CALLANTS00G. ZIJPE. WARMENHUIZEN. ANNA PAULOWNA. WINKEL. Binnenlandsch Nieuws. De vee-tentoonstelling te Alkmaar. De postvluchten naar Indië. ALASTRIM. Verduistering van f25.000. De gaskwestie te Doetinchem. Marktberichten. Gemengd Nieuws. De bomaanslagen in Duitschland. Een Nederlandsche dame bestolen. Een vechtpartij met negers. Afschuwelijke misdaad te New.York. Het Oostenrijksche Kabinet afgetreden. wier echtgenoot komt te overlijden, in dezelfde rechten te doen treden, te laten varen. De vergadering hiervan de noodzakelijkheid inziende, werd aldus besloten. Bij de rondvraag werd door den secretaris nog mede- deellng gedaan hoe onze vereeniglng tegenover de nieu we ziektewet komt te staan, terwijl door de commissa ris Giltjes enkele voorbeelden naar voren werden ge bracht, wat betreft verschillende moeilijkheden welke zich in de toekomst zullen voordoen. Algemeen was men de gedachte toegedaan, gezien het weinige wat er nog in het algemeen bekend is, aangaan de verschillende zaken, de ziektewet betreffende, om hierover ter bevoegder plaatse inlichtingen In te winnen. Niets meer van belang aan de orde zijnde, sluit voor zitter met woorden van dank de vergadering. NOORDSCHARWOUDE. Woensdagmiddag had hier een ongeval plaats, dat naar omstandigheden nogal vrij goed is afgeko men. Eenige jongens zaten op een houtwagen van de firma Eecen te Oudlcarspel, toen één van hen, een zoontje van de Wed. v. d. Ham, er af viel en het achterwiel van den wagen tegen zijn hoofd kreeg. Het knaapje werd door een der omstanders naar huis gebracht en zal zich wel onder geneeskundige behandeling hebben moeten stellen. „Witte Kruis", afd. Langendijk. Woensdagavond 8 uur hield de Ver. „Het Witte Kruis" hare ledenvergadering ten huize van den heer Beers te Zuidscharwoude. De Voorzitter, de heer H. Hart, openl de vergadering met een woord van welkom aan de leden en de pers. Hij spreekt er zijn genoegen over uit, dat er nog zoo veel leden opgekomen zijn. Hierna worden de notulen van de vorige vergadering door den secretaris, den heer F. Moeijes, voorgelezen en onder dankzegging aan den samensteller goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken. Van de afd. Ursem van Het Witte Kruis is ingekomen een verzoek om de bijgevoegde 25 loten te willen ver- koopen. Dit wordt aangenomen en er worden meteen eenige loten verkocht. Meegedeeld werd, dat de cursus in Eerste Hulp bij Ongelukken doorging. Als leider werd aangewezen de heer J. H. Stoutjesdijk te Alkmaar. De cursus wordt 1 Nov. geopend. Verder wordt meegedeled, dat aan de Bestuursleden Kliffen en Zeeman bij gelegenheid van hun 25-jarig huwelijksfeest, een bloemstuk was aangeboden. Daar de badjuffrouw tijdens de winkelweek zoo'n mooie reclame had gemaakt voor de badinrichting, had het Bestuur haar een schriftelijke dankbetuiging doen toekomen. Na eenige besprekingen werd een bedrag van f 30 vacantietoelage toegekend voor de 3 weken vacantie. De verpleegster zegde dank voor dezen toeslag. Bij de bespreknig van den beschrijvingsbrief voor de Algemeene vergadering werden allo punten goedgekeurd en den afgevaardigden vrij mandaat gegeven. Bij de verkiezing voor afgevaardigden naar de A. V. werden aangewezen de heeren P. Zeeman te Zuid scharwoude en S. Timmerman te Noordscharwoude, en als plaatsvervanger de heer W. C. Bouman te Zuid scharwoude. Als Bestuursleden waren aan de beurt van aftreden de heeren H. Hart te Oudkarspel en C. Slot en C. Ooijevaar te Broek op Langendijk. Inh un plaats werden gekozen de heeren J. Wagenaar en S. Wagenaar uit Broek op Langendijk en G. IJff te Oudkarspel. Daar zij niet aanwezig waren, zal hun daarvan kennis wor den gegeven. Tot kasnazieners werden aangewezen de heeren S. Tim merman en H. Sjoers, beiden te Noordscharwoude. Door Mevr. de Wed. Paarlberg, penningmeesteres, wordt daarna het Verslag van de vergadering van de Commissie voor Wijkverpleging te Alkmaar voorgelezen. Dit werd voor kennisgeving aangenomen en de verslag geefster dank gezegd. Bij de rondvraag werd door den heer C. Slot de op merking gemaakt, dat er, nu de voorzitter, dieeigenlijk eerst met 1 Januari aftreedt en binnenkort verhuist buiten het ressort der afdeeling, geen voorzitter is, en vraagt, hoe daarin nu wordt voorzien. Geantwoord worAt, dat alles zijn gewonen gang kan gaan, en dat door het Bestuur na 1 Januari uit zijn midden een voorzitter zal worden gekozen. Den heer Olthoff, wien indertijd was opgdragen zich in verbinding te stellen, met Iemand, om als leider op te treden, voor den cursus in E. H. bij O., deelde mee, dit reeds te hebben gedaan. Hoewel hij nog geen vaste afspraak met bedoelden persoon had gemaakt vond hij 't nu onpleizierig, dat reeds een ander was aangewezen. Goedgevonden werd, den heer O. op te dragen, de afd. bij den door hem genoemden persoon te excuseeren, daar het Bestuur met een en ander niet bekend was. De heer H. Bakker bracht dank aan den scheidenden voorzitter voor alles, wat hij in het belang van het Witte Kruis had gedaan. Voorzitter deelt nog mede, dat door Zuster Leegwater nog een damescursus voor E. H. bij ongelukken in een der noordelijkste gemeenten zal worden gehouden. Daarna sluit de voorzitter de vergadering met dank voor de aangename besprekingen en voor de trouwe opkomst naar deze bijeenkomst en uit de beste wenschen voor de afdeeling Langendijk. Gevonden: een autoband met velg. Inlichtingen bij de gemeentepolitie. Op 24 September hield de vereeniging „Hulp In Nood" (plaatselijke ziekenkas) haar ledenvergadering in het Dorpskoffiehuis. Aanwezig waren 18 leden. De voorzitter, de heer Jn. Hollander opende de ver gadering met een woord van welkom, waarna de notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Als eenig punt kwam op de agenda voor, de vraag of de vereeniging al of niet zal toetreden tot de bedrijfs- vereeniging, welke de Nederlandsche vereeniging voor ziekenkassen zal trachten te stichten. Uit de besprekin gen kwam duidelijk naar voren dat voor de vereeniging aansluiting bij een bedrijfsvereeniging geen voordeel kon brengen, en dus ongewenscht is. De bepalingen van de ziektewet zijn zoodanig, dat tal van leden, de vrouwen en de kleine patroons de voordeelen hiervan niet zouden kunnen genieten. Met 17 stemmen voor en 1 blanco werd daarna be sloten den heer A. Visser te Nieuwe Niedorp, afgetreden secretaris van het hoofdbestuur van de N.V.Z. te be richten, dat de vereeniging in beginsel bereid is zijn pogingen, welke ten doel hebben de plaatselijke zieken kassen, ine en provincialen bond te vereenigingen, zal steunen. Na de gebruikelijke rondvraag, sloot de voorzitter deze belangrijken, maar matig bezochte vergadering. 'T ZAND. Wegens ziekte van mej. Riteco is tot tijdelijk on derwijzeres aan de R.K. school alhier benoemd mej. M. Meereboer te Schoorl. 'T ZAND. Aangezien zich voor den cursus voor vervolgonder wijs in de O. L. school te 't Zand slechts 2 leerlingen hebben aangemeld, gaat de cursus alhier niet door. 'T ZAND. Wederom is een geval van roodvonk geconstateerd en wel in het gezin van den heer C. de Wit, Belkmer- weg, alhier. ZIJPE. Voor het vervolgonderwijs te Burgerbrug, St. Maar tensbrug, Schagerbrug, Oudesluis en Petten hebben zich respectievelijk 13, li, 12, 13 en 10 leerlingen op gegeven. Het gteal leerlingen is voldoende om deze cursussen te doen doorgaan. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 21 tot en met 24 Sept. 1929 Geboren: Joannes Petrus, zoon van Albertus Groot en Elisabeth Cornelia Schilder. Ondertrouwd: Cornelis Pieter Boon, 26 jaar, sla ger, te Haarlem en Jannetje Bos, 23 jr., zonder be roep, te Zijpe. KRABBENDAM. Naar wij vernemen, heeft Ds. van der Marei alhier voor het beroep naar de Geref. Kerk te Oudega (Fr.) bedankt. Voor rekening van de stichting F. de H. te Haar lem wordt op de boerderij Zeeland alhier een groote landbouwschuur gebouwd, welke bouw is opgedra gen aan den heer J. de Graaf, aannemer alhier. Op de dezer dagen gehouden Bestuursvergadering van T.A.G.O. werd de vraag overwogen: Wat zullen wij den a.s. winter doen? De opkomst gedurende het afgeloopen seizoen is, het valt niet te ontkennen, verre van schitterend geweest. Wat zal de a.s. win ter opleveren, waarin bovendien „Ormenio" zijn tien jarig bestaan zal vieren, met een tooneelwedstrijd, die aanleiding tot niet minder dan vijf tooneeluitvoe- rinigen, voor verschillende vereenigingen geeft. Zal de opkomst in het aanstaande seizoen dan weer nog geringer zijn? Onder deze en dergelijke overwegin gen heeft het T.A.G.O.-bestuur gemeend, maar eens een winter over te slaan. Misschien dat dan blijkt, hoe in dien tijd een warmer liefde voor T.A.G.O. is ontwaakt. Woensdagmorgen werd op de Molenvaart een oud man door een luxe auto aangereden. Zijn toestand is, naar wij hoorden, vrij bevredigend. - BREEZAND. Woensdagavond werd ln het lokaal van den heer Jb. Borst ten overstaan van Notaris J. van der Knaap te Wieringerwaard, publiek gepresenteerd zes woonhuizen onder één dak en -1 aren 80 centiaren bouwterrein aan den Zwarteweg alhier, eigendom van denheer E. Zwols- man te 's-Gravenhage. De woonhuizen werden in bod gebracht op f 8240 en niet gegund. Het bouwterrein werd in 4 perceelen in bod gebracht op f 3173 en op f 350 daarboven afgemijnd door den heer L. Raven te Bree- zand, alzoo f 3523. Dit werd gegund. VAN EWIJCKSLUIS. Men zal zich mogelijk herinneren, dat in het vorig najaar een aanvang gemaakt is met het baggeren van een kanaal, dat vanaf het Amsteldiep naar Van Ewijcksluis zou loopen, om daar mettertijd aan te sluiten aan het Balgzandkanaal en op die wijzo een schakel te vormen in het scheepvaartverkeer tus- schen het Noordhollandsch Kanaal en den Wieringer meerpolder. Later is men hiermede opgehouden en heeft men den winter laten passeeren, voor met dit werk verdere voortgang is gemaakt. In April van dit jaar is men opnieuw aangevangen en het is nog maar enkele weken geleden, dat dit 1200 Meter lange ka naal voor zoover dit althans mogelijk was, gereed kwam. Het wachten was nu op de opening van den nieuwen weg naar Wieringen, want wilde men de aansluiting aan het Balgzandkanaal tot stand bren gen, dan moest de verbindingsdam, die in 1925 bij Van Ewijcksluis naar den afsluitdijk was gelegd en waarlangs alle verkeer te land naar Wieringen plaats had, worden doorbroken, om zoo het gewenschte rechtstreeksche scheepvaartverkeer vanuit het Balg zandkanaal naar het Amstelveer en vandaar uit naar de Wieringermeer te bewerkstelligen. Nu vorige week de bedoelde weg voor het verkeer kon worden opengesteld, was te voorzien, dat de doorbraak van den reeds genoemden verbindings dam spoedig zou volgen. Maandagmorgen nu is de baggermolen „Nederland I", een der grootste molens, van de Maatschappij tot Aanneming van Zuiderzee werken, hiermee aangevangen en reeds Dinsdag avond was deze hiermede zoo ver gereed, dat nog slechts langs één der nog opstaande kanten van de zen dam de overzijde kon worden bereikt, terwijl telkens opnieuw groote stukken hiervan door de steeds voortgaande ondergraving naar beneden vie len. Den geheelen avond tot het einde der werk zaamheden (om negen uur) was een talrijk publiek dan ook aanwezig om dit bijzonder interessante schouwspel, dat ditmaal al van zeer nabij was waar te nemen, gade te slaan. Woensdagmorgen te ongeveer 10 uur kwam de eer ste verbinding tot stand cn kon het water van de eene zijde naar de andere stroomen, terwijl te onge veer half een 's middags het eerste vaartuig (een schip geladen met rijshout) van de toen reeds onge veer dertig meter breede opening als doorvaart ge bruik maakte. Hoewel dit werk nog niet geheel gereed is, daar de opening nog aanzienlijk ruimer zal worden gemaakt, zal nu toch zeer spoedig een der voor de scheepvaart zeer belangrijke verbindingswegen geheel zijn vol tooid. Van de gelegenheid om op Woensdagmiddag voor werpen en werkstukken in te brengen voor de Huis- vlijttentoonstellïng, is een zeer druk gebruik ge maakt. Ver buiten de gemeente had de oproep weer klank gevonden, getuige de vele inzendingen Inge zetenen der gemeente hebben zich ook niet onbetuigd gelaten. In de groote verzameling schuilt een schat van handwerk en er zijn stukken van groote waar de bij. Alleen dit deel der tentoonstelling belooft iets grootsch te worden en zal een bezoek'overwaard zijn. Vele handen zijn ijverig in de weer met schikken en ordenen. De lotenverkoop is mede een succes. ONDER EEN MAALSTEEN. Aan de papierfabriek „De Eendracht" der firma Van Gelder Zonen te Wormer is gisteren de 57-jarige ar beider P. Hollenkamp door onbekende oorzaak in aan raking gekomen met een 3000 K.G. wegenden maal steen, waardoor deze steen hem over het lichaam ging. In zeer ernstigen toestand is de man, na voorloopig te zijn behandeld, naar het gemeenteziekenhuis te Zaandam overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. DOODELIJK ONGELUK AAN BOORD. Aan boord van het motorschip „Adriana", dat in de entrepothaven te Rotterdam ligt, is de 44-jarige schipper W. Nijgh getroffen door stukken van een uit elkaar vliegend wiel van een handlier. De man was onmiddellijk dood. BOVEN VERWACHTING NOG TALRIJKE EN GOEDE INZENDINGEN. Gisteren is te Alkmaar de 4Se jaarlijksche tentoon stelling gehouden van de afd. Alkmaar van de Holl. Mij. van Landbouw. Zij werd geopend met een toespraak van den voor zitter, den heer D. J. Govers, waarna de waarnemen de burgemeester mr. Leesberg het woord voerde. Ook werd nog gesproken door het hoofdbestuurslid den heer D. de Boer Dzn. Men meende oorspronkelijk op weinig inzendingen te mogen rekenen tengevolge van den strengen win ter, den daarop volgenden drogen zomer en de pas gehouden feesten te Ileerhugowaard, maar de inzen dingen bleken tenslotte beter en talrijker dan ooit te voren. Het fokvee viel zeer te roemen, evenals het vette vee, hoewel het sporen van te schraal grasvoer ver toonde. De rationeele fokrichting die in de laatste jaren door veehouders wordt gevolgd, blijkt steeds meer aanhangers te vinden. De inzendingen schapen en varkens vooral die van de éénjarige ooien wa ren bewonderenswaardig. HET TWEEDE VLIEGTUIG TE ALLAHABAD AANGEKOMEN. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen dat het tweede postvliegtuig naar Indië gistermorgen om 5 uur 43 uit Karatsji is vertrokken en om 15 uur 55 te Allaha- bad is aangekomen. Aan boord is alles wel. Het vliegtuig was te 10.30 uur te Nasirabad geland en om 11.30 uur van daar naar Allahabad vertrokken. Weer 10 nieuwe gevallen te Delft. Gister werden te Delft 10 nieuwe gevallen van alastrim vastgesteld. De toestand van twee patiënten is ernstig. Te Hilversum. Te Hilversum doet zich bij een jongetje van 11 jaar alastrim voor. Dit Is het derde geval. Het kind is uit een ander huisgezin, dan waaruit de twee vorige pa tientjes, die thans geheel hersteld zijn, afkomstig waren. De besmetting Is vermoedelijk overgebracht door een logee. Een tweede geval te Eindhoven- In Eindhoven heeft zich een tweede geval van alas trim voorgedaan bij een werkman, uit Rotterdam, die zich pas aldaar gevestigd had. Een verpleegster aangetast. Thans wordt in het Wilhelmlna-ziekenhuis te Nijme gen een tweede patiënt, lijdende aan alastrim verpleegd. Het betreft hier 'n verpleegster uit Herveld, die daar 'n lijder aan die ziekte had verzorgd. Deze patiënt, echter wordt eveneens in het Wilhelmina-ziekenhuis verpleegd. Geen 8-Octoberfeesten te Leiden? Naar verluidt, zullen B. en W. van Leiden vandaag een beslissing nemen of ln verband met het heerschen der alastrim de 3 October-feesten, welke als regel door duizenden uit verschillende plaatsen worden bijgewoond, al of niet behooren door te gaan. Naar werd medegedeeld, bestaat er in medische krin gen te Leiden met betrekking tot deze vraag allesbehalve eenstemmigheid. Of zwarte pokken? Op de vragen van het Tweede-Kamerlid mej. Groene- weg betreffende verandering door de hoofdinspectie van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid van een door een Rotterdamsch medicus op een bewijs van overlijden Ingevulde doodsoorzaak, heeft de minister van Arbeid, HL en N. geantwoord, dat het bewijs van overlijden, af gegeven door een geneeskundige, niet ln handen komt van den hoofdinspecteur van de volksgezondheid, zoodat hij, behalve dat hij er niet bevoegd toe is, ook niet ln staat is, de door den geneeskundige opgegeven doods oorzaak te wijzigen. DADER GEARRESTEERD. Gisteren is te Wormerveer gearresteerd J. B., direc teur van de coöperatieve maalderij De Vooruitgang. Hij heeft zich schuldig gemaakt aan verduistering van f25.000, ten nadeele van die coöperatie. Gebleken is, dat B. in granen heeft gespeculeerd. Om zijn ver liezen te dekken heeft hij geld van de coöperatie aan gewend. Naar verluidt heeft B. reeds bekend. Een besluit van den Raad, dat aan de Kroon ter vernietiging zal worden voor gedragen. De gemeenteraad van Doetinchem heeft, met 8 tegen 6 stemmen, overeenkomstig het voorstel der z.g. cor ruptiecommissie, den directeur en den opzichter van het gasbedrijf ontslagen en hen, op voorstel van een der raadsleden, vervolgens benoemd resp. tot hoofd-op- zichter en fitter. De burgemeester heeft meegedeeld, het raadsbesluit krachtens art. 70 van de Gemeentewet ter vernietiging aan de Kroon te zullen voordragen, wegens strijd met het algemeen belang. De verdere conclusies der commissie luidden: de firma R. S. Stokvis en Zonen te Rotterdam wegens het verstrekken van een credietnota meer dan l1^ jaar na de levering en de daardoor gebleken onbe trouwbaarheid, voor vijf jaren uit te sluiten van le veranties aan de gasfabriek, en voorts van de Dordt- sche meterfabriek een bedrag te eischen van f 3000 wegens het niet afdragen van 10 pet. retourcommis sie, die buiten gegeven korting in de prijzen der ge leverde meters begrepen zijn en bij niet-inwilliging van verdere leveranties uit te sluiten; van -Ie corrupt gebleken firma's Wilson en Gautsch resp. 10 pet. van f4000 en fGOOO terug te vorderen. Deze conclu sies werden aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. SCHAGEN. 25 Sept. 13 stuks paarden f 100300, 3 stieren f 150200, 20 geldekoeien (magere) f 140—260. 114 idf.m (vette) f 250 430, 12 kalfkoeien f 210—340. 29 pinken f 110—150, 14 graskalveren f 50100, 30 nuchtere kalveren f 1426, 32 schapen (magere) f 22—40, 431 Idem vette f 34—36.50, 858 lammeren f 24—30, 3 bokken en geiten, 1 varken, mager f 32, 30 idem vette per Kg. 8286 ct„ 111 biggen f 20—28, 8 konijnen f 0.50 —2, 243 kippen f 0.75—1.25, haantjes 0.401.25, 34 Kg. boter f 2.20—2.40. NOORDSCHARWOUDE, 25 Sept Schotsche muizen f 1.80—2.80, duken f 5.10, drielingen f 2.00—2.80, uien f 3.80—4.30, drielingen f 2.40—2.90, grove f 4.504.70, gele nep f 4.60—5.30, spercieboonen f 9.10 —16, peen f 1.90—2.30, kl. peen f 1.60—1.90, roode kool f 3.10—7.30, witte kool f 2—2.50, gele kool f 3.40—6.80, Deensche witte kool f 1.90—3.20, per 100 Kg., bloemkool f 4,90ïo, Chin. kool f 6.30—9.20 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 28200 Kg. aardappelen, 19800 Kg. uien 4700 Kg. spercieboonen, 6000 Kg. peen, 40600 Kg. roode kool, 23400 Kg. witte kool, 8800 Kg. gele kool, 1700 Kg. Deensche witte kool, 150 stuka bloemkool, 1300 stuks Chin. kool. WARMENHUIZEN, 25 Sept. Roode kool f 3.30—3.70, gele kool f 6.60, witte kool f 1.70—2.40, nep f 4.504.70, uien f 4.104.30, drielingen f 2.60—2.80, slaboonen f 8.10—8.30 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 4600 Kg. roode kool, 1900 Kg. gele kool, 24400 Kg. witte kool, 5750 Kg. nep, 5975 Kg. uien, 100 Kg. slaboonen. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Sept Schotsche muizen f 1.90 -3.20, bl. eigenheimers f 2 50, drielingen f 3.10, per 100* Kg., bloemkool f 7—17.50, II f 1.101.70, per 100 stuks, roode kool f 37.20, gele kool f 4.20—5.60, witte kool f 1.70—2.20. Deensche witte kool f 2.103, uien f 44.20, drielingen f 2.502.80, nep f 4.604.80, slaboonen f 5.7014.90, snijboonen f 27, bie ten f 1.50—3, peen f 2.803.10, per 100 Kg., Chineesche kool f 4.40—5 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 22000 Kg. aardappelen, 18000 stuks bloemkool, 64000 Kg. roode kool, 25000 Kg. gele kool, 124000 Kg. witte kool, 6000 Kg. Deensche witte kool, 10600 Kg. uien, 2800 Kg. slaboonen, 300 Kg. snijboonen, 5200 Kg. bleten, 4200 Kg. peen, 260 stuks Chineesche kool. WINKEL. 25 Sept Appelen f 3—8, peren f 415, pruimen f 7—17, tomaten f 13, slaboonen f 49, snijboonen f 510, per 100 pond, andijvie f 2—4, meloenen f 2540, komkommers f 14, wortelen f 23.50 per 100 stuks. AMSTERDAM, 25 Sept (Berciht van den mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche bon ten f 2.90—3, id. blauwen f 2.502.75, id. bl. eigenheimers f 1.902, id. eigenheimers f 2.802, id. eigenheimer po ters f 2, id. blauwe poters f 1.601.70, id. bonte poters f 1.601.70, Upolder eigenheimers f 1.802, id. blauwe eigenheimers f 1.902, id. eigenheimer poters f 1.802, id. Bevelanders f 1.75—1.80, Andijker blauwen f 2.10 2.50, id. bonten f 2.702.80, id. muizen f 1.752, Langen- dijker muizen f 1.75—2, Noord-Holl. eigenheimers f 1.80 2, id. blauwe eigenh. f 1.90—2, Anna Paulowna zand- f 2.103.50, Hillegommer zand- f 2.103.50, Katwijker zand- f 2.104.90, Tesselsche zand f 2.80—3.50, Noordwij- ker zand- f 2.103.50, zanddrielingen f 2.803.50, Flalt- keesche eigenheimers f 1.902, Friesche borgers f 1.80 —1.90 per H.L. AMSTERDAM, 25 Sept Ter markt waren heden aangevoerd: 305 vette kalve ren, le kw. f 0.95—1.05, 2e kw. f 0.82—0.94, 3e kw. f 0.70 0.80, per Kg. levend gewicht, 43 nuchtere kalveren f 12—20, 460 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg. f 1, (een enkel varken iets hooger), zware varkens f 0.98 1, vette varkens f 0.94—0.97, per Kg. slachtgewicht Dr. Sallinger onschuldig. Blijkens een Wolff-bericht heeft de Berlijnsche hoofd commissaris van politie medegedeeld, dat uit het onder zoek niet is gebleken, dat dr. Salinger bij de bomaan slagen betrokken of er mee bekend is geweest Hij is dus van de verdenking gezuiverd. De „Landvolk'-bewegrlng. V.D. verneemt uit Hamburg: Tijdens een betooging der „Landvolk'-beweging te Niebüll heeft de onlangs gearresteerde hoofdredacteur van „Das Landvolk", Kühl, verklaard, dat d eze beweging met deze aanslagen niet het minste heeft te maken, doch dat zij wel allen steun aan de huidige regeering moet ontzeggen. VOOR EEN WAARDE VAN 2lA MILLIOEN FRANCS AAN JUWEELEN. Havas meld nui Biarritz, dat een individu des nachts de hotelkamer, welke bewoond werd door mevrouw Weinthal, de echtgenoote van den Neder- landschen consul, binnendrong, en er juweelen stal ter waarde van 2mililoen francs, w.'o. twee ringen ter waarde van 1 millioen, twee met brillanten bezet te platina-armbanden en een paarlencollier. Op het moment van den diefstal bevond de consul zich in zijn kamer, welke door de badkamer van bet vertrek van zijn vrouw gescheiden is. BERLIJN VOOR EEN KELLNERSSTAKING? 18.000 eventueele stakers. Het Berlijnsche hotel- en restaurantwezen wordt be dreigd met een staking van kellners in verband met gestelde eischen tot loonsverhooging, welke tot dus ver door de werkgevers zijn afgewezen. Morgen hou den de werknemers drie openbare vergaderingen om den toestand te bespreken. Men twijfelt of er alsnog een schikking mogelijk is, daar de werkgevers zich op het standpunt hebben gesteld, dat elke loonsver hooging in de huidige moeilijke omstandigheden on mogelijk is. Eventueel zullen 18.000 personen sta ken. TWEE DOODEN, VIJF GEWONDEN. Reuter meldt uit Chicago: In een kort maar woest gevecht op den Zuidelijken rand van de negerwijk van Chicago werden vandaag een rechercheur en een voorman der kerkelijke ge meente der negers gedood. Verder werden twee po- litie-agenten gewond, waarschijnlijk doodelijk, drie andere leden der negergemeente werden neerge schoten. In verband met de vrees, dat de schiet partij zou leiden tot ernstige strubbelingen tusschen de rassen, is een speciale troep van driehonderd po- litie-agenten naar het gebied gezonden. ZWITSERSCH DORP GEHEEL VERWOEST. Alle inwoners dakloos. Het dorp Lourtier in 't kanton Wa llis.waar zooals el ders in dit nummer gemeld, een groote brand was uit gebroken, is thans geheel vernield. De tachtig huizen cn schuren, waaruit het dorp bestaat, gingen in vlam men. Alle 110 inwoners zijn thans dakloos. Nachtwaker doodgemarteld, omdat hij de combinatie van een brandkastslot geheim hield. Reuter meldt uit New York: Een afschuwelijke misdaad is te New York aan het licht gekomen. Men heeft het lijk ontdekt van een 50-jarigen nachtwaker, die door bandieten is doodge marteld, omdat hij weigerde, de combinatie te verra den van het slot der brandkast in het kantoor van een groote wasscherij. Men vond den vermoorde met snijwonden in de palm van elke hand en ip eiken voet. Voorts had hij een gapende wonde onder de kin en een diepe wond in den rug. Dc knoppen van de brandkast, die weerstand bood aan alle pogingen der bandieten om haar open te breken, waren met de bloedige vingerafdrukken der folteraars besmeurd. V.D. verneemt d.d. gisteren uit Weenen: Het Oosten- rijkscbe kabinet is heden afgetreden. De reden van het aftreden; Schober l netsf ormateur In een vergadering van vertegenwoordigers der mee^ derheidsparttfen met de ministers, zoo meldt het W. B. die op verzoek van bondskanselier Streeruwitz vóór de zitting van den ministerraad bijeenkwam, legde Streeru witz de verklaring af, dat hij met het oog op den poli- tieken toestand tot het besluit was gekomen, de grond wetshervorming aan een andere regeering over te laten Als opvolger stelde hij den oud-lcanselier en tegen- woordigen prefect van politie Schober voor. De vertegenwoordigers der meerderheidspartijen hech ten aan dit voorstel hun goedkeuring en begaven zich nog denzelfden avond naar Schober. Voor het vicekan- selierschap wordt de naam van minister Vaugoin ge noemd. EEN AANSTELLING. Onze plaatsgenoot de heer Chr. Nonnekes werd met ingang van heden benoemd tot tijdelijk onder wijzer te Andijk. POLITIE SCHAGEN. Gevonden: een rijwielplaatje, een pet, 3 kindertasch- jes, een broche, een damestasch, geldswaardig papier, een portemonnale. Verloren: een lorgnet; een horloge; een vulpenhouder; een rijwielplaatje; een portemonnaie met geld; een hand- tasohje; een gouden speld.

Schager Courant | 1929 | | pagina 12