liljartwiistrijl Schagen, TWEEDE KAMER. SPOORWEGONGEVALLEN om het Kampioenschap van Nederland, Gemengd Nieuws. Een vrouw 5 jaar lang opgesloten. Na de onlusten in Palestina. Vliegtuig verongelukt boven New York, De Dusseldorfsche moordzaak. Binnenlandsch Nieuws. De wonderdokter uit Hoogkarspel. Gecompliceerde botsing. Marktberichten. (2e klasse klein biljart cadre), in de achterzaal van de „Cérès" te op 2 nieuwe Teniet Biljarts. De wedstrijden worden gehonden op: VRIJDAG 22 Nov. van 3 tot li nnr. ZATERDAG, 23 Nov. ven 11 tot 11 uur. ZONDAG 24 Nov. van 10 tot uur. Toegangsprijzen zijn voor alle wedstrijden i 1.dagkaarten i 0.50. Zij die lid zijn oi worden van de Blljartver. H. N. Kwartier, hebben vrijen toegang. Het Bestuur. ■wond. Dc heer O. echter gat vel edelmoedig toe dat hij had geslagen, dcch niet met een hard voorwerp en eerst nadat Vroollng, die hem den geheelen avond reeds had gesard en uitgedaagd, hem eerst had geslagen Het bleek echter al spoedig, dat deze affaire niet met goed gevolg kon worden afgehandeld, alvorens mej. Visser, de vrouw van den caféhouder, die het relletje had bijgewoond, als getuige werd gehoord en aangezien deze dame niet was gedagvaard, werd besloten de zaak te verdagen tot 10 December a.a. Het menu van dien dag belooft zonder twijfel een echte smulpartij. GEEN APEN IN DEN BIJBEL. De tuindersknecht Jac. K. te Llmmen, 'n 17-jarige baby van ongeveer 1 meter 75, was veroordeeld wegens het zoeken naar eieren van waterwild en stond nu ln hooge beroep terecht. Nadat echter de dagvaarding reeds was voorgedragen, kwam men tot de schrikbare wetenschap, dat het hier een kinderzaak gold, die met gesloten deuren moest worden behandeld en werd dus publiek en pers met bekwamen spoed de zaal uitgeveegd HARINGVISSCHERS IN VERBODEN WATER! De jongeheeren Jan B. en Jaap G., 'n paar toffe jongens van Noordscharwoudc, gevoelden ln den nacht ran 4 op 5 Augustus dringend behoefte aan esn pikant hapje ln de gedaante van een zoute haring en gaven ^.ich zelfs de mooite zich die versnapering te verschaffen, door de woning van mej. do wed. Duding binnen te klimmen. Toen de katterige heeren Dinsdag ter zake deze vrijpostigheid terecht stonden, wierpen zij de schuld op hun dronkenschap, doch ik zou zeggen, dat ze toch blijk hadden gegeven door hun acrobatische haring jacht niet alle bezinning en stuur over hun verslapte ledematen te hobben verloren. Hoe het echter zij, de miersche snaken, die niet voor ie eerste maal de bokkebank als gereserveerde plaats begroetten, waren thans zoo zoet als suiker en zelfs i bereid de jandoedel te verloochenen als hen dit uit den sukkela-molen lion houden. En waarachtig, do Officier liet zich verteederen over zooveel opofferingsgezindheid en requlreerde 5 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren en strenge bijzondere voorwaarden, in de eerste plaats annuleering van hun lijfspreuk: Geef me nog 'n drupje' De krijgsartikelen zullen hen, als de rechtbank op het voorstel Ingaat, a.s. week worden voorgelezen. 'N PAAR BEDORVEN EITJES ALS DESSERT- De zitting werd besloten met een paar onwaardige huisvaders Wllh. D. te Werevrshoof en J. L. W. uit don Helder, die zich met betrekking tot hun eigen dochters hadden schuldig gemaakt aan afdwalingen, waartegen het Wetb. van Strafrecht ln ds artikelen 249 en 250 zware vrijheidsstraffen bedreigt. Op grond van het on smakelijke dor te behandelen onderwerpen, werden deze zaken buiten tegenwoordigheid van onbevoegden be handeld. Salu, lezers! De behandeling van de hegrooting van Justitie is voortgezet en de ministor heeft zijn rede vervolgd. Tegen opruiing zal krachtig worden gewaakt Bede laars en lundloopers behooren naar sprekers oordcel in Veenhuizcn, ook al hebben zij psychopatischc nei gingen. Aanneming van de motie-Wijnkoop (intrek king van de stakingswettcn) verdient geen aanbeve ling. Het komt spr. voor, dat de hoer Duijs overdreef in zijn betoog aangaande dc opsporing van misdrijven. Spr. erkent, dat de instructie in de moordzaak-Lans weinig bevredigend is geweest, doch dit ligt niet aan een gebrek aan bekwaamheid. De bevolking der hui zen van bewaring is sinds 1927 gedaald met 21.3 pro cent, zoodat inzake preventieve hechtenis wel reke ning is gehouden met het nieuwe Wetboek van Straf recht. Wijziging van dc Vreemdelingenwet acht spr. niet gewenscht; deze wet wordt niet verkeerd toegepast. Een monopolie inzake het muziek&uteursrecht wenscht spr. niet; als het noodig is, zal hij in deze kwestie optreden. Persoonlijk is spr. een voorstander van doodstraf, maar een voorstel dienaangaande zou practische be- teekenis missen. In zake de echtscheiding geeft spr. aan, hoe wel licht eenige vergemakkelijking kan worden verkre gen. Optreden tegen danshuizen ligt niet op den weg van den rijkswetgever. Een groot bezwaar is, dat men ln de handhaving van de zedelijkheid een daad van puritanisme ziet. De motie-Wijnkoop wordt verworpen met 52 tegen 19 stemmen. Daarna volgt de afdeeling Burgerlijke Uitspraak, ♦waarbij zoowel de heer Knottenbelt als Ds. Lingbeek oen adres der classicaio vergadering van Den Bosch bespreken, volgens hetwelk door de rechtbank aldaar de eerbied voor de wet wordt achtergesteld bij Boom- sche opvattingen. Een vrouw wendde zich tot de rechtbank met het verzoek om tot voogdes over do kindoren te worden benoemd. Zij was gescheiden, doch wettig hertrouwd. Dat werd volgens de rechtbank volgens katholieke opvattingen gelijkgesteld met het loven in concubi naat. Derhalve kon de vrouw volgens de rechtbank de kinderen geen goede katholieke opvoeding geven, wat de vrouw volgens de rechtbank had aangeboden te doen. De beschikking is door het Hof bevestigd. De president van de rochtbank te Den Bosch heeft «ezegd: „U leeft immers in concubinaat! U staat gelijk met een h met de eerste de beste meid, die leeft met een man van de straat'. Ondanks de protesten van den advocaat bleef de president bij ziin stand punt. Bij het gerechtshoi zcific de president: „U hadt beter ongehuwd kunnen samenleven!" Was dit re laas onjuist, dan was het dc plicht van de betrokken presidenten geweest, het togen te spreken. De mi nister zegt ook met geen woord, dat dit relaas onjuist zou zijn. Voor spr. is dit de hoofdzaak, dat dc beide presidenten P.oomsche rechtsopvattingen hebben ge steld boven de bepalingen van onze wet en zelfs bo ven de moraal van onze huwelijkswetgeving. Hierop meet in deze Kamer aanmerking worden gemaakt. De heer Floris Vos begon de zaak Gicssen—Nieuw- kerk te bespreken en protesteert tegen de wijze waar op de minister zich heeft uitgelaten over het Ainster- damsche Gerechtshof. Het spreekt vanzelf dat ook andere sprekers deze zaak niet onbesproken lieten. Dc heer Duijs verweet den minister, dat hij in deze zaak öiet optreedt met gewenschte kracht. Spr. meent dat met GiessenNieuwkerk ccn rechterlijke dwaling is geschiedt, dit niet had kunnen plaats hebben als er niet zooveel valsche stukken waren overlegd, geen chantage was gepleegd, enz. enz. Prof. Van Over vroeg terecht in het „Ncderlandsch Juristenblad", hoeveel menschen er wel in de ge vangenis opgesloten zitten als gevolg van dergelijke methodes en hoeveel rechercheurs De Jong in ons Jand rondloopen. De Minister zet de zaak precies op haar kop. door te beginnen, een sneer te geven aan de sensatiezucht van het publiek, vervolgens aan de pers, zonder welke pers echter, speciaal zonder „Het Volk" en zijn redac teur Gcudcker, de destijds verdachten nog gevangen zouden zitten. De minister heeft nog geen oordeel over den rijksrechercheur De Jong. In de „Politic bode", echter, heeft men wèl een oordeel en zegt men: „hem treffe de verachting van allen onzer". Spr. behandelt daarna het geheime dossier en zegt dat het vast staat dat de Officier in Dordrecht ver zocht heeft om het geheime dossier niet aan de verde diging mee te deelen. Zoo iets is niet te kwalificeeren. Spr. behandelt daarna het optreden van rechercheur De Jong, en stelt in verband daarmee verschillende vragen, o.a. of De Jong uit 'slands dienst moet wor den ontslagen en vervolgd moet worden wegens meineed. Ook steit spr. vragen betreffende do houding van den substituut-officier van justitie mr. Kroonenberg. Acht de Minister dezen ambtenaar nog voor zijn taak berekend? Ten aanzien van den rechtop-commissaris die achter De Jong heeft aangeloopcn, vraagt spr. of de Minister dezen rechter als rechter te handhaven acht. Daarbij is iets te doen met de bepaling wegens wangedrag. Verdere vragen van spr. betreffen de be handeling der zaak voor het Haagsche Gerechtshof en wat daarna is geschied. Ons volk wacht op een daad van den Minister. Spr. veroordeelt het eveneens dat de minister een opstopper heeft gegeven aan den president van het Amsterdamsche Hof. Spr. betwist dat door de houding van den presi dent een schok is gegeven aan het vertrouwen in de justitie. Die schok is dooi anderen gegeven. Er moet geen woord van critiek geoefend worden op de leiding van het Amsterdamsche Hof, zelfs niet op kleinigheden. Heeft de Minister niet eens gesproken met mr. Jolles, den president van dit Hof; heeft hij behoorlijke inlichtingen ingewonnen of is hij alleen afgegaan op krantenverslagen? Spr. stelt tegenover dit oordeel van den Minister den lof over de behan deling der zaak in „De Magistratuur" en het verslag in „De Maasbode" van 13, 14 en 18 September, waarin de president alie hulde wordt gebracht. De Nederlandsche volksvertegenwoordiging mag van den Minister ieschen, dat hij recht doet en zijn houding doet dit niet verwachten. Spr. ziet in die houding liet streven om de zaak te laten doodbloeden. Wanneer de Minister niet het mes in de wonde zet, dan brengt de Minister een onnoemelijke ramp over ons volk. Hij neme een spoe dige beslissing. Ook de heer Boon noemt het vooronderzoek en het geheime dossir in strijd met alle waarborgen die de wet den verdachte geeft. Spr. noemt deze zaak gelukkig een uitzonderingsgeval in Nederland, maai de Minister dient nu toch op te treden. De heer Kortenhorst zegt nog eens, dat de minister geen critiek had moeten uitoefenen op den president van het Amsterdamsche Gerechtshof. Over niemand had de minister een gevestigde opinie, alleen wel over hem. Spr. meent, dat de Kamer den minister niet moet drijven om maatregelen te nemen tegen bepaalde personen. Wel moeten wij trachten de be gane fouten door de wetgeving te herstellen. Onder het nieuwe Wetboek van Strafvordering zal zoo licht niet moer voorkomen, dat een jong rechter-commis- saris met drie maanden practljk als rechter met de instructie van strafzaken wordt belast. Het gevoel „er moet iets gebeuren" mag ons niet verleiden tot maatregelen die ingaan tegen de beginselen onzer strafrechtspraak. De heer Van Wijnbergen bespreekt het geval van Den Bosch en meent, dat het hier niet liep over nuwelijkswetgeving, maar over kinderwetgeving, al leen over de vraag of de vrouw kan zorgen voor de goede opvoeding harer kinderen. De heer Marchant bespreekt eveneens de zaak Gioscn-Nieuwkerk en spr. zegt, dat zijn indruk van de leiding van het Amsterdamsche Hof geweest is als van ccn eerlijk, onpartijdig, en nauwgezet on derzoekend rechter. De getuigen te Amsterdam moesten voelen, dat zij vrijuit spreken konden zon der te staan onder de pressie van De Jong. Vast staat dat de verdachten onschuldig werden veroordeeld. Toch zogt de Regeering: thans is een objectieve be oordeeling niet mogelijk. Spr. acht dat niet te rijmen. Den rechercheur De Jong rekent de Minister zijn fouten zeer zwaar aan, maar anderen zijn voor de gebezigde methoden me de verantwoordelijk en des te zwaarder, naarmate zij hooger zijn geplaatst. De Jong is thans gemaakt tot den kop van Jut. Wat,het geheime dossier aan gaat, had de verdediging dit gekend, dan zouden Teunissen en Klunder stellig zijn vrijgekomen. Dat de Rechtbank dit dossier heeft gekend en hen niette min heeft veroordeeld, is een vernietigende aanklacht van het inzicht van die rechtbank, Van al den on zin, in dit dossier voorkomende weet de Regeering alleen te zeggen, dat aan de gedachte te vrij spel is gegeven. Het is wel wonderlijk, dat de justitie alles doet om het vertrouwen in het arrest van het Am sterdamsche Hof te vernietigen. Hooggeplaatste ma gistraten schijnen te hebben getracht het Amster damsche Hof te beinvloeden om de revisie-aanvraag af te wijzen. Een en ander doet spr. denken aan de Dreyfus-zaak. Men wijst nu met verachting op de pers. Maar spr. zegt het den heer Duys na: als de pers had gezwegen, zouden Teunissen en Klunder nog in Leeuwarden hebben gezeten. Na het Amster damsche arrest beleven wij het, dat krachtens hun ambt verantwoordelijke hooge magistraten verkon digen, dat het arrest niet juist gewezen is. Daardoor ondermijnen zij het vertrouwen in de justitie. Het is onjuist, dat dit vertrouwen alleen kan bewaard blijven, indien men in de onfeilbaarheid der justitie gelooft. Daarna is de heer Slotemaker de Bruine nog aan het woord, waarna de vergadering verdaagd wordt OP EEN BOERDERIJ IN EEN BELGISCH DORP. Een dezór dagen ontving de Brusselsche politie een anoniemen brief, waarin werd meegedeeld, dat op een boerderij te Hofstade, gelegen op de grens sedert vijf jaren een vrouw in een donker vertrek was opgesloten en ln een ellendig vervuilden toestand leefde. Verschil lende aanwijzingen werden gegeven waar die vrouw te vinden was. De politie ging naar de aangegeven boerderij en vond iu een der verdokken een zwaar gegrendelde deur. Toen deze werd opengemaakt kwamen de agenten in oen soort hol heel schaarsch verlicht, waarin een vrouw hoen cn weer liep ln een niet nader te beschrijven toe stand. Een paar zakken in een hoek dienden als bed, verwarming was er niet en licht evenmin. De vrouw, die 33 jaar oud is, werd naar een ziekenhuis vervoerd. De ouders werden ondervraagd, zij beweerden dat hun dochter zwakzinnig was; een andere verklaring konden zij niet geven. Euren vertelden, dat jde reden van opsluiting v/as, dat de dochter met iemand wilde trouwen, tegen wien do ouders bezwaar hudden. EEN JOOD TER D'J'.w VEROORDEELD. V.D. verneemt uit Jen: De rechtbank te Jaffu vonnis geveld tegen ee.. van moord op een Arabi.: het eerste dood- 'iuldigd werd cnlusten. _:tal slachtoffers. Reuter meldt uit Londen: In het Lagerhuis heeft de onderminister van Koloniën in antwoord op een vraag meegedeeld, dat het aantal slcchtcffers van de onlusten van den laatsten tijd In iJalcst!na tot 24 September 207 dooden en 379 gewonden die in het ziekenhuis behandeld worden, bedroeg. Onderscheiding voor het hoofd der politie te Hebron. De onderminister ven koloniën heeft in het Lagerhuis nog medegedeeld, det ce koninklijke politiemedaille was toegekend aan het heefd der politie te Hebron, Cafferata, wegens zijn bijzender moedig gedrag op 24 Augustus, toen bij geheel alleen een gewapende menigte op een afstand hield en aldus nieuwe aanvallen op de Joden voorkwam. OP EEN GEBOUW TE PLETTER GESLAGEN. Uit New-York wordt gemeld: En onbekend vliegtuig ls boven de stad omlaag gestort en op het gebouw van de Christelijke Jongemannen- vereenlglng terecht gekomen. Een van de inzittenden ls gedood; de ander landde met een valscherm. Later verneemt V.D. nog: Het neerstorten van een vliegtuig midden boven de stad, wekte onder de zich op straat bevindende menschen ontzaglijke sensatie. Tallooze personen zagen, hoe het vliegtuig van een hoogte van ongeveer 400 M. plotseling naar boven boog, om vervolgens ln razende snelheid neer te storten, zoodat het ten slotte op het gebouw van de Christelijke Jongemannenvereenlging te pletter sloeg. Daar het ln Amerika voorschrift is, dat iedere inzittende van een vliegtuig een parachute moet hebben, gelukte het den eenigen Inzittende zijn leven te redden De slag van het neervallende vliegtuig was mijlen In het rond hoorbaar. HET RECIIT OM TE DOODEN. Vader schiet z(jn gebrekkige dochter dood. Te Two Harbours ln Minnesota heeft de bankier Bar ton zijn dochter, die van haar geboorte af gebrekkig was (zij was verlamd en doofstom) doodgeschoten en daarna de hand aan zichzelf geslagen. De vader had tevergeefs een vermogen uitgegeven om genezing voor zijn dochter te vinden. De coroner kondigde aan dat er geen lijkschouwing zou worden gehouden en verklaarde dat Barton zijn dochter uit medelijden gedood heeft. BELANGRIJKE VONDST IN EGYPTE. Het graf van koningin Meryet blootgelegd. Reuter seint uit New York: Het stedelijk kunstmuseum deelt mede, dat de door het museum uitgezonden expeditie naar Egypte nabij Thebes het graf ontdekt heeft van koningin Meryet Amoem. De grafkamer en het Hjk zijn 3000 jaar geleden door bandiet cn geplunderd, doch het is duidelijk dat de lijk kist even rijk was toegerust als die van koning Toetank- hamen. TREIN ONTSPOORD BIJ BATH. Drie dooden, twee zwaargewonden. Reuter meldt uit Bath: Bij bet station ls een goederentrein ontspoord. Er wer den drie menschen gedood en twee ernstig gewond. Opnieuw oen moord gepleegd? Bebloede kleertjes gevonden in het portaal van een huis. Geweldige opschudding in de stad. Een telegram uit Duseldorf aan de „Tel." d.d. gisteren meldt bet volgende: Hedenavond is de stad opnieuw in opwinding geraakt Tegen tien uur verspreidde zioh namelijk als een loo pend vuurtje het gerucht, dat men in een portaal van het „Pressehaus' in het centrum der zakenwijk een bebloed kinderhemd en een kousje had gevonden. Naar door de recherche wordt medegedeeld is een en ander Inderdaad juist Men heeft te doen met het hemd van een meisje van een jaar of acht; in het hemd, dat geheel gescheurd is, zijn duidelijk bloedvlek ken te zien. De kous moet van het kind van denzelfden leeftijd zijn. De hiel ls er afgescheurd; daar waar dit gebeurd is, ziet men eveneens bloedvlekken. De opwinding is te grooter, omdat ln een der talrijke brieven aan de politie, waarvan evenwel niet vaststaat, of zij Inderdaad alle van den moordenaar afkomstig zijn een moord ln de bedoelde wijk werd aangekondigd. POLITIE SCHAGEN. Gevonden: een handschoen, en een damestaachje. Ontsporing bi] het Mniderpoortstation to Amsterdam. Een rangoorende trein duwt een goederenwagen in het sein huis. Geen persoonlijke ongelukken. Gistermiddag heeft aan het Muiderpoortatation te Amsterdam een eigenaardig spoorwegongeval plaats gehad, waarbij een goederenwagen in een seinhuis terecht is gekomen. Men was bezig met het rangeeren van den trein, waarin zich hoofdzakelijk fabriekspersoneel van de firma Van Houten te Weesp bevindt, tot deze trein tengevolge van een vorkeerden wissristand op een iloodloopcnd spoor terecht kwam. De trein werd te ruggezet cn reed dus achteruit en de bedoeling was do wagons voor hot westelijk perron van het Mui- derpoortstation waar reeds talrijke reizigers ston den te wachten te Dringen, t^n matiu«.uvie, dj eiken dag zonder haperen volbracht wordt. Üf nu ij fout bij den wissel wachter dan wel bij den rangeer, der lag, laten we in het midden, aldus het „Hsbl." het onderzoek ten deze is nog niet afgeloopen maar in elk geval kwam de trein op het doodloo pend spoor terecht, aan welks einde een stootblos staat, waaraan onmiddellijk een kleine kolenlood en het op dezen overweg zoo welbekende groen seinhuis no. 6 grenzen. Op de rails stond tegen ht stootblok aan een platte goederenwagen gestat ion neerd en t was tegen dezen goederenwagen, dat di rangeerende trein, die uit den aard der zaak slecht weinig vaart had, opbotste Het gevolg was, dat goederenwagen de kolenloods werd binnengedrongen zóó ver, dat ook de achterwand van het seinhuis ge heel ontzet werd en een schuinen stand aannam De goederenwagen werkte zich nl tengevolge van dei. schok omhoog tegen de kolenstapels op en bereik te zoo den seinhuismuur. De buffers van den wagêt staken dreigend dwars door den wand van het sein. huis naar binnen! De personentrein bleef echter op de rails en kwam onmiddellijk tot staan. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, maar dat het personeel van het seinhuis danig schrok be hoeft geen vermelding. Een flinkt klap weerklonk en veroorzaakte in de op dit spitsuur zeer drukk« omgeving groote consternatie. De gevolgen van de botsing waron fataal voor de clectrische wissclinrichtingen in het seinhuis. Zij ge raakten 200 volkomen defect, dat zij buiten dienst moesten worden gesteld. De vele forensentreinen on dervonden daarvan even onvermijdelijke als onaan gename vertragingen. Zij moesten alle vóór het M. P< station stoppen en de wissels moesten met de hand worden omgezet. Doch reeds om kwart voor zevenen was het herstellingswerk zoozeer gevorderd, dat de wissels door een hulpmachine weer electrisch be diend konden worden. Zeer spoedig na het ongeval waren de spoorweg autoriteiten ter -plaatse om de noodige maatregelen met bekwamen spoed te nemen. Tot ongeveer half negen gisteravond vertrokken van het C. S. de verschillende treinen naar het oosten met ongeveer een half uur vertraging, dc binnenko mende treinen kwamen vrijwel op tijd aan. In den laten avond werden de daar ter plaatse zich bevindende overwegboomen eerst geopend, zoodat het een consternatie gaf, waarbij kwam, dat den gehee len avond honderden belangstellenden het werk der spoorwegmannen gadesloegen, die bezig waren de chaos achter het seinhuis op te ruimen. Locomotief ontspoord to Zaandam. Een wissel ontijdig overgehaald. Behalve het hierboven gemeld© ongeval heeft gistel avond ook nog de ontsporing van een locomotief op hel stationsemplacement te Zaandam, veel vertraging consternatie veroorzaakt. Het ongoluk gebeurde te ruim acht uur met de 1< comotief van goederentrein 5318 van Zaandam naar d< Rietlanden. Door het ontijdig overtrekken van een wls-l sel in het afkomende spoor (dat naar Amsterdam) de railleerde de machine. De wielen boorden zich diep in het zand, maar de sleep goederenwagens bleef op de rails. Persoonlijke ongelukken Kwam enniet voor, zoo dat er alleen materieel© schade ls. Onmiddellijk vertrokken van Amsterdam de hulp- en materlalenwagens om het opruimingswerk te beginnen en tegen elven stond de ontspoorde locomotief weer op de rails. Inmidels ondervond het treinverkeer aanzienlijke ver traging, want het spoor naar Amsterdam was versperd. Eerst te middernacht was de baan weer vrij. TOT t 200 BOETE VEROORDEELD DOOR DEN KANTONRECHTER TE HOORN. Voor het kantongerecht te Hoorn heeft gisteren te recht gestaan de z.g.n. wonderdokter D. G., uit Hoog- karspel. Men hoort van dezen man de wonderlijkste verhalen. Een van zijn beste door hem verstrekte medi cijnen moet zijn het leggen van doode koijnen op open wonden. Voor een dergelijk geval heeft hij een jonge man uit Enkhuizen behandeld, wiens wond er eerst zoo goed begon uit te zien, dat deze zijn moeder uit Lemmer aanraadde zicih ook voor haar suikerziekte onder behan deling van G. te stellen. Deze zou haar beter maken voor f 10 en gaf haar daarvoor een z.g. reglement, waarop stond aangegeven hoe zij verschillende zakjes met medicijnen moest gebruiken. De inhoud daarvan werd door den ambtenaar van het O.M. mr. de Bruys Tack, bezien en vergeleken met een slecht soort hagel slag. Het O.M. vroeg veroordeeling van den man tot de hoogste geldboete, n.1. f 300 of 300 dagen hechtenis, welke straf de waarnemende kantonrechter, mr. G. J. Bischop, burgemeester van Hoorn, heeft verminderd tot f 200 boete of 200 dagen hechtenis. Verdachte was! niet verschenen. VAN VIER AUTO'S EN EEN BAKKERSKAR. Op den Spaarnwouderweg te Haarlemmermeer stond Maandagavond een broodbakker met zijn vrachtauto, waarvan de lichten niet gedoofd waren, terwijl een bak ker uit Sloten met zijn paard en wagen naast hem stond. In flinke vaart naderden drie auto's en er volgde een gecompliceerde botsing, die zich als volgt toedroeg. De bestuurder van den voorsten auto, die tengevolge van do verblindende lichten van den vrachtauto nlfeti meer kon onderscheiden, wierp plotseling het stuur om, waardoor hij op het gras terecht kwam en daarna on derstboven sloeg. De chauffeur van den tweeden auto kwam met den met het paard bespannen wagen ia botsing en daarna met den omgeslagen auto. De be stuurder van het derde motorrijtuig kwam boven op de twee andere terecht. Aan de stukken en brokken, die cp den weg lagen, bleek duidelijk, dat er van al het materiaal niet veel meer te redden was. Het mag een wonder heeten, dat de bestuurders er met enkele schram men afkwamen. EIERVEILING. SCHAGEN. 21 Nov. Aangevoerd: 42 partijen 13075 stuks kipeieren, 5 par tijen 357 stuks eendeieren. De prijs liep van kipeleren f 9—11.10, kleine f 7—8.30, bruine f 10. eendeieren f T -7.50. De veiling duurt voort. SCHAGEN, 21 Nov. 4 Stieren f 200250, 24 gelde koeien (amgere) f 130— 310, 75 idem (vette) f 250—425. 6 kalfkoeien f 270—340, 114 vaarzen f 85250, graskalveren f 60110, 26 nuch tere kalveren f 1530, 64 Idem (vette) f 4018. 320 Overhouders f 2632, 3 bokken en geiten f 612.' 25 varkens magere f 3040, 59 idem vette per Kg. 79— 81 et. 152 biggen f 20—28, 28 konijnen f 0.50—3, 93 kip pen f 1—1,75, 20 eenden f 1—1.60, haantjes f 0.50—1.50, 76 KG. boter f 2.10—2.30. WARMENHUIZEN. 20 Nov. Roode kool ls soort f 2.10—4.70, kale f 1.70—2.50, gele kooi le soort f 4.104.40, witte kool le soort f 0.701« Deensche witte kool f 1.602.50, drielingen f 2.70, uien f 4.60, peen f 2.10 per 100 Kg., bloemkool le soort f 13.80 15 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 27400 Kg. roode kool, 2400 Kg. gele kool. 15300 Kg. witte kool, 10900 Kg. Deensche witte kool. 775 Kg. uien, 1400 Kg. peen, 55 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 20 Nov. BI. aardappelen f 3.20, bravo's f 2, uien f 3.10—4.20, drielingen f 2.50—2.60, grove f 3.604.20, gele nep f 3.10,

Schager Courant | 1929 | | pagina 2