WINKEL. Gemengd Nieuws. Noodlottige gevolgen der vermageringskuren. Verkeersongelukken in het buitenland. Een drama op zee. Doodeliik ongeluk op een renbaan. 60 Russische gevangenen ontsnapt Vrijgesproken van doodslag op zijn moeder. De nieuwe Fransche regeering. Plaatselijk Nieuws. Nagekomen Berichten. ALKMAAR. Centrale Bond van NederL Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel. BARSINGERHORN. OUDE NIEDORP. Binnenlandsch Nieuws. De moord le Ulvenhout Het vischrecht op de Wieringermeer. Vrachtauto deer een trein gegrepen. Auto mst voetballers verongelukt De Culemborgsche moordzaak. Door de tram vermorzeld. ZIJ LIJKEN WANDELENDE GERAAMTEN. De geneeskundige medewerker van de Sundey Express slaat alarm over de noodlottige gevolgen van de felle vermageringskuren waaraan zoovele vrouwen en meis jes zich onderworpen hebben, om een „Jongenslljn" te krijgen of in stand te houden. Hij verzekert dat men zich in geneeskundige kringen ernstig over deze manie ongerust maakt. De neurologen krijgen te doen met vrouwen die haar zenuwen met langdurige uithongering verwoest hebben In vele gevallen is de schade niet meer te herstellen en tal van bekende vrouwen in de uitgaande kringen te Londen worden gewaar dat zij behalve haar gezondheid ook haar knappe uiterlijk kwijt zijn. Haar holle oogen en uitgeteerde lichamen zijn niet meer met schoonheids middelen te camoufleeren. Zij lijken wandelende ge raamten. In haar hartstochtelijk verlangen naar magerheid hebben ook jonge vrouwen van de aristocratie tijdens het vasten azijn bij liters gedronken en op vruchten sappen het leven trachten te houden. Eén meisje heeft maanden lang op rauwe appelen geleefd. Zulke vrouwen grijpen naar cocktails, de vergiftigste vorm van alcoholhoudende dranken, als opwekkings middel cn eindigen met morphlne en cocaïne. Het is hoog tijd. meent do geneeskundige medewerker om een kruistocht tegen vermageringskuren, cocktails en verdoovende middelen onder de vrouwen te beginnen. Hevige auto-botsing te Brussel. Zaterdagavond heeft te Brussel een hevige hotsing plaats gehad tusschen twee automobielen. Een der vehikels, een Limousine-wagen, sloeg over den kop; de vier inzittenden werden door het dak van den wa gen op straat geslingerd en moesten, ernstig gewond, naar hc ziekenhuis worden gebracht. Twee hunner verkeeren in levensgevaar. De chauffeur van den anderen auto werd eveneens zwaar gewond. Drie menschen door een trein gegrepen en gedood. Zondagmiddag zijn nabij Schleifing in Stiermarken drie menschen, die op den spoorweg liepen, door een trein gegrepen en gedood. Door een zwaar onweder hadden zij de waarschuwingsseinen van den trein niet gehoord. Twee kinderen door een trein vermorzeld. Te Winterslag bij Genk, in de Belgische provincie Limburg, zijn naar de correspondent der N.n.Ct. te Brussel meldt, twee zoontjes uit hetzelfde gezin, 13 en 9 jaar oud, bij een onbewaakten overweg door een trein verrast en gedood geworden. Een der kinderen ■was letterlijk onthoofd; hpt andere jongetje was ge heel vermorzeld. Nog vier menschen door den trein gegre pen eu op siag gedood. Zaterdagavond vond op het station Esblv. even eens in België, in do nabijheid van Meaux een ernstig ongeluk plaats, dat vier personen het leven kostte. Een aantal reizigers uit den trein uit Parijs was aan het stationnetje uitgestapt, om over te stappen in een aansluitenden trein. Op hetzelfde oogenblik suisde de sneltrein uit Parijs voorbij en een vrouw en drie kinderen werden door den trein gegrepen en op slag gedood. Twee andere personen werden zwaar gewond. WRAK MET LIJKEN GEVONDEN. Wolff meldt uit Kopenhagen: BIJ het Deensche eiland Langeland heeft men de spo ren ontdekt van een vreeselijk drama, dat zich onge veer drie weken geleden in volle zee moet hebben af gespeeld. Deensche visschers vonden een gezonken Letlandsch schip, waarvan nog slechts de masten boven water uit staken. In het ruim onder het dok vond men de lijken van den kapitein en den stuurman, die zware kwetsuren aan het hoofd vertoonden. Volgens een inmiddels Ingesteld onderzoek moeten zich aan boord ook nog een vrouw eenige kinderen en matrozen hebben bevonden. Men neemt aan, dat deze personen het schip met een reddingsboot hebben verlaten en daarna zijn verdronken Op het schip moet fen ontploffing hebben plaats ge had of is er een gevecht geleverd, waarvan de kapitein en do stuurman het slachtoffer zijn geworden. JOCKEY OM HET LEVEN GEKOMEN. Op de renbaan te Straussburg heeft Zondag een erns tig ongeval plaats gehad, waardoor de twintigjarige jockey Jacob Trumpfholler om het leven is gekomen In de November-hindernissen waarmede de wedstrij den begonnen reed Trumpfheller het paard Orator. Bij de voor de tribune opgestelde hindernis, de Tribune- sprong, zette Orator te vroeg af, kwam te vallen, zoo dat Trumpfheller over de baan rolde en werd toen door het volgende paard op zij gestooten, waardoor Orator nog eens viel en nu boven op zijn berijder terecht kwam Op de tribune klonken luide kreten. De reddingsbrigade die dadelijk toesnelde moest constateeren, dat do jockey reeds overleden was. Trumpfheller had ondanks zijn jeugd al een zekere populair!teit weten te bereiken doordat hij een van de vorige rennen te Straussburg het paard Marsy, den out sider tot een sensatie-overwinning wist te voeren, waar bij de totalisator het recordcijfer 2253—10 bereikte. MEVROUW ZOEBKOF VRAAGT SCHEIDING AAN. Meh meldt uit Berlijn aan de N. R. Ct.: Mevrouw Victoria Zocbkof heeft door tusschen- komst van haar advocaat bij de rechtbank te Bonn scheiding aangevraagd. ONMENSCHELIJKE TOESTANDEN IN HET KAMP. 200 gevangenen delven lian eigen graf. Het Stockholmsche blad Dagons Nyheter ver neemt uit Helsingfors, dat 60 politieke gevangenen er in zijn geslaagd te ontvluchten uit het Sowjet-Rus- sische gevangenkamp te Solowietskoj in de Witte Zee en de Finsche grens nabij Rovanemieu hebben over schreden. Zij vertelden, dat zij in de bosschen nabij do Finsche grenzen hadden moeten werken. Zij had den hun bewakers aldaar met bijlen neergeslagen en twee maanden lang door de bosschen gedwaald, vóór zij de grens hadden kunnen overschrijden. Zij had den zich den heelen tijd met boschhesscn gevoed. Ken paar hunner waren onderweg door uitputting blijven liggen. De toestand in het kamp te Solowiets koj, moet volgens de verklaringen vun de vluchte lingen onmcnschelijk zijn. Het kleinste misdrijf werd met mishandeling gestraft en voornamelijk de vrou welijke gevangenen waren er vreeselijk aan toe. Zij waren geheel prijsgegeven aan hun bewakers en de moeste hunner waren ernstig ziek. Verleden jaar wa ren er een paar honderd leden eener orthodoxe secte in hei kamp aangekomen. Zij werden door de bewa kers hijzonder brutaal mishandeld cn tenslotte allen ter dood veroordeeld. Zij moesten zelf op een kouden winterochtend hun graf graven cn zich toen daarin neerleggen. De bewakers bleven bij de graven op wacht, tot alle veroordeelden waren doodgevroren. EEN MOEILIJKE BESLISSING VOOR DE FRANSCHE JURY. De jonge Engelschman Rlchard Corbett, die in het voorjaar te Nice zijn moeder doodgeschoten heeft om de oude dame die aan ongeneeslijke kanker leed, uit haar verschrikkelijke pijnen te verlossen, Is gisteren on der eenigszins eigenaardige omstandigheden vrijgespro ken. Corbett deed een hartstochtelijk beroep op de jury om het „recht te dooden" te erkennen en 40.000 kanker- lijders, die jaarlijks in Frankrijk onder ondragelijke pij nen sterven, een straal van hoop te geven. Ter recht vaardiging van de daad zelf zeide hij, dat de dokters hem ingelicht hadden, dat zijn moeder nog slechts en kele dagen te leven had, maar dat In die dagen van doodstrijd de pijnen steeds erger zouden worden. De jury beraadslaagde drie uren en toen liet de voor- ziter den rechter vragen, of Corbett ongestraft zou blijven als de jury hem schuldig sprak? Er waren en kele leden, die dezen uitweg gevonden hadden om toch het beginsel „gij zult niet dooden" te handhaven en te gelijk de uit edele motieven voortgesproten daad van den zoo n straffeloosheid te verzekeren. De rechter zeide, dat hij in geen voorwaarden van welken aard dan ook kon treden en na de uitspraak der jury de wet zou toe pasen, zooals het moest. De jury heeft na dit antwoord nog een uur beraadslaagd en daarna kwam de voorzitter terug en deelde mede, dat de jury Corbett onvoorwaar delijk vrij had gesproken. Het vonnis werd met ge mengde gevoelens begroet. In de rechtzaal, die spoedig ontruimd werd, wogen applaus en gefluit tegen elkaar op; op straat voor den uitgang van het gerechtsgebouw werd Corbett hartelijk toegejuicht. TARDIEU GESLAAGD. Zaterdag is Tardieu er in geslaagd om een nieuwe Fransche regèering samen te stellen. Hij heeft dus zijn belofte gehouden dat hij zijn nieuwe kabinet op het einde van de vorige week bijeen zou hebben en de samenstelling ervan beantwoordt voJkomen aan de verwachting dat het een lichtelijke herziene uitgaaf van het afgetreden kabinet Briand zou zijn. Briand is weer minister van Buitcnlandsche Zaken geworden, en kan dus nu, nu hij van het premier schap ontlast is, in de nieuwe regeering al zijn krachten aan de leiding van de buitcnlandsche po litiek geven. De socialistisch-radicale groep uit het parlement is gebleven bij haar weigering om portefeuilles in de nieuwe regeering aan te nemen. Morgen eerste ministerraad. Havas meldt uit Parijs: Dé ministers en onder-staatssecretarissen zullen Woensdagochtend in een door Tardieu gepresideer- den ministerraad bijeenkomen. EEN AUTO-ZAAK IN HET HEERENBOSCH. De heer C. de Moor te Sehagerbrug is met B. en W, dezer gemeente tot overeenstemming gekomen over den aankoop van pl.m. 1000 M2. grond in het Heerenbosch, en wel aan het ontworpen plein achter de Slottorentjes. De heer De Moor is dan voornemens hier een auto zaak te doen bouwen gelegen tusschen de Heeren- boschstraat en de nog nieuw aan te leggen straat, richting perceel Iverkmeer, welke twee straten samen komen op genoemd plein. THEATER ROYAL. De wereldrevue „Lach en Vergeet", van Stapper, die overal volle zalen trekt met een enthousiast publiek zal ook ln het Theater Royal worden opgevoerd. DE ITALIAANSCHE OPERA IN DEN HELDER. Belangstellenden verwijzen we naar de advertentie, waarin het bestuur van het Casino te Den Helder kennis geeft van de opvoering der opera Faust, door de Ita- liaansche Opera, op Dinsdag 12 November a.s. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Margaretha, dochter van Petrus Baars en van Suzanna Geertruida Snaas. Overleden: Trijntje Rood, oud 72 jaren, weduwe van Pleter Keuris. POLITIE. Gevonden: een rijwielplaatje. De afdeeling Alkmaar van den C.B.P.T.T. hield jl. Zondag een gewestelijke vergadering te Alkmaar. Als spreker was aanwezig de heer H. M. Roos, Bondsvoorzitter. Spreker hield voor een 70- 80-tal postmenschen uit de diverse afdeelingen uit den kop van Noord- Holland, een uitvoerige rede over de punten van ac tie, tw. arbeidscontractanten, pensioenen en arbeids tijd. Op een zeer duidelijke en overzichtelijke wijze toonde spreker aan, dat er ten opzichte van deze drie belangrijke onderwerpen nog veel valt te ver beteren, reden waarom de Centrale Bond zijn actie vooral op deze onderdéelen van lotsverbetering zal richten. Gedurende de vergadering werd met alge- meene stemmen de volgende motie aangenomen: De drukbezochte Gewestelijke vergadering van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel, gehouden op Zondag 3 November 1929 te Alkmaar, besprekende de positie van de arbeidscontraclanten: Eischt met nadruk: „Aanstelling in v a s t e n dienst van die arbeidscontractanten, die op volle dagtaak de plaats van een ambtenaar innemen." Dringt aan op: Wijziging der Pensioenwet, vooral gaande in de richting van premievrij pensioen. Wijst op de lange arbeidstijden onder het P.T.T.- personeel in vergelijking met tal van andere groepen Rijkspersoneel, waardoor met volle recht mag wor den verlangd: „Verkorting van de arbeids tijden der diverse groepe n". Besluit deze motie ter kennis te brengen van de Staten-Generaal, den Minister, den Directeur-Gene raal en de Pers en gaat over tot de orde van den dag. KOLHORN. Het concert van de Harmonie „De Eendracht" en illusionist Sikarinle van Kinsbergen, op Zaterdagavond Een goed bezette zaal. Voorzitter heelt allen welkom. Voorzitter zegt dat van Kinsbergen ons zal helpen om een avond te vullen, de krachten zijn niet meer beschik baar om een tooneelstukjo op te voeren. Spreker wekt de aanwezigen op, jonge menschen les te laten nemen in de muziek, want onze vereenlging zegt spr.t Is nog te klein. Omtrent de muzieknummers die zij geven kunnen wij gerust zeggen, de harmonie gaat in toonkunst omhoog, dat ook wel blijkt uit de prijzen, die ze op de laatste con coursen hebben behaald. In 't bijzonder de nummers 2 en 3 waarvan de directeur vooraf een inleiding gaf, waarvan de muziek spreekt, gaf het publiek den kans de muziek beter te begrijpen, en aandachtiger te luis teren. Hoe jammer was het dat het publiek achter in de zaal rumoerig blijft. De illusionist Leon Sakarine van Kinsbergen gaf een aantal aardige toeren op het gebied van goochelen. De instemming van het publiek was van dien aard, dat van een overweldigend succes van den goochelaar niet kon worden gesproken. Zondagmiddag waren dan ook de muzieknummers heel mooi, en de goochelaar had meer succes als Zaterdag avond, omdat de zaal was bezet met kinderen, die van de goocheltoeren hebben genoten. Maandag geraakte de knecht van slager A. v. Z. met de auto bij den Westfrieschendijk neer. Het liet zich eerst nogal ernstig aanzien, maar op de helling van den dijk kantelde de auto cn bleef hangen tegen den dijk. De bestuurder kwam er met lichte handkwetsu ren af. In de afgeloopen drie maanden werden er van de 460 verzekerde runderen in het veefonds alhier, 5 stuks af gekeurd, de omslag hiervoor moest worden vastgesteld, voor de maand Augustus op 0.4 pet., voor de maand September op 0.3 pet. en Octobcr op 0.2 pet, dit is ge middeld berekend in de 3 maanden f 2.20 per rund. GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingeschreven over de maand October 1929. Geboren: Cornelis Gerardus, zoon van Gerardus Por- tegijs en Maria Jong. Petrus Josephus, zoon van Dirk Dekker en van Cornelia van Dam. Vrouwtje, dochter van Marinus Poen en van Cornelia van Leijen. Anna Maria, dochter van Miechiel Smit en van dementia Margaretha Kager. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Trijntje van der Gracht, weduwe van Jo- hannis Jaspers, oud 74 jaren. Zondagavond trad in de tooneelzaal van den heer Laan, op de bekende Kees Pruis ,met zijn gezelschap, mejuffrauw Stella Seemer, zang en W. Ciere, pianist. De zaal was dicht bezet en honderden plaatsen waren reeds te voren besproken, wel een bewijs, dat men den man, wiens liedjes meermalen per radio of gramofoon worden gehoord, nu ook wenschte te zien en te hooren. We maakten kennis met drie krachten, die iets pres teerden. Kees Pruis was geestig als conferencier en zijn gegeven liedjes, waren voor het meerendeel aan den vroolijken kant. Naast Keest Pruis, komt ook een compliment toe aan Mejuffrouw Stella Seemer, die op verdienstelijke wijze eenige vroolijke liedjes zong. De begeleiding was bij den heer W. Clere in bekwame handen en zoo vormde het geheel een avond van kunst en genoegen. Na afloop bal, en dichte drommen verdrongen zich op den dansvloer. BROEK OP LANGENDIJK. Geslaagd voor het machinisten-examen diploma W, de heer A. Blokker, alhier. WOENSDAG 6 NOVEMBER. NED. HERV. GEMEENTE te: Sint Maarten, nam. 7 uur, Ds. Tlnholt. DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIë. Het vijfde postvliegtuig. Het vijfde postvliegtuig is gisteren van Konstanti- nopel vertrokken en te Aleppo aangekomen. Aan boord was alles wel. Vandaag wordt de reis voortge zet. BEHANDELING VOOR HET GERECHTSHOF TE 'S-HERTOGENBOSCH. In hooger beroep is gister, Maandag, voor het Ge rechtshof te 's-Hertogenbosch de Ülvenhoutsche moordzaak behandeld. In verband daarmede hadden zich te verantwoorden Cornelis de Vught, werkman te Ginneken, en Franciscus Josephus Mertens, even eens werkman te Ginneken. De beide personen staan terecht, ter zake dat zij in of omstreeks den nacht van 24 op 25 November 1928 onder de gemeente Ginneken cn Ba-vel, tezamen en in vereenlging, althans ieder afzonderlijk, in de door P. van der Burght bewoonde woning, opzettelijk deze v. d. Burgt van het leven hebben beroofd door opzet telijk en met geweld hem op zijn bed met een hard voorwerp meerdere slagen en stompen tegen het hoofd toe te brengen, waardoor v. d. B. een twaalftal wonden aan de linkerzijde van het hoofd heeft opge- loopen en door daarna het bed, waarop gemelde v. d. Burgt zich bevond, in brand te steken, althans in die woning brand te stichten cn zoodoende v. d. B. het leven hebben beroofd, doordat hij daardoor in brand is geraakt en gedeeltelijk verbrand. De ver schillende brandwonden hebben den dood v. d. B. ver oorzaakt. De doodslag ging gepaard met diefstal van een portemonnaie en eenig geld van v. d B Het O. M. bij de rechtbank te Breda eischte indertijd tegen De Vught vijftien jaar cn tegen Mertens twintig jaar gevangenisstraf. Op 3 Juli wees de rechtbank vonnis en veroordeel de ieder der verdachten tot twaalf jaar gevangenis straf. Geen nieuwe gezichtspunten. De daders opnieuw veroordeeld. De behandeling nam door de uitvoerige getuigen- verhooren den geheelen voor- en namiddag in beslag. De getuigenverklaringen leverden geen nieuwe ge zichtspunten op. De beide verdachten betuigden hun onschtild en verder was er niets uit te krijgen. De Vught antwoordde op alle vragen: „mijnheer de president, ik heb niets te verklaren." En zijn mede-verdachte vond dat blijkbaar zoo in genieus, dat hij er ook mee begon. De advocaat-generaal achtte de ten laste gelegde feiten bewezen en vorderde met vernietiging overi gens van het vonnis der rechtbank te Breda een ge lijke straf als door dat college opgelegd. De verdedigers pleitten vrijspraak, da&r h. i. het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd was. Het Hof zal 18 November uitspraak doen. DE VISSCHERS MOETEN THANS EEN ACTE HEBBEN. De Wieringermeer, die tot dusverre steeds door Zuiderzeevisschers bevischt werd, is door de geheele afsluiting een binnenmeer geworden, waardoor „Do meinen" rechthebbende van het vischrecht geworden is. De visschers, die jaarlijks geregeld met staande botnetten op de Meer vischten, kunnen daartoe nu vergunning vragen aan den ontvanger der Registra tie en Domeinen te Den Helder, gelijk voor een paar dagen terug per advertentie in dit blad bekend werd gemaakt. Visschers, aan wie een dergelijke ver gunning wordt verleend, moeten zich, om in de Meer te visschen, bovendien in het bezit stellen van een vischacte voor de binnenvisscherij. onder opgave van het letterteeken en nummer van hun vaartuig. OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Do bestuurder gedood. Gistermorgen, ruim kwart over negen, passeerde op den onbewaakten overweg op het baanvak Groesbeek Cranenburg ongeveer tien minuten buiten Groesbeek een personenauto, bestuurd door den heer Siepman, Slager te Groesbeek, komende uit de richting Cranen burg den overweg, toen de D.-trein, die om 9.04 uit Nijmegen was vertrokken, naderde. Ofschoon de ma chinist nog noodsignalen gaf, kon de heer Siepman niet meer ontsnappen en werd de auto gegrepen en totaal versplinterd. De heer Siepman werd zwaar gewond en overleed eenige oogenblikken later. Het lichaam werd ongeveer tien meter tezijde van de spoorbaan gevonden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een kind. OP DEN MUIDERSTRAATWEG OMGESLAGEN. Een voebalelftal uit Amsterdam, dat Zondagmiddag in Muiden zou spelen, liet zich met een vrachtauto naar de plaats van bestemming brengen. Bij Muiden gekomen, ter hoogte van de Papenlaan, sloeg de wa gen om, nadat eerst een auto was gepasseerd en daarna de wagen met de tramrails in aanraking was gekomen. De vijftien inzittenden kwamen allen op straat terecht. Over het algemeen kwamen zij er goed af. Geneeskundige bijstand moest verleend worden aan vijf personen. Drie van deze vijf hadden geen verdere verpleging noodig. Inmiddels was er een auto van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst uit Amsterdam gearriveerd. Deze nam een der twee ge wonden mee naar het Burgerziekenhuis in Amster dam. Opneming bleek niet noodig; hij werd door de G.G. en G.D. naar zijn woning gebracht. De vijfde patiënt werd door een ziekenauto uit Muiden ^'en- eens naar het Burgerziekenhuis vervoerd. Hij had e gebroken been. Auto in volle vaart tegen een boom gere^ den. Een der inzittenden overleden. Zondagnacht is te Dennenoord (gera. Grubbenvorst, Limburg) een personenauto, bestuurd door den chauffeur Egbert, in volle vaart tegen een boom ge reden. De inzittende, de 25-jarige heer Dijkmans, werd uit de auto over den weg geslingerd, waar hij bewuste loos bleef liggen. Naar het ziekenhuis te Venlo ver voerd, is het slachtoffer, dat ongehuwd was, daar gistermorgen overleden. i Autobus met 30 arbeiders over den kop. Een autobushouder haalde Zaterdag in twee auto bussen dertig arbeiders van de Zuiderzeewerken in Friesland, uit Harlingen en Zurig. Te Quatrebras na derde een goederentram. De voorste bus slaagde erin voor de tram langs te komen, doch de tweede raakte met de voorwielen in een kuil en sloeg over den kop. Van den bus waren alle ruiten vernield en van de inzittenden waren de meesten min of meer ernstig gewond. Na door een geneeskundige verbonden te zijn. konden allen huiswaarts keeren. PRETIGE GASTEN. Gisteren trachtten te Hilversum vier woonwagenbe woners gras van een perceel grond te ontvreemden. Zij werden gestoord door een 23-jarigen zoon van den eige naar, die bij zijn poging, den diefstal te beletten, door één van de dieven met kracht tegen den grond werd ge gooid, zoodat zijn linkerarm ontwricht werd. DE JAARWEDDEN VAN BURGEMEESTERS, GEMEENTE-SECRETARISSEN EN ONIVANOBKS, De gemeenteraad van Hemelumer Oldephaert en Noordwolde heeft Zaterdag besloten, een adres tot de regeering te richten met het verzoek, de Gemeentewet zoodanig te wijzigen, dat de vaststelling van de salaris sen van burgemeester, gemeente-secretaris en -ontvan ger voortaan door den raad kan geschieden. Aan alle gemeentebesturen ln Friesland zal verzocht worden, instemming met dit adres te betuigen. EEN EERLIJKE VINDER. Te Utrecht heeft Zaterdag een banklooper een aan zienlijk bedrag, f 30.000 die hij bij een instelling op het Oudkerkhof had geind, verloren. Groot was 's mans ont steltenis, toen hij deze ontdekking deed op het moment, dat hij het geld wilde afdragen. De politie werd onmid dellijk gewaarschuwd, maar gehoefde gelukkig geen on derzoek in te stellen, daar het vermiste bedrag intus- schen door een beambte van de gasfabriek gevonden en ter plaatse, waar het behoorde, gedeponeerd was. De vinder werd met f 100 beloond. HET GETUIGENIS VAN SMALE VALSCH. Wegens meineed veroordeeld. Het Gerechtshof te Den Bosch he«ft gister uitspraak gedaan ln de door den Hoogen Raad verwezen straf zaak tegen Melis de Smale, die door de rechtbank te Tiel en het Gerechtshof te Arnhem was veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf ter zake van meineed ten nadeele van Jan Vroege en Claas Swerls, die ervan verdacht waren, den dubbelen moord op het bejaarde echtpaar Van Wiggen te Culemborg te hebben gepleegd. Het Hof veroordeelde den verdachte eveneens tot twee jaren gevangenisstraf met bevel- tot gevangen houding. Klacht ingediend door de CoUé's. Naar uit Culemborg wordt bericht, hebben de CoUé's een klacht bij de justitie ingediend wegens de jongste publicaties omtrent de Culemborgsche moordzaak. NEDERLANDER BIJ SITTARD DOODGESCHOTEN. Door een Duitsch douanebeambte. VJ). meldt uit Sittard: Zaterdagavond speelde zich bij de grens bij Wehr, nabij de gemeente Sittard een drama af, waarvan een Nederlandsch motorrijder het slachtoffer is ge worden. De Hollander hoorde blijkbaar het haltge roep van den Duitschen douanebeambte niet, waarop deze onmiddellijk van zijn karabijn gebruik maakte. De motorrijder werd in het hoofd getroffen en was op slag dood. DOODELIJK ONGELUK IN DEN HAAG. Zaterdagmorgen, omstreeks 9 uur Is ter hoogte van den Badhuisweg te Den Haag in de richting Schevenln- gen een man onder de tram geraakt en gedood. Het slachtoffer was onherkenbaar verminkt Omtrent het overrijden van een man door een trein van de Noord-Zuld-Hollandsche Tramwegmaatschappij, de z.g. „blauwe tram" worden nog de volgende bijzon derheden vernomen. De man, wiens naam aanvankelijk nog niet bekend was, kwam, volgens de verklaring van den wagenbe stuurder, plotseling uit de Scheveningsche Boschjes, 300 a 400 meter van den Badhuisweg, te voorschijn en stak over de lijn, blijkbaar zonder iets te bemerken van de naderende tram, die op dat oogenblik reeds vlak bij hem was. De bestuurder remde onmiddellijk, doch kon niet meer verhinderen, dat de man onder den motorwa gen geraakte. Met de werktuigen, die in Iedere tram steeds aanwe zig zijn, is de motorwagen opgevijzeld, waarna het vrea-

Schager Courant | 1929 | | pagina 2