„CARPE-BIEM" - Groet-Schoorl. CALLANTS00G. LANGENMJK. HOOGWOUD. HARENKARSPEL. SCHOORL. ZIJPE. WIERINGEN. KOEGRAS. HEERHUGOWAARD. ANNA PAULOWNA. Uit onze Omgeving. Marktberichten. H.R.C.-backs worden onderbroken. Na 4 min. spelen maakt Reitsma de bal keurig vrij, hij plaatst naar Prins die doorloopt en hard van dichtbij inschiet (10), Vanaf de aftrap neemt W.-Frisla de bal mee, maar de achter hoede van H.R.C. weet deze aanval af te slaan. Zoo be landt de bal bij Reitsma, hij plaatst keurig over alle hoofden heen naar Beneker, die Ineens inschiet (20). Zoo was de stand reeds binnen 6 minuten 20! Weer een minuut later schiet Looijen schiterend in, maar het punt wordt geannuleerd wegens buitenspel van Prins. W.-Frisia zit echter niet stil, ze ondernemen enkele goede aanvallen, bij een daarvan wordt de bal, na aar zelen van Roobol, net over den lat geschoten. Dan volgt er een periode waarin H.R.C. de overhand heeft. Veel wordt er geschoten, maar de W.-Frisia-kee- per redt eenige malen schitterend. Eenmaal maakt een W.-Frisia-back hands, hetgeen de scheidsrechter ont gaat Een doorbraak van W.-Frisia had bijna resultaat, maar men liep elkaar op het juiste moment in den weg zoodat ook deze aanval voor hen niets opleverde. Na eenige vinnige aanvallen van H.R.C. die echter door de W.-Frisia- achterhoede afgeslagen kon worden, breekt de rust aan. Na de pauze zijn de rollen omgekeerd. W.-Frisia komt krachtig door den wind gesteund, het H.R.C.-doel be stoken. Na 3 minuten komt de middenvoor van W.-Frisia voor Goudswaard te staan, deze loopt uit, maar de bal wordt langs hem heen gespeeld (21). 2 Minuten hierna is de stand reeds 22, na heel goed samenspel van de West Frisia-voorhoede. De H.R.C.- achterhoede krijgt het nu hard te verantwoorden, maar Goudswaard toont, evenals zijn broer, dat hij zijn plaats ten volle waard is. Tallooze corners worden er genomen maar uit geen enkele hiervan wordt gescoord. Ook de H.R.C.-voorhoede onderneemt eenige goede aanvallen, voornamelijk door goed spel van Reitsma. Bij een van deze aanvallen passeert Beneker handig eenige tegen standers, op het moment dat hij zal schieten wordt er echter buitenspel gefloten. Dit was niet de eenige fout van de scheidsrechter, die lang niet genoeg meeliep en met zijn beslissingen nogal eens onzeker was. Bij een West Frisia-aanval wordt keeper Goudswaard gewond, de wedstrijd wordt hierdoor pl.m. 5 minuten onderbro ken. Het einde nadert en steeds meer beginnen beide partijen om een overwinning te vechten. Kaptein ver wisselt met Looijen van plaats, maar het baat niet Zoo komt het einde met den stand 22, die de verhouding goed weergeeft. H.R.C. kwam als volgt uit: W. Goudswaard. P. Goudswaard C. Heeris Stolk Tl essen Roobol. Kaptein Looijen Beneker Reitsma Prins SPAETA. Zondag was het geen beste dag voor Sparta's elf tallen. Het le trok met 4 invallers verzwakt' naar N.V.V. I en verloor met 70, Met rust was de stand reeds 50 voor N.V.V. Het eveneens met invallers spelende 2e, moest in het sterke Breezand I, wat thans versterkt is met spelers uit het opgeheven Exelcior, haar meerdere met 7—1 erkennen, hoewel de ruststand 0—0 was. J. Paulusma redde de eer voor het 2e. Het 3e elftal deed beter werk en klopte Alcmaria met 2—1; een mooie prestatie, daar ook Sparta III verzwakt uitkwam. Deze overwinning-is echter voor namelijk te danken aan keeper en backs van Sparta, welke uitstekend speelden, terwijl P. de Vries de beide doelpunten scoorde. A.s. Zondag ontvangt Sparta I het sterke Helder II. Spartas elftal komt vermoedelijk in een geheel nieuwe samenstelling uit, terwijl onze- oude keeper A. Windt, weer onder de lat staat met deze com petitie. NIEUWE NIEDORP. Langen tijd konden wij weinig goede berichten om trent de N.V.V. de wereld in zenden. In vriendschappe lijke matches dezen zomer volgde nederlaag op neder laag. Een geweldige ommekeer is nu echter gevolgd en het eclatante succes tegen Helder IH is gevolgd door een mogelijk nog fraaiere overwinning op Sparta I. N.N. liep in dezen wedstrijd direct vlug van stapel en hoewel niemand minder dan Windt het doel der bezoe kende club verdedigde, had de thuisclub reeds met de rust een 5—O-voorsprong genomen. Na half-time werd de score nog tweemaal vergroot, zoodat met een klin kende 7O-overwinning voor N.N. het einde aanbrak. Zeker is, dat N.N., mocht deze ploeg het geheele seizoen intact blijven, een ernstig gegadigde voor den kampi oenstitel zal blijken. N.N. n leverde eveneens een fraaie prestatie door met tien man spelend, te Bovenkarspel een gelijk spel tegen .Vitesse II te bevechten. In de eerste helft van den strijd reeds was Vitesse ondanks windnadeel in de meerderheid. Door goed ver dedigen der N.N.-achterhoede, bleven doelpunten echter uit Uit een penalty, door Zwagerman keurig genomen, nam N.N. de leiding. Na de rust gedurende 45 minuten een volkomen over wicht der Vitesse-ploeg, die dank zij goede boks- en smijtcapaciteiten de weinige N.N.-aanvallen wel on schadelijk wist te maken. De geheele N.N.-achterhoede en in het bijzonder keeper Blokker, verdedigde echter prachtig en het duurde geruimen tijd voor Vitesse den stand op gelijken voet wist te brengen, nadat een straf schop reeds gemist was. Verder bleek er evenwel geen doorkomen meer aan en met den stand 11 kwam het einde. Uitblinkers in het N.N.-elftal kunnen we niet noemen, een uitzondering dienen we echter te maken voor den keeper, die in dezen vorm menige overwinning voor het tweede kan behalen. OUDESLUIS. Zondag j.1. had DOSKO I bezoek van Helder 4. H. was met 10 man. In dezen wedstrijd deed de dwars over 't veld staande wind veel afbreuk aan't spel. Voor de rust brengt D. den stand op 30 in haar voordeel. Na de rust wordt de stand door D. opgevoerd tot 80 in haar voordeel. Ondanks de groote overwinning, was 't toch een vrij aardigen wedstrijd, omdat H. tot het einde bleef werken, zonder te kankeren. DOSKO II speelde te Barslngerhorn tegen D.E.S. I met als uitslag 3—3. A.s. Zondag ontvangt DOSKO. II voor de competitie Wieringerwaard II. Onder gunstige weersomstandigheden is Zaterdag en Zondagmiddag de Floralia-tentoonstelling gehouden in het Kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. De geheele ten toonstelling maakte een weiverzorgden, prettlgen in druk. De uitgereikte kinderplanten, voor 't grootste ge deelte rijkelijk ln bloei, legden getuigenis af van de zorg, die er aan besteed was. Men zou geneigd zijn, elk der kleinen een prijs toe te kennen voor hun liefde voor de natuur. Ook de planten van de „groote men- schen" zagen er voor 't grootste deel welverzorgd uit, hoewel van sommige soorten slechts weinige exempla ren waren Ingebracht. De planten, niet uitgereikte, door velen ingezonden, vormden een welkome aanvulling en trokken de bewondering der talrijke kijklustigen. Col lecties cactussen op afzonderlijke tafels vereenigd, deden zien, dat ook dit soort planten meer „burgerrecht" ver krijgt. Daartusschen prijkten snijbloemen, hoofdzakelijk dahlia's. Een verzameling planten, bollen, doozen kunst mest, matjes enz., ingezonden door de fa. Kruit te Sohagen, vormde een aardige stand. Deze firma had tevens tal van palmen geplaatst. Al met al dus een tentoonstelling, die er mocht zijn. Zaterdagmiddag was de middag voor de jeugd. Alle inzenders hadden vrij entree en 't was aardig om het Bloem* en Boomkweekery Telef. 502. Het adres voor sterk en gehard plantsoen. VOORDEELIGE PRIJZEN. Zie onze advertentie elders in dit blad. woelige volkje hun meening te hooren uiten. Dat men 't niet altijd eens was met de beoordeeling van de jury, die 's morgens haar moeilijke taak had verricht, spreekt van zelf; de jeugd vindt de grootste plant dikwijls de mooiste en vraagt niet naar regelmaat 't Bezoek was overigens dezen eersten dag niet groot De Zondag middag maakte echter veel goed. Onafgebroken bewoog zich een groot aantal bezoekers langs de plantengroe pen. De attracties, het raden naar 't gewicht van een taart en het raden naar datum en uur waarop een plant was gekocht, maakten goede zaken, terwijl ook de loten grif verkocht werden. Des avonds had de prijsuitreiking en de verloting plaats. In z'n opening heette de voorzitter der commis sie, de heer P. Vos, de talrijke aanwezigen welkom. Hij drukte er zijn vreugde over uit, dat, hoewel de uitgereik te plantjes klein waren, nu toch zooveel mooie planten waren ingekomen. Hierna werd overgegaan tot het uitreiken der toegekende prijzen: De uitslag was: Kinderplanten: Geraniums: le prijs Nellie Thomasz, 2e prijs Trien Zeeman, 3e prijs Bets Kos, 4e prijs Grietje Bakker. Fuchsia's: le prijs Neeltje Hollander Ad., 2e prijs Gerrit Baken Johzn. Colleus: le prijs Grietje Toes, 2e prijs Trijntje Baken, 3e prijs Pietertje Hoep, 4e prijs Neeltje Hollander Ad. Ageratum: le prijs Annie Zwaan, 2e prijs Annie van Scheijen, Vetplanten: le prijs Henk Vries, 2e prijs Cathrien Kater, 3e prijs Trien Bakker, 4e pr. Jan Bakker. Planten voor ouderen: Uitgereikte planten: Begonia's: le prijs G. ten Boe keivan Gijzen, 2o pr. M. A. Ch, SmitDu Pied, eervolle vermelding E. Weij—Zeeman. Fuchsia's: le prijs F. Hoek, 2e prijs A. Kater—Meere- boer. Colleus: le.prijs J. Verwer—van Zandwijk, 2e prijs A. van Scheijenvan Zandwijk. Celosia: le prijs M. A. Ch. SmitDu Pied, 2e prijs P. HoekLouw. Lobelia's: le prijs G. MooijVan Rijn. Vetplanten: le pr. M. BreebaartVan der Horst, 2e pr. A. MooijBlauw. Geraniums: le prijs A. KaterMeereboer, 2e prijs Guurtje Mooij. Ingezonden planten: Bloeiende planten: le pr. D. MooijVader, 2e prijs M. C. BakenDuin, 3o prijs A. KaterMeereboer. Eervolle vermeldingen: J. H. C. BrouwerMeijer, J. de WitVos, A. KaterMeereboer. Bladplanten: le prijs M. DekkerBaken, 2e prijs J. VerwerVan Zandwijk, 3e prijs J. VisserKeesman. Hangplanten: le prijs E. PrinsRaven, 2e prijs G. VosMooij, eervolle vermelding P. de Vries-Vos. Bakken: le prijs A. Koning—Smits, 2e prijs G. Vos Mooij. Cactussen: le prijs P. ten BoekeiKieseling, 2e prijs dezelfde, eervolle vermelding Jac. Vos Pzn. Losse bloemen: le prijs A. KoningSmits, 2e prijs Annie van Scheijen. Groep Cactussen: le prijs A. KoningSmits, eervolle vermelding dezelfde. Hierna werd overgegaan tot het Amerikaansch ver- koopen van een pot met bloeiende plant. De opbrengst was f 5.40. De plant, waarnaar geraden kon worden, bleek na opening der enveloppe gekocht te zijn 19 September 5 minuten voor 10. Niemand had dit geraden; 11 ge lukkigen, die 20 September hadden geraden, moenten hierna loten om de plant. Deze viel ten deel aan M. A. Ch. Smit—Du Pied. Het gewicht van de taart was volgens het ingesloten en bijgevoegd briefje 3 pnd 1 ons 2% lood. Ook hier was het juiste gewicht niet geraden. Na loting was de gelukkige G. VosMooij. Hierna volgde de verloting. De 300 loten waren alle verkocht. De prijzen waren beschikbaar. De lotnummers en prijsnummers waren achtereenvolgens 34 (5), 232 (15), 72 (11). 274 (8), 185 (9), 149 (10), 250 (16) 272 (13) 279 (7). 290 (12), 42 (6), 57 (2), 270 (1), 70 (14), 263 (3), 29 (4). In zijn slotwoord bedankte de voorzitter allen, die hadden medegewerkt om deze tentoonstelling zoo goed te doen slagen, in 't bijzonder aan 't Kerkbestuur voor 't gratis afstaan van 't Kerkgebouw. Hij sprak de hoop uit, dat een volgend jaar, indien weer een tentoonstel ling mocht worden gehouden, ieder naar zijn krachten zou trachten deze zoo goed mogelijk te doen zijn. Hiermede behoort deze tentoonstelling weer tot 't verleden en kan de commissie op een welgeslaagde po ging om liefde voor de planten aan te kweeken, terug zien. Misschien verdient het aanbeveling een volgende keer de Inzendingen ook uit te breiden tot landbouw producten en vruchten. Ook herinneren we ons, dat bij vorige gelegenheden een huisvlijt-afdeeling voor kin deren was bijgevoegd en een poppententoonstelling. Af wisseling brengen is weliswaar dikwijls moeilijk, maar voor een kleine plaats als Callantsoog eenigszlns nood zakelijk, wil men de belangstelling gaande houden. LANGENDIJK. We vernemen, dat binnenkort een Gladiolenveiling zal worden gehouden. ZUIDSCHARWOUDE. Het Oranje-Comité besloot in 't vervolg feest te vie ren, zonder medewerking van anderen. Dit vindt zijn oorzaak in de zich voorgedane onaangenaamheden met de Winlteliersvereeniging, die neutraal wenscht te blijven en dus niet met het Oranje-Comité sa- menwekte. Hieruit is dus wel ten volle gebleken, dat het niet waar is. dat de wcnsch voor het vieren van het Koninginnefeest spontaan uit de burgerij is op gekomen. NOORDSCHARWOUDE. Hier is thans voor den derden keer- gelegenheid gegeven tot kostelooze inenting, waar weder druk gebruik van is gemaakt, zoodat het niet is uitgeslo ten, dat nogmaals gelegenheid wordt gegeven. Daar de alastrim of zwarte pokken, zooals het nu reeds genoemd wordt, zich nog steeds uitbreidt, zien velen dus het nut van inenting in Het nieuwe raadhuis. De bouw van het nieuwe raadhuis is thans reeds zoover gevorderd, dat het gebouw met pannen be dekt is. Daartoe in de gelegenheid gesteld, hebben wij eens een kijkje genomen en kunnen wij niet anders zeg gen, dan dat de gemeente een grootsch gebouw rijker zal worden. Te zijner tijd komen wij hier nader op terug. Concert „Excelsior". Zondagmiddag werd door de harmonie het laatste buitenconcert gegeven in den muziektuin. Het weer was goed, doch de belangstelling jammer genoeg niet groot. Naar schattinig waren niet meer dan een veertigtal personen aanwezig. Voor den Directeur den heer Pranger en de leden van de vereeniging zelve lijkt dit ons dan ook niet bemoedigend. Wat zou het voor hen een genoegen zijn als het publiek eens in grooten getale was opge komen. Hoewel de radio haar invloed in dezen zeker laat gelden, kon de opkomst toch veel grooter wezen. Hierbij denken wij ook aan de donateurs. Het concert was uitmuntend om te genieten, mooi en beschaafd spelen, zooals wij dat van „Excelsior" gewoon zijn. De nummers 2, 4 en 5 waren voor dit program ma door het publiek gekozen van de gespeelde num mers op de reeds eerder gehouden concerten, waar bij men door middel van een stembiljet een bepaald nummer kan uitkiezen. Dat het „Excelsior" verder goed mag gaan is onzen oprechten wensch. Tot het volgende jaar! ZUIDSCHARWOUDE. De heer P. Kraakmai Sr. alhier schrijft ons, dat zijn naam door de initialen P. K. te Zuidscharwoudc in het bericht over de inbraak te Heerhugowaard, daarmee in verband wordt gebracht en hij met deze zaak in het geheel niets heeft uit te staan. Wij voldoen gaarne aan het ons gedaan verzoek om daarvan melding te maken. Door de gemengde Zangvereeniging „Nieuw Le ven", directeur de heer P. Kist, werd heden Zondag middag 29 Sept. jl. in de kolfbaan van den heer Mod der alhier, ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een matinée gegeven. De zaal was voor dit doel aar dig versierd, terwijl men op elk tafeltje waaraan men zat een vaas met bloemen had gezet. De zaal was vrij goed bezet. Voorzitter, de heer P. Slagter, heette namens Di recteur, beestuur en leden der vereeniging de aan wezigen hartelijk welkom en memoreerde in een kort woord even het verlaop der vereeniging gedurende de tien jaren, die voorbij zijn. De vereeniging telde bij het begin 50, terwijl thans 25 leden hun beste krach ten aan de vereeniging wijden, terwijl hij oud en jong opwekte lid te worden van „Nieuw Leven". Na deze woorden werd een aanvang gemaakt met het programma en de nummers, die daarop vermeld stonden, werden heel goed gezongen, vooral no. 2 voldeed zeer. De piano-nummers, welke door den heer P. Kist ter afwisseling van het programma wer den gegeven, oogstten een dankbaar applaus in van de aanwezigen. Eveneens het nummertje zang met pianobegeleiding door de dames Corrie Bood en Ri- na Groot en den heer Kist. Na afloop werd door den heer F. Groot, oud-lid der vereeniging, tot Directeur en leden van „Nieuw Leven" een woord van dank gesproken voor het dezen middag genotene, tevens den wensch uitende, dat deze vereeniging onder lei- dinig van haar bekwamen directeur een schoone toe komst tegemoet moge gaan. AARTSWOUD. De heer A. Schagen alhier behaalde met „Manuel" te Enkhuizen den lsten prijs schoonst geheel en in de afdeeling landbouwpaarden een 2e prijs. DIRKSHORN. Zondagmiddag gaf de Muziekvereeniging „Onder Ons", directeur de heer A. P. Blaauw, in den tuin van den heer T. IJff, een mooi concert Wanneer we vermelden, dat onder meer werden gege ven: Liège Immortelle van Rousseau, Suite Orentale van Popy, Ouverture Symphonique van Vlessing, en Neerlandia Ouverture van Wesly cp de wijze, zooals „Onder Ons" zulks vermag te doen, dan zal men be grijpen, dat het vrij talrijk opgekomen publiek heeft ge noten. Een herhaald hartelijk applaus gaf daarvan wel het beste bewijs. GEMEENTE SCHOORL.^ Ingeschreven gedurende de maand September 1929. Geboren: Janna, dochter van Jan Pool en van Dieu- wertje de Vet; Martha, dochter van Arie Oversier en van Betske van der Schors; Maria Johanna, dochter van Hendrikus Gerardus Kager en van Geertruida Ma ria Veldman; Petrus Johannes, zoon van Johannes Tromp en van Catharina Petronella Maria van Wissen. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Bauke Kleefstra te Leeuwarden, en Corne- 11a Bosohman; Willem Greup en Louisa Maria Dieben. Overleden: Geene. T ZAND. Met de kermis op 14 October zal bij H. Schrieken de tooneelvereeniging „Jong Leven" van Oudkarspel optre den met het tooneelstuk „In Pyama". 'T ZAND. In 't café „De Jonge Prins" van den heer De Wit, werd ten overstaan van Notaris Hilbrand te Obdam, de boerenplaats „Jacobahoeve" aan en bij den Nieuwen- weg, afgeslagen. Vorige week was de plaats ingezet op een bedrag van f 47.006.22 en hoe er ook werd gecombi neerd, en hoe Arie ook praatte, geen enkel bod werd Maandag 30 September gedaan en het geheel werd dan ook opgehouden op het hierboven genoemde bedrag. Bij de op 24 September j.1. gehouden aanbesteding van brandstoffen voor de gemeentegebouwen is de levering van brechcokes gegund aan H. Smit voor f 348.per 15 ton; van de overige brandstoffen, n.1. anthraciet, neutjeskolen, korte en lange turf, aan D. Doves Dz., resp. voor 76 cent per 25 K.G., 52 ct. per 25 K.G., f 8.— per 1000 stuks en f 14.per 1000 stuks. Op 27 September is door het gemeentebestuur aan besteed het rijden van grind en basalt voor de gemeente wegen. Perceel I (Oostdeel) is toegewezen aan J. Poel Az. voor f 1.27per M3.; perceel II (Westdeel) aan N. Scheltus Cz. voor f 1.30 per M3. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan de N.V. A'damsche Ballast Mij. vergunnning verleend om ten behoeve van den sluisbouw te Den Oever arbeid te doen verrichten door 250 mannen gedurende 10 uur per dag en 53 uur per week. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L.-school te Hlppolytushoef, is met ingang van 30 September j.1. be noemd Mej. Roskam van Den Helder. De arbeider D. W. van Anna Paulowna, werkzaam bij de Trio te Den Oever, werd Vrijdag zwaar getroffen door een vallende bak met steen, waaraan hij de stroppen waarschijnlijk niet goed had bevestigd. Met gebroken pols en zware vleeschwonden aan den arm, is de man naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, na hier te zijn verbonden. Doordat 2 auto's j.1. Zaterdag op de haven te Den Oever elkander wildenpasseeren, geraakte te veehouder J. Z. aldaar, die met zijn paard en wagen ook op de haven reed.ln het nauw. Z. probeerde den wagen in te houden, doch dit viel niet mee, daar de wagen op de 3chuine straat nogal toeliep. De wagen botste tegen het paard, zoodat het dier vrij ernstig werd gewond. De wonde werd door een slager en buurman genaaid. Men hoopt zoo op herstel. De muziekvereeniging „Apollo" te Den Oever her dacht Zaterdag 28 September haar 10-jarig bestaan. Feestelijkheden waren er niet aan verbonden. Alleen herdachten de leden den dag, door Zaterdagavond aan den gewonen repetitie-avond een extra'tje te verbinden. Des Zondags werd een muzikale rondgang door Den Oever gemaakt, en ook gingen de muzikanten per auto dten dag naar Oosterland, Oud-Gest en Vatrop, om daar «ok een deuntje te geven. Alzoo ging de dag dan niet I geheel ongemerkt voorbij. De Mandolineclub „Oost-Wieringen", directeur de heer S. Bruul, gaf j.1. Zondagavond een uitvoering in „Con- cordia" te Hippolytushoef. Voor dezen avond werd mede werking verleend door het duo Busch van Amsterdam. Van de muziek zoowel als van de voordrachten is door de zeer vele aanwezigen volop genoten. Bal na als ge woonlijk, besloot dezen avond. JULIANADORP. Evenals vorige jaren wordt er thans door de Meisjes- vereeniging „Wees een Zegen" te Koegras, weer een bazar gehouden op 2 en 3 October a.s. in de lokalen van de Chr .school aan de Kortevliet. Het batig saldo is eveneens voor de Chr. school bestemd. De opening van de bazar vindt plaats op Woensdag 2 October. Wij vernemen dat door den heer A. Laagland Win der een timmermanswerkplaats zal gebouwd worden op een perceeltje grond ten Noorden van het magazijn van „De Laatste Eer" waar te zijner tijd eveneens een woonhuis zal gebouwd worden. Op een perceeltje grond, liggende achter de Ned. Herv. Kerk alhier, zal voor rekening van den heer J. Rotgans te Koegras, een burgerwoonhuis gebouwd wor den door den aannemer, den heer G. Hoornsman te Julianadorp. Geen gas van den Langendijk. Naar vernomen wordt, hebben de Gemeenschappelijke Lichtbedrijven te Langendijk en St. Pancras afwijzend beschikt op het verzoek van de gemeente Heerhugo waard, cm de geheele gemeente van gas te voorzien. De kosten van distributie zouden zoo vermeerderen, dat de tegenwoordige gasprijs aanmerkelijk verhoogd zou moeten worden. VAN EWIJCKSLUIS. In den loop der vorige week werd door onzen plaats genoot, den heer N. D. M. Dekker, met gunstig gevolg het doctoraal examen (le gedeelte) van de Veeartsenij- kundige Faculteit der Rijksuniversiteit te Utrecht af gelegd. ANNA PAULOWNA. Aan den heer A. A. Schouten, aannemer en timmer man, is opgedragen het bouwen van een bakkerij voor den heer C. de Vries aan den Zwarteweg op het land van den heer S. Sas. De auto van den L.T.B. van Schagen reed aan de Molenvaart de auto van den heer V. aan. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, de wagens waren beide beschadigd. ALKMAAR, 28 Sept. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 80000 kipeieren, 5658 Kg. f 8.508.80, 5860 Kg. f 8.50—9.20, 60—62 Kg. f 8.70—9.50, 62—64 Kg. f 9 —9.70, bruine f 60—65 Kg. f 8.60—9.70, kleine eieren f 5.30 —6.70, 17000 eendeieren f 6.30—6.40. r ALKMAAR, 28 Sept. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 19 paarden f 100180, 61 melkkoeien f 150—400, 34 nuchtere kalv. (slacht) f 830, 578 scha pen vette f 34—42, overhouders f 24—35, 121 biggen (10 weken) f 20—31, 2 bokken en geiten f 8—12, Handel stil r ALKMAAR, 28 Sept. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: fabrieksboter le soort f 1.12%—1.22%, fabrieksboter 2e soort f 1.02%1.12%, eieren (groothandel) f 8.509.50, eendeieren f 6. WARMENHUIZEN, 30 Sept. Roode kool le soort f 3.106.30, witte kool le soort f 1.802.20, nep f 4.80—4.90, drielingen f 33.20, uien f 3.704, grove uien f 4.504.80, bl. aardappelen f 2.10 2.20, slaboonen f 13.60, per 100 Kg. Aanvoer: 5100 Kg. roode kool, 18200 Kg. witte kool, 2525 Kg. nep, 3625 Kg. uien, 375 Kg. aardappelen, 80 Kg. slaboonen. NOORDSCHARWOUDE, 30 Sept Schotsche muizen f 1.802.30, bl. dito f 2.30, uien f 3.30 4, drielingen f 2.803.20, grove f 4.80, gele nep f 4.70 5.30, spercieboonen f 8.90, kroten f 1.70, peen f 2 2.10, kl. peen f 1.50—1.60, roode kool f 2.80—6.10, witts kool f 2.302.40, gele kool f 5.306, per 100 Kg., Chin. kool f 2.405.10 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 17300 Kg. aardappelen, 12800 Kg. uien, 220 Kg. spercieboonen, 500 Kg. kroten, 6000 Kg. peen, 16300 Kg. roode kool, 4000 Kg. witte kool, 1700 Kg. gele kool, 960 stuks Chin. kool. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Sept. Aardapelen f 22.10, bravo f 2.?0 per 10 OKg. bloem kool f 10.60—17.70, H f 1.10—2.10. per 100 stuks, roode kool f 3.10—6.90, geel kool f 4.60—6.20, witte kool f 1.60 2.40, uien f 3.504.10, drielingen f 2.202.80, nep f 5.20 5.40, slaboonen f 7.9016.80, bieten f 1.802.80, peen f 2.20—2.40 per 100 Kg. Aanvoer: 9000 Kg. aardappelen, 18500 stuks bloemkool, 38000 Kg. roode kool, 22000 Kg. gele kool, 60000 Kg. witte kool, 31000 Kg. uoen, 1100 Kg. slaboonen, 8000 Kg. bieten, 5000 Kg. peen. AMSTERDAM, 30 Sept Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 633 vette koelen, le kw. f 1.091.18, 2e kw. f 0.901.04, 3e kw. f 0.740.88, mindere soort f 0.62—0.70, 230 melk- en kalfkoeien f 250—360, 88 vette kalveren le kw. f 0.800.92, 2e kw. f 0.700.80, 99 nuch tere kalveren f 1219, 135 schapen f 3639, 550 varkens vleeschvarkens van 90110 Kg, f 99100, zware varkens f 98100, vette varkens f 9395, 55 paarden f 100210. ALKMAAR, 30 Sept. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 59 vette koeien f 220440, handel ma tig, 4 vette kalveren f 60110, vette kalveren per ned. pond'f 1.25—1.45, 21 nuchtere kalv. (slacht) f 8—30, 452 vette varkens (zware) per ned. pond f 0.780.84, zouters per ned. pond f 0.78, handel stug. AMSTERDAM, 30 Sept. (Bericht van den mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche bon ten f 2.903, id. blauwen f 2.502.80, id. bl. eigenheimers f 1.802, id. eigenheimers f 1.802, id. eigenheimer po ters f 1.702, id. blauwe poters f 1.601.80, id. bonte poters f 1.601.80, IJpolder eigenheimers f 1.802, id. blauwe eigenheimers f 1.802, id. muizen f 1.752, id. eigenheimer poters f 1.702, Bevelanedrs f 1.751.80, Andijker blauwen f 2.102.30, id. bonten f 2.502.80, id. muizen f 1.752, Langedijker muizen f 1.752, Noord- holl. eigenheimers f 1.80—2, id. blauwe eigenh. f 1.802, Rijper muizen f 1.752, Hillegommer f 2.10, Katwijker zand f 2.104.90, Noordwijker zand f 2.103.50, Tessel- sche zand f 1.503.50, id. drielingen f 2.102.80, Flak- keesche eigenheimers f 1.90—2, id. bl. eigenheimers f 1.80 —2, Spuische eigenh. poters f 2, alles per H.L. in het gelaat verdwijnen spoedig door deze des avonds met wat PU ROL in te wrijven en door zich des morgens te wasschen met warm water en gewone zeep of beter nogmet Purolzeep. 't Voldoet iedereen.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6