Schager Courant Denk om babyk teere huid LUX SPORT VAN ZONDAG ,CARPE-DIEM" - Groet-Sctioorl. VERKEERSONGELUKKEN. ALKMAAR. Tweede Blad. Binnenlandsch Nieuws. Uit onze Omgeving. Dinsdag 22 October 1929. 72ste Jaargang. No. 8549 Het vierde postvliegtuig naar Indië verongelukt. J CONSTANTINOPEL TEGEN EEN HEUVEL GEVLOGEN. Het toestel ernstig beschadigd. De bemanning ongedeerd. Zaterdagmiddag ontving de K.L.M. bericht, dat bet vierde postvliegtuig op weg naar Ned. Indië de P.H. A.E.B. dat j.1. Donderdag 17 October van Schiphol start te, op weg van Constantinopel naar Aleppo, in de om geving van de Turlcsche hoofdstad qen noodlanding heeft moeten uitvoeren, waarbij het toestel beschadigd •is. De bemanning is ongedeerd. De reden van de nood landing is nog onbekend. Het toestel zal gedemonteerd moeten worden. Nadere bijzonderheden. De directie van de K.L.M. deelt mede, dat nader tele grafisch bericht ontvangen is van den heer Aler, 1ste bestuurder van het postvliegtuig P.HA.G.B. waarin hij het volgende mededeelt: Het vliegtuig vertrok om vijf minuten over zes uit Constantinopel. In de omgeving van het vliegveld hing mist. Nadat men 5 kwartier later onderweg was en zich reeds nabij Ababazar (Klein Azië, nabij Ismid) bevond, stond opeens de linker-motor stil, vermoedelijk tenge volge van een storing in den benzine-toevoer. Terstond werd teruggevlogen naar Constantinopel, waarbij men wederom tweemaal in den mist geraakte en een derde maal in aanraking kwam in een met bosch begroeiden heuvel. Hierbij werd het toestel ernstig beschadigd. De bemanning is vrijwel ongedeerd, alleen dr. Jongbloed kreeg een schram aan het hoofd. De werktuigkundige Bruynestein had zich zoodanig ingespannen, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. tegen hartwater, het zuur, galachtigheid, maag kwalen, gedruktheid na de maaltijden en al le spijsverteringsstoor nissen. Het middel 1 f0.65 per flacon. DE INBRAAK TE CASTRICUM. De dader gearresteerd. Vrydagavpnd laat is op de kermis te Purmerend aan gehouden zekere G. T., uit Castricura, die aldaar een inbraak had gepleegd, Van de f 2000, welke hij ont vreemd had, was nog de helft in zijn bezit GEVAARLIJKE STRANDVONDST. Bus met slaghoedjes ontploft. Een week geleden vond D. K., inwoner van Zandvoort, op het strand aldaar, een goedverpakte bus. Men ver trouwde den inhoud niet .althans men gaf hem den raad er voorzichtig mede te zijn. Deze raad bleek niet over bodig want toen hij het gevondene wilde onderzoeken, ontploften de slaghoedjes die in de bus verpakt waren. K. werd over het geheele lichaam zwaar gewond. Dr. Tichtelaar verleende eerste hulp. De toestand van 't slachtoffer is niet hopeloos. BEELDTELEGRAFIE NEDERLAND-INDIë. Kan binnen vijf maanden worden verwacht Aneta seint uit Batavia: De Nederlandsche en de Indische radio-telegrafie zijn tot overeenstemming gekomen ten aanzien van den aan koop van een Telefunken-beeldzender, waardoor de beeldtelegrafie binnen vijf maanden verwacht kan wor den. 80-jarige oude heer springt uit de tram, doch wordt overreden en gedood. Door uit een rijdende tram te stappen geraakte Zater dagmiddag de 80-jarige heer Casting uit Schoonhoven bij het station Huisweg aan de tramlijn Gouda Schoonhoven te Bergambacht onder de tram. Hij werd ongeveer 40 M. meegesleept. Na eenige oogenblikken is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Ernstige botsing tusschen twee autos'. Een oudo dame gedood; haar dochter zwaar gewond. Zaterdagmiddag omstreeks helf een is op den Breda- schenweg bij Oosterhout een auto, waarin gezeten wa ren de weduwe Oosterwaal—Schellen en haar dochter, die daar de begrafenis van een familielid waren ge weest, en naar hare woonplaats Dordrecht terugkeer den, in ernstige aanrijding gekomen met een Belgischen auto. De weduwe Oosterwaal werd zoodanig gewond, dat zij kort daarop overleed. Ook haar dochter werd zwaar gewond. Schandelijk optreden van automobilisten. Wielrijder geschept, zoodat deze op de motor kap kwam te liggen.Door de inzittenden daarna van do treeplank geduwd. In het Dagbl. v. N.-Br. lezen wij het volgende verhaal: Vrijdagavond omstreeks half acht heeft zich op den Oosterhoutschen weg een brutale auto-aanrijding voor gedaan. De heer J. O. uit Oosterhout reed op dat uur per rijwiel in de richting Breda en bevondt zich op het rijwielpad. Plotseling werd hij door een eveneens uit Oosterhout komende auto aangereden. Hij werd door de auto zoogenaamd geschept en kwam daarbij in lig gende houding op den voorkant der auto terecht. Des niettegenstaande reed de auto, waarin gezeten waren de chauffeur, benevens twee ander personen, door. De heer O. die de gevaarlijke positie begreep, waarin hij verkeerde, kroop over de motorkap naar de voorruit Wascli zachte kleertjes nooit met scherpe zeep. Dit veroorzaakt prikkeling van baby's teere huid. Gebruik altijd Luxen Lux alleen. Lux is zoo zacht voor teere wol en fijn katoenen verwijdert het vuil zoo gemakkelijk uit het weefsel. En tevens zoo vlugKlop een handvol Lux vlokken in een teil heet water tot schuim en koel het overvloedige sop wat af. Haal dan het kleedingstuk door het sop. Na bet uitspoelen zult U zien dat het heerlijk frisch en zacht is - u:ï uitstek geschikt voor baby's te&re 1 H. T. DB LSYEB'S ZEEP MAATSCHAPPIJ VtAAJRDI.NCF..N om den chauffeur attent te maken. Ook dit baatte niet, steeds reed de auto door. De heer O. heeft zich toen kunnen begeven tot op de treeplank. Het schijnt, dat de Inzittenden hem toen van de auto hebben gestoo- ten. Doordat O zich aan een passeerende paal kon vast grijpen werd zijn val gebroken, zoodat hij slechts een cnbeteekenende kneuzing aan de knie opliep. O. is door een motorrijder, die het gebeurde gezien had, op genomen en op de duozitting geplaatst. Zoo begon men de achtervolging van de auto, die zich nog steeds in de richting Breda voortbewoog, ofschoon het zwaar gehavende rijwiel van den heer O. aan de auto hing en werd meegesleept, zoodat het vuur uit de keien sloeg. De achtervolging ging echter niet vlot, in de eerste plaats omdat de motorrijder tengevolge van de glad heid van den weg niet bard kon rijden en in de tweede plaats doordat de auto door zig-zag over den weg te rijden, passeeren belette. Tenslotte wist men de auto op den Teteringschen Dijk te Breda tot stilstand te brengen. De twee inzittenden wisten te ontkomen, doch de chauffeur werd gegrepen. Onmiddellijk stelde de marechaussee een onderzoek in. Door den trein gegrepen. Lynwerfeer zwaar gewond. Zaterdagavond te kwart voor twaalf had te Zeven bergen de lijnwerker Kr. het ongeluk nabij den over weg door een van de richting Rotterdam komenden sneltrein te worden gegrepen. Den ongelukkige werd een arm afgereden en hij bekwam voorts eenige ern stige verwondingen. Hij werd op last van den genees heer onmiddellijk per auto naar het ziekenhuis te Breda vervoerd. Auto-ongeluk btf Helloo. Auto en wiel rijder In de beek terecht gekomen. Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur had te Heiloo een ernstig auto-ongeluk plaats, dat wonder boven wonder goed afliep. De 20-jarige H. G. uit Heiloo wilde zonder signaal te geven, de Kromme Laan inslaan. De heer G. W. Peters uit Alkmaar, die juist kwam aanrijden, kon een aanrijding niet meer voorkomen. De auto sloeg over den kop en kwam evenals de jongeman in de beek terecht Hij kwam er zonder ernstig letsel af. De be schadigde auto werd door de reddingswagen opgehaald. We hebben wederom een zeer geschikten voetbal-zon dag achter den rug. In alle afdeelingen waren verras singen aan de orde van den dag. Afdeeling I. Definitief liet Sparta zien dat ze niet van plan ls een gooi naar de eereplaats te doen. Ze kreeg namelijk een 2—0 nederlaag te slikken van D.F.C. en ware Haarlem niet zoo zwak, dan zou de trotsche Zilveren baloverwin naar zelfs de roode lantaarn dragen. Dit Haarlem nu, de pas gepromoveerde roodbroeken, liet zich een ferme 5—1 nederlaag toedienen door Excelsior. Deze nu plaat ste zich hierdoor boven V.S.V., dat de nederlaag tegen Ajax geen goed heeft gedaan. Ze verloor met 32 van Hilversum. Ajax handhaafde zich op de eerste plaats door de lang niet malsche Haarlemsche Racers m<-t 51 een lesje te geven. De eenige ongeslagen club is hier A.D.O.. De stand der leidende clubs ls: Ajax 6 4 11 16—7 9 H.B.S. 5 3 11 11—6 7 D.F.C. 6 2 3 1 9—8 7 Hilversum 6 3 12 15—14 7 2e Klasse A. Z.V.V. brak Alcmaria's overwinningen reeds. Voor waar een keurige prestatie om de kampioenen! een punt te ontfutselen. De uitslag 11. K.F.C. maakte korte metten met V.V.A. (52) en de beide rivalen staan nu gelijk. De Spartaan kloptenaar verwachting H.R.C. in A'dam met 31. De papieren der Helderschen zijn hier door een stuk gedaald. Door mooiere doelcijfers staat Spartaan nu no. 3. Hollandia wist keurig van West- Frisia te winnen (4—1) terwijl D.W.S. en W.F.C. de eer deelden. De stand ls hier: Alcmaria 6 5 1 176 11 K.F.C. 6 5 1 22—9 11 Spartaan 6 3 12 138 7 H.R.C. 5 2 12 10—10 5 2e Klasse B. D.E.C. verloor zoowaar van Zandvoort (01), maar gevaar schuilt er voor haar niet in, daar ook Hercules verloor, nJ. van Baarn (43). Zeeburgla springt elke week een plaats omhoog. A.F.C. moest er ditmaal aan gelooven 14). BloemendaalVelon 43 vereischt geen commentaar, terwijl B.F.C. en H.V.C. elkaar verzwakten door gelijk te spelen (11) Af deeling IL De clou van dezen Zondag is zeker wel 't feit dat in afdeeling n de drie leiders allen geklopt werden. Dat H.V.V. in staat zou aijn Feijenoord te kloppen kon slechts de meest fanatieke Hagenaar voorspellen, 't Is zelfs 42 geworden. Zoolang H.V.V. tot zulke dingen in staat is hoeft ze niet vreezen. 't Gooi, dat ook in de penairie zit, lapte z'n tweede tegenstander met kampi oensplannen aan z'n laars. Ditmaal was Stormvogels niet bij machte de Gooiers er onder te houden (23). E.D.O. werkte zich prachtig naar voren en daarom is 't niet zoo erg te verwonderen dat Blauw Wit, dat wel mooi spel levert, maar niet op schot is. 't loodje tegen haar moest leggen, temeer omdat E.D.O. thuis speelde. Blauw Wit echter diende een protest in, wegens 't niet toe kennen van een penalty. Z.F.C. won uit van H.F.C. met 32; 't wordt oppassen voor v. d. Meulen c.s. Hun eenige troost is dat V.V.C. ook weinig presteert. Deze kon 't niet tegen H.D.V.S. bolwerken en werden dan ook met 31 door v. d. Griendt en z'n mannen verslagen, 't Ge volg van de Zondag gespeelde wedstrijden is, dat E.D.O. met Stormvogels aan de kop gaat, onmiddellijk gevolgd door HermesD.V.S. Afdeeling Hl. Hier valt eerst onze aandacht op den grooten strijd, gestreden tusschen de twee meest ernstige kampioens- candidaten, n.1. Z.A.C.Go Ahead. 't Is op een stevige, veelzeggende overwinning voor de Deventenaren uitge- loopen, die door dit resultaat een pracht voorsprong hebben gekregen. Dat Tubantia kans zag A.G.O.V.V. in eigen home z'n ongeslagen record te ontfutselen is wel een kranige prestatie, temeer daar de cijfers 15 wa ren. Enschedé, dat thuis een magere 10 zege op P.E.C. bevocht is hierdoor weer eenigszins in de running geko- metn, ook al kan ze slechts een afwachtende houding aannemen. Vitesse bewees dat Wageningen's 100 overwinning verleden week wel wat geflatteerd was door hen nu een keurige 10 overwinning af te snoepen. Vitesse kan deze punten buitengewoon goed gebruiken. Robur et Vel moest als hoofd van jut dienen voor de voorhoede van Heracles. Zag deze vorige Zondag 10 doelpunten te gen zich maken in Wageningen, thans was 't Hengelo- sche publiek getuige van een 103 overwinning op de zwakke Robur-ploeg. De laatste ls hierdoor op stevige wijze op de laatste plaats terecht gekomen. De stand ls hier: Go Ahead 6 5 1 0 25—8 11 ZA..C. 6 4 11 19—89 Enschedé 6 4 11 17—99 A.G.O.V.V. 5 4 0 1 22—15 8 2e Klasse A. Ensched.-Boys stevent hier prachtig op een hernieuwd leampioenschap af, alhoewel Hengelo nog mooier staat: L Hengelo 6 5 1 0 27—4 11 2. Enschede-Boys 6 5 1 0 225 11 3. KH.C. 5 3 11 12—4 7 2e Klasse B. 't Zutphensche A.Z.C. is 't Nijmeegsche N.E.C. voorbij- gestevend door deze te slaan. 1. Z.A.C. 6 5 1 0 20—7 11 2. N.E.C, 6 4 11 1&—12 9 Bloem- en Boomkweekerij Telef. 502. Het adres voor sterk en gehard plantsoen. VOORDEELIGE PRIJZEN. Zie onze advertentie elders in dit blad. Afdeeling IV. B.V.V. heeft een niet te onderschatten voorsprong ge kregen. N.O.A.D. leed alweer een nederlaag, ditmaal te gen een der andere gegadigden, N.A.C. met 12. Wil lem II speelde niet, terwijl B.V.V. zelf tenslotte een kernachtige 71 overwinning op de club van Massy be haalde. P.S.V. liet zich de plaatselijke hegenomie ontne men door een dikke 3—0 nederlaag tegen Eindhoven. Longa nestelde Wilhelmina op de onderste plaats (42) daardoor ze zelf een flinke voorsprong kreeg. De stand is: B.V.V. 6 5 0 0 24—8 10 N.O.A.D. 6 3 12 15—11 7 Willem II 4 2 2 0 9—6 6 N.A.C. 5 2 2 1 8—6 6 Eindhoven 5 2 2 1 1310 6 Afedeling V. In deze afd. begint ook al eenige teekening te komen Dat Velocitas de titel zal heroveren is ongeveer een vast staand feit. W.V.V. de hekkensluiter werd met 71 inge maakt door haar. Leeuwarden bleef tweede door de hoop van Assen, Achilles, eenigszins de kop in te druk ken. De Assenaren waren meteen niet ongeslagen meer (24). Friesland deed best werk door in Groningen te gen 't nog ongeslagen G.V.A.V. een gelijk spel (1—1 te bevechten. Frisia bewerkstellgde een 5—3 gelijkspel te gen Alcides. Vecndam won gedecideerd van Be Quick (41). Be Quick en'W.V.V. bengelen zoodoende onder aan met Friesland dat nogal ongelukkig ls, als „Dritte im Bunde." HET NEDERLANDSCHE ELFTAL. Zondag ls dit gekozen; 't bestaat uit: Van der Meulen H.F.C. De Bruijn Van Kol (aanv.) H.D.V.S. Ajax De Leeuw v. d. Wilt v. Heel Willem II V.V.C Feijenoord Landaal Kools v. Loon v. d. Broek v. d. Heijden A.G.O.V.V. N.A.C. Willem II P.S.V. Wageningen Reserves: Halle (Go Ahead); Vermetten (H.B.S.). Schettere (H.D.V.S.). Bakhuijs (Z.A.C), Tap (A.D.O.) Bekijken we *t elftal dan valt direct op de formatie van de voorhoede. Daarover straks. V. d. Meulen is na tuurlijk gekozen, evenzoo v. Kol. Dat De Bruijn weer ge kozen is, geeft er blijk van dat men in hem wat ziet O.i. juist! De Leeuw is niet van klasse, maar bij gebrek aan beter moet men wel; v. d. Wilt is al enkele ma len opgevallen door uitstekend spel, "hij is bovendien geen debutant, v. Heel's keuze is o.1. nog gewettigd, al hoewel hij aan snelheid inboet. Landaal is de onbetwist bare rechtsbuiten. Hij zal 't met de fanatieke zuiderling Kools wel weer kunnen vinden, v. Loon heeft z'n spo ren verdiend in de serie-internationalen wedstrijd LuxemburgZuid-Nederland. De P.S.V.-er van der Broek is ook nog steeds een zeer goed schutter. Dat Homborg door v. d. Heijden is vervangen lijkt ons tenslotte toch maar een proefneming, 't Komt ons trouwens voor dat ook 't vervangen van Bakhuijs en Tap slechts een proef neming is. Bakhuijs is tenslotte de productieve, tacti sche mid-voor, zooals we ons maar wenschen kunnen, mits z'n partner's zich maar bij hem kunnen aansluiten. Daarom heeft men dit tweetal ook reserve gezet. Zooals men weet vindt 3 Nov. a.s. de wedstrijd Holland Noorwegen plaats. Anna Paulowna. Op 't voormalige Excelsior-terrein aan de Kleinesluls werd de wedstrijd Breezand IOudesluis I gespeeld, 't Was een heel aardige partij en 't spel van D.O.S.K.O. vooral was uitstekend. Voor rust, toen B. met 10 man speelde, waartegenover O met 1 invaller stond, ging de strijd gelijk op en in 't spel wist O geen voordeel van den wind te trekken. De aanvallen waren even talrijk waar bij opviel 't keurige rechtsbuitenspel van den B- spil B. Wlggers. 't Binnentrio wist tegenover de forsche D.-achterhoede geen punt te krijgen. Door een paar uit stekende aanvallen wist D. door Harder 2 maal te sco ren. Bij D. viel de keurige spilpartjj van Stammes op. Toen scheidsrechter v. d. Hoff, die enkele malen een leelyke fout maakte, de elftallen, die nu beide compleet waren, weer liet beginnen, was het 't zelfde liedje D., die nu tegen wind speelde, trok haar uitstekende rechts buiten in de halflinie terug, wat een verzwakking betee- kende. De rechtsbuiten J. Wiggers die B. compleet maakte, was op dezen plaats veel minder dan z'n broer. Na ongeveer 15 min. in 't O-strafschopgebied hands ge maakt, en de keeper(!) van Breezand maakte onder ge juich de stand 1—2. 't spel wordt nu geestdriftig. B. neemt 't spel in handen, doch haar voorhoede is niet schotvaardig. Ettelijke kansen worden dan ook gemist Wanneer in 't laatste kwartier aanval op aanval volg:, weet Post voor Breezand de gelijkmaker te scoren (2—2) Hiermede kwam 't einde. Bij Oudesluis vielen op: de spil, voor rust de rechtsbuiten, en de achterhoede, 't geheele elftal speelde goed. Breezand had z'n zwakke plek In de voorhoede, waar een schotvaardige midden voor gemist, broodnoodig is. De linksbuiten was te licht. (Zie voor vervolg „Sport" elders ln dit nummer.) OTENBARE VERGADERING BOND VAN LANDPACHTERS. Vrijdag j.1. vergaderde te Alkmaar in de groote zaal van het Landbouwhuis de Provinciale afdeeling Noord- Holland van den Bond van Landpachters. De heer B. Kleijn Czn. van Assendelft, voorzitter der prov. afdeeling, opende de goed bezochte vergadering, sprak zijn blijdschap uit over de opkomst en heette welkom de heeren K. Braak van Hoogwoud, hoofdbe stuurslid der Holl. Mij. van Landbouw: K. de Vries, secr. der Amsterdamsche Pachtersvereeniging te Slo- terdijk en Mr. Langeveld, advocaat te Alkmaar. In zijn openingswoord lichtte de voorzitter de taak der provinciale afdeeling toe en drong hij aan op het oprichten van plaatselijke afdeeling. Een warm applaus beloonde hem voor zijn vurig en pakkend woord. Inmiddels was de spreker, de heer H. S. van Houten, algemeen secretaris van den Bond van Landpachters ter vergadering gekomen. Na hem hartelijk welkom te hebben geheeten, 'gaf de voorzitter hem het woord. In een uitvoerige, duidelijke en zeer heldere rede werd de belangrijke taak van den Bond van Landpachters toegelicht en werd aangedrongen op krachtige mede werking door de leden. Een daverend applaus toonde de instemming der ver gadering. Meerdere personen zegden spontaan hun hulp toe bij de plaatselijke actie en het winnen van leden. De heeren K. Braak en J. Ham. Hoogwoud, D. Schoen Eenningbroek en K. de Vries, Sloterdijk, stelden vra gen, die uitvoerig en tot volle tevredenheid der vragers werden beantwoord. Als leden van het provinciaal Bestuur werden naast de zittende leden gekozen de heeren J. L. Kuiper, Heer- Hugowaard; L. Glas, Hoogwoud; Jm. Blaauboer, Scha- gen en A. de Haan, Beemster. Tot afgevaardigden naar de algemeene ledenverga dering van den Bond werden gekozen de heeren K. Posch te Schellinkhout en J. Glas te Hoogwoud.

Schager Courant | 1929 | | pagina 5