PUROL ANNA PAULOWNA. LANGENDIJK. SINT MAARTEN. =3 SPORT IT VAN ZONDAG Nederland—Noorwegen. 1-4. Bom-aanslag te Brussel. „De drankflesch moet stuk" en „De geheelonthouding als redster". Mede dank zij de veelkleurige verlichting, slaan deze tableaux bij het publiek zeer In. De verschillende nummers werden zonder uitzondering keurig afgewerkt en met onverdeelde aandacht gevolgd, zoodat deze avond voor de actieve afdeeling een mooi succes is geweest. De levering van schoolbanken, tafels, stoelen en bord stellingen voor de nieuwe school te Hippolytushoef is opgedragen aan den heer D. Minnes alhier. Op 4 November wordt de dienstplichtige der lichting 1930 uit deze gemeente, H. KL de Vries te Amersfoort ingelijfd bij het 21e Reg. Inf., opleiding voor onderoffi cier. Door den her C. Ruijs te Den Helder is aan den aan nemer J. C de Vries alhier opgedragen den bouw van een burgerwoonhuis aan den Mekkenstuinweg alhier. Het woonhuis van den heer J. Metselaar aan de Hofstraat te Den Oever is in onderhandschen verkoop overgegaan aan den heer Kraak te Den Oever. GEMEENTE WIERINGEN. Ingeschreven gedurende de maand October 1929. Geboren: Adriana Dingena, dochter van J. Laan en G. Timmerman; Catharlna, dochter van P. Kieft en J. Taai; Cornelis, zoon van C. Lont en G. Bakker; Neeltje en Dleuwertje, dochters van N. Lont en M. Bakker; Grietje Tetje, dochter van P. G. Weeke en H. Hinders; Jacobus, zoon van A. Roossien en J. Schendelaar. Ondertrouwd: C. M. Halfweeg en T. Bakker; J. Q. Molenkamp en A. D. Ruitenburg; C. Huibers en N. Mul der: P. Mulder en G. Mulder; P. Rotgans en A. Smid, C. Koorn en S. Scheltus; N. Mulder en J. Wiegman; C. Lont en S. Lont. H. Veld en G. Hooiveld. H. Halfweeg en A. Grin. Getrouwd: R. Kuiper en D. Danker; F. Weijts en C. Groffen; P. Rotgans en A. Smid; P. Mulder en G. Mul der; C. M. Halfweeg en T. Bakker; J. Q. Molenkamp en A D. Ruitenburg. C. Huijbers en N. Mulder. C. Koorn en S.-Scheltus; N. Mulder en J. Wiegman. Overleden: G. Donker, oud 89 jaar, weduwe van Joh. Lentz; J. ter Keurst, oud 83 jaar, weduwe van W. Breet (overleden te Alkmaar). Loop der bevolking over October 1929. Ingekomen personen: J. Ooster'veld van Hengelo; H. Jolen van Den Helder; M. Oosterbeek en gezin van Me- dembük; H. H. Lubbers en gezin van Medemblik; G. Bodde en gezin van Medemblik; D. Zuidewind van Texel; D. Bekendam van Zijpe; G. W. de Jong en echtg. van Barsingerhorn; A. Ottens en gezin van Barsinger- horn; H. H. Boorsma en gezin van Medemblik; C. Kor- stanje en gezin van Wolphaartsdijk; S. M. de Neeff, geb. Korswagen van Leiden; P. van Houten en gezin van Kollumerland; H. Oosterbeek en gezin van Medemblik; J. Vriendjes en gezin van Zijpe; T. v. d. Wal geb. Hof man en gezin van OostelingwerfG. Bontes en gezin van Den Helder; L. Bodde van Bellingwolde; Mej. W. Smidt van Emmen; J. Ph. de Vries en gezin van Scha- gen. Vertrokken personen: K. Topper en echtg. naar Veur; S. Hilberts naar Emmen; J. C. Bril naar Ossendrecht; L. M. Vijverberg naar Anna Paulowna; A. J. Hopsta ken en echtg. naar Roosendaal; G. van Tricht, geb. Uijterwaal naar De Bilt; J. H. Houman naar Amster dam; C. van Zandwijk naar Anna Paulowna; A. Zoet hout naar Roermond; A. Baving naar Groningen; H. Luttje naar Brunssum; P. Bakelaar naar Texel; J. G. Schilthuis en gezin naar 's Gravenhage; Chr. Mostert naar Egypte; J. D. Dormaar naar Burgh; Jac. Hendrickx naar Putte; W. van Krieken naar Wonseradeel; A. H. Lucker naar Hoogkarspel; K. Stam en gezin r.aar Dor drecht; C. van Loon en gezin naar Schiebroek; J. Tim merman en echtg. naar Den Helder; J. Klok en gezin naar Velsen; N. Wams en gezin naar Barsingerhorn; H. Steenhouwer naar Maassluis. Zondag 3 November gaf de Arbeiderszangvereeniging „De Stem des Volks", Directeur de heer C. W. Rusting, een openbare uitvoering in de zaal van „Veerburg"! Vroeger werden zulke uitvoeringen altijd op'Zaterdag gegeven. Maar de kas der vereeniging had wel eenige aanvulling noodig en men hoopte nu, op Zondag meer publiek te trekken, te meer daar men zich de mede werking van „De Snarenzangers" had verzekerd. Wij gelooven echter, dat daardoor het gehalte van het pu bliek niet beter werd. want aan het verzoek van den voorzitter, den heer J. v. d. Ham, om niet te rooken, werd weinig gevolg gegeven en o^k was het menig maal onder zang en voordracht niet stil. De voorzitter opende den avond met een welkom aan allen, in het bijzonder aan de vrienden en mej. Dik v. d. Brugge uit Den Helder, welke instrumentale me dewerking zouden verleenen bij het koor. Mej. D. v. d. Brugge verving, de op het programma genoemde Mej. Levering, die verhinderd was. De Zangvereeniging ving aan met een paar partijliederen, Al dadelijk bleek ons, dat het ledental in vergelijking met dat bij een vorige uitvoering was achteruitgegaan. Het gevolg was dan ook, dat, zooals meestal bij onze plattelandskoren het geval is, een lied, dat wat for^ch gezongen kan worden, er vrij goed uitkomt, maar dat bij een fijner nummer tje, we denken hierby byv. aan „Russische Vesper", nogal wat mankeert aan de zuiverheid. Zoo voldeed ons dan ook „De Stryders" van I. J. Olman het beste. Het slotnummer van het koor „Laatste Zonnestraal" van J. Paardekooper, had misschien nog mooier kun nen zijn. Hierbij begeleidden de Heldersche medewer kers met strijkinstrumenten en piano, 't Was jammer, dat de pianiste, die twee gezongen vrouwenkoortjes zoo verdienstelijk had begeleid, nu te luid speelde of niet voldoende rekening hield met de andere opstelling van het koor. Het geluid van de zangers werd nu door haar spel overstemd. De afwisseling was dus in handen van „De Snaren- zangers", de heeren Van der Horst en Rouge uit Rot terdam. Hun liedjes, door de laatste gemaakt en door beiden voorgedragen onder eigen begeleiding op tokkel- instrumenten, hadden by het publiek wel succes. Ook declameerde de heer Van der Horst nog een tweetal monologen, maar wanneer daarover ons oordeel ge vraagd wordt, meenen wy niet beter te kunnen zeggen dan: „Heeren blijft by uw liedjes". De goede muziek van hen, die geëngageerd waren voor het bal. waarvan we een voorproefje in de pauze kre gen, deed ons verwachten dat dit bal, dat we niet mee maakten, wel een genoeglijk verloop zal gehad hebben. In de maand October zyn de volgende bouwvergun ningen verleend: J. Winnubst tot het bouwen van een dubbel woonhuis. Firma P. Hopman en W. van Weelden tot het bouwen van een woonhuis, C. Mooi en Jb Boon tot het bouwen van een woonhuis met schuur, P. J Slij- kerman tot het bouwen van een druivenserre en M. van den Berg tot het bouwen van een schuur. Loop der bevolking. Ingekomen: C. H. Caspers uit Noordwyk, C. W. KuUs uit Limmen, M. KuijsMeyne uit Heiloo, D. van der Kwaak en gezin uit Rynsburg. T. Bergsma en gezin uit Barsingerhorn, O. van der Welde uit Meppel, L. J. Slikker uit Velsen. N. ZuidersmaJongsma uit Acht- karspelen, C. van Zandwyk uit Wieringen. G. J. Boot uit Heemstede, W. de Vries uit Schoterland, G. Beuling uit Berkhout. T. Gorter uit Schagen Vertrokken: J. Jonker en gezin naar Amsterdam, Mej. J. Ploeger naar Amsterdam. A. Voorthuijzen en ge zin naar Den Helder, A. P J Preyde naar Medemblik, J. Groeneweg naar Zype, D. Burger naar Egmond aan Zee, L. Alkemade en gezin naar Noordwyk, P. W. van der Me:j naar Hlllegom, W. Schuiling en gezin naar Noordwijkerhout. J. wyma naar Rotterdam, P. Kort land en gezin naar Barsingerhorn, G. ter Huppen en Ruwe Huid Ruwe Handen gezin naar Amsterdam, J. van der Gulik naar Hoens- broek, P. Brouwer naar Haarlem, J. Hofman naar Op- sterland. Mej. C. Nauta, onderwyzeres te Den Helder is als zoo danig tydelyk werkzaam aan school I te Kleinesluis. Naar wij vernemen Is Mej. F. van Konyneuberg, on derwyzeres aan school I, te Groningen geslaagd voor akte Handenarbeid. Politie. Gevonden: een deksel van een melkbus en een nikkelen horloge met ketting. Inl. ter secretarie. BREEZAND. Voor rekening van den heer Th. Pranger, te Den Helder, zal aan den Schorweg een woonhuis worden ge bouwd. D. Koger, aannemer te Den Helder, is met den bouw belast. Postduiven-sport. De Postduiven-vereeniging „Altyd Verder" te Anna Paulowna, wist op het 6 October j.1. te Harwich (En geland) gehouden nationaal jubileum concours, waar in 1899 duiven meevlogen, de volgende pryzen te beha len: W. Blaauboer Dz. 15e prijs, tevens eereprys; L. Hoogewoning 60ste en 65ste prijs, tevens eereprijzen; N. Spigt 230ste prys, W. Blaauboer Dz. 275ste prys. De Christeiyke Muziekvereeniging „S.D.G.", die van van 2027 Oct, een bazar had willen houden tot sty- vlng van de kas, is door omstandigheden genoodzaakt deze uit te stellen tot 14, 15 en 16 November. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Jacob, zoon van L. Wiggers en van C. de Ridder. Ondertrouwd: Jan de Ruiter, oud 35 jaar, bloemist, wonende te Sassenheim en Trijntje Polet, oud 29 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. Cornelis Bakker, oud 20 jaar, arbeider, en Fijgje Verschoor, oud 19 jaar, zonder beroep, belden wonende te Anna Pau lowna, BROEK OP LANGENDIJK. Als telefoniste alhier Is benoemd' mej. N. Kroone te IJmuiden. LANGENDIJK. Een bollenkweeker had bloembollen verkocht om in den herfst te leveren, echter onder mondeling beding dat hij ze ook zou telen. Door de strenge vorst was hy niet tot leveren ln staat De kooper stelde hem in gebreke en bracht de zaak voor het scheidsgerecht Dit steled hem, den kooper, in het ongelyk, daar twee ge tuigen bh de mondelinge afspraak aanwezig waren ge weest. LANGENDIJK. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling heeft gun stig beschikt op het verzoek van de afd. A.N.G.O.B. om een avond te mogen spreken over da drankbestrydlng. We vernamen, dat de voorzitter van de Ned. Vereen, tot afschaffing van alc. dranken zal komen spreken over: De indrukken van het alcohol-vraagstuk in Ame rika. NOORDSCHARWOUDE. Voor den transportarbeid aan de veiling alhier hebben zich een twintigtal personen aangemeld. De bedoeling is dat deze personen bij drukte te werk gesteld zullen worden naast de gewone arbeiders. OUDKARSPEL. Maandagmorgen schrokken een tweetal paarden van de firma Eecen, terwijl ze bezig waren met het uit 't water halen van balken. Aanvankelijk holden ze naar het tegenover gelegen huis, waar een vrouw aan 't werk was, welke dientengevolge een hevigen schrik kreeg. Door een boet werden ze gestuit, waar na ze rechtsomkcerd gingen en de werf op stoven. Eenige werklieden konden ternauwernood ontsnap pen aan 't dreigend gevaar. In hun blinde ren sprong één der dieren zelfs over een spoor met hout, waar na heide dieren Jt land op vluchtten, zoodat dit on geluk gelukkig nog vrij goed afliep. GEMEENTE SINT MAARTEN. Ingeschreven gedurende de maand October 1929. Geboren: Jantje Jacoba, dochter van Albert Bakker en Jansien Boers. Willem Nicolaas, zoon van Gerardus Theodorus van der Vliet en Johanna Christina Corne- lia Kooyman. Michel, zoon van Jannis de Kraker en Cornelia Rus. Adrianus Cornelis, zoon van Gerardus Borst en Katharina Meereboer. Allda Hlllegonda, doch ter van Arie Kossen en Adriaantje Bakker. Alida Jansje, dochter van Jacobus Louwrentius Groot en Maria Kuy- per. Ondertrouwd: Gerrlt Oom oud 24 jaren, te Eindhoven en Marie Maria Josephina Jadin, oud 23 jaren, alhier, Getrouwd: Anthonie Gerardus Bernardus Beemster- boer en Catharina Dekker. Gerrit Oom en Marie Maria Jospehine Jadin. Overleden: Jan Pastoor, oud 48 jaren, weduwnaar van Tryntje Delver, eerder van Maartje Broekhuizen, (over leden te Warmenhuizen) 1 In 't matig bezette stadion vond deze wedstrijd plaats, die vooral voor onze Tech. Commissie een debacle geworden is. Verschillende spelers toch ston den naast elkaar, die elkaar nog nooit gezien hadden, laat staan met elkaar een partij voetbal gespeeld hebben. Zoo begon dan de wedstrijd om twee uur. Al da delijk, na 7 minuten weet de Noorsche middenvoor uit een corner te scoren. Na een kwartier maakt v. d. Broek onberispelijk gelijk (11). Na een periode van slap spel der Hollanders, krijgt Juve (de N. midvoor) weer eens een bal en zonder wijfelen geeft hij zijn elftal de leiding. De eenige die hij Holland erg beweeglijk was, was v. d. Heijden. I-Iet binnentrio wist echter vaak geen raad met «'n voorzetten. Wanneer de scheidsrechter dan een handsbal van De Bruijn over 't hoofd ziet, weet de Noorsche linksbuiten door te breken en een schot in te zenden, dat v. d. Meulen niet voldoende stopt en dat in den hoek verdwijnt. Even hierna is 't rusten. Aanvankelijk lijkt 't dat dit Holland goed gedaan heeft, want het wordt evên een geestdriftig spel, doch de Noren houden 't spel in handen. De stand blijft evenwel nog langen tijd onveranderd, maar wanneer de Noorsche linksbuiten in buitenspelpositie op doel schiet, is de stand 41 voor Noorwegen. Als een nachtkaars gaat de wedstrijd uit. Bij de Hollanders ontbrak het anders zoo machtige wapen: geestdrift, geheel. Van Kol was middelmatig, terwijl v. d. Meulen er de laatste weken hopeloos uit is. 8 December a.s. beter, hopen we. Dan komen de Belgen hier. AFDEELING L De eerste klasse was vrij, dank zij den interland wedstrijd HollandNoorwegen. 2e Klasse A. Alcmaria zet haar overwinningenreeks voort Spar taan werd nu met 60 geklopt Jammer genoeg ging Wcst-FrisiaK.F.C. niet door. H.R.C. is er hopeloos uit;ondanks het feit, dat ze in dezelfde opstelling speelden als tegen U.V.V., wer den ze een gemakkelijke prooi van Hollandia, dat thans een stevige middelmootploeg is geworden. De stand luidt: 1. Alcmaria 7 0 1 0 23-6 13 2. K.F.C. 6 5 1 0 20—9 11 3. Hollandia 7 3 2 2 1615 8 4. Spartaan 7 3 13 13—14 7 2e Klasse B. Zeeburgia maakt geen fout meer. Schitterend haalt ze op na 3 nederlagen in successie. Ze won haar wedstrijd tegen Zandvoort thans met 2—1. D.E.C. gaat nog steeds aan den kop. Baarn werd Zondag ge klopt (10). De stand luidt: 1. D.E.C. 7 6 0 1 17—7 12 2. Zeeburgia 7 4 0 3 1110 8 3. H.V.C 6 2 2 2 12—10 6 3e Klasse A. Assendelft klopte zoowaar K.V.V. 5—2. A.P.G.S. hield 't zwakke Meervogels er met 40 on der, terwijl de Kennemers de Volenwijckers hun eerste nederlaag toedienden, waardoor ze zelf aan den kop is gekomen. Helder werd onder de rook van Amsterdam door O.S.V. met S2 geklopt, waarmee de laatsto wel iets te veel kreeg. De stand luidt: Kennemers 8 5 1 21—8 11 Volewijckers 7 6 1 25—10 12 O.S.V. 7 5 2 27—12 10 Vol. heeft de meeste punten, doch K. 't beste gemid delde. In Afd. III vonden geen lc klasse wedstrijden plaats, evenals in 't Noorden (Afd. V). AFDEELING IV. In Tilburg vond de platsolyke ontmoeting Longa Noad plaats. Laatstgenoemde die 'n overwinning zeer goed gebruiken kan, wist het zoover niet te brengen en 't bleef 1—1. Een merkwaardig gevolg heeft de Limburgsche derby RoermondM.V.V. gehad. Ook in de return match zijn de hoofdstedelingcn er in geslaagd te win nen en weer met 21, waardoor zo plotseling in twee weken tijds van candidaat-hekkensluiter, no. 2 zijn geworden, dank zij N.O.A.D.'s gelijke spel. Wilhelmina zorgde nu voor de verrassing, zooals haar plaatsgenoote B.V.V. 't verleden week deed. Eindhoven moest 't ontgelden, wat een keurige prestatie is, vooral als men bedenkt dat 't 41 ge worden is. Roermond staat onderaan, gevolgd door P.S.V.! De stand der eerste 3 is: B.V.V. 6 5 0 1 25-10 10 M.V.V. 6 4 0 2 9—10 8 N.O.A.D. 7 3 2 2 16—12 8 N.H.V.B. Texel won overtuigend met 61 van Helder 3 cn daar Helder 2 door Sparta geklopt werd, staan de eilanders bovenaan, met Helder 2 als gevaarlyke tweede. Ook met Succes zal Texel nog rekening moe ten houden. Helder 3 zal wel onderaan blijven, omdat ze nu eenmaal niet over een vasten kern beschikt. Steeds moeten weer spelers aan Helder 2 en Helder 1 gele verd worden, zoodat ze vaak uit vele spelers uit 't 4de moet worden aangevuld. De stand luidt: Texel 7 5 1 1 24-9 11 Helder 2 6 4 0 2 17—12 8 Succes 5 2 12 17—12 5 Sparta 6 2 13 12—21 5 Nieuwe Niedorp 6 2 0 4 1914 4 II.R.C. 3 5 2 0 3 0-12 4 Helder 3 5 1 0 4 10-26 2 2o Klasse II. Wieringerwaard vergrootte z'n voorsprong op Bree- zand, doordat ze zelf met 32 van Sparta 2 won en Anna Paulowna onverwacht Breezand klopte (31). Dosko werkte zich naar boven ten koste van J.V.C. (5—2). Deze bezet hierdoor de vierde plaats. Helder 4 kraakte Texel II met 51, waardoor zij van plaats verwisselden. Texel II is nu hekkesluiter. De stand der bovenste clubs is: Wieringerwaard 6 5 1 2912 11 Breezand 6 3 2 1 1811 8 Dosko 7 3 1 3 27—19 7 J.V.C. 4 3 1 17—14 6 AFDEELING IL Afdeeling II leverde één belangrijke wedstijd op, n.1. Z.F.C.Stormvogels. De IJmuidenaren wisten door een 63 zege haar mooie positie te behouden. De stand luidt thans, wanneer men de door BI. Wit tegen E.D.O. verloren wedstrijd als werkelijk verloren re kent: Stormvogels 7 5 0 2 21—14 10 Blauw—Wit C 3 1 2 11—5 7 E.D.O. 5 3 0 2 14—7 6 H.R.C.—Hollandia 6—S. Deze wedstryd die zoo pittig begon, is op een vertoo ning uitgeloopen, waarby slechts één party behooriyk voetballen te zien gaf en dit was Hollandia. Wanneer scheidsrechter Westerbeek, die zeer goed het spel In handen had, de beide elftallen ln het veld blaast, blijkt Hollandia volledig te zyn en H.R.C. verschynt met het elftal dat verleden Zondag zoo'n eclatante overwinning op U.V.V. behaalde. Het ls prachtig voetbalweer, en het terrein ls, ondanks de hevige regenbuien, die 's ochtends gevallen waren, uitstekend bespeelbaar. Belde partijen vallen direct vinnig aan, het spel ver plaatst zich snel van doel tot doel. maar de aanvallen loopen op buitenspel uit of er wordt naast geschoten. H.R.C. Is iets in de meerderheid, by een van haar ge vaarlyke aanvallen, schiet Reitsma net over. Na onge- veerti en minuten spelen, neemt Hollandit den bal mee en uit deze aanval ontstaat een schitterende, onhoud bare goal (01.) Nu neemt Hollandia het spel geheel ln handen. Verschillende malen moet keeper Prins hande lend optreden om verder onheil te voorkomen. Vooral Freezo maakt het hem met zyn harde schuivers nogal eens lastig. Aan den anderen kant ondernemen Prins en Kapteln enkele rennen, maar alles wordt door de fanatiek spe lende Hollandia-achterhoede gekeerd. Bij een schermut seling voor het Hollandia doel schiet Beneker op 2 me ter afstand nog naast. Daarna ls het rusten. Na de rust valt het spel van H.R.C. hard tegen. Voor al toen Reitsma. die al vóór de rust een trap gehad had, uit moest vallen, en L. Beyer daarvoor in de plaats kwam, werd het er niet beter op. Goudswaard gaat nu rechtsbinnen spelen, maar het geeft niets. Hollandia zit herhaalde malen op het H.R.C.-doel en hun gevaarlijke aanvallen worden slechts met de grootste moeite ge keerd. Een paar maal ls er een opleving te bespeuren in de H.R.C.-gelederen, goed combineerend gaan ze op het Hollandia-doel af, maar steeds zonder resultaat Eenmaal schiet Roobol hard In den hoek, maar de links back redt op corner. Deze corner levert voor H.R.C. niets op, de bal belandt by den Hollandia-spil, die een uitstekenden wedstrijd speelde, deze geeft door aan de linksbinnen, die hard langs de grond schiet. Prins be gaat een fout, hy schiet tegen Freeze aan, zoodat de bal in het doel springt (02). Het wordt nu een slappe vertooning. H.R.C. brengt er niets van terecht Hollandia begint echter steeds beter te spelen. Ze weten weldra van een misverstand van de H.R.C.-achterhoede gebruik te maken en de stand is 03 By de H.R.C.-ers zyn nog even eenige oplevingen te be speuren, maar tot een doelpunt kunnen ze het niet brengen. Het einde kwam dus met een verdiende 03 overwinning voor Hollandia. Hun spel Het een goede in druk achter, een betere indruk dan de supporters die dronken het veld opkwamen. Het is wel jammer dat een goede ploeg aldus door haar aanhangers geschandvlekt wordt. DEN HELDER. Helder I trok naar Oostzaan en op 't modderige natte veld, waar de Oostzaners in hun element zyn, was dan ook geen kans voor Den Helder om ook maar één punt mee naar huls te nemen. Met rust was de stand 42 voor O.S.V. Helder wist door Ort 't eerst de leiding te nemen, maar als spoedig raakte O.S.V. ingespeeld en schoot beter dan Helder. Na de rust werden door O.S.V. nog 6 goals gemaakt, zoodat de eindstand 82 was. Helder n dolf tegen Schagen 't onderspit Een bewys, dat de Schagers 't nog wel kunnen. De uitslag was 12. Helder Hl kon 't tegen de zware Texel-spclers niet houden en werd dan ook gekraakt met 61. Met rust was de stand 3-1 voor Texel I. Texel heeft nu de lei ding. Helder IV ontving Texel H en wist uitstekend to winnen (51). De wil om do onderste plaats te verla ten. zit er dus wel In by de withemden. H.RC. had een onfortu'.niyicen dag 't Eerste ging ten onder tegen Hollandia, terwyl de reserves 't in Zaan dam tegen Z.F.C. 3 niet konden bolwerken (24). H.R.C. IH was vrij. ANNA PAULOWNA. De uitslag van den wedstryd BreezandAnna Pau lowna zal speciaal de Wieringerwaard-aanhangers ge noegen gedaan hebben. Anna Paulowna zat veel meer op den bal en was iets beter in'tschieten.Wy gelooven, echter, dat Breezand een klein beetje aan overschat ting leed. Toen de stand met rust 2—1 voor A.P. was, nam ze 't spel geheel in handen en Rozenbroek maakte er met een kogel 31 van. Voor Breezand ls dit een leeiyke streep door hun rekening. Ze is op 't ©ogen blik 3 punten by W.waard ten achter. A.P. speelde pas haar tweeden wedstryd. SPARTA. Sparta III speelde om 12 uur thuis tegen Vitesse II en wist deze met niet minder dan 51 te verslaan. Voorwaar een mooi resultaat. Sparta III bezet nu de eerste plaats in haar afdeeling. Rust 1—1. Sparta II trok naar Wieringerwaard. Daar er na tuurlijk weer geen bondsscheidsrechtpr was, werd er gespeeld onder leiding van den heer Woestenburg, welke tot beider genoegen heeft geleid. In dezen forsch doch fair gespcelden strijd, waar beide par tijen volkomen tegen elkaar opwogen, won W.w. met 5—2, waardoor zij meer kregen dan hun toekwam. Helaas speelde de rechtsback van W.w. echter meer rugby dan voetbal zoodat verscheidene der lichtere ge bouwde Spartanen hiervan de dupe werden en met ontvelde enkels en schenen thuis kwamen. Sparta I speelde thuis tegen het sterke Helder II. Sparta handhaafde haar ouden vorm en won ver diend met 21. Rust 00. Direct na rust scoorde Hel der II, waarna Sparta regelmatig door Watertor en Biersteker gelijk maakfe en won. Sparta blijkt haar tijdelyke inzinking volkomen te boven te zyn, en was absoluut de meedere van Helder II. zoodat we hopen, dat de resteerende wedstrijden allen zullen worden gewonnen of minstens gelijk gespeeld. OUDESLUIS. Zondag jl. bezorgde D.O.S.K.O. I aan J.V.C. I van Julianadorp, dat op bezoek was, de eerste nederlaag nl. 52. In een vrijwel gelijk opgaanden wedstrijd, neemt D. al vrij spoedig de leiding door haar nieu wen rechtsbuiten met een mooi schot. Dezelfde spe ler brengt den stand op 20, terwijl nog voor de rust de D.-midvoor den stand op 30 brengt voor I). De D.-verdediging houdt den J.-aanval goed in bedwang, zoodat deze weinig mooie kansen krijgt om te doel punten. Vermelding dient een schot van den J.- rechtsbinnen, welke alleen voor den D.-keeper stond, doch het ging rakelings naast, terwijl een vrije schop tegen de lat wordt geschoten. Na de rust speelt D. niet zoo goed, als er voor, toch weet de rechtsbuiten den stand op 4—0 te brengen. De D.-rechtsback zorgt dan, dat J. haar eerste doel punt krijgt, wanneer een plotseling schot door hem van richting worde veranderd. De D.-rechtsbinnen brengt den stand op 51 en de J.-rechtsbinnon brengt den stand op 5—2, waarmee het einde komt. D.O.S.K.O. II schoot geweldig uit haar slof, en won te Anna Paulowna van Concordia II met 240. A.s. Zondag krijgt D.O.S.K.O. I bezoek van Wierin gerwaard I, hetgeen een spannende wedstrijd be looft te worden, aar D. nog een appeltje met W. heeft te schillen en D.O.S.K.O. zou D.O.S.K.O. niet zijn, als zij juist dezen wedstrijd niet wilde winnen. OUDKARSPEL. D.T.S. II—Andijk, 2—1. In een spannenden wedstrijd is het D.T.S. 2 gelukt Andijk te verslaan, waardoor ze de leiding in hun af deeling hebben veroverd. D.T.S. a.—Vrona a, 2—2. De Juniorissen, welke nog niet 't overwinnen ge wend zijn, konden met hun beste krachten ook dit maal geen overwinning behalen. WIERINGEN. Succes Adspiranten speelden jl. Zondag thuis te gen Helder B. en hebben dezen wedstrijd gewonnen met 2 ALASTREVÏ. To Beverwijk. Te Beverwyk heeft zich een geval van alastrlm voor gedaan. Het patiëntje, een driejarig meisje, is in de barak voor besmetteiyke ziekten opgenomen. Haar toe stand baart geen zorg. Dit is het eerste geval ln deze gemeente. VOOR DE ITALLAANSCHE KAMER VAN KOOPHANDEL. Uit Brussel werd Zondag gemeld: In den afgeloopen nacht hoeft men op het trot toir voor het gebouw van de Italiaansche kamer van koophandel, in de rue aux nlines een bom gevonden, waarvan de lont had gebrand. De bom werd naar het commissariaat van politie gebracht en zal daar worden onderzocht. Het antt-fasclsme. Zondag is het te Brussel tot een botsing tusschen sociaal-democraten en Italiaansche fascisten geko men. Een twintigtal fascisten hielden een betooging voor het volkshuis, waar zij het fascistische volkslied zon gen en beleedigingen en bedreigingen tegen de so ciaal-democraten uitten. Een troep van de socialis tische jeugdorganisatie deed daarop een uitval uit het volkshuls, waarna het tot een handgemeen kwam, waarbij 4 fascisten en 3 speciaal-democraten ernstig gewond werden. De politie greep in en wist ten slotte de orde te herstielen.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7