SchagerCourant Raad Anna Paulowna. Radioprogramma Vijfde Blad. Staatsloterij. Zaterdag 21 September 1929 72ste Jaargang. No. 8532 Vergadering van den Raad op Vrijdag 20 September 1929, des middags 3 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burgemeester; secre taris de heer C. Keijzer. Na opening volgt lezing der notulen, die onder dank zegging aan den secretaris onveranderd worden vastge steld. Ingekomen stukken. Ingekomen is een verzoek van J. Wijma om onthef fing van zijn aanslag in het schoolgedl. De aangeslagene moet betalen f 1.80 per 3 maanden. B. en W. oordeelen dat hij niet in aanmerking komt om van zijn aanslag ontheven te worden. De raad gaat daar mee accoord. Door den heer C. Nieuwenhuizen wordt een voor schot ingevolge de Landarbeiders-wet gevraagd, tot een bedrag van f 3430. Wordt toegestaan. Wegens zijn benoeming te Den Helder verzoekt de heer A. Kramer om eervol ontslag als hoofd der O. L. school I. De heer Kramer dankt het college recht hartelijk voor de medewerking en steun die hij heeft ondervon den bij zijn poging om het onderwijs zoo goed mogelijk aan zijn doel te doen beantwoorden. De Voorzitter zegt dat de heer Kramer sedert 1 Ja nuari 1925 werkzaam is geweest als hoofd der school aan school I, en dat hij in dezen betrekkelijk korten tijd het onderwijs op belangrijk hooger peil gebracht heeft, terwijl hij door zijn geschiktheid en takt om met de kinderen en onderwijskrachten om te gaan een bijzon der prettigen sfeer heeft weten te scheppen, wat zeer ten voordeele van het onderwijs is geweest. We zien dan ook den heer Kramer ongaarne vertrekken al gunnen wij hem de promotie zeer gaarne en wenschen hem toe dat hij van zijn mooi, superieur werk even goede vruchten zal plukken als in onze gemeente en stellen voor hem op de meest eervolle wijze ontslag te verlee- nen, met ingang van den datum door B. en W. in over leg met het gemeentebestuur van Den Helder te be palen. Instemming. Benoeming van onderwijskrachten. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van onder wijzeres aan de O. L. school III en van onderwijzer aan de O. L. school I. De voordracht voor benoeming onder wijzeres luidt: 1. Mej. A. Diepgrond te Amsterdam; 2. Mej. P. Landman te Den Helder; 3. Mej. C. M. K. Groen te Medemblilc; voor de benoeming van een onderwijzer: 1. H. N. Cornellssen te Wieringerwaard; 2. J. H. Eden te Wieringen; 3. R. Brouwer te Gorredijk. De openbare vergadering wordt geschorst en na her opening Mej. Diepgrond dn de heer Cornelissen met al- gemeene stemmen benoemd. De indiensttreding van Mej. Diepgrond wordt bepaald op 1 October, die van den heer Cornelissen op 1 November. Onze gemeente wordt zoo Inagzamerhand groot-grondbezitster. Aan de orde komt dan het voorstel van B. en W. tot aankoop van de boerderij „Cérès", welk voorstel met toelichting we ln ons no. van Woensdag j.1. in zijn ge heel opnamen. Dat er gebrek aan bouwterrein is moge hieruit blij ken, zegt de Voorzitter, dat, nadat het plan van B. en W. was uitgelekt, door iemand uit Amsterdam naar bouwterrein werd gevraagd voor den bouw van 20 tot 50 arbeiderswoningen. De heer Koorn is van oordeel, dat het meer op den weg van de bollenkweelters ligt om voor woningen voor hun personeel te zorgen, en zegt dat in den Oostpolder de gemeente ook niet bemiddelend optreedt, al zullen de werkkrachten uit Zeeland daar wel willen wonen. Bovendien het is een groote uitgestrektheid, het terrein van de bloembollen en dan uitsluitend zich te bepalen tot het bouwen van een centrum zal niet verkiesiijk wezen. En ook langs andere wegen is nog gelegenheid genoeg om voor f 1 per M2. bouwgrond te koopen. Spr. gelooft niet dat het te koopen perceel in 5 a 10 jaar bebouwd zal zijn en het zal dus renteverlies beteekenen De Voorziter zegt dat de bloembollenkweekers nu eenmaal niet willen bouwen en niemand kan ze ver plichten. Jaren hebben B. en W. het afgewacht en heb ben wel geprobeerd of de bloembollenkweekers wilden bouwen, maar ze doen het niet, ze willen nog liever meer belasting betalen. De menschen, die hier hun werk hebben, hebben er recht op hier te kunnen wonen, en de vraag is reeds bij Ged. Staten gesteld of Anna Pau lowna niet verplicht kan worden een uitbreidingsplan te maken. De heer Komen gaat met het voorstel van B. en W. mee' de prijs is wel hoog, maar als bouwgrond niet, en ook als cultuurgrond zal het niet te hoog wezen. Wat den aandrang bij Ged. Staten betreft, voor een uitbrei dingsplan, spr. vraagt of die wordt uitgeoefend door de bloembollenkweekers, want in dat geval zou spr. ze ook voor de lasten willen doen opkomen. De Voorzitter antwoord ontkennend, het is de Com missie voor de uitbreidingsplannen. De heer Kuiken deelt het bezwaar van den heer Koorn en oordeelt ook dat er andere bouwgrond genoeg te koopen is. De heer Van den Berg juicht het voorstel toe en meent dat er aan dep weg weinig bloembollengrond zal zijn dat voor een klein prijsje te koopen is. Spr. ziet geen strop in dezen aankoop voor de gemeente. De heer Keuris zegt dat B. en W. terecht hebben in gezien dat de gemeente in dezen een taak heeft te ver vullen. Geleidelijk verhoogt de prijs voor bouwgrond en het is dus noodig dat de gemeente leiding geeft. De Voorzitter zegt dat B. en W. in dezen vrij conser vatief zijn geweest en vreest dat als de gemeente nu geen terrein koopt, straks daartoe heelemaal niet meer in de gelegenheid zal zijn. De heer Koorn vreest dat de arbeiders zullen probee- ren op andere plaatsen, dichter bij het werk, een wo ning te krijgen en spr. wijst op het veelvuldig bouwen. De Voorzitter noemt dat verheugende mededeelingen, de gemeente wenscht niet concurreerend op te treden. De heer Van der Ham juicht het voorstel van B. en W. toe, terwijl de heer Kuiken nog mededeelt wel ge noegen te kunnen nemen met een aankoop van 1 bun der voor stichting van een gymnastieklokaal. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen, die van de heeren Kuiken en Koorn. De Voorzitter hoopt dat het besluit tot de gemeente Anna Paulowna ten zege zal zijn. Voor den aankoop van deze boerderij en voor den bouw van een R.K. school te Breezand met aanschaf fing schoolmeubelen enz., zal een tijdelijke leoning worden gesloten van ten hoogste f 165.000 tegen een rente van ten hoogste 5 pet. bij de Coop. Boerenleenbank Op een vraag van den heer Komen wordt medegedeeld dat het de bedoeling is een afzonderlijk grondbedrijf te 'stichten. De gemeentebegrooting In behandeling wordt genomen de gemeentebegroo- ting. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden, doch begonnen met postgewijze behandeling. Voor de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger, is rekening gehouden met de door Ged. Staten in uitzicht gestelde nieuwe regeling en wordt de jaarwedde van den burgemeester uitgetrokken op f 4200 inplaats van f 4000, secretaris f 3800 in plaats van f 3700, ontvanger f 2187.50. In verband met de meerdere werkzaamheden stelt de Voorzitter voor, de jaarwedde van de wethouders voor ieder te brengen van f 250 op f 400. De heer Kuiken vindt die verhooging wat sterk en vraagt zich af of een verhooging van f 50 niet vol doende is. Al wordt het aantal inwoners der gemeente grooter, vermeerderen de werkzaamheden daardoor? Bij de verdere bespreking worden de bekende argu menten, dat een ieder in de gelegenheid moet zijn de functie waar te nemen, dat het tijdverlies behoorlijk dient te worden vergoed enz. enz. naar voren gebracht en het resultaat is, dat met algemeene stemmen, ook die van den heer Kuiken dus, het voorstel van den Voorzitter wordt aangenomen. Het salaris van Mej. Pranger, ambtenares ter secre tarie wordt van f 800 op f 1000 gebracht. Waar de post bezoldiging van de ambtenaren van den burgerlijken stand van f 260 op f 360 is gebracht en een andere werkregeling blijkt te zijn ontworpen, waardoor de secretaris als le ambtenaar f 300 salaris zal hebben, de heer Wijdenes Spaans f 10 en de Voor zitter en de heer Stammes f 2.50 per voltrokken huwe lijk, komt de heer Komen tegen deze nieuwe regeling op. Spr. meent dat in de eerste plaats de burgemeester de huwelijken dient te voltrekken, dat is usance en de menschen zijn er op gesteld. De Voorzitter wil dat ook zooveel mogelijk doen, maar hij is dikwijls door ambtsbezigheden verhinderd, de secretaris doet dan het werk en het is voor spr. dan niet prettig het geld er voor op te strijken. Nadat spr. de toezegging heeft gedaan, zooveel mo gelijk de huwelijken te voltrekken, wordt de jaarwedde- regeling aldus, dat de secretaris zal ontvangen f 250 en f 2.50 voor elk voltrokken huwelijk, de burgemeester als tweede ambtenaar f 50, de heer Stammes als derde ambtenaar f 2.50 per voltrokken huwelijk en de heer Wijdenes Spaans f 10. Aanvankelijk heeft de heer Komen eenig bezwaar te gen de bijdrage voor de comité's van Burgemeesters en secretarissen, doch nadat de Voorzitter de werkzaamhe den en de bemoeiingen der comité's nader heeft toege licht, gaat de raad met den post accoord. Wat den vleeschkeuringsdienst betreft, wordt mede gedeeld, dat de keurmeester zich een kleine vrachtauto zal aanschaffen om kleine afvalproducten te kunnen vervoeren. B. en W. denken er aan, om voor de ver nietiging van afgekeurd vleesch zich aan te sluiten bij den kring Barsingerhorn. De heer Kuiken noemt een geval waarbij het te lang heeft geduurd dat een beest gekeurd was. Bij hoofdstuk Volkshuisvesting vraagt de heer Van der Ham, of B. en W. willen nagaan, welke woningen afgekeurd of onbewoonbaar dienen te worden verklaard. De Voorzitter zegt, dat B. en W. reeds in die richting werkzaam zijn en er een paar gevallen zijn, waarbij de eigenaren zijn aangeschreven woningen in orde te maken, en zoo niet, dat ze dan zullen worden afgekeurd. Als er straks meer woningen beschikbaar zullen zijn, kan in dezen beter worden opgetreden. Door den Voorzitter van de bouwvereeniging is mede gedeeld, dat men in beginsel bereid is te Breezand een paar woningen te bouwen, ook hier tegenover en ook aan den Lagedijk. Een ophaaldienst van vuilnis. Blijkens de toelichting op de begrooting, besloot de raad in principe tot het instellen van een gemeentelijken ophaaldienst van vuilnis. B. en W. hebben in verschillende gemeenten onderzoek ingesteld en met het resultaat, dat zij niets van een tonnenstelsel willen weten. Door den directeur dar Gemeentereiniging te Den Helder, zal een uitvoerig rapport worden uitgebracht. De heer Komen zegt, dat de burgerij in wijden kring deze mededeeling met veel genoegen zal vernemen en spr. hoopt dat dan die allerhande vuilnisbelten in de vaarten tot het verleden zullen behooren. Te Breezand zal bij café Borst een urinoir worden geplaatst. Voor het speelterrein van school I zullen tegels worden gelegd. Hoewel het aantal leferlingen voor het openbaar ver volgonderwijs kleiner is, dan is voorgeschreven, inplaats van 15 zijn er voor School 112 en voor school II 13, wordt toch besloten vervolgonderwijs te doen geven. Voor het geven van het onderwijs zullen voor school II gevraagd worden de heeren De Vries en Kooiman, terwijl voor school I de benoeming wordt overgelaten aan B. en W. Her verplichte zwemonderwijs. Op verzoek van de hoofden der o. 1. scholen I, II en III is het zwemonderwijs voor het 5e, 6e en 7e leer jaar verplichtend gesteld, zoolang het zwembad van „Het Witte Kruis" geopend is. Alleen die leerlingen worden vrijgesteld, die een dokters-attest kunnen overleggen, waarin verklaard wordt dat zwemmen nadeelig is voor hun gezondheid. B. en W. stellen voor, voor het beschikbaar stellen van het zwem bad aan Het Witte Kruis een vergoeding van f300 per jaar te verleenen. Bovendien is het noodig, dat de leerlingen der o. 1. school II en III per auto naar en van het zwembad vervoerd worden, waarvan de kosten per keer f 3.50, alzoo f 14 per week zullen be dragen. De totale kosten daarvan worden geraamd op f 140 per jaar. De heer Van der Ham heeft er bezwaar tegen dat de kinderen per vrachtauto vervoerd worden, vraagt of er voldoende toezicht is en of, nu het zwemonderwijs verplichtend is, de zwempakjes niet als leermiddelen dienen te worden beschouwd. De Voorzitter zegt, dat als gebleken was dat de aanschaffing van een zwempakje te bezwarend was, er wel geholpen zou zijn. Het vervoer per vrachtauto valt best mee, het wordt gedaan bij mooi weer en het is een feest voor de jongens. De post wordt goedgekeurd. De Voorzitter geeft nu de leiding der vergadering over aan den heer Stammes, omdat de Voorzitter zich ter begroeting van H.M. de Koningin op Haar doorreis naar Den Helder, naar het station zal be geven. Allereerst wordt nu in behandeling genomen de begrooting van het G.E.B. Het weekloon van den in lossen dienst zijnden lijn- werker J. Wiegman wordt verhoogd van f*24 op f26. De heer Van der Ham vroeg, waarom Wiegman niet in vasten dienst wordt genomen. De Voorzitter antwoordde, dat B. en W. voorloopig willen aanzien of het bedrijf al of niet door de pro vincie zal worden overgenomen. Bij vaste aanstel ling sluit dit pensionneering in. De heer Keuris vroeg, of met een K.W.U.-prijs van 5 cent voor de straatverlichting het bedrijf wel ge dekt was. De Voorzitter antwoordde bevestigend, het is de kostprijs. Het tarief voor krachtstroom wordt met ingang van 1 Januari van 17 op 15 cent gebracht. De begrooting van het G.E.B. wordt vervolgens vastgesteld tot een bedrag van f54507 met een sluit post van f2857.52 en een kapitaalsdienst van f5745 in ontvangst en uitgaaf. De begrooting van het Armbestuur wordt vastge steld op een bedrag van 116600, waaronder een ge meentelijke subsidie van f 15000. De heer Keuris brengt hierbij ter sprake het bou- weji van een Tehuis voor Ouden van Dagen en vraagt of B. en W. in dezen paraat, blijven. Spr. gaf in over weging het door de commissie uitgebrachte rapport eens te behandelen opdat de Raad een beslissing nam over inrichting, grootte enz. De Voorzitter meent, dat de behandeling van het rapport niet zooveel tijd in beslag behoeft te nemen en dat toch eerst bekend dient te zijn welk terrein voor den bouw zal worden gebruikt. De heer Van der Ham dringt er op aan dat B. en W. eens informeeren hoe het staat met de richting van den te maken primairen weg. Zal worden gedaan. Met een enkel woord werd voor den bouw van het Tehuis genoemd het terrein van de boerderij Cérès, maar er gingen stemmen op die deze plaats onge- wenscht achtten. Hierna volgt de verdere behandeling van de ge- meentebegrooting. Het is twijfelachtig of er dezen winter te Breezand een tuinbouwcursus zal worden gegeven, in comité zullen meerdere mededeelingen worden gedaan. Bij den post uitsteken der vlaggen, vraagt de heer Kuiken waarom of dit werk apart moet worden be taald, de gemeente heeft arbeiders genoeg. Braaf e.a. De Voorzitter zegt dat in den toren moet worden geklommen en het werk is altijd apart vergoed, zoo dat het niet opgaat het nu maar aan iemand op te dragen. Den heer Van der Ham is het opgevallen dat dezen post staat onder het hoofdstuk Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Spr. dacht niet dat het zoo n kunst was. De heer Keuris: Misschien kunstenmakerij. De toeslag op de uitkeering uit de werk- loozenkas. B. en W. stellen voor de toeslagregeling van vo rigen winter ook voor den komenden winter toe te passen, met dit verschil echter dat waar de uitkee ring uit de werkloozenkas is verhbogd van f 1.40 tot f 1.70 per dag, de toeslag van de gemeente zal bedra gen f 0.30 in plaats van f 0.60 per dag. Den kindertoe slag van 50 cents per week en per kind beneden den 14-jarigen leeftijd te behouden en de regeling weer al leen te doen gelden voor gehuwden en kostwinners. De heer Van der Ham wijst er op dat de gemeente in een hoogere klasse is geplaatst, in verband met den loonstandaard, dat de aangesloten arbeiders even wel daardoor per week 10 cent meer contributie moe ten betalen en in verband met dit offer stelt hij voor dat de toeslag wordt bepaald op 40 inplaats van op 30 cent. De Voorzitter wijst er op dat de plaatsing in een hoogere klasse veroorzaakt wordt door een hoogeren loonstandaard en dus gevraagd zou kunnen worden of de toeslag wel noodig was. Het geven van den toeslag is een soort armenzorg. B. en W. hebben zich niet afgevraagd of de gemeente aan de werklozen kassen iets meer of minder moesten betalen, maar hebben zich alleen de vraag gesteld of een toeslag van 30 cent noodig was. De burgemeester komt weer ter vergadering en neemt het presidium weer over. De heer Van der Ham zegt, dat de Raad vorig jaar besloten heeft den toeslag te geven in verband met de veranderde werkverschaffing, 3 dagen melden, 3 dagen werken. De Voorzitter wijst er met nadruk op dat verleden jaar is besloten 60 cent toeslag te geven, omdat het billijk werd geoordeeld dat het te ontvangen bedrag f2.zou wezen. Diezelfde noodzaak is er naar B. en W. oordeelen, nog, maar er is geen enkele reden om boven de f2,te gaan. Vorig jaar hebben wij ook niet gevraagd wat het de gemeente kost en even min hebben B. en W. nu gelet op het voordeel dat de gemeente zou hebben. De heer Van den Berg wijst ook op de zwaardere offers die den arbeiders wordt opgelegd. De Voorzitter noemt het een verkeerd standpunt, de heeren draaien de zaak om, er moet. nu niet 10 cent meer contributie worden betaald, maar er is, aan de hand van den loonstandaard, vorig jaar tekort contributie betaald. Het resultaat van de besnrekingen is, dat het voor stel van B. en W. met 6 tegen 5 stemmen wordt aangenomen. Tegen stemden de heeren Van der Ham. Keuris, Raven, Koorn, en Van den Berg. - Bij den post belasting openbare vermakelijkheden. ontvangsten zegt de heer Koorn, dat onze pol der beroemd is geworden door de bloembollenteelt, door de Z.A.P., door de poldersche kool, die zeer ge wild is; men wil in den polder wezen, wat met de 1.1. gehouden draverij van „Sportlust" wel bleek. Maai er zijn veel vereenigingen, die zooals spr. dat noemt, aan bilvuur lijden en daarom wil spr. de belasting op vermakelijkheden van 20 op 10 brengen. De Voorzitter wijst er op hoe een paar jaar geleden bleek dat de belasting te Den Helder hooger was en in de omgeving een zelfde belasting als hier werd geheven. Maar wel mankeert er wat aan de bedoel de verordening en spr. noemt dan vereenigingen als Ormenio, D.O.K.E.V., die recht op onzen steun hebben. Er zijn echter uitvoeringen en bals en die moeten gescheiden worden. De nuttige vereenigingen moesten geen belasting betalen, maar voor de bals dient dat wel te gebeuren, een bal, waarbij den volgenden dag één agent met een dikke lip verschijnt, een andere agent met een stijven arm. Die bals moesten zwaar worden belast. Spr. wijst op de tegenstelling dat sub sidie wordt verleend aan geheelonthoudersvereni gingen, maar dat de bals het drankgebruik in de hand werkt. B. en W. zullen evenwel met een voorstel tot wij ziging op de openbare vermakelijkheden komen. De heer Jonker denkt dat de menschen de belas ting toch zullen moeten betalen als er bal is. Spr. vraagt of hét nu zoo erg is met die bals. Al zijn er nu een paar onfatsoenlijken, die zijn toch wel op een andere manier te keeren. De Voorzitter vindt het beter er niet over te praten. Het is een groote fout geweest van den Raad om te besluiten dat behalve de bals na de uitvoeringen, iedere caféhouder recht heeft op een vrij bal. De heer Komen zegt niet de bedoeling te hebben ge had er een schepje op te doen, maar de Raad wenschte de bals te beperken. Spr. verbaast zich er over als er te Kleinesluis op 2 plaatsen bal wordt gehouden en zegt niet te begrijpen dat de burge meester daarvoor verlof geeft. De Voorzitter herhaalt dat dit de schuld is van den Raad, maar de heer Komen zegt dat de Voorzitter als hoofd van de politie vergunning geeft. Ook de heer Stammes zegt dat de schuld aan den burgemeester is, die heeft alleen te beslissen of hij al dan niet permissie zal geven. De Voorzitter zegt dat het goed is, dat hij dit weet, want na 1 Januari 1930 is het dan afgeloopen. De post plaatselijke inkomstenbelasting is geraamd op f 65000. De begrooting wordt ongewijzigd vastge steld met een post voor onvoorzien van f8367.78. De heer Komen dankt voor de wijze waarop aan de leden van den Raad thans een begrooting met me morie van toelichting is verstrekt. De heer Van der Ham sluit zich daar bij aan. Bij de rondvraag blijkt dat de heer Kuiken zeer enthousiast is over stofvrije wegen in den polder Koegras en dat bij het nemen van een goede proef in onze gemeente zeer zou toejuichen. B. en W. bespreken deze zaak reeds met het polder bestuur maar zoowel de heer Stammes als de Voor zitter wijzen op het verschil in verkeer en op den bodemtoestand. Nadat de heer Stammes zijn erkentelijkheid heeft betuigd over het besluit tot verhooging van de jaar wedde der wethouders en hij het op prijs blijkt te stellen dat de Raad oordeelt dat de verhoogde jaar wedde wordt verdiend volgt te ongeveer half acht aJ uiting. Trekking van Woensdag 18 September. 5e Klasse 3e Lijst. No. 10683 f 2000. Nos. 15940 15 elk f 1000. Nos. 8689 8281 elk f 400. No. 10925 f 200. Nos. 14051 13137 5601 2188 f 100. Prijzen van 70. 25 84 190 195 254 259 593 693 724 906 1058 1147 1159 1363 1485 1616 1731 2011 2037 2119 2129 2333 2471 2535 2660 2709 2914 2990 3064 3488 3644 3764 3915 4073 4207 4316 4335 4413 4425 4624 4632 4696 4837 4875 4997 5240 5350 5510 5551 5644 5709 5722 5774 5873 6063 6500 6678 6679 6T77 6779 6885 7244 7601 7802 7809 8106 8116 8170 8291 8306 8649 8808 8869 9074 9327 9338 9423 9589 9659 9T18 9786 9911 10011 10078 10172 10318 10460 10544 10563 10697 10723 11247 11440 11760 11872 120^0 12055 12081 12128 12177 12453 12574 12644 12819 12937 13182 13455 13456 13480 13538 13592 13716 13747 13835 13879 14027 14049 14721 14794 14839 14960 15118 15133 15223 15244 15257 15397 15540 15578 15704 15733 15739 15768 15796 15803 13975 16271 16330 16336 16564 16584 16627 16751 16952 17207 17274 17480 17600 17669 17779 17901 18087 18152 18171 18322 18403 18608 18667 18710 18749 18924 19017 19122 19185 19223 19585 19796 19843 20112 20188 20292 20366 20439 20478 20664 20854 Trekking van Donderdag 19 September. 5e klasse 4e lijst. 3603 f 100.000. 8634 16834 1000. 13609 14348 14552 400. 626 1189 1587 6001 6295 f 200. 3044 5097 6926 7261 8580 18463 19300 f 100. Prijzen van 70. 126 131 153 294 341 721 740 838 896 919 929 930 999 1286 1354 1409 1415 1534 1818 1865 2081 2167 2198 2208 2512 2529 2782 2808 2810 2870 3473 3593 3812 4065 4201 4202 4561 4622 4727 5065 5358 5515 5583 5747 5854 5940 6251 6269 6312 6336 6360 6580 6654 6714 6755 6822 6886 7252 7614 7685 7729 7740 7772 7831 7868 8010 8051 8183 8333 8410 8508 8730 8732 8756 8795 8798 8821 9055 9059 9070 9075 9267 9337 9431 9544 9789 10067 10265 10364 10433 10452 10468 10469 10483 10603 10781 10858 10924 11071 11147 11228 11350 11383 115C4 11613 11889 11990 12076 12220 12313 12366 12463 12542 12656 13133 13143 13166 13233 13313 13900 13941 13958 13989 14196 14223 14376 14502 14663 14737 14790 14849 15143 15398 15901 15921 16025 16119 16281 16298 16409 16578 16602 16665 16759 16859 16883 16S98 17142 17342 17411 17612 17673 18061 18241 18270 18350 18361 18596 18700 18790 19060 19088 19245 19297 19362 19501 19634 19646 19711 19788 19794 19812 19943 19983 20114 20133 20199 20276 20405 20813 Voor Zondag 22 September. 8.00 HILVERSUM (1875) Causerie door A. J. G. Block. 8.25 HUIZEN (298) NCRV. Morgenwijding. 9.00 HILVERSUM (1875) VARA Mededeeling ever postduiven; gramofoonplaten; esperanto; concert 10.15 HUIZEN (1071) KRO. Uitzending van de Hoog mis uit de kerk v. d. H. Johannes den Dooper t» Wageningen. 10.30 HILVERSUM (1875) VPRO. Kerkuitzending uit Driebergen. Spreekster Mej. Dr. N. A. Bruining. 10.50 BERLIJN (418) Orgelconcert 11.50 HAMBURG (372) Concert. 12.00 HILVERSUM (1875) Tijdsein en lezing door D». C. M. Sluiter. 12.20 KALUNDBORG (1153) Concert. 12.20 BERLIJN (418) Concert 12.30 HUIZEN (298) KRO. Lunchconcert 12.40 HILVERSUM (1875) Lunchconcert 12.50 LANGENBERG (473) Concert 1.05 PARIJS (R. 1725) Concert. 1.20 LANGENBERG (473) Concert. 1.25 HAMBURG (372) Concert. 1.30 HUIZEN (298) Spr. Adr. de Voogd. 2.00 HILVERSUM (1875) AVRO. tooneelhalfuurtje. 2.00 HUIZEN (298) Strauss programma. 2.30 HILVERSUM (1876) Kinderzang te 3 uur piano recital door Sophie Vos. 2.50 BERLUN (418) Concert 3.20 HAMBURG (372) Mandolineconcert 3.30 HILVERSUM (1875) Middagconcert in de rust- poozen tusschen 4.15 en 5 uur sportuitslagen door Vas Dias. 3.50 KALUNDBORG (1153) Namiddagconcert 3.50 DAVENTRY (1553) Concert. 4.20 DAVENTRY (479) Orgelconcert 4.25 BERLIJN (418) Gramofoonplaten, daarna con cert. 4.30 HUIZEN (298) Ziekenuurtje. 4.50 MILAAN (501) Concert van Russische muziek. 4.50 PARIJS (R. 1725) Gramofoonplaten. 5.00 HILVERSUM (1875) VARA Kleuteruurtje; nieuw» van Teun de Klepperman. 5.20 MOTALA (1348) Gramofoonplaten. 5.20 WARSCHAU (1411) Concert 5.20 BRUSSEL (509) Dansmuziek. 5.30 HUIZEN (1071) NCRV. Kerkdienst vanuit d# Geref. H. V. Kerk te Amersfoort Voorganger Da. J. v. tl. Woude. 5.35 BOEDAPEST (550) Popualir coneert 6.00 HILVERSUM (1875) VARA. Vooravondconcert. 6.50 BRUSSEL (509) Gramofoonplaten. 6.50 HAMBURG (372) Concert 6.50 PARIJS (R. 1725) Gramofoonplaten. 7.30 HUIZEN (1071) KRO. Spr. H. G. L. v. d. Sand; praatje tot de luisteraars; concertavond; nieuws berichten van Vaz Dias; epiloog door klein koor. 7.30 HILVERSUM (1875) Gramofoonplaten. 8.00 HILVERSUM (1875) Tijdsein; pers- en sport nieuws van Vaz Dias te 8.08 uur aansluiting con certgebouw te Amsterdam, volksconcert, in do rustpoos lezing door Mr. Dr. P. OosHngh, na af loop gramofoonplaten. 8.20 BERLIJN (418) Concert, dansmuziek tot 12.56 u. 8.20 KONINGSBERGEN (276) Straussmuzlek. 8.20 KALUNDBORG (1153) Oude dansmuziek. 8.35 BRUSSEL (509) Concert. 8.35 PARIJS (R. 1725) Concert 8.50 TOULOUSE (R. 381) Gevarieerd programma tot 10.35 uur. 8.50 WARSCHAU (1411) Concert 9.20 DAVENTRY (479) Concert 9.20 ROME (441) Opera Aida van Verdi. 9.25 DAVENTRY (1553) Concert 9.45 KALUNDBORG (1153) Concert 10.00 MOTALA (1348) Concert. 10.30 DAVENTRY (479) Orgelconcert. 10.50 KONINGSBERGEN (276) Dansmuziek. 11.05 KATTOWITZ (408) Dansmuziek. 11.05 MUNCHEN (5®) Concert en dansmuziek. 11.05 WARSCHAU (1411) Dansmuziek. 11.20 HAMBURG (372) Dansmuziek. 11.20 KALUNDBORG (1153) Dansmuziek. 11.35 FRANKFORT (890) Dansmuziek. Voor Maandag 23 September. 7.20 LANGENBERG (473) Gramofoonplaten, daarna concert. T.40 HAMBURG (372) Gramofoonplaten-

Schager Courant | 1929 | | pagina 15