SchagerCourant WIERINGEN. Zaterdag 21 September 1929 72ste Jaargang. No. 8532 Jaarvergadering van de gymnastiekvereeniging „Wieringen" op j.1. Donderdag des avonds 8 uur in het lokaal van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef. Aanwezig zijn 13 leden, en de leider de heer Penne- kamp. De Voorzitter, de heer Lucker opende de vergadering met hartelijk welkom aan de aanwezige dames en hee- ren. Betreurd wordt het dat zoo weinig leden aanwezig zijn. Het woord wordt al dadelijk aan den secretaris, den heer P. de Vries gegeven, welke de notulen voorleest van de vergadering van 30 April 1929. De notulen wor den na gelezen te zijn onveranderd goedgekeurd. Dan volgt door denzelfden voorlezing van het jaar verslag. Hieruit vernemen we o.a. dat Ds. v. d. Veen het eerelidmaatschap werd aangeboden, wegens zijn be moeiingen bij de oprichting der vereeniging enz. Den secretaris wordt dank gebracht voor zijn werk. Dan volgt finantieel verslag van de tijdelijke! pen ningmeesteres, mej. A. Duijker. Deze neemt deze functie waar wegens ziekte van mej. E. M. Mulders. Er is een batig saldo van f 80.34. De begrooting voor het vol gende jaar wordt begroot op een ontvangst van f 848.54, en een uitgave van f 851.65. Volgt bestuursverkiezing. Aftredend zijn: Mej. A. Duijker en mej. E. M. Mulders, en de heeren H. J. A. Lucker, P. de Vries en P. Ruitenburg. Mej. E. M. Mul- -ders komt niet meer in aanmerking wegens bedanken om gezondheidsredenen. Mej. Grin en de heer- Moeies vormen het stembureau. De stemming brengt als uitslag, dat in de plaats van Mej. Mulders wordt gekozen, bij stemming en herstem ming Mej. M. Ruitenburg. De overige vier aftredende bestuursleden werden met elk 12 stemmen in de eerste stemming herkozen, alle nemen hunne benoeming aan. Mej. R. Koorn en de heer C. Moeies worden 'benoemd tot leden der kascommissie, en nemen ook hun benoe ming aan. Volgt punt 6 van de agenda, en wel Lidmaatschap K.N.G.V. Met 1 Januari a.s. is de vereeniging twee ja ren proeflid geweest van K.N.G.V. Dit is de maximum tijd. Dus met 1 Jan. a.s. zal wat moeten gebeuren. Wor den we geen lid, dan worden we overal van uitgesloten, en mogen aan geen wedstrijden meer deelnemen. Het lidmaatschap kost f 2.50 per lid. In deze scelt het bestuur voor om toe te treden als lid, en de contributie voor de helft door de leden en en de andere helft door de vereeniging te laten betalen Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen Wordt voorgesteld de uitvoeringen iets eerder te hou den als gewoonlijk. Het is daarvoor gewenscht, dat de leden trouw opkomen ter oefening, zoo mogelijk zal de eerste uitvoering dan begin November worden ge geven. Gezien de resultaten der gehouden openluchtuitvoe ring in dit jaar wordt besloten, ook in 1930 weer een dergelijke uitvoering te geven. Bij de rondvraag brengt de heer Lücker in herinne ring, dat de vereeniging binnen afzienbaren tijd haar zetel zal verplaatsen naar het gymnastieklokaal van de nieuwe in aanbouw zijnde school. Tenminste als B. en W. niet te hoogen eischen aan de vereeniging voorleg gen. Spr. is niet bang of een overeenstemming is wel te bereiken. Daar de rondvraag niets oplevert zegt de Voorzitter den Directeur dank voor zijn goede leiding in het afge- loopen jaar. De directeur zegt daarop zijn volle medewerking voor het volgend jaar weer te zullen geven, en hij brengt ook dank voor de medewerking van bestuur en leden in het afgeloopen jaar. Verder zegt de Voorzitter in zijn sluitingswoord, dat de leden, nu wij zullen toetreden als lid van het K.N.G.V. nog meer in contact zullen komen met andere vereeni- gingen, en dat dan ook wel zal worden ondervonden, dat door onze leden veel is te leeren, en dat daardoor de animo voor gymnastiek zal vergrooten is sprekers wensch. Na nog dank te hebben gebracht aan enkele heeren leden voor de vele werkzaamheden welke door hun zijn gedaan bij de openluchtuitvoering, verklaart de Voorzit ter deze vergadering als gesloten. Zooals reeds eerder vermeld, zal ons postkantoor een hulppostkantoor wordem Met 1 October a.s. is tot kantoorhouder benoemd de heer L. Noorden, thans administrateur aan ons post- en telegraafkantoor. Met dien datum zal door Noorden de woning in het post kantoor worden betrokken. Hoewel B. en W. reeds 14 dagen geleden in hun college besloten, de gelegenheid open te stellen tot kos- telooze inenting en herinenting, is dat nog niet publiek bekend gemaakt, wanneer dat zou kunnen geschieden. Nu echter zijn datum en uren bekend, en wel op Maan dag 23 Sept. van 4 tot 6 uur, op Woensdag 25 Sept. van 2 tot 4.30 ur, Vrijdag 27 Sept. van 4 tot 6 uur in de O.L.-school te Hippolytushoef. Des Woensdags echter uitsluitend voor vrouwen en kinderen. Voor kinderen welke niet zijn ingeënt, wordt de inenting nog niet aan bevolen. Algemeene vergadering van „Het Witte Kruis", afd. Wieringen, op j.1. Vrijdagavond, 8 uur, in het lokaal van den heer C. Scheltus te Hippolytushoef. Aanwezig 14 personen. De voorzitter, de heer P. Kaan Cz., opende de ver gadering met welkom. Den secretaris werd verzocht de notulen te lezen, welke onveranderd, na gelezen te zijn, werden goed- gebeurd. Den secretaris werd dank. gebracht. De heeren D. Oden, Joh. Klare en N. Kaan werden verzocht de commissie te vormen voor het nazien der rekening. Deze 'heeren namen allen hunne 'benoe ming aan. Volgt voorlezing beschrijvingsbrief voor de 72ste Alg. Vergadering. De voorlezing van dezen brief brengt geen bijzon dere besprekingen mede. Het bestuur stelt verder voor twee afgevaardigden ter algemeene vergadering te benoemen. Dit werd algemeen goedgevonden. Reis- en verblijfkosten van een afgevaardigde wordt door het hoofdbestuur vergoed. De tweede 'gaat voor reke ning der afdeeling. Bij gehouden stemming en herstemming werden tot afgevaardigden gekozen de heeren P. Kaan Cz. en J Bosker. Toto plaatsvervangende afgevaardigden werden gekozen mevr. G. de l-IaanBosker en de •heer D. Oden. Allen namen hunne benoeming aan. Daarna volgt verslag omtrent de vereeniging „Huisverzorging,\ Voorzitter zegt, dat wegens vertrek van mevr. v. Veen en wegens overlijden van mevr. v. Beek, twee ijverige bestuursleden van Huisverzor ging zijn heengegaan. Van deze plaats af brengt voorzitter eerbiedige hulde aan laatstgenoemde. In de plaats van genoemde dames zijn gekozen de dames G. de HaanBosker en mevr. M. Koorn Berkemeijer. Dan brengt mevr. Zomerdijk verslag uit over de werking van de vereeniging vanaf 1 Jan. j.1. tot heden. De vereeniging telt. 'heden 150 leden; 10 nieuwe leden zijn er bij gekomen, en 15 hebben bedankt. Jammer genoeg beteekent dit -geen vooruitgang. De contri butie van f2.00 zal toch geen bezwaar zijn, gezien het vele nuttige wat aan de vereeniging verbonden is. In verschillende gezinnen zijn in bovengemeld tijdvak 85 heele en 144 halve dagen hulp verleend, door losse helpsters. Tot op 'heden zijn nog geen vaste help sters te verkrijgen. Dan wordt in het midden gebracht, dat wel eens klachten worden geuit over de vereeni ging. Gezien de resultaten welke de vereeniging met haar werk geeft, valt nog niet te klagen. "Uitzonde ringsgevallen vindt men in elke vereeniging. Zooals op het oogenblik de vereeniging er voor staat, doet ze veel en nuttig werk en daarbij zegt de heer S. Kuut op deze plaats zijn hartelijken dank voor het geen door de vereeniging in zijn gezin is gedaan. In de rondvraag doet de heer Oden voorstellen of een hulp verpleegster kan worden aangesteld als de wijkverpleegster met vacantie is. De voorzitter zegt dat zulks altijd geschiedt in overleg met den plaat selijken geneesheer. De heer Oden vindt het niet ver antwoordelijk gedurende de vacantie zonder ver pleegster te zijn, al zou de dokter ook denken dat het nie noodig is een hulp aan te stellen. Er kan iets gebeuren, daar niet in te voorzien is. Dit hebben we onlangs nog gezien. Het voorstel wordt in stemming gebracht en met algemeene stemmen wordt aangenomen, dat een hulpverpleegster zal worden aangesteld. Echter met dien verstande dat deze gedurende de voorgeschre ven vacantiedagen door de vereeniginig wordt be taald. Als de wijkverpleegster meer vacantie neemt als is voorgeschreven, zal ze die dagen zelf moeten vergoeden. De heer N. Kaan vraagt, of de vereeniging stappen kan doen tot oprichting eener vaste zweminrichting. Het bestuur heeft al reeds zijn aandacht hieraan ge schonken, en zal plannen hiertoe in de voorjaars vergadering van 1930 aan de vergadering voorleggen. Dan vraagt de heer D. Doves of voor de meest hulpbehoevenden leden niet wat meer is te doen, b.v. opname in een inrichting e.d. Het betreft hier hoofdzakelijk een familielid. Deze verkeert in zeer hulpbehoevenden toestand. Zij ligt nog steeds in een bedstede en zoo goed als zonder hulp. De zuster, welke steeds daar kwam, is met vacantie gegaan en er is niet meer naar haar omgezien. De voorzitter zegt, daar niets van te hebben ge weten en oólc de overige bestuursleden weten dat niet, anders was zeer zeker hulp verleend. De heer Doves zegt echter, dat toch de dokter al lang had moeten ingrijpen, door b.v. order te geven dat daar een ledikant van het Witte Kruis werd in bruikleen gegeven en verdere hulpmiddelen. Zulks zal nu ten spoedigste in orde worden gebracht. Te vens zal de secretaris, de heer A. H. J. v. 't Hof, in- formeeren of er misschien een inrichting is waar opname van dergelijke patiënten mogelijk is. Verder is er niets meer aan de orde en dankt de voorzitter de aanwezige dames en heeren voor de gehouden besprekingen, en voor de opkomst.

Schager Courant | 1929 | | pagina 21