HOOGWOUD. WIER1NGEN. LANGENDIJK. OUDE NIED0RP. ZIJPE. WIERINGERWAARD. VERKEERSONGELUKKEN. STORM EN NOODWEER. Het bezoek van MacDonaldaan Amerika. Binnenlandsch Nieuws. De crisis in den Alkmaarschen Raad. WINKEL. Bij het komen der lange avonden stelt de commissie der Nutsbibliotheek de bibliotheek weer voor iedereen wijd open en verwacht weer verscheidene gegadigden, die voor f 0.50 den geheelen winter kunnen lezen. De eerste zitting zal plaats hebben op Donderdag 10 October a.s., als gewoonlijk van 6%8 uur. Gevonden in de kolfbaan van den beer J. Modder eén rijwielplaatje. Voor den cursus schoolvrije jeugd, te geven door den heer I. Hoekstra, Hoofd der School, in de Kerke- laan hebben zich aangemeld 13 leerlingen. Algemeene vergadering van de IJsclub „Wester- land" in het lokaal van KI. Half weeg te Haukes op jl. Zaterdagavond 5 October. Aanwezig zijn 25 leden. De voorzitter, de heer A. Koorn, opende de verga dering met een hartelijk welkom, en verzocht den secretaris, den heer S. Blaauboer, de notulen der vo rige algemeene vergaderingen te lezen. Deze wor den, na gelezen te zijn, goedgekeurd en geteekend. Volgt verkiezing bestuursleden. Aftredende zijn K. Hakvoort en C. Doesburg. Deze beide worden her kozen. Wegens vertrek van den heer H. Rump en bedanken van de heeren Ornis en D. Rotgans, wor den in de plaats van deze heeren gekozen C. Wit, A. Duijnker en J. Koorn Sr. Bij de gehouden rekening en verantwoording van den penningmeester, den lieer K. Hakvoort, blijkt dat de ontvangsten zijn f893.09 en uitgaven f864.92, alzoo een batig saldo van f28.17. De in de laatste week gepresenteerde kwitantiën contributie aan de leden werden vrij goed voldaan. Echter zijn er jammer genoeg veel leden welke bij het presenteeren der kwitantie bedanken als lid, en als er ijs komt, worden zij weer lid. Zoo zal het in den vervolge echter niet meer gaan. Wie bedankt als lid kan dat jaar geen lid meer worden. Komt er dus dat jaar ijs, zullen die menschen eiken keer wanneer de ijsbaan wordt bezocht, entrée moeten betalen. De keurmeesters zullen in den vervolge door het bestuur worden benoemd. Vervolgens wordt gesproken over de ijbsaan, en tot een'besluit is niet te komen, zoodat een commis sie voor onderzoek wordt benoemd. Deze zal be staan uit de heeren C. Omis Gz., S. Koorn en Uiter- waal. Bij de rondvraag informeerde de heer L. Wigbout tot welken datum men lid kan worden. Deze datum was tot heden niet gesteld, en wordt nu gesteld op 1 Dec. van ieder jaar. Na dien datum worden dus voor dien winter geen leden meer aangenomen. Verder niets meer aan de orde, wordt de vergade ring gesloten. Wegens bedanken van den heer C. Maars is tot di recteur van de kaasfabriek „De Eendracht" te Oos- terland benoemd de heer M. Heijblok Sr., welke de benoeming beeft aangenomen. Zuiderzeestennwet. Door de Generale Commissie zijn vergoedingen we gens aanschaffing van werkkleeding toegekend aan C .Tijsen Pz., Poelweg en A. de Wit, Westerlander- laan. Toswijzing van dienstplichtigen. De dienstplichtigen der lichting 1930 zijn als volgt ingedeeld: B. Bakker, Zeemacht, 2e ploeg, Den Helder, tijdvak van opkomst 26 Aug.—4 Sept. 1930; W. J. van Hoe zei, 21e Reg. Inf., Ie ploeg, Amersfoort, 1625 Febr. 1930; W. F. Hollander, Zeemacht le ploeg, Den Hel der, 24 Febr.—5 Maart 1930; P. Keijzer, 21e Reg. Inf. 2e ploeg, Amersfoort, 110 Oct. 1930; J. C. Koegel- berg, Zeemacht le ploeg, Den Helder, 24 Febr.5 Maart 1930; N. J. Rotgans, 21e Reg. Inf. 2e ploeg, Amersfoort, 1625 Juni 1930; S. Snooij, 21e Reg. Int. le ploeg, Amersfoort, 110 Febr. 1930; W. Snooij, 21e Reg. Inf. le ploeg, Amersfoort, 110 Febr. 1930; G. E. Vinik, le Reg. Veld-Art. (beredenen), 2e ploeg, Utrecht, 110 April 1930; K. H. de Vries, 21e Reg. Inf. opl. onderofficier, le ploeg, Amersfoort 110 Nov. 1929; S. C. Wagemaker, 21e Reg. Inf. 2e ploeg, Amersfoort, 16—25 Juni 1930; Jb. de Wit, School- comp. Korps Pontonniers 2e ploeg, Dordrecht, 16 25 Juni 1930. Verkoop brandspuithuisjes. De brandspuithuisjes te Westerland, Stroe en Den Oever, welke overbodig zijn geworden door den ver koop der aldaar gestationneerde handbrandspuiten, zijn voor afbraak verkocht resp. aan W. Mostert, J. de Wit Az. en M. Tijsen Jz. Naar wij vernemen Is de heer C. de Waard alhier, laagste inschrijver voor den bouw van een kademuur te Terneuzen. GEMEENTE WEERINGEN. Ingeschreven gedurende de maand September. Geboren: Jacoba en Coraelia, dochters van M. Glim en M. Looij. Weert Marinus, zoon van N. A. Moeliker en A. C. Poel. Lambert, zoon van F. Llebe en D. de Bie. Hendrik, zoon van A. van der Haven en J. Kop. Maria Gretha, dochter van Jac. Bakker en C. P. Kaan. Trijn tje, dochter van J. Mulder en J. Pais. Adela Francisca, dochter van A. Engel en W. van Aertselaar. Albert Pieter, "zoon van L .Gangelhof en J. ten Bokkel. Hen- drikje, dochter van G. Bodde en G. Potter. Catharina, dochter van L. Noorden en T. de Vries. Hendrik, zoon van A. Heijerman en J. S. de Jonge. Ondertrouwd: H. W. M. van Tricht en G. Uijterwaal. Joh. Lont en T. Lont. R. Kuiper en D. Danker. F. Weijts en C. Groffen. Getrouwd: A. Veerdig en M. Hoogmoed. A. Meeldijk en C. Lont. Joh. Lont en Tr. Lont. H. W. M. van Tricht en G. Uijterwaal Overleden: D. Kuijt, oud 46 jaren. C. Bras, oud 28 jaar, echtgenoote van S. Kuijt (overleden te Alkmaar). Levenloos aangegeven een kind van A. L. Pouwer en P. J. Polderman. Loop der bevolking over September. Ingekomen personen: A. W. Tan de Walle en gezin van Scboondijke; H. J. Oostf nrk en gezin van Me demblik; A. Bruinsma en gezin Vlagtwedde; G. Bijl geb. Roos van Harlingen; J. van Dijk en gezin van Genemuiden; J. F. van Tichelt ambtshalve ingeschre ven; S. A. Uffen van Winschoten; J. P. Bijl van Dord recht; P. J. van der Laan van Dwingelo; L. P. Corne- lisse van Rotterdam; H. Beckm'ann van De Bilt; W. Vermeer van Velsen; P. J. Voorthuijzen en gezin van Anna Paulowna; C. Voorthuijzen en gezin van Mcdem- blik; W. W. Bos en gezin van Emrnen; R. Vroone en gezin van Spanbroek; Mej. C. A. J. Veldkamp van Dordrecht; A. J. Baars van Doesburg; J. Schouwstra en gezin van Rotterdam; J. Haazelager en gezin van Amsterdam; K. G. Bakker en gezin van Medemblik; K. Venema en gezin van Apeldoorn; V. Bruinsma en gezin van Den Helder; W. van der Wal van Ooststellingwerf; J. de Roo van Hengelo; A. Huisman en gezin van Me demblik; Mej. T. Klare van Alkmaar; K. Balk van Schagen; Mej. K. Borsjes van Schermerhorn; J. Vroom en echtgenoote van Medemblik; B. J. Drenth en gezin van Medemblik; Th. E. Conijn van Schagen; D. Schwan- tje van Rotterdam; Mej. D. Danker van Vlagtwedde; J. Langes van Anna Paulowna; A. J. Koop van Medem blik. Vertrokken personen: L. van Linden en echtg. naar Putte; P. J. Griep en gezin naar Dordrecht; Mej. M. Kuiper naar 's-Gravenhage; G. J. Bolier naar Wonse- radeel; D. Bogers naar BarsingerhomB. W. Kok naar Rotterdam; P. van den Boogaard en echtg. naar Bever wijk; J. D. de Winde en gezin naar Wonseradeei; F. K. Orsel en echtg. naar Wedde; A. en C. Veling naar Eind hoven; A. D. Kaan geb. Veerdig naar Anna Paulowna; Mej. G. Kootsen naar Gorinchem; R. Hoekstra naar Amsterdam; C. M-ïeldjjk geb. Lor* naar Anna Paulow na; C. van Staaien en echtg. naar Vught; Mej. D. T. Metselaar naar Alkmaar; G. Huizing naar Westzaan; P. F. Mouton naar Wonseradeei; Mej. A. M. Tholen naar Emmen; Mej. H. C. Jacobs naar Amsterdam; A. M. Brouwer naar 's Gravenhage. OUDKARSPEL. In de vergadering van de voetbalvereeniging D.T.S., gehouden op jl. Vrijdag, werd in de plaats van den heer Kaan tot penningmeester benoemd de beer J. W. de Groot alhier. LANGENDIJK. De afdeeling Langendijk van den A.N.G.O.B. be sloot te trachten een avond te krijgen bij bet In stituut voor Arbeidersontwikkeling, om daar te spreken over de geheel-onthouding. Aan de Ouder commissies te Oudkarspel en Zuidscharwoude zal worden verzocht op een Ouderavond bet onderwerp te behandelen: Geheelonthouding en het kind. Er zullen 1000 exemplaren van „Het Biertje" worden verspreid te St. Pancras en Langendijk. Naar de jaarvergadering werden afgevaardigd de secretaris en de heer P. Paarlberg. NOORDSCHARWOUDE. De L.T.B. tuinbouwcursus is alhier begonnen met 20 leerlingen. De heer Mallekote zal den cursus leiden. De cursus van niet leerplichtige jeugd, welke In de openbare lagere school gehouden wordt, is aangevan gen met aanvankelijk 13 leerlingen. OUDKARSPEL. Bij inschrijving is gister aanbesteed het leveren van 5% wagon steenkolen aan de Tuinbouwvereeniging „de Eendracht" alhier, welke Indertijd evenals vorige ja ren, besloten had tot coöperatieven aankoop. Naar we vernemen, is de levering gegund aan de firma A. de Jong alhier. Aan kunstmeststoffen werd voor 27 wagons aanbe steed. Inschrijvers waren: firma Krol te Alkmaar voor f 19889.93, firma Haytema voor f 19452.53; N.V. „Het landbouwkantoor Noord-Holland voor f 19024.10. De levering werd gegund aan de laagste inschrijfster, dus aan de N.V. „Het Hollands Landbouwkantoor Noord- Holland" te Alkmaar. (Vertegenwoordiger te Oudkars pel de heer A. Stenneberg.) Zaterdagmorgen zakte de 10000 K.G. wegende stoom wals, die hier op 't oogenblik is om den nieuw aan te leggen weg te walsen, door de berm van den weg in de kom van het dorp, en kwam ondersteboven in de sloot te liggen. De berm van den weg, die het vorige jaar pas aangebracht is, was door den velen regen der laatste dagen zacht geworden, met bovenstaand gevolg. De machinist wist bijtijds van de machine te springen, zoodat alles zonder persoonlijke onge lukken afliep. Om zoo'n groote wals te zien werken is op zich zelf al de moeite waard, maar nu bet gevaarte in de sloot lag, liep het geheels dorp leeg. Den zelfden dag nog werd begonnen hem uit zijn ongewonen verblijfplaats te halen. Velen zullen gedacht hebben, dat dit niet gelukken zou, temeer daar men maar ever zeer primitieve hulpmiddelen beschikte, nl. een paar dommekrachten en de noodige balken, Ieder stond dan ook verbaasd toen Zondagmorgen de wals weer in zijn gewonen stand stond. Maandagmorgen ongeveer 3 uur kwamen tv/ee jonge mannen op een motorfiets, W. F. uit Harenkarspel en A. S. te Barsingerhom, komende van de kermis te St.- Maartensbrug, in botsing met een fietsrijder. De fiets rijder, een zekere H., reed eerst rechts en stak toen plotseling over naar links, met bovenvermeld noodlottig gevolg. De bestuurder van de motorfiets, F., evenals de duorijder, vielen over den motor heen en kwamen zoo onzacht op den grond terecht, dat zij ernstig ge wond werden aan het hoofd en o.a. eenige tanden kwijt raakten. Ook de fietsrijder bezeerde zich nogal. De 3 personen werden door 2 passeerende fietsers opgemerkt, waarvan een Dr. Schmidt waarschuwde, die spoedig ter plaatse verscheen en de belde jongelui per auto naar hun woonplaatsen vervoerde. De fietsrijder kon zelf zijn woning bereiken. Het laat zich aanzien, dat het ongeluk zonder ernstige gevolgen voor de getroffenen is afgeloopen. Zooals reeds uit het verslag over den gehouden fok- veedag te Schagen is gebleken, heeft onze vereeniging aldaar een zeer gunstigen indruk achtergelaten. Er kan nog aan worden toegevoegd dat de heeren C. R. Blaau boer en J. Schenk Kz. ieder een stierkalf hebben ver kocht voor een hoogen prijs, terwijl er door den heer H. van Hoorn een werd aangekocht van den heer Fran- cis te Schagen, met bestemming naar Zuid-Holland of Zeeland. Wandelaar door een auto doodgereden. Zondagavond ls op den Graafschen weg bij het Maas- Waalkanaal onder Nijmegen de 53-jarige schoenmaker H. S. Cox, terwijl hij met een fiets aan de hand stad waarts ging en aan de rechterzijde van den weg liep, ln den rug aangereden door een auto, bestuurd door De K, uit Wijchen. Cox was onmiddellijk dood, vermoe delijk tengevolge van schedelbreuk. K. beweerde, door de lichten van een uit tegenovergestelde richting ko menden auto te zijn verblind en C. pas te hebben gezien, toen hij dicht bfj hem was en een aanrijding niet meer kon voorkomen. Motor tegen een boom gereden. Voor het leven van den bestuurder wordt gevreesd. Zaterdagavond laat vonden wandelaars op den Deelen- schenweg te Arnhem een man langs den weg liggen, terwijl een eind verder een gehavend motorrijwiel lag. De man bleek te zijn, de 23-jarige Hessing uit Arn hem, die blijkbaar met zijn motor tegen een boom was gereden. In bewusteloozen toestand en met een ern stige hersenschudding, werd hij per ziekenauto naar het gemeentelijk ziekenhuis overgebracht, waar hij den ganschen nacht buiten bewustzijn bleef. Zijn toestand ls zorgwekkend. Autobotsing op den Mulderstraatweg. Een der wagens te water. Toen de heer L. Geuzendam, uit Zandvoort, Zondag omstreeks 6 uur op den rijksstraatweg tusschen de Hak- kelaarsbrug en Naarden reed, werd zijn auto van achte ren door een anderen auto aangereden. Door den schok raakte de heer G. zijn stuur kwijt, zijn auto kwam op de trambaan en vervolgens ln een ondiepe wetering terecht De heer G. sloeg een ruit stuk, waardoor hij zijn twee jarig dochtertje aan omstanders kon aanreiken. Ver volgens hielp hij zijn vrouw door de ruit en tenslotte zich zelf. De automobilist, die de aanrijding veroor- zoakte en aanvankelijk was doorgereden, de heer M. uit Amsterdam, zeide, dat hij had moeten uitwijken voor een auto, die uit de richting Amsterdam was ge komen; hij had volgens zyn zeggen niets van de aan rijding bemerkt Door auto omvergeworpen. Grondwerker gedood. Gisteravond kwam de 48-Jarige grondwerker L. Slomp afkomstig uit Drente en v/onende te Eindhoven per rij wiel van den Rielschen Dijk te Eindhoven om den Geldropschen weg dwars over te steken. Op dat oogen blik passeerde een vrachtauto uit Maastricht. Het uit zicht was belemmerd door een paar stilstaande auto's, met het gevolg dat de wielrijder tegen het rechter voor spatbord van de auto reed en met een smak tegen den grond werd geslagen. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen en kort daarna is hij overleden. Door de vernieling van een glasruit van de auto had de chauf feur lichte glasscherfwonden. Motorrijder gewond. 'Onder de gemeente Geldrop reed een motorrijder uit Aalst bij Eindhoven recht op een tegemoet rijdende autobus ni. Met een gapende hoofdwonde is de motor rijder opgenomen en naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. De aanrijding geschiedde met zulk een kracht, dat beide voorwielen van de autobus in het ongereede zijn geraakt EEN GEMEENSCHAPPELIJKE VERKLARING. Reuter meldt uit Washington d.d. gisteren: MacDonald en Hoover kwamen hier hedenmorgen uit het kamp Rapidan aan. De volgende gemeen schappelijke verklaring werd daarna gepubliceerd: „Wij hebben openhartig alle vraagstukken onder zocht die aanleiding zouden kunnen geven tot wrij ving tusschen onze naties. Er zijn verblijdende vor deringen gemaakt. De besprekingen duren voort". In Rapidan waren tusschen Hoover en MacDonald besprekingen gevoerd over het houden van een vlootconferentie tusschen de vijf mogendheden. He den zullen daarvoor de uitnoodigingen uit Londen worden verzonden. MacDonald in het Congres. Draadloos werd gister uit Londen gemeld: MacDonald is hedenmiddag te twaalf uur, vergezeld van den Britschen ambassadeur, sir Esme Howard, in het Representantenhuis verschenen. Het Huis houdt geen zitting, maar er was voor deze gelegenheid een buitengewone zitting belegd. De Britsche premier werd bij zijn binnentreden luide toegejuicht. Hij hield een korte toespraak, waarin hij zeide dat zijn aanwe zigheid in het Huis hem er aan herinnerde hoe na aan elkaar verwant en overeenkomstig de instellin gen van Brittannië en de Vcreenigde Staten waren. Vervolgens begaf MacDonald zich naar den Senaat, waar hij verklaarde dat het de bedoeling van Groot- Brittannië was dat het Kellogg-pact het leidende denkbeeld zou zijn van zijn politiek. Het was onmo gelijk dat indien twee volken hun plicht deden door het vredespact te verwezenlijken voor eenig deel hun ner bewapening hetzij te land, ter zee of in de lucht, zij weer in een conflict van vijandigheid zouden gera ken. Noch Groot-Brittannië, noch Amerika zouden eénig exclusief bondgenootschap vormen gericht tegen de belangen van eenige natie of groep van naties. Stresemann 'herdacht. Een N.T.A.-bericht uit Washington meldt nog, dat de tribunes van den Senaat dicht bezet waren; in de diplomatenloge bevond zich de Fransche ambassa deur. MacDonald gewaagde nog van Stresemann, als een stil, sterk, heldhaftig strijder voor de zaak van den vrede, die, in het buitenland en in eigen land door vijanden omgeven, voor Duitsohland en de inter nationale ontwapening „fair" gestreden heeft. Hij wil de door de vermelding van de.groote verdiensten van Stresemann op deze plaats een krans op zijn graf leggen. De premier en zijn dochter gast op het Witte HuLs. MacDonald .en zijn dochter Ishbel zijn gedurende drie dagen de gasten van president Hoover en me vrouw Hoover op het Witte Huis. Gisteravond zou er te hunner eer een feestmaal in hét Witte Huis worden gegeven. VERSCHEIDENE SLACHTOFFERS EN GROOTE SCHADE AANGERICHT. In Engeland. Uit Londen wordt gemeld: De storm van de laatste dagen heeft aan de kust op verscheidene plaatsen schade aangericht. Hier en daar moest de reddingboot in zee steken, om schipbreukelingen te redden. In vele steden in het Zuidwesten van Engeland viel Zaterdag en Zondag in een etmaal de helft van de gemiddelde hoeveelheid regen over October. De storm, die nu en dan een snelheid van 70 mijl per uur had, heeft groote schade aangericht. In Frankrijk. Uit verschillende deelen van Frankrijk komen be richten over groote sfchade, door storm en overstoo- mingen aangericht. Zoo zijn bij Aniane alle telefoon- en telegraaflij nen gestoord. Vijf huizen, die dóór het water onder mijnd waren, zijn ingestort juist op het oogenblik, dat de bewoners het huis verlieten. Een spoorweg brug is weggeslagen, zoodat het spoorwegverkeer is gestoord. De prefect heeft genietroepen aangevraagd, die per auto worden gezonden, om hulp te verlee- nen. Een hevige storm heeft Zondag boven het Saargo- bied gewoed en vooral in de bosschen veel schade aangericht. In het bosch bij Stuhlsachsenhausen zijn niet minder dan 10 prachtige oude hoornen ver nield. De weg van Stuhlsachsenhausen naar Saar- Bruecken is inbegaanbaar door de vele boomstam men die over den weg zijn gevallen. Ook Zuid-Afrika is door een wervelstorm ge teisterd. Vooral twee voorsteden van Johannisburg hebben zeer geleden Talrijke huizen zijn daar geheel ver woest, terwijl van ettelijke honderden huizen de da ken afgerukt zijn. Dientengevolge zijn vele bewoners dakloos geworden. Naar uit het Noordelijk deel van Japan gemeld wordt, heerscht aan de kust nabij het eiland Lucu- cee een hevige storm. De storm heeft in zes uren tijds 1500 woningen verwoest, 24 Motorbooten zijn gezonken. 12 Perso nen zouden gedood zijn. In geheel Portugal woeden hevige stormen en on weersbuien; in Arouca hebben overstroomingen plaats gehad, waardoor bruggen zijn Weggeslagen, wijngaarden zijn vernield en vee om het leven is ge komen. Bij Cabo da Sines zijn door een typhoon hoo rnen ontworteld on daken van de huizen afgerukt. Vele menschen zijn hier gewond. MOEILIJK OP TE LOSSEN. De aftredenden willen weer op de lijst geplaatst worden. Meer en meer blijkt, dat het geschil, ln de soc. dem. reedsfractie te Alkmaar, waardoor vier soc. dem. raads leden voor hun zetel bedankt hebben, moeilijk is op te lossen. Er is een afdeelingsvergadering gehouden onder lei ding van den heer Oudegeest, waarbij ook de secretaris de heer Woudenberg, en de voorzitter van het gewest de heer Peerlkamp, aanwezig waren Daar is uitvoerig over een en ander gesproken en bleek de wensch, dat de twee te Alkmaar bestaande groepen in het belang der partij weer tot elkaar zouden komen, Een der nieuw zitting nemende raadsleden opperde de mogelijkheid, dat de vier die ontslag namen alsnog aan den voorzitter van het stembureau zouden mededeelen, dat zij onder aan de lijst van benoembaren zouden wor den geplaatst, wat de heer Oudegeest niet meer mogelijk achtte, aangezien in de vacatures reeds was voorzien, op grond van de ontslagneming, welke zonder dit ver zoek was gedaan. De heer Westerhof, die erkende over de belde partij- genooten-raadsleden te onvoorzichtig gesproken te heb ben, deelde mede ter secretarie vernomen te hebben, dat plaatsing op de lijst nog mogelijk zou zijn volgens de wet van 21 Juli 1928, Stbl. 288, houdende bepalingen tot wijziging van de artt. 16a, 18a, 38b en 38 c der Ge meentewet. De voorzitter trok de mogelijkheid van deze wets-interpretatie in twijfel, maar was er wel voor een poging ln deze richting te doen. Besloten werd de onderzoekingscommissie ln te stellen wanneer de be dankt hebbende raadsleden nog onder aan de lijst ge plaatst kunnen worden. In verband daarmede hebben gisteren de heeren Westerhof, Veen, Dekker, Schats en mevr. Van 't Veer- Kwantes, die nadien nog bedankt had, aan den voor zitter van het hoofdstembureau schriftelijk medegedeeld, dat zij geacht willen worden bij later openvallende plaatsen in den Raad nog op de lijst der benoembaren voor te komen. OP DE TRAP UITGEGLEDEN. Bejaarde man gedood. Zondagmorgen werd de opzichter P. Coenen op de bo- grondsche werken der mijn Oranje Nassau I Heèrlen, door een doodelijk ongeval getroffen. Vermoedelijk is hij, terwijl hij zich langs de trap naar de schacht wilde begeven, uitgegleden en naar beneden gevallen. Nadat geestelijke en geneeskundige hulp verleend was, is C. spoedig overleden. Hij was 61 jaar oud en was reeds meer dan 26 jaren aan de Oranje Nassaumijnen werkzaam. ZIJN VROUW AANGEVALLEN. In een aanval van delirium. Zondagavond heeft een 35-jarig bouwvakarbeider, wo nende aan de Rechteboomsloot te Rotterdam,die dronken thuiskwam, in een aanval van delirium zijn vrouw aan gevallen en een kan heete thee oevr haar heen gestort Vervolgens sloeg hij met een bijl een deel van het huis raad kort en klein en wierp een gedeelte in de gracht De politie werd alarmeerd. De man, die symptomen van krankzinnigheid toonde, fs naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht waar hij ter verpleging is opge nomen. DE POSTVLUCHT NAAR INDIE. Het derde vliegtuig te Jask aangekomen. Bij de K.LM. is bericht ontvangen, dat het derde post vliegtuig op weg naar Ned.-lndle, gistermorgen om 5.40 uit Bagdad is vertrokken en na een tusschenlanding te Boesjir om 16.40 te Jask is aangekomen. Alles ls wel aan boord. Heden wordt de reis voortgezet. BOTSING TUSSCHEN NEDERLANDSCHE SCHEPEN Geen ernstige beschadiging. Een Aneta-telegram uit Belawan meldt: Het s.s. der Stoomvaart Mij. „Nederland" de „Karl- mata" botste aldaar tegen het stoomschip van den Rotterdamschen Lloyd „Garoet". Dit laatste stoomschip bekwam daardoor een gat boven de waterlijn, terwijl het campagnedek werd ingescheurd. De „Karimata" leed geen schade. ALASTRIM. Te Delft. Gisteren zijn te Delft geen nieuwe gevallen van alastrim vastgesteld. Er ziin in de laatste dagen enkele gevallen van waterpokken voorgekomen, die lastig van alastrim zijn te onderscheiden. DE GRAF ZEPPELIN. De tocht over ons land. Bij de Kon. Luchtvaartmij. is bericht ingekomen, dat de volledige route, welke de Graf Zeppelin op a.s. Donderdag, wanneer de weersomstandigheden mee werken, op zijn tocht boven Nederland zal volgen, als volgt is opgesteld: Nijmegen, Utrecht, Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Breda, 's-Hertogenbosch, Arn hem, Zwolle, Leeuwarden, Groningen. Het luchtschip komt uit de richting Dusseldorp en verlaat ons land in de richting Emdën. Voorts werd gemeld, dat hoogstwaarschijnlijk dit jaar geen verdere vluchten boven Nederland zullen worden uitgevoerd. POLITIE. Gevonden: een fiets; een machineonderdeel; een hoed. Verloren: 2 rijwielplaatjes. EEN BLOEDIGE BRUILOFT. Wolff meldt uit Worpawede: Op een bruiloft ln een pNatsje bij Worpswede geraak ten de gasten met elkaar slaags naar aanleiding van de vlaggenkwestie. De bruidegom, die Staalhelm-man is, had de zwart-wlt- roode vlag doen hijschen. Dat was echter in strijd met de politieke belijdenis der andere bruiloftsgasten, die tenslotte de vlag van het huis rukten en ln flarden scheurden. Toen gingen de bruiloftsgasten elkaar te lijf, met het resultaat, dat 10 personen met allerlei kwetsuren van de bruiloft huiswaarts keerden. Een bruiloftsgast uit Bremen had niet minder dan 11 messteken opge- loopen. DE PROEFTOCHT VAN DE R. 101. De „R. 101" naar Indië. Het Engelsche luchtschip „R. 101" zal, wanneer de proefvlucht slaagt, binnenkort nog voor Kerstmis een vlucht naar Indië maken. Een der passagiers zal zijn Lord Thomson, de staatssecretaris voor de lucht vaart. Lord Thomson zal den tocht maken om de moge lijkheid van een luchtschependienst tusschen Enge land en Indië te onderzoeken. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Vlieger zwaar gewond. Bij een vliegderaonstratie is Zondagmiddag boven het vliegveld hij Pressburg een militaire vlieger ge durende één zijner capriolen met zijn sportvliegtuig plotseling van een hoogte van circa 300 M. gevallen. Het toestel vloog in brand, de piloot werd zwaar ge wond uit de brandende puinhoop-en gehaald en is in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis gebracht. DE STAKING IN NOORD CAROLINA. Een sherifi van moord besoholdigd. De sheriff, tien zijner ambtenaren en vier fabrieks- beambten zijn to Marion, in Noord-Carolina. gear resteerd, beschuldigd van moord op stakende textiel arbeiders, die dezer dagen te Marion werden doodge schoten. De beschuldiging werd onderteekend door een vrederechter, die ooggetuige was van de schiet partij. Verder zijn meer dan veertig leden van den textielabeidersbond gearresteerd wegens oproer en verzet. Een onderzoek, door den gouverneur van Noord-Carolina gelast, is reeds begonnen. VREESELIJKE MOORD OP EEN POOLSCHE BOE' RENHOEVE. Vijf gezinsleden afgemaakt. Op een boerenhoeve in de omgeving van Nieswicz (Polen), is een afschuwelijk misdrijf gepleegd, waarbij vijf menschen zijn omgebracht. Twee broers, die op de boerderij wonende familie vijandelijk gezind wa ren, drongen v het huis binnen en vermoordden den boer, zijn vrouw, zijn zoon en dochter en het kind der laatste. De lijken der ongelukkigen vertoonden tallooze wonden. De daders zijn intusschen reeds gearres teerd.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7