NUTTIGE WENKEN. MARKIEZINNETJES. Als de teacosy in markiezinne-model uit de mode gaat, wat dan? Tot welk doel kun nen wij dan de d°coratieve pop, die zoolang haar plaatsje had op theetafel of dressoir, nog aanwenden? Als de kokette vrouwtjes met haar pijpe- krullen en crinoline japon door Hare Majes teit Mode verbannen zijn uit huiskamer en salon, (want deze vorstin bemoeit zich zelfs met onze theewarmers) dan kunnen ze nog dienst doen als ornament in de kinderkamer. Ook kan de wijdgerokte dame een plaatsje krijgen op de toilettafel. Mevrouw zou im mers haar steekspelden en broches op den crinolinerok kunnen hechten, een paar van haar kettingen om de pop heenhangen 't Is een gemakkelijke bergplaats voor een voudige sieraden, die dagelijks gebruikt worden. DEKENS (WOLLEN). Wollen dekens, die niet vuil zijn, maar toch een opknapbeurt je noodig hebben, kan men een nacht in water met zout zetten, ze daarna flink in schoon water naspoelen en, na ze te hebben uitgedrukt, te drogen hangen. Onder het drogen hangt men ze af en toe om en klopt ze telkens (met 2 personen) even op om ze los en luchtig te houden. Men moet de dekens dubbel nemen voordat men ze klopt, daar ze anders in 't midden zouden kunnen scheuren. Ook moet men erop letten, de punten niet te bescha digen. Zijn de wollen dekens vuil en vlekkerig, dan moet men ze een lauw sop van zachte huishoud- of amoniakzeep geven, waarna men ze eerst spoelt in zoutwater, daarna in schoon koud water, totdat men er zeker van is, dat geen zeep meer is achtergebleven. (Dekens, die onvoldoende gespoeld zijn, voe len, als ze droog zijn, kleverig aan.) Verder droogt men de dekens op bovenomschreven manier. Men moet wollen dekens nooit wrin gen, alleen maar knijpen en drukken om het water er zooveel mogelijk uit te ver wijderen. Gekleurde wollen dekens moet men niet In de zon hangen. Er bestaat dan groote kans, dat ze verschieten. KLEEDEN (TAFEL- EN DIVAN-) Een donker gekleurd kleed van wol, flu weel of pluche kan men (mits kwaliteit en kleur goed zijn) wasschen in een aftreksel van houtzeep. Men wassche zoo vlug mogelijk, om het doorloopen van de kleuren te voor komen. Ook het spoelen en drogen moet om diezelfde reden vlug geschieden. Niet wrin gen, maar uitdrukken. Onder het drogen, dat in de buitenlucht moet plaats vinden, af en toe omhangen en het kleed, als dat bijna droog is, aan den verkeerden kant opstrijken. DENKEN WIJ REEDS NU AAN ONZE KAMERJAPONNEN. 1. Kamerjapon van bedrukt fluweel, van voren gekruist en gesloten op het middel met drie knoopen. De kraag en de geopende mouwen zijn gezoomd met een geplisseerd lint. Benoodigd 4.50 M. in 0.80 M. breed. 2. Kamerjapon in kastanjebruin fluweel, van voren gekruist, gesloten met een gesp. De kraag, de polsstukken en de onderrand Ditmaal zijn het a jour moesjes welke linnengoed en kleeding garneeren. Allereerst een daghemd, een pantalon en een combinai- son-jupon van rose linon of toile de soie, gezoomd door een blauwen festonsteek, ge garneerd met blauwe bandjes en geborduurd met blauwe moezen. Benoodigd 4.50 M. in 0.80 M. Vervolgens rechts een' theekleedje met servetjes in geel linnen, wit gezoomd en ver sierd met blauwe moezen. Het schortje voor de baby is in wit linnen geborduurd en ge zoomd met rood. Dan een jurk van wit linnen. De hals puntvormig uitgesneden, gezoomd met rose linnen. Vanuit de punt loopt een klein lipje met parelmoer knoopjes. Aan den onderrand drie groepjes moezen, rose geborduurd. Benoodigd 0.55 M. in 1.20 M. (4 jaren). Daarna een deux-pièces van blauw linnen voor den rok, welke verwijd wordt door een groep plooien aan de zijkant en geborduurd met witte, moezen boven de onderzoom; het bovenlijf is in wit linnen en is gezoomd ge borduurd met blauwe moezen. De ceintuur is eveneens blauw. Benoodigd: wit linnen 0.75 M. in 1.20 M.; blauw linnen 1.50 M. in 1.20 M. Tot slot een japon in rose linnen. Een holle plooi verwijdt de „En forme" gesneden rok, waarvan de zak geborduurd is met blauwe moesjes. Een klein ceintuurtje van blauw leder. Het stuk op de schouders, puntvormig gesneden, Is gezoomd met blauwe moezen en omlijnd door een a jour met rijgveter. Benoodigd 0.85 M. in 1.20 M. (8 jaren.) ONZE PATRONEN. Patronen van de modellen van mantels en kinderjurken zijn verkrijgbaar bij onze mode-redactrice Mejuffr. L. Berendes, Joan Maetsuyckerstraat 96, Den Haag. De patronen voor dames kosten f 1. die voor kinderen t 0.80. Het duurt onge veer 10 dagen alvorens ze in bet bezit komen van degenen die patronen aanvragen. van den rok zijn eveneens van fluweel, dat door stiksels in ruiten verdeeld is. Benoodigd 4.50 M. in 1 M. breed. Aan de lezeressen die een patroon bestel len, wordt beleefd verzocht bij de aanvrage het verschuldigde bedrag in te sluiten, ter voorkoming van administratiekosten. REDACTIE. PAPIERMANDEN. (In de Arnhemsche planl zijn manden aangebracht snippers en afval). Bij de banken in plantsoenen, Naast het tramhuis, waar men wachly. Heeft men practisch en vernuftig Ook nog manden aangebracht. Waar de stadgenoot en vreemdlinfc Zijn papier en afval laat. Hygiënisch en aesthetisch Houdt men aldus schoon de straat. En stil droomend op een bankjefc Liet ik mijn gedachten gaan, Waagde ik ln een der manden Eventjes een blik te slaan. Wat staniol van chocolade....^. Grabbelde een kinderhand Naar het hazelnotenreepje, In de volle boodschapmand? Dan een hoopje palingvellen, En o wonderlijke gril, Naast een zijden kousenbandje, Kleurt ook een bananenschil. Zie Miss Blanche cigaretten, Het carton alléén de doos.... Een ineengefrommeld briefje Een verflenste bloem een roos. Vreugde leed wie zal het zeggen Staarde hier misschien mijn oog Op de snippers en de resten Van illusie, die vervloog? Langs de wegen langs de straten. Waar ik kijk en waar ik zie Tot zelfs in de afvalmanden Schuilt toch óók nog poëzie! (Nadruk verboden.) H. H. DE BRUIN—LóON. 3. Peignoir van gevuld satijn ln levendig rooden kleur. Een effen band vormt het décolleté en volgt van daaruit tot aan den onderrand. Benoodigd 4.50 M. in 1 M. breed. 4. Een peignoir van levendig blauw© nubienne. Een lange band van lichtblauw nubienne, geïncrusteerd met een ajour, om lijnt het décolleté en daalt af tot onderaan. Benoodigd 4.50 M, in 1 M.

Schager Courant | 1929 | | pagina 13