3 SPORT E VAN ZONDAG VERKEERSONGELUKKEN. SCHAGENS WINKELWEEK Gemengd Nieuws. Een vrouw in Duitschiand ter dood veroordeeld. Noodlottige vergeetachtigheid. De Idnderverlammiag in België. Zwitserland wil geen ridderorden meer Binnenlandsch Nieuws. WEGENS VERGIFTIGING VAN HAAR MAN. Wolff meldt uit Bielefeld: In de afgeloopen dagen zijn voor het Schöffengc richt twee vergiftigingsprocessen behandeld. In het eene was een vrouw, Philipine Dameijer, uit Min den, beschuldigd den 23cn October 1023 haar man vergiftigd te hebben door hem vergiftigde thee te 'drinken te geven. Precies hetzelfde misdrijf werd '.een andere vrouw, Frieda Schumann, eveneens un Minden, beschuldigd, wier man den 21en October ,1921 op dezelfde wijze zou zijn gestorven. In de beide processen stonden de beide beklaagden tegenover elkaar, daar de beklaagden in het eene proces ge tuigen, in het andere beklaagden waren. Na een behandeling van drie dagen werden Zater dagmiddag de vonnissen geveld: Philipina Dam meijer werd ter dood veroordeeld, Frieda Schumann by gebrek aan bewijs vrijgesproken. MET EEN OPERATIESCHAAR IN ZIJN LICHAAM RONDGELOOPEN. De Justitie te Berlijn houdt zich bezig met een onderzoek in verband met den dood van een 32-ja- rigen Deenschen leeraar, die op 26 Augustus na een operatie in het ziekenhuis te Steglitz is overleden De oorzaak van deze bijzondere belangstelling is het ongelooflijk klinkende feit, dat men bij de operatie in het lichaam van den patiënt een 14 c.M. lange darmschaar heeft gevonden, welke bij een vorige operatie in Flensburg was vergeten! De „Voss. Z.", waaraan we een en ander ontlee- nen, weet te vertellen, dat de leeraar in Febr. in Flensburg een maagoperatie heeft ondergaan, die goed verliep, zoodat de herstellende zich na eenigen tijd naar Berlijn kon begeven. Hier werd zijn toe stand echter spoedig zoo slecht, dat hij zich aan een tweede operatie onderwierp, waarbij de vergeten darmschaar te voorschijn kwam. Indien de toedracht van de zaak werkelijk zoo is als het blad meedeelt, is het inderdaad alleszins be grijpelijk dat de justitie hier de noodige belangstel ling toont! TOESTAND NIET ONRUSTBAREND. Het B.T.A. meldt uit Brussel: Naar aanleiding van de gevallen van jpmlep-vqriatn- ming, die zich hebben voorgedaan, bltfkt trit dfe be sprekingen, welke tusschen genee^heef-directeuren en chefs der gezondheidsmensen fii de gestteewta» Brussel, Antwerpen en Gent «zijh gehouddb» dat dé toestand volstrekt geen ernstig karakter draagt en dat het overdreven is van een epidemie te spreken. De gevallen van kinderverlamming zijn talrijker dan gewoonlijk, vooral in de provincies Antwerpen, Lim burg en de grensgebieden van Nederland. Er is echter geen enkele reden om de scholen te sluiten. De schooldoktoren en inspecteurs zullen een streng toezicht oefenen. Prikkelbaarheid komt vaak"voort Uit slechte spijsvertering. Alle spijsverterings stoornissen moeten spoedig zwichten voor Foster's Maagpillen, het laxeermiddel bij uitnemendheid. Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar d f 0.65 per flacon. EEN VOLKSINITIATIEF MET MEER DAN 75.000 HANDTEEKENINGEN. In Zwitserland is een beweging gaande tegen de ridderorden. Een petitie, die meer dan 75.000 geldige handteekeningen bevat, eischt dat het verbod van dc grondwet voor leden van de bondsoverheid en van het leger om ridderorden en andere onderscheidingen aan te nemen, zal worden uitgebreid tot alle Zwi* sche burgers, op straffe van verlies van politieke rech ten. De Bondsraad heeft een tegenvoorstel uitge werkt, dat de huidige bepaling ook uitstrekt tot de kantonnale regeeringen en de vertegenwoordigende lichamen. Wie reeds in het bezit van een ridderorde is zou geen lid meer van de overheid mogen worden. Het parlement zal de zaak weldra behandelen, waar na de petitie en het tegenvoorstel gelijktijdig aan een volksstemming zullen worden onderworpen. Men heeft bij deze petitie te doen met het zooge naamde volksinitiatief, dat alleen geoorloofd is ten aanzien van grondwetsherziening en internationale verdragen en dat een minimum-aantal onderteeke naars van 50.000 eischt, welk aantal in dit geval met meer dan de helft overschreden is. EEN AARDBEVING IN AZIATISCH TURKIJE. Ook verlies van menschenlevens gevreesd. Reuter meldt uit Constantinopel: Een hevige aardschok heeft plaats gehad in Siwas en Gumusjkane. Talrijke huizen zijn verwoest en men vreest, dat ook menschen om het leven zijn gekomen. MUITERIJ IN EEN AMERIKAANSCHE GEVANGENIS. Reuter meldt uit Tegucigapa (Honduras) d.d. 21 September. De gevangenen in de staatsgevangenis te Marcala zijn tot muiten overgegaan en verschans ten zich fa de buitenwijken der stad; zij beantwoord den een aanvtl van regeringstroepen met goed on derhonden voiör. Drie officieren en verscheidene sol daten werden evntiMg gewond, voordat de gevange- wencten tertxgg&drev^n in de bergen. Meer dan hnhner wisten te ontsnappen. EEN VLIEGTUIG VERMIST. Vijf menschen omgekomen. Sedert enkele dagen wordt het postvliegtuig Tou- louse-Casablanca vermist en daar er aan de Marok- kaansche kust overblijfselen van een vliegtuig zijn Na de Zondag gespeelde wedstrijden kunnen we ons voor het eerst weer vergewissen van de kracht van de clubs. Enkele verrassingen zijn niet uitgebleven en zoo hier en daar zijn zelfs groote veranderingen gekomen. In AFDEELING I speelden allereerst ln een wedstrijd, waarin 't nogal ruw toeging, Ajax en Hilversum; wie gedacht had dat de Ajaxieden gewonnen hadden, waren de plank glad mis. Ze dolven 't onderspit met een veelzeggende 04-neder- laag. Excelsior, dat wat sterker ls geworden, wist tegen AJD.O. een gelijk spel te bewerken, wat van haar een goede prestatie is. Minder zijn we over Haarlem tevre den, dat nu al voor de tweede maal verloor, ditmaal tegen Sparta en wel met 42. We hadden van Haarlem werkelijk meer verwacht na haar mooie promotie. De forsche V-S.V.-ploeg won thuis van HJ3.S. met 21. Bravo! R.C.H. hield zich in Dordrecht uitstekend tegen D.F.CJ. Ze bewerkstelligden een 1-1 gelijk spel. In de tweede klasse A, vooreerst 't volkomen falen van Spartaan. We hadden gedacht, dat ze de sterkste ■ou zijn in deze afdeeling. Zoo niet, dan hopen we vurig, dat een der Noordelijken (Alcmaria, West-Frisla of H.R.C.) de kampioen zal worden, en gezien de tot nog toe geleverde prestaties van de eerste en laatste van dit drietal is die hoop wel eenlgszlns gerechtvaardigd. .Volgens verwachting won K.F.C. van Hollandla (31), 'Alcmaria van D.W.S. (32) en West-Frisia van Z.V.V. (2—4). 2e Klasse B. Een groote verrassing is hier 't falen van Zeeburgia; 't lijkt alsof de promotiewedstrijden de clubs niet goed hebben gedaan, want Haarlem verloor al 2 maal, U.V.V. al 2 maal en Zeeburgia al 2 maal. De verleden jaar zoo schitterend spelende Zeeburgianen schijnen 't niet zoo goed meer te kunnen, ten minste als men het tot nog toe getoonde beschouwt. Ze ver loor van B.F.C. met 40. D.E.C., de eeuwige eerste- klasee-candidaat, de populaire Amsterdamsche volks- olub, probeert 't voor de zooveelste maal en won een lastigen wedstrijd tegen Velox. Tenslotte speelden Hercules, de oude Utrechtsche club, waarin o.a. de Gebr. Buitenweg uitkomen, en H.V.C., een sterke Amersfoortsche vereeniging gelijk (22). AFDEELING H. Allereerste de wedergeboorte van Stormvogels. Vorige week werd thuis H.V.V. geklopt, thans bond ze E.D.O., dat toch lang niet een zacht eitje ls, aan haar zegekar (32). Volgens verslagen moeten vooral haar achter hoede en de linkervleugel zeer goed spel leveren. H.F.C. hield zich goed door in Schiedam tegen Her mesD.V.S. met 11 gelijk te spelen. Aller oogen waren gericht op Feijenoord, die volgens velen! op haar retour was. Ze heeft echter getoond, 't nog wel te kunnen. V.V.C., dat zich verleden week tegen Z.V.C. onderscheidde, werd hier met 41 't kind van de rekening. Blauw-Wit won naar verwachting van Z.F.C., 't is echter niet meer dan 20 geworden. H.V.V. leverde goed werk daor 't Gooi te slaan, 32. AFDEELING HL Tubantia speelde naar verwachting gelijk met Robur et Velocitas (3—3). Go Ahead verpletterde Wageningen (71) en schijnt dus niets geen zin te hebben om haar kampioenstitel af te staan, die reeds werd toegedacht aan 't zoo goed spelende Enschedé. Deze liet 't er nu leelijk bij zitten, door van 't schotlooze Heracles slechts één punt mee naar huis te nemen. Ze bracht 't niet verder dan 11. A.G.O.V.V. maakte evenals Go Ahead ook korte metten met haar tegenstander, Vitesse in kwestie. De uitslag was 73. De Apeldoornsche club zal wel weer een hartig woordje meespreken. In Zwolle vond de groote derby Z.A.C.P.E.C. plaats. 't Is aan 't jonge oplaaiende enthousiasme der nieuwe lingen niet mogen gelukken de techniek en tactiek van hun oudere stadgenooten te verbreken. Backhuijs c.s. bleken sterker en wonnen dan ook met 31. AFDEELING IV. Willem H stelde allereerst eenigszins teleur door haar gelijke spel tegen Wilhelmina (22). Intusschen voor de Wilhelmlna-ploeg een goed begin. N.OA.D. brak de traditie, dat M.V.V. ln eigen home niet te kloppen is, met een overtuigend bewijs, n.1. een 4O-overwinning. Roermond won van Longa (21), terwijl B.V.V. 't zoowaar klaarspeelde om Eindhoven te kloppen, al ls 't ook maar met 43. Tenslotte P.S.V.N.A.C. De Fhillps-menschen hebben de hoop der Bredanaars den kop Ingedrukt en getoond, dat hun elftal nog lang niet haar laatste woord had gesproken, 21, de overwinning was klein, maar behaald op den gevaarlijksten tegenstander, wat zooveel te meer zegt. Toch zal 't nog wel hevig spannen om 't kampioen schap in 't Zuiden. AFDEELING V. Wederom verloor Be Quick en wel van haar stad- genoote G.A.V.V., en wel met 20. We gelooven nu bijna zeker, dat Be Quick kansloos is. Veleocltas, dat Alcides klopte 42, en Leeuwarden, die den plaatselijken strijd tegen 't weer opkomende Friesland met 4—0 won, achten we de niet ernstige candidaten. Achilles zet er ook schot achter. Nu weer dolf W.V.V. op eigen terrein 't onderspit 03. Dit is reeds de tweede overwinning der Assenaren (De vorige was 71), zoodat ze al tot de leidende groep behoort. Frisia deed 't beter dan de vorige week. 't Thuis spelende Veendam, dat vooral in eigen home steeds een gevaarlijk tegenstander is, verloor met 31. NIEUWE NIEDORP. Na een lange rustperiode zagen we Zondag weer eene een volslagen tweede elftal in het veld. Evenals vorig seizoen werd ook ditmaal de competitie geopend met een thuiswedstrijd tegen D.T.S. Hl. Waar zooals gebrui kelijk schijnt te worden, de aangewezen scheidsrechter ontbrak, werd met onderling goedvinden besloten te spelen onder leiding van den heer J. Blokker. Aanvoer der Zwagerman wint den toss en verkiest voor wind en zon af te spelen. Met den wind in den rug is N. Niedorp direct in den aanval en al spoedig weet de N.N.-mid- voor zich eenlge goede kansen te scheppen, welke door hem echter alle om zeep gebracht worden. Uit een ver schot van den N.N.-spil, dat door den D.T.S.-back van richting veranderd wordt, ontstaat het eerste doelpunt voor de thuisclub. De N.N.-vdferhoede blijkt in deze periode slecht op dreef te zijn en speciaal de mldvoor heeft een off-day. Korten tijd voor rust, als laatstgenoemde speler een doorbraak forceert, gelukt het A. Arts met een schitterende schot de tweede goal te fabrlceeren. Een vrije schop wordt door Zwagerman juist overgeschoten en spoedig breekt de rust aan. Na half-time zit D.T.S. direct geweldig op den bal, terwijl het N.N.-elftal er weinig meer van terecht brengt. Spoedig gelukt het D.T.S. den achterstand te verkleinen (21) en het ziet er ernstig naar uit dat de thuisclub gaat verliezen. Slechts enkele malen weet de linker vleugel eenlge oplichting te brengen, maar veel presteert de N.N.-voorhoede niet Uit een corner wordt het derde doelpunt voor N.N. geboren volgens velen In een bulten- spelposltle van een der N.N.-spelers. De scheidsrechter heeft evenwel geen overtreding ge constateerd en wijst naar het midden, welke beslissing heftige tegenkanting van de zijde der bezoekende club ondervindt en haar doet besluiten, alhoewel nog 25 minuten te spelen zijn, den strijd te staken. Alzoo een ontijdig einde van dezen wedstrijd, hetwelk voor D.T.S. wel geen andere resultaten dan een boete en mogelijk een wijziging van den uitslag 3—1 ln 8—1 ten gevolge zal hebben. gevonden, laat het geen twijfel of het postvliegtuig is in zee gestort. Vijf menschen hebben bij dit onge luk het leven verloren. Omtrent de oorzaken van deze ramp is niets bekend. De bestuurder van het verongelukte vliegtuig, Degenbe, genoot een voor treffelijke reputatie als vlieger. In den oorlog had hij zich als zoodanig een grooten naam verworven. Aanrijdingen. Te Veendam is een 9-jarig meisje van den heer A. de Vries door een auto van H. K. uit Groningen overreden. Het kind is naar het ziekenhuis te Gro ningen vervoerd; de toestand is ernstig. Vrijdagavond is de 28-jarige v. N. uit Rilland Bath met zijn fiets tegen een auto gereden en gevallen. Hij is Zaterdag aan de gevolgen van zijn val in het ziekenhuis te Bergen op Zoom overreden. Auto den Rijn ln. Te Eek en Wiel is een zeswielige vrachtauto in den Rijn gereden. De bestuurder klom boven op den wa gen en kwam er juist met het hoofd boven uit, zoo dat men hem kon opmerken en redden. Motorrijwiel op den weg gevonden. De twee berijders lagen er bewusteloos naast. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd tus- schen Oudeschoot en I-Ieerenveen midden op den Rijksstraatweg een motorfiets gevonden en in de na bijheid twee personen, die beiden bewusteloos wa ren. Uit het rijbewijs bleek, dat de berijder was R. Bouwhuis, veehouder te 't Meer. Direct werden de beide personen naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Hoe het ongeval zich heeft toegedragen is nog niet bekend. Een botsing tegen een boom is vrijwel uitge sloten, omdat de motor midden op den weg lag. Bo vendien draaide de motor nog toen een passeerende auto het. ongeval ontdekte. Een aanrijding met den trein voorkomen. Door de tegenwoordigheid van geest van den autobestuurder. Toen Vrijdagavond de autohandelaar K. uit Mid delburg met een auto met passagiers den bewaakten overweg bij wachtpost 23 nabij het station Rilland- Bath naderde waren de boomen open en reed hij dus aanvankelijk door. Reeds was hij binnen de boomen, toen trein 3069, die van het station Rilland-Bath te 20 uur 21 vertrekt in de richting Goes, kwam aanrij den. Slechts doordat K. geen te groote vaart had en hij een uitstekend rijder is, zoodat hij de tegenwoor digheid van geest had, met groote kraekt te remmen werd een aanrijding voorkomen en kwamen de in zittenden met den schrik vrij. De overwegwachter zeide geen kloksignaal te hebben gehoord en daar om de boomen niet te hebben gesloten. ERGERLIJK STAALTJE VAN DIERENMISHANDE LING. Een ergerlijk staaltje van dierenmishandeling deed zich dezer dagen in het naburige Kapel-Avezaath voor. Een zoon van den landbouwer L. aldaar ont stak in drift, omdat zij voor een kar gespannen paard niet wilde trekken. Met een stok ranselde hij er zoo onbarmhartig op los, dat het dier dood neerviel. Er is proces-verbaal opgemaakt. HOOG WATER BIJ DE FRIESCHE KUST. Weilanden ondergeloopen. Het zeewater is gisteren voor Lemmer tot 18 duim boven A.P. gestegen. De buitendijks gelegen weilan den tusschen Lemmer en Kuinre zijn dientengevolge overstroomd. Het vee heeft men tijdig kunnen ver wijderen. Wasch de aangedane plaatsen met warm walerTn*' Purolzeep; droog dan voorzichtig af en doe er wat Purol op. Herhaal dit eiken dag, zoo lang het I noodig is. j VOET AFGEKNELD. Op de steenfabriek „De Bosschewaard" kwam gis teren een jongeman met den voet onder een lor met steenen, waarbij hem de voet totaal werd afgekneld. Hij is naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. NA DE ONTSPORING TE MEPPEL. De weg hersteld. Na het ongeval met de locomotief in de Smilder- vaart is men onmiddellijk begonnen met het her stellen van het weggekapte bruggenhoofd. De weg is thans geheel hersteld en gister (Maandag) is weer over dubbel spoor gereden. GEEN BEGEERD BAANTJE? Voor de betrekking van hoofd der o. 1. school te Drogcham (Fr.) heeft zich geen sollicitant aangemeld. EINDE VAN DEN ZOMERTIJD. De zomertijd eindigt op 6 October a.s. In den avond van 5 October late men dus, voor men zich ter ruste begeeft, de klok gedurende één uur stilstaan. ZUINIG BEHEER! De gemeenterekening van Eist wijst over 1928 een batig saldo aan van niet minder dan f31.727. POST, TELEGRAFIE EN TELEFONIE. Dit jaar bijna 9% millioen winst De posterijen gaven een voordeelig saldo van ruim 4 millioen gulden; de telegraafdienst een nadeelig saldo van ruim anderhalf millioen; de telefoondienst een voordeelig saldo van ongeveer 4 millioen; de post chèque- cn girodienst een voordeelig saldo van bijna 3 millioen; alle diensten samen een voordeelig saldo van bijna 9'A millioen gulden. Als dit verslag verschijnt, behooren de winkelweek feesten bijna weer tot het verleden. Het programma van Dinsdag moet dan nog afgewerkt worden. Dit is de al oude Harddraverij- en vuurwerkdag, die de laatste ja ren aan de winkelweek iB vastgekoppeld, en er zoo lang zamerhand een deel van ls gaan uitmaken. Maar het eigenlijke programma der winkelweekcommissie is afge werkt En dan mag geconstateerd worden, dat ondanks het slechte weer der eerste dagen, er nog reden is tot tevredenheid. De festiviteiten zijn alle goed geslaagd, de regeling was alom perfect in orde, en het bezoek van publiek was tenslotte nog zeer goed. En die er geweest zijn, hebben zonder twijfel een goeden indruk mee ge kregen- van Schagen's winkelstand en van Schagen's organisatievermogen, en aan de samenwerking van Schagen's burgerij. Er was wat te zien, de avondverlich ting was schitterend, het was gezellig op straat en in de lokaliteiten, de feesten gaven veelal iets nieuws, aan trekkelijks en Interessants, kortom er is reden om met voldoening op deze winkelweek terug te zien. Moge zij haar goede vruchten afwerpen. Aan de winkelweekcommissie, die zich vol ijver en onvermoeid van hare taak heeft gekweten, een eere- saluut! Het was kranig voor elkaar!!! Ook Zaterdag was het weer zeer ongunstig en dit in oogenschouw genomen kon men over het bezoek te vreden zijn. Het feest werd 's middags ingezet met een muzikalen rondgang van „Winnubst" van Den Helder, waarna de entrée plaats vond van de rijvereenigingen „Barslnger- horn" en „Westfriesland." En ondanks den aanhoudenden regen die tot ongeveer half vijr viel, hebben velen van de paardensport, die de leden dezer belde vereenlgingen te zien gaven, genoten. Het was een interessant programma dat werd afgewerkt o.a. het carousselrijden, behendigheidswedstrijden; voor al het springconcours had succes en hoewel het ons toe schijnt dat de Gracht zich voor dergelijke paardensport niet zoo bijzonder leent, en enkele bultelingen dan ook niet achterwege bleven, gelukkig kregen we geen em stlge valpartijen te zien. Reeds meerdere malen hebben belde vereenlgingen, die verscheidene nog jonge leden tellen, in onze omge ving haar kunnen gedemonstreerd en ze deden dat steeds met sncces. En ook rra was dat weer het geval, het was zoowel voor de leden als voor de leiders, de heeren Aarsen en Keezer een welverdiend succes. In het café van den heer Roobol had de prijsuitdee- ling plaats door den Voorzitter, die dat met een toe passelijk woord deed. De uitslag was: Behendigbektewedstrüden: le prijs J. Schenk, „Bar- singerhom", 2e prijs D. Geerligs, „West-Friesland", 3e prijs Moolj „West-Friesland", 4e prijs C. Broersma „Bar- singerhorn." Springen: „Weet-Friesland", le prijs Jb. Schoorl, 2 fouten, 2e prijs A Bakker, 6 fouten; 3e prijs Mej. E. Rens, 8 fouten; 4e prijs D. Geerligs, 10 fouten; na lo ting, met P. Brak, 5e prijs, eveneens 10 fouten. ,3arslngerhorn", na loting, doordat geen van drieën fouten had gemaakt, maar het te glad werd om opnieuw te springen, le prijs J. Schenk, 2e prijs A. Schenk, 3e prijs C. Broersma. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Zoowel door Schagen's Harmoniekapel als door Win nubst werden de wedstrijden op lofwaardige wijze opge luisterd. De kinderspelen. De buurtcommissles „Noord" en „Molenstraat" had den voor Zaterdagmiddag kinderspelen geannonceerd. En het was ook hierbij bet slechte weer, dat de com missies parten speelde. Op het Noord vond het kinder feest ln kleinen kring plaats, al ontbrak het de kinderen niet aan enthousiasme. De commissie van de Molen straat besloot de spelen maar uit te stellen tot Maan dagmiddag; optimisme dus! Maar het was den kleinen beunhazen, die daar vol strijdlust stondên te wachten, lang niet naar den zin; ze hadden trek in bolhappen. Voor het sterkere geslacht was er op het Noord op het erf van den heer Blaauboer nog katgooien en voor dit oude krachtspel bleek nog aardig animo te bestaan, ja zelfs zoo, dat ln twee partijen gegooid werd. En dat kat gooien weer een vak op zichzelf, bewees wel dat gooiers van elders, Callantsoog b.v. waar wel meer gekatknup- peld wordt, de meeste prijzen wonnen. De luxe prijzon die voor de kinderspelen beschikbaar waren gesteld, werden in de wacht gesleept door: Jongens, zakloopen; le prijs C. Smit, 2e prijs G. in t Veld, 3e prijs Jan Smit, 4e prijs G. Boontjes. Meisjes: houtjesrapen: le prijs K. Blaauboer, 2e prijs C. Schoort, 3e prijs M. Portegles, 4e prijs G. Wardenaar. Door den heer J. Keesman werden de prijzen in café Jan Blaauboer uitgereikt 's Avonds brachten Winnubst en Schagen's Harmonie met haar muzikale rondgangen al weer spoedig de noo dige reuring, de schitterende illuminatie van den kerk toren en op Gedempte Gracht Loet en Molenstraat werd. weer ontstoken, terwijl ten aanschouwe van een flinke menschenmassa de specialiteitenvoorstelling op het kerk plateau plaats vond. Verbluffende krachttoeren en staal tjes van handigheid kregen we van dit gezelschap te zien en een bijzonder groot succes hadden de Harrold Brothers, de buitengewone fietsbalanceurs en Polly Dassi, met zijn boksende ponny. En dan niet te vergeten de man die zichzelf in een knoop legde, die zich dubbel vouwende, in een tonnetje kroop enz. enz. Een en an der werd hartelijk toegejuicht en al had de voorstelling door den sterken wind, alles behalve onder gunstige om standigheden plaats, het succes werd er voor de speci- llteiten juist te grooter door. Tot slot van dezen dag de taptoe van de twee muziek corpsen en daarna werd het al spoedig vrij stilletjes. Het hoofdnummer van het Zondagprogramma was: de groote nationale grasbaan-wielerwedstrijden op het sport terrein van den heer Hartland op de Loet. Nadat een muzikale rondgang van Schagen's Harmo nie en van „Winnubst" van Den Helder de feestelijkhe den van dezen dag had Ingezet, stroomde een talrijke menigte naar het sportterrein. Want de reputatie van vorig jaar was nog blijven hangen, toen was het span nend en belangwekkend geweest, en dus zou er ook de zen middag wel mooie sport te genieten zijn. En Inderdaad: het is een prachtige middag voor de vele liefhebbers der rywielsport geworden. Dank zij de schitterende medewerking van de Neder- landsche Wielren-Unle, waren een kleine 60 wielrenners van elders opgekomen en er ls een zeer afwisselend programma uitgevoerd, vlot en regelmatig, meerendeels spannende en interessante nummers, zoodat den gan- schen middag het talrijke publiek in spanning was en hartelijk medeleefde. Het weer hield zich, ondanks de dreigende luchten, heel goed; een zonnetje bracht warmte en levendigheid, en maakte bovendien, dat de baan in goede eonditie was. Er kwamen dan ook weinig vallers. Muziek van Schagen's Harmonie en Winnubst bracht vroolijkheid en afwisseling. De regeling was uitstekend, waarvoor aan de heeren kamprechters en starter van de Ned. Wieier-Unie een woord van waardeerlhg toekomt. Naar wij vernemen was het bezoek talrijk: óp niet minder dan 1400 kan het aantal bezoekers geschat wor den. Er waren aan de controle pl.m. 1250 entree's ver kocht.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7