Jongens-. WINKEL. ZIJPE. ANNA PAiJLOWNA. KOEGRAS. fSlPUROL SINT MAARTEN. W1ERÏNGEN. LANGENDÏJK. 1 SINT PANCRAS. Spierpijn." Kloosterbalsem Sport van Zondag. Bericht van verhlnderig was Ingekomen van den se- taris, den heer H. Brinkman Jzn„ Zaandam en van den heer D. Brugman Jbz. te Lutjewinkel, belde wegens ongesteldheid. De voorzitter herdacht nog het overlijden van den heer B. Buis, Beemster, die een ijverig bestuurslid van de provinciale afdeeling was. Zijn verdienste voor onze actie zal niet worden vergeten. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken waren be handeld, sloot de voorzitter deze goed bezochte en uit stekend geslaagde vergadering, die stellig voor de actie van groote bcteekenis zal zijn. DïSTRICTS VERG ADERÏNG V.A.R.A. Zondag werd te Alkmaar in de zaal van .Het Wapen yan Munster" de vierde districtsvergadering gehouden van het district Alkmaar der V.A.R.A. Aanwezig waren de bestuursleden van 12 afdeelingen. De vergadering stond onder leiding van den heer Groothof van Den Helder, die de aanwezigen een woord van welkom toesprak. Spr. deelde mede dat als derde lid voor den vereenlgingsraad is aangewezen de heer Koch van Allernaar, daar het ledenaantal in 't district tot boven 2000 is gestegen. Verslag werd uitgebracht van de gehouden vergade ring v. d. vereenlginsraad, waaruit bleek dat al het mogelijke is gedaan door het hoofdbestuur om meer zendtijd te verkrijgen. Een beslissing hieromtrent is binnen korten tijd te verwachten. Aangenomen werd een voorstel van de afdeeling den Helder, om voor het tweede halfjaar 1929 het aandeel der voor de afdeeling bestemde contributie ad 7 cent per lid bij wijze van proef aan het district af te staan. Na eenige besprekingen bij de rondvraag volgde slui ting. Zaterdagvoormiddag omstreeks half elf werd de be bouwde kom in ernstige opschudding gebracht door een span forsche polderpaarden, dat met een boerenwagen achter zich op hol v/as geslagen. Vermoedelijk door het schrikken voor een auto, was de bespanning ter hoogte van den 'korenmolen op hol geslagen. De voerman die aanvankelijk trachtte zijn paarden weder in zijn macht te krijgen, kon dit niot bereiken, integendeel, het ging steeds harder en haastig trachtte ieder die op den weg was, een veilig heenkomen te zoeken. De voerman was inmiddels van den wagen weten te komen. Bij het raadhuis gekomen, had het geheel een zoo groote vaart, dat het span niet links of rechts afging, doch rechtuit vloog tegen de banketbakkerswinkel van den heer L. Zander. De groote spiegelruit brak en de paarden sprongen er gedeeltelijk door tot in den winkel. In een kort oogenblik werd daar een ruïne aangericht Buiten- en binnenruiten waren aan stukken, uitstalkast met inhoud was geheel vernield en het verdere deel van den winkel was ten deele ontzet en bedekt met glas scherven. Een der paarden stond bijna geheel in den winkel en het andore voor de helft. De voorkant van den wagen was met zoo een kracht tegen den buiten muur aangekomen,'dat deze geheel is ingedrukt Onmiddellijk waren vele behulpzame handen aanwe zig, doch zoo eenvoudig liet zich dit niet aanzien, want het doorwerken der zeer schichtige paarden kan de ruine slechts vergrooten. Wij meenen een waardeerend woord te moeten richten tot den heer S. van Splunter, door wiens optreden verder onheil is voorkomen. Vastbereden drong de hoer Van Splunter zich tusschen wagen en paarden om de niet zonder gevaar zijnde bewerking te verrichten, n.1. het losmaken van de strengen en daardoor de paarden los te maken van den wagen, waardoor deze kon worden achteruitgereden. Toen de paarden zich los gevoelden, gelukte het vrij spoedig, ze uit hun ongewone omgeving terug te brengen. De voer man was zeer overspannen en licht gewond; klagen over inwendige pijn was oorzaak, dat geneeskundige hulp werd ingeroepen. Het resultaat van het onderzoek was echter bevredigend. De paarden waren door in snijding van glas op verschillende plaatsen bloedend verwond en hulp van een veearts moest daarvoor wor den ingeroepen. De bewoners van het perceel, die juist aan de koffie zaten, waren door de plotselinge schok en het leven zeer enstig geschrokken, en velen daar buiten waren met het ongeval begaan. Er was een groote belangstelling, die nog lang voortduurde. De ma- tcrieele schade is groot. De bespanning behoorde aan den heer P. Geel, landbouwer in den Groetpolder. LUTJEWINKEL. De wegwerker, tevens hulpbrugwachter H. van Ag- tcren, alhier, wordt met ingang van 10 Nov. overge plaatst naar Hoorn. T ZAND. Toen de fa. H. Verdonk van Amsterdam Donderdag avond 10 uur, op weg van daar naar Den Helder met twee vrachtwagens, elk beladen met 2500 K.G. machines, bestemd voor „do Heldersche Post" aldaar, den Bosch- weg (Zuid) alhier passeerde, brak een der voorwielen van den achtersten wagen. Terwijl de bestuurder van zijn collega was gebleven, geraakte deze ln den slappen berm van den weg vast. Met dommekrachten werd het voertuig daarna 'weer op vasten voet geholpen. Nadat het kapotte voorwiel Vrijdagmorgen door den reperateur C. Johannes, alhier, was gerepareerd, ls de onfortuinlijke reis naar Den Helder verder voortgezet. (Door slechte postverbinding te laat voor ons vorig nummer ontvangen). Alzoo behoort de kermis alhier weer tot het verleden. In ons voorloopig verslag daarover, spraken we reeds van 't Zand als kermis van beteekenis; deze bewering ia ook ditmaal niet overdreven geweest, het aantal be zoekers onzer kermis was dit jaar weer enorm. Goede zaken zijn dan ook door belanghebbenden gemaakt. De reeds eerder aangekondigde attracties daarbij zijn allen naar tevredenheid van belangstellenden afgewerkt. O.a. kunnen wij hiervan noemen de gehouden hard draverij bij café de Wit, waarover een en ander reeds in dit blad werd vermeld, zoomede de tooneeluitvoe- ring in het café van den heer Schrieken, alsook het cabaretprogramma bij den heer Modder, waarbij ons vooral voldeed het harmonicaspel der 4 Volendammers. Van de diverse tijdelijke gelegenheden tot vermaak willen wij nog noemen het reizend Bioscooptheater van den heer Dc Jong te Edam hetwelk, evenals andere jaren naast het postkantoor was opgeslagen. De heer De Jong had ook dit jaar weer goede films, o.a. op Zondagavond ging als hoofdnummer „Het vlam mende woud", waarvan dien avond drie voorstellingen werden gegeven. Den avond daarop, dus Maandag, ging „De Slagboom" met één voorstelling daarvan. Op Dins dagavond werd het nummer „Kwatta-Soldaten" twee maal gegeven, terwijl als afscheldsvoorstelllng op Woens dagavond het mooie filmwerk „Vredeshelden" werd vertoond. We merkten hierbij op, dat de heer De Jong de ver schillende moeilijkheden waarmee een trekkend bios cooptheater heeft te kampen, totaal heeft opgelost. De beelden, op het doek geprojecteerd, waren wer kelijk zeer goed. Tot slot spreken wij de hoop uit, dat het volgende jaar hetzelfde prachtweer zal brengen tijdens de ker mis, als dit thans het geval was, want terecht ls het weer als bij zooveel anders ook hierbij „de koopman". (Door slechte postverbinding te laat voor ons vorig nummer ontvangen). De melkprijs is hier weer met 1 oent verhoogd, zoodat ze thans 16 cent per liter geldt Geboren: Comells Nlcolaas, zoon van D. Rezelman en van A. J. Zijp. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Cornelis de Leeuw en IJda de Smidt; Ger- rit Polet en Jantje Jes. Overleden: Neeltje Kossen, oud 87 jaar, weduwe Ger- rit Tiel; Cornelis Sas, oud 21 jaar, zoon van S. Sas en van A. Soetenga. Politie. Gevonden: een rijwielplaatje. Verloren: een taschje met Inhoud. Ter benoeming van een hoofd der o.I. school I te Kleine Sluis, is door B. en W. het volgend drietal voor gedragen: 1. G. 't Hart te Den Helder; 2. J. Liefhebber te Heer- hugowaard; 3. J. P. Hage te Rijswijk. Naar wij vernemen zal door den heer Commissaris der Koningin dezer provincie,, op 28 October a.s. aan deze gemeente een bezoek worden gebracht. Door de Nederlandsche Spoorwegen is een vergun ning aangevraagd om een noodwoning te mogen plaat sen te van Ewijoksluis voor één der spoorwegbeambten. Door den heer P. Raatgers, alhier, ls een aanvraag in gediend ingevolge de Landarbeiderswet, ter hekoming van een plaatsje. BREEZAND. Voor J. Th. Vroomen te Llsse wordt aan den Schor- weg een woonhuis met bloembollenschuur gebouwd. De bouw is opgedragen aan H. Bakker te Voorhout. JULIANADORP. Naar we vernemen, is door eenige dames en heeren In het gebouw van de Ster der Hope-zeriding onder leiding van den heer C. van der Haagen te Den Helder, een zangkoortje opgericht. Zondagavond trad ln de zaal van het café „Prins Hendrik van den heer H. J. Beuneman alhier op, de Amsterdamscho humorist Ed. Kapper. Voor een matig bezette zaal, heeft deze humorist zijn voordrachten enz. gedeclameerd, welke nogal ln den smaak schenen te vallen, zoodat de aanwezigen een paar aangename uurtjes hebben medegemaakt, hetwelk be sloten werd met een bal. stoeien en ravotten graag, maar vallen en bezeere i zich dan ook dikwijls. Zorg daarom altijd in huis voor een doos Politie. Gevonden: een autoband met velg. Inlichtingen ter secretarie. Aan 47 arbeiders, in hoofdzaak timmerlieden en ijzer- vlechters, werkzaam bij de Mij. „Trio" te Den Oever, is j.1. Vrijdag het werk opgezegd, met ingang van den volgenden dag. Dit was dus j.1. Zaterdag. En zoo wij uit goede bron vernemen, zullen in de volgende week, of reeds het laatst van deze week, nog ongeveer 100 ar beiders werkzaam bij verschillende werken, ontslagen worden. Zuiderzeestunwet. Aan J. Kapteln, Belt, en J. Lont Jz., Waterweg, zijn geldelijke tegemoetkomingen toegekend wegens aanschaffing van werkkleeding. Gedurende de maand September zijn 22 perceelen aangesloten aan de waterleiding, Het ziekteverlof, verleend aan Mej. Mulders, on derwijzeres te Hippolytushoef, ls op haar verzoek ver lengd tot en met 12 November. Het bestuur der vereeniging voor Christelijk Natio naal Schoolonderwijs alhier heeft besloten, om aan de Christelijke hulpschool te Den Oever een derde lokaal bij te bouwen. - Ter gelegenheid van de opening der Christelijke school te Den Oever heeft op 31 October a.s. een fees telijke bijeenkomst plaats, des avonds om halft acht. ln het Chr. tehuis voor Zulderzeewerkers aldaar. De voorzitter der vereenlging voor Chr. Nat. School onderwijs, de Weled. heer J. Bosma, zal daarbij het openigswoord uitspreken. De feesntrede zal worden uit gesproken door den Weleerw. heer Ds. H. J. Heida van Vlaardingen. Verder zullen eenige zangnummers en een orgel-solo ten gehoore worden gebracht Het hoofd der school en Cand. H. J. Winter zullen een korte toe spraak houden. In de pauze wordt gelegenheid gegeven tot bezichtiging der versierde school. DEN OEVER. Zaterdag 1.1. 8 uur hield de muziekvereeniging Apollo haar jaarveragdering ln de zaal vand enheer Jn. Lont aldaar. Aanwezig waren 25 leden. De Voorzitter, de heer C. Koorn, opende de vergade ring met een hartelijk woord van welkom. Hij wees er op dat de vereenlging 't verloopen jaar niet veel succes had te boeken maar spr. hoopte dat de vereenlging 't komende seizoen weer ln haar bloei terug zou komen Na de opening volgde het voorlezen van 't jaarver slag door den secretaris, den heer J. Tijsen Hz. Het ver slag was keurig in orde, en voorzitter dankte dan ook den heer Tijsen voor zijn keurig opgesteld verslag. Nu volgde rekening en verantwoording van den pen ningmeester, den heer D. Verfaille. Ook hier werd alles in orde bevonden en Voorzitter dankte ook Verfaille voor zijn schitterend beheer. Als no. 4 van het programma volgde bestuursverkie zing. Aftredend waren de heeren C. Koorn, J. Tijsen en R. Bakker. Daar de heeren hun functie schitterend waar nemen, werden ze dan ook met meerderheid van stem men herkozen. Allen namen hun benoeming aan. Na da verkiezing werd een glaasje wijn gedronken, wat zich goed liet smaken. Na de wijn kwam do rondvraag. Veel was er niet meer aanwezig te bespreken, en na de rondvraag sloot Voorzitter de vergadering met een woord van dank aan de leden voor de modewerking dien avond verleend. NOORDSCHARWOITDE. Bij de dezer dagen gehouden aanbesteding van di verse kunstmeststoffen voor rekening van leden der ver eenlging Tulnbouwbelang, alhier, werd de levering van 21650 Kg. Zwavelzure Ammoniak, 11750 Kg. Chilisalpe- ter, 13600 Kg. kalksalpeter en 1800 Kg. Ureum gegund aan „Het Landbouwkantoor", vertegenwoordiger de hr. D. Kansen, en 39400 Kg. Superfosfaat aan de flrima Krol en Co. te Alkmaar. Tijd van levering einde Fe bruari 1930. Het onderzoek van het door den hoer A. A. Verburg te Alkmaar, geleverde kalizout wees een gehalte aan van 45.9 pet. oplosbare kali. Bij het vertrek yan den heer P. Zuidscherwoude, schrij ver P.T.T. naar Zeist, werd dezen verrast met een en veloppe met Inhoud welke hem door eenige ingezetenen werd aangeboden. stijve spieren dadelijk wrijven met het eenige middel dat tot diep in Uw spieren doordringt en U snel weer lenig maakt: Akker's ,,Geen goud zoo goed" V Van het personeel van het hulppostkantoor werd hij bedacht met een prachtige electrische ganglamp. Dit bewijst wel dat hij bij het publiek en bij zijn col lega's zeer ln aanzien stond. Tot tijdelijk ambtenaa r bij het hulppostkantoor alhier, is aangesteld Mej. Zwemmer van Zandvoort. Door de vereenlging voor Vacantiekolonies, afd. Lan- gendijk wordt met lijsten rondgegaan om meer leden te verwerven, opdat meer kinderen uitgezonden kunnen worden naar de koloniehuizen. Wij hopen dat velen zullen toetreden als lid, daar de vereeniging mooi maatschappelijk werk verricht De heer L. Mallekote, hoofd der o. 1. school slaagde bij het gehouden examen te Alkmaar voor het diploma Pluimveeteelt ZUIDSCHARWOUDE. De bakkerij van den heer Out zal worden opgeheven en ln de plaats daarvan zal er een brandstoffenzaak in worden gevestigd door den heer Overtoom. LANGENDÏJK. We vernemen, dat het op het oogenblik reeds moeilijk is, nog koolbergplaats te krijgen. Alles schijnt reeds ver huurd te zijn. Wel een bewijs, dat er weer veel winter- kool zal zijn. NOORDSCHARWOUDE. Vergadering Gymnastiekvereenigingen „Her cules" en „Hygiea". Zaterdagavond hield deze vereenlging haar jaarver gadering in het lokaal van den heer J. de Bakker. Aanwezig met bestuur 19 leden. De voorzitter, de heer A. Ootjers, riep- allen een. har telijk welkom toe en releveerde dat men met voldoening op het afgeloopen jaar kon terug zien. Onder leiding van den directeur, den heer K. Eoot, Is het peil der ver eenlging vooruit gegaan, en zijn veel successen in de verschillende wedstrijden behaald. De wijze waarop de vereeniging door den heer de Bakker in het vereenigings- lokaal ontvangen is boven allen lof. Spr. hoopte dat dit nog lang zoo mocht bleven. Hoewel de opkomst niet groot was, uitte Spr. den wensch, dat de besprekingen in het belang van de vereeniging mochten wezen. Applaus. De notulen, welke voorgelezen werden door den secre taris, den heer A. Bakker, werden onveranderd goed gekeurd. Van den Turnkring „Hollands Noorderkwartier" was een schrijven ingekomen, met het verzoek eenige leden aan te wijzen voor een wedstrijd tegen een vereeniging uit Amsterdam. De bedoeling is om met 10 leden uit de verschillende vereenigingen uit te komen. Hiervoor zul len selectiewedstrijden gehouden worden. De wensch kwam naar voren om deze wedstrijden behoudens een enkele uitzondering, hier te houden. Aldus werd besloten. Het Jaarverslag. Hieruit stippen wij aan, dat het ledental gestegen is van 168 tot 210. Deze groei komt hoofdzakelijk door de Dames afdeeling. Er is met suc ces gewerkt het afgeloopen jaar. De vele prijzen die be haald werden, getuigen hiervan. Er werden 7 bestuurs- er. 2 ledenvergaderingen ge houden. In Februari vond een wedstrijd plaats tegen den Turnkring Dordrecht, welke door „Hercules" ge wonnen is. Voorts wer deelgenomen aan wedstrijden te Schagen, St-Maartensbrug en Hensbroek. Door de leden Boot en Ens werd deelgenomen aan den Inter nationalen wedstrijd HollandBelgië, waar de ver eeniging dan ook met recht trotsch op ls. Een woord van dank voor de vele opofferingen ls wel op zijn plaats. Als een nieuwe attractie werden boottochten gehouden naar Schoorl en Bergen, welke over het algemeen goed geslaagd zijn. De vereenlging werd tenslotte een voor spoedig jaar toegewenscht Applaus. Den heer Bakker werd dank gezegd voor zijn goed verzorgd verslag. Derekening van den penningmeester, den heer P. Jon ker, was nagezien door de heeren Eiland en Wonns- becker. Tot goedkeuring werd geadviseerd. De ontvang sten waren f 1960.44, de uitgaven f 2565.74, alzoo een nadeelig saldo van f 605.30. De penningmeester was niet zoo optimistisch als de secretaris, doch men hoopte dat de financieele toestand het volgend jaar beter zou wezen. Den penningmeester werd ank gebracht voor de vele werkzaamheden verricht. Uit de presentielijsten van de repetities bleek, dat er leden zijn, die trouw komen, doch ook verscheidenen die niet geregeld komen. De eersten kregen een pluimpje, de laatsten een vriendelijke vermaning. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat alle af tredenden werden herkozen, Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer C. Met, daar het ln het belang van de vereenlging werd geacht, dat het bestuur werd uitgebreid. Daar de tegenwoordige voorturners zich niet meer beschikbaar stelden, zullen ln overleg met den Direc teur nieuwe voorturners aangewezen worden. Besloten werd nog om de winteruitvoeringen te hou den op 8 en 14 December. Bij de rondvraag werd door den heer Kaaij gevraagd of het niet op den weg ligt van de vereniging om ge meente-subsidie te verkrijgen. De voorzitter antwoordde dat hieraan gewerkt wordt Het ls namelijk de bedoeling om dit te te doen als alle leden door den Dokter gekeurd zijn voor toelating als werkend lid der vereeniging. Hierna volgt sluiting met een woord van dank aan leden en pers. NOORDSCHARWOUDE. Alhier ls opgericht een vrouwenclub, genaamd „We- kelijksche Onderlinge Lessen", in het kort genaamd „W.O.L.". Het bestuur Is als volgt samengesteld: Mevr. G. SwagerHopman, Presidente, Mevr. J. Deutekom— Berkhout, secretaresse en Mevr. A. KeemanKaaij, pen- ningmeesteresse. Deze jonge club heeft reeds het voor nemen om het volgend jaar een Floraliatentoonstelling te organlseeren. NOORDSCHARWOUDE. Alhier Is van Christelijke zijde een Gemengde Zang- vereenlging opgericht, onder leiding van den heer P, Kok van St.-Pancras. NOORDSCHARWOUDE. Door het Algemeen afdeelings Ziekenfonds is besloten een ledenvergadering bijeen te roepen, waar besproken zal worden het belangrijke punt „Verhooging van con tributie of vermindering van Specialistische hulp." Wij twijfelen er niet aan of voor deze vergadering groote belangstelling zal bestaan. Het punt zegt voor zich zelf genoeg. De quaestie tusschen do gemeenten St. Pancras en Koedijk over den aanleg van een fiets- en looppad door de Daulmeer ter verbinding van belde gemeenten, na dert haar oplossing. Koedijk heeft n.1. besloten mee te gaan met het Instellen van een arbitage-commissie en zich onvoorwaardelijk bij haar uitspraak neer te leg gen, wat ook St. Pancras doet. Binnen niet al te lan gen tijd zal dus een kortere verbinding tusschen beide gemeenten, en ook met Langendyk, zijn tot stand ge komen. AFDEELING I. 3e klasse A. Helder speelt iets beter en wist Q.S.C., dat nog niet veel gepresteerd heeft ,er onder te houden. Volewijc- lcers haalde haar zesde overwinning en gaat aan de kop, gevolgd door Ivennemers, dat no. 3, O.S.V., ge decideerd klopte. K. schijnt toch wel iels te kunnen. Assendelft en A.P.G.S. speelden gelijk, waardoor A.P.G.S. haar vierde en Assend. haar eerste winst punt behaalde. 1. Volewijckers 6 6 0 0 23—6 12 2. Ivennemers 6 5 1 0 20—3 10 3. O.S.V. 6 4 0 2 19—10 8 4. Helder 4 3 0 1 10-8 6 HelderQ.S.C., 31. De withemden speelden oneindig veel beter dan vo rige week. Waren verleden week de rechtsbuiten en midvoor zoek, thans weerden ze zich kranig en vooral Ort, de oude H. midvoor, heeft 't den Q.-doelman menig keer lastig gemaakt. De Boer toonde zich een goed aanvoerder. Zoo noodig vuurde hij 't elftal aan, alhoewel deze taak wel overgenomen werd door het talrijke enthousiaste publiek, dat na langen tijd weer eens een aardige wedstrijd zag. Bij II. moest 't van mooi open spel komen, waarvoor de voorhoede bere kend was. Bij Q. was hard werken en zeer kort sa menspel 't parool. Zonder succes evenwel. Alhoewel ze kansen genoeg krijgen, weten ze door gemis aan een schutter niet te scoren en 't eenige doelpunt was 't gevolg van den eenigen blunder die Keuter maakte. Helder won den toss en onmiddellijk trekt ze ten strijde. Al spoedig schiet Ort een draaibal op .doel, welke de Q.-keeper pardoes door z'n vingers laat gaan, 10. Q. is eenigszins ontmoedigd en H. is. iets in de meerderheid. H.'s 1. vleugel speelt puik en et telijke gevaarlijke voorzetten van Bakker volgen. Toch komt 't succes van rechts, als Veen keihard in schiet. De Q.-keeper stopt den bal, maar juist als hij den op den grond gesprongen bal wegschiet, staat een H.-been er voor en 't is 2—0. Goed schieten zou de score ongetwijfeld opgevoerd hebben. Een kwartier voor rust krijgt Q. weer eens een kans en haar rechts binnen lost een laag verraderlijk schot, dat Keuter juist nog weet te stoppen. De bal ligt nu nog voor doel en op fraaie, doch gemakkelijke wijze is Q.'s te- genpunt geboren. Even voor rust krijgt H. wegens hands een penalty te nemen. De keeper beweegt zich echter en hij houdt den bal. Bij 't overnemen maakt H. echter geen fout en 't is 31. Q.S.C. zakte nu in elkaar. De tweede helft was zeer spannend en t mooiste gedeelte van den strijd, maar leverde geen doelpunten op. Ie klasse C. N. H. V. B. Helder 3Schagen 4—2 H.R.C. 3Succes 3—2 klasse D. BreezandOudesluis 2—2 Succes 2—J.V.C. 2—3 Schagen 2Wieringerwaard 1 2—9 klasse D. D.E.S.Succes 3 5—1 Oudesluis 2Breezand 2 1—4 X Schagen IIWieringerwaard I, 29. Wieringerwaard schoot Zondag tegen Sparta ge weldig uit haar slof door van deze club met niet min der dan 9—2 te winnen. We willen volstaan met te zeggen, dat het geheele elftal goed speelde. Vooral do voorhoede was voor rust in uitsteken den vorm. Goed gesteund door de halflinie vielen ze onophoudelijk aan en schot na schot werd op het Schagen-doel gelost, met het gevolg dat de rust met 61 inging. Na rust voegde Wieringerwaard hier nog een drietal punten aan toe, tegen Schagen één. De goals werden gemaakt door Saai 1, Wagen 1, Schenk 4 en Schröder 3. Volgende Zondag een zeer zware wedstrijd tegen Breezand. SPARTA. Zondag waren alle 4 elftallen van Sparta in het veld. De adspiranten trokken naar Alcmaria-adspi- ranten, welken wedstrijd zij wonnen met 41. Sparta 3 maakte de verre reis naar Hoorn 2. Na met de rust met 30 te hebben achtergestaan, wisten de Spartanen dezen stand om te zetten in 4—3 voor Sparta. Even voor het einde wist Hoorn 2 echter nog gelijk te maken, met welken stand 44 de wedstrijd eindigde. Sparta II speelde thuis tegen Wieringerwaard I, welke wedstrijd verdiend door W.w. werd gewonnen. Over het algemeen werd er zeer ruw gespeeld, waar van de veel lichtere Spartanen de dupe werden, te meer daar de leiding veel te slap was. Sparta I trok naar Helder III. Daar Helder II vrij was, bleek Helder III nu zeer sterk en moest Sparta I dan ook met 4—2 de meerdere erkennen van Hel der III. Zondag ontvangt Sparta .1 H.R.C. II. Naar wij ver namen, verschijnt Sparta I thans weer volledig in 't veld, daar ook Biersteker weer meespeelt. We zul len hopen dat Sparta I thans zal toonen dat zij nog steeds tot de sterksten behoort in Hollands Noorder kwartier, ondanks de vele tegenslagen in de laatste wedstrijden. WIERINGEN. Succes I speelde te Helder tegen H.R.C. 3. Om half drie blaast scheidsrechter Koorstra de elftallen in het veld en S. speelt tegen den sterken wind. Het spel van beide partijen is voor de rust lauw en or komen ook geen doelpunten, zoodat de rust ingaat met 00. Na de rust is de wind wat minder, wat voor H.R.C. een voorsprong is. Het duurt ook niet lang of II.R.C. neemt de leiding, en even daarna vergrootte zij haar voorsprong 20. S. niet ontmoedigd, pakt flink aan en het is Mon- telet die de score opent voor S. Na eenige minuten is het de linksbuiten die den stand op gelijken voet brengt. 2—2. Het is nog een kwartier voor einde en er werd hard gewerkt voor de leiding, wat even voor einde H.R.C. gelukt. Het was evenwel een buitenspel bal, doch de scheidsrechter kende hem toe. Nu is S. ont moedigd en even daarna blaast Koorstra, die slecht voldeed, einde. - Succes II speelde thuis tegen J.V.C. I. Ook dit elftal had een slechten dag en verloor met 32. Succes III moest naar D.E.S. I en moest ook een nederlaag boeken, n.1. met 51. Onze adspiranten, die de vorige week hun eerste overwinning behaalden, konden het tegen II.R.C.a. niet bolwerken en verloren met 6—0. Voorwaar een slechten dag voor de Successers. OUDESLUIS. Zondag jl. was D.O.S.K.O. I op bezoek bij het nog ongeslagen Breezand I. In een fairen en spaiinenden wedstrijd is het D. gelukt B. één punt afhandig te maken, door gelijk tegen haar te spelen, nl. 22. D.O.S.K.O. II had bezoek van Breezand 2, in welke zij echter haar meerdere moest erkennen met 4—1. In 't veld wogen de partijen vrijwel tegen elkander op, doch het beslissende schot ontbreekt bij D. II. A.s. Zondag krijgt D.O.S.K.O. II bezoek van D.E.S. I uit Barsingerhorn. BARSINGERHORN. Zondagmiddag speelde D.E.S. I een competitiewed strijd tegen Succes III van Wleringen. In een aardig gespeelden wedstrijd, waarin D.E.S. misschien iets meer lcreeg dan haar toekwam, werd met 5—1 gewonnen. Met do rust was de stand 20. OUDKARSPEL. D.T.S. I—Schinkelhaven I (Amsterdam). 2—2. Ook de derde competitie-wedstrijd heeft D.T.S. geen overwinning gebracht. De wedstrijd was wel span nend, doch niet bepaald fraai. Er werd vaak hard

Schager Courant | 1929 | | pagina 6