Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Uit onze omgeving. WÏERÏNGERWAARD. HOOGWOUD. KOEGRAS. IANUEN01ÏK, tie, een reclame voor haar A.J.P. rijwiel. Een sports man zal gedurende de feestdagen een rijwiel voort bewegen, aan t' rijwiel is een kilometerteller beves tigd. Ieder mag nu gratis raden naar het aantal kilo meters dat de wegracer in al die uren en dagen zal afleggen. Wij verwijzen voor bizonderheden naar de advertentie in dit blad. Wij twijfelen niet of nog vele zaken zullen speciale attracties hebben uitgedacht om nieuwe klanten te trekken of bestaande clientèle te gerieven. De be zoekers doen goed, hun oogen wel den kost te geven. EEN NOG BETERE PRUS. Arie had bovendien in zijn loten van Schagerbrug de hoofdprijs op lot no. 1433, zijnde 2 paarden. De gelukkige winnaar is te Nibbixwoud woonachtig Droogte in Friesland. In de gemeente Schoterland zijn de slooten en de meeste landwijken droog, zoodat het vee op het land gedrenkt moet worden, met water van elders aange voerd. Nu beginnen ook putten en pompen op boerderijen droog te worden en de toestand wordt hier en daar nijpend. Wat de toestand typeert is wel dit, dat, wat nog niet eerder gebeurde, de eendvogels hun toevlucht namen tot den vijver op het buitengoed „Oranjestein" te Oranjewoud. Natuurlijk is dit wild door de droogte heel schaarsch; de eendenjacht ging dan ook heel slecht. Door den lagen waterstand op de Compagnons vaart ondervindt de scheepvaart grooten hinder; doordat niet in wijken gevaren kan worden, moet menig boer nu per paard en wagen zijn hooi naar de boerderij brengen, wat hij anders veel gemakkelij ker en goedkooper per praam deed. De stortregens bij onweer zijn niet voldoende ge weest om in de behoefte aan water te voorzien. Na het onweer direct weer een droge periode, ieder prijst „het mooie weer", maar een paar dagen met kal- men regen zouden voor het veehoudersbedrijf in deze streken zeer welkom zijn. Een wilde jacht. OP EEN „ZEE-OFFICIER". Zaterdagavond deed een kleermaker te Leeuwarden bij de politie aangifte van een geval van oplichting. Bij hem was n.1. een zich noemend zee-officier ge komen, pas met de „Kortenaer" teruggekeerd uit Curagao, met verzoek onmiddellijk voor hem de uni form te maken van kapitein-luitenant ter zee, daar hij gisteren weer in Den Helder moest zijn. De kleermaker voldeed aan het verzoek en leverde hem persoonlijk de kleeding af. Een overjas kon Zaterdagavond wel afgeleverd worden aan een adres aan de Spoorstraat. Toen de jas daar bezorgd werd, bleek dat de zee-officier niet bekend was. Bovendien bleek aan de politie, dat de zeeman ook nog een of ficierspet te Leeuwarden had gekocht. Zondagmiddag keerde de commissaris van politie per auto naar Leeuwarden terug. Tusschen Garijp en Wartena gekomen, zag de heer Wesser, dat een zee-officier met een dame naderden. De commissaris stopte en herkende in den officier een „goede beken de", wien verzocht werd wel rechtsomkèerd te ma ken en mee te loopen naar Wartena. De officier voldeed hieraan, terwijl de heer Wesser langzaam meered. In Wartena gekomen, verliet de commissaris den wagen om den officier aan de po litie ter plaatse te kunnen overleveren. Toen de heer Wesser uit den wagen wilde stappen, maakte de of ficier van deze gelegenheid gebruik om er vandoor te gaan. Een wilde jacht ontstond. De vluchteling rende den polder in en draalde planken over de slooten achter zich af. Een veldwachter, inmiddels geroepen, zette den man na en de heer Wesser slaagde er in op den smallen weg zijn wagen te draaien om ook met een paar jonge mannen aan de achtervolging deel te ne men. Even vóór de brug over de Fonejacht ging hij langs een landpad nog 400 M. den polder in, in dè richting van de Langemeer, waar men den „officier"' eindelijk te pakken kreeg. Opnieuw werd de aangehoudene naar Wartena overgebracht en daar voorloopig opgeborgen in de veldwachterswoning. Later werd de man door de r< cherche van Leeuwarden afgehaald en ter beschik king van den commissaris gesteld. Aanrijding tusschen auto en trein. Dinsdagavond heeft op den onbewaakten overweg van den spoorweg MechelenTerneuzen, tusschen Clinge en Hulst een koopman, wonende te Clinge, ondanks fluitsignalen van de locomotief, den trein naar Hulst met zijn auto aangereden. De trein stopte en het personeel haalde den bewusteloozen bestuur der onder de wrakstukken van de auto vandaan en vervoerde hem naar Hulst, waar hij met een lichte hersenschudding in het R. K. Liefdehuis is opgeno men. Van den trein waren van den bagagewagen en het eerste personenrijtuig de treeplanken afgerukt. Paard stormt een barak binnen. Toen Dinsdagmorgen acht uur de troepen, voor (herhalingsoefeningen onder dc wapenen, in het ba rakkenkamp achter de infanteriekazerne te Ede voor ihet uitrukken stonden aangetreden, werd een der paarden voor den verbandwagen schichtig, waardoor de geheele bespanning kwam te vallen. De berijder kwam onder de paarden. Een der paarde, rukte zich los en drong in wilden ren een barak binnen, over kribben en tafels verliet het dier het soldaten- verblijf. Twee soldaten werden gewond. De gewonden, waarvan één vrij zwaar, werden on middellijk naar de ziekenzaal van het garnizoen over gebracht. Opheffing van tollen om Baam. B. en W. van Baarn deelen aan den Raad mede. dat zij reden hebben om te verwachten, dat de beide tollen op den straatweg tusschen Baarn en Hilversum met ingang van 1 Jan. a.s. zullen verdwijnen. Verder deelen B. en W. mede, dat zij zich gewend hebben tot de Commissie ingesteld door den Minis ter van Waterstaat, om onderhandelingen te voeren en voorstellen aan genoemden Minister doen om trent den afkoop van tollen, met het verzoek te bc- vorderep, dat ook tot opheffing der tollen op de we gen naar de Lage Vuursche worde overgegaan. Predikant vindt de kerk gesloten. Op het eiland Marken is Zondagmorgen een pre dikdienst, die in de Ned. Hervormde Kerk aldaar ge houden zou worden, door de houding van enkele ker- keraadsleden ernstig bemoeilijkt. Door het vertrek van Ds. van Woerden is de gemeente vacant, waar om de diensten worden vervuld door de consulenten uit den omtrek. Hierbij zijn ook vrijzinnige predikan ten en aangezien Marken meerendeels rechtzinnig is, werden deze predikanten reeds hij voorbaat ge waarschuwd dat hun overkomst niet werd gewenscht. Ds. Rensink van Broek in Waterland, wiens beurt het jl. Zondag was, gaf aan de waarschuwing geen gevolg en kwam toch. In den nacht van Zaterdag op Zondag waren echter hier en daar briefjes aange plakt, waarop men kon lezen dat Zondag om tien uur geen dienst zou worden gehouden, doch wel ruim een uur later, waarbij dan een candidaat zou voorgaan. Toen Ds. Rensink om tien kwam, vond hij dan ook de deur van de kerk gesloten. Hij bleef wachten totdat, deze ten langen leste werd geopend. Zoowel de koster an de organist weigerden evenwel medewerking bij den dienst te verleenen. Niettemin hield ds. Rensink een korte predikatie voor de ongeveer zestig aanwezigen. De dienst ver liep overigens zonder incidenten Tel. Uit de Staatsbagrooting voor 1930. De eindcijfers. De begrooting voor 1930 wijst voor den gewonen dienst aan in inkomsten f621.122.211, in uitgaven f611.982.091, zoodat een batig saldo is geraamd van f9.140.120; voor den kapitaaldienst in uitgaven f96.753.370, in ontvangsten f27.770.638, zoodat het na- deelig saldo bedraagt f69.982.732. De geheele dienst geeft dus een nadeelig saldo van f 59.842:612. Voorloopig geen belastingverlaging. Het batig slot vah den gewonen dienst wordt gere serveerd als „een spaarzamelijlc gevuld stootkussen om den schok van 1931 op te vangen", zooals de Minister van Financiën het uitdrukt. In 1931 n.1. zal de nieuwe wet op de financieele verhouding tus schen het rijk en de gemeenten in werking treden, welke groote offers zal vergen van 's Rijks schatkist. Van belastingverlaging kan in den eersten tijd dan ook bezwaarlijk sprake zijn. Lager onderwijs. De afdeeling Lager Onderwijs van de Onderwijsbe groting geeft een verhoogde raming met f8.634.329. Deze verhooging is voor f2.000.000 het gevolg van het herstel van het 7e lecrplichtjaar en voor f3.500.000 van de weder-invoerin^ van de leerlingenschaal der „technische herziening." Meer wordt gevraagd voor de opleiding van onder wijzers en onderwijzeressen f 133.322, voor het open baar gewoon en uitgebreid lager onderwijs f159.100 en voor de overige uitgaven betreffende het lager onderwijs f55.800. Defensie V/2 millioen hoog er. Op de begrooting van defensie is ruim 9 millioen voor nieuwen aanbouw voor de zeemacht uitgetrok ken. Voorts weer 4 millioen voor aanvulling en ver betering van de bewapening van het leger. Voor de herhalingsoefeningen in 1930 is bijna 12 ton uitgetrok ken. De verhooging van V/2 millioen moet in hoofdzaak worden toegeschreven aan de nieuwe bezoldigings regeling. Voorts vindt men op de begrooting van Waterstaat voor het Zuiderzeefonds nog f4.070.000 gevolg van de veranderde wijze van financieering dezer werken, waardoor voorshands tot en met het jaar 1934 een bedrag van f8.8 mil lioen op den gewonen dienst wordt uitgetrokken voor den afsluitdijk. De luchtvaart moet het ditmaal met f14.527 minder doen dan het vorig jaar het geval was. Landbouw enz. Voor landbouwonderwijs staat f262.558 meer op de begrooting dan een jaar geleden, voor Jen planten- ziektenkundigen dienst, en voor den boschbouw elk ongeveer f 100.000 meer. Voor een landbouwtelling is f75.000 uitgetrokken. Verhooging van de militaire maat regelen voor Curagao. De nota van den minister van financiën leert ons, dat de regeering voor Curagao f189.018 meer noo- dig acht dan een jaar geleden en wel ten gevolge van wijziging van de troepenformatie en andere maatregelen terzake van de militaire bezetting. In totaal zullen dc militaire uitgaven voor Cura<*ao f660.788 bedragen. De oplossing der Wethouderscrisis in Amsterdam. Na veel geschrijf en vergader is het overleg tusschen de Raadsfracties der S.D.A.P., Katholieken, Anti-Revo- lutionnairen en Vrijzinnig Democraten betreffende de samenstelling van het college van Wethouders tot stand gekomen op een gezamenlijk program. Dit program bevat o.a. de volgende punten: a. Bouw van 1500 woningen, als gedeeltelijke uit voering van een algemeen plan van woningbouw tot stel selmatige opruiming van krotten, in deze gemeente vereischt, waarvoor vermoedelijk een aantal van 10.000 woningen noodig zal zijn. Verhuring van deze woningen aan gezinnen, wier in komsten onvoldoende zijn om een dekkende huur te be talen, tegen een gemiddelde huur van ongeveer f 4 per week. b. Voortgezette bevordering van woningbouw door vereeniglngen op den voet der woningwet, of, indien noódig, met garantie van de gemeente, zulks mede ter voorziening in de woningbehoeften van de groote ge zinnen. c. Vervanging van het Armenhuis door een naar de eischen des tijds ingericht gebouwencomplex voor ouden van dagen. d. Uitbreiding van bet aantal waschhuizen, bad huizen en zweminrichtingen. e. Krachtige uitvoèring van het raadsbesluit betref fende de markt en de markthal voor den groothandel. Uitvoering van het raadsbesluit tot stichting van een markthal voor den kleinhandel. f. Bevordering van de medezeggenschap van het ge- meentepërsoneel. g. Voortgezette zorg voor de bestrijding van de wer keloosheid. Betreffende de begrooting 1930 is overeengekomen het volgende: I. het zoodanig wijzigen der begrooting voor 1930. dat, met handhaving van den factor der inkomsten belasting: a. de tariefsverlaging voor het gebruik van eleotri- teit, bedoeld in het voorstel-Boekman c.s., ook voor 1930 geldt; b. bij een eventueele herziening van de precario- verordening, hijschbalken, balcons en erkers niet als belasting-objecten zullen worden aangemerkt; c. met de verlaging van de pensioenbijdrage van het gemeentepersoneel voor het geheele jaar 1930 wordt rekening gehouden, ten einde het georganiseerd overieg verder in de gelegenheid te stellen in werkelijke vrij heid over de nieuwe overeenkomst betreffende de ar beidsvoorwaarden te onderhandelen: De wethouderszetels zullen als volgt worden bezet: 3 S.D., 1 R.K., 1 Anti-Rev., 1 Vrjjz. Dem. Tot Wethouders zijn gisteren gekozen: de drie sociaal-democratische oud-wethouders, do heeren: dr. F. M. Wibautf S. Rodrigucs de Miranda en Ed. Polak; de vrijzinnig-democratische oud-wethouder, de heer E. J. Abrahams; de roomsch-katholieke oud-wethouder Von Frytag Drabbe; en het anti-revolutionnaire raadslid, de heer J. Douwes Jz Allen namen de benoeming aan. Van de 37 uitgebrachte stemmen vereenigden de geko zenen 26, soms 27 stemmen op zich. Thans een sprinkhanenplaag in Britsch-lndië. Uit Londen, 18 September: Naar uit Karachi gemeld wordt, worden gedeelten van het Sindgebied, die eerst tengevolge van de over stroomingen van de Indus zijn geteisterd, door een nieuwe plaag bedreigd. Millioenen sprinkhanen heb ben zich neergelaten in het gebied van de overstroo mingen en bedreigen thans den geheelen oogst. Spoorwegongeluk in Tsjecho-Slowakije. Uit Pilsen, 17 September: Bij het binnenrijden van het station Protivin is een personentrein in botsing gekomen met een goederen trein. De locomotief en drie rijtuigen van den perso nentrein en de locomotief en een dienstwagen van den goederentrein ontspoorden. In het geheel werden 12 reizigers, 2 postbeambten en 4 leden van het spoor wegpersoneel gewond. Een stoker kreeg ernstige kwetsuren. Een auio in het water. Uit Brussel, 18 September: Vanochtend is na een nachtelijke fuifpartij een auto in de Brusselsche sluis gereden van het kanaal Brussel—Charleroi. De chauffeur is verdronken. Twee vrouwen, die eveens in de auto, een reclamewagen, za ten, konden gered worden door het spoedige en ener gieke ingrijpen van rijf Nederlandsche schippers, die ter plaatse met hun boot gemeerd lagen. Het zijn de gebroeders Bogaert, Koster, Lodewijk Scheele en Jan van Oost, allen uit Ierseke. De mijnontploffing in Lotharingen. NOG STEEDS GEVAAR VOOR EXPLOSIES. De oorzaak. Saarbrucken, 17 Sept. Omtrent de ontploffing in Klein-Rosseln wordt nader gemeld, dat het gevaar voor nieuwe ontploffingen nog geenszins geweken is Het vuur breidt zich onder de aarde uit en men is er nog niet in geslaagd de aangrenzende schach ten af te sluiten. Ook bestaat er gevaar dat de groot reserves ben zine en ontplofbare stoffen, die zich boven de ont- ploffingshaard bevinden, de lucht in zullen vliegen. Niemand waagt in de omgeving daarvan te komen. Bovendien kan men de voornaamste plaats des on- heils niet benaderen. Dichte rookwolken, waartus- schen dikwijls hooge vlammen krinkelen, stijgen uit de vernielde schachten op. Het werk moet voor lan- !gen tijd stop gezet worden. In totaal zijn er thans 23 zwaar gewonden en 28 lichtgewonden. De directeur-generaal van de mijn St. Charles te Klein-Rosseln verklaarde aan een vertegenwoordiger van de „Matin", dat de ontploffing van Zondagoch tend te wijten is aan nalatigheid van een arbeider, die een mijnkarretje in de schacht wilde laten af dalen, waarop een vat benzine stond. De arbeider meende, dat de liftkooi ter plaatse was en liet het mijnkarretje in de diepte vallen. Hierdoor is het vat benzine ontploft, waardoor de groote brand ontstond, die bijna drie uren duurde. ZWAAR WEER BOVEN PARIJS. Uit Parijs wordt gemeld, dat Dinsdagavond aldaar, na een droogte van bijna een maand, een ongewoon hevig onweer ls gevallen. Tal van straten stonden blank. Drama in de rechtszaal. EEN VADER VRAAGT DE DOODSTRAF VOOR ZIJN ZOON. Voor de jury-rechtbank te Digne stonden dezer dagen twee jeugdige vrienden terecht, de 18-jarige Ughetto en de 16-jarlge Mucha. En wel wegens het vermoorden van vijf menschen. De vader van Ughetto, als getuige gehoord, verklaar de, dat hij alles in het werk heeft gesteld om zijn zoon op het goede pad te houden, doch alles was tevergeefs geweest Zich tenslotte tot de jury wendende, zeide de rampza lige vader: Mijne heeren, ik ben een onteerd vader ik verzoek u mijn zoon ter dood te doen veroordeelen. Ughetto werd inderdaad tot de doodstraf veroordeeld terwijl zijn kameraad 20 jaar tuchthuisstraf kreeg. Steeds grootere vliegmachines. Uit New York wordt gemeld dat op het vliegveld Hasebrouck Height (New Jersey) de eerste proefvluch ten zijn gedaan met den nieuwen Fokker eendekker F 32. een der grootste landvliegtuigen ter wereld. De machine maakte verscheidene vluchten met 30 passa giers, twee bestuurders, één radiotelegrafist en een kok Het vliegtuig bevat twee keukens, één waschcabine en 30 fauteuils die in bedden kunnen worden veran derd. Een „gentleman-bandiet". HONDERD PERSONEN GEVANGEN GENOMEN DOOR VIER MAN. GIJZELAARS VRIJ GELATEN. DE JACHT BEGONNEN. Eenigen tijd geleden werd melding gemaakt van het optreden van een bandiet in de omgeving van de stad Trikkala in Griekenland. Op een goeden dag wist hij een honderdtal reizigers te overvallen en te berooven, waar na hij zijn slachtoffers naar de stad zond met de bood schap, dat hij vier millioen drachmen moest hebben, daar anders zes gijzelaars, die hij in zijn macht had gehouden, gedood zouden worden. Thans komt bericht uit Athene, dat de gijzelaars na een week gevangen te zijn gehouden, te Trikkala zijn teruggekeerd. Uit de Grleksche hoofdstad worden de volgende bij zonderheden gemeld over deze opzienbarende roovers- geschledenis. Zondagnacht zijn de gijzelaars in vrijheid gesteld. Zij zijn gevangen gehouden op een plaats ongeveer een uui verwijderd van de plek, waar het reisgezelschap werd overvallen. Bij hun vrijlating kregen zij bevel in het bosch te blijven en pas des morgens te vertrekken, op dat de roovers tijd zouden hebben zich uit de voeten te maken. Tot de gijzelaars behoorde o.a. senator Hadji- kaill, die vrijwel uitgeput is door de geleden ontberin gen. Maandag is de vervolging van de bandieten begonnen door een groote macht militairen en gendarmen. Men hoopt hun den weg af te snijden naar Macedonië, maar de kans daartoe wordt gering geacht tengevolge van de dichtheid der bosschen-in deze streken. Het reisgezelschap is overvallen feitelijk onder den rook van Trikkala. De laatste dagen zijn voortdurend menschen uit de omgeving naar de stad gekomen om er een toevlucht te vinden. Het bericht van de aanwezig heid van den beruchten bandiet heeft in de geheele streek een paniek verwekt. Het gevangen genomen gezelschap bestond uit 100 personen, mannen, vrouwen en kinderen, die zich ver deeld hadden in drie groepen, welke met een tusschen- ruimte van een kwartier hun tocht per ezel aan vaardden. Toen de eerste groep door een hollen weg trok, ver scheen plotseling van achter een rotsbolk een man, die een zwaren baard droeg. Hij legde zijn geweer op het gezelschap aan en beval allen af te stijgen, waarna hij zijn gevangenen in het nabijgelegen bosch bracht: wie zou trachten te ontsnappen zou worden neergeschoten De twee volgende groepen werden op dezelfde wijze ingerekend door den bandiet, die slechts over drie hel pers beschikte. Mannen, vrouwen en kinderen werden daarop geschei den. De eersten moesten alles afgeven wat zij bij zich hadden; de vrouwen en kinderen werd verzekerd, dat hun geen leed zou geschieden. Na de namen van zijn manlijke gevangenen te heb ben opgeschreven, koos hij er zes uit, die hem de voor naamste schenen (tot het reisgezelschap behoorden be halve de reeds genoemde senator en diens dochter, ver schillende zakenlieden met hun gezinnen); verklaarde dat hij een losprijs van vier millioen drachmen moest hebben en stelde 94 gevangenen in vrijheid. Bij hun aankomst in de stad drongen dezen er bij de politie op aan, niet te trachten Tzaza zoo heet de bandiet te arresteeren, vóórdat het losgeld was be taald, daar de gijzelaars zeker doodgeschoten zouden worden. Zondag is de bode met een gedeelte van het losgeld (Tzaza had het bedrag zelf al verminderd) naar de ber gen vertrokken en 's nachts volgde de vrijlating. En nu verkeert heel Griekenland in spanning naar den uitslag van de jacht op Tzaza. De man is 55 jaar oud. Eenigen tijd geleden is een prijs van een millioen drachmen op zijn hoofd gezet. In Juli dacht de politie reeds, dat men den onvindbare te pakken had, maar na een hevig gevecht, waarbij een politiebeambte gedood werd, wist Tzaza met de zijnen te ontkomen. Men vertelt elkaar nu het volgende staalje van Tza- za's eigenaardig optreden. De bandiet moet aan de moeder van den gedooden politieman 50.000 drachmen gezonden hebben, met een brief, waarin hij haar verzoekt dit geld aan te nemen als een kleine compensatie zijnerzijds, daar de staat toch nooit zorgde voor zijn dienaren, die als slachtoffer van hun plicht vallen. Hsbd. BRAND BIJ DE ANGLO AMERICAN OLL. Londen, 17 Sept. De bestuursleden van de Anglo American Oil Cy. zijn vanmiddag in twee aan de maat schappij toebehoorende vliegtuigen naar Huil vertrok ken om den grooten brand in het petroleum-depot in de nabijheid van de rivier de Humber gade te slaan. De tank, die ontplofte, bevatte een millioen gallons benzine en zal geheel moeten uitbranden, hetgeen, naar geschat wordt, 48 uur zal duren. De brandweer tracht de uitbreiding van den brand naar een anderen tank te voorkomen door het gebruik van chemicaliën, daar water volkomen nutteloos en zelfs nadeelig kan zijn. De in da rivier liggende tank schepen worden weggesleept. De brand duurt voort Naar uit Huil gemeld wordt, duurt de brand nog steeds voort. Men vreest ernstig, dat het vuur naar de nabij gelegen tanks zal overslaan. De brandweer is bezig een hoogen aarden wal om de brandende tank op te werpen om bij het bezwijken van de wanden van de tank te voorkomen, dat de brandende petroleum weg vloeit. Alle schepen in de haven werden uit de gevaar lijke zóne verhaald. De aanstaande vlootconferentie. DE UITNOODIGINGEN VERZONDEN. Londen, 18 Sept. Minister MacDonald heeft de re geeringen van Frankrijk, Italië en Japan er van in kennis gesteld, dat aan de Engelsche ambassadeurs te Parijs, Rome en Tokio instructies zijn gegeven de drie regeeringen uit te noodigen tot deelneming aan een Vijfmogendheden-conferentie ter bespreking van de be wapening ter zee. De regeering der Vereenigde Staten zal haar ambassadeurs in de betreffende landen de zelfde instructies geven. De regeering van de Vereenigde Staten en Engeland zullen alle bijzonderheden van de tusschen haar ge voerde onderhandelingen aan de conferentie voorleg gen en er daarbij op wijzen, dat een gunstig resultaat slechts door de welwillende medewerking van de drie andere landen bereikt kan worden, vooral wat betreft de beperking van het tonnage der torpedojagers en duikbooten. Volgens berichten uit Washington werd in offici- eele kringen de hoop uitgesproken, dat de meeningver- schillen tussehen Frankrijk en Engeland door directs onderhandelingen voor Januari zullen zijn bijgelegd. Woensdagavond werd in het café van den heer Jb. Borst te Breezand, ten overstaan overstaan van den al hier gevestigden Notaris J. van der Knaap, publiek ge presenteerd een woon- en winkelhuis met twee per- ceelen bouwterrein, staande en gelegen aan de Zand- vaart te Brezand en eigendom van den heer Jb. Jonker. Het geheel werd in combinatiën in bod gebracht op f 9995.en voor dat bedrag opgehouden. Uitslag van het gemaskerd bal, gehouden op Maan dag den 66den September j.1. ten huize" van den heer K. Renooij, kastelein aan de Gouwe, alhier. Hieraan werd deelgenomen door 28 personen. Eenlingen: le prijs sprokkelaarster, mej. N. Zander Glas, 2e prijs Toreador, de heer J. Mol, 3e prijs, de nacht, mej. G. Bossen. 4e prijs Harlekijn, mej. E. Bakker, 5e prijs, de verdwijnende molen, mej. G. Heggelaar en 6e prijs Haremdame, mej. G. Silver. Voor paren: le prijs, Hoe Grootmoeder en Grootvader te bed gaan, J. Baron en echtgenoote, 2e prijs, Pierretta en Pierrot, P. Langedijk en echtgenoote, 3e prijs voor heen en thans, mej. T. Glas en mej. O. Slagter Cd. Voor groepen: le prijs Michellngroep, mej. S. Glas Slagter en de heeren J. Glas Gz. en Jb. Slagter. Jubileum. Op 1 October a.s. zal de heer P. Brouwer, postbode alhier, den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij de posterijen in deze gemeente als zoodanig werd be noemd. Waar deze man bekend staat als een zeer be reidwillig persoon, zal het hem dien dag wel niet lan belangstelling ontbreken. Ten overstaan van Notaris A. M. Engelmann te Nieuwediep had Woensdag in het café van den heer Ruitenberg de verkooping plaats van: le. een woonhuis en erf aan de Kooij, ter grootte van 2.10 Aren, koopers werden de heeren L. Kuit e* R. Trorap te Julianadorp voor f3450; 2e. een nieuw gebouwde timmermanswerkplaats met erf aan de Kooij, ter grootte van pl.m. 2.90 Aren; kooper werd de heer P. Voorthuizen voor f 1130. NOORDSCHARWOUDE. Woensdag werd hier voor de tweede maal gelegen heid gegeven tot kostelooze inenting, waar een druk gebruik van is gemaakt. Velen zien dus blijkbaar in, dat het goed is dit tegen de alastrim te doen

Schager Courant | 1929 | | pagina 6