WIE HARENKARSPEL. ZIJPE. ANNA PAULOWNA. WIERINGEN. EERSTE KAMER. TWEEDE KAMER. E 1 Marktberichten. Binnenlandsch Nieuws. Inbreker aangehouden. VERKEERSONGEVALLEN. Veertig jaar op de Graanbeurs. Ritmeester Colenbrander gevallen. Minister Donner over Giessen-Nieuwkerk Het 3e Eeuwfeest van den Polder Heerhugowaard. Het tweede postvliegtuig gestart De aanvulling van het servies. Gemengd Nieuws. Nieuwe branden te Berlijn. GRATIS. Politie. Gevonden: een portemonnaie, inhoudende een sleutel en eenig kleingeld. Inlichtingen ter secretarie. De watermolen van den polder Woudmeer is bij in schrijving voor afbraak verkocht aan de heeren J. van Stipriaan en Co. te Schagen, voor de som van f 457.50. Dit is in korten tijd reeds de vijfde molen, die in deze gemeente verdwijnt. Als tijdelijk onderwijzeres aan de O.L.-school te SL- Maartensbrug, is werkzaam gesteld Mej. G. A. Lek. VAN EWIJCKSLUIS. „De nieuwe weg naar Wieringen wordt geopend." Dat gerucht was al meerdere malen gegaan, meest al met vermelding van dag en uur, waarop dit zou plaats hebben, erbij. Maar telkens bleek het een loos gerucht te zijn, want hoewel herhaaldelijk aan gekondigd, het ging telkens niet door. Of deze ge ruchten dan op onwaarheid berusten? Och neen, dat niet, maar „de brug'' (en die maakt toch een deel van den weg uit, nietwaar), welnu, „de brug" bleek telkens nog niet geheel volledig afgewerkt te zijn. Met „de brug" nu is bedoeld de nieuwe bascule- brug, die over de westelijke doorvaart van het brug- gencomplex is aangebracht. De Oostelijke doorvaart is door ecne vaste brug overdekt, die, voor zoover thans reeds noodig, reeds eenigen tijd gereed is doch met de basculebrug wilde het niet zoo goed vlotten als gehoopt was. Deze basculebrug, die bij ieder, die de werking er van gadeslaat, onverdeelde bewondering opwekt, is een meesterstuk van^teca- niek, waarmee de leverancier, „Werkspoor" te Utrecht, zeker geen oneer zal inleggen. Het stellen er van nam echter meer tijd( dan verwacht was, waarvan het onvermijdelijk gevolg was, dat de weg, hoewel voor zoover noodig gereed, nog niet kon worden opengesteld. Nadat echter Dinsdagnamiddags de brug gereed ■was gekomen, kon Woensdag het verkeer worden omgelegd, hetgeen dan ook 's morgens, ongeveer half zeven, heeft plaats gehad. De tijdelijke verbindings- dam naar den afsluitdijk, welke sinds 1925 voor het verkeer is gebezigd, heeft zijn diensten verricht en zal nu spoedig worden weggebaggerd. Nu de ingebruik-neming van den nieuwen (en du- renden) verkeersweg een feit is geworden, past het, er hier een en ander van mede te deelen. De straat weg, die vanaf de v. Ewijcksvaart bij den Stoomweg in eenigszins gebogen richting naar den Balgdijk en het Balgzandkanaal loopt, heeft over zijne volle lengte een breedte van 6 Meter. Alleen aan de over zijde der brug, waar op den 4 Meter breeden straat weg, welke langs den afsluitdijk loopt, wordt aange sloten, moest noodwendig, doch slechts over korten afstknd, de voor die aansluiting noodige versmalling worden toegepast. Naast dezen straatweg zullen nog afzonderlijke rijwielpaden worden aangebracht. De brug, zoowel het vaste gedeelte als de bascule brug heeft eveneens eene rijvlak-breedte- van 6 M. Hiernaast komen nog de trottoirs, die wat de vaste brug betreft, later nog zullen worden aangebracht. Bij de basculebrug zijn deze reeds aanwezig. Het dek der vaste brug bestaat uit een zwaren vloer van ge wapend beton, afgedekt met een asphaltproduct, ter wijl de basculebrug van een houten dek is voorzien. Ter weerszijden van de brug zal langs een gedeelte van de straat aan beide zijden nog een tegeltrottoir worden aangebracht, wat aan de veiligheid van het verkeer zeer zeker ten goed zal komen. Algemeen was verwacht, dat de straat, die geheel op nieuw werk is aangelegd, wanneer deze aan het zware verkeer zou worden blootgesteld, al zeer spoe dig grondig in elkaar zou liggen. Algemeene ledenvergadering van do burgerbrand- waarborgvereeniging te Wieringen, gehouden op j.1. Woensdagmorgen in Hotel de Haan te Hippolytushoef. Aanwezig zijn slechts 9 personen. De voorzitter, de heer Br. Kat, opent de vergadering met hartelijk welkom en verzoekt den secretaris, den heer W. de Vries, de notulen der vorige vergadering te willen voorlezen. Deze worden na gelezen te zijn, on veranderd goedgekeurd. Daarna volgde rekening en verantwoording van den penningmeester J. N. Bruul. De ontvangsten bedroegen f 6946.65 en de uitgaven f 3070.20, zoodat er een batig saldo is van f 3876.43. Zonder op- of aanmerkingen wordt de rekening onder dankzegging goedgekeurd. Na nog enkele huishoudelijke besprekin gen en de rondvraag, welke niets opleverde, sluit voor zitter de vergadering, met dank voor de opkomst. SCHAGEN, 19 Sept. 4 paarden f150350, 5 stieren f160300, 25 geldo- lcoeien, mag. f140—260, 154 idem, vette f250430, 15 kalfkoeien f200—340, 17 pinken f 100—150, 9 graskal veren f 40—90, 19 nuchtere kalveren f 1425. 30 schapen, magere, f 3338, 338 idem, vette f30—41, 548 lammeren f24—30, 3 varkens, mag. 2S idem, vette p K.G. f 0.84—0.87, 151 biggen f20—32, 7 konijnen f 0.502, 185 kippen f 0.501.25, 10 een den, haantjes f0.251, 57 Kg. boter f2—2.20. WINKEL, 18 Sept Appelen f 38, peren f 211, pruimen f 616, toma ten f 2—5, augurken f 613, slaboonen f 3—6, snijboo- nen f 511, kool f 12, uien f 1.502 per 100 pond, an dijvie f 3—4, komkommers f 36, wortelen f 34 per 100 stuks. ALKMAAR, 18 Sept. Andijvie f 0.502.20, per 100 stuks, appelen f 311.40 per 00 Kg., augurken f 5.6016.40 per 100 pond, bloem kool I f 5.9010.40, II f 1.502.90, groene kool f 2.606, kropsla f 1.506.60, komkommers f 3.6010.80, melop- nen f 1123, per 100 stuks, prei f 5.609.10 per 100 bos, postelein 721 cent per bakje, pruimen 1121 cent per 100 pond, roode kool f 36 per 100 Kg., selderie f 1.90 per 100 bos, spinazie 531 cent per bakje, snijboonen f 514, dubbele spercieboonen f 2.108.40, per 100 Kg., tomaten A f 4.10, B f 4.20, C f 2.10, per 100 pond, wor telen f 5.4011 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Sept. Schotsche muizen f 2.10—2.90, bl. eigenheimers f 2.60 3.10. schoolmeesters f 3.30, drielingen t 2.803.10 per 100 Kg., bloemkool f 6.7014, H f 1.201.90 per 100 st., roode kool f 4.20—7.40, gele kool f 4.606.60, wite kool f2—2.90, uien f 3.10—3.60, drielingen f 3—3.20, nep f 1.50 4.60, slaboonen f 6.50—13.10, wortelen f 2.90—3.20 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 16000 Kg. aardappelen, 34000 stuks bloemkool, 52000 Kg. roode -kool, 27000 Kg. gele kool, 52500 Kg. witte kool, 10000 Kg. uien, 4400 Kg. slaboo nen, 2475 Kg. wortelen. WARMENHUIZEN, 18 Sept Schotsche muizen f 1.903, drielingen f 2.60, grove f 1.801.90, graafjes f 2.40, blauwe aardappelen f 2.80, roode kool f 37.20, witte kool f 22.50, nep f 3.60-^ 4.10, uien f 3.203.50, drielingen f 3.203.30, grove uien f 3.60, slaboonen f 58.20 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 6950 Kg. aardappelen, 10600 Kg. roode kool, 16400 Kg. witte kool, 4425 Kg. nep, 4200 Kg. uien, 1000 Kg. slaboonen. NOORDSCHARWOUDE, 18 September 1929. Schotsche muizen f 2.10—2.70, eigenheimers f 1.80, bl. dito f 2.60, bl. aardappelen f 2.80, drielingen f 2.70 2.90, uien f 2.90—3.50, drielingen f 2.60—3, grove f 3.30— 3.50, gele nep f 4.504.60, spercieboonen f 7.6013, peen f 2.603.30, kleine f 2.302.50, roode kool f 2.807, witte kool f 2.40—3.50, gele kool f 3.30—7.30, alles per 100 K.G. Bloemkool f 3.40—7, per 100 stuks. Aanvoer: 18600 K.G. aardappelen, 2080Q K.G. uien, 130C K.G. spercieboonen, 2300 K.G. peen, 58200 K.G. rood® kool, 19400 K.G. witte kool, 14200 K.G. gele kool, 1500 stuks bloemkool. AMSTERDAM, 18 Septem/ber 1929. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 325 vette kalveren, le kw. f 11.04, 2e kw. f 0.901, 3e kw. f 0.76—0.8, 43 nuchtere kalveren f 1118, 410 varkens, vleeschvarkens van 80110 K.G. f 1.031.04, Zware varkens f 11.01, vette varkens f 0.99—f 1. De Rotterdamsche politie heeft in de Lange To renstraat aldaar een Rus aangehouden, die de aan dacht trok van eenige rechercheurs, omdat hij met een zware actetasch liep. De tasch bleek bij onder zoek een partij tafelzilver te bevatten, die afkom stig is van een inbraak, die in den nacht van 6 op 7 Sept. in een villa te Amersfoort is gepleegd. In het Duitsche logement in de binnenstad, waai de Rus woonde, zijn nog gevonden een partijtje ko pergeld, postzegels, buitcnlandsche munten en gou den" snuisterijen die eveneens van die inbraak af komstig zijn. De Rus heeft den laatstcn tijd in ver schillende landen van Europa verblijf gehouden. Hij is naar Amersfoort getransporteerd. Onder een tram. Woensdagavond is op de Ceintuurbaan bij den Amsteldijk te Amsterdam, een 50-jarige wielrijder onder een motorwagen van lijn 4 geraakt. De man is zwaar gewond naar het O.L.V. Gasthuis vervoerd, waar hij spoedig na aankomst is overleden. Door auto overreden en gedood. Op den Buiksloterweg zijn Woensdagmiddag twee jongens door een auto overreden. Een hunner werd gedood, terwijl de ander slechts licht gewond werd. Eergisteren werd de heer P. Koomen uit Spanbroek op de Graanbeurs te Amsterdam gehuldigd in ver band met het feit, dat hij vóór veertig jaar voor het eerst deze beurs bezocht. BIJ HET CONCOURS HIPPIQUE TE ZELHEM. Woensdagmiddag stortte, tijdens het concours-hippi- que te Zelhem, bij den zoogenaamden Ierschen wal, de bekende internationale ritmeester A. T. Colenbrander uit Ginneken van zijn paard. Hij kreeg bij den val nog een trap van het paard op de borst. Dokter Van de Poest Clement uit Zelhem verleende de eerste hulp en con stateerde beschadiging van het ruggemerg in de len denstreek, waardoor het onderlichaam en beenen ver lamd zijn. Ritmeester Colenbrander is onder leiding van luitenant Cnopius terstond naar het Diaconessen-Zieken huis te Arnhem overgebracht. Ritmeester Colenbrander nam met „Mascotte" deel aan het behendigheids-springconcours voor officieren en heerrijders. Hij had het parcours bijna voor de tweede maal afgelegd, toen hij bij den Ierschen wal de sprong verkeerd nam en in te schuinen stand op den wal te recht kwam. Bij dien sprong brak het singelband, Rit meester Colenbrander gleed daardoor van de hindernis, waarbij „Mascotte" boven op hem viel. Ritmeester Colenbrander schreef het ongeval zelf toe aan de te smalle hindernissen. Vooraf had hij zich reeds uitgelaten, dat hij tegen deze hindernis (twee slooten van twee meter breedte met een wal er tusschen) op zag, daar het paard daaraan niet gewend was. Ritmees ter Colenbrander is in het diaconnessenhuis te Arnhem opgenomen, waar op dit oogenblik nog een diepgaand onderzoek naar zijn toestand wordt verricht door de doktoren Emous en Charbon. De patiënt is zeer pijn lijk. Na het voorloopig onderzoek van de doktoren is ge bleken, dat de verwonding van ernstigen aard is. De wervelkolom is gekwetst en de beenen zijn eenigszins verlamd. Er kon nog niet worden vastgesteld of het ruggemerg beleedigd is. Heden zal een Röntgenonder zoek worden gedaan. DE GEHEIME RAPPORTEN IN STRIJD MET DE WET. Het Eerste Kamerlid mr, Mendels heeft tot den mi nister van Jusitie schriftelijke vragen gericht met be trekking tot de geheime (niet bij het dossier gevoegde) politierapporten ln de strafzaak tegen Klunder en Teu- nissen. Minister Donner heeft op deze vragen aanstonds ge antwoord met de mededeeling, dat hij tot dusver de behandeling der bedoelde zaak slechts uit de couranten verslagen heeft kunnen volgen. De kwestie der geheime politierapporten heeft daarbij ook zijn aandacht getrok ken. Een handelwijze, als hier gevolgd zou zijn, ware zoo wel met het oude als het nieuwe Wetboek van Straf- vordereing in strijd. Zoodra de stand van de behandeling der zaak hem vergunt op meer rechtstreeksche gege vens te werken, zal de minister zich ernstig rekenschap geven van het geheele verloop dezer zaak en van de vraag welke momenten daarin zijn, die tot maatrgelen van algemeenen of bijzonderen aard aanleiding moeten geven. Het in de vragen te berde gebrachte punt zal daarbij ook zijn aandacht hebben. Met het oog op een en ander wenscht de minister zich thans van nadere preciseering omtrent te treffen voorzieningen te ont houden. De feesten slagen wonderwel en worden in vroolijke. doch gepaste feeststemming door vrijwel de geheele bevolking medegevlerd. Ook het bezoek van vreemde lingen is groot, zoodat het vol is in „de Waard". De avondfeesten op het feestterrein, die door hel mooist denkbaar zomerweer worden begunstigd, trekken drommen van mensdhen. De plaatselijke vereenigingen, die er voor in aanmer king komen, verleenen spontaan hare medewerking. Den eersten avond was het het fanfare-corps Hugo, dat het programma inzette met opgewekte en goede muziek; dan volgden zangnummers van de Mannen- zangvereeniging, Directeur de heer Tromp en Volks zang, onder leiding van den heer P. van Schaick. Een tooneelstuk werd opgevoerd door de Tooneelvereeniging ,,'t Kruis", en tot besluit klonk de opgewekte muziek van de Harmonie „Kunstkring". In de pauze werden de Oud-Hollandsche dansen weer uitgevoerd, onder uitbundig succes. Een keurig programma vormde zoo het een met het ander, van 8 tot 11 uur en toen werd het feest in de verschillende lokaliteiten voortgezet. Woensdag om 2 uur op het feestterrein samenkomst van alle schoolkinderen, honderden kleuters werden feestelijk onthaald, een tooneelstuk je werd voor hen opgevoerd, enz. enz, Het was een drukte en een vreugde van belang. Geen wonder dat honderden opgetogen ouders dit kinderfeest gadesloegen en mede deelden in de vreugde en de vroolijkheid der groote kinderschare. De tentoonstelling trok weer een zeer talrijk bezoek, zoomede de harddraverijen, iets nieuws voor de Waard, waarvan de uitslag hieronder wordt vermeld. 's Avonds weer avondfeest in den zelfden geest als Dinsdagavond. Het zijn alleen andere vereenigingen, n.1. de Harmonievereeniging „Kunstkring", het dubbelman- nenkwartet „Willen is Kunnen," dir. J. Jong; de too neelvereeniging „Prins XI." het mannenkoor onder di rectie van den heer J. v. Schaick: het gemengd koor „Zanglust" onder dezelfde directeur, en tot besluit het fanfarekorps „Hugo." Ook nu weer werden in de pauze de Oud-Hollandsche dansen uitgevoerd. Ook dezen avond weer was het feestterrein druk be zocht. Het is gezellig langs Hugowaard's wegen, vooral in de kom, om en bij het feestterrein, waar verschil lende tuinen en gevels een aardige verlichting en ver siering vertoonen. Over het algemeen verloop kan de festcommissie te vreden zijn. De regeling is uitstekend, alle commissies kwijten zich met ambitie van hare taak en... het bezoek is groot, zoodat verwacht mag worden, dat aan 't eind ook de financieele uitkomsten redenent .tot tevredenheid zullen geven. Donderdag (heden) is het de dag der volksspelen. Eerst 's morgens ringsteken en sleuteltrekken, dan des middags de volksspelen voor jongelui, jongens en meis jes, en voor dames en gehuwde paren. Deze volksfeesten worden weer opgeluisterd door mu ziek. We twijfelen niet of een enorme belangstelling zal het programma ten deel vallen. Om 6 uur is 't sluiting der tentoonstelling, doch een avondfeest volgt nog als besluit van dit schitterend polderfeest. Het avondfeest is weer in den geest van de vorige avonden, ditmaal komt echter de gymnastiek- vereeniging „Tavenu" met reidansen en zullen de zang koren gezamenlijk zingen en de muziekcorpsen geza menlijk spelen. Een vuurwerk zal tijdens fle avondfeesten worden af gestoken, en als dan 't programma is afgewerkt, zal de voorzitter de sluitingsrede uitspreken. En dan behoort dit 3e eeuwfeest van den Polder Heer hugowaard weer tot het verleden. Woensdagmiddag werden ter gelegenheid van het Derde Eeuwfeest ter herdenking der droogmaking van den polder, Kortebaan-draverijen gehouden. Om 2 uhr ongeveer werd onder overgroote belang stelling en begustigd door prachtig zamerweer, aange vangen met Draverij A, waarvan de prijs f 250.was. In het eerste rit werd de heer De Vlieger reeds afge worpen, zonder evenwel letsel te hebben bekomen. Na eenige zeer spannende ritten werd de prijs gewon nen door „Prinses Olga", eigenaar D. de Vlieger te Nieuw-Vennep. Na een kleine pauze werd begonnen met draverij B, waarvan de prijs f 200 bedroeg. Deze werd gewonnen door Saly Harvester, eigenaar B. de Vries te Heeren veen. Van draverij C werd de prijs van f 150 gewonnen door Idylle, eigenaar J. M. Schoon te Medemblik, de prijs van f 75, door Koosje W., eigenaar T. Vos te Ben- nlngbroek, en de prijs van f 50 door Konora, eigenaar D. Pronk te Rotterdam. Opgekomen waren 23 dravers. De regeling berustte in goed handen, zoodat de drave rijen een zeer vlot verloop hadden. Het fanfarecorps H.U.G.O. zorgde voor muzikale af wisseling. Hedenmorgen, tegen het aanbreken van den dag is het tweede postvliegtuig voor Indië, de PH AEÓ, voor zijn groote vlucht naar het Oosten gestart. Behalve een aantal leden der K.L.M. waren er nog eenige honderden belangstellenden die het vertrek gadesloegen. Te 6.08 uur startte het vliegtuig en verdween spoedig in den ochtendnevel. Het vliegtuig had 131 K.G. post aan boord. Wat ,W. L." beteekent! .Het gebeurde op een of ander seinhuis, vertelt „Spoor en Tramwegen". In den loop der jaren was het theeservies, dienen de voor morgen-, middag- en nachtgebruik, min of meer in het ongereedc geraakt.. De koppen waren nog compleet, zij het ook eenigszins schilferig en ge havend. Doch de schotels hadden het in de hitte van een langdurig gevecht afgelegd. Voor de dagelijksche visite, die zich uitstrekte tot en met den onderchef, was dat, bij gebrek aan beter, nog goed genoeg. Een enkele maal, met Paasch- of Pinkster, kwam er hoog bezóek. De „stille reserve" was nog niet zóó ver gegroeid, dat tot algeheele vernieuwing kon worden overge gaan en wachtte dit laatste nog op betere tijden of op één-of-andere schenking onder vruchtgebruik. Tot op een mooien avond de inspecteur boven kwam, juist op het oogenblik dat er thee geserveerd werd in een onberispelijk half-dejeunétje van donker graniet Waarop de initialen: W. L.! Nu zijn dc in-een-gestrengelde goed-Hollandsche let ters W. L. de uiterlijke vertegenwoordigers van de groote Fransche maatschappij, welke ons de eer aan doet, met hunne wagens op onze lijnen te willen rijden. Zoodat de aanwezigheid van enkele deelen van een servies, stammende van vreemden bodem, een eenigszins précairen toestand schiep. „Hoe of dat hier aanwezig kon zijn!" En zooals altijd en overal een passend deksel op een pot gevonden kan worden, zoo kwam hier een eigenaardige bijkomstig omstandigheid aan het licht, welke totale redding bracht. Een der seinhuiswachters heette toevallig: Willem Lamper. En prompt op de vraag volgde het bescheid: „Wullem heeft wat rommel-van-z'n-eigen mee van huis genomen!" HET SPOORWEGONGELUK TE MUNCHEN. De verdachten vrijgesproken. De rechtbank te Munchen heeft, naar Wolff meldt, de spoorwegbeambten, die terecht hebben gestaan in ver band met het spoorwegongeluk aldaar, vrijgesproken. Nn de motiveering van het vonnis werd naar een V.D.-bericht meldt gezegd, dat de technische inrichtin gen van het centraalstation van Munchen onvoldoen de waren, terwijl bovendien van het te kleine personeel te veel werd verlangd* BOOS OPZET IN HET SPEL? Branden, die snel een grooten omvang aannemen volgen elkaar te Berlijn thans zoo snel op, aldus een Wolff-bericht, dat men haast niet meer kan geloo- ven aan een toevalligen samenloop. Gistermorgen om 7 uur brak in een tegenover het „Kriminalge- richt" in Moabit gelegen groot huis een brand op den zolder uit, die zich met groote snelheid uitbreidde. Vlammen van 20 m. hoog sloegen uit. De brandweer had uren werk eer zij het vuur meester was De uit breiding van den brand werd bevorderd door de om standigheid, dat in een deel der zolderkamers de omvangrijke dossiers van den in het huis wonenden advocaat in strafzaken, Bahn, waren geborgen. In den loop van den morgen geraakten in de Ka- merunerstrasse de groote opslagplaatsen van twee steenkolenfirma's in brand. Ofschoon er van den morgen af op het terrein ver scheiden arbeiders werkzaam waren, werd de brand eerst betrekkelijk laat ontdekt en toen de brandweer verscheen was reeds een groot deel der brandstof- loodsen geheel vernield. De recherche heeft een grondig onderzoek inge steld. ZWAAR WEER IN ESSEX EN KENT. Zware stormen en geweldige regenbuien zijn over Zuid-Oost Engeland losgebarsten met uitzondering van. Londen, waar slechts een paar onbeteekenende buitjes gevallen zijn. In de badplaats Southend was het gis termorgen half tien zoo donker, dat alle trams en win kels het electrlsch licht moesten ontsteken. Te Maidstone in Kent ontlastte zich een wolkbreuk, die een goed half uur duurde en in Sussex werden eeni ge dorpjes overstroomd. De storm heeft gewoed van Horham in Sussex tot Peterborough in Northamptonshire. POLITIE. Gevonden: Geldswaardig papier. In de Woensdag gehouden vergadering zijn 26 nieuwbenoemde leden door den voorzitter beëedigd. Daarna is z. h. s. aangenomen het voorstel om de Troonrede met een adres te beantwoorden, nadat de heer Wibaut (s.-d.) opgemerkt had, dat de sociaal democraten deze beantwoording ouderwetsch vinden en van geen politieke beteekenis. Daarna zijn de voorzitters en de ondervoorzitters der afdeelingen gekozen, zoomede de commissie van redactie voor het antwoord op de Troonrede. ZITTING VAN WOENSDAG. In de Woensdag gehouden vergadering zijn alle honderd leden toegelaten en beëedigd. Hierna was aan de orde het opmaken van de no minatie voor het voorzitterschap. Uitgebracht werden voor den eersten candidaat 7 stemmen blanco, 53 op den heer van Schaik, 8 op den heer Knottenbelt, 7 op den heer Marchant, 24 op den heer Heemskerk en 1 op den heer Beumer. De heer van Schaik heeft dus de volstrekte meerder heid. Voor den tweeden candidaat werden uitgebracht 5 stemmen blanco, 60 op den heer Schaper, 24 op den heer Heemskerk, 7 op den heer Knottenbelt, 2 op den heer Beumer en 1 op den heer Vliegen, De heer Schaper is dus de tweede candidaat. Als derde candidaat wordt na eenige stemmingen gekozen de heer Beumer met 58 van de 88 stemmen. De aanbeveling voor het voorzitterschap van de Tweede Kamer luidt dus: no. 1 mr. J. R. H. van Schaik,; no. 2 J. H. Schaper; no. 3 Beumer. VAN ZICH MET INGANG 1 OCTOBER 1929 OPGEEFT ALS LEZER VAN DE SCHAGER COURANT, ONTVANGT DE NOG VERSCHIJ NENDE NUMMERS VAN SEPT. LIED VAN DEN DAG. Een nieuw gelold. Als er een nieuw seizoen begint Dan gaan wij er op uit En wat de mode dan verzint, Dat wordt dan onze buit Wij koopen dan de nieuwste snit, Waar de modernste coupe in zit, Dat kost ons men'ge duit. Het allernieuwste dat er is, Dat is ons naar den zin 't Gemis is ons een ergernis, Het hebben een gewin. En ons verlangen blijft bestaan, Totdat daaraan eens is voldaan, Dan zitten w1 er mee in. Weer is er nu iets nieuws ontdekt Aan 's wereld firmament Wij worden uit den slaap gewekt, Dat nieuwe kost geen cent Een- nieuwe lente, een nieuw geluid, Wij gaan er allemaal op uit Nu dat is uitgelekt. Een winterjas met bont gevoerd Daarnaar is heel wat vraag. Daar wordt door ieder op geloerd, Die heeft een ieder graag. Maar och, er is niets aan te doen, Zoo aan 't begin van het seizoen Dan is de prijs niet laag. Of is het soms een nieuwe shawl Van heel moderne stof? Heerscht daarom soms zooveel kabaal, O, neen, Alastrim kost geen cent, U wordt gratis ingeënt. Met echte koepokstof. TROUBADOUR,

Schager Courant | 1929 | | pagina 7