Raad Den Helder. Groote Branden. Uit onze Omgeving. BMSINGERHORN. ANNA PAULOWNA. LANGENDLÏK. WIERINGEN. WARMENHUIZEN. HFERHUGOWAARD. ZIJPE. CALLANTS00G. Marktberichten. In het rusthuis „Bruineboonenlust". Door al dat gemier met de verdenking van loensche sjoefe 1) was het al pikdonker toen de zitting werd ge sloten en zongen de engeltjes toen wij huiswaarts strom pelden, zacht en innig: Kleine Madchen müsen schlafen gehen, Wenn Sternlein Nachts am himmel stehen... Und so weiter... naaf ze! 1). Bargoensch voor meineed. Vergadering van Dinsdag 5 November. Twee raadsleden met een langen staat van dienst als zoodanig, hadden ontslag genomen, de heer Van Os (r.k.), wegens ziekte en de heer Grunwald (vrijz.- dem.), wegens oneenigheid in zijn partij. In plaats van deze heeren waren tot- raadslid verkozen resp. de heer A. J. M. van Gessel en J. B. F. Meijer. Bij den aanvang dezer zitting werden deze nieuwe raadsleden geinstallecrd, waarna een lange reeks van ingekomen stukken voor kennisgeving werd aange nomen. Een voorstel van B. en W. om met Ged. Staten strijd te voeren omtrent de nieuwe verordening op het Grondbedrijf, was voor de leiders der meeste fracties aanleiding om aan B. en W. lof too te zwaaien voor !hun zienswijze in deze. Alleen de heer Schoeffelen- bei^er maakte eenige bedenkingen, doch wethouder De Zwart wist deze bezwaren in een breedvoerige uit eenzetting van het standpunt van B. en W. te ontze nuwen. Het voorstel werd dan ook z.h.s. aangenomen. Bij het voorstel om aan J. Visser een schadevergoe ding van f30.te verleenen, bepleitte de heer Schocf- felenberger, een hoogere schadeloosstelling, doch het deskundige advies werd gehandhaafd en met de stern van alleen genoemden heer tegen, werd ook dit voor stel aangenomen. Een tiental hamerstukken volgde daarop zonder stemming. In de bestaande vacatures van de raadscommissies werden benoemd de heeren Van Gessel, Terra, Meijer, en van Loo, resp. als leden van de Commissie v. d. Reiniging, van het Grondbedrijf, van Publ. Werken en van het Georg. Overleg. Met algemeene stemmen werd daarna benoemd als onderwijzers aan de openbare scholen nos. 7, 4 en 1 de heeren Westenberg, Muller en Rüder. Het verzoek van J. van Scheijen om subsidie over 1930 voor den autobusdienst Den HelderSchagcn vice-versa, waaro pdoor B. en W. ongunstig was be schikt, vond in de heeren Monjiemius, De Boer en Woud verdedigers, die deze busdienst als een econo misch belang voor Koegras beschouwden. Van ver schillende zijden werd echter gewezen op de dure les die de gemeente heeft gehad met de autobusdiensten op Wieringén, terwijl de heer Van Dam er den na druk op legde, dat subsidie alleen als hulpmiddel moet gelden en niet als een stilzwijgend gebruik moet worden aangemerkt. Het voorstel van B. en W., om afwijzend te beschikken werd dan ook aangenomen met 119 stemmen. Tegen stemden mevr. Dekker- Klik en. de heeren De Boer, Woud, Monhemius, Terra, Meijer, Van Gessel, Schoeffelenberger en Van Loo. Aangenomen werd het voorstel om de pontonbrug aan de Kooij voor den tijd van 1 jaar te verpach ten aan P. Smit. De verwarming van de Hoogere Handelsschool bleek voor de gemeente een strop te zijn, wegens onoor deelkundige installatie daarvan in 1923, waaraan echter niets meer te doen is ,daar de betreffende fir ma niet meer bestaat. De Raad kon dan ook niet an ders dan het voorstel van B. en W. aannemen, be- oogende de noodzakelijke herstellingen te laten ver richten. Na eon zeer langdurig debat werd nog aangeno men een voorstel om mej. C. Dekker te benoemen tot assistente bij het Zuigelingenconsulatiebureau, na dat de heer Borkert een vergeefsche poging tot aan houding van dit voorstel had gedaan. Lang en breed werd nog gesproken over de be strating van den Ruijghweg; met dit zaakje was het niet geheel pluis, maar de heeren uitten zich niet ge heel, zoodat we het rechte niet te weten konden ko men. Deze discussie was intusscheen vrij tardief, daar de Ruijghweg thans geheel gereed is. De rondvraag leverde weinig bizonders op, behou dens een vraag van den heer Monhemius om den Middenweg, dio dezer dagen bestraat zal worden, op een breedte te brengen van 8 Meter tusschen de trot toirs. Hierna volgde sluiting. De heer Westenberg, onderwijzer alhier, is gis teravond door den gemeenteraad van Den Helder als zoodanig benoemd aan school 7. De omslag voor het veefonds „Barsingerhorn" is voor het volgende kwartaal bepaald op f 1 per koe. In de gehouden vergadering van het Bestuur der Ned. Herv. Kerk, alhier, werden de heeren J. Bakker Az., en P. Bronder, respectievelijk herbenoemd tot Kerkvoogd en tot secretaris-penningmeester van genoemd bestuur Door de kaasfabriek „De Kreil", alhier, werd over het tijdvak 9 September tot en met 8 October gemiddeld uitbetaald f 8.39 per 100 Kg. melk. BLOEMB OLLENVEILING TE BREEZAND. Dinsdag 5 November hield de Coöperatieve bloembol- lenveilingvereen. „Breezand" (G.A) een plantgoedvei ling van tulpen en gladiolen. De handel was vlug. De volgende prijzen noteerden wij: LEVERBAAR. America f 0.370.85, Empress of India f 0.340.65, Hermione f 0.320.42. Maidenbluss f 0.65, Sympathie f 0.85, Hulot f 0.450.85, Oranje Queen f 0.85, Gen. Pe- tain f 0.32—0.65, War f 0.32—0.85, Wilbrink f 0.65, Jellow Hannemer f 0.32, Mar. Foch f 0.650.75, Salmonea f 0.27 0.65, Venus f 0.320.75, L'Innocence f 0.85, Scarletta f0.370.75, Halley f 0.65, Red. Canna f 0.65—0.85, Me dusa f 0.75, Vanessa f 0.42, Lel. Regale 1-jarig 1 p.z. f 2.40, White Giant f L70. PLANTGOED. Enkelo vroege tulpen: Rose Grisdelin f 20, Cram. Bril- lant f 24, Couronne d'Or f 38, Prins van Oostenrijk f 41, alles per kist. Dubbele vroege tulpen: Duch. te Parma f 26 per kist Enkele late tulpen: Idylle f 20, Marnix v. St Alde- gonde f 18, SpatuJata f 11, per kist. DARWINTÜLPEN. Glow f 17, Sassenheim f 17, Nanticus f 13, Centenalre f 20. L'Immaculee f 14. Pride of Haarlem f 16.50, Claar Butt f 17, Rev. Ewbank f 18, Rose Grisdelin f 21, Gret- schen f 14, Anton Roozen f 18. Mahonie f 21. Harry Veitsch f 16, Farc. Sanders f 12, Will. Copland f 23, Prinses Elisabeth f 21, Will. Pitt f 34, alles per kist Brt Clio f 26 per kist; Iris FiL Imperator f 142 per H.L.; Eng. Iriszaad f 4.70 per L. ANNA PAULOWNA. Maandag i^ in de loop van den dag ingebroken bij de f&m. Hollunder aan den Noordermolenvaartsweg te Kleinesluis. De familie was 's morgens met de bus naar den Helder gegaan en kwam om een uur of vier bij het thuiskomen tot de ontdekking, dat alles overhoop ge haald was, tot op den zolder toe. Geen kastje was on aangeroerd gelaten. De dader is waarschijolyk door een koeraam binnengekomen. Officieel kunnen we melden dat er niets vermist wordt tevens dat er, alle rondgaande praatjes ten spijt van den dader niets bekend is. In het einde van den vorigen week had Anna Pau- lowna bezoek van een stel zigeuners. Of het echte waren weten we niet, maar ze waren er evenals in Den Helder op uit, verschillende zakenlui te bedotten. Op alle manieren werden ze echter in de gaten gehouden, zoodat ze Zaterdag dan maar vertrokken. GEMEENTE NOORDSCIÏARWOUDE. Ingeschreven gedurende de maanden September en October 1929. Geboren: Cornelia Maria, dochter van Johannes Brink en Maartje Mul; Cornelia Petronclla, dochter van Jan Mul en Katharina Bakker; Cornelis Johannes, zoon van Cornelis Bakker en Cornelia Francina Goudsblom. Jacob Jacobus, zoon van Symon Smit en Johanna Hes. Ondertrouwd: L. J. de Bruin, oud 28 jaren, en M. Glas, oud 25 jaren; N. C. Bruin, oud 24 jaren, en A. M. Komen, 24 jaren; C. J. Bakker, oud 24 jaren, en C. Bek- ker, oud 25 jaren. Huwelijksafkondigingen: dezelfde. Getrouwd: dezelfde. Overleden: Maartje Molenaar, oud 80 Jaar, echtge- noote van Willem Hoofd; Arnoldus Servatlus Hensel- mans, oud 84 jaren, echtgenoot van Catharlna Stam; Jansje Wit, oud 78 jaren, echtgenoote van Slmon Groot, Cornelis Johannes Bakker, oud 9 dagen, zoon van Cor nelis Bakker en Cornelia Francina Goudsblom. GEMEENTE OUDKARSPEL. Ingeschreven over de maand October 1929. Geboren: Elise Marie, dochter van C. Schrleken en M. M. J. Möller; Willem, zoon van W. Nugter en J. Kra mer; Petrus, zoon van C. v. d. Hoven en G. den Besten. Getrouwd: K. v. Oversteeg, oud 22 jaren, en C. v. Twuijver, oud 24 jaren.' Overleden: Geene. Loop der bevolking. Ingeschreven: H. Dolstra en gezin, gekomen van Scho- terland;; N. Slooves van Nieuwe Niedorp; M. Bruin van Harenkarspel; J. Compas en gezin van Harenkarspel; D. Man en gezin van Edam; C. Stammes en gezin van Hensbroek; G. v. d. Doorn van Berkhout. Afgeschreven: J. J. Langendijk naar IJmuiden; A. Bood en gezin naar Noordscharwoude; H. Dirks en gezin naar Zuidscharwoude; H. Hart en gezin naar St Pan- cras; P. Zuidscharwoude en gezin naar Zeist; K. Waag naar Anna Paulowna; W. J. Matla, naar Weesp; M. Langendijk naar Benneb roek; Neeltje Kapitein naar Zijpe; M. Slooves naar Gheel. In de visschershaven te Den Oever is gister het lijk gevonden van C. Kroon, Zuiderzee-arbeider, welke ver blijf hield op een logger die in de haven ligt Het maken van een kaaimuur van gewapend beton ten zuiden van de Stationsloskaden te Terneuzen heeft Rijkswaterstaat gegund aan den heer C. de Waard te Wieringen voor f 143.200. Aan de Centrale Veilingsvereeniging alhier werd aan gevoerd in maand October 1929: roode kool 556.025 Kg. (439.800 Kg.), gele kool 17.500 Kg. (17.725 Kg.), gewone witte kool 1.849.400 Kg. (1.489.30 Kg.), bloemkool 4.685 st, (10.242 st), Deensche witte kool 38.450 Kg. (138.050 Kg.), peen 37.525 Kg. (39.175 Kg.) slaboonen 773 Kg. (555 Kg.), uien 140.875 Kg. (204.775 Kg.), nep 63.610 Kg. (8.190 Kg.), bieten 14.375 Kg. (14.300 Kg.), aardap pelen 141.400 Kg. (145.561' Kg.), tomaten 2745 Kg. Kg.) vale erwten 7360 Kg. (2150 Kg.), groene erwten 2000 Kg. (1150 Kg.), grauwe erwten 11.745 Kg. (2350 Kg.), citrr nboonen 20 Kg. Chlneesche witkrop 4518 st. roode dorschkool 243 snees (356 snees), gele dorschltool 12 snees Deensche wite kool (53 snees). De tusschen geplaatste cijfers geven de aanvoeren aan In October 1928. De omzet bedroeg in Ooctober 1929 t 71.987.68, tegen f 136.173.36 ln October 1928. GEMEENTE HEERHUGOWAARD. Ingeschreven' gedurende de maand October 1929. Geboren: Alida Anna, dochter van S. Rood en M. Wes- ter; Johannes Petrus, zoon van J. Beers en M. Beerse; Wimpke, dochter van O. Wijma en Sietske Slagter; Sipke, dochter van J. Visscher en G. v. d. Wal; Corrle, dochter van C. Waterdrinker en A. C. Waag; Maria Anna, dochter van J. v. Stralen en Aaltje Wijnker; Ma ria Cornelia, dochter van J. Th. Ursem en A. Koning: Jacobus, zoon van C. Danenberg en G. Rood; Brechtje, dochter van Jb. Glas en Hiltje Visser; Sijtje, dochter van R. Rezelman en T. Molenaar; Theodorus Johannes zoon van Th. Zuurbier en M. Schilder; Jacob Cornelis, zoon van S. Doorn en Klazina Dekker; Petrus Johan nes, zoon van H. S. Koopman en G. Bos; Johanna Fran cina, dochter van J. F. Hofman, te Bergen op Zoom, en Adriana Stolwerk; Cornelia, dochter van P. Beers en G. Hoedjes; Elisabeth, dochter van W. Blokdijk en N. Hink. Ondertrouwd: E. Beumer, jm., de Rijp, 23 jaar, en M. H. Oudhuis, jd., 22 jaar. Overleden: Klaasje Jongerling, 65 jaren, echtgenoote van C. v. d. Gragt; Simon Oudhuis, 9 jaar, zoon van J. Oudhuis en N. Groen; Agnes Catharina Botman, 64 jaar echtgenoote van K. Ursem; Levenloos aangegeven kind van C. Danenberg en G. Rood. GEMEENTE ZIJFE. Ingeschreven van 2 tot en met 5 Nov. 1929. Geboren: Vronica Cato, dochter van, en Theodorus, zoon van Gerardus Nicolaas Verduin en Alida Dapper. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Gerrit de Wit, 73 jaar, echtgenoot van Elisabeth Catharina Timmerman. T ZAND. Van hoogerhand is dezer dagen bevolen, dat de vlot brug alhier slechts door voertuigen met ten hoogste 100U Kg. per as eigengewicht inbegrepen mag worden gepasseerd. Wij vragen ons af of dit zoover had mogen komen. Waarom niet veel eerder aan de nieuw te bouwen brug begonnen, daar toch was te voorzien, dat dit, wat thans is gelast, moest komen. Op een druk punt als hier is een goede verbinding over het Noordhollandsch kanaal zeer zeker geboden. Dat onze winkelstand tegenwoordig floreert, moge blijken uit het volgende. J.l. Zaterdag opende de heer L. A. v. d. Linden alhier een nieuwe zaak in rijwielen, waarbij een nieuw aange bouwde garage met reparatie-inrichting is verbonden. Het viel ons op, dat het geheel zeer practlsch was inge richt, terwijl vooral de winkel een goeden indruk maak te door doeltreffende etaleerlng der diverse artikelen. Tevens staat op 't program voor spoedige opening de zaak in koloniale waren, galanterieën, enz. van den heer P. Zomerdijk, welke eveneens geheel nieuw wordt gebouwd, alsmede de door uitbreiding spoedig gereed zijnde rijwielhandel annex groot autogarage en werk plaats van C. Johannes. Op de twee laatstgenoemde za ken hopen wij bij de opening ervan nader terug te ko men. Tevens zij nog vermeld, dat de heer K. Zwart alhier dezen zomer een keurige zaak in electricitelts-, water leiding- en radio-artikelen opende. Waar alle hier genoemde zaken naar de eischen des tijds zijn geïnstalleerd, merken wij nogmaals op: onze winkelstand gaat vooruit, Als bijzonderheid vermelden wij, dat momenteel op het Noordzeestrand vanaf Helder tot voorbij Callanstoog honderden zwarte knopeenden zitten, welke ln een drij vende laag teer op zee zijn geraakt De dieren kunnen de teer niet meer van hun veeren krijgen en zitten nu te kwijnen op het droge. Naar men beweerd, zijn allen ten doode opgeschreven. IN BINNEN- EN BUITENLAND. Felle brand te Abcoude. Twee buizen afgebrand. De Amsterdamsche brand weer voorkomt een ramp van groote afme tingen. In den stillen nacht klepte gister de brandklok over het dorp Abcoude. Om ongeveer kwart voor vier was brand uitgebroken bij den kruidenier Van Dongen in de Hoofdstraat. In nachtgewaad moest hij met zijn huisgenooten ijlings de straat opvluchten, zonder iets van zijn hebben en houden in veiligheid te kunnen stellen. Ook het boven den winkel wonende gezin van den heer V. zag nog juist bijtijds de kans om zich te redden; allen zijn ongekleed naar buiten gehold, en vonden bij buren onderkomen. Het huis, waarin de winkel van den heer v. D. gevestigd was, en dat bestond uit twee verdiepingen, stond spoedig geheel in vlammen. De brandklok luid de, en de bevolking van het heele dorp kwam op de been. Het vuur tastte ook het naastgelegen pand, waadin de heer v. C. een rijwielzaak met garage had, aan. De vrijwillige brandweer vermocht met haar twee brandspuiten niets tegen den feilen brand; hoog sloegen de vlammen uit de daken van beide huizen, en wijd en zijd verspreidde zich een vonkenregen over het dorp. De auto's die in de door den heer v. C. ge houden garage stonden, had hij reeds naar buiten ge bracht, voordat het vuur zijn huis aantastte. Een dikke laag zand had men opgeworpen op de plaats, waar zich vóór de garage onder den grond een ben zinetank bevindt om nog erger te voorkomen. De burgemeester zag spoedig in, dat de blusch- - middelen van het dorp niet bij machte waren, het vuur te beteugelen; ernstig dreigde er gevaar voor nog verdere uitbreiding van den brand, en daarom riep hij telefonisch de hulp van de brandweer te Amsterdam in. Deze verscheen tegen 5 uur met een motorspuit. Het huis, bewoond door v. D. en V., was toen reeds niet meer dan een brandende puinhoop; het andere perceel stond nog overeind, maar dreigde elk oogenblik in te storten. Met drie stralen tastte de Amsterdamsche brandweer het vuur aan, en nu duur de het nauwelijks een kwartier meer, of men kon zeg gen, dat men den brand meester was. Korten tijd daarna was de brand gobluscht. Het is voor het dorp Abcoude een benauwde nacht geweest, want het heeft niet veel gescheeld, of een groot aantal huizen was een prooi van het vuur ge worden. Het verkeer tusschen Amsterdam en Utrecht is ten gevolge van den brand gister geruimen tijd gestremd geweest. Zaansche kistenfabriek afgebrand. Door gunstige windrichting erger voor komen. Te Zaandam heeft gistermorgen een, felle brand gerwoed in de kisten- en houtwolfabrick van den heer J. G. Blees in het Westzijderveld, bewesten de spoorlijn ZaandamAlkmaar. Het terrein van den brand was uiterst moeilijk te bereiken. De brand weer zag zich verplicht de motorspuiten op schuiten te plaatsen om op deze wijze het vuur te naderen. Inmiddels greep het vuur, dat voornamelijk in het voorgedeelte der fabriek woedde, snel om zich heen. Met behulp van arbeiders uit de buurt kon men eenig materiaal uit de fabriek brengen. Door de gunstige windrichting, liepen de nieuwe bij de fa briek gelegen houtopslagplaatsen geen gevaar, door het vuur te worden aangetast. Toen vier motorspuiten en een drijvende motor spuit de brandende fabriek hadden bereikt, kon het vuur krachtdadig worden bestreden. Door de beton nen muren en vloeren werd de brand vrijwel be perkt tot het voorste gedeelte van de fabriek. De buitenmuren hebben door de hitte veel geleden cn de machines in de fabriek kregen belangrijke schade. Gebouw en inventaris zijn verzekerd. Pakhuisbrand te Amsterdam. Gisternacht heeft een korte, doch felle brand ge woed in het pakhuis Alkmaar, van het Nederland- sche Veem op het Prinseneiland te Amsterdam. In het brandende pakhuis waren voornamelijk meubelen opgeslagen, waarin de vlammen gretig voedsel vonden. Toen de brandweer den brand meester was, was de bovenste zolder van het pakhuis geheel uitgebrand, en de kap van het gebouw is door de vlammen ver nietigd. Op den tweeden zolder, waar balen suiker en koffie opgeslagen lagen, heeft het bluschwater meer schade aangericht dan het vuur. Brandje met traglschen afloop. Twee kinderen in den rook gestikt Maandagochtend brak, naar de „Leeuw. Crt" meldt, brand uit ten huize van A. Dijkstra te Bols- ward. De vrouw van Dijkstra, was afwezig. Twee kleine kinderen, een van 2 jaar en een van 10 maan den, waren in het brandende huis. Zij zijn door den rook bedwelmd cn beiden zijn overleden. De motorspuit bluschte spoedig den brand, die tot het achterhuis beperkt bleef. Een zekere D. van Dijk trad het brandende huis binnen en bracht een der kinderen naar buiten, waarna hij ook het tweede kind naar buiten bracht. Het eene kind had slechts een klein brandwondje. IN HET BUITENLAND. Zware brand te Brussel. Moeilijke red ding van de bewoners. Het was Dinsdagochtend enkele minuten vóór zes uur, aldus de Brusselsche corr. van de N.R.Ct., toen een bewoner van de Nieuwstraat bemerkte, dat er brand was ontstaan in een groot gebouw in dezelfde straat, dragende de nummers 24 en 26.. In dit per ceel, dat zich uitstrekt tot aan den Paardegang ach ter het hotel Metropole, waren vier winkelhuizen ge vestigd, een handel in optische instrumenten, in par fumerie, een winkel van zijden stoffen en een zaak waar hoofdzakelijk luxe hondjes werden tentoonge steld, en verkocht. Nauwelijks was het alarm gege ven, of het heele gebouw stond reeds in lichte laaie. De bewoners, uit hun slaap gewekt, waren in nacht gewaad naar de tweede étage gevlucht, daar de trap pen overal in brand stonden. Verscheidene van deze ongelukkigen waren voornemens uit de ramen te springen toen de brandweer verscheen. Deze mocht er in slagen met een ladder twintig personen, waar onder een in zwijm gevallen oude dame, te redden. Twee kinderen moesten in dekens gewikkeld in een door de brandweerlieden vastgehouden zeildoek wor den opgevangen. Een der kinderen kwam daarbij tegen een dakgoot terecht en werd vrij ernstig ge wond. Na in het nabijgelegen postkantnor te zijn op genomen, werden de meeste geredden naar het Sint Janshospitaal overgebracht. De gewonde kinderen en de oude dame zijn er later echter alleen ter ver pleging gebleven. De vier winkels zijn geheel uitge brand. Ook mocht men er niet in slagen een veertigtal hondjes, die zich in den kelder bevonden, uit den brand te halen. Verzekerd wordt, dat alle bewoners van het vernielde perceel gered zijn. Geweldige brand te Lubcck. Een groote hoeveelheid koloniale waren verloren ge gaan. Naar V. D. uit do Duitsche stad Lübeck verneemt, is aldaar Maandagavond tegen half elf in de „Beckgrube" een geweldige brand uitgebroken. Het vuur greep zóó geweldig om zich heen, dat de brandweer er tot dusverre niet in is geslaagd, het te blusschen. De brand is door nog onbekende oorzaak uitgebroken ln de geweldige hoeveelheden kolonialo waren, opgesla gen In de magazijnen van de fa. Speicher Tamms en Carfs. Meer dan 20 stralen werpen hun watermassa's ln de vuurzee. Alle koloniale waren en vele machines zijn reeds volkomen door het vuur vernield. Persoonlijke on gelukken zijn gelukkig niet voorgekomen. Een nader bericht meldt, dat tegen middernacht het vuur bedwongen was. Een groote hoeveelheid koloniale waren, vooral koffie, is verloren gegaan. Om half elf kwam de groote schoorsteen van de koffiebranderij naar beneden. Niemand werd echter gedeerd. Tribune van een voetbalveld afgebrand. Te Zürich is Zondagmorgen 2 uur voor den aanvang van een voetbalwedstrijd de groote tribune van de voetbalclub Zürich afgebrand. De tribune, die grootendeels uit hout was opgetrok ken, was binnen zoo korten tijd een vlammenzee, dat de brandweer bij haar aankomst machteloos stond. De tribune brandde geheel af. De schade bedraagt 200.000 franken. Noodlottige brand te Keulen. Twee brandweerlieden in een kelder gestikt. Gisterochtend brak door tot nu toe onopgehelderde oorzaak, brand uit in het filiaal van het „eenhcids- prijsmagazijn" Ehapo te KeulenEhrcnfeldt. De brand ontstond in den kelder van de goederenopslagplaats. Daar hier geen ventilatie was, ontstond er een bui tengewoon sterke rook. Bovendien konden langs den nauwen doorgang slechts twee brandweerlieden afda len. Zij waren van gasmaskers voorzien. Aangezien zij lang uitbleven zond men nog twee brandweerlieden in den kelder, waar deze hun kameraden bewusteloos op den grond aantroffen. Zij werden onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij intusschon overle den zijn. Tenslotte zag de brandweer zich, om het vuur te kunnen bestrijden, genoodzaakt verscheidene gaten in den vloer van het verkooplokaal tc slaan, ten einde allereerst den sterken rook te kunnen verdrij ven. Daarna kon het vuur pas met groote moeite worden geblucht. BROEK OP LANGENDIJK. 5 Nov. Bloemkool f 10—25, II f 4.80—8.80, Chin kool f 1.80— 3.10 per 100 stuks, roode kool f 2.505.40, gele kool f 3.80 —5.60, witte kool f 11.60, Deensche witte kool f 1.60 4.90, uien f 3.50—3.80, drielingen f 2.20, nep f 4.10—4.90, peen f 2.40—2.60, bleten f 2.10—2.50 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 13200 stuks bloemkool, 2100 stuks Chin. kool, 126000 Kg. roode kool, 23000 Kg. gele kool, 6000 Kg. witte kool, 30.000 Kg. Deensche witte kool; 8200 Kg. uien, 16300 Kg. peen, 4800 Kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE. 5 Nov. Schotsche muizen f 1.90—2.20. bl. aardappelen f 2.20 —3.50, drielingen f 3, uien f 3.404.20, drielingen f 1.90 —2.50, grove f 3.504.10, gele nep f 4.20—5, peen f 2.10— 2.50, kleine poen f 0.90—2.20, kroten f 1, Deensche witte kool f 1.30—2.90, roodo kool f 2.40—5.40, witte kool f 0.70 —1.10, gele kool f 3.40—5.90, per 100 Kg., bloemkool f 20.80—25.80, Chin. kool f 0.508.50 per 100 stuk3. Totaal aanvoer: 6000 Kg. aardappelen, 14600 Kg. uien, 8400 Kg. peen, 700 Kg. kroten, 21000 Kg. Deensche witte kool, 70800 Kg. roode kool, 20800 Kg. witte kool, 4SOO Kg. gele kool, 4400 stuks bloemkool, 6000 stuks Chir. kooL WARMENHUIZEN, 5 Nov. Roode kool le soort f 2.50—5.40, kale f 0.90—1.80, gele kool le soort f 3.70—4.10, Deensche witte kool f 1.60- 2.80, witte kool le soort f 1, drielingen f 2.30, uien f 4.20, grove uien f 4 per 100 Kg., bloemkool 2o soort f 3 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 24400 Kg. roode kool. 2200 Kg. gelo kool, 2600 Kg. witte kool, 5200 Kg. Deensche witte kool, 1750 Kg. uien, 1160 stuks bloemkool. AMSTERDAM, 5 Nov. (Bericht van den mak. Jac. Knoop). Zeeuwschc bon ten f 2.402.60, blauwen f 2.60—2.80, bl. eigenheimers f 1.801.90, Juin per 50 Kg. f 1.50, eigenheimers f 3.60 —1.80, blauwe poters f 1.75—1.80, bonte poters f 1.75— 1.80, IJpolder: eigenheimers f 1.601.80, blauwe eigen heimers f 1.80—1.90, Bevelanders f 1.60—1.75, Andijker: blauwen f 2.10—2.50, bonten f 2.50—2.80. Noordholl. eigen heimers f 1.60—1.80, blauwe eigenheimers f 1.80—1.90, Anna Paulowna zand f 2.10—2.80, HUlegommer zand- aardappelen f 2.102.80, Tesselsche zand f 2.102.80, drielingen zand f 2.10, Drentsche eigenheimers f 33.50, Flakkeesche, eigenheimers f 1.70—1.80, juin per 50 Kg. f 1.50, Spuische: eigenheimers f 1.60L80. emenh. po ters f 1.80—2, alles per H.L. PURM EREND, 5 November. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas 8 st Fabriekskaas f 50, 11 st Boerenkaas f 53 per 50 Kg., in totaal 19 stapels wegen de 24000 Kg., handel stil, 1233 Kg. boter f 2.05—2.50. Vee. 632 Runderen, w.o 385 vette f 0.80—1.10, per Kg., Melk- en Geldkoeien (233 stuks) f 125—350, handel matig, 14 stieren, 13 paarden f 100—200, handel stug, 13 vette kalveren f 1.30—1.40, handel matig, 165 nuchtere kalveren: slachtkalveren f 1340, fokkalveren f 12—30 handel matig, 388 vette varkens, voor de zouterU 7G79 cent per Kg., voor de slacht 70—84 ct, per Kg., handel stug, 76 magere varkens f 28—53, handel vlug, 261 biggen f 20—28, handel vlug, 835 schapen f 30—51, overhouders f 20—32, handel vlug. 100 ganzen f 5—6.55, 32 bokken, kipeleren f 10.50—12,, eendeleren f 6.50, piepkuikens f 0.503. Oude kippen fl—2.35, oude hanen f 1.35—2.75, jonge hanen f 0.90—2.35. Jonge woerden f 1.25, alles per stuk, oude kippen f 0.64—0.88 per Kg., jonge hanen 0.85—0 90 per Kg. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING O.A. in Hotel „Paradijs". Aangevoerd: 39739 eendeieren f 6.40—7.30, Kipeieren 70—80 Kg. f 12—12.70. 65—66 Kg. f 1150—12.10, 63— 64 Kg. f 10.90—12.10, 60—62 Kg. f 10.30-11.80, 58-59 Kg. f 10.30—11.40. 56—57 Kg. f 10—11, 53—55 Kg. f 0—10, 50—52 Kg. f 8.20—9.60, 4549 Kg. f 7.20-810. HIERVEILING (in het gebouw der afslagvereenlging) Aangevoerd: 4267 Kipeieren A f 10—11.80, 372 idem B f 7.30—8.50, 1208 eendeieren f 6.80.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7