HOOGWOUD. DERDE EEUWFEEST HEERHUGOWAARD. ANNA PAUL0WNA. LANGENDIJK. HARENKARSPEL. ZIJPE. BARSINGERHORN. WIERINGERWAARD. CALLANTS00G. WARMENHUIZEN. Roering in de sociaal-democratische Raadsfractie te Alkmaar. Ritmesster Colenbrander. Nonchalant en niet galant. Uit onze omgeving. f ROTTERDAM BESTEEDT MüXIOEN VOOR GRONDAANKOOP. }ii'' De gemeenteraad van Rotterdam heeft besloten, voor den prijs van f 8000 per H.A. een grondcomplex van 312 H.A. aan te koopen, gelegen onder Overschie. Hier mede is een bedrag van 2% millioen gulden gemoeid. VOORZITTER TWEEDE KAMER. Mr. Van Schalk benoemd. Rij K. B. is benoemd tot voorzitter der Tweede Ka mer van de Staten-Geenraal voor het tijdvak der te genwoordige zitting mr. J. R. H. van Schalk, lid van die Kamer. HET COLLEGE VAN B. en W. VOOR AMSTERDAM. In de Donderdagmiddag gehouden vergadering van het nieuwe college van B. en W. werden de functies als volgt ^derling verdeeld: dr. F. M. Wibaut: financiën en bedrijven. E. J. Abrahams: Publieke Werken en Handelsinrich tingen. S. R. Miranda: Volkshuisvesting en levensmiddelen- voorziening. J. Douwes Jr.: Maatschappelijke Steun en Openbare Gezondheid. J. H. A. L. von Frijtag Drabbe: Arbeidszaken, Brand weer en Statistiek. E. Polak: Onderwijs en Kustzaken* VERLOTING NIEUWE ZIEKENHUIS TE ALKMAAR Onafgehaalde prijzen. Van de verloting, 30 Mei 1.1. gehouden bij de opening van het nieuwe Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, zijn nog verscheidene prijzen niet afgehaald. Ieder, die nog loten heeft, gelieve de onder staande lotnummers te con troleeren. De prijzen kunnen nog tot 30 Sept a,s. afge haald worden aan het adres: Langestraat 60 te Alkmaar. Op de navolgende nummers zijn nog prijzen voorra dig. Gele loten a 25 cents: Nos. 312 696 923 943 1145 1212 1920 2012 2432 2642 2883 2985. Groene loten 10 cents: Nos. 78 98 222 263 350 463 534 536 674 675 677 680 761 860 1053 1440 1486 1627 1760 1802 1843 1858 1965 2058 2066 2072 2240 2255 2300 2343 2504 2524 2554 2584 2664 2828 2830. 4 LEDEN NEMEN ONTSLAG. Vrijdagmorgen hebben de heeren J. Westerbof, P. Dek'lcer, N. Schats en G. Veen, alle vier sociaal-demo craat, hun ontslag als raadslid ingediend. Als hun opvolgers zullen worden benoemd verklaard mej. Hellingman, mevr. Van 't Veer en de heeren P. Hoo- gerVboom en W. Bulens. Mevrouw Van 't Veer zal waarschijnlijk om gezondheidsredenen bedanken, en dan komt voor haar in plaats het oud-lid van den raad H. van Drunen. Het geschil in de soc.-dem. fractie loopt over het verschil van inzicht inzake de te volgen lijn in de gemeentepolitiek. Donderdagavond heeft de fractie een druk bezochte vergadering gehou den, waarin ook aanwezig was de heer J. Oudegeest, die voorstelde, een commissie van onderzoek te benoe men. Desondanks hebben de genoemde heeren hun ontslag als lid van den raad genomen. Ritmeester Colenbrander in in den loop van Don derdag met Röntgen-stralen onderzocht. Zijn toe stand is bevredigend. Er bestaat geen levensgevaar. MOTOR OVER DEN KOP GESLAGEN. Donderdagmorgen is te Witten (gem. Assen) een motor, waarop gezeten waren twee soldaten uit Stads kanaal, die op weg waren naar de schietbanen te .Witten, over den kop geslagen. De bestuurder had eenige wondjes en ontvellingen opgeloopen, doch de duorijder was in een sloot geslingerd. Hij werd be wusteloos opgenomen en in ernstigen toestand naar het Militair Hospitaal vervoerd. Dinsdag arriveerde in Maastricht een trein. Maar dat niet alleen: in een der wagens werd een tasch ■gevonden door een spoorman, zoo vertelt de „Limb. Koer.". Deze tasch bevatte niet minder dan één-en-dertig gouden dameshorloges mitsgaders vijftien heeren horloges, goud en zilver door elkaar. 't Was werkelijk een hoopje metaal bij elkaar, wat men niet graag zoo maar zou willen verliezen. De verliezer in quaestie voelde daar blijkbaar evenmin voor en haastte zich zijn eigendom te trachten terug te krijgen. Hij was natuurlijk overgelukkig, dat hij zijn goed terug kon krijgen. En uit pure dankbaarheid een andere beweeg reden is tenminste nauwelijks aan te nemen uit ■pure dankbaarheid dus, schijnt hij heel voorzichtigjes.. „dank je wel" gezegd te hebben 1 AUTO-ONGEVAL TE HILLEGOM. Donderdagnacht is op den Heerenduinweg te Hille- gom de heer K., die zijn verloofde met een auto van de Oranjefeesten naar huis bracht, zijn stuur kwijt geraakt. De auto reed in het prikkeldraad langs den weg; de twee jongelui vlogen door de voorruit. Ern- ®tig gewond zijn zij opgenomen. Twee dokters ver leenden de eerste hulp, waarna de gewonden zijn overgebracht naar het academisch ziekenhuis te Leiden. AANVARING OP HET NOORDZEEKANAAL. Het in hallast uitgaande Engelsche stoomschip „Knigt of the Cross" Vrijdagavond bij de Hembrug in aanvaring geweest met het van West-Indië ko mende stoomschip „Telamon" van de Kon. Ned. Stoomb. Mij. De „K,pight of the Cross" is zwaar beschadigd in de binnenhaven te IJmuiden aangekomen. De „Te lamon" is opgevaren naar Amsterdam. De „Telamon" had slechts lichte schade, enkele platen waren ingedrukt; het Engelsche schip ligt rustig in de haven. Rectificatie. Als agent van politie te Rotterdam is aangesteld de heer Jb. Kaijer Jbz. aan den Botkel- weg alhier en niet Jb. Klaver Jbz. aan den Boekelwcg. Een tweede geval van roodvonk doet zich in deze geemente voor en wel ten huize van den heer P. Deken in het Noordend, alhier, v - DERDE DAG. De Volksspelen. Bij den aanvang van de feestelijkheden van Donderdag was er nog niet veel publiek aanwezig. Maar zoo lang zamerhand kwam er toch meer, ook veel uit de om geving, welke per auto of per flets naar „de Waard" kwamen, om eens gezellig feest te vieren. Te ongeveer half elf werd begonnen met ringsteken voor heeren met paard en kar. Er was een flink aantal deelnemers opgekomen en de uitslag was als volgt: le prijs Th. Rood, 2e prijs Jac. Stekelbos, 3e prijs C. Sohut, 4e prijs C. Kruier, 5e prijs S. Appelman. Vervolgens werd begonnen met den wedstrijd in het sleuteltrekken voor dames, ook met paard en kar. Hier van werd de le prijs gewonnen door mej. G. Dikwits, de 2e door mej. J. Brink, de 3de door mej. G. Groot, de 4e door mej. M. Konijn en de 5edoor Mej. M. Wage naar, torwijl voor het schoonst geheel de le prijs door den heer Jb. Appel, de 2e door den heer P. Kokkes en een troostprijs door den heer K. Broersen werd gewonnen Des namiddags ongeveer 3 uur, toen het inmiddels zeer druk was geworden, werd een aanvang gemaakt met de Middagspelen. Voor jongens van 1416 jaar was een wedstrijd in het sprietloopen over eer? sloot georganiseerd. Het was een aardig gezicht, onophoudelijk vielen er enkelen in 't water. Hiervan was de uitslag als volgt: le prijs N. Wortel, 2e prijs C. Beets, 3e prijs J. Berkhout, 4e prijs C. Kout. De uitslag van het hardprlkken voor jongens van 1720 jaar was: le prijs S. Groot, 2e prijs Jb. Snoek, 3e prijs P. Schouten, 4e prijs K. Gootjes. Voor jongens van 20 jaar en ouder was een wedstrijd in het tobbesteken. Hiervoor was ook zeer veel animo. De uitslag hiervan was: le prijs Cor Groot, 2e prijs Cor Kruijer, 3e prijs J. Smit Jz., 4e prijs S. de Groot Pz. Door meisjes van 1416 jaar werd een estafette wedloop gehouden. Hiervan was de uitslag: le prijs mej. Corri Oostmeijer, 2e prijs mej. Ma Bakker, 3e prijs mej. Jo Stam. 4e prijs mej. Marle van langen. Door meisjes van 1720 jaar werd een wedstrijd ge houden in het Koppensnellen. Op paaltjes waren een tiental kaaskoppen geplaatst, welke de meisjes er ge blinddoekt moesten afslaan in een bepaalden tijd. De uitslag was als volgt: le prijs mej. A. Keizer, 2e prijs mej. M. Visser, 3e prijs mej. A. Dekker, 4e prijs mej. M. Dekker, 5e prijs mej. T. Keizer. Voor de wedstrijd in het zakloopen voor dames van 20 jaar en ouder was ook zeer veel animo. Hiervan was de uitslag: le prijs mej. de wed. D. Rood, 2e prijs mej. Jantje Vreeker, 3e prijs mej. J. de Groot, 4e prijs mej. Clara Groenveld. Daarna werd voor gehouwde paren een wedstrijd gehouden in Stoelendans. De uitslag hiervan was als volgt: le prijs K. Reijne, 2e prijs T. Kreb, 3e prijs K. Blom en 4e prijs M. Beets. Tijdens de Hulsvlijttentoonstelling werd door de dames Du Burck en Van Twuijver van Zuldscharwoude een demonstratie gegeven van kantklossen. Hiervoor was gedurende de heele tentoonstelling zeer groote belang stelling. Door de firma N. Timmerman, handel in granen, fou- rage, enz. te Sint Pancraa, waar gedurende de tentoon stelling gelegenheid was, gratis te raden naar het aantal erwten in een flesch, werd bekend gemaakt, dat het juiste aantal 2350 was. Dit getal was door niemand geraden. Bij loting viel de le prijs, f 10, ten deel aan den heer S. P. Rood van Oudkarspel, de 2e prijs, een taart, aan den heer Corn. Vis van Oudkarspel en de derde prijs, ook een taart, aan den heer J. Sinnige te Heerhugowaard. De erwten werden geteld door rijks veldwachter Visser. Avondfeesten. I Ongeveer negen uur worden door de Zangvereeniging „Ons Genoegen" onder leiding van den heer H. v. d. Meij eenige liederen gezongen, welke met een luid applaus beloond worden. Daarna werd door de Dames-afdeellng van de Gym- nastiekvereenlging T.A.V.E.N.U. onder leiding van den heer Nol eenige dansen uitgevoerd, o.a. een fantasie- dans, met op 't laatst een tableau van het 300-jarlg be staan van de Heerhugowaard. De dansen werden zeer aardig uitgevoerd en vielen wel in den smaak van het publiek. Door de muziekvereeniging „H.TJ.G.O." werden de nummers. Ouverture Symphonique van Sam Vlessing en Ouverture Neerlandia van Emile Wesley, waarmee op het Nationaal Concours te IJmuiden een eersten prijs werd behaald, ten gehoore gebracht Even na tien uur werd het vurwerk afgestoken. Er waren zeer mooie stukken bij. Het was een fantastisch schouwspel, die duizenden menschen op het door het vuurwerk zoo hel verlichte terrein. Een tableau, betreffende het 300-jarig bestaan, sloot dit zoo schitterend geslaagde vuurwerk. Terwijl wij dit schrijven, behoort het Derde Eeuw feest tot het verleden. Evenals de beide eerBte feestda gen, is ook deze laatste ten volle geslaagd, dank zij vooral ook het bij uitstek uitnemende weer, dank zij ongetwijfeld ook de roep, welke van onze feestviering der belde voVige dagen is uitgegaan. Reeds in den mor gen was er weer veel bezoek. Aan den wedstrijd in ringsteken en sleuteltrekken per paard en kar, werd door niet minder dan 38 paren deel genomen. Een vroolijke aanblik was het toen al de deel- nemenden een kleine tocht door een deel der gemeente maakten. We hebben slechts een deel van deze wed strijden bij kunnen wonen, welke door breede menschen- lagen met groote bealngstelling werd gadegeslagen, 't Is ons niet gelukt den uitslag der gehouden wedstrijden machtig te worden. Te 2 uur werden de middagwedstrijden aangevangen. Sprietloopen voor jongenB van 14 tot 16 jaar, geschied de over een sloot Natuurlijk ging een geweldig gejuich op, wanneer één der deelnemers een nat pak haalde. Het hardprikken op lorries, alsmede het tobbesteken trokken mede groote belangstelling. De kassa en de controle hadden het bij voortduring zeer druk. Groot vermaak gaven ook de wedstrijden voor het vrouwelijk deel, vooral het koppensnellen en zakloopen De stoelendans was uitgeschreven voor gehuwde paren De toeloop tot het laatste avondfeest was zoo gewel dig groot dat slechts ten deele het programma uitge voerd is kunnen worden. In de groote consumptietent was het overvol evenals op elke plek van het terrein, waar iets te zien of te hooren was. Nog lang na den aanvang van dit avondfeest ston den de bezoekers in rij geschaard en door politie in rij gehouden, het oogenblik af te wachten, dat ze hun toe gangskaart In handen hadden. Vóór den aanvang dezer uitvoering vond de heer Brug man gelegenheid met een kort woord de tentoonstel ling te sluiten. Klokke 10 uur werd de eerste knal van het vuurwerk gehoord en daar stroomde alles naar hui ten. Door de duizenden die daarbij tegenwoordig waren (na tien uur werd natuurlijk geen entree meer gehe ven) hebben heerlijk genoten, want hét vuurwerk was Inderdaad schitterend, vooral het slotstuk was vooral voor Hugowaard indrukwekkend grootsch. Ook het stuk „Bloeie de Heerhugowaard" ontlokte aan de rrlfcnigte een daverend handgeklap en hoerageroep. Hoewel ge tracht is, na het vuurwerk nog de andere nummers van het programma af te werken bleek dit onmogelijk te zijn, zoodat muziek en dans den avond verder hebben gevuld. Het Hoofdcomité en een aantal andere commissiele den met hunne dames vereenigden zich nog een paar uurtjes in een afzonderlijke zaal, waarbij nog menig woord werd gesproken en menige dronk werd ingesteld, o.a. op den heer K. Molenaar, vroeger Inwoner-Ingezetene van Heerhugowaard, die een pracht stuk houtsnijwerk des morgens aan het Polderbestuur had aangeboden, als herinnering aan ons Derde Eeuwfeest. In dit uurtje van gezellig samenzijn werd onder algemeene goedkeuring een dames-comité gevormd ter voorbereiding van de stichting eener: vereeniging ter bevordering van Huis vlijt. Tenslotte begaf men zich naar Oud-Holland, waar door den Dijkgraaf-Burgemeester vanaf de trap van 't Raadhuis het Derde Eeuwfeest werd gesloten. Hierbij werd ogewezen op het buitengewone welslagen van het feest, voor een zeer groot deel zeker te danken aan het bijzonder gunstige weer, maar voor een zeer groot deel mede door de heerlijke samenwerking van zoovelen, door de groote belangstelling en medewerking van de inwo ners. Ons Derde Eeuwfeest zal lang in aangename her innering blijven. Met den wensch, dat „De Waard" steeds moge bloeien verklaarde spr. het Derde Eeuw feest officieel voor gesloten. Nauwelijks zullen de laatste feestgangers thuis geweest zijn of de wind begon op te steken en de lucht kreeg een dreigend aanzien, en door honderden en honderden zal Vrijdagmorgen bij den eersten blik naar buiten on getwijfeld uitgeroepen zijn: „Heerhugowaard heeft het wel bijzonder getroffen, met zijn feestdagen!" Moge het voor „De Waard" een gunstig voorteeken zijn voor de ingetreden 4en eeuw. Toen we Donderdagavond het feestterrein verlieten, was daar alles nog ln volle fleur, ook de versiering. Vrij dagmorgen leverde alles een treurigen aanblik op. Een groot deel van Oud-Holl. ligt aan den grond, terwijl ook een der sporttenten is ingewaaid. HEERHUGOWAARD. Inbraak zy de R.K. Boerenleenbank. Terwijl de bewoners sliepen, is gister(Donderdag)- avond ingebroken bij den heer Overtoom, kassier van de Boerenleenbank te Heerhugowaard-Noord. De brand kast is naar bulten gesleept en opengebroken. Een be drag van drie duizend gulden wordt vermist. Vrijdag morgen kwamen de bewoners tot de ontdekking, dat de dorschdeuren open stonden en zagen ze ook buiten de brandkast staan. Terstond is toen de politie gewaar schuwd, die op onderzoek is uitgetogen, echter zonder resultaat tot nog toe. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan de onderneming der N.V. Baggerwerken de Vries en van den Bosch tot en met 9 November 1929 ver gunning verleend arbeid te laten verrichten door pl.m. 45 mannen van 18 jaar of ouder, rijswerkers, kleibekleeders en z.g. „droge" arbeiders en pl.m. 30 mannen van 18 jaar of ouder, werkzaam in de repa ratiewerkplaats, gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week. Naar wij vernemen, zal nogmaals gelegenheid tot inentinig en herinenting worden gegeven tegen alastrim, doch nu voor de laatste maal, op .a.s. Maandag ten Raadhuize; op a.s. Woensdag in één der lokalen van School II te Breezand; op a.s. Dins dag in het kantoor van den heer Dekker te van Ewijcksluis en op a.s. Donderdag in één der lokalen van school III te Oostpolder. Verloren: een monteurspak. Gevonden: een bloembollenki8t, een sigarenaansteker, een porte feuille met inhoud en een glas van een lantaarn van motorfiets. Inlichtingen ter secretarie. Voor rekening van de firma P. Hopman en Zn. te Hillegom, zal aan den Grasweg een woonhuis worden gebouwd. De firma van den Bosch te Hillegom is met den bouw belast. Voor de a.s. te houden harddraverij der vereen, de „Vooruitgang" aan de Spoorbuurt, zijn de volgende paarden ingieschreven: Mignon en Olij P. van Spaan te Koedijk; Senator Axbond en Pierette, van Davidson te Hoorn; Nelly Schoon en Bobbedoes, van J. Schoon te Medemblik; Quford van Hart te Medemblik; Koosje W, van T. Vos te Benningbroek; Oscar W en Queensterking, van Gebr. Koning te St. Maarten; Compas, van Strooper, te 't Zand; Laura H, van J. Slikker te Julianadorp; Nobel, van E. v. d. Horst te Anna Paulowna; Nottel- man B, van Spaans te Schagen; Nelly Z, van G. Vis ser te Zijpe. BREEZAND. Naar wij vernemen, heeft de heer W. Stam het winkelhuis van den heer T. Mulder gekocht, met de bedoeling daar een slagerij te openen. ZUIDSCHARWOUDE. De kermis is thans weer geëindigd. De kolf- en bil jartwedstrijden vormden het sluitstuk. Het verloop was als andere jaren. In de herbergen was het bij zender vol, voor zoover er dansgelegenheid was. Voor ouderen was er niet veel aantrekkelijks, zoodat velen stilletjes thuis bleven, of een bezoek aan Schinkels Bioscoop brachten, die als altijd de be zoekers vergastte op een mooi program. Het verloop was ordelijk, veel ordelijker dan in de jaren toen er een 8-uur tapverbod was. Dit zette maar kwaad bloed en had een tegengestelde uitwerking aan die, welks men ervan verwachtte. De uitslag van den alhier gehouden kolfwed- strijd met voorgift, was de volgende: le prijs M. Vlug, Zuidscharwoude, 154 p.; 2e prijs C. Langedijk, Noordscharwoude, 154 p.; 3a prijs L. Bekker, Oudkarspel, 148 p.; 4e prijs P. Langedijk, Zuidscharwoude, 148 p.; 5e prijs P. Molenaar, Zuid scharwoude, 148 p.; Serieprijs Alb. Boon, Zuidschar woude, 98 p. De uitslag van den gehouden ballonwedstrijd, als attractie aan de jeugd, bezorgd door de R.I.O.B., is als volgt: le prijs no. 84, S. Sneekes, alhier, ge daald te Oure; 2e prijs no. 102, C. de Waard, Broek op Langendijk, ged. Bilderijp- Boy; 3e prijs no. 42, Fr. Bekker, Zuidscharwoude, ged. Pnoghoy; 4e prijs no. 101, Maartj.e de Waard, Broek op L., gedaald Nie- büll; 5e prijs no. 33, Ity van Spengler, alhier, gedaald eiland Borkum. NOORDSCHARWOUDE. Door de afdeeling NoordscharwoudeOudkarspel van de V.A.R.A. is adhaesie betuigd aan het adres van de federatie Amsterdam aan den Minister van Waterstaat waarin uitbreiding van zendtijd wordt gevraagd. DIRKSHORN. Onder leiding van den heer L. Reuvers werd Don derdagavond ten huize van den heer D. Bruin de ver gadering van de afdeeling Harenkarspel van Het Witte Kruis gehouden. Na opening en lezing der notulen passeeren verschil lende Ingekomen stukken en mededeolingen de revue, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Aan de orde komt nu de behandeling van den Be schrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering te Am sterdam op Vrijdag 4 October a,s. Wat betreft de verkiezing van een lid van het Hoofd bestuur verklaart de vergadering zich op advies van den voorzitter voor de candldatuur van Dr. P, M. S. van Leeuwen te De Rijp. De voorgestelde wijzigingen ln de Statuten van de Hoofdvereeniging worden van zeer weinig belang geacht De uitbreiding van Art. 1 met Kleuterzorg en Hulp aan het zwakzinnige kind, wordt overbodig geacht, aange zien deze zeer goed in het enz. kan worden begrepen. De vergadering is het dan ook eens met de Afd. Haarlem, welke niet geregeld om de 5 of 10 jaar wil herzien, doch slechts als zulks door het Hoofdbestuur of eenige leden wenschelijk of noodzakelijk wordt geoor deeld. w v 'V v V 'V V *Y» y M» .1 Het voorstel van het Hoofdbestuur cm een gedeelte van het batig saldo van de eene stichting der Vereeni ging beschikbaar te stellen voor een andere stichting, wordt praktisch gevonden. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering alsmede naar de vergadering van de Wijkverpleging te Alkmaar, op Dinsdag 24 September, worden benoemd de heeren L. Reuvers en J. Wartenhorst, plaatsvervan ger de heer A. Kistemaker. Met 't oog op een voorgestelde wijziging in het Huis houdelijk Reglement der Afdeeling, wordt de verkiezing van bestuursleden tot later uitgesteld. B der ondvraag informeert de heer J. Smit naar naar de mogelijkheid tot het houden van een cursus in Eerste Hulp bij Ongelukken. Algemeen is men overtuigd van het nut van een zoodanigen cursus, en dus zal worden getracht, een geschikt persoon daarvoor te vinden. Dr. Groenhart zou gaarne nog een paar rieten lig stoelen zien aangeschaft. Aan dezen wensch zal gevolg worden gegeven. De heer Wartenhorst brengt de ijsvoorzlening ter sprake. Getracht zal worden, ook hierin tot een bevre digende oplossing te komen. Hierna sluiting onder de gewone plichtplegingen. ST.-MAARTENSBRUG. Door den architect K. P. Zuurbier te Schoorl is na/- mens den heer J. J. Kabel, den bouw van een woon huis met bollenschuur opgedragen aan den aannemer H. Balder te Alkmaar. ST. MAARTENSBRUG. Naar wij vernemen zal de tooneelvereeniging „Jong Leven" vanOudkarspel met de aanstaande kermis op treden in het lokaal van den heer Kossen, met het blijspel „In Pyama". Afgaande op het succes, dat die vereeniging op andere plaatsen heeft ingeoogst, ver trouwen wij, dat liefhebbers van tooneelspel een mooie avond staat te wachten. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Men deelde ons mede, dat met de aanstaande kermis in het lokaal van den heer Veuger zal optreden de In den geheelen omtrek gunstig bekend staande Daan Pool van Oudesluis. Wij twijfelen er niet aan of ook hier zullen de opkomenden een genotvollen avond doorbren gen. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Men deelde ons me<ie. dat de heer D. Dekker, kaasma ker alhier, als zoodanig benoemd is bij een Coop. Zui velfabriek te Camars, Noord-Frankrijk. BURGERBRUG. Op de voordracht voor benoeming van Hoofdonderwij zer aan de O. L. school te Obdam komt als no. 1 voor de heer H. van Hekeren, onderwijzer aan de O. L. school alhier. PETTEN. Zondag treedt in het lokaal Vriesman, ,,'t Wapen van Petten", de bekende Telepaath Maloitz op, met een pro gramma als elders. Ook de Humorist Diedericks is van de partij. (Zie voor bijzonderheden adv. in dit no.) *T ZAND. Alhier is in drie gezinnen roodvonk geconstateerde ZIJPE. De inlevering van militaire goederen door dienstplich tigen van de lichting 1914, zal voor deze gemeente plaats hebben op 15 October a.s. in de bewaarschool te Schagen. GEMEENTE JIJPE. Ingeschreven van 18 tot en met 20 Sept Geboren: Geene. Ondertrouwd: Johannes Carolus Lambertus Wijdemaa 54 jaar, weduwnaar van Maria Magdalena Clara van Impelen, schoenhandelaar te Alkmaar en Alida Maria Stuijt, 32 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overelden; Guurtje Schager, 80 jaar, wed. van Ja- cob Biesboer. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid In het 6e District der Arbeidsinspectie te Haarlem is met mach? tiging van den Directeur-Generaal van den Arbeid, on der bepaalde voorwaarden aan de N.V. Hollandsche Beton Maatschappij te Amsterdam vergunning verleend om voor den bouw van een schutsluis te Kolhorn over werk te doen verrichten door pl.m. 80 mannen van 18 jaar of ouder tot 1 November 1929. Door J. J. Werner, arts alhier, is dezer dagen het grootste gedeelte van de Zuiderzeewerkers, ln dienst van de M.U.Z. en de N.V. Baggerwerken De Vries en Van den Bosch, tegen alastrim ingeënt. In verband met de plannen tot het stichten van een bad- en zweminrichting alhier is door den Inspec teur der Volksgezondheid te Haarlem met den Voor zitter van de afd. Barsingerhorn van „Het Witte Kruis" ter plaatse, waar de Inrichting zal worden gevestigd, een onderzoek ingesteld naar den toestand van het water. De dienstplichtige M. van der Klooster uit deze gemeente is opgeroepen om op 6 October 1929 bij het 21e Regiment Infanterie te Amersfoort voor 'eerste oefening onder de wapenen te komen. Onlangs hebben we reeds melding gemaakt dat onze plaatsgenoot Arie Oudendijk als no. 1 van de leerlingen aan de Zeevaartschool te Den Helder eindexamen had afgelegd en dat hij daarvoor een octant als le prijs had gekregen. Thans ontving hij van den Inspecteur op het Zeevaartonderwijs te 's-Gravenhage het vereerend be richt dat hij het beste eindexamen had afgelegd van alle candidaten in ons land. Bij genoemd schrijven werden de ouders en hij zelf door den heer Inspecteur hartelijk geluk gewenscht, terwijl tevens werd medegedeeld dat hij behalve de reeds ontvangen octant, nu bovendien nog een keuze mag doen uit een sextant of een Busch Prismakijkér. Aangezien de heer Oudendijk thans reeds bij de Mij. Ne derland is geplaatst zal de plechtige uitreiking na 29 November te Den Helder plaats hebben. Wanneer men weet dat er in ons land 10 Zeevaart scholen zijn, kan 't toch zeker een prachtige prestatie worden genoemd. De restauratie van de pastorie der Ned. Herv. Ge meente te Callantsoog is na gehouden inschrijving ge gund aan den heer P. Vos, timmerman en aannemer alhier. De Floralia-cimmissie besloot in haar vergadering van 18 September j.1. de tentoonstelling van de doo» haar uitgereikte planten, alsmede de ter opluistering in te zenden planten te houden op 28 en 29 September in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente. Aan deze tentoonstelling wordt een kleine verloting verbonden, waarin fraaie prijzen kunnen worden gewonnen. Meer dere attracties zijn in voorbereiding. Als leden voor de jury zullen door de Commissie wor den aangezocht de dames Kruit en Boontjes uit Scha gen, zoodat men van een uiterst deskundige beoordee- iing verzekerd kan zijn. Aan den heer P. Vos, timmerman en aannemer alhier is opgedragen het bouwen van een woonhuis voor reke ning van den heer Jac. Baken. SCHOORLDAM. Naar wij vernemen, is de heer H. E. Dijken, hoofd der O.L.-school alhier, geplaatst op de voordracht voor Hoofd der. QJL.-school te Gendringen .(GW.), j

Schager Courant | 1929 | | pagina 14