Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. Floralia-tentoonstelling te Winkel. EEN VR00LIJKE ROMANCE BERTELS,.KUNSTKORREL" STER-TABAK Dinsdag 1 October 1929. Alieieco Hitm- Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. 72ste Jaargang No. 8537 COURANT, POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TIcN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bcwijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. 1 Op Zaterdagavond j.1. werd de aangekondigde Floralia- tentoonstelling geopend en hadden we gelegenheid van meer nabij kennis te nemen van den opzet daarvan. Het marktgebouw is voor enkele dagen aan zijn be stemming ontrukt, om te worden herschapen in een gelegenheid, waar op netjes aangezette tafels langs de wanden, een keur van fruit is uitgestald en tal van in zendingen ons doen zien, de groote verscheidenheid in soort en kwalitiet en elke fruitteler heeft het beste van het beste ingezonden. We zagen voorts ter opluiste ring ingezonden verpakte vruchten en enkele curiosi teiten, als een groote pompoen, en een soort aardappe len, waarvan één stuks al voor een groot deel voorziet in de voeding van een gezin. Recht tegenover den ingang, zijn amphitheatrisoh op gesteld de stekken van Floralia, waarvan een 65-tal inzendingen ingekomen zijn, en in een bloemperk, in het midden aangelegd zijn verschillende planten en bloem stukken opgesteld, benevens nog de bloemstukken langs de zijwanden. Naast de Floraliastekken, waren er van planten en bloemstukken 46 inzendingen. Voorts collec ties ter opluistering, opgesteld door vakkundige kwee kers en ten deele als reclame bestemd. Het geheel maakt en aangenamen indruk en 't is te zien, dat er om in zoo'n korten tijd dit gebouw zoo om te werken, gewerkt is moeten worden. Een groote tafel met een keur van prijzen zien we verder opgesteld, en menigeen, die van zijn of haar onderscheiding kennis heeft genomen, doet daaruit al een stille keuze, in de hoop dat een ander niet dezelfde doet of niet eerder de gelegenheid krijgt. Zaterdagmiddag heeft de keuring der inzendingen reeds plaats gehad, zoodat bij de opening reeds is te zien wie de gelukkigen zijn. De zaal van den heer Daan, bergt, zooals reeds eerder werd bericht, een schat van handwerken, en ook daar hebben bevoegde beoordeelaars(ters) reeds des middags hun werk gedaan, en ook daar is thans alles gereed om een schare belangstellenden te ontvangen. Het bezoek loopt, alle inzenders hebben dezen avond vrijen toegang, en allen zijn ze benieuwd of ze behooren tot de bekroonden. De Zondag is al een zeer goed geslaagde dag gewor den, de lucht, hoewel eerst wat betrokken, helderde op en deed de zon weer voor den dag komen. In de ver schillende deelen der tentoonstelling waren meer dan duizend kaartjes in totaal verkocht Er kan dus ge sproken worden van een druk bezoek. Vooral voor be- roeps-tels was er veel te zien en enkele attracties hield het publiek aangenaam bijeen. Zondagavond 10 uur was aangekondigd als de slui tingstijd van de tentoonstelling en daarom diende men zich te houden, aangezien na dat uur de uitreiking der prijzen moest plaats hebben. Nadat de bezoekers daarvoor in het marktgebouw waren bijeengekomen, sprak de voorzitter, de heer G. J. van Leersum, allereerst een woord van dank aan het adres der Dames en Heeren, die zich zoo spontaan hadden bereid verklaard, de beoordeeling der verschil lende rubrieken op zich te nemen, en hoewel niet in de zaal aanwezig, meent spreker toch niet te mogen na laten hier vandaan deze woorden van dank te spreken. Dan het dames-comité, dat zoo bereid was, zich te FEUILLETON door P. G. WODEHOUSE. 33. „Geloof mij op mijn woord. Maar weet je, niemand zal beweren dat zij niet goed bij elkaar komen. De heel wereld weet dat Elmsworth zich reeds gedraagt als of hij stapelgek is." „Mijn waarde Horace! Je schoonvader. Het hoofd van de familie!" „Stapelgek, mijn waarde heer, hoofd van de familie of geen hoofd van de familie. Iemand die zoo ver strooid is heeft niet het. recht zich een verstandig mensch te noemen. De Pientere Eaxter, die hem juist verlaten had, koes terde ongeveer dezelfde denkbeelden omtrent zijn mees ter. Na een slapeloozen nacht had hij reeds vroegtijdig beproefd Lord Elmsworth ergens te ontmoeten, ten einde hem een verklaring van de nachtelijke gebeurte nissen te geven. Het duurde niet lang of hij trof hem aan in het museum, waar hij hem opgewekt bezig vond met het opschilderen van een kastje, waarin vogel eieren bewaard werden. Hij zat op een laag stoeltje, een pot roode verf naast zich en streek er met een van verf druipende kwast lustig op los. Hij was geheel in zijn werk verdiept, en deed hoegenaamd geen moeite om naar de mededeelingen van zijn secretaris te luisteren. Tien minuten onthaalde Baxter hem op een levendige schildering van zijn waakzaamheid en de wijze waarop deze beloond was. „Juist, juist, jawel, beste jongen," zei de graaf, toen Baxter geëindigd had. „Ik begrijp het volkomen. Het eenige wat ik zeggen wil is, dat als je 's avonds weer een aanval van honger krijgt, je een van de bedien den iets bij je boven moet laten brengen vóór het bed tijd is, opdat dergelijke dingen niet meer gebeuren. Er is volstrekt geen bezwaar tegen dat je honderd maaltijden per dag gebruikt, mijn brave Baxter, als je maar niet het heele huis er door wakker maakt. Er zijn er onder ons die hun nachtrust op prijs stellen." „Maar Lord Elmsworth! Ik heb u zooeven uitge legd... ik had geen... ik had geen..." „O, het is niet erg, beste kerel, het is niet erg. Waar belasten met de uitgebreide regeling aan de huisvlijt- tentoonstelling verbonden. De mede-bestuursleden voor hun werk, en waarbij niet ongenoemd moge blijven, de Burgemeester, die zoowel overdag als ten deel 's nachts werkzaam was om zijn frultafdeeling te ordenen. Alle overige leden, en niet het minst de secretaris, de heer A. de Ridder, hebben het hunne bijgedragen om deze tentoonstelling te doen slagen. z Doch al deze werkzame commissieleden waren niet noodig geweest als daar geen inzenders zoo van in als buiten de gemeente waren geweest. Ook die allen een woord van hartelijken dank daarvoor en moge diegene, die niet tot de bekroonden behooren daarin een aan sporing zien, het nog beter te doen, of er nog meer zorg aan te besteden, opdat een volgende keer, de eere- palm hun deel moge zijn. Een woord van dank tot die rappe meisjeshanden, die in korten tijd alle loten plaatsten. Eveneens een woord van dank aan de Groenten- vereeniging en den heer Laan, voor de belangelooze beschikbaarstelling van lokaliteiten, waarin de tentoon stelling kon worden gehouden, en voorts nog aan ieder, die in eenig opzicht heeft medegewerkt en bijgedragen tot het welslagen van deze tentoonstelling. Daarna worden de prijzen uitgereikt, en is hiermede de Floraliatentoonstelling, omvattende bloemen, vruch ten, en Huisvlijttentoonstelling gesloten. Bekroningen: Floralia. Inzending 65 stuks stekken en in andere ru brieken 46 inzendingen. Floraliastekken. Collectie: 1ste prijs mej. G. Schoorl, Winkel, 2de prijs de heer L. v. Stipriaan, Winkel, 3de prijs de heer R. Keijzer, Winkel. Afzonderlijke stukken. Salvia: 1ste prijs de heer G. Barten, Winkel, 2de prijs de heer B. H. Lenghaus, Winkel. Ceneraria Diamant: 1ste prijs de heer J. Haven, Win kel, 2de prijs de heer C. Koomen Jz., Winkel. Asters: 1ste prijs de heer P. Zwagerman, Winkel, 2de prijs de heer L. Zander, Winkel. Primula: 1ste prijs de heer W. van Bruinisse, Winkel, 2e prijs de heer D. Molenaar, Winkel. önqg&üemaa'ide. Gt&vpnoduc&e doot Vfafledio voeder voor kuikens, kippen.eenden enz Sedert 1925 is de pluimveeteelt verrijkt met Bertels'„Künstkorrel*her wetenschap pelijk ideale, vollediqe en voordeeliqer voeder waarin de qranen.vleeschmeel. vitaminen.voedinqszouten enz. in één korrel zijn vereeniqd en waarmede ver- kreqen wondt- arbeidsbesparinq.laqere productie kosten en betere bevruchting v.h.ei.qrooteren smake lijker eieren,sterker en mooier dieren en 30%méér eieren dan metdeomslachtiqe dubbel voedering met Ochtendvoeder en qemenqd graan. Alle foutief voederen.waardoor nog miltioenen verspild wor- den.wordf door de. Kunstkorrel 'in eens opgehe ven. In Nederland voert men reeds 2 millioen kippen en eenden met Q&dels KunsikoVvU" OcüMirtelcl&islegdenqem227s ei pjaar XhaM GMTxpóelfe&nd&K 335^ - - Qpef 50 k''° 0.50 postw. Vraagt brochure Octrooi reeds verkregen in Belqië.Canada.Enqelano. Frankrijk, Italië. Hongarije. Polen. Spanje.Zuid-Afrika. om er zoo'n drukte over te. maken? Veel menschen gebruiken nog eerst een lichten maaltijd voor zij gaan slapen. Als ik me niet vergis, bevelen dokters het som tijds aan. Zeg eens Baxter, hoe vind je dat het museum er nu uitziet? Een beetje vroolijker? Beter, nu er wat kleur in gebracht is? Ik vind van wel. Musea zijn soms zoo doodsch." „Lord Elmsworth, mag ik alles nog eens opnieuw uit leggen?" De graaf keek misnoegd. „Waarde Baxter, ik zei je reeds dat er niets uit te leggen valt. Je begint wat vervelend te worden... Wat een prachtig diep rood is dit, en wat ruikt die versche verf lekker! Weet je wel, Baxter, dat ik van jongs af aan altijd graag met de verfkwast rondgeloopen heb? Ik herinner me dat mijn vader er mij eens met zijn wandelstok een pak slaag voor gaf. Maar dat was voor jouw altijd natuurlijk. Wat ik zeggen wou, als je Fred die ziet, wil je hem dan zeggen dat ik hem wensch te spreken? Hij is waarschijnlijk in de rookkamer. Zend hem bij me." Het was een zeer mistroostige Baxter, die de bood schap aan den Hoogwelgeboren Freddie overbracht, die, zooals vermoed werd, in de rookkamer in een luierstoel uitgestrekt lag. Er zijn tijden waarin het leven zwaar op een mensch drukt, en op 't oogenblik drukte het zwaar op Baxter Het Lot had hem leelijk parten gespeeld. Het had hem gebracht in een toestand waarin hij de keuze had tus- schen twee dingen, het eene even onaangenaam als het andere. Hij moest of een nieuwe mislukking van zijn pogingen onder de oogen zien, evenals den afgeloopen nacht, of hij moest zijn waakzaamheid opgeven en zijn bedreigden schat niet langer bewaken. De haren rezen hem te berge als hij aan een herhaling van de plaats gehad hebbende voorvallen dacht. Hij was hevig geschrokken, toen hij het tafeltje omver gewor pen had, en nog meer door hetgeen daarop gevolgd was De revolverschoten knalden hem nog in de ooren. De gedachte aan deze schoten deed waarschijnlijk de schaal overslaan. Het leek onwaarschijnlijk dat hij ten tweeden male zou stuiten op iemand met een ossetong en andere ingrediënten hij had het oplossen van het raadsel van de ossetong in wanhoop opgegeven, hoewel het hem razend maakte; maar het was geenszins on waarschijnlijk dat als hij weer een nacht op de galerij doorbracht om over de hal te waken, hij licht' weer het doelwit kon worden van de onhandige schutterspogin- gen van Lord Elmsworth. Ja, inderdaad, niets was waar schijnlijker, want bij den zenuwachtigen staat van de gemoederen van de huisgenooten, zou het geringste ver dachte geluid in den nacht terstond een aanleiding wor Agaratum: le prijs de heer J. Rooker, Winkel, 2e prijs dames Kos, Winkel. Overjarige planten: Geranium le prijs de heer W. Amels, Winkel; Fuchsia: le prijs de heer W. Amels, Winkel; Cryzanthlum: le prijs de heer D. Otsen Jz., Winkel. Bloemstukken: le prijs de heer C. Koomen Jz., Win kel, 2eprijs mej. T. Bijhouwer. Bouquetwerk: 1ste prijs de heer J. Koomen Cz., Win kel, 2de prijs de heer W. van Leersum. Plant op standaard: 1ste prijs de heer J. Lindeboom, Winkel, 2de prijs deriieer P. Krapman te Winkel. Plant: le prijs de heer J. Koomen Cz., "Winkel. Collectie ter opluistering: 1ste prijs de heer W. Buis, Winkel. Eervolle vermelding: de heer S. van der Stok, Nieuwe Niedorp, de heer J. Bijhouwer, Winkel, de heer P. Zwa german, Winkel. Vruchten tentoonstelling. Commissie van Eeoordeeling: de heeren G. Sluis, Wes- ter-Blokker en A. W. van der Deure te Zwaag. Collectie, minstens 20 soorten, 7 inzendingen: 1ste prijs de heer J. Koomen, Hoogwoud, 49 soorten; 2de prijs de heer W. Amels, Winkel, 43 soorten; 3de prijs de heer C. Koomen, Winkel, 60 soorten. 5 soorten van 5 stuks, handperen, 10 inzendingen: 1ste prijs de heer P. Schager, Winkel; eervolle vermelding de heer H. Kooij, Winkel. 5 soorten van 5 stuks, stoofperen, 4 inzendingen: 1ste prijs de heer M. Koorn te Nieuwe Niedorp. 5 soorten van 5 stuks, zure appelen, 8 inzendingen: lste prijs de heer A. Oostwoud Wijdenes te Winkel. Eervolle vermelding: de heer M. Koorn, Nieuwe Nie dorp, en de heer P. Honingh te Winkel. .5 soorten van 5 stuks, zoete appelen, 3 inzendingen: lste prijs de heer Jan Dekker te Winkel. 5 stuks handperen: lste' prijs de heer W. Slijboom, Winkel, eervolle vermelding de heer S. van der Stok, Nieuwe Niedorp. 5 stuks stoofperen: lste prijs de heer J. Leijen, Winkel, eervolle vermelding de heer G. Leijen Kz„ Winkel. 5 stuks zoete appelen: lste prijs de heer T. de Jon£h, Winkel. 5 stuks zure appelen: lste prijs de heer J. Smak, Winkel, eervolle vermelding: de heer J. Smak, Winkel en de heer J. Leijen, Winkel. Tomaten: le prijs de heer J. Koster; Meloenen: lste prijs de heer C. Honingh; Druiven: lste prijs de heer S. v. d. Stok, Nieuwe Niedorp; Noten: lste prijs de heer C. Koomen te Winkel. Opluistering: eervolle vermelding met lof van de jury, de heer J. Koomen, Hoogwoud, verpakt fruit. Eervolle vermeldingen: roode bessen, de heer P. Ho ningh, Winkel; hazelnooten: de heer P. Honingh, Win kel; perziken, de heer J. Koster, Winkel; pompoen: de heer H. Kooij, Winkel; vruchtenmanden, de heer C. de Bakker, Winkel; aardbeien, de heer C. de Boer, 't Veld; pruimen de heer J. Sprenkeling, Nieuwe Nie dorp, idem de heer C. de Haan, Winkel. den voor het openen van salvovuur. Hij had den jongen Algernon Wooster zelfs tot Lord Stockheath hooren zeggen dat hij veel zin had met een hagelbuks op de trap te gaan zitten zoodra de anderen naar bed gegaan waren, want hij was overtuigd dat er uit de heele zaak meer pret te halen was dan het oppervlakkig leek. Het moest bepaald een komplot zijn van deze of gene bende, en die kerel, hoe heette hij ook weer Baxter, was een soort van medeplichtige. Waar deze gedachten hem door het hoofd spookten, besloot Baxter den komenden nacht in zyn slaapkamer te blijven. Alle fut was er bij hem uit. Hij kwam tot dit besluit met den grootst mogelijken weerzin, want het denkbeeld aldus den roovers vrij spel te geven, was hem onverdraaglijk. Als hij het gesprek had kunnen afluisteren dat tus- schen Ashe Marsen en Joan Valentine gevoerd werd, is het waarschijnlijk dat hij de revolver van Lord Elms worth en de hagelbuks van den Hoogwelgeboren Alger non Wooster getrotseerd zou hebben. Toen Ashe Joaq ontmoete, deed hij haar het verhaal van de nachtelijke voorvallen. Joan sliep altijd zeer vast, en was er niet bij tegenwoordig geweest. Ashe was geneigd er zich een hevig verwijt van te maken dat zijn poging mislukt was. Weliswaar waren de om standigheden tegen hem geweest, maar dit deed niets af tot het feit dat hij hoegenaamd niets bereikt had. Joan was dit evenwel niet met eens. „Ge hebt wonderen verricht,' zei zij. „Ge hebt vrij baan gemaakt voor mij. Dat noem ik eerst deugdelijke samenwerking. Nu verheug ik me er zeer over dat we een compagnieschap aangegaan hebben. Het zou al te erg geweest zijn als ik alle voordeelen genoten had van uw werk en het middel geweest zou zijn om u van uw belooning te berooven. Zooals het nu is, zal ik van nacht naar beneden gaan en de zaak met een rein ge weten tot een einde brengen." „Ge wilt toch niet zeggen dat ge vannacht naar het museum zult gaan?" „Natuurlijk wel." „Maar dat is gekkenwerk." „Integendeel, vannacht is de eenige nacht waarin er in 't geheel geen gevaar aan verbonden zal zijn." „Na het gebeurde van gisternacht?" „Juist wegens het gebeurde van gisterennacht. Ver beeldt ge u dat Baxter nu nog uit zijn bed zal durven komen'? Als zich ooit een kans aanbiedt om een einde aan de Mak te maken, zal het vannacht zijn." „Eigenlijk hebt ge gelijk. Ik heb het nooit van dien kant beschouwd. Baxter zal er zich niet voor de tweede maal aan blootstellen. Ditmaal zal ik stellig en zeker slagen." Veer kenner* Dameshandwerken. Beoordeeld door de dames J. L. Niemeijer, directrice der vakschool voor meisjes te Hel der, en L. Piet, directrice der Landbouwhuishoudschool te Schagen. Kantbreiwerk: le prijs mej. B. Rijs, Schagerbrug; 2© prijs mej. M, Bart, Winkel, 2e prijs mevr. C. WitZee man, N. Niedorp; 3e prijs mevr. T. MolenaarAmels, Winkel. Gewoon breiwerk: le prijs mej. Annie Molenaar, Win kel; 2e prijs mej. G. M. Venverloo, Barsingerhorn; eer volle vermelding mej. S. Speets, Winkel. Kantkioswerk: le prijs mej. T. Govers, Stompetoren (collectie); 2e prijs mej. M. A. Donker, Twisk; 2e prijs mej. L. Waiboer, Winkel; 3e prijs mej. N. Visser, Win kel; 3e prijs mej. G. Schoorl, Schagen; 3e prijs mevr. J. Wilken—Wit, Winkel. Tulle stopwerk: le prijs mevr. A. de WitVos, Cal- lantsoog; 2e prijs gez. Kos, Winkel; 3e prijs mevr. M< AppelEriks, Burgerbrug. Kruissteekwerk: le prijs mevr. G. van der Hulst Wiggers, Winkel; 2e prijs mej. C. Bronder, Barsinger horn; 3e prijs mej. D. Spaans, Winkel. Eorduurwerk: le prijs mevr. G. KosterEriks, Win kel; eervolle verm. mej. S. Speets, Winkel; 3e prijs An nie Kuiper Rd., Winkel. Haakwerk: le prijs mevr. N. WitWagenaar, Broek op Langendijk (collectie); 2e prijs mevr. M. Kooij— Spaans, N. Niedorp; 3e prijs mevr. F. A. WitDonker, N. Niedorp. Haakwerk (sprei), 2e prijs mevr. Wit, Alkmaar. Breiwerk (sprei) le prijs mevr. G. SpaansRezelman, Winkel. Speelgoed: 2e prijs mevr. J. DekkerPloeger, Winkel. Nuttige handwerken: le prijs mej. A. Molenaar, Win kel; 2e prijs mej. C. Bronder, Barsingerhorn; 3e prijs mej. M. Snijders, Barsingerhorn. Filet: 2e prijs mej. C. J. van Gulik. Winkel. Schabloneeren: le prijs mej. M. Keetman, Winkel; 2© prijs mevr. M. Koomende Carpentier, Hoogwoud. Brandschilderwerk: le prijs mej. M. A. 't Hart, Bur gerbrug; eervolle verm. mej. Gré Vries, Winkel. Raffiawerk: le prijs mevr. J. Hovenier, N. Niedorp; 2e prijs mevr. D. Amels—Semeins, Winkel. Pitrietwerk: le prijs mej. T. van Zoonen, Oude Nie dorp; 2e prijs mej. Gré Klaver, Winkel. Handenarbeid. Beoordeeld door de heeren G. Kooij- man te Bergen en D. Dirkmaat te Noordscharwoude. Houtsnijwerk: le prijs de heer W. Kaan, Wieringer- waard; 2e prijs de heer P. Kommer Az.. Alkmaar; 3e prijs de heer K. Kistemaker, Winkel, eervolle verm. de heer A. Smit, Lutjewinkel. Olieverfteekenen: le prijs de heer W. Kistemaker, Dirlcshorn; 2e prijs de heer J. Holtz, Schagen; 3e prijs de heer C. Peetoom, Winkel, eervolle verm. de heer C. Langedijk Cz., Zuidscharwoude. Penteekenwerk: le prijs de heer C. Koster, Dirkshorn eervolle verm. de heer C. Langedijk Cz., Zuidscharwoude Zaagwerk: le prijs de heer C. Hoep, Winkel. Kinderteekenwerk: le prijs T. van der Molen, Dirks horn; 2e prijs Bep. Lenghaus, Winkel; 3e prijs C. Droog Kolhorn. Cartonnage: le prijs de heer W. Honingh, Winkel. Joan trok haar wenkbrauwen omhoog. „Ik begrijp u niet geheel, Mijnheer Marson. Hebt ge u voogenomen vannacht weer een poging tot het weg nemen van de scarabee te doen?" „Ja. Het zal zoo gemakkelijk zijn als..." ,,Zijt ge dan vergeten dat ik, volgens onze overeen komst, nu mijn beurt moet hebben?" „Het is toch zeker uw verlangen niet mij daaraan te houden?" „Ja zeker stellig." „Maar, lieve hemel, ga mijn toestand eens na! Ver wacht ge heusch dat ik in bed zal blijven terwijl gij al het werk doet, om daarna de helft van de beloo ning aan te nemen?" „Ja." „Het is niets belachelijker dan wanneer ik hetzelfde deed. Mijnheer Marson, het helpt u allemaal niets. Wij hebben het al lang afgesproken." Waarop zij weigerde verder over het onderwerp te twisten, en zij Het Ashe staan in een toestand van diepe ellende, die alleen vergeleken kan worden met den angst die hoe langer hoe sterker aan de ingewanden van Baxter begon te knagen, naarmate de nacht naderde. Het ontbijt werd op Blandings Castle gebruikt zoo als het ging. Voor hen die zich sterk genoeg voelden om naar beneden te komen en daar te ontbijten, waren in de eetzaal spijzen en dranken gereed gezet, maar de meeste gasten lieten hun ontbijt op hun kamer bren gen. Lord Elmsworth, die zich door niets zou hebben laten bewegen zijn dag te beginnen met het zoeken van het gezelschap van een troep familieleden, aan de mees ten van wie hij het land had, gaf daartoe het voorbeeld. Toen dus Baxter, die den heelen nacht geen oog had kunnen sluiten, te negen uur in slaap viel, kwam nie mand hem wekken. Hij schelde ook niet, werd dus niet gestoord, en sliep door tot half twaalf, op welk tijd stip, daar het Zondagmorgen was, de meeste gasten, één bisschop en verscheidene geestelijken van minderen rang inbegrepen, zich ter kerke opgemaakt hadden. Baxter schoor en kleedde zich haastig, want hij ver keerde in een staat van angstige gejaagdheid. Hij was boos op zichzelf omdat hij zoo laat in bed gebleven was. Terwijl iedere minuut dat hij niet bij de hand was tot het verlies van de scarabee kon leiden, had hij ver scheidene uren met slapen verspild. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1929 | | pagina 1