Binnenlandsch Nieuws. Uit den trein gevallen. E?n verderfbrengende waterkaraf. DE ALASTRIM. De posivluchten naar Indië. De Zuiderzee-steimwet. Dezelfde opcenten voor de Provincie. Ontactisch optreden van een politieagent? Predikbeurten. LANGENDIJK. HEERHUGOWAARD. WINKEL. Gemengd Nieuws. De petroleumbrand in Roemenië. Slordige chirurgen. AARDBEIEN IN DERDEN BLOEI. In den tuin van de wed. H., aan de ulsdonksche- straat te Roosendaal, staan de aardbeienplanten voor de derde maal in dit jaar in vollen bloei. EEN REIZIGER PLOTSELING VERDWENEN. Zaterdagnacht deed een dame bij de politie te Leiden aangifte dat in den laatsten trein waarmede ze uit Utrecht was gekomen, een heer, die in een andere coupé van een omgaand rijtuig zat en zich eenigszins zonderling gedroeg, tusschen Alphen en Leiden plotse ling uit den trein was verdwenen. Het portier stond open en zijn zakdoek had hij achtergelaten. Vermoede lijk was hij uit den trein gesprongen of gevallen. De politie te Leiden en Alphen heeft het geheele traject op de spoorbaan Leiden—Alphen afgezocht, doch tot dusverre zonder resultaat. WERKTE ALS BRANDGLAS. In de pastorie van de St. Bavokerk te Heemstede, kwam men, naar „De Tijd" meldt, dezer dagen tot de ontdekking, dat uit de op de bovenverdieping gelegen slaapkamers een scherpe brandlucht en dikke rookwol ken naar buiten drongen. Voorzoover men wist, bevond zich in deze kamer niets brandbaars en had ook niemand gedurende de afwezige uren de kamers betreden. Een onderzoek wees uit, dat het behangselpapier - en een spatdoek achter de wasch- tafel hadden vlam gevat en reeds gedeeltelijk waren weggebrand. Wat was nu de oorzaak? Op de waschtafel stond een ronde met water gevulde karaf, waardoor de stralen van de nog krachtige na jaarszon zich als door een bolle lens in één brandpunt op den spatdoek vereenlgden en hier een ontbrandings- hitte ontwikkelden. Reeds eerder had men op deze plaats een onverklaarbaar brandgat ontdekt, waarvan het ontstaan nu was opgehelderd. Door het tijdig ontdekken van den brand is thans er ger voorkomen. Voor de verderf-brengende karaft heeft men een veiliger plaatsje gevonden. Te Delft. Te Delft zijn Zaterdag zes nieuwe gevallen van alas trim vastgesteld en Zondag één geval. Vijf kinderen zijn genezen uit de barakken ontslagen. De geneeskundige dienst blijft aandringen op vacci natie en revaccinatie. In het St. Hippolytus-gestlcht is een drie-jarig kind opgenomen, lijdende aan encephalitis. De toestand van het kind is goed. Te Pernis. In de gemeente Pernis is een tweede geval van alas- trim vastgesteld, by een kind. To Heerlen. Thans wordt als vaststaande aangenomen, dat de drie patiënten die in het ziekenhuis te Heerlen zijn op genomen, lijdende zyn aan alastrim. Naar het ziekenhuis te Sittard zyn twee kinderen uit Lutterade overgebracht, die verdachte verschijnselen van alastrim vertoonen. Weer een patiënt te Rotterdam gestorven. Zondag is te Rotterdam ook de vierde van de erns- stige patiënten, van wie dezer dagen in een persbericht van den gemeentelijken dienst sprake was, aan alastrim overleden. De laatste twee dagen zijn te Rotterdam geen nieuwe aangiften van nieuwe gevallen gedaan. Te Tholen. De „Toolsche Crt." meldt, dat te Tholen een tweede geval van alastrim by een klein kind, is geconstateerd. Kermis afgelast De gemeenteraad van Woerden heeft besloten in ver band met de alastrim-epidemie de kermis te verbieden. Encephalitis. Te Haarlem heeft zich bij een 22-jarige jongeman een geval van encyphalitis voorgedaan. Hy is ter verpleging opgenomen in de Mariastichting. Te Overveen heeft zich bij een dertigjarigen man na inenting encephalitis voorgedaan. De patiënt is in een ziekenhuis te Haarlem opgenomen Zyn toestand is ernstig. Bij de Kon. Luchtvaartmij. is bericht ingekomen, dat het tweede postvliegtuig, op weg naar Ned.-In- dië, Zondag om 6.35 uit Akyab is vertrokken en om 14.5 te Bangkok is aangekomen. Alles was wel aan boord. Noodlanding van het tweede postvliegtuig. Later is bij de Kon. Luchtvaartmij. uit Tetal, gele gen aan de Westkust van het schiereiland Malakka, boricht gekomen, dat de P.H.A.O.E. wegens slecht weer een noodlanding heeft moeten doen ten Z.W. van Sergora. De bemanning heeft geen letsel gekre gen, doch het vliegtuig werd beschadigd. De post is onmiddellijk doorgezonden. Verdere bijzonderheden ontbreken. INDIENING VAN HET WETSONTWERP KAN THANS SPOEDIG WORDEN VERWACHT. Op de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Duymaer van Twist, betreffende het tijdstip van in diening van een wetsontwerp tot wijziging van de Zuiderzeesteunvvet heeft de minister van Waterstaat geantwoord: Daar de voorbereiding van een ontwerp van wet tot wijziging van de Zuiderzeesteunwet blijkbaar meer tijd gevorderd heeft dan aanvankelijk was ge meend, was er geen gelegenheid om bedoeld wets ontwerp» nog vóór het einde van het afgeloopcn zit tingsjaar in te dienen. De indiening van een wetsontwerp kan thans spoedig worden verwacht. Verschenen ls de Provinciale begrooting voor 1930 en uit den geleide-brief, van Gedeputeerde Staten blijkt, dat de zaken uitstekend gaan. Verleden jaar wist het College het klaar te spelen om zulk een donker beeld te schilderen van den finanti- celen toestand, dat stellig en zeker f 400.000 aan het re servefonds onttrokken zou moeten worden, om de eind jes in 1929 aan elkaar te kunnen knoopen, zonder tot belastingverhooging over te gaan. Thans staat het er zoo voor, dat Gedeputeerde Sta ten voorstellen in 1930 weer f 300.000 in genoemd fonds terug te storten 1 j Belastingverhooging is daarvoor natuurlijk niet noo- dig. Er zou zelfs sprake kunnen zijn van eenige verla ging, doch met 't oog op de onzekere toekomst, als in 1931 de wet tot herziening van de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten in werking treedt en dus de Personeele Belasting vervalt, waarvan de op centen nu anderhalf millioen opbrengen, bepleiten zij handhaving van de nu reeds sinds 1924 geldende hef fingen, n.1. 20 opcenten op gebouwd; 20 opcenten op ongebouwd; 20 opcenten op personeel; 5 opcenten op de inkostenbe- lasting; 5 opcenten op de vermogensbelasting. We komen hierop nog terug, doch willen thans wel reeds zeggen, dat het ons verstandige politiek lijkt, om nu geen verandering in deze percentage te brengen. Zondngmiddags omstreeks vijf uur, zoo meldt de Haagsche Crt., was op den Strandweg te Schevenin- gen, tusschen Palacestraat en de schiettent, een mo torrijder bezig zijn kunsten te vertoonen. Hij ging op het zadel staan en reed aldus den boulevard af. Het behoetf geen betoog, dat één en ander veel be kijks trok; men verwacht toch dergelijke evoluties eerder in een circus of variété, dan op den publie- ken weg. Het duurde niet lang of uit de Palacestraat kwam een motorifets van de motor-brigade, bestuurd door een agent: In het zijspan zat een inspecteur. Het on vermijdelijke gebeurde: de motorrijder-acrobaat werd op het ontoelaatbare van zijn evoluties gewezen en de agent maakte proces-verbaal tegen hem op, waarna de motorrijder zijn weg vervolgde ditmaal zooals het op een motor gebruikelijk is. Hiermede had, aldus verder het blad, de gebeur tenis tot het verleden kunnen behooren en zulks zou ook het geval zijn geweest, ware het niet, dat door het weinig tactisch optreden van den agent de ge schiedenis een vervolg had gekregen. En een niet zeer aangenaam vervolg. De ordebewaarder sloeg zijn motor aan, de inspecteur nam weer plaats in het zijspan, toen de agent zich plotseling tot het pu bliek keerde, dat zich op het breede trottoir bevond en barsch beval: Doorloopen. Waarschijnlijk ging hem dat doorloopen niet spoedig genoeg naar den zin; de menschen, onder wie zich verscheidene kin deren bevonden, begrepen trouwens niet, om welke reden het bevel werd uitgevaardigd, nu er niets meer te zien was. Hoe het zij: de agent gaf zijn mo tor gas en reed, tot aller consternatie op het pu bliek in. Een burger maakte op een dusdanige gevaarlijke manier van rijden aanmerkingen, waarop de agent zijn motor stopte, er af sprong en den burger een slag in den nclc toebracht. Deze kon zich niet be- heerschen en diende op zijn beurt den agent een stomp toe, met het gevolg, dat beiden over den grond kwamen te rollen. Door het publiek werden de vech tenden gescheiden. Daarop trok de agent, ofschoon het publiek in het minst niet een vijandelijke hou ding had aangenomen, zijn revolver en zwaaide met het wapen dreigend in het rond. Toen kwam assistentie opdagen en de burger werd medegenomen naar het bureau aan den Gevers Dey- nootweg. Aanvankelijk verzette hij zich tegen zijn arrestatie, doch op aanraden van het publiek ging hij gewillig mede. DONDERDAG 3 OCTOBER 1929. V. C. J. B. Afd. Anna Paulowna, nam. 8 uur, Openbare bijeen komst In de N.H. Kerk Spr. Mej. D. v. Vliet, v. Hoorn. Nagekomen Berichten. WINKEL, 30 Sept. Appelen f 49, peren f 311, pruimen f 820, toma ten f 35, slaboonen f 611, uien f 12.50 per 100 pond, andijvie f 24, meloenen f 2041, komkommers f 69 per 100 stuks. ALKMAAR, 30 Sept. Chin. kool f 4,9010.80, andijvie f 0.903.90, per 100 stuks, appelen f 3.606.20, augurken f 5.3018 per 100 pond, bloemkool I f 16.5021, II f 6.6010 per 100 stuks, druiven f 2028 per 100 pond, gele kool f 5.70, per 100 Kg., groene kool f 5.6010.20, kropsla f 0.904.40, kom kommers f 3.607.40, meloenen f 927 per 100 stuks, postelein f 0.190.45 per bakje, pruimen f 9 per 100 pond roode kool f 5.60 per 100 Kg., spinazie f 0.090.57 per bakje, snijboonen f 12.6024, dubbele spercieboonen f 5.50 14.80, per 100 pond, uien f 4.40 per 100 Kg., wortelen f 5.608.90 per 100 bos. OUDKARSPEL. Blijkens publicatie van B. en W. zal er In de maanden November en December herkeuring plaats hebben voor den dienstplicht, voor degenen, welke vermoedelijk on geschikt zijn geworden voor den militairen dienst. NOORDSCHARWOUDE. Maaudagavond hielden de leden der „Winkelweek Noordscharwoude en Oudkarspel" tot „besluit" der winkelweek, welke was gehouden van 2631 Augus tus jl., een feestvergadering in de tooneelzaal van den heer J. de Bakker. Een groot aantal leden waren aanwezig toen de voorzitter, de heer Iv. Boot Jz., zijn openingsspeech hield. Hij heette allen hartelijk wel kom en in 't bijzonder de pers. In 't kort memoreerde spreker even de groote moeilijkheden welke over wonnen moesten worden en de daarop volgende groote successen. Dank werd gebracht aan de vele medewerkers en in 't bijzonder aan de diverse jury leden, de muziekver. „De Harmonie" en „Kleine Ka pel", de gymnastiekver. ets. Voorts wees de voorzit ter op de groote propaganda, welke er van uit was gegaan en hij sprak de hoop uit, dat deze eerste win kelweek niet de laatste mocht zijn. Applaus. De secretaris, de heer II. Stam, bracht vervolgens een uitvoerig en keurig verslag uit over de gehouden, winkelweek en liet alles nog eens uitvoerig de re vue passeeren. Een aplaus beloonxie hem voor het prachtig overzicht, terwijl de voorzitter hem namens de vergadering bedankte. De heer C. van Zijl bracht een uitstekend finan cieel verslag uit. De totale ontvangsten bedroegen f1046, de uitgaven f897.73, batig saldo f 148.27. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren Rootjes en Spanjaart. Bij monde van den heer Rootjes werd gerapporteerd, dat alles in volmaakte orde was bevonden. Dank werd gebracht aan den heer Van Zijl voor zijn keurig verslag en aan de heeren kascommissieleden voor hun moeite. We willen nog even vermelden, dat er nog een paar kleine bedragen moeten worden verantwoord. Uit het bovenstaande blijkt evenwel, dat ook het financieele gedeelte der winkelweek een succes is geweest. Van de prijzen, die destijds beschikbaar waren ge steld, waren er nog een vijftigtal onafgehaald. Het bestuur stelde voor, deze te verloten onder de armen van Noordscharwoude en Oudkarspel. Van de Armbesturen beide gemeenten had men reeds een opgave van hen, die ervoor in aanmer king kwamen. De heer Jongsma stelde voor, de overgebleven prij zen in de vergadering te doen verloten, of verkoopen en dan de geldelijke opbrengst gelijkelijk te ver doelen. De voorzitter wees op de moeilijkheden van het voorstel van den heer Jongsma. Tenslotte werd in stemming gebracht en met groote meerderheid van stemmen verworpen, zoodat het bestuursvoorstel was aangenomen. De voorzitter spoorde de aanwezigen aan, om toch vooral de vergadering der winkeliersvereniging, welke a.s. week te Zuidscharwoude wordt gehou den, te bezoeken. Bij de rondvraag was er niemand der aanwezigen, die het woord wenschte. Onder dankzegging voor de groote opkomst en aan gename besprekingen sloot de voorzitter de verga dering. Gedurende het laatste gedeelte der meer huishou delijke'vergadering waren er reeds vele dames bin nengekomen en al spoedig heerschte er een aange name stemming. Opnieuw heette de voorzitter alle aanwezigen har telijk welkom en wel speciaal meer de dames. Hij wenschte allen een prettigen avond. Begonnen werd met de verloting der overgebleven prijzen. De loten werden uit een trommel gehaald door den heer Boon, gemeenteveldwachter te Oudkarspel. Het ameublement viel ten deel aan den heer A. Keeman te Noordscharwoude. Zoo was dan het meer komische gedeelte genaderd, wat op uitnemende wijze verzorgd werd door de hee ren J. Eecene P. Kist, J. Huigen en enkele winkeliers. Vooral het succes van de heeren Eecen en Kist was groot en grooten bijval oogsten zij in hun vroolijk duet: „Het zieke Paar Het muzikale gedeelte werd verzorgd door den heer A. Kist, op de hem eigene be kende manier. Groot succes oogstte ook de heer Stam en zijn 50 met een korte revue; de heer K. Boot en mevr. Rootjes als Teun en Griet naar de Winkelweek; het quartet Stam, etc. etc. Het woord werd o.a. nog gevoerd door den heer Keizer, uitgever van de „Nieuwe Langedijkcr Cou rant", die in een kernachtige speech zijn steun toe zegde voor het volgend jaar. Het schip, zoo sprak de heer Keizer, kan soms erg dobberen, maar deze Boot, deze Stam en dit Zeil zijn goed. (Bestuursleden zijn n.1. K. Boot, H. Stam en C. v. Zijl). Een daverend applaus volgde. Nadat de heer Keizer gesproken had, ging men over tot het gemeenschappelijk nuttigen van een broodje. Onderwijl ging men nog een verloting orga- niseeren om een paar overgebleven prijzen. Hierop volgde een lang zullen zij leven. Van ophouden wist men niet en op een gezellige manier, zooals de Lan- gendijkers dat kunnen, zette men het feest voort. Het was reeds zeer laat (of vroeg?) toen de feestgangers huiswaarts keerden. De feestavond is volkomen geslaagd en ook nu weer hebben de winkeliers bewezen wat eendracht vermag. Ga zoo voort. Good Luck! Door de afd. der, vereeniging tot beoordeeling van het vakonderwijs in West-Friesland, werd Maandagavond de vakteekenschool voor het winterseizoen geopend. De lessen zullen worden gegeven in een lokaal der o. 1. school no. 2, door het gemeentebestuur ter beschikking gesteld en wel op de avonden van Maandag, tot en met Vrijdag. Aanwezig bleken 25 leerlingen, waaronder 3 nieuwe lingen. De leerlingen werden ondergebracht in 5 klas sen, met respectievelijk: 5, 6, 6, 2, en' 6 leerlingen. Evenals het vorige jaar zullen lessen worden gegeven door de heeren Dogelet en De Haan, terwijl als nieuwe leeraar In het vakteekenen zal optreden de heer A. Kalf. Bij de opening waren aanwezig: burgemeester Van Slooten, de heer G. Dirksmaat, vice-voorz., der afdeeling, de heeren Dagolet en Kalf, alsmede de heer H. Hoog land, secr. der afd. De voorzitter der afdeeling, de heer L. Groot van Hensbroek kon niet aanwezig zijn, dientengevolge werd de cursus geopend door den heer Dirkmaat. Deze heette allen welkom, inzonderheid den burgemeester, den heer Dagelet en den nieuwen leeraar, den heer Kalf, alsmede de leerlingen en den vertegenwoordiger der Pers. Spr. zag met genoegen het groot aantal leerlingen, vooral ook hen, die reeds meermalen een wintercursus hadden gevolgd. Spr. wenschte den leeraren goed succes bij hun arbeid en hoopte ten zeerste, dat de leerlingen met vrucht de lessen zullen volgen. Het bestuur der afd. zal het op zeer hoogen prijs stellen, indien by het gaan naar, en komen van de lessen de burgers niet door de cursisten zullen worden gestoord door drukte en lawaai langs den weg. Hierna werden de leerlingen toegesproken door den burgemeester, die verklaarde zich aan te sluiten bij het woord van ^velkom en de wenschen door den heer Dirk- maat gesproken. Ook spr. drukte den cursisten ernstig op het hart zich rustig en ordelijk te gedragen langs de straat, opdat niet meer, zooals den vorigen winter, erns tige klachten werden vernomen en als strenge straf het verder volgen van den cursus voor enkelen moest wor den toegepast. Spr. hoopte, dat de ouderen zouden too- nen ook inderdaad wijzer te zijn geworden. Allen die nen wel te bedenken, dat de te volgen lessen van dezen cursus van groot nut kunnen zyn voor hun verder be staan, indien maar die lessen met ijver, lust en ernst worden gevolgd. Spr. wenschte leeraren en leerlingen aangename avonden toe. Door het groot aantal cursisten moesten ze over twee lokalen worden verdeeld. Nadat de leermiddelen waren uitgereikt, kon een aan vang worden gemaakt met het onderwijs. De dienstplichtige der lichting 1929, J. Kamp, oor spronkelijk aangewezen voor opleiding tot onderofficier bij het 21ste Regiment Infanterie, is op verzoek van die aanwijzing ontheven en ingedeeld bij de 1ste Compagnie Hospitaalsoldaten, waarbij hij 3 October a.s. zal worden Ingelijfd. De dienstplichtige der lichting 1930 zullen worden ingedeeld als volgt: C. Honingh, 21e Reg. Inf. tus schen 16 en 25 December 1930; W. Keetman, Reg. Wielrijders tusschen 16—20 Maart 1930, J. de Veer, Reg. Wielrijders, tusschen 110 Oct. 1930, en G. Vries, Bereden Artillerie, tusschen 110 Oct. 1930. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Reijer Boersen, oud 64 jaar, weduwnaar van Dieuwertje Portegijs. MUSSOLINI VOORSPELT. Europa binnen tien jaar fascistisch. Naar uit Milaan wordt gemeld, publiceeren de Ita- liaansche bladen een telegram van Mussolini aan den fascistischen bond te Bologna, waarin Musolini zijn overtuiging uitspreekt, dat het fascisme binnen tien jaar geheel Europa zal hebben veroverd. ONGELUKKEN OP EEN AUTO-RENBAAN. Elf gewonden. Bij autorennen op den Schwabenberg bij Boedapest is Zondag een ernstig ongeluk gebeurd. De renner Alan Szenasy is met zijn wagen in de toeschou wers gereden. Een scholier heeft een schedelbreuk opgeloopen, terwijl vier menschen ernstig en zes licht zijn gekwetst. Szenasy is ongedeerd gebleven. Een andere renner is van zijn motorfiets gevallen en levensgevaarlijk verwond. AUTODIEFSTALLEN IN DE VEREEN. STATEN. Volgens een officieele medeedecling zijn dit jaar in de Vereenigde Staten 11G.OOO automobielen gestolen. Daarvan konden er 98.000 achterhaald worden. MIJNONTPLOFFING IN DE VEREEN. STATEN. Acht dooden. V.D. verneemt uit New York: In de Poteau-bergen in den staat Oklahama, heeft in een mijn een hevige ontploffing plaats gehad, die het leven van acht per sonen heeft geëischt. SPOORWEGONGELUK TE MAINZ. Vijf lichtgewonden. Wolff meldt uit Mainz: Gistermiddag is een D-trein uit Bingen bij het ccntraal-station alhier een vertrek- kenden goederentrein in de flank gereden. De loco motief van den sneltrein derailleerde, vele wagons van den goederentrein werden vernield. Drie post beambten en twee reizigers werden licht gewond. DE ONRUST ONDER BE ARABIEREN. Een proteststaking. Reuter meldt uit Jeruzalem: Na protestvergaderin- gen te Haia, Jaffa en Jeruzalem tegen de straffen opgelegd aan Arabieren in verband met de jongste onlusten, besloten de Arabieren Woensdag in geheel Palestina alle winkels te sluiten en allen arbeid stop te zetten ten teeken van protest. STEEDS OMVANGRIJKER EN GEVAARLIJKER. Naar uit Boekarest wordt gemeld, neemt de reeds vele weken durende brand der petroleum-sonde by Moreni steeds dreigender afmetingen aan. De brand gaat gepaard met een krachtig onderaardsch gerommel, dat bij de bevolking groóte ongerustheid verwekt en el- ken dag voor de bewoners van steeds verder gelegen streken hoorbaar wordt. Volgens de deskundigen zal het blusschen van den brand een biutengewoon gevaarlijk werk zijn, daar in de brandende bron elk uur uitbarstingen van vulkanischen aard plaats hebben. Naar men zich herinnert is reeds een poging om den brand te blusschen mislukt. De werkzaamheden aan de nieuwe boringen stuiten op ontzaglijke moeilijkheden. TANG IN HET LICHAAM VAN EEN VROUW ACHTERGELATEN. Hetachterlaten van chirurgische instrumenten in het lichaam van geopereerde patiënten blijkt geen unicum te zijn. Onlangs werd melding gemaakt van het vinden van een schaar in het lichaam van een Duitscher. Een bewoonster van Jersey blijkt eenige jaren lang een chi rurgische tang in het lichaam te hebben gehad. Het instrument werd door middel van X-stralen ontdekt en de vrouw, die zes jaren geleden in een ziekenhuis t« Londen geopereerd was, sprak de meening uit, dat bet instrument toen wel zou achtergelaten zijn. Sportief bood zij het instrument zelfs ten geschenke aan aan het ziekenhuis, waar men het door een nieuwe operatie te voorschijn bracht, doch tevens constateerde dat het niet in deze inrichting thuish oorde, Zoodat het aanbod van de hand werd gewezen. Thans neemt men aan dat het Instrument al negen jaar in het lichaam van de vrouw gezeten heeft! DE ONTRUIMING VAN HET SAARGEBIED. De Engelschen afgemarcheerd. Uit Saarbrucken wordt d.d. gisteren gemeld: De op hedenmiddag bepaalde afmarsch der Engel- sche spoorwegtroepen had rustig en zonder stoornis plaats. De troepen werden naar Wiesbaden gezon den. Vandaar werden zij in de eerstvolgende dagen naar Engeland overgebracht. DE SCHIPBREUK VAN DE „SCANDIA". Alle opvarenden gered. Reuter meldt uit Nieuw Orleans: Een ter hulp gezonden schip slaagde er in, 23 man van de restee- rende bemanning van het Dcensche stoomschip „Scandia" aan boord te nemen. Alle geredden, die veilig en wel zijn, zijn Denen. ONTPLOFFING IN EEN MEELFABRIEK. Drie zwaargewonden. V.D. verneemt uit Saarbrucken: In een meelfa briek Baum te Saarhafen heeft Zondag een hevig» explosie plaats gegrepen, doordat n.1. tijdens herstel werkzaamheden aan een electrische kabel, kortslui ting ontstond. De kracht der explosie was bijzonder groot, met het gevolg dat drie arbeiders zwaar ge wond werden. IJzeren deuren werden als papier in elkaar gefrommeld, terwijl een groot aantal meelzak ken over de straat geslingerd werden. Door de vlam der kortsluiting ontstond op twee plaatsen brand, twee arbeiders, die in de open lucht werkzaam waren en wier kleeren vlam vatten, wisten een kameraad, die in een voorraadskamer ingesloten was en in zeer benarde omstandigheden verkeerde, te bevrij den. EEN OVERSTROOMING IN MEXICO. Vier steden onder water. Naar uit Mexico City wordt gemeld, staan tenge volge van overstrooming der rivier Moctezuma vier steden in den staat Hidalgo geheel onder water. Daar de vloed zeer snel kwam opzetten, konden ve len zich niet tijdig meer in veiligheid brengen. Vol gens de laatste berichten zouden meer dan 100 men schen om liet leven zijn gekomen. Het grootste ge deelte van de bevolking in het getroffen gebied moet in de open lucht de komende nachten doorbrengen. REGEN TE LONDEN. Na zeven en dertig dagen droog weer. Aan de langste periode van droog weer in Enge land sedert 71 jaar 37 dagen is Zondag naar Reuter meldt, onverwacht een eind gekomen, door dat het in heel Zuid-Engeland hard is gaan rege nen. In Londen hadden regen en wind een schier tropische intensiteit. DEENSCH SCHIP VERGAAN. Vijf opvarenden opgepikt. Volgens een te New York ontvangen draadloos be richt heeft het Deensche stoomschip „Scandia" aan de kust van de Golf van Mexico schipbreuk geleden en is het wrak geslagen. Vijf leden !er bemanning zijn door een boot der kustwacht aan boord geno men. WINTERSCHE STORMEN OVER IJSLAND. Hevige sneeuwstormen, die naar men meent win- tersch weer voor Europa voorspellen, teisteren IJs land. Verscheidene menschen zijn doodgevroren. HET LONDENSCHE VERKEER. ZWAARDERE STRAFFEN VOOR ROEKELOOZE RIJDERS. Reuter meldt uit Londen: Men meent te weten dat de minister van Transport binnenkort een wetsontwerp zal indienen betreffen de het vraagstuk van het wegverkeer, waarbij de bepalingen, die de snelheid van lichte automobielen beperken, worden geschrapt, doch de straffen gesteld op roekeloos rijden zullen worden verzwaard. Een centraal organisme, dat volledige zeggenschap zal hebben met betrekking tot de verkeersproblemen, zal worden ingesteld. ZIJN VURIGSTE WENSCH. Wilde jacht door Phlladelphla. V.D. verneemt uit New York: Uit Philadelphia wordt melding gemaakt van een niet alledaagschen diefstal. Een jongeman ging, terwijl de bestuurder ontbeet, in een tramwagen en reed met den wagen weg. In zeer groote vaart reed hij van het eindpunt de stad in. Intusschen was de politie op de hoogte gebracht, die eenige agenten per motorfiets uitzond om den dief aan te houden. Eerst na een wilde jacht door Philadelphia gelukte het den wagen tot stilstand to brengen en den dief te arresteeren. Bij zijn ver hoor verklaarde de dader, dat zijn vurigste wensch in vervulling was gegaan. Hij had sinds langen tijd het plan gehad eens alleen met een tramwagen in groote vaart door de stad te rijden. Afgezien van eenige kleine hotsingen is de tocht goed afgeloopen.

Schager Courant | 1929 | | pagina 2