mté POORTER'S WIERINGEN. ZIJPE. HET ADRES. LANGENDIJK. SCH00RL. HOOGWOUD. HEERHUGOWAARD. Zuiderzeesteunwet. De Generale Commissie Zuiderzeesteunwet heeft geldelijke tegemoetkomingen wegens aanschaffing van werkkleeding toegekend aan J. Rotgans en P. Rotgans te Wcsterland, H. Kuut te De Haukes en J. Ivoorn te Zandburen. Een uitvoerder van een Amsterdamsche firma, die een werk uitvoert in den gemaalput bezuiden Den Oever, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat ten nadeele van deze firma staaldraad en ander ma teriaal is ontvreemd tot een waarde van ongeveer f200.—. Naar wij vernemen, is tot onderwijzer aan de christelijke school te Den Oever thans een derde leerkracht benoemd en wel de heer J. J. Ooijevaar uit Hoorn. Donderdagavond werd ook te Hippolytushocf, in hotel De Haan, de Maggi-film vertoond. Deze vertoo ning trok ook veel belangstelling, en de film werd met volle belangstelling gevolgd. De bouillon en soep lieten zich hier ook goed smaken. Ieder bezoeker werd bovendien nog een receptenboekje ter hand ge steld, op welke wijze de Maggi-producten kunnen worden aangewend. Woensdagavond kwamen in café Veerdig te Hip- polytushoef enkele jongelui bij elkaar, met het doel een dansclub op te richten. En dit zal werkelijkheid worden. Het gekozen bestuur, bestaande uit de heeren N. Raven, voorzitter, J. Brouwer, secretaris, Br. Ivep- pel, orde-commissaris en H. Veerdig, penningmeester, •kwamen Donderdagavond bijeen voor verschillende regelingen. De naam zal zijn „Ons Genoegen". Dertig leden lieten zich inschrijven en tot dansmeester werd benoemd de heer J. Brouwer, van den Oever. De eerste dansavond zal op a.s. Donderdag in café Veer dig plaats hebben. Opening der eerste christelijke school te Wieringen op 31 October 1929. Onrlor enorme belangstelling, het Recreatiegebouw was tot in alle hoeken gevuld, had de opening der chr. school, staande te Den Oever, plaats. Zooals be kend, weigerde het gemeentebestuur zijn medewer king te verleencn aan de stichting eencr christelijke school. Het schoolbestuur ging desondanks over tot de stichting van een keurig ijigcricht hulpgebouw, be staande uit twee lokalen, wat inmiddels niet voldoen de bleek, en waarop besloten werd een derde lokaal bij te bouwen, waar intusschen reeds aan begonnen is. Circa half acht, nadat nog twee autobussen be zoekers hadden aangevoerd, opende de voorzitter der school vereenlging, de evangelist Bosma, het feeste lijk samenzijn. Uit aller borst werd gezongen Ps. 68: 36 en 14, waarna gebed volgde en voorlezing van Ps. 103. Na een korte rede, waarin gezegd werd, dat op een avond als dezo een dankwoord op zijn plaats was, nu er ondanks tegenwerking toch een mogelijkheid werd geschapen om onze kinderen te zenden naar een christelijke school. Eeh school waar de bijbel, het eenige boek der opvoeding, in eere is. Zooals door een der voorvechters van het chr. onderwijs gezegd is, willen wij met het kind op den arm, de wacht betrek ken bij het kruis. De Heere heeft groote dingen ge daan, dus zijn wij verblijd, met den wcnsch dat 's Hee ren onmisbare zegen mocht rusten op de school, ein digde de spreker. Vervolgens werd welkom toegeroepen aan den Inspecteur van het L. O. in de inspectie Den Hel der. Aan ds. Heida van Vlaardingcn, die de feest rede zal uitspreken, aan de afgevaardigden van het Chr. Schoolbestuur uit Alkmaar en Anna Paulowna. Dank werd gebracht aan de aannemers gebr. Boersen en de schilders gebr. Kraak, den heer Berkhout, ver tegenwoordiger van liet P.E.N. en den heer Gcuzc- broek, loodgieter, voor do voortvarendheid waarmede gewerkt is geworden en de keurige aflevering van alles. Voorlezing werd gedaan van een schrijven van den Burgemeester, welke verhinderd was aanwezig te zijn en tevens zijn beste wonschen daarin uitsprak. Ingekomen was een schrijven van het hoofdbe stuur van Chr. Nat. Schoolonderwijs, een telegram van den AdJ.-Secr. van den Schoolraad, die hun bes te wenschen gaven voor de te openen school. Verder waren ingekomen gelijkluidende brieven van het personeel der openbare scholen en. leden van de com missie van toezicht op het lager onderwijs, welke geen gebruik wilden maken van de uitnoodiging. De Christelijke zangvereeniging onder leiding van den heer A. Kraak liet ter afwisseling zich hooren. Ap plaus das de dank der bijeenkomst. Daarna verkreeg Ds. Heida het woord. Spr. knoop te zijn boeiende rede vast aan Mattheus 21 1516. Zij die spr. aanhoorden zullen allen wel gevoeld heb ben, de groote noodzakelijkheid van het Chr. onder wijs. Ds. lleida bracht tevens de beste wenschen over aan het Algemeen Gereformeerd Zuiderzeecomité, dat zeer groote belangstelling had voor de school, maar door samenloop van omstandigheden, verhin derd was hun afgevaardigden te zenden. Dan werd het personeel, de heer Juisting, hoofd, mej. Schuijff en de heer Ooievaar, door den voorzit ter geiuslalleerd. Staande werd hun toegezongen Ps. 134 3. llierna werd nog gemeenschappelijk gezongen het Luthcrlied, waardoor de hervormingsdag door het groot gebeuren niet ongemerkt voorbij ging. Voor de pauze kreeg nog de inspecteur van het L. O. het woord, welke dank bracht aan het bestuur voor de uitnoodiging en ook zijn beste wenschen tfit- sprak. Nog was er alleen maar een lijdelijk gebouwr, dat deed denken aan den tabernakel. Af was het dus niet. Gewacht moet nog worden op den steenen tem pel. Wat thans gebeurt, was wel iets bijzonders in de geschiedenis van het onderwijs, toch was dit wel mogelijk en daarom had hij ook gaarne de noodige adviezen willen geven en om zoo noodig tot de tot standkoming medegewerkt. Mevr. Davidse en mej. v. Kalsbeek zongen nog op verdienstelijke wijze een lied. „Laat de kinderkens tot mij komen", waarna ge pauzeerd werd. Thee etc. werd aangeboden en de aanwezigen hadden gelegenheid de school te be zichtigen. Na de pauze werden er coupletten gezongen van het „Wilhelmus". Daarna verkregen de afgevaardig den van Anna Paulowna cn Alkmaar het woord, die lof hadden voor den moed en het geloof van het schoolbestuur op Wieringen en voor het verdere verloop hun beste wenschen uitspraken. De afge vaardigde van Alkmaar bood namens Alkmaar's schoolbestuur aan, het gedenkboek der Unie. De zangvereeniging zingt dan nog eenige liederen, en de heer S. Dokter uit Den Helder brengt nog een orgelsolo ten gehoore, een luid applaus volgde hier op. Cand. H. J. Winter spreekt dan nog een kort woord, waarin hij opmerkt, dat er 92 leerlingen zijn opgegeven, een aantal wat niet verwacht is gewor den, en waar we God voor moeten danken. Ook wees hij nog op de eendrachtige samenwerking en goede verstandhouding onder het bestuur. De voorzitter dankt daarna allen die medegewerkt hebben om het samenzijn zoo goed te doen slagen, en laat nog zin gen Goz. 180 1, waarna Ds. Heida nog in dankzeg ging aan God voor ging. Deze avond is wel een eve nement geweest in de geschiedenis van Evangelisatie en Geref. Kerk op Wieringen, gesticht en vol goeden moed gingen allen huiswaarts. Woensdag J.l. werd ln de zaal van den heer Wermen- hove een dansclub opgericht Om 8 uur waren 37 per sonen aanwezig, waaronder 28 heeren en 9 dames, dus nog net als altijd, te weinig dames. Maar daar er bios coop voor dames was, was dit wel een reden, dat er zoo weinig dames waren. De aangenomen dansleeraar was afwezig en in diens plaats trad op de heer Joles, die den eersten avond schitterend leidde. Na de eerste ronde werd een vergadering belegd door één van de oprichters, de heer J. Tijsen Cz. Deze legde de leden uiteen hoe een danscursus moest verloopen. Ook zei spr., dat er een bestuur moest worden gekozen, maar daar de leden elkander niet kenden, vonden ze 't beter dat de oprichters zelf maar een bestuur kozen. Dit werd dan ook na den cursus gedaan en wel als volgt: voorzitter de heer J. Tljscn Cz., Penningmeester de heer W. Wermenhove, secretaris de heer D. de Jager en als twee bestuursleden de heeren Hendrik en Harm van Oosterbeek. Daar dit een intelligent bestuur ls, twijfelen wij niet of de cursus zal goed slagen. Tot derde leerkracht aan de Chr. school te den Oever is benoemd de heer J. Ooijevaar, onderwijzer uit Hoorn. Vrijdagavond hield de Eerste Nederlandsche Maatschappij voor Ziekcnhuisverpleging te Gouda in het lokaal van den heer Jb. Bruul te Hippolytus- hoef eene openbare vergadering. Als spreker voor dezen avond was overgekomen de heer G. A. de Jong uit Medemblik. Het spijt spr. zeer dat zoo wei nigen zijn opgekomen en vooral dat er niet een lid van de commissie van Arbitrage aanwezig is. Voor ben juist zou de tijd niet onbenut zijn besteed. Spr. begint uiteen te zetten naar aanleiding van opge maakte statistieken hoeveel procent van de bevol king gebruik maakt van de ziekenhuizen en dit is niet weinig. En we leven hier in een goed land. Noord-Holland heeft op elke 1000 inwoners 5 bedden in ziekenhuizen beschikbaar. Er is in Nederland niet één provincie met zoo'n hoog percentage. En uit op gaven door spr. gedaan, blijkt, dat in plaatsen met oudere doktoren minder patiënten naar een zieken huis gaan, als op plaatsen waar de jongere doktoren zijn gevestigd. En dit vindt zijn oorzaak, dat de jon geren, pas van de studie gekomen, heschikken over meerdere en nieuwe inzichten. De ziekenhuisverple- ging neemt bij vroeger vergeleken dan ook toe. En onze Mij., welke met 1 Jan. 1925 voor het eerst in Noord-Holland begon te werken, heeft thans 31000 personen verzekerd. Op Wieringen zijn juist 1000 personen als contribuant ingeschreven. In totaal zijn bijna honderdduizend personen in Nederland bij de Mij. ingeschreven. Van de 117 gemeenten in N.-IL zijn in 100 gemeenten, agentschappen. Spr. wijst nog maals op de commissie van arbitrage, in elke plaats gevestigd. Deze commissie is alleen om eventueele geschillen te behandelen en de Maatschappij en de verzekerden moeten zich bij de uitspraak van deze commissie neerleggen. Verder wordt er op gewezen, dat de Maatschappij werkt op maatschappelijk na tionaal gebied. Als op plaatsen waar veel opnamen voorkomen, verliezen worden geleden, dan moeten de plaatsen waar minder gevallen van opnamen voor- kome deze tekorten dekken. Wanneer Wieringen b.v. de eigen kosten zou moeten dragen, zou er een groot tekort bestaan. Hier ter plaatse zijn ruim 1000- personen ingeschreven cn zoolang de Mij. hier ter plaatse werkt, worden altijd patiënten voor onze re kening in de ziekenhuizen verpleegd. Verder wordt er op gewezen, zich zoo veel mogelijk naar het in komen te verzekeren. Wanneer iemand b.v. zich een tweede klas opname kan veroorloven, is het ook ge- wcnscht zich tweede klas te verzekeren. Door een pas ingesteld nieuw tarief is dit nu mogelijk. Er zijn echter altijd menschen welke zich derde klas verze keren en gaarne een tweede klas uitkeering zouden willen ontvangen. Begrijpelijk gaat dit natuurlijk niet. Wanneer spr. aan het einde is gekomen van zijn zeer duidelijke uiteenzettingen, wordt de gelegen heid gegeven vragen te stellen. Hieruit volgen enkele huishoudelijke besprekingen waaraan het aan voorbeelden niet ontbrak. Ten slotte wordt de vergadering gesloten met nog een voorbeeld van een voor- en tegenstander der verzekering. De man wilde van verzekering niets weten, en, de vrouw wel. De vrouw verzekerde toch het geheele gezin buiten weten van haar man. De man kwam al spoe dig in een ziekenhuis en de man werd natuurlijk op timist, maar hij moest het eerst aan den lijve voelen. Zoolang wachten met verzekeren dat opname in een ziekenhuis noodzakelijk is, is dus uit den booze. Unze Maatschappij, zegt spr., heeft tot devies: „Al len voor één en één voor allen". Hierna werd de vergadering gesloten, met dank voor de opkomst Achter het perceel van den heer C. Wiegman aan de Hofstraat te den Oever is voor het P.E.N. een transformatiegebouw opgetrokken, welk werk is uit gevoerd door den aannemer P. Bakker Ez. aldaar. STOLPE. ZIJFE. De heer Th. Sluijs te Stolpe, heeft zijn boerenhuis met aanhoorigheid verkocht aan den heer C. Kant te Koe gras. SCHAGERBRUG. Donderdagavond vergaderde de Vereenlging tot be strijding der tuberculose en anderezlekten onder het rundvee, „Klein Begin" te Schagerbrug, bij den heer J. Broer. In zijn openingswoord deeled de voorziter, de heer W. Jlmink Hz. mede, dat deze veragdering wel wat laat gehouden wordt, daar deze in Hel behoort belegd te worden. De oorzaak van dit uitsel ls, dat dc organisatie niet op tijd klaar kan komen met haar werkzaamhe den, doordat alles nog niet voldoende geregeld was. Nu is eenige weken geleden de subsidie van Rijk en Pro vincie uitbetaald en kan het eerste boekjaar afgesloten worden. De oorzaak van dit uitstel is, dat de organisatie dereo rganisatles, kan onze vereenlging tevreden zijn. We steken bij veel anderen heel gunstig af en hadden geen enkel geval van open tuberculose. Uit de Ingekomen stukken vermelden we, dat de heer C. Smit te Burgerbrug als bestuurslid en lid bedankte en er dus een vacature la. Uit het uitbetallngsschrijven blijkt dat Rijk en provincie gezamenlijk een bedrag van f 1.10 per onderzocht dier uitbetalen. De rekening wordt door de heeren Appelman en List nagezien, waarna goedkeuring volgt. Uit de rekening blijkt, dat deze sluit met een bedrag van f 1093.en een saldo van f 383.62. Het Jaarverslag deelt mede dat de vereenlging 20 leden telt en dat 610 runderen zijn onderzocht Van dit aantal waren 486 stuks negatief, 112 stuks positief en 12 stuks twijfelachtig reageerend. Ter voorziening in de vacature van bestuurslid wordt de heer H. Dignum benoemd. De beide dierenartsen, de heeren P. de Boer en U. Wester, werden voor het aanstaande seizoen weer her benoemd. Op de desbetreffende vragen wordt medegedeeld, dat dieren, die reeds positief reageerden, niet meer gere geld behoeven onderzocht te worden. Het klinisch on derzoek blijft echter noodig. Met het nieuwe onderzoek zal zoo spoedig mogelijk na den aanvang van den stal tijd, begonnen worden. Het vee van nieuwe leden kan, bij spoedige aangifte, nog dit seizoen aan het onderzoek deelnemen, daar 31 December de resultaten van de tuberculinatie bekend moeten zijn. In zijn slultingswoord wekt de voorzitter de leden op behulpzaam te zijn bij het werven van nieuwe leden. Spreker verwacht dat de bezwaren, welke velen tegen hield als lid toe te treden, vervallen zijn. Het merken der dieren toch blijkt aan den handel weinig belemme ring te geven. Hopende dat de vereenlging moge groeien en bloeien, tot heil van den boerenstand in het alge meen en van de veehouderij in het bijzonder, sluit de voorzitter de vergadering. Voor de gelegenheid om zich als lid bij deze vereenl ging aan te sluiten, verwijzen wij naar een dit num mer voorkomende advertentie. TAPIJT- EN MEUBELHANDEL LAAGZIJDE B 56 SCHAGEN TELEF. 87. ST. MAARTKNSBBUG. Door de vereeniging Nut en Genoegen alhier werd een algemeene vergadering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Bruin. Nadat voorzitter de vergadering met een woord van welkom had geopend volgde voorlezing van de notulen der vorige bijeenkomst door de eeertaresse, mejuf frouw Kuilman. Deze werden onveranderd goedgekeurd Volgde rekening en verantwoording over het afge- loopen jaar, door den penningmeester den heer J. Sleu tel. Hieruit bleek dat de rekening sloot met een batig saldo. Door een tweetal heeren werd de rekening nagezien en ln orde bevonden, zoodat die onder dankzegging aan den penningm. werd goedgekeurd. De heeren J. Sleutel, penningm. en W. Blaauw, voorz., werden vervolgens bij acclamatie tot bestuurslid herko zen. Belde heeren namen hun benoeming aan. Door den bibliothecaris den heer P. Keesman werd medegedeeld dat in het afgeloopen boekjaar door 35 le den 407 boeken waren gelezen. Het aantal boeken is thans gestegen tot 432. Verder werden de werkzaamheden van de volgende bijeenkomst, die werd vastgesteld op Zaterdag 14 De cember, besproken. Door een der aanwezigen werd voorgesteld ditmaal een flink tooifeelstuk ln drie bedrijven ten beste te ge ven. Dit voorstel vond algemeeene goedkeuring. Voor deze opvoering werd door eenige dames en heeren reeds medewerking toegezegd. Voorzitter deelde mede dat de heer P. Grln, directeur van het dameskoor, te St. Maartensbrug bereid was met zijn koor eenige nummertjes tte zingen. Dit bericht werd door de aanwezigen met genoegen vernomen. Uit een en ander bleek wel, dat alles in het werk gesteld wordt den nutsavond zoo genoegelijk mo gelijk te maken. Daar de rondvraag geen bijzonderheden opleverde, sloot voorzitter met dank voor de medewerking, de ver gadering. NOORDSCHARWOUDE. Voor den cursus „Eerste Hulp bij Ongelukken", welke vanwege Het Witte Kruis wordt gehouden, heb ben zich 16 leerlingen aangemeld. Leider is de heer Stoutjesdijk van Alkmaar. LANGENDIJK. Nu den laatsten tijd zooveel scheepsvraohten kool uit Anna Paulowna naar Langendijk worden ver voerd, blijkt goed vaarwater van groote beteekenis. Langendijker schippers hoorden we intusschen kla gen over het Oude Veer, waar het nog al eens voor komt, dat een boot aan den grond vaart. Ongetwij feld zouden het de schippers op prijs stellen, als POëZIE EN PROZA. (Wahre Jakob.") Lieveling, zou je met me mee willen gaan tot het eind der wereld? Ja. Henry, maar ik moet voor het ont» hijt thuie zijn. door zichtbare aanwijzingen, boeien bijvoorbeeld, het op diepte zijnde vaarwater werd aangewezen. Indertijd vermeldden we, dat ook hier bloem- bollenkweekcrs bloembollen op voor hadden ver kocht, op de z.g.n. voorveilingen. Door de strenge vorst van den vorigen winter, is er echter veel ver nietigd, zoodat de betrokken kweekers niet voldoen de teelden, om het verkochte kwantum te leveren. De koopers stonden echter op levering, al wierpen de verkoopers overmacht tegen, om hun verplichting te ontgaan. Deze zaken zijn thans voor het scheids gerecht in het bollcnvak gebracht, waarbij de koo pers in het gelijk zijn gesteld en de verkoopers bij wanprestatie de schade moeten vergoeden. Op het oogenblik hebben alle Raden der 5 ge meenten, betrokken bij de Gemeenschappelijke Licht- bedrijven aan Langendijk en St. Pancras, goedge keurd, dat de prijs voor electrisch licht van 26 cent op 23 cent cn van krachtstroom van 12 cent op 10 cent is gebracht; eveneens dat voor industriegas slechts 7 cent zal worden betaald inplaats van 9 cent per M3. Dat er weer veel winterkool is, kan wel blijken uit het feit. dat sommigen, die kool in de polders hebben j ontracteerd, hiervoor geen bewaarplaats meer kunnen vinden. Gele kool schijnt er niet zooveel te zijn, echter aanmerkelijk meer roode en Deensche witte. In deze streek, omvattende 4 gemeenten, wordt slechts in Oudkarspel vervolgonderwijs gegeven. In andere gemeenten schijnt daartoe geen animo te be staan. Zelfs voor den R.K. cursus voor schoolvrije jeugd, die het vorige jaar in de plaats was gekomen van het R.K. vervolgonderwijs, ontbrak de noodige be langstelling, zoodat dit onderwijs nu niet wordt gege ven. Daardoor zijn Noordscharvvoude en Zuidschar- woude er vrij van dezen cursus te subsidieeren. Dat er niet voldoende deelnemers voor het vervolg onderwijs zijn, moet voor een belangrijk deel worden toegeschreven aan het invoeren van het zevende leer jaar cn voor een ander deel aan het bestaan der U.L.O. school. Verschillende ouders, die hun kinderen nog wat voortgezet onderwijs willen laten genieten, sturen ze nog een jaartje naar de U.L.O. Op die wijze is het aantal leerlingen dc laatste 2 jaar vrij groot gewor den, al is het waar. dat het U.L.O. daardoor voor die leerlingen zijn doel mist. Het lijkt ons toe, dat meer vruchten van het on derwijs konden worden geplukt, als de gemeentebe sturen een regeling troffen, waarbij een gemeenschap pelijk zevende, desgewensöht ook nog een achtste, leerjaar werd ingericht. BROEK OP LANGENDIJK. Onder leiding van den heer Paul Kok, zullen hier 2 koorklassen worden gevormd van jongens en meis jes van verschillenden leeftijd. ZUIDSCHARWOUDE. Eerlang zal de plaatselijke vereeniging Nut en Ge noegen haar 60-jarig bestaan herdenken. Deze ver eeniging, die een leesbibliotheek beheert, houdt in de wintermaanden om dc 14 dagen 's avonds een bijeen komst, waarop een der leden een lezing houdt, naar aanleiding waarvan besprekingeh worden gehouden. Voor menschen, die geen tijd hebben, om de verschil lende onderwerpen van den dag te volgen, of geen boeken en kranten volgen, waarin men de voor naamste dirken lezen kan, of voor wie het, tot beter begrip van een en ander, van belang is, over bepaalde onderwerpen van gedachten te hooren wisselen, zijn deze bijeenkomsten ongetwijfeld van groot nut Nu deze samenkomsten weldra 60 jaar zullen zijn gehou den, is er alzoo alle aanleiding, dit gebeuren te her denken, wat dan ook, zijn we goed ingelicht, zal ge schieden. Het spreekt van zelf, dat door lectuur op allerlei gebied, het beter onderwijs en de radio, deze bijeen komsten niet meer die belangstelling wekken, waarin ze wel hebben gedeeld. w ZUIDSCHARWOUDE. In deze gemeente zijn weer 7 nieuwe koolschuren bijgebouwd. LANGENDIJK. We vernemen, dat naar alle waarschijnlijkheid de bekende Langendijker schaatsenrijders, de heeren W. en J. Kos, in Davos, onder leiding van Oscar Mathiessen trainen. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand October 1929. Geboren: Maartje, dochter van K. Fluister en van A. Grin; Klaas, zoon van J. Blom en van W. Stins; Teetje, dochter van G. Wagenaar en van N. Duif; Frans, zoon van K. Slot en van G. den Engelse; Dieuwertje, doch ter van A. de Bree en van S. Kok. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: P. Feenstra, oud 21 Jaar, van beroep land arbeider, wonende te Andijk en G. de Boer, oud 26 jaar. Overleden: Trijntje Mulder, oud 46 jaar, echtgenoote van A. Molenaar; Jacob Bakker, oud 67 jaar, weduwnaar van Helena Verhage. GEMEENTE SCHOORL. Ingeschreven gedurende de maand October 1929. Geboren: Cornelis Petrus, zoon van Franciscus Kaan dorp en van Hendrika Ory; Joannes, zoon van Pleter Stoop en van Maartje Vriend; Maria Johanna, dochter van Jacobus Hopman en van Elisabeth Ory. Ondertrouwd en getrouwd: Johannes Wijnker, weduw naar van Maria Catharina Bruin en Anna Mooij. Overleden: Dirk Klaas Graaff, echtgenoote van He lena van der Meulen, 54 jaar. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven van 1 tot en met 31 Oct 1929. Geboren. Agatha Theresia. dochter van Johannes Lan- gedijk en van Dieuwertje Schouten. Overleden: Trijntje Pijper, oud 66 jaren, vrouw van Slmon Glas. Ondertrouwd en getrouwd: Petrus Beemsterboer, oud 24 jaren, te Obdam, en Margaretha Hoogland, oud 22 jaren, te Hoogwoud. Vertrokken en ingekomen personen van 1 tot en met 31 October 1929. Johannes Jacobus Groot R.K., van Kerkelaan C 47 naar Oude Niedorp; Jan May. N.H., van Gouwe H 72, naar Hilversum, Hooge Laarderweg 180; Margaretha Hoogland, R.K., van Gouwe H 62 naar Obdam; Pieter Kerkhoven en gezin, N.H.. van Noordend D 63 naar Blokker; Jacob Kaver, R.K., van Boekeiweg A 20 naar Rotterdam; Veronica Martha Punt, R.K., van Limmen naar Weere K 23c; Pieter Rood, R.K., van Abbekerk naar Boekelwegbuurt I 9. Ons Derde Eeuwfeest heeft aanleiding gegeven tot het oprichten eener, naar we vernemen, zeer nuttige ver eeniging. De tijdens de feesten gehouden Hulsvlijtten- toonstelling heeft n.1. zoozeer de aandacht der vele be- zoekers(sters) getrokken, dat in een bijeenkomst op den laatsten feestavond een kleine commissie werd aange wezen, welke zich zou bezighouden met de voorbereiding tot het stichen eener Huisvlijt-vreenlging. Deze com missie heeft, reeds zooveel medewerking verkregen, dat de Huisvlijtvereenlging als gesticht mag worden be schouwd. Teneinde toetreding gemakkelijker te maken kan reeds worden volstaan met een contributiebetaling van 25 ets, hetgeen als minimum is gesteld. Reeds werd een

Schager Courant | 1929 | | pagina 18