SchagerCiurant Bij Scheren PUROL Raad Winkel. BERTELSmKUNSTKORREL" Een treffend Geschenk Firma W. D. NiESTADÏ ZOON, VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Dinsdag 29 October 1929 72ste Jaargang. No. 8553 Tweede Blad. Vergadering van den Raad op Zaterdag 26 October J929, des middags half 2. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer J. Koster, burgemeester, secretaris Öe heer A. de Ridder. De Voorzitter heet de heeren welkom en opent ae yergadering. De notulen worden na een kleine opmerking van den heer Dekker goedgekeurd. I Mededeelingen. i Voor deelname aan het onderwijs voor volwassenen hebben zich aangemeld: te Winkel 14 en te Lutjewinkel 12 leerlingen. Aan beide scholen wordt onderwijs ge geven en wel te Winkel door den heer M. J. Wolthuis en te Lutjewinkel door den heer K. Mulder. Met de voorziening van de Weerebrug zal op 1 No vember a.s. een begin worden gemaakt Het verkeer zal vermoedelijk 12 13 dagen gestremd jworden. Door den heer Van Herwijnen, ambtenaar van den iPlantenziektenkundigen dienst te Sint Pancras is een onderzoek Ingesteld naar de wegboomen en deze heeft geen voldoende aanleiding gevonden om het afsterven van enkele boomen toe te scnrijven aan iepziekte en dat er geen redenen tot ongerustheid aanwezig zijn. Wel zijn nog enkele technische aanwijzingen gegeven ten opzichte van rooien en snoeien van boomen, doch daaromtrent wordt een nader advies ingewacht De heer Van Herwijnen was ook nog niet overtuigd idat eventueele gaslekkage oorzaak was. Ten behoeve van het onderhoud der wegen is opge dragen aan K. Bood Jr. te Barsingerhorn de levering van 9 vletten grind voor f 4.60 per M3.; de Nederlandsche Basalt Maatschappij te Zaandam 3 vletten basalt voor f 8.75 per M3. Voorts voor het verrichten van straatwerk, aan de firma Stoel te Alkmaar 25000 straatsteenen voor f 37 per 1000. Het pad bij de vroegere Vier Staten is thans voorzien. j Ten opzichte van de.vraag inzake verlenging brandtijd der straatlantaarns is het onderzoek nog gaande en zal staande de vergadering mededeeling worden gedaan. De Voorzitter deelt mede, dat in verband met het verzoek van den heer Dekker om de straatlantaarns een half uur langer te laten branden, de kosten zijn nagegaan. Voor 50 lantaarns bedroeg dat per avond 30 cent, zoodat de kosten over de geheele periode f 35 5. f 40 zullen bedragen. B. en W. stellen voor de lantaarns een half uur langer te laten branden. Algemeen goedgevonden. De Voorzitter deelt nog mede, dat het straatwerk te Lutjewinkel klaar is en ook de verbetering aan deze zijde uit de beschikbare middelen, met een kleine bij passing dan kon worden uitgevoerd. De bestrating te Lutjewinkel is dan geheel klaar. KWALITEIT HOLLAND/CM El BOVENAAN DOOD (Volledig Pluimveevoeder1) daar deze uit ideale qnondstoffen is vervaardigd en géén vischmeel bevat. Alles vereend in één korrel.niets byvoeren I Sedert 1925 is de pluimveeteelt verrijkt met Bertels.Kunstkorrel'het wetenschap pelijk ideale, voordeeliqer en volledige voeder voor kuikens, kippen.eenden enz waarin de qranen.vleeschmeel. vifaminen.voedinqszouten enz in één korrel zijn vereeniqd en waarmede ver kregen wordb arbeidsbesparing, laqene productie kosten en betere bevruchting v.h.ei, grooteren smake lijker eieren, sterker en mooier dieren en 30% méér eieren dan metdeomslachtiqe dubbel voedering met Ochtendvoeder en gemengd graan. Alle foutief voederen.waardoor nog millioenen verspild wor- den.wordt door de„ Kunstkorrel "in eens opgehe ven. In Nederland voert men reeds Z millioen kippen en eenden met QssïiUs XuMsikoVml" #*<50 «of-9, 50 postw. Vraagt brochure Odrooi reedr> verkregen in Belqië.Canada.Enqeland. Frankrijk, Italië. Hongarije. Rolen.Spanje.Zuid -Afrika. B. en W. hebben een oproeping geplaatst voor een onderwijzeres te Winkel, en een onderwijzer te Winkel, beiden tegen 1 Januari a.s. Aan de hand van het ge middelde aantal leerlingen heeft de gemeente op die beide leerkrachten aanspraak op 1 Januari en het is de plicht van B. en W. om op dien datum tot de op roeping over te gaan. Zij oordeelden het echter ge- wenscht reeds nu stappen te doen, teneinde zoo moge lijk 1 Januari a.s. de beide leerkrachten in functie te doen treden. Als onderwijzeres in de nuttige handwerken te Winkel zal met ingang van 1 November worden aangesteld Mevr. RietbergenHeitlage, totdat in de komende vacature zal zijn voorzien. Ingekomen stukken. Ingekomen is een proces-verbaal van kasopnemlng bij den gemeente-ontvanger op 28 September 1129. De ontvangsten hebben bedragen f 278364.76%, de uitga ven f 273591.64, i kas f 4773.12 waarvan bij de post cheque- en girodienst f 4664.77. Een en ander in orde bevonden. —Een dankbetuiging van den gemeentegeneesheer en de wijkverpleegster voor de toegekende gratificatie. Een bericht van Gedeputerde Staten dezer provincie van 9 October 1923 no. 61, houdende bericht van ont vangst van de verordening, verbiedende het telen van bepaalde aardappelsoorten. Een bericht van Ged. Staten alsvoren van 16 October 1929 no. 86, houdende goedkeuring van het besluit tot onderhandsche verhuring van het perceel A 186 aan N. Leijen Gz. Ged. Staten keurden goed een suppletoire begrooting dienst 1929. Verslagen. Gemeenteverslag 1928. Verslag van de vergadering van den keuringsdienst voor vee een vlee9ch kring Barsingerhorn van 10 October 1929. Ter inzage voor de leden. De begrooting voor 1930. De begrooting voor 1930 wordt ter vaststelling voor gelegd. De Commissie heeft de begrooting onderzocht en en kele wenschen kenbaar gemaakt, waarmede B. en W. accoord gaan, n.1. het salaris van den heer J. van Zoonen te bepalen op f 1000. Het Intrekken van een subsidie van f 10 aan de openbare leeszaal te Alkmaar, aangezien daarvan geen gebruik meer wordt gemaakt. Burgemeester en Wethouders meenen echter bij meerderheid te moeten ontraden om nu nog voor één jaar ingrijpende verandering te brengen in het belas tingstelsel door de opcenten op de vermogensbelasting te brengen van 100 op 50, vooral nu krachtens de wet op de financieele verhouding met 1931 dit getal opcenten niet hooger meer mag worden geheven dan 50. De beide wethouders, vormende in deze de meerder heid in het college van B. en V/. de heer Spaans acht het een billijkheid, dat zij, die hun inkomen uit kapi taal verkrijgen, daarvan de genoemde opcenten blijven bijdragen. Ook de heer Kriek houdt zich om de motieven die bekend geacht kunnen worden geacht, zegt hij, aan de 100 opcenten. De Voorzitter, vormende de minderheid in het col lege, is het eens met de begrootingcommissie, maar had reeds de opmerking gemaakt, dat het met het oog op de a.s. wijziging, in verband met de finantieele rege ling tusschen rijk en gemeenten misschien aanbeveling verdiende, om voor het ééne jaar den ouden toestand te handhaven. Straks zal de gemeente niet meer dan 50 opcenten mogen heffen en aan de hand daarvan is het nu niet van zoo'n ingrijpende beteekenis. Spr. vraagt of de begrootingscommissie daarom genegen is haar voorstel in te trekken. is een goede VERGROOTING van een dierbare overledene. Wendt U hiervoor tot FOTOGRAFEN SCHAGEN, Voor St. Nicolaas gaarne tijdige bestelling. De heer Kamp heeft het steeds een onbillijke rege ling gevonden, die heffing van 100 opcenten. We tref fen hier in onze gemeente aan menschen met kleine inkomens, die uit hun middelen leven en die door de heffing van 100 opcenten zooveel belasting moeten betalen. Spr. is dan ook voor verlaging van die opcen ten. In dat geval zal er voor inkomstenbelasting wel iets meer geheven moeten worden, maar dat is z.i. niet zoo erg. Voor spr. is er maar éen billijke belasting en dat Is een belasting naar het zuiver inkomen. De heer Honingh is, hoewel hij in de commissie vergadering wel wat voor het voorstel tot verlaging der opcenten gevoelde, nog niet overtuigd en spr. heeft den tijd niet kunnen vinden om de zaak in finesses na te gaan. En daarom zal spr. vandaag tegen het voorstel stemmen, want hoe klein het ook moge wezen, het bedrag zal z.i. toch uit de mindere inkomens ge vonden moeten worden. De heer Brugman zegt dat deze kwestie reeds meer malen is behandeld en spr. deelt de motieven van den heer Kamp en den Voorzitter. Maar spr. vindt ook, dat het een verkeerde indruk maakt, dat de gemeente op centen heft tot het uiterste wat de wet toelaat. Het is een beetje inhalig, het schrikt de menschen die eenig kapitaal hebben, af om hier te blijven, de feiten zijn er. En nu zou de verlaging wel slechts een jaar eerder ingaan, is gezegd, maar spr. vindt een jaar een heele tijd, ons heele leven is niet lang. Maar nu de heer H.onii}gh zich terugtrekt, nu heeft het voorstel geen kans van slagen en zal spr. er zich bij neerleggen als het voorstel wordt Ingetrokken. Het voorstel van de commissie wordt nu Ingetrok ken en de Voorzitter constateert dus, dat besloten wordt den post te handhaven zooals hij op de begroo ting voorkomt. Daarna wordt de begrooting vastgesteld al9 volgt: de gewone dienst in ontvang en uitgaaf op f 95297.48%, de kapitaalsdienst in ontvang op f 32000, in uitgaaf op f 26000» saldo f 6000. Beschikking op verzoeken om salarlsver- hooging en subsidie. In verband met de vastgestelde begrooting wordt be sloten op overeenkomstige verzoeken: de jaarwedde van J. van Zoonen, ambtenaar ter se cretarie te brengen op f 1000; de jaarwedde van P. Blaauboer, doodgraver te brengen op f 300; aan de Schager Handeldrijvende en Industrieele Middenstands- vereeniging te Schagen een subsidie te verleenen van f 10; aan de gemengde zangvereeniging „Westfrisia" f 50, aan de vereeniging tot bevordering van het vak onderwijs in Westfriesland f 15, aan de gymnastiek- vereeniging „Sparta" f 50, aan de afdeeling Winkel van het genootschap voor kinderherstellings- en vacantie- kalonies f 75, de afdeeling Winkel der Ned. Ver. tot af schaffing van alcoholhoudende dranken f 10, de Noord- hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" voor de ontsmettingsinrichtingen f 25, de commissie voor de malariabestrijding f 17.14, Wlnkel's Harmonie f 100. Goedgekeurd de begrooting der gezondheidscommissie te Hoorn. Afwijzend beschikt op het verzoek om subsidie van de R.K. vereeniging „Moederschapszorg" te Heerlen. Vaste aanstelling wegwerker. B. en W. stellen voor den tydelyken wegwerker N. Leijen met ingang van 1 Januari 1930 in vasten dienst te benoemen. Met algemeene stemmen wordt de heer Leijen be noemd, wat den Voorzitter buitengewoon veel genoegen doet. Het is de bedoeling om den tijd, dat hij tijdelijk werkzaam is geweest, voor pensioen in te koopen. Algemeen goedgevonden. Goedkeuring begrooting algemeen burger- Lyk Armbestuur voor 1930. B. en W. stellen voor, de begrooting van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur voor 1930, goed te keuren in ontvang en uitgaaf op f 10303 45%, en een gemeentelijke subsidie te verleenen van f 7500. Zonder bespreking goedgekeurd. Goedkeuring begrooting gasfabriek voor 1930. B. en W. stellen voor, de begrooting der gemeen schappelijke gasfabriek voor 1930 goed te keuren In ont vang en uitgaaf op: a, de gewone dienst f 61554.04, b. de kapitaalsdienst f 23477. Ook deze begrooting wordt zonder discussie goed gekeurd. Verzoeken om ontheffing van schoolgeld. Door J. Schreuders te Lutjewinkel wordt onthefifng van schoolgeld gevraagd voor zijn dochtertje, dat thans de school te Callantsoog bezoekt B. en W. stellen voor, ontheffing te verleenen vanaf 1 Augustus 1929. Door W. Keetman te Winkel wordt ontheffing ge vraagd van schoolgeld voor zijn zoon C. Keetman, die 9 Juli 1929 de U.L.O.-school heeft verlaten. B. en W. stellen voor 9/12 gedeelte ontheffing te verleenen. Overeenkomstig beide adviezen wordt door den raad besloten. Ook op het verzoek van den heer Broersma wiens zoon thans de R.H.B.S. te Alkmaar bezoekt om hem voor 9 maanden ontheffing van schoolgeld te verleenen, werdt gunstig beschikt B-enoeming van twee regenten uit de sub- sidieerende gemeenten in het college van regenten van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. Door de Commissie uit de bijdragende gemeenten wordt voorgesteld tot regenten uit de subsidieerende gemeenten in het College van regenten van het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar, te benoemen de heeren: S. C. L. T. baron van Fridagh, Burgemeester van Schoorl en C. Haringhuizen, Burgemeester van Wie- ringerwaard. Bovengenoemde commissie voegt hij haar circulaire van 7 October j.1. bovendien een ontwerp- raadsbesluit, ter nadere vaststelling van de voorwaar den van bijdrage in het exploitatietekort. B. en W, stellen voor de eenmaal toegezegde bijdrage ongewijzigd te handhaven. De Voorzitter deelt nog mede, dat naderhand van den burgemeester van Alkmaar een schrijven is ingekomen dat in één der besluiten die werden ontvangen, wijziging is gebracht in de toegezegde bijdrage, en dat de formu leering van het nieuwe te nemen besluit gevolgen heeft, die naar hij vermoedt, zelfs niet de bedoeling van de voorstellers is geweest en waarom hij verzoekt voorhands geen besluit te nemen. De Voorzitter deelt echter mede dat B. en W. hun voorstel goed hebben overwogen en voorstellen de eens toegezegde bijdrage ongewijzigd to handhaven. Algemeen goedgevonden. Wat nu het voorstel betreft, t.a.v. de benoeming van een tweetal regenten. Voorzitter oordeelt dat Alkmaar te veel aan banden wordt gelegd en spr. zou het geluk kiger hebben gevonden als ook een lid was genoemd dat aan den anderen kant van Alkmaar woont. De heer Spaans deelt mede, dat door den heer Ha ringhuizen in de vergadering waarin besloten werd de heeren Von Fridagh en Haringhuizen voor te dragen in overweging was gegeven personen aan te wijzen uit de omgeving van Alkmaar, in het bezit van een auto. Spr. merkt op dat er daarna stemming is gehouden, zonder eenig mandaat te hebben, en de stemming had tot uit slag, dat de beide genoemde personen werden aange wezen. Een onbenullige voordracht. Onorganisa torisch. Prut De heer Kriek spijt het dat hij het wat wreed moet zeggen, maar hij vindt deze voordracht een beetje on benullig. Waar het gaat om een verantwoordelijken post is het toch wel wat veel gevergd, dat voor de benoe ming van 2 regenten een voordracht van 2 personen wordt aangeboden. Het was beter geweest, dat ook iemand uit de zuidelijke buurt was voorgedragen en in ieder geval moesten er dubbeltallen of meerdere perso nen zijn voorgedragen. Spr. meent dat het niet opgaat dat een groepje personen, die bij elkaar komen, maar een paar personen opgeven, het is zoo'n onder-onsje. Het is onorganisatorisch, waar spr. ten sterkste tegen op komt, en spr. acht het gewenscht dat voortaan een beetje meer overleg wordt gepleegd. Het lijkt nu op niets, het is prut, en niet meer ook. En spr. vraagt of het niet mogelijk zou zijn meer personen op de voor dracht geplaatst te krijgen. De Voorzitter zegt, dat het niet onmogelijk is dit aan de commissie te vragen. De heer Honingh vraagt voor hoeveel tijd de voorge dragenen worden benoemd. De heer Spaans wijst er op dat de adresseerende com missie feitelijk was een commissie voor een dag en aan gewezen was om met den burgemeester van Alkmaar een bespreking te houden. mff geen stukgaan en pijn meer en ook geen naschrijnen der huid. als men vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig In dooien van J0-60 cr. 90 et. Tube 80 cl Bl) Apoth. en Drogisten. Moeten de te benoemen regenten onder voogdy staan? De Voorzitter vindt het eigenaardig, dat de commissie, die het adres rondzendt (het is onderteekend door de heeren Mr. D. Breebaart, Callantsoog en Kikkert, Koe dijk, respectievelijk als voorzitter en secretaris) meent permanent dus blijvend te moeten blijven, om een schakel te vormen tusschen de 2 te benoemen regenten en de subsidieerende gemeenten. Spr. zegt dat het is alsof er een soort voogdij over de 2 regenten moet we zen en spr. begrijpt niet waar de schakel voor noodig is. Spr. zegt toe er over te zullen schrijven. De raad wijst dus nog niet de te benoemen regenten aan, maar besluit alleen tot handhaving van de eenmaal toegezegde bijdrage. De rondvraag. Do classificatie der ge meenten. Bij de rondvraag zegt de heer Brugman in de Scha ger Courant te hebben gelezen het ingezonden stuk van den heer Brouwer over de onbillijkheid der classificatie der gemeenten. Ook spr. heeft reeds eerder die onbillijk heid ingezien en is het dan ook volkomen met het be toog van den heer Brouwer eens. Het wordt altijd voor gesteld alsof het leven op het platteland zooveel goed- kooper is dan in de steden en in doorsnee is dat toch niet zoo. Groenten bijv. zijn in Amsterdam goedkooper dan op het platteland. Spr. acht het wel gewenscht dat hier actie gevoerd wordt en vraagt wat de Voorzitter ervan denkt, hoe is er aandrang uit te oefenen. De te genwoordige toestand is tot grooto schade voor het on derwijs. De heer Dekker heeft met groote belangstelling de woorden van den heer Brugman aangehoord. Het is een kwestie waar spr. in zijn functie van besteller iederen dag voor strijdt. Het betreft hier een kwestie die alle groepen van anibtenaren aangaat, en spr. wijst erop dat groote plaatsen door zeer vele geriefelijkheden de men schen naar zich toe trekken. Er wordt maar gezegd: het platteland is in de derde klasse, jullie krijgen een aftrek van 8 pet en daar moet je maar blij mee wezen. Spr. gaat er volkomen mee accoord dat er pogingen worden gedaan om verandering te krijgen. Een algemeene actie zal beter wezen, dan dat het gebeurt door de organisa ties van ambtenaren. De Voorzitter zegt dat inderdaad de stad de beste onderwijskrachten van het platteland wegzuigt, de on derwijzer leent zich daartoe en waar ze gelijk in heb ben. De stad biedt verschillende genietingen, de studie gelegenheid is grooter enz. Na den korten tijd dien spr. hier is, is er nog maar een onderwijskracht over van hen, die hier waren, toen spr. kwam. Dat is nogal tee kenend. Spr. zou niet direct een antwoord kunnen ge ven op de vraag hoe de zaak het best kan worden aangepakt, piaar als de raad opnieuw, binnen niet al te langen tijd bij elkaar komt, zal spr. meedeelen hoe z.i. een stoot aan de beweging kan worden gegeven. Het moet een actie worden over het geheele land. De heer Spaans noemt de vereeniging van Nederland sche gemeent*!^ De heer Honingh zegt dat daar ook de sleden Inzitten. De voorzitter zou zich daarover liever nog niet willen uitlaten, wellicht zal spr. het eens met den heer Brouwer bespreken. De heer Kriek wijst re op. dat men zich niet moet voorstellen, dat door een billijker classificatie de trek naar de stad geheel zal ophouden. De stad biedt nu eenmaal meer comfort. De Voorzitter denkt dat de oorzaak dan toch tot de helft wordt beknot. Do heer Brugman vindt die classificatie zoo onbillijk waarom voor hetzelfde werk dat wordt gepresteerd, niet hetzelfde loon? De heer Honingh betuigt zijn dank voor het onderzoek naar de boomen. Het doet spr. genoegen dat het geen iepziekte is. De Voorzitter zegt dat slechts één kevertje gevonden is. Hierna volgt sluiting. DRALSlflA-vArsVALKEhBURQ'5- e A --iLEVERTR/ Strafzitting van Vrijdag 29 Ootober. VOORTZETTING VAN DE ODEURZAAK. In de aangehouden zaak tegen den veehouder Corn. de W. te Heiloo, die was gelangeerd wegens het niet verwijderen van een onwclriekenden en de ge zondheid bedreigenden mesthoop op zijn erf, werd. gehoord de smid Th. Velzeboer, een buurman van verdachte. De gemeenteveldwachter Gecrtsma was niet verschenen wegens ziekte. De heer Velzeboer ver klaarde, dat bij N.O. wind de stank ondraaglijk is, en deze onwelriekende geur verergerd wordt door een vliegenplaag. Getuige heeft zelf niet geklaagd, doch dc zaak is aan 't rollen gebracht door de Gezondheids commissie. Verdachte repliceert, dat hij óók wel eens onaange naam wordt aangedaan door den rook uit den schoor steen van smid Velzeboer. De inest heeft hij verkocht aan zekeren Koomen. Deze zou* ze weghalen, doch toen hij kwam was de weg afgesloten, 'n andermaal regende het. Hij heeft geen andere plaats om de mest neer te gooien. Nee, zeide de Kantonrechter smaaks, in je bed kun je ze niet leggen. Dc Ambtenaar van meening zijnde dat bedoelde mesthoop in ieder geval verwijderd moet worden, vor derde f5 boete of 5 dagen, bij welke conclusie de Kan tonrechter, ook wat de strafmaat betrof, zich blijkens zijn uitspraak aansloot. De veroordeelde gaf het voornemen te kennen in hooger beroep te willen gaan. DE VELDWACHTER TAPTE UIT EEN GEHEEL ANDER VAATJE. De vorige week stond terecht de heer T. L. W., assuradeur uit Ovcrveen, ter zake overtreding der maximum-snelheid te Koedijk op 25 Augustus. Ver dachte die beweerde, dat de opname van den gem^ veldwachter onjuist en niet betrouwbaar was. t n daarover een opgewonden en sarcastisch ingezonden stuk had gelanceerd in „De Auto", ontwikkelde zoo danige bezwaren, dat de Kantonrechter aanhouding der zaak gelastte, ten einde den verbalisant als ge tuige te hooren. De heer Slooten was thans present, doch de verdachte schitterde, zooals de gebruikelijke omschrijving luidt, door afwezigheid. Gemeente-veldwachter Slooten persisteerde beslist bij het opgemaakt procesverbaal en door hem met de chronometer gedane opname der ontwikkelde snel heid. Hij bezit in die kunst een zoodanige routine, dat hij zich niet kan vergissen. Maar hij beklaagde zich krachtig over het optreden van den hcc'r W., ccn optreden, dat getuige zeer onhebbelijk noemde. De veldwachter beweerde voorts, dat hij dien dag wel 200 bekeuringen had kunnen maken, liet waJ juist motorraces te Alkmaar en het verkeer enorm druk. Getuige heeft echter geen enkele bekeuring ge maakt en zich bepaald tot het geven van een ge moedelijke waarschuwing. De verdachte W. gedroeg zich echter zoodanig, dat getuige hier een uitzondering meende te moeten maken. Het verbaasde den verbali sant, dat geen enkele van de vele automobilisten, die evenzeer in overtreding waren en er afkwamen met een waarschuwing om voorzichtig te zijn, niet. zijn op gekomen tegen het ingezonden stuk van verdachte in „De Auto", dat getuige onbekend is, maar waarin hot optreden van den veldwachter onjuist en belache lijk werd voorgesteld. De Ambtenaar was de meening toegedaan, dat in de op te leggen straf naar voren moet komen de af keuring over de houding van verdachte, en vorder de hij alzoo f20 boete of 20 dagen. De Kantonrechter zich geheel vereenigende met liet requisitoir, legde de verdachte f 15 boete, subs. 15 dagen op. DE GUNST VAN DE GODEN DER GERECHTIGHEID VERSPEELD. In deze zitting werd mede voortgezet het proces tegen den mcchanicien J. II. A. T. uit Schoorl. ver dacht op 23 Augustus, n.rn. 6.10, te Bergen zich met de linkerhand te hebben vastgeklemd, om zich op de aldus omschreven en strafbare wijze op zijn rijwiel te laten voorttrekken. Op de tamelijk pertinente ontkentenis van den heer T. volgde aanhouding der zaak en werden heden de rijksveldwachters Strooker en Vermeulen als getui gen gehoord. De verklaring van deze twee rijkspolitie ambtenaren was echter zóó sterk in het nadeel van T., dat de Kantonrechter niet kon nalaten verstoord op te merken, dat de houding van verdachte een clement vonnis niet bevorderde en werd hij dan ook veroordeeld tot niet minder dan f 12 boete of 12 da gen. NOG NIET RIJP VOOR EEN LOFFELIJK GETUIG SCHRIFT VOOR MENSCHLIEVEND HULPBETOON. Op 13 Augustus j.1., omstreeks 11 uur v.m., had op den kanaaldijk onder de gemeente Koedijk een aan rijding plaats tusschen een stokoude Chevrolet-tou- ring en een hondenkar, die betrekkelijk nog gelukkig afliep, doch ontzettende gevolgen had kunnen hebben. De 37-jarige heer Cornelis Schaap, aannemer te Pur- merend, bevond zich met zijn geheele familie, vrouw, 3 kinderen van 2, 6 en S jaar, benevens een zuigeling van 3 maanden, in bedoeld, door den heer des hui zes bestuurde oude touring, toen van de andere zijde naderde een hondenkar, waarop was gezeten (in strijd met de wet vermoedelijk) de 23 jarige lompen koopman Willem K. uit Alkmaar, die niet alleen midden op den weg reed, doch in zoodanige mate zat te suffen, dat hij geen acht sloeg op de signalen en

Schager Courant | 1929 | | pagina 5