VAN ZONDAG Uit onze omgeving. ANNA PAULOWNA. WINKEL. Hst gevangenisoproer te Canon. NADERE BIJZONDERHEDEN OVER HET EINDE. De opstand in het tuchthuis te Cajion in den Ame- rikaanschen staat Colorado is, zooals reeds in het num mer van Zaterdag werd gemeld, beëindigd. De eerste gevangenis-beambte die door de muitelin gen van de strafgevangenis te Canon City, in den staat Colorado, in koelen bloede werd afgemaakt, nadat hun ultimatum aan den gevangenis-directeur was geweigerd, was W. J. Elles, do beul... Deze had gedurende zijn dienstjaren in de gevangenis tientallen doodvonnissen voltrokken. Zijn lijk was van kogels doorzeefd. De dorde ter dood gebrachte was de bewaker Wiggins. Deze man, wiens lijk door een kameraad naar buiten werd gedragen als een bewijs, dat het den gevangenon ernst was met hun sommatie, moet zeer dapper den dood zijn tegemoet gegaan. „Wiggins" zoo zei men hem „heb je je gebed gedaan?" „Ja" was het antwoord, „waar wil jelui, dat ik ga staan." „O, blijf maar waar je bent" kwam de cynische re pliek, en onmiddellijk daarop weerklonk het moordende salvo. Omtrent het eind van de leiders der muiters zijn de berichten niet eenstemmig. Het schijnt n.1. dat de man die de beweging ontketende niet al dadelijk bij den aanvang der troebelen was omgekomen, doch daaren tegen tot het slot het bloedige drama had geleid. Die man zorgde zelfs voor een slot dat pakte. Toen hij en zijn twee medebelhamels begrepen, dat het spel ver loren was, gaven de twee helpers aan Daniels verlof hen dood te schieten. Hij deed dit; maakte toen de laatste twee gevangengenomen bewakers af en joeg zich ten slotte een kogel door het hoofd. In zeer verwijderd verband tot deze afschuwelijke din gen maar toch wel in eenig verband staat de uit lating van een Amerikaanschen predikant, den aarts deken Joseph H. Dodshon, president van het Kerkelijke Matigheidsgenootschap van de Ver. êtaten, die Vrijdag r;it Engeland naar Ver. Staten terugkeerde. Hij liet jich bij zijn vertrek zeer scherp uit over het drankver bod in de Ver. Staten. „Na mijn terugkeer in de V. St. zal ik pleiten voor ie toelating van den verkoop van lichte wijnen en bieren. In Engeland verkoopt gij uwe gevangenissen; onder het drankverbod bouwen wij (in de V. St.) er nieuwe. In de V. St. neemt de dronkenschap toe; in Engeland neemt zij af. De gevallen van muiterij die In Amerikaansche gevangenissen dezen zomer hebben plaats gehad, waren veroorzaakt door overvuldheid van die gevangenissen, welke overvuldheid weer direct is toe te schrijven aan het drankverbod." FRANSCHE BAGGERMOLEN GEZONKEN. Vijf man verdrenken. Een Fransche baggermolen, gesleept door de Ham- fcurgsche sleepboot Max, is in den nacht van Dins dag op Woensdag-in het Engelsche Kanaal ten Noorden van den Casquet-vuurtoren losgeslagen en gezonken. De sleepboot, die de baggermolen van Havre naar Port Said zou sleepen, hectf urenlang de plaats des onheils afgezocht, zonder één der verongelukten te vinden. Dezen Zondag is ondanks 't slechte weer nog met een groot aantal wedstrijden voor den dag gekomen en een aantal verrassingen is niet uitgebleven. Toch begint zich met den tijd de situatio in z'n groole lij nen langzamerhand af te teekenen. AFDEELING I. Deze afdeeling onderscheidt zich door 't groote aantal verliespunten dat de leidende clubs reeds heb ben. Zoo speelde V.S.V. voor de derde maal gelijk, nu tegen A.D.O., wat in den lijn der verwachting lag (uitslag 2—2). Sparta verloor van R.C.H. met even tjes 52, en toch is Sparta met 5 verliespunten een leidende club. Verder beschaamde Ajax de verwach tingen niet door Haarlem in eigen home haar vier de nederlaag toe te dienen. H.B.S. tenslotte speelde gelijk tegen D.F.C. (1—1), terwijl Excelsior zich iets beter plaatste door Hilversum met 5—2 te slaan. 2e Klasse A. K.F.C. houdt vast wat ze heeft. W.F.C. moest er nu met 6—0 aan gelooven. D.W.S. won gemakkelijk van Ilollandia (6—2, terwijl de Spartaan eindelijk eens won van V.V.A., nl. met 31. H.R.C. behaalde haar derde overwinning. Z.V.V. werd 't kind van de rekening. (Zie verslag.) Alcmaria handhaafde haar ongeslagen record door in Enkhuizen West-Frisia er met 3—1 onder te houden. 2e Klasse B. D.E.C. won voor de 4e maal in successie, de verlie zer was Bloemendaal met sdechts 21. Eindelijk won Zeeburgia, al is 't een magere 1—0 zege op de Amersfoortsche club H.V.C. Verder won Hercules (Buitenweg c.s.) met 63 van A.F.C., waardoor ze zich onmiddellijk achter D.E.C. plaatst. Velox—B. F.C. werd 42, wat van de Baarnsche club tegen valt. Tenslotte won Baarn onverwachts van Zand- voort (4—2). 3e Klasse A. Volewijckers, een opkomende jonge Amsterdam- sche volksclub, won voor de 4e maal in successie, ditmaal van 't niet véél prestoerende Purmersteijn. 'i Staat te bezien of Helder in een klasse met clubs als deze in staat is kampioen te worden. O.S.V. komt ook uitstekend uit. Ze kraakte Assendelft, waarte gen Helder 3—2 speelde, met 8—1 en schaart zich zoodoende onder de leiders. Helder is ook nog onge slagen. Ook haar tweede uitwedstrijd liep op een 3—2 overwinning uit. Daar haar tegenstander, K.V.V., geen zwakkeling is, is de uitslag voor Helder goed te noemen. De Amsterdamsche Politie won van Q.S.C. met 6-2. 4e Klasse A. D.T.S. en Oranje-Zwart debuteerden op het D.T.S.- terrein in de N.V.B. De uitslag was 2—2. AFDEELING II. Hier zijn wel meest verrassende uitslagen te me- morecren. Dat een zwakke club als 't Gooi een elf tal als Feijenoord wist te slaan, zal toch wel niet verwacht zijn. Maar 't Gooi, dat zich in 't nauw ge- dreveA voelde, wilde zells ten koste van Feijenoord z'n kans niet ongebruikt laten, met als gevolg een 21 overwinning. Blauw-Wit, dat II.F.C. er zoo ferm onderhield (6—0), is bij den uitslag 't meest gebaat, daar haar felste concurrent 2 punten bij haar achter is. Eveneens zal de populaire Stadionclub met ge noegen de uitslag van den wedstrijd V.V.C.Storm vogels gehoord hebben, daar door Stormvogels' 3—1 nederlaag ook de kansen van deze aanmerkelijk zijn gedaald; ja we gelooven zelfs, dat deze nederlaag haar o.i. ietwat overdreven zelfvertrouwen heeft ge knakt en ze langzamerhand weer iets afzakt. II.D. V.S.E.D.O. 21 en Z.F.C.—II.V.V. 33 zijn reeds wedstrijden die men rangschikt onder de minder belangrijke, al zou 't kunnen zijn dat laatstgenoem de 2 clubs bij 't ontwijken van de laatste plaais door de verdeeling der punten 't meeste voordeel trekken. AFDEELINC IIL De leidende groep versterkte haar positie. Go Ahead in de eerste plaats overwon met ee.i magere 3—2 't Iiengelosche Tubantia. Z.A.C. wilde blijkbaar EEN ARME RIJKAARD. Magyargs&g meldt, dat te Karcag, in Hongarije de gepensioneerde bode van het kantongerecht aldaar in zijn woning dood werd gevonden. Hij was aan een maagziekte overleden. Hoe groot was de verba zing van de politie bij de ontdekking, dat de man, die altijd zeer armoedig gekleed was en in zijn wo ning tusschen vodden werd gevonden, bijna zes K.G, goud, zilver en sieraden, verder 25 gouden horloegs had verzameld. Later is gebleken, dat niet alle sie raden zijn eigendom waren, doch dat hij deze als on derpand had gekregen voor geld, dat hij tegen hoo- ge rente uitleende. SPOORWEGONGELUK IN KENTUCKY. Tengevolge van een breuk in de rails zijn bij het dorpje Cedan Creek in Kentucky vijf passagiersrij tuigen van een trein ontspoord. Er zijn 24 personen gewond, onder welke een zeer ernstig. DE DORPSBRAND GEBLUSCHT. Meer dan een mllüoen mark schade. De groote brand in de gemeente Bettmaringen, welke thans gebluscht is, heeft voornamelijk het cen trum van het dorp geteisterd. Twee en twintig hui zen, het pas gebouwde raadhuis en een groote hooi schuur zijn in de asch gelegd. Dertien stuks rund vee, een groot aantal varkens en zeer veel pluimvee zijn in de vlammen omgekomen, terwijl ook een groot deel van den oogst en bijna alle voertuigen vernield zijn. De schade wordt op meer dan een mil lioen mark geschat. Dertig families, honderd perso nen tellend, zijn dakloos geworden. VLIEGTUIGEN-BOTSING. De machines neergestort; 4 dooden. Uit Tours, in Frankrijk, wordt gemeld, dat bij Soubiers 2 vliegtuigen met elkaar in botsing geko men en neergestort zijn. De 4 inzittenden werden ge dood. Volgens de „Soirmoet het eene vliegtuig een Poolsch zijn geweest. MEXICAANSCHE ROOVERSPRACTIJKEN. Vier personen gedood. Men meldt uit Corboda (Vera Cruz) dat bandieten tijdens een spoorreis een vrouw en 3 officieren, al len Mexicanen, hebben gedood, die loongelden over brachten naar de werklieden eener suikerplantage. De roovers zijn met den buit ontkomen. PUT INGESTORT. Man onder het zand bedolven en gestikt. In de buurtschap Angelsloo nabij Emmen, stortte Zaterdagmorgen een 7-meter diepe drinkwaterput in, terwijl de putmaker J. E. Spiegelaar er in aan het werk was. De man werd onder het zand bedolven. Onmiddellijk werden pogingen in het werk gesteld om hem te bevrijden. Na anderhalf uur werken slaagde men hierin. Een aanwezig geneesheer kon echter slechts den dood constateeren. S. laat een vrouw en drie kinderen achter. 't gelijke spel tegen Wageningen von verleden week goed maken. Robur et Vel., dat tegenwoordig nogal lijdt aan elftalwijzigingen, werd met 9—2 gekraakt door Z.A.C. Goed op schot zijn van Bakhuijs zal hier vast niet vreemd zijn aan de door Z.A.C. gemaakte doelpunten. A.G.O.V.V.—Wageningen werd gestaakt wegens regen. Hercules wordt een middelmootclub. P.E.C. moest er met 41 aan gelooven. P.E.C. mag wel eens beginnen beter te spelen, anders kon haar le klasseschap wel eens kort zijn. Enschedé zorgde er voor de leiding te behouden door Vitesse geen draad toe te geven. De laatste verkeert in den zelf den toestand als P.E.C. Nog vermeld zij dat Enschedé met 52 won. AFDEELING IV. Willem II won haar plaatselijken wedstrijd van Longa en blijft met een 31 zege tot 't leidende groepje, welks volgorde nog wel eens gewijzigd zal worden. Bovenaan staatB.V.V., die haar vorm terug ge vonden heeft blijkbaar. Haar plaatselijke wedstrijd tegen Wilhelmina won ze met 5—0; ze legt wel een productiviteit aan den dag. De Limburgsche „derby", nl. M.V.-Roermond is tegen verwachting door de hoofdsledelingcn gewonnen. Roermond kon 't niet tegen haar oudere provinciegenooten bolwerken, de uil slag was dan ook 21. N.A.C. verspeelde weer een punt, nu tegen Eind hoven. In 4 wedstrijden reeds 't vierde punt, dat ze verspeeld. De uitslag was 11. De „big-match" was hier natuurlijk P.S.V.— N.O.A.D. Tegen onze verwachting in is 't de Phi- lips-menschen niet mogen gelukken haar nederlaag tegen B.V.V. te verklaren door een tijdelijke inzin king. Ofschoon ze doelpunten genoeg maakt, schijnt 't gemis van haar eminenten rechtsback te over- heersclien. De uitslag zegt dat geheel, 45. Voor N.O.A.D. een meevaller, twee van de zwaarste wed strijden (uit tegen P.S.V. en M.V.V.) heeft ze met succes doorstaan en alleen B.V.V. en misschien N.A.C. en Willem II en tenslotte P.S.V. zouden haar zware concurrentie aan kunnen doen. AFDEELING V. Voor de onverwachtte verrassing in 't Noorden zorgde Veendam. Ze slaagde er nl. in Leeuwarden een der leiders; met gevoelige cijfers, 6—1, in eigen home nog wel, te slaan. Meteen is de spanning -in deze afdeeling een stuk gedaald, althans voorloopig zoo goed als verdwenen. Velocitas, dat zich niet liet nemen, doch in Leeuwarden een gevaarlijke klip omzeilde, nl. Friesland, dat ze met 43 sloeg, zal zich de eerste weken 't kaas wel niet van het brood laten eten. en evenals vorige jaren de leiding be houden. Be Quick won voor 't eerst. De derde Leeuwarder eerste klasser, Frisia, verloor hier met 42. G.V.A.V. en Achilles, die gaarne beiden tot de leidende groep behooren, speelden gelijk (3—3), waar mee de Assenaren (Achilles) 't meest gebaar, zijn. Ook Alcides won voor 't eerst, 't Bezoekende W.V.V. moest er met 8—0 aan gelooven. K.V.V.Helder, 2—3. Zondag trok Holder naar Krommenie om KV.V. te bekampen. Met een 32 overwinning keerde men huiswaarts, 't Terrein was ondanks de regenbuien zeer goed bespeelbaar. Helder wint den toss en verkiest 't windvoordeel. Daardoor is ze direct in den aanval en 't blijkt dat bij Helder de linkerwenk goed op dreef is. Spoedig reeds komt er een keurige voorzet die Bakker uit stekend in 't net plaatst. Van langen duur lijkt deze voorsprong niet als K.V.V.dat nogal uit forsche ke rels bestaat, enkele goed opgezette tegenaanvallen onderneemt. Over 't algemeen is Helder voor rust echter in de meerderheid. Even voor rust maakt Bakker er met een mooi schot 02 van. Na rust speelt Melder tegen den nu zeer hinderlij ken wind in, doch kan K.V.V. niet doelpunten dank zij 't uitstekend spelen van de achterhoede van Hel der. De druk on 't Helder-doel wordt voortdurend grooter. Dan plotseling een snelle aanval, Bakker be machtigt den bal en gooft den keeper van K.V.V. voor de derde maal 't nakijken. Na eenigen tijd maakt de linkshalf van Helder in 't strafgebied hands en Keuter zag den bal onverbiddelijk in den hoek vlie gen, 1—3. K.V.V. is nog steeds in de meerderheid. Zoo krijgt ze dan 7 minuten voor 't einde een vrije schop even buiten 't strafschopgebied te nemen. Terwijl eenige Helder-spelers met den scheidsrechter er over redetwisten of de bal er al dan niet ineens in mag, schiet plotseling een der ft.V.V.'ers de bal onver hoeds in 't net, 2—3. 't Punt werd toegekend. Dank zij het uitstekend keepwerk van doelman Keuter en 't feit dat het gauw tijd was heeft bet door genoemd incident eenigszins ontmoedigde Helder baar voor sprong behouden. H.R.C.Z.V.V., 3—2. Onder den vrij sterken wind vond. Zondagmiddag op Tuindorp deze wedstrijd plaats. En de traditie getrouw is H.R.C. weer eens door 't oog van den naald gekropen. H.R.C. heeft namelijk de gewoonte om thuis tegen niet te zware tegenstanders een matig spel te spelen, al doet ze dat vaak onbewust. H.R.C. heeft nl. lang niet laten zien wat ze kon; ongetwij feld kan ze 'veel beter. Aanvoerder Goudswaard dan, wint den toss en kiest voor den wind. H.R.C. heeft dadelijk een aan val op touw gezet, maar spoedig keeren de kansen en laat Z.V.V. ondanks het nadeel van den wind, eenige enthousiaste aanvallen op 't Ii.R.C.-doel zien. Gaandeweg echter komt de Heldersche club er beter iri en schoten van Reitsma en Beneker volgen. Na ongeveer 25 minuten geeft Reitsma, die weder om goed speelde, een pracht voorzét, die Beneker in eens inzet, 10. Even later na een ware belegering van 't Z.-doel komt er een hooge harde voorzet, die over alles heen gaat en schitterend door den hoog opspringenden linksbuiten Prins wordt ingekopt, 2—0. Ondanks vele schoten blijven puntjes uit en Z.V.V. is nu gevaar lijker en ze weet dan ook tot aller verbazing voor rust nog gelijk te maken. Na rust vecht H.R.C. voor de overwinning, doch Z.V.V., dat nu 't windvoordeel heeft geeft niets toe en 't lijkt er veel op dat de stand 22 zal blijven. Nadat de Heldersche voorhoede den Z.-keeper nog eenigen tijd met gemakkelijke schoten bezig beeft gehouden, volgt plotseling een II.-door braak, waaruit Steffens keurig weet te scoren. Zoo won tenslotte H.R.C. met 3—2 in een wedstrijd waar in gelijk spel beter de verhouding had weergegeven. A.s. Zondag trekt H.R.C. naar Alcmaria Victrix. Stand He klasse A. Afdeeling I. Alcmaria 4 4 134 8 K.F.C. 4 3 1 145 7 H.R.C. 3 2 1 8-4 5 D.W.S. 4 2 2 9—S 4 Spartaan 4 1 1 O 7—7 3 West-Frisia 4 1 1 2 8—9 3 Hollandia 4 1 1 2 7—12 3 V.V.A. 3 1 2 3—7 2 W.F.C. 4 1 3 6—15 2 Z.V.V. 4 1 3 8—12 1 SPARTA. Zondag was net voor Sparta een goeden dag. Sparta I ontving Helder II. Wegens het niet aanwezig zijn van den bondsscheidsrechtcr en het weigeren van Helder II om onder andere leiding te spelen voor competitie, werd deze wedstijd vriendschappelijk ge speeld. Sparta speelde in haar gewijzigde opstelling veel beter en won dan ook met 43. Ruststand was 22. A. Watertor scoorde tweemaal en R. Rus en W. Rus ieder eenmaal. Sparta III trok naar Nieuwe Niedorp II en won liefst met 50. Den geheelen wedstrijd waren de Spar tanen veel sterker, terwijl bij N.V.V. ook de onderlinge verhouding niet te best was. Uitblinkers bij Sparta waren de backs en spil, ter wijl J. Weeland, K. Rempt en J. Koomen ieder een doelpunt voor hun rekening namen. De veteranen van Sparta speelden tegen de Winke len veteranen en wonnen met 31. Zeer jammer, moest dezen wedstrijd eenigen tijd worden gestaakt wegens den regen,'doch onversaagd speelden de veteranen later tijdens den motregen door, een voor beeld voor veel jongeren. Zondag ontvangt Sparta I het sterke Texel I, zoo dat het aan spanning niet zal ontbreken, temeer daar Sparta aanmerkelijk is versterkt. OUDKARSPEL. D.T.S. II—Hollandia III 5-0 (w. n. o.). D.T.S. IOranje Zwart I (Amsterdam), 2—2. Zoo heeft D.T.S. haar intrede in den N.V.B. dan gedaan en de eerste wedstrijd eindigde in een ge lijk spel, een uitslag waar D.T.S. tevreden mee kan zijn. Het combineeren der Amsterdammers was be tel', dan dat der gastheeren. Vooral de voorhoede en middenlinie der thuisclub hing los in elkaar. Er be stond niet genoeg verband tusschen deze twee linies. In de voorhoede werden de vleugels te veel ver waarloosd. De achterhoede van D.T.S. kan op een uitstekenden wedstrijd terugzien en wanneer ze de zen vorm bewaart, dan bestaat pr in de toekomst voor haar geen vrees. Keeper Hink heeft zijn doel uitstekend verdedigd. Jammer was het, dat hij bij het tweede doelpunt den bal niet klemvast ving of wegstompte. Bij Jb. Kos was zeker ook weer de oude liefde voor zijn club ontwaakt en we zagen hem thans weer de midden- vcorplaats innemen. Hij zwoegde hard en deed vaak goed werk. Bij Oranje-Zwart viel vooral de linksbuiten op met zijn snelle rennen. Meermalen bracht hij de D.T.S.-achterhoede danig in het nauw. Het kopwerk der gasten was veel beter dan dat der thuisclub, maar het schieten liet zeer veel te wenschen over. De gemakkelijkste kansen brachten ze om hals en wat op het doel kwam, belandde veilig in Hink's handen. De leiding was in goede handen. Alleen werd het spel o.i. te vaak onderbroken en werd er gestraft zonder dat het noodig was. Ken talrijk publiek was aanwezig, toen de scheids rechter om klokslag twee, de aanvoerder voor den s bijeenriep. D.T.S. bleek de gelukkige. Wanneer Kuiper te lang treuzelt, gaat er een mooie kans door buitenspel voor D.T.S. verloren. Een snelle doorbraak van O. Zw. linksbuiten wordt besloten met een hard schot, dat juist overvliegt. Jb. Kos schiet in moeilijke positie hard naast. Hink ver richt in 't D.T.S.-doel eenige fraaie save's. De achter hoede van D.T.S. heeft het een tijd lang hard te verantwoorden. Gelukkig voor hun, dat de Amster dammers zoo slecht de goede richting konden vin den. Na een half uur spelons zet O.Zw. rechtbuiten goed voor en de linksbinnen loopt den bal in 't net, 0—1. Bij een D.T.S.-aanval ontgaat den scheidsrech ter een zeer duidelijk handsgeval in het strafschop gebied. Aan weerszijden mist men eenige prachtkan sen. Rust 01. Na de hervatting onderneemt D.T.S. eenige aan vallen. Bij een corner schiet Jb. Kos in, maar de linksback redt op 't nippertje. Als Jc. Eeccn door breekt^ lost hij vanaf de vleugel 'n hard schot. Luid gejuich der jongens achter het doel verkondigt ons dat de stand gelijk is, 1—1. Dit was het fraaiste doelpunt van dezen wedstrijd. O.Zw. zet nu alles op. Een goede voorzet vangt Hink weg, terwijl hij een cogenblik later fraai uitvallend een harde „pil" uit den hoek haalt. O.Zw. is nu sterker, maar 't succes komt aan den anderen kant. Eeccn zet goed voor ~n S. Kuiper komt alleen voor den keeper. Kalm plaatst hij de bal in d,en hoek, 2—1. Dit wordt de gasten te bar. Aanval op aanval wordt ondernomen. De D.T.S.-backs staan als een rots in de branding. Het is vooral Kroon, die nu 't meeste opvalt. Dan wordt de bal hoog ingeschoten. Hink slaat weg, maar voor de voeten van een aanstormenden Am sterdammer, die er verder geen moeite mee heeft, 22. Aan beide zijden onderneemt men nog eenige aanvallen, waarbij de bezoekers nog eenige goede kansen krijgen. Wanneer de scheidsrechter inruk ken blaast, is de stand onveranderd gebleven. ANNA PAULOWNA. Breezand maakte evenals verleden week, een goe den dag. Breezand I won van Helder 4 met 4—2. Breezand 2 speelde gelijk tegen Succes 3 2—2. NIEUWE NIEDORP. Waren de uitslagen der competitiewedstrijden voor onze elftallen tot heden bijzonder succesvol, in het derde treffen dit seizoen, moesten beiden het onder spit delven. N. N. I trok naar Succes, dat dank zij de Zuiderzee werken, momenteel een periode van grooten vooruit gang meemaakt en nu over een heel goede ploeg be schikt. Met 52 bleef N. N. hier in de minderheid. Wij zijn echter overtuigd, dat N. N. in staat is in den return-wedstrijd voor revanche te zorgen. N. N. II speelde een thuiswedstrijd tegen Sparta III. Waar als steeds de aangewezen scheidsrechter ontbrak, werd goedgevonden te spelen onder leiding van den heer I). Brcebaart. Voor de rust, ondanks windvoordeel, een gelijk opgaanden strijd. Sparta was voor doel echter gevaarlijker dan N. N. en met een 10 voorsprong vopr de bezoekende club ging de rust in. Na half-time gaf de strijd een slechts weinig an der aspect te zien. Voor doel echter bleek Sparta, nu door slecht verdedigen der N. N. achterhoede, gevaar lijker en geleidelijk werd de stand opgevoerd tot 50, met welken uitslag het einde kwam. Volgende Zondag ontvangt N. N. I het tweede elf tal van Helder, waarvan o.i. gewonnen kan worden. N. N. II trekt naar Hoorn en incasseert, naar wij vreezen, haar tweede nederlaag. OUDE SLUIS. Zondag j.1. had D.O.S.K.O. II bezoek van Wierin- gerwaard II. W. verscheen slechts met S man. Voor de rust met den wind mee, wist W. het spel nog een weinig verdeeld te houden, doch na rust had zij niets in te brengen. D. II won dezen wedstrijd met 10—0. A.s. Zondag krijgt DOSKO I bezoek van Sparta II uit Schagen. WIERINGEN. Zondag speelde Succes I haar 4en competitiewed strijd en wel op eigen terrein tegen N.V.V. I van Nieuwe Niedorp. Om 2 uur blaast scheidsrechter v. d. Hof de elftallen in het veld. Toon wint den tos en verkiest voor den wind te spelen. Al spoedig ontwik kelt zich een vlugge wedstrijd met S. eenigszins in de meerderheid. Na 8 minuten gespeeld te hebben, geeft D. Ivooij zijn club de leiding 1—0. Kort daarna weet Montelet den voorsprong te vergrooten en toen de rust aanbrak, was de stand 30 voor S. Na de thee pakt N. N. flink aan en dacht, nu zij voor den wind had, S. even in te halen. Na 5 mi nuten geeft de r. buiten een hard schot en verkleinde den stand op 31. S. niet ontmoedigd, pakt flink aan, zoodat ook nu in den wind, zij de sterkste in het veld was.-Montelet zorgde met een keihard schot voor no. 4, daarna is N. N. aan de beurt en weet den keeper van S. nogmaals te passeeren. 42. Nu is het voor N.V.V. gedaan. S. maakt uit een mooien voorzet 52 en hiermede komt het einde. Het was voor S. een zwaarbevochte, doch verdien de overwinning. S. II ging naar Wieringerwaard op bezoek en verloor daar met 52. S. III probeerde het met Breezand II en wist met gelijken stand huiswaarts te keeren. 2—2. Zondag 6 October gaf het Strijkorchest Anna Pau- lowna een matiné in de groote tent van Veerburg. Hoewel de entree gratis was, bleek de belangstelling niettemin zeer gering. Toch had het gebodene, een achttal nummers, ondanks tekortkomingen, een flinke opkomst verdiend. Voor rekening: van den heer Jac. Winnubst, alhier, zal een dubbel woonhuis worden gebouwd in de Spoor- buurt. Ten behoeve van de tuberculosebestrijding is aan deze gemeente door de provincie, over het jaar 1928, een bedrag van f 601.69 aan subsidie toegekend. Politie. Gevonden: een broekveer en een sleutel. Verloren: een ceintuur van een mantel en een lange, zwarte jongensjas. Loop der bevolking. Ingekomen: L. de Groot en gezin uit Spanbroek. N. Koelewijn en gezin uit Haarlem. F. J. Hesse uit Goes. J. Dekker uit Wedde. C. P. Visser uit Wieringerwaard. Mej. A. D. KaanVeerdig uit Wleringen. Mej. N. Klop per uit Den Helder. C. van Steijn uit Voorschoten. Vertrokken: A. Desaunois naar Harenkarspel. Mej. G. SchoorlRentenaar naar Castricum. J. Paling en gezin naar Wonseradeel. Mej. J. Veeninga naar Sneek. Mej. J. C. Hollander naar Den Helder. H. A. J. Koot naar Lisse. J. Langes naar Wieringen. Mej. A. NIcolal Kranenburg naar Barsingerhorn. BREEZAND. Ten behoeve van den heer A. Huiberts zal aan den Zwarteweg een winkelhuis worden gebouwd. Aannemers Doedena en Schilder te 't Zand, zijn met den bouw belast. Aan den heer E. Muhtjewerf, aannemer alhier, is opgedragen te bouwen: Een auto-garage voor gebr. Boerman, te Breezand; een woonhuis met bollen schuur aan den Verlengden Stoomweg voor den heer G. Hollander; een burgerwoonhuis voor rekening van N.V. P. Nelis en Zoons te Koegras en een woonhuis voor den heer G. Nieuwenhuis aan den Meerweg te Breezand. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Ellsabeth Engelina, dochter van D. Ange- vare en van J. W. van Gijlswijk. Annie, dochter van A. C. Steenvoorden en van M. Th. de Groot Elisabeth, dochter van P. van Kooten en van J. C. Slijkerman. Hendrika Saatje, dochter van W. Breider en van T. Visser. Ondertrouwd. Cornelis de Leeuw, oud 30 jaar, schil der, te Warmenhuizen, en IJda de Smit, oud 26 jaar, zonder beroep, te Anna Paulowna. Gerrit Polet, oud 23 jaar, landarbeider en Jantje Jes, oud 31 jaar, zonder beroep, beiden te Anna Paulowna. Teneinde een poging te doen om het kerkbezoek te bevorderen, zal er op kerkdagen een autobus rijden vanuit de Weere en Lutjewinkel en terug. Waar schijnlijk zal déze dienst reeds op 13 October a.s. aan vangen. De gymnastiekvereeniging „Sparta" hield Zondag haar onderlinge wedstrijden, en wel met den volgen den uitslag: Jongens le graad: le prijs K. Keetman; met 75 p.; 2e prijs P. Bart met 73 p.; 3e prijs J. Kossen met 7034 punt. Jongens 2e graad: le prijs W. Zander met 76H p.; 2o prijs F. A. van Kempen met 73 p.; 3e prijs H. Band met 73 punten. Jongens 3e graad: le prijs Jb. Vetman met 64H p.; 2n prijs G. de Betue met 58 p.; 3e prijs W. van Es sen met 57 p.; 4e prijs Chr. Speets met 56 p. Meisjes le graad: le prijs C. Krab met 6S p.; 2o prijs R. Krab met 64 p.; 4e prijs A. Wit met 62K p. en 4e prijs C. Krapman met 62 p. Meisjes 2e graad: le prijs S. de Betue met 60J4 p 2e prijs A. Kuiper met 58K* p.; 3e prijs G. Hylwerda met 55M p.; 4e prijs N. Wilken met 55 p: en 4e prijs Band met 55 p. Meisjes 3e graad: le prijs K. Leijen met 55 p.; 2e prijs D. Krab met 54 p.; 3e prijs E. Bakker met 54J* p.; 4e prijs A. Leen met 54 p. De prijzen bestaan evenals het vorige jaar uit di ploma's. De eerste prijswinners(sters) zijn tevens kampioen van hun afdeeling.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6