FOSTER'ë fcör het inzeepen PUROL Een voetreis door Albanië. ZIJPE. SINT MAARTEN. BARSINGERHORN. HARENKARSPEL. EINDE VAN DEN ZOMERTIJD. Uit onze Omgeving. O! die Rugpijn! JL RugpijnNieren Pillen Hedennacht, van Zaterdag op Zon dag, eindigt officieel om drie uur de zomertijd. De klokken moeten dan een unr ACHTERUIT gezet worden. Een kijkje in de stoom-wasscherij van den heer Erom. Wanneer men Zondagsmorgens z'n hagelwit en on berispelijk gestreken overhempje om het nu maar eens bij dit heerenlcleedingstuk te houden aan trekt, dan denkt men er allicht niet bij, dat dit een heele bewerlcinig heeft moeten ondergaan, alvorens het er zoo glad en „als nieuw" uitzag. Wij aanvaar den het gewoonweg, om zoo te zeggen, als iets van zelfsprekends, dat er geen smetje op het „borst" zit, en dat de knoopsgaten van .de manchetten precies over elkaar vallen. In het andere geval is een verwensching aan het adres van de wasscherij al heel spoedig uitgesproken. Over een dergelijke inrichtinig nu is het, dat we het een en ander hadden te vertellen. Het betreft hier de Stoom-Wasscherij en Ververij van den heer S. Krom te Alkmaar en wel naar aanleiding van het feit, dat deze wasscherij, die al 20 jaar bestaat, dezer dagen geheel gereorganiseerd is, in dien zin, dat met het tot nu toe gevolgde systeem voor het klaar ma ken van de wasch is gebroken, tengevolge van de invoering van nieuwe machines. Daarbij gevoegd de veeljarige praktijk van den heer Krom en diens kennis, opgedaan in het buitenland, heeft gemaakt, dat dit bedrijf thans tot een der meest moderne in Noord-Holland is geworden. Om op duidelijke wijze neer te schrijven hoe het ingewikkelde systeem maar misschien toch ook weer eenvoudig in elkaar zit, volgens welke de honderden wasschen uit elkaar worden gehouden, zoodat praktisch een abuis is uitgesloten, zou wat al te veel ruimte vragen. In ieder geval geschiedt het op een zeer vernuftige wijze, volgens een Ameri- EEN HONGERKUUR. EEN KALMEEREND TE- LEGRAM, DAT DEN HONGER NIET STILDE. WATER EN SIGARETTEN ALS HULP MIDDEL. (Particuliere correspondentie.) Tirane, September. Een reizend journalist is, vooral in een ver land met langzame post- en telegraafverbindingen en wei nig of geen bankbedrijf, als een marcheerend leger afhankelijk van zijn basis. Komt op tijd geen aan voer, dan is hij verloren. Dit geldt, vooral voor een streek waarvan hij niet wist welk geld men er me de moest nemen en waar men uit vrees ook geen reserve in een of anderen vorm kon of wilde mede voeren. Een verzuim aan den basis van een mar cheerend leger kan den ondergang van dat leger ten gevolge hebben; bij een reizend journalist is het al niet anders. Gedurende mijn avontuurlijk bestaan van zwer vend dagbladschrijver heb ik wel meer in dergelij ke moeilijkheden als te Tirane verkeerd, b.v. te Ro- val in 1919, toen de Russische witte tegen de roode troepen streden en de jonge E. che staat oorlog voerde tegen Sovjet-Rusland. 0<. daar was het on mogelijk me geld toe te zenden, doch er woonde een Nederlandsch consul, die, ook Nederlander, me er persoonlijk doorheen hielp en toen het witte leger, waarmede ik den opmarsch in de richting naar Pe tersburg maakte, verslagen was en de stad Reval vol stroomde met vluchtelingen, zoodat er geen ka mer in een hotel was te krijgen, bood deze consul mij zelfs zijn logeerkamer aan, waar ik moede, el lendig en vuil van een dagcnlangen terugtocht met de resten van een verslagen leger door sneeuw en ijs, een zacht, rein bed vond. Maar in geheel Albanië is geen vertegenwoordiger van Nederland, den naasten per telegraaf te bereiken stad kost vaak meer dan twintig uur. Zonder hulp zat ik in een vreemd land. „Laat den kop niet hangen", maande mijn reis kameraad. „Hoe moedeloozer wij er uit zien, hoe ner veuzer de hotelliers worden." En hij had wel gelijk, maar mijn stemming werd er niet beter op. Zondagsmorgens weder niets aan de post. Tegen den middag kwam er 'n twintig uur oud telegram den Nederlandschen gezant te Rome: „Laat voor U bestemde gelden, telegrafisch sturen naar gezant schap Rome, dat voor doorzending zorg zal dragen." Dit telegram was afgezonden Zaterdag, een beursva- cantiedag en ik had ruim den tijd naar NederlanJ te telegrafeeren, echterik had er geen geld voor en het persbureau was op Zondag gesloten, zoodat ik met de verzending moest wachten en een dag ver loor. 's Maandagsmorgens gingen nieuwe telegrammen naar Nederland met het ve'rzoek telegrafisch geld te zenden naar het gezantschap te Rome. En ik wacht te-..wachtte's Middags laat arriveerde een radio-telegram van het kantoor, waarvan ik reeds meer dan een week geld hoopte te ontvangen. „Ver langde gelden heden in dollars afgezonden". Lieve hemel, dat moest wel beteekenen „per post" afge zonden en daar er geen dagelijksche postboot vaart tusschen Italië en Albanië, kon het nog wel acht dagen duren, eer het geld aankwam. Bovendien was het geld bestemd geweest er na één, hoogstens twee dagen rust mede verder te marcheeren naar de Griek- sche grens, waar ik dan niet ver van den grooten spoorweg Saloniki-Centraal Europa, een nieuwe zen ding had kunnen laten komen. Marcheeren en bi- vakkeeren is niet duur, met tweeën wonen in een hotel vordert veel grootere uitgaven en als het geld nu eindelijk (weken te laat) aankwam, zou het niet kaansch systeem, waarbij het merkwaardige is, dat het personeel, dat in de fabriek de wasch behandelt door deze methode nooit weet van wie de te behan delen wasch is. Om het bedrijf in werking te zien, is werkelijk zeer interessant. In een groote Pullman-waschmachine - er staan er 4 van deze moderne machines wor den gedurende 1% uur 100 wasschen, waarvan 24 te gelijk, behandeld. Van daaruit gaan ze, elk afzonde: lijk in een netje, naar de droogmachine, waar ze i 15 minuten „lekker winddrooggemaakt worden. Zr. lige gedachte voor de huismoeder, dat zooiets niet met regen heeft te maken. Regendag-waschdag, - kent U een ellendiger combinatie. Maar om op het bedrijf van den heer Krom terug t komen, we zouden nog kunnen noemen de dubbe. mangel, waar de goederen nog een van haar laats bewerkingen ondergaan, alvorens ze als de „schooi, wasch" ter verzending gereed gemaakt kunnen woi den. Deze verschillende belangrijke uitbreidingen nan- een krachtig gevoerde reclame-campagne, hebben he wasscherij-bedrijf van den heer Krom te Alkmaa tot een der meest bloeiende zaken in Alkmaar ge maakt. BURGERBRUG. Ook onze kermis is dit jaar onder een vredig ver loop, doch met wisselvallig guur weer gepaard gaan de, wat somwijlen aan de kermisstemming afbreuk doet, weer voor een jaar van de baan. Immers, over 'i generaal genomen is 't een heel jaar door overal feest en kan toch niet verlangd worden dat met ker missen of dergelijke festiviteiten mooi weer altijd ze geviert. Klagers kennen geen nood; we hebben 't wel anders meegemaakt en zijn naar evenredigheid tot zulke jaren ditmaal nog zoo onsolied niet behandeld. Zondags was voor korten tijd de wijsheid in de kan en werd ter afwisseling en ter opluistering, zeker om de stemming wat aan te moedigen, een partijtje ge knokt, wat evenwel voor enkelen kleine verrassingen aan kleeding enz. als batig saldo opleverde, en overi gens geen beslissenden strijd werd. Maandagmiddag werden volksspelen gehouden, met de navolgende uitslagen: Ezeltje-steken (kinderen 68 jaar): Jongens: le prijs D. Metselaar; 2e prijs P. Kruijer; 3e prijs P. Kramer; 4e prijs J. Mink; 5e prijs W. Ap pelman; 6e prijs J. Kruijer. Meisjes: le prijs M. Klaver; 2e prijs G. Mors; 3e prijs T. Bos; 4e prijs T. Renooij; 5e prijs T. Filmer; 6e prijs A. Schrieken. Vlaggetjes-steken (jongens en meisjes 9 jaar en ouder): Jongens: le prijs Jo van Schaik; 2e prijs M. Jans sen; 3e prijs A. Brak; 4e prijs A. Swarthof; 5e prijs Jn. Bruin. Meisjes: le prijs G. Borst; 2e prijs T. Akkerman; 3e prijs Jaantje Bruin; 4e prijs A. Kapitein; 5e prijs C. Appelman. Slede-race (Heeren): le prijs Jo Visser; 2e prijs A. Eriks; 3e prijs G. de Boer; 4e prijs C. Verduin; 5e prijs H. Reinharder; 6e prijs C. van Egmond. Romeinsch-wagenrennen (dames en heeren): le prijs Pauw Visser en mej. Bos-Dekker; 2e prijs Jb. Schipper en mej. Jaan de Boer; 3e prijs C. Verduin en mej. Nel. van Schaik; 4e prijs Jo Visser en mej. M. van Schaik. Maandagavond ten lokale Langendijk uitvoering eens meer voldoende zijn mijn hotelrekening te be talen. Ik las het telegram nog eens door. Het adem de geheel de rustige atmospheer van een Neder landsch kantoor, waar 's avonds om vier, vijf uur de dames en heeren goed gekleed naar huis gaan, waar iiun een goed smakelijk maal wacht of wel eerst nog even aanloopen in een keurig theesalon met discreet strijkje. En ik zat en wachtte in een ver land, zon der hulp, zonder een cent, kapotte schoenen, groeze lig overhemd. O deze tegenstelling. Maar ik troostte me. Er waren nu telegrammen on der weg naar Nederland. Die zouden er zeker Dins dagmorgen aankomen; denzelfden dag zou geld te legrafisch worden verzonden naar Rome; dat zou op zijn laatst 's Woensdagsmorgens daar aankomen en dadelijk door het gezantschap per telegraaf worden doorgestuurd. Uiterlijk Donderdagsmorgens kon het geld dan te Tirane zijn, berekende ik, maar mijn vriend de zeeman dacht er anders over: „Ik geloof nGoit, dat een telegram naar Nederland zoo snel gaat, als een telegram van Rome naar hier, dat twintig uur duurt. Ook zullen ze in Nederland met de ver zending van geld niet zoo'n haast hebben en als het eindelijk te Rome komt, laat de gezant het ook nog wel eenigen tijd liggen. Een gezant is een man, die nooit honger heeft geleden en zulke menschen heb ben in dergelijke aangelegenheden geen haast.' En mijn vriend de zeeman schudde zijn met bittere er varingen gevulden Noormannenkop. Dien avond, nadat ik dus weder 'n telegram zon der merkbaar resultaat had ontvangen, waren twee der directeuren in het restaurant zeer zenuwachtig. Ze keken naar ons en overlegden iels. Ik stond op en verliet het restaurant weder, alsof ik iets vergeten had en mijn reiskameraad volgde. „We eten eenvou dig niet meer", zeide ik, „tot geld is gekomen. Ik heb genoeg van die nerveuse maaltijden." De Deen meen de: „Nou ja, een paar dagen kunnen we het nog wel uithouden zonder eten, ook al hebben we de laatste dagen niet te veel krachtvoedsel gehad. Tabak en sigarettenpapier hebben we nog in voorraad; daar mede kunnen we den honger verdrijven zoo lang het gaat. Duurt het te lang, dan zullen ze ons hier wel begraven: een rare dood voor een zeeman: in plaats van ergens fatsoenlijk onder te gaan, aan den wal van honger te sterven en dat nog wel in een groot hotel, waar alle anderen lekker eten en drin ken." Dien avond vastten we. Den volgenden morgen, kregen we echter 'n ontbijt. De brave kellner Kodzjo scheen alles te begrijpen en bracht ons in het café een ontbijt: ieder drie sneden brood, kaas en thee. Het was iets. We moesten er den geheelen dag op leven, want in 't restauratielokaal wilde ik niet weder binnengaan. We dronken verder koffie en rookten si garetten bij dozijnen, wat het hongergevoel eenigs- zins verdreef. Tegen den avond begon echter de maag wel zeer sterk te knijpen en de zeeman trachtte me te bewe gen met hem in het restaurant te gaan. Ik weigerde doch gaf hem verlof er alleen te eten als de direc teur tenminste op rekening nog iets liet geven. De brave Deen ging, doch kwam spoedig terug. De direc teur had hem verwonderd aangekeken; er was slechts één kellner geweest, die met hem steeds Fransch sprak, een taal, waarvan de Deen niets kent; de En- gelsch-sprekcnde medebezitter was er niet geweest en na enkele, minuten wachten was het den Deen te machtig geworden en hij was weggegaan als wilde hij mij zoeken. Die nacht werd verschrikkelijk: we sliepen geen van beiden, we dommelden slechts nu en dan. De honger hield ons wakker en als het al te erg werd, dan rolden we een sigaret en rooktenrookten en dronken water, veel water, om de maag te vul len. Zoo verdoofden we den honger, maar verdrijven konden we hem nis j. K. B. Rugpijn kan een waarschuwing zijn, dat uw nieren verzwakt zijn. Om de ellendige last te doen verdwijnen en pijn te verlichten, dient gij de oor zaak van de kwaal weg te nemen en de nieren te versterken. Nieraandoeningen komen voor op eiken leeftijd en de eruit voortkomen de kwalen en ziekten als rugpijn, uri- nekwalen, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen, hoofdpijn en gra veel kunnen door tijdig ingrijpen worden vermeden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen wor den door tal van menschen aanbe volen als een uitstekend middel. Reeds jarenlang zijn zij welbekend en wor den zij over de geheele wereld gebruikt. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a £1.75 p. flacon. van de Tooneelvereeniging „De Maskerspelers" van Bergen (N.-H.). Het was wel een echt kermisstuk, doch naar on ze bescheiden meening zat er weinig pit in, overigens (tbch sterk comeclie. Hun spel was heel goed, ook 't samenspel beviel ons, en de rollen werden uitste kend vertolkt. Wat alles evenwel niet wegneemt dat tooneelspelers van hun klasse met een ander of lie ver beter genre, hun eigen en passend, meer lof zul len behalen en hun spel alsdan niet alleen wat meer gewaardeerd en verdienstelijk zal maken, doch zich bovendien daardoor hun reputatie een grooter mate van populariteit zal doen veroveren, wat met „Phyl- lis" wel zoo goed als uitgesloten mag heeten. Dinsdagmiddag was er stoelendans voor dames, met de navolgende beslissing: le prijs mej. Nel van Schaik; 2e prijs mej. W. van Schaik; 3e prijs mej. Jaan de Boer; 4e prijs mej. A. Metselaar. Tot slot van deze vermakelijkheden had nog een ballon-wedstrijd plaats voor kinderen, waarvan de uitslag, na retourzending der aan de ballons be vestigde kaartjes, alsnog een verrassing blijft voor iedereen. SCHAGERBRUG. Algemeene vergadering van de afd. „Zijpe-Callants- oog" vann het Witte Kruis, op Dinisdag 1 October 1929, des avonds te 8 uur, ten huize van J. Broer te Schagerbrug. Tegenwoordig slechts 7 leden. Voorzitter de heer J. de Moor, secretaris de heef J. A. de Boer. Na opening der vergaderinig door den voorzitter, volgt lezing en goedkeuring der notulen van het verhandelde in de vorige vergadering. Ingekomen stukken en mededeelingen. a. Beschikking van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, d.d. 15 Augustus jl., waarbij aan de afd. „Zijpe-Cnllantsoog" van het Witte Kruis een subsidie van f 488 is toegekend ten behoeve van de tuberculosebestrijding. b. Mededeeling dat bij het Bestuur is ingekomen een verzoek van de afd. Petten van het Witte Kruis dd. 25 September jl., betreffende het onderbrengen van genoemde afdeeling bij de afdeeling „Zijpe-Cal- lantsoog". Het Bestuur zal hierover nog een bespreking hou den met het Bestuur der afd. Petten en zal daarna met voorstellen komen. Bestuursverkiezing. De op 31 December 1929 aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, de heeren W. Blaauw en A. F. Meijer, worden herkozen. Eerstgenoemde, ter vergadering aanwezig, ver klaart zijne herbenoeming aan te nemen. Beschrijvingsbrief Alg. vergadering. Ter tafel wordt gebracht de beschrijvingsbrief, (met bijlage) voor de 72ste algemeene vergadering van de Noordhollandsche Vereeniging Het Witte Kruis, wel ke op Vrijdag 4 October a.s. te Amsterdam zal wor den gehouden. De beschrijvingsbrief geeft geen aan leiding tot besprekingen. Benoeming van een afgevaardigde. Tot afgevaardigde naar genoemde algemeene ver gadering wordt benoemd de heer J. de Moor, terwijl de heer J. A. de Boer tot plaatsvervanger wordt aan gewezen. Beide heeren nemen hunne benoeming aan. Rekeningscommissie. Daarna wordt overgegaan tot het aanwijzen van een commissie van 3 leden voor het nazien van de rekening van den penningmeester over het jaar 1929. Tot leden dezer commissie worden aangewezen de heeren W. de Hartog. L. Bestevaar en H. A. Wilbers, allen te St. Maartensbrug. Rondvraag. De heer Van der Sluijs zou gaarne zien, dat voor taan ter vergadering een agenda aan de leden werd uitgereikt. Vervolgens vraagt spreker, of het niet mogelijk is, dat de afdeeling „Zijpe-Callantsoog" van het Witte Kruis aan de gemeente Zijpe een subsidie toekent als bijdrage in de kosten van de wijkverple ging. Spreker wijst op het goede werk van de ge meentelijke wijkverpleging, welk werk parallel loopt met het werk van het Witte Kruis. De kosten van de wijkverpleging zijn hoog Een bedrag van niet min der dan f4400 blijft ten laste van de gemeente. Spre ker zou gaarne zien, dat de afdeeling de gemeente hierin eenigszins tegemoet kwam. De voorzitter zou deze zaak eerst eens in een be stuursvergadering willen bespreken. De heer Breebaart heeft overwegende bezwaren, we hebben hier nu eenmaal een afdeelinig „Zijpe-Cal lantsoog" van het Witte Kruis, zegt spreker, terwijl de wijkverpleging zicli slechts bepaalt tot het gebied van de gemeente Zijpe. Wanneer de wijkverpleging zich ook over Callantsoog uitstrekte, zeu spreker geen bezwaar hebben het verzoek in te willigen. Na eenige discussie wordt besloten deze zaak in handen van het bestuur te stellen om advies. De heer Paarlberg roept de medewerking van de afdeeling in voor het verkrijgen van een nachtelijke doorverbinding (telefoon) voor eventueel opbellen van den dokter. De kosten zullen ongeveer f270 k f300 bedragen. De voorzitter en de heer Breoaart oordeelen, dat dit niet zoo gemakkelijk zal gaan als het wel lijkt. Ten slotte wordt besloten, ook deze zaak door het bestuur te laten onderzoeken. Zuster Kuilman dringt er op aan, de tuberculose- film alsnog te Petten te doen vertoonen. Spr. vraagt tevens of de malaria-film nog weer vertoond zal worden. De voorzitter zegt, dat het bestuur deze zaak over weegt. Sluiting. De afd. van het Witte Kruis" alhier, hield in café „Rust en Lust" hare ledenvergadering, welke was be zocht door 11 leden, waarbij begrepen het bestuur. Voorzitter opende met een welkom aan de aan wezigen en voornamelijk gold dit de heeren nieuwe bestuursleden, waarmede voorzitter prettig en tot wel zijn der afd. hoopt werkzaam te zijn. Hierna lezing en goedkeuring der notulen, waar voor secretaris dank verwierf. Een verhindering tot bezoek dezer vergadering was van den heer C. Stoop ingekomen. Voorts nog enkele stukken, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Het brochure-boekje „Gezondheid is de grootste schat", zou bij beëindiging behandeld worden. Tot commissieleden voor het nazien der rekening, werden gekozen de heeren P. de Geus, Jn. Bijpost en P. Breed, welke dit aanvaardden. Bij de behandeling der agenda Algemeene Verga—i dering, werd aan den afgevaardigde vrij mandaat ver-'-i leend. Bij nadere behandeling der brochure „Gezondheid is de grootste schat", werd besloten hiervan 100 exem plaren a f 0.25 per stuk bij de leden te doen circulee- ren. Voorts werd besloten de dreggen van nieuwe lij nen té voorzien en in do scholen kleine verbandtrom- mels te deponeeren voor eventueele ongelukken. Niets meer te verhandelen zijnde, sloot voorzitter op gebruikelijke wijze de vergadering. De voor boeren en bouwers ongelegen zomertijd spoedt weer ten einde en 6 October a.s. zullen dan. alle huisklokken weer gelijk wijzen aan die der ge- meenteklok. Voor hen is de gewone zonnetijd „de tijd", daar dit geheel met hun bedrijf overeenkomt. Wel jammer is dat met het vlieden van den zomertijd ook het zomer weer ons hc-eft verlaten en de herfst met al zijn grillen zijn intrede bij ons heeft gedaan en boer en bouwer thans weer met recht in den „prut" mag kne den. Is dit \oor hen minder mooi, ook de vaklieden ondervinden van dit weer het ongerief en loopen bij hun werk te glijden als een hond op glad ijs. En werk is er voor hen in deze gemeente volop. Waar men komt, het is overal nieuwbouw, hier een huis, daar een boet of veestalling of auto-garage, enz. Dit is voor allen een gelukkig verschijnsel en wijst op welstand. Ook hij, die zich alhier heeft gevestigd als „Jantje van alles" (de heer Van Drunen), doet zijn best om vooral de Stroet tot een dichtbebouwde plaats te maken en zal wederom een dubbel woon huis aldaar doen verrijzen. Dit is in luttele jaren reeds de 10e woning, welke worden verhuurd voor f2.50 a f3; nemen wij daarbij dat door dcnzelfde koolboeten zijn gebouwd, welke pl.m. een 30-tal spoor wagens kunnen bergen en verhuurd worden aan hen welke wel een akkertje kool maar geen geld voor bou wen hebben, is dit voor die luidjes een groote uit komst. Worden in vele plaatsen bouwverenigingen gesticht met al haar subsidies, stroppen enz., hier heb ben wij die soesha niet en komen er zoo evengoed. Als gij U moeilijk scheert omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voorkomen, indien gij vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig In doown v*n 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. De toewijzing'betreffende dienstplichtigen der lichting 1930 uit deze gemeente ls als volgt: Cornelis Herman, 6e Regt. Veldartillerie (beredenen) Leiden, 2e ploeg, 1—10 Juli 1930; Jan Kater, le Half- regt. Ie Regt. Huzaren, Amersfoort, le ploeg, 110 Januari 1930; Gerrlt Kouseband, 6e Regt. Veldartillerie (beredenen), Leiden le ploeg, 110 Januari 1030; Klaas de Rooij, 21e Rgt Infanterie, Amersfoort, le ploeg, 1625 Februari 1030; Gerbcn Veenstra, 6e Regt. Veld artillerie (beredenen), Leiden, le ploeg, 1—10 Januari 1930; Albert Wagen, Ie Bat. Regt. Genietroepen, le ploeg, 1625 Februari 1930. GEMEENTE BARSINGERHORN. Ingeschreven gedurende de maand September 1929. Geboren: Teunis, zoon van Tjeerd de Bruin en van Willemina ter Weeme. Alida Elizabeth, dochter van Jacob Kossen en van Dieuwertje Hardebol. Elisabeth Trijntje, dochter van Teunis Hoenson en van Elisabeth Raven. Maria, dochter van Willem Pool en van Anna Dina Wagen. Ondertrouwd: Theodorus Klos, oud 29 jaren, arbeider en Grietje de Vries, oud 17 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Barsingerhorn. Elisabeth Keuris, oud 26 jaren, zonder beroep, wonende te Barsingerhorn en Evert van den Hoek, oud 28 jaren, marinier le klasse, wonende te Cura^ao. Getrouwd: Anne Stammes en Dieuwertje Groot. I Loop der bevolking over September 1929. Ingekomen: J. M Aarnoudse van St Philipsland D. Bogers van Wleringen. W. Zwaan van Callantsoog. E. J. Marskamp en gezin van Enkhuizen. G. van der Wulp van 's-Gravendeel. G. B. Scherphuis en gezin van Has selt. K. Bood en gezin van Leeuwarden. K. Wiegel eO gezin van Den Helder. A. Kranenburg van Anna Pau- lowna. Vertrokken: G. Schaart naar Nieuw Leusen. J. W. Mazure en echtgen. naar Kortgene. A. Bood naar Anna Paulowna. M. Herman naar Anna Paulowna. P. Bloem en gezin naar Alkmaar. Jb. Heneweer naar St.-Maarten. Vrijdag 13 December 129 zal voor de Vereeniging „D.O.G." Mr. Kamp, declamator te 's-Gravenhage, in café „De Fortuin" optreden. Eij de op Woensdag j.1. gehouden rekening van het Onderlinge Paardenfonds alhier, bleek dat over het 3e kwartaal 262 stuks paarden verzekerd waren, afge keurd waren 5 stuks. De omslag werd bepaald op f 0.70 per f 100.verzekerde waarde. De geheele verzekerde waarde bedroeg f 81865. Voor dienstplichtige voor de lichting 1930 zijn uit deze gemeente de volgende personen aangewezen: Mat- theus P. Berkhout, Cornelis Blankendaal, Dirk Dekker, Willem Jonker, Martinus Rus, Klaas Cornelis Stroet, Johannes Petrus Tesselaar, allen toegewezen bij het 21e Reg. Infanterie; Petrus Boerdijk, Cornelis Glas, bij het Regt. Kustartillerie; Jan Schouten, Genietroepen en Albert Woelders, 5e Regt. Veldart. (onbereden). Het bedrijfje, zijnde ruim 2 H.A. grasland, benevens een perceel land waar de kippenfokkerij wordt uitge oefend, eigendom van den heer W. Blaauboer te Dirks- horn, is thans uit de hand verkocht aan den heer A. Wink Az. te Dirkshora,

Schager Courant | 1929 | | pagina 23