Ean racsie ayroaa v«* ©4» **r Mes van ie rij-1 ruik een lofwaardige wijze hun medewerking ttnn de „Wost-F: vereniging wost-Frtuslnnd* Ten St. Maartensbrug. Winkelweckfeosisn verleenden. (Op het paard de 12- dic, evenals de rijvereeniging „Barslugerhorn" op jariqe Schoorl alt Woadmeer.) Onze kranige Winkelweekeoinraissle. De uitslag der wielerwedstrijden. De uitslag der diverse kampen was als volgt: Afvalwedstrijden voor amateurs en onafhankelijken: le prijs H. Adam, 2e prijs N. H. v. Hengel, 3e prijs J. C. Korf, 4e prijs H. Engelmoer, 5e prijs Th. Vogel, 6e prijs. W. Bouquet. Sprintmatch voor onafhankelijken: le prijs J. Krun- der, 3 punten; 2e prijs v. d. Heijden, 7 punten; 3e prijs R. Brilman, 10 punten; 4e prijs J. Bustraan, 10 punten. Jachtrace voor Nieuwelingen: le prijs J. W. Goossens; 2e prijs W. Buijs; 3e prijs W. Gerritsen; 4e prijs C. Muus, 5e prijs J. v. Dijk; 6e prijs H. Behrends. Wedstrijd voor veteranen: le prijs S. de Jong; 2e pr. F. B. v. Huijster, 3e prijs H. Krist; 4e prijs H. Rootring. Wedstrijd Nieuwelingen over 40 ronden: le prijs W. Gerritsen; 2e prijs J. W. Goossens, 3e prijs C. v. d. Pol, 4e prijs C. Muus; 5e prijs A. v. Meerendonk. Schager Nieuwelingen (10 ronden) le prijs A. Wil- lemse; 2e prijs Jb. Deutekom; 3e prijs J. Smit Kz.; 4e prijs C. Kruit. 6 deelnemers. Zooals begrijpelijk was, trok dit nummer bij het Schager publiek veel animo en ontbrak het niet aan levendige teekenen van aanmoediging en bijval. Het glanspunt van den middag vormde het slotnum mer van het programma, de Koppelwedstrijd over 80 ronden. Niet minder dan 15 koppels kwamen in de baan, en er werd fel gestreden om de eerste plaatsen. Het pu bliek werd mede enthousiast en vuurde de renners luide aan. De uitslag van den vinnigen kamp was als volgt: le prijs J. Krunder en R. Brilman (rood); 2e prijs v. d. Heijden en Buis (oranje); 3e prijs H. Adam en Pater (wit); 4e prijs Stevan en T. v. Wijk (groen); 5e prijs Th. Vogel en J. Kalb wit-rood). Onder groote belangstelling had de prijsuitreiking plaats in café v. Erp. De prijzen bestonden in kunst voorwerpen. Het 2e-prijs-wlnnende koppel heeft echter een schrif telijk protest ingediend tegen de beslissing der wed- etrijdcommlssie. Inmiddels was het publek ter kermis getrokken en was het daar vrij levendig. Af en toe dreigde een regen bui de feestvreugde te bederven. Om 7 uur weer een rondgang der muziek, en daarna concentreerde zich een groote menigte op het markt plein, want daar was dan ook dezen avond een speciali teitenvoorstelling op het kerkplateau. De paraplu's moesten dienst doen, maar desondanks bleef een over- .talrijk publiek tot het einde toe en genoot ook nu, even als Zaterdagavond van een keurig afgewerkt en zeer afwisselend programma van goed gehalte. Muziek ont brak ook hierbij niet, de Harmoniekapel was ook hier weer present. Het was verder gezellig in de geïllumineerde straten met hare feestelijk uitziende winkels, boven alles uit flonkerde weer de mooie toren, 't was weer allerwege muziek op straat en in de lokalen, twee muziekcorpsen deden een ronde, het was kermis en bal. Maar het dreigende weer heeft toch wel veroorzaakt, dat het ook dezen avond niet zoo druk was in Schagen, als het had kunnen en moeten zijn. Het feest voor de schoolkinderen. le klasse, meisjes, hinkelen: 1. Grietje Kip; 2. Eg- bertje Wemmenhoven; 3. Trijnie Plakman. le klasse meisjes, hinkelen: 1. Leni de Ruiter. 2. Aafje Mak, 3. Emma v. Diepen. le klas, jongens, houtjesrapen. 1. Thijs de Moei, 2. Jan Schilder, 3. Nico Snaas. le klas jongens, houtjes rapen: 1. Jan Dokter; 2. Wim Rezelman, 3. Jaap Boonacker. 2e klas meisjes: balkloopen, 1. Gre Bakker; 2. A. Klaver, 3. Immetje Tump. 2e klas jongens: hoepelen: 1. Jaap Slikker, 2. Jan Vis ser, 3. Jan v. d. Ben. 2e klas jongens, hoepelen: 1. Klaas Molenaar, 2. Jaap Schoorl, 3. Wil Dekker. 3e klas, meisjes, hoepelen met hindernissen: 1. Pie- tertje Geuzenbroek; 2. Nelie Roggeveen: 3. Gerda Star- reveld. 3e klasse, meisjes, hoepelen met hindernissen: 1. Coba Heijligers; 2. Jane Mak; 3. Anna Tump. 3e klasse, jongens, hardloopen met hindernissen: 1. Piet v. d. Veer; 2. Klaas v. d. Bel; 3. Kees de Jager. 3e klasse, jongens, hardloopen met hindernissen: 1. Siem Groot; 2. Nico Prins; 3. Arie Raven. 4e klas, meisjes, hoepen met hindernissen: 1. Frouw- tje Zeeman; 2. Jeane Vermeulen; .3. J. Kossen. 4e klas, meisjes, hoepelen met hindernissen: 1. Betje Raven; 2. Evie Kieseling; 3. Corrie Dekker. 4e klas, jongens: hardloopen met hindernissen: 1. Jan Broers, 2. Jan van Dok, 3. Wim de Jong. 4e klas, jongens: hardloopen met hindernissen: 1. Jaap de Boer, 2. Dirk Ranke, 3. Piet Hoogland. 5e klas, meisjes en jongens, estafette: le gr.: 1. Gre v. d. Hooff, 2. Nel Wardenaar, 3. Bertha v. Rijswijk, 4. Leentje Truiman, 2e groep: 1. Jan Smit, 2. M. v. Weelde 3. rits Koning, 4. Arie Groot Klasse 6, meisjes, handbal: 1. Ma Kamp, 2. Mien v. d. Bel, 3. Nel Schram, 4. Aagje Prins, 5. Ali Schaafsm'a. 6. Marie Dekker, 7. Mies Brouwer, 8. Klazien Blaauboer, 9. Nel Rezelman, 10. Tini Honijk, 11. Dirkje Blom, 12. Maartje Meuleveld, 13. Annie Jannes, 14. A. de Groot, 15. S. Sneekes. Klasse 6 en 7: meisjes, korfbal: 1. Kltty Bleaser, 2. Nel Hofland, 3. Jopie Ranke, 4. Tinie de Ruiter, 5. Marie Koot, 6. Corrie Schoorl, 7. C. Portegies, 8. Marie Admi raal, Tonia Koomen, Jo Bos, Rijk Heemsbergen. Klasse 6 en ,7 jongens, voetbfi: 1. Jan Peetoom; 2. Jan Boontjes, 3. Klaas Burger, 4. Siem Koning, 5. Kees v. Haren, 6. Herman Dekker, 7. Willem Quax, 8. Arie Schram, 9. Arie Sleutel, 10. Slem Ranke, 11. Nico Koenig. Het bloemencorso en de reclame-optocht. Des middags om half 2 trok „Winnubst" weer door de gemeente en daarna schaarden zich honderden menschen langs de Gedempte Gracht en het Noord, in afwachting van het bloemencorso en reclame-op tocht, welke zich inmiddels op het terrein van den heer Jn. Blaauboer op 't Noord, opstelde. Opgeluisterd door de beide muziekcorpsen Scha gen's Harmoniekapel en „Winnubst" en tevens door de verschillende leden van de rijvereenigingen „West friesland" en „Barsingerhorn" kwam de fleurigs stoet aan, die voor het raadhuis aan het oordeel van de jury, die zich daar had opgesteld, werd onder worpen. Het was vooral de afdeeling kleine stukken van het bloemencorso die mooie, allerliefste nummers bracht, terwijl ook de afdeeling reclame door enkele mooie nummers werd gevormd. De afdeeling humo ristische groepen had een 3-tal nummers. De volgende nummers waren opgekomen: Afdeeling kleine stukken bloemencorso: 1. G. Kou seband e.a., Boschfee gaat naar het bal; 2. J. de Boer Pz., Kaboutertje op de fiets; 3., C. Tuinman, Sulky; 4. Dames Huiberts en Deutekom, Wintersport; 5. J. en T. Smeding, kinderauto; 6. Van Capellen, heide- kinderen; 7. Jopi© de Nijs, kleine auto; 8. Corrie Schenk, versierde fiets; 9. M. Vermeulen en L. Schogt, kinderauto met verkeersagent; Tini de Ruij- ter en Annie Janmaat, zomer en winter; 11. Guus Boonacker, Poppenwagen; 12. Jaap Boonacker, Hol lander; 13. Meisjes Blaauboer, Schenk, Kistemaker en Geel, Flora's Kinderen. Afdeeling Humoristische groepen: 1. P. Dekker, E. v. Vliet, Vöddenkooplui; 2. Meisjes Rezelman, e.a Oeteldonks fanfarecorps (groep van 1G) en 3. M. Kamp en A. Krapman, naar de Schager markt. Afdeeling reclame: 1. F. Poorter, Dekens; 2. firma De Maandagochtend was voor de kinderen van de beide scholen. Voorafgegaan door onze Harmoniekapel maakten ze allereerst een optocht door een deel der gemeente, om dan, steeds opgeluisterd door Schagen's Harmonie, op het terrein van den heer Hartland, bij verschillende spelen elkaar te bekampen. Voetballen, korfballen, estafetteloop, hoepelen, houtjesrapen verbon den met tonkruien, balkloopen, houtjesrapen enz enz., dat waren de spelletjes en het was een gejoel en een vinnigen strijd! De Commissie, bestaande uit enkele leden van de winlcclweekcommlssie, bijgestaan door het onderwijzend personeel van beide schelen en een groot aantal dames en heeren, vrijwilligers, had haar handen vol, maar alles marcheerde uitstekend. En gelukkig, het weer was voor de jeugd, een lekker zonnetje scheen, zoodat dit ook meewerkte tot het welslagen van dit gedeelte van het winkelweekprogramma. En aan ieder kind werd een reep chocolade, een glas ranja en een koek uitgedeeld. In het café van den heer Van Erp had de prijsuitrei king plaats en onder luid gejuich werden de prijsjes in ontvangst genomen. De volledige uitslag was: Een moment alt den Wlslèrweflstrijd van Zondag, Deutekom; 3. J. H. Schene, Cométe Krimpvrije wollen ondergoederen; 4. Meisjes Weeshuis, Dekargroep; 5. A. M. Kossen, Amko-groep; 6. J. de Nijs, Heinekcn s bieren; 7. Familio Strijder, Verzekering; 8. Annie lvroone en Lena de Ruijter; 9. H. Willemse, Concer- tophoon. En daarna was het weer kermis op bet marktplein en in de verschillende localiteiten, of wèl, en dat is toch maar het doel van de winkelweek, konden de vele bezoekers van buiten aanschouwen hoe kranig onze middenstand voor den dag was gekomen. Als steeds bracht om zes uur de muzikale rond gang van Winnubst en Schagen's Harmonie er een vroolijke stemming in. De buurtcommissie „Molenstraat" hield nu de kinder-Volksspelen en voor deze komische spelen was groote belangstelling. Harmonie was weer pre sent en bij monde van den heer Rotgans werd baar voor die activiteit hartelijk dank gebracht. Er was groote belangstelling en onbedaarlijk werd er dikwijls gelachen. Vcor de jongens eerst bollenhappen, voor de meis jes ringsteken, terwijl de dames van deze feestvie rende buurt gecostumeerd, hardloopen op groote muilen, zoowel vóór- als achteruitloopend, te zien gaven. Maar ook de mannen kregen hun strijd te strijden en wel in hardtollen. Naderhand zorgde de concer- tophoon van den heer Willemse voor muzikale op luistering. De goedgeslaagde wedstrijden hadden den volgen den uitslag: Meisjes, ringsteken op fietsen: le prijs Kossen, 2e prijs B. de Nijs, 3e prijs Schouten. Jongens, Broodjeshappen: le prijs K. Burger; 2e prijs J. v. Dok; 3e prijs D. Arnoldus. Vrouwen, hardloopen op sloffen; le prijs mevr- Grootes; 2e prijs mevr. De Wit; 3e prijs mevr. Ko ning. Mannen, Hardtollen: le prijs D Rotgans; 2e prijs Joop de Vries; 3e prijs C. Grootes. Des avonds om 8 uur vroeg de ge illumineerde op tocht van de deelnemers aan het bloemencorso en reclame-optocht weer onze belangstelling. Een geweldige menschenmassa was nu op de been en het geheel bood een schitterend mooi aanzien. De optocht van 's middags was nu keurig geillumineerd en dan daarbij de volledige verlichting van kerkto ren, Gedempte Gracht, Molenstraat, Loet, Noord, ja ook aan den Stationsweg brandden nu de lampions, het was inderdaad sprookjesachtig. Het was een der meest mooie avonden en het publiek was dan ook algemeen enthousiast. Bij de afdeeling Humoristische groepen waren voor den avond-optocht nog enkele nummers toege voegd, o.a. do groop ..Molenstraat" en „Kippendief De jury van het Bloemencorso, bestaande uit de dames Cornelissen-Houwing, Yan der Sluis-Bakker en Roggeveen-Stammes en de heeren Cornelissen, Van der Sluis en A. C. Roggeveen, die blijkbaar een zeer moeilijke taak had gehad, want ze verscheen tegen half elf maakte in „De Gouden Engel" van den heer J. K. Boontjes, in een volle zaal de volgen de uitslag- bekend: Afdeeling kleine stukken: Bloemencorso, groote Stukken: le prijs f10, dames Huiberts en Deutekom; kleine stukken: le prijs f 15, J. en T. Smeding; 2e prijs f 12.50, G. Kouseband e.a.; 3e prijs f 10, Van Ca* pellen; 4e pr. f7.50, Jopie de Nijs; 5e pr. f5, M. Ver meulen en L. Schogt; 6e prijs f5, J. de Boer Pz. Afdeeling Humoristische groepen; le prijs 115, meisjes Rezelman e.a. Afdeéling Reclame:* ln'prijs 125, firma Deutekom; 2e prijs f25, Joh. de Nijs; 3e prijs f10, meisjes Wees huis; 4e prijs (10, Annie Kroone en Lena de Ruijter. Voor den avond-optocht waren de bekroningen: A. Aid. kleine stukken bloemencorso (onderverdeeld in groote en kleine stukken), groote stukken: le prij* f5, dames Huiberts en Deutekom; 2e nrijs f2.50, meisjes Blaauboer, Schenk, Kistemaker'en Geel; Kleine stukken: le prijs f7.50 J. de Boer Pz., 2a prijs f6, M. Vermeulen en L. Schogt; 3e prijs 15, G. Kouseband e.a.; 4e prijs f4, J. en T. Smeding; 5a prijs f3, Jopié de Nijs; 6e prijs f2.50, Corrie Schenly 7e prijs f2, Guus Boonacker. Afd. Humoristische groepen: le prijs f 3, kippendief; 2e prijs f2.50, Groep Molenstraat; 3e prijs f2, P. Dek ker en E. van Vliet, Afdeeling Reclame: le prijs f 10, Jol), de Nijs; tê prijs f7.50, firma Deutekom; 3e prijs 15, meisje» Weeshuis; 4e prijs f 2.50, F. Poorter. De prijzen werden uitgereikt door den heer J. Cor nelissen, die hulde bracht voor de uitmuntende or ganisatie en mededeelde, dat de jury voor den mii- dagoptocht f150 in plaats van totaal f200 toekende, terwijl zij de afdeeling kleine stukken verdeelde m. groote en klein© stukken. Het Oeteldonksche fanfarecorps had een collecte gehouden, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan Schagen's Harmoniekapel en de voorzitter, de heer Starreveld, bracht de Oeteldonksche kunstbroe ders dan ook hartelijk dank, terwijl een fanfare deze dankbetuiging nog onderstreepte. De collecte hai f 12.81 opgebracht En toen was het volop kermis! Maandagavond was het druk, er was veel publiek, In Cérès was een cabaret-voorstelling met dancing, waar de Humorist-Conférencier Cor Bazan met een gezelschap, voor de noodige vroolijkheid en gezellig» heid zorgde. De danszaal was fantastisch verlicht, echt leuk. In het Noordhollandsch Kofiehuis was een druk bezocht Bal-Masqué, ook hier een gezellige drukte.

Schager Courant | 1929 | | pagina 8