs M. Labout; 2e prijs T. Peereboom; 3e prijs R. Eriks; 4e prijs G. Schek- kerman; 5e prijs A. Dekker; 6e prijs G. Ens. Verspringen met aanloop; le prijs M. Labout,

Schager Courant | 1929 | | pagina 5