SchaierCourant Boven de Wolken. Tweede Blad. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. WEER EENGËVANGENIS- 0PR0ER IN AMERIKA. Predikbeurten. Nagekomen Berichten. Binnenlandsch Nieuws. Advertentiën. Zaterdag 5 October 1929. 72ste Jaargang. No. 8540 DISTRICTS-FOEVEEDAG SCHAGEN. In den uitslag van het Vereenigingskeuren komt deze verandering: Vereeniging Schagerbrug, rubriek Hokkelingen: 3e prijs Jansje 19, eigenaar W. Jim- mink Jbz. te Schagerbrug. HELP U ZELF. De uitlceeringsvereeniging bij ziekte „Help Zelf" alhier, heeft besloten als lid van de Nederl. vereeniging van Ziektefondsen te bedanken. Deze bond zal en moet weldra omgezet worden in eene groote bedrijfsvereeniging met vele baantjes, een en ander ligt buiten de belangen van „Help U Zelf" Een belangrijk deel van de leden toch valt buiten de landelijke ziektevereenigingen. Zij kunnen lid van „Help U Zelf" blijven en alles blijft voor hen zoo als het is. Zij betalen hunne contributie en krijgen daarvoor bij ziekte hunne uitkeering, zooals die thans bestaat. De georganiseerde werklieden leden van „Help U Zelf" krijgen hunne uitkeering door tusschenkomst van het Rijk. Dat vergoedt bij ziekte 80 percent van het loon. De 20 ontbrekende percen ten kunnen zij van „Help U Zelf" ontvangen, alsof zij gewoon lid waren. Zij hebben daarvoor de bedrijfs vereeniging niet noodig. De onknosten voor „Help U Zelf" zullen door uittreding vrij wat minder worden. Daar de vereeniging lid van den Noor^hollandschen Bond blijft, blijven de overeenkomsten, die daarvoor bestaan van kracht. Wij noemen steun, overname van leden e. m. a. BENOEMD. De heer D. Brouwer, hoofd der school alhier, is wegens vertrek van den heer W. Nieman, benoemd tot leeraar in het rekenen aan de bestaande cur sussen. THEATER ROYAL. Het gegeven van de film „De Spionne", die deze week in theater Royal draait, speelt nog even vóór den Oor log. De temperamentvolle filmster, Greta Garba, ie geknipt voor de hoofdrol in deze rolprent. Zij is een Russische spionne, Tania Federova, die naar Weenen is gekomen om een jongen Oostenrijkschen officier Karl von Heinersdorff belangrijke documen ten afhandig te maken, die hem door zijn oom. Hoofd van den geheimen militairen dienst, zijn toevertrouwd, om naar Berlijn te brengen. Karl komt inderdaad onder de bekoring der charman te vrouw en is diep teleurgesteld als zijn oom hem vertelt, dat zij een gevaarlijke spionne is. Op zijn reis naar Berlijn ontdekt hij tot zijn groote verwondering dat zij in den zelfden trein is als hij en zelfs een slaap- coupé naast de zijne heeft. Er volgt een bittere scène, als vijanden gaan zij van elkaar, en den volgenden morgen zijn de gewichtige staatspapieren spoorloos verdwenen en eveneens de mooie Russin. Voor den jongen ritmeester volgt degra datie en gevangenisstraf en heftig verbitterd, beraamt hij met zijn oom plannen tot ontvluchting en wraak. Het gelukt hem te ontsnappen en hij komt in Rusland als reizend muzikant en ontmoet de vrouw, die hem verraden heeft, in een restaurant, waar hij speelt. Tania, die werkelijk van hem is gaan houden, heeft ontzettend veel spijt van haar daad, zij ziet nu ook het verachtelijke van haar spionnenwerk en tracht de ver houding te verbreken, die tusschen haar en generaal Alexandroff, chef van den Russischen geheimen dienst, bestaat. Maar Alexandroff krijgt argwaan, ontdekt haar ge negenheid voor den pianist en komt te weten, wie hij werkelijk is. Hij geeft een groot bal ter eere van Tania, waarop hij de musicus laat spelen, met het vooropgezet te doel hem te ontmaskeren en te laten fusileeren. Hij wil Tania nu dwingen zijn vrouw te zijn, maar zij doodt hem, en krijgt de documenten in handen, die tevens het bewijs zijn van de onschuld van Karl en het ver raad van een van zijn vrienden Max Heinrich. Zij vluchten samen uit het paleis van den generaal en komen gelukkig over de Oostenrijksche grens. GFMENGDE ZANGVEREENIGING. Mede door het aftreden van den vorigen directeur, heeft de Gemengde Zangvereeniging hier ter plaatse eenige maanden gezwegen. Thans is zij van plan zich weder te doen hooren en heeft zij zich daartoe gesteld onder de energieke lei ding van onzen vroegeren plaatsgenoot, den heer Jac. Jansen, musicus, thans te Bergen. In een advertentie in dit' nummer kan men bij zonderheden lezen omtrent repetities en aanmelding van nieuwe leden. MARKTOVERZICHT. Eerste klas vette koeien konden Donderdag J.l. nog 54 ets. opbrengen, maar gemiddeld was de handel zeer gewoon bedeeld, in prijzen van 4552Vé ets.; naar wij vernamen is alles verkocht. Naar omstandigheden was de handel in kalf- en geldekoeien goed. Wat gelde koeien betreft, gaan er zeer veel voor den dood weg, zoodat deze nog goede prijzen opbrengen, wat trou wens toch jammer is. In stieren was weinig handel, tot 40 ets. Er was een groote aanvoer in pinken, doch die han del was lang niet vlug, wat om dezen tijd wèl het geval moest zijn. De handel in graskalveren was stil, wat een verschil bij de vorige week. De nuchtere kalveren wer den heel duur en vlug verkocht, de aanvoer was wei nig. In paarden was weinig of geen handel. Bokken en geiten moesten veel meer aan de markt komen, dan werden ze graag verkocht, vertelde ons een koopman op dat gebied, en werkelijk, deze beesten bren gen nog beste prijzen op. De schapenhandel was niet rooskleurig. Vette scha pen stug, overhouders stug, magere schapen matig, en oude slachtschapen, die wij de laatste weken vlug ver kocht zijn, werden nu ook zeer trekkend verkocht. Biggen en schrammen is van den prijs bij vorige weken een stuk af. Handel stug. Vette varkens is veel af, stug. Zouters niet aangevoerd. Op de kippenmarkt ging het goed. Boter duurder. SPOORWEGBOTSING BIJ LONDEN. Acht gewonden. Reuter meldde gisteren uit Londen: De express-trein LondenCambridge is hedenmor gen vroeg op enkele mijlen afstand van Londen in botsing gekomen met een goederentrein. De locomo tief van den express-trein werd uit de rails geworpen, waarbij de machinist gewond werd. Zeven passagiers werden naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden hersenschudding en verwondingen opgeloopen. Eeni ge goederenwagens werden vernield. SPRINKHANENPLAAG IN SOEDAN. Uit Soedan wordt gemeld, dat aldaar een ernstige sprinkhanenplaag dreigt. Aan de Egyptische grens heeft men voorzorgsmaatregelen getroffen. ONTPLOFFING IN VERGADERZAAL. Twee dooden. Reuter meldt uit Marion (Indiana): In een vergaderzaal waar een bijeenkomst-van glas arbeiders werd gehouden, heeft een ontploffing plaats gehad ten gevolge waarvan twee personen werden gedood en een ernstig gewond. STORM OP DE OOSTKUST DER VER. STATEN. Op de Oostkust van de Ver. Staten heeft van Maine tot Delaware een zware Noordooster gewoed, met regenvlagen. Thans wordt het weer beter. In New Jersey kwamen drie personen om, in Pennsyl- vanië één. DE TYPHUS TE SAARBRÜCKEN. Het aantal typhusgevallen te Saarbrücken is reeds tot 38 gestegen; twee menschcn zijn overleden. In den omtrek zijn ook een aantal typhusgevallen waarge nomen, o.a. bij zeven personen in één gezin. Ook in Lotharingen, bij de grens is de ziekte waargenomen. EEN DRONKEN CHAUFFEUR BIJ BERLIJN. Twee kinderen aangereden. Te Neubabelsberg tusschen Berlijn en Potsdam heeft gisteravond een aardappelkoopman, die dronken aan het stuur van zijn auto zat, een 7-jarig jongetje doodgereden en diens 13-jarig zusje levensgevaarlijk verwond. Beide kinderen waren met hun moeder uit Berlijn overgekomen om kennissen te bezoeken. De auto raasde verder en overreed tenslotte nog een ar beider, die eveneens zwaar gewond werd. De dron ken chauffeur kon daarna in hechtenis worden geno men. ONTWAPENING IN DENEMARKEN. Het wetsontwerp ingediend. Wol ff meldt uit Kopenhagen: De minister van defensie heeft bij het Folketing een wetsontwerp ingediend, waarbij leger en vloot in een wachtscorps en een wachtmarine wordt nagezet, welker taak het zal zijn de neutraliteit van Dene marken en zijn taak in verband met den Volkenbond in overeenstemming met de internationaal geldende regelen en overeenkomsten te verdedigen. De depar tementen van oorlog en marine worden opgeheven, het wachtcorps en de marine komen onder den minis ter-president. De bestaande vestingwerken worden ontmanteld. Moord op een Engelschen rakslier. SENSATIONEELE VERKLARING BIJ DE LIJKSCHOUWING. In Juni werd te Reading in Engeland een tabakswin kelier in zijn zaak vermoord^ terwijl zijn vrouw het was omstreeks zes uur in den middag even uit was jfegaan. Deze zaak wordt thans voor den lijkschouwer behandeld. Als getuige zijn o.m. opgeroepen de leden van een tooneelgezelschap dat in de week van den moord te Reading een opvoering gaf van het melodra ma „Het Monster". In dit drama komt een detective voor. Tegen den acteur nu, die deze rol speelt, is de ver denking gerezen dat hij den winkelier heeft vermoord. Een vrouw verklaarde Vrijdag n.1. voor den lijkschou wer dat zij in de deuropening van den tabakswinkel een man had zien staan, die met de hand bloed van zijn gezicht wreef. Ze dacht dat hij gevochten had. Ter zitting herkende zij den acteur beslist als den man, dien zij gezien had. Andere getuigen verklaarden dat de tooneelspeler dien dag nogal veel had gedronken. HARD TEGEN HARD. Reeds 16 dooden. Troepen ontboden. In Canon City (Colorado) zijn duizend gevangenen in opstand gekomen. Zij wisten zich toegang te ver schaffen tot het arsenaal van de gevangenis. Naar verluidt zijn drie bewakers gedood in de ge vechten die volgden. Een compagnie artilleristen werd te hulp geroepen, ten einde ontsnappen van de gevangenen onmogelijk te maken. Ook werden politieversterkingen uit Colo rado Springs gezonden. De laatste berichten deelen mede, dat de muiters de gevangenis nog steeds in handen hebben en de situatie volkomen beheerschen. Twee cipiers, als gijzelaars vastgehouden, doodgeschoten. Een Reuter-telegram uit Canon City in Colorado meldt nog omtrent het gevangenis-oproer aldaar dat toen de directeur der gevangenis weigerde den eisch der oproerlingen in te willigen, dat hun zou wor den toegestaan te ontsnappen, de gevangenen twee cipiers doodschoten, die ze als gijzelaars hadden vastgehouden en hun lijken over den muur wierpen. De troepen van de National Guard maakten zich volgens dit telegram gereed een aanval te doen op het gebouw. Tot nn toe zestien dooden. Een V. D.-bericht uit New York meldt nader, dat de gevechten in verband met de muiterij in de ge vangenis te Canon City tot nu toe zestien dooden heb ben geëischt. Onder de dooden bevinden zich vijf ci piers. Honderdvijftig gevangenen hebben zich ach ter barricades opgesteld, nadat zij twee gebouwen in brand hadden gestoken. Troepen en militie met artillerie belegeren de gevangenis. De gevangenen hebben in het door hen gestelde ultimatum drie vrachtauto's geëischt, waarmede zij willen vertrek ken. Tien gevangenisbewaarders waren volgens dit bericht door hen als gijzelaars vastgehouden. De ge vangenen verklaarden, dat zij de cipiers wilden me- denemen tot zij buiten het bereik van het geschut waren. Het ultimatum werd echter, zooals gemeld, afge wezen. Verscheiden aanvallen van de belegeraars konden door de gevangenen worden afgeslagen. Vier bewa kers werden volgens deze lezing door de gevangenen op de muren gesleept en voor de oogen van de be legeraars in de diepte gestort. De ongelukkigcn wa ren onmiddellijk dood. Het commando van de troepen, die de gevangenis belegeren, heeft besloten de gebouwen Zaterdag bij het aanbreken van den dag, wanneer de gevangenen zich voor di«n tijd niet hebben overgegeven, in de lucht te laten vliegen. Belegeiaars laten een deel der gevangenis in de lucht vliegen. Een nader V.D. bericht uit New York meldt, dat de belegeraars vroeger dan verwacht werd het uiter ste middel hebben te baat genomen. In de vroege ochtenduren hebben de militairen een deel van liet door de gevangenen bezette gebouw in de lucht doen vliegen. De troepen bëïetten de ruine, die geheel door zocht werd. Tot het in de lucht laten springen werd overgegaan nadat bekend was geworden, dat de ge vangenen hun laatste gijzelaars vermoord hadden. Priestcrbiedt zich aan om dynamietlading te leggen. Over de gebeurtenissen in Canon City wordt vol gens een N. T. A.-bericht nog gemeld, dat er, nadat de gevangenen drie cipiers uit de ramen geworpen hadden, een krachtige aanval op de gevangenis werd gedaan. Een priester bood zich aan om bij het ge bouw een dynamietlading te plaatsen. Dit geschiedde onder bescherming vdn mitrailleuse-salvo's. Daar de lading niet ontplofte, ging de priester opnieuw naar het gebouw toe zonder dat er een ontploffing volgde. De gevangenis werd bij het afzenden van dit bericht door ongeveer duizend man belegerd. De gevangenen moeten slechts drie geweren en twee pistolen bezit ten. De strijd duurt voort. Nader meldt een V. D.-bericht dat de gevangenen zich vóór de ontploffing in een ander deel der gevan genis hadden geconcentreerd en gebarricadeerd. Tus schen de gevangenen en de troepen wordt hevig ge schoten. Alle hoop is gevestigd op de artillerie, die na aan komst waarschijnlijk het gebouw in puin zal schieten. Zelfmoord der belhamels. Laatste bericht van Reuter uit Canon City: De mui terij in de gevangenis is geëindigd met zelfmoord van ulle belhamels. Noodlottige broedertwist MET EEN KRIS GESTOKEN. Gisteravond heeft de 28-jarige J. Verharen van de Zestienhovensche kade te Overschie, die reeds geruimen tijd in cnmin leefde met zijn broer twist gekregen. Tij dens dien twist heeft zijn broer hem met een scherp voorwerp In de borst gestoken. Zijn linkerlong werd doorboord. Nadat een dokter de eerste hulp verleend had, is de patië^ in het Franciscus-gasthuis aan de Schiekade te Rotterdam ter verpleging opgenomen. De dader is in arrest gesteld. Nadere bijzonderheden. Nader wordt nog het volgende medegedeeld: Omstreeks half negen gisteravond is op het politie bureau te Overschie een jongeman binnen komen loo- pen, die zoo uitgeput was, dat hij, zoodra hij in het bureau was, is neergevallen. Hij uitte slechts de woor den „mijn broer". Aanvankelijk dacht de dienstdoende BZHOORENDE BIJ DE FOTOPAGINA BLAD 5, VIERDE PAGINA. Ter gelegenheid van den 7den Octcber 1919, den dag, waarop voor 10 jaar terug de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Nederland en Koloniën werd gesticht. Onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons Huwelijk ondervonden. C. STROOMER. M. STROOMER—Prins. Heiloo, 3 Oct. 1929. Dankbetuiging. Voor de vele blijken van belang stelling en deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. A. DE MOOR, betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam G. PLEVIER. Schagerbrug, Oct. 1929. Een Poolsch minister gewond. BIJ EEN AUTO-ONGELUK. V.D. verneemt uit Warschau: De Poolsche minister van buitenlandsche zaken Za- leski heeft Donderdagnamiddag op den weg Warschau- Lowicz nabij het spoorwegstation Ozarow een ernstig auto- ongeval gehad, waarbij hij werd gewond De minister, die zelf aan het stuur zat, wilde een wagen voorbijrijden, toen een boerenwagen hem plot seling den weg versperde. Om een botsing te vermij den, remde Zaleski zoo krachtig, dat zijn auto over den kop sloeg en de drie inzittenden er onder terecht, kwa- menmen. Ooggetuigen verleenden onmiddellijk hulp. Zaleski kreeg een sleutelbeenbreuk. Zijn beide met gezellen, een geestelijke en een afgevaardigde, kregen snijwonden aan hoofd en handen. De geestelijke kreeg bovendien een lichte hersenschudding en was bewus teloos. De gewonden werden in een particuliere auto naar Warschau gebracht, waar de minister van buiten landsche zaken in zijn woning kon worden opgenomen. De Amerikaausclie reis van MacDonald DOOR EEN GROOTE MENSCHENMENIGTE TOEGE- JUICHT. De Engelsche minister-president MacDonald, is in Amerika aangekomen. De ontscheping is een his torisch oogenblik geworden. Een groote menschen- menigte heeft hem toegejuicht, tlie zeide naar Ame rika te zijn gekomen, opdat twee groote volken zou den samenwerken bij de vervulling van het goddelijk verlangen naar den vrede. Volgens een later Reuterbericht uit Washington was MacDonald daar op het Witte Huis aangekomen. Afschuwelijke misdaad in de buurt van Parijs. EEN OPLICHTER LEVEND BEGRAVEN. De wraak van zijn slachtoffer. Men heeft gister ni de buurt van Parijs een misdaad ontdekt, gepleegd met zulk een ontzettende geraffineer de wreedheid, dat een Edgar Allan Poe het niet beter had kunnen verzinnen. De Parijsche corr. van het Hsbl. schrijft hierover het volgende: Een bewoner van een plaatsje in de Parij sche banlieu ontving vanmorgen een anonieme brief, waarin hem werd medegedeeld dat een van zijn jeugd vrienden, bekend als de „Markies van Champaubert" een bekend oplichter, die deswege niet lang geleden vijf jaar gevangenisstraf had uitgezeten, op 29 September levend begraven was in het Bosch van Verneuil, om streeks 10 KM. van Parijs, Degenen die dit gedaan hadden, waren vroegere slachtoffers van zijn oplichte rijen, en zij hadden ervoor gezorgd, dat er voldoende lucht in de kist doordrong om den ongelukkige nog langen tijd, in het leven te houden en aldus zijn doods strijd te verlengen. Door middel van een schets was de plaats in het bosch duidelijk aangegeven. Toen degene aan wien do brief gericht was zich tot öe autoriteiten wende, meenden deze aanvankelijk een lugubere grap te doen te hebben. Niettemin trokken de gendarmes er op uit om een onderzoek in te stellen. Al spoedig vond men in het bosch op de aangeduide plaats een soort van gemetseld schoorsteentje, dat uit den grond oprees. De plaats waar dit zich bevond werd opgegraven en men stuitte nu inderdaad op een dood kist, waarin het schoorsteentje uitmondde. In de kist vond men het lijk van den pseudo-markies slechts in een hemd gekleed. Volgens de ooggetuigen droeg het gelaat va» den doode de sporen van een verschrikkelij- ken doodsstrijd. Hij was blijkbaar niet door verstik king, doch door uithongering, en misschien door de ont zetting over zijn vreeselijke en volstrekt hopelooze po sitie omgekomen. Omtrent de daders van deze afgrijselijke misdaad is verder nog niets bekend. Men zoekt in de eerste plaats den schrijver van den anoniemen brief, die blijkbaar meer van de zaak afweet. ZONDAG 6 OCTOBER 1929. NED. HERV. GEMEENTE te: Warmenhuizen, nam. 7 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Sint Maarten, voorm. 9% uur, Ds. Tinholt. WINKEL, 4 Oct Appelen f 411, peren f 313, pruimen f 815, to maten f 34, slaboonen f 610, snijboonen f 78, uien f 12.50 per 100 pond, andijvie f 3.504.50 per 100 stuks KOLHORN. Op 15 October is de heer J. Kuiper, oud-watermole naar 70 jaar. Dat is niets buitengewoons. Hij is ook echter 30 jaai een ijverig bestuurslid geweest en nog van de IJsclub. En ook is hij tevens onafgebroken 30 jaar bestuurslid van den Bond voor Staatspension- neering, waar de oude heer nog altijd met grooten ijver voor werkt. Wij hopen, dat dien dag voor hem niet onverge- ten zal voorbij gaan. WINKEL. Het door de Floralia-Commissie op de tentoonstel ling beschikbaar gestelde klokje, om te raden hoe laat het is blijven staan, is blijven staan op 8 uur 71/2 minuut. De dames Tijscn—Vlugter te Winkel en ZwagerHopman te Zuidscharwoude, hadden beiden geraden 8 uur 7 minuten. Ten overstaan van den Burgemeester is tusschen deze twee dames geloot en het klokje toegewezen aan mevrouw SwagerHopman te Zuidscharwoude. OUDKARSPEL. Dezer dagen werd alhier proces-verbaal opgemaakt wegens geldelijke verduistering tegen een zekere W. N., alhier. (Van boven af cn gaande van links naar rechts.) 1. Erie-motorig Fokker FVIIb Verkeersvliegtuig der K.L.RI. (1923—1929). 2. Hans Martin, Directeur K.L.M. 3. A. Plcsman, Directeur K.L.M. 4. Fraaie wolkengreep. 5. Gedenkpenning, geslagen ter herinnering aan da eerste postvlucht naar Ned. Oost-Indië (naar ontwerp C. J. van dor Heef). 6. Gedenkpenning, geslagen ter gelegenheid van da eerste ïndië-vlueht (naar ontwerp van C. J. van dar Hoef). 7. D.H. 9 Passagiersvliegtuig (1919). 8. Fokker FII Verkeersvliegtuig (19211924). 9. Een der meest wakkere en populaire piloten, I. Smirncff, die zich binnenkort laat naiuraLsee- ren. 10. Fckker FVila Verkeersvliegtuig. 11. Twee-motorig Fokker F—VIII Verkeersvliegtuig (1923—1829). 12. Fokker F VII H.—NACC van den vliegtocht Hei land— Indië (1924—1925). 13. Drie-motorig Fokker FIX Verkeersvliegtuig (1929). 14. Fokker F III Verkeersvliegtuig (1921—1924). 15. Vliegveld „Waalhaven" bij Rotterdam. 16. Luchthaven „Schiphol" te Amsterdam. politie-agent dat de man gewond was. Maar toen hem bleek, dat de man geen letsel had heeft hij onmiddellijk burgemeester Bouman en den chef-veldwachter Groen gewaarschuwd en nadat zij de deur achter zich in het slot hadden gedaan zijn z:j naar de ouderlijke woning van den man aan de Zestienhovensche kade gegaan. Daar vonden zij een gewonde, die door twee doktoren werd behandeld. Het onderzoek, dat onmiddellijk werd ingesteld, wees uit, dat de gewonde door een kris was gestoken en dat dit wapen ongeveer 15 centimeter in het lichaam was gedrongen. De beide broers waren werkzaam bij de firma Stok vis aan den Ruigeplaatweg. De dader heeft daar kwes tie gekregen met een voorman over de betaling van een gebroken ruit en deze oneenigheid heeft hij zich zóó aangetrokken, dat hij ontslag heeft genomen, zoodat hij sedert Woensdag j.l. zonder werk was. Gisteravond opperde de werklooze, da,t hij zijn geld, gereedschap en werkkleeding bij de firma zou gaan halen. Zijn broer stelde daarop voor, dat hij dit wel voor hem zou kunnen doen, maar daartegen verzette de ontslagene zich. Zij kregen daarop ruzie, waarbij de een den ander uitschold, terwijl de ander verweet, dat hij een te grooten mond had. Gedurende deze ruzie is de ontslagene, de 18-jarige H. C. Verharen, naar de bijkeuken gegaan, waar op een plank een kris lag. Hij heeft deze kris meegenomen en, teruggekomen in de kamer, stak hij zijn broer onverhoeds in den linker schouder, ten gevolge waarvan de langtop werd ge kwetst. Onmiddellijk hierna rende hij naar het politie bureau om zichzelf aan te geven. Naar het Hsbl. nog vernam, hadden de broers, die bij de politie goed bekend staan, vaak oneenigheid met elkaar. Tijdens het gebeurde waren de ouders in huis. Denkt om uw rijbewijs. DE GELDIGHEIDSDUUR VERVALT BINNENKORT. Vanwege de Provinciale Griffie van Noord-Holland wordt er de aandacht van houders van rijbewijzen op gevestigd dat aangezien de geldigheidsduur van de rij bewijzen, afgegeven volgens de nieuwe bepalingen der Motor- en Rijwielwet, op twee jaren is gesteld, de op 1 November 1927 afgegeven bewijzen op 1 November 1929 moeten worden vernieuwd en zoo vervolgens op de verdere data (Voorbeeld: een rijbewijs, afgegeven 21 No vember 1927, vervalt 21 November 1029; een rijbewijs afgegeven 17 Juli 1928, vervalt 17 Juli 1930). Aanvraagformulieren zijn aan de Prov. griffie te Haar lem en aan alle gemeentesecretarieën van Noord-Hol land verkrijgbaar. Tevens wordt er op gewezen, dat het aanbeveling ver dient de formulieren in te leveren een paar weken voordat de geldigheidsduur van het rijbewijs zal zijn verstreken, ten einde tijdig in het bezit te geraken van een vernieuwd rijbewijs. Ondertrouwd: M. J. WOLTHUIS en E. D. JUISTEMA. Winkel, (N.-ÏL), Groningen, Taco Mesdagstr. 24, October 1929. Huwelijksvoltrekking Donderdag 17 October a.s. INPLAATS VAN KAARTEN. Ondertrouwd: G. POLET en J. JES. Anna Paulowr.a, 4 Oct. 1929. Huwelijksvoltrekking 18 Oct. '29. Hartelijk dank vcor de vele bewij zen van belangstelling, ondervon den bij de geboorte van onze Doch ter. A. SPAANS. T. SPAANS—Wijn. Lutjewinkel, October 1929.

Schager Courant | 1929 | | pagina 5