Raad Hoogwoud. PUROL Vergadering Holl. Mij. van Landbouw afd. Opmeer en omstreken. BILLY BOO. y"6'i/!> Woensdag 20 November hield bovengenoemde af- öeeling een buitengewone vergadering ten huize van den heer Baerdemakcr te Spanbroek. De heer G. Stapel opent de vergadering, heet de heeren hartelijk welkom, in het bijzonder den heer Huisman, secretaris van de Holl. Mij. van Landbouw Met den wensch, dat de aanwezigen een leerzamen middag mogen hebben, wordt het woord gegeven aan den secretaris, den heer Harp, die de notulen der vorige vergadering voorleest, welke onder dank zegging voor den samensteller worden goedgekeurd. Naar aanleiding dier notulen deelt Voorzitter mede: a. dat de cursus voor veeteelt, te houden door den heer Van Ree, en de motorcursus, te geven door den heer Heeroma, beide wegens geringe deelname niet konden doorgaan. b. dat de Koninklijke goedkeuring is aange vraagd voor de te houden verloting in 1930. Hierna verleende Voorzitter het woord aan den heer Huisman, die in een interessant betoog het pachtvraagstuk behandelde aan de hand van het wetsontwerp: regeling pacht. Spr. begint mede te deelen. dat de beide Staats commissies van 1903 en 1921 reeds veel over dit vraagstuk hebben gesproken en geschreven. Om dit onderwerp te behandelen, dient men voorop te stol len 2 rechtvormen van grondgebruik, n.1.: het eigen dom en de pacht. Een eigenaar, die zijn bedrijf verbetert, zal, na ver loop van eenigen tijd de voordeelen hier zelf van plukken. Hoe geheel anders is het met den pachter. Deze durft met eigen middelen geen verbeteringen aan te brengen aan het door hem gepachte bedrijf, omdat hij de risico loopt, dat na beëindiging van den pachttermijn, de voordeelen zullen komen ten gunste van den verpachter, dus den eigenaar. De pachters zijn daarom steeds onzeker van het gebruiksrecht, zo profitecren dikwijls niet van de door hen aangebrachte verbeteringen. De Staatscom missie 1921 zegt het zoo juist: het verpachten van eigendommen is eigenlijk het in bruikleen geven van credict. De minderheid van deze commissie verklaart zich voor het recht van verlenging van den pachttermijn, dus voor het z.g. continuatierecht. Deze minderheid telt thans reeds vele aanhangers, te weten de S.D.Ar- beiderspartij, de Friesche Mij. van Landbouw, de Bond van Landpachters en de R.K. Boeren-Tuindersbond, die alle voor erfelijk continuatierecht zijn. Van de tegenstanders noemen we slechts het Ne derlands Landbouw-Comité en vele landbouwecono men. Het continuatierecht. is aldus spr., de hoeksteen waar het om gaat. Heeft men dit niet, dan heeft men voor de pachters niets bereikt. Spr. begint met de behandeling van het wetsont werp pdcht artikelsgewijze en deelt reeds dadelijk mede, dat het niet veel goeds inhoudt. Spr. is er dan ook zeker van dat dit ontwerp niet zonder op- of aanmerking door de Tweede Kamer zal worden aan genomen. De voorstanders van het continuatierecht zeggen, dat indien dit recht wordt aangenomen, de pacht het eigendom reeds dicht genaderd is, m.a.w. de pach ter en verpachter op gelijke wijze worden behandeld. De tegenstanders ontkennen het algemeen belang van dit recht, want zeggen ze, de pachters, die thans een of ander bedrijf gepacht hebben, blijven zitten en weten zich hiervan te verzekeren, door het geven van z.g. sleutelgeld aan den verpachter. De heer Huisman deolt deze meening niet. Volgens het wetsontwerp wil de regeering een of- ficieele pachtcommissie in het leven roepen om ge schillen tusschen pachter en verpachter op te los sen en hiervan advies te geven aan den kantonrech ter, die in deze een uitspraak zal doen. Bedoelde com missie zal bestaan uit een jurist als voorzitter, 2 ver pachters en 2 pachters. Ook het in het leven roepen van een continuatie commissie wordt uitvoerig door spr. behandeld. Spr. komt tot de overtuiging, dat de eenige manier is om concurrentie tusschen de pachters onderling uit te sluiten, door bij het aangaan en het verlengen van een pachtovereenkomst de inkooppremie's uit te schakelen en de beslissing, wie het te verpachten be drijf zal pachten, over te laten aan een commissie Men schakelt de concurrentie der pachters uit, niet die der koopers. Het gevolg is, aldus spr., verhooging der landprijzen. Spreker gaat verder uitvoerig in op het remissie- recht, dat tot heden in geen enkel pachtcontract worde vermeld, verder op den opzeggingstermijn, die tenminste 1 jaar zal zijn. Spr. uit zich een sterk voorstander van verpach ting op eeuwigdurenden termijn en 't instellen van de bovengenoemde commissie. Van de gelegenheid om vragen te stellen wordt een dankbaar gebruik gemaakt Met een woord \an dank aan den spreker voor het behandelde, wordt de vergadering voor gesloten ver klaard. Vergadering van den Raad op Donderdag 21 No vember 1929, des morgens 10 uur. lk ee Afwezig is de heer Glas, wegens ongesteldheid, goul Voorzitter, de heer J. Breebaart Dr., burgemeester, elatei tevens secretaris. Nairu opening worden de notulen gelezen door den heer D. Breebaart Jz., na lezing worden ze onver- leK^ anderd vastgesteld. rijt zty Naar aanleiding van de notulen zegt de heer Bossen, dat er ten aanzien van de schoolkwestie te Aartswoud een openbare vergade- als a ring te Aartswoud is gehouden, waar de conferentie •t haf cle raad met de heeren Veerman, Hemke en Bakker heeft gehad, werd belicht en onjuistheden werden verteld. Spr. herinnert er aan, dat hij die bespreking in het openbaar gewenscht had en nu 1 acht spr. het gewenscht dat de notulen dier comi té-vergadering worden gelezen. De Voorzitter vraagt, welke onjuistheden zijn ver- teld. De heer Bossen zegt, dat er is gezegd dat spr. de kinderen naar Hoogwoud wilde hebben, maar spr. vond goed dat de kinderen van Boltendaal naar de J school te Aartswoud gingen, die van Hemke en Wit konden wel per fiets hierheen. De Voorzitter heeft geen bezwaar dat de notulen worden gelezen, maar het is niet zeker dat die op merking er in staat. De raad was in zijn geheel van dezelfde meening als de heer Bosson. De notulen der comitóvergadering worden gele zen, doch de door den heer Bossen bedoelde opmer king wordt er niet in vermeld. De Voorzitter deelt mede, dat de aansluiting van het perceel P. Pijper, Langereis, aan de waterleiding in onderzoek is. De heer Van der Plas zou het opnemen ook de andere 5 perceclen. De heer De Wit deelt mede, dat hij zich verstaan Irrekle t Blfl heeft mot den heer Bel te Schagen. Een en ander is s hebtj opgenomen, en hoewel spr. er nog geen officieel be richt van heeft ontvangen, kan spr. mededeelcn, dat de gemeente f25 zou moeten bijdragen. De Voorzitter dankt den heer De Wit voor zijn be moeiingen. Waar vorig maal is medegedeeld dat nog 70 perceelen moesten worden aangesloten, is dat aantal thans belangrijk geslonken. Betrekkelijk nog weinig perceelen moeten nog worden aangeslo ten en daarom is nog niet overgegaan tot verbali seeren. Spr. zegt de aansluiting liever met de men- schen te bespreken, er bestaat op t oogenblik zeer veel welwillondheid. Als de einduitslag bekend is, zal spr. dien mededeelen. Door den Voorzitter wordt vervolgens mededee- ling gedaan van het hedenmorgen ingekomen Prov. Blad, waarin mededeeling wordt gedaan omtrent de regeling van den provincialen steun tot dekking der kosten van de niet rendabele gedeelten. Die steun wordt alleen verleend als 90 of meer van de aan- sluitplichtige perceelen zijn aangesloten. De Voor zitter zegt, dat dus in de toekomst ook een bijdrage gevraagd zal worden voor aansluiting van de Lan gereis. Ingekomen stukken. De heer Glas zond berieht van verhindering de vergadering bij te wonen wegens ongesteldheid. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangeno men, nadat de Voorzitter den wensch had uitgespro ken, dat de heer Glas binnenkort weer zoover her steld zou mogen zijn, dat hij de vergaderingen weer kan bezoeken. Ged. Staten keurden goed wijziging begrooting 1929, af- en overschrijvingen 1929, het besluit tot het aangaan, van een gcldleening en verleenden t.a.v. de school te Aartswoud tot 1 Januari 1931 vrij stelling van de verplichting tot het geven van onder wijs in lichamelijke oefeningen. Voor de scholen te Langereis en in de Kerkelaari is nog geen bericht in gekomen. De Vereeniging tot behartging van de maatschap pelijke belangen van Zenuw- en Zielszieken, vraagt toetreding als lid, minimum contributie f5.—. B. en W. vinden het een prachtig doel, maar stellen voor geen lid te worden, doch het adres voor kennisgeving aan te nemen. Nadat enkele inlichtingen zijn gevraagd, wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Mede worden voor kennisgeving aangenomen de sta ten 1 en 2 van den keuringsdienst van vee en vleosch te Spanbroek, over de maanden Juli, Augustus en Sep tember. Het vervoer van schoolkinderen. Niet in beroep bij de Kroon. Ingekomen is de beschikking van Ged. Staten op het beroep van de heeren J. P. Koopman, Klaver en Kieft, inzake hun vergoeding voor vervoer van hun kinderen van de Langereis naar de R.K. school in het Zuid. Het betreft hier het vervoer van 10 kinderen, waarvan de kosten bedragen f225. Door den Raad was besloten de vergoeding over het tijdvak 1 Mei 1929—1 Mei 1930 op f 10.per jaar en per kind te stellen. Tegen dit raadsbesluit waren be langhebbenden bij Ged. Ctaten in beroep gegaan. Uit de beschikking van Ged. Staten blijkt nog dat het in komen van den heer Koopman f2600 is, van den heer Klaver f2400, van den heer Kieft f 1200, en dat ze heb ben respectievelijk 8, 10 en 5 kinderen. Ged. Staten komen tot de conclusie dat de gevraagde vergoeding ad f22.50 per kind billijk is te achten en hebben het raadsbesluit vernietigd. De Voorzitter zegt, dat dus Ged. Staten de geheele gevraagde vergoeding hebben toegekend. Tot 1 De cember a.s. bestaat er voor de gemeente gelegenheid om tegen deze beslissing van Ged. Staten in beroep te gaan bij de Kroon. Spr. betwijfelt of het veel zal helpen, want de wet spreekt ook van algeheel e ver goeding. De heer Bossen oordeelt, dat Kieft wel in aanmer king komt voor de geheele vergoeding, Klaver en Koopman niet en ten aanzien van deze beide per sonen zou spr. het hooger beroep wel willen probee- ren. De heer De Wit oordeelt ook dat het was te pro- beeren, misschien dat er resultaat is te bereiken als mondeling toelichting wordt gegeven. Met 4 tegen 2 stemmen wordt besloten niet in be roep te gaan bij de Kroon, voor het in beroep gaan stemden de heeren Bossen en de Wit. Geen toetreden bij het Werkloosheids besluit. Naar aanleiding van een vorig maal ingekomen verzoek om de gemeente te doen toetreden tot het Werkloosheidsbesluit, deelen B. en W. mede, dat niet precies bekend is wat de kosten van aansluiting zul len zijn, en die kosten voor een plattelandsche ge meente wel niet zooveel zullen bedragen. Maar als wordt aangesloten, zit er aan vast de benoeming van een correspondent der arbeidsbemiddeling. Door den heer Bossen is dat werk vroeger voor niemendal ge daan, maar dat kan niet opnieuw worden verlangd. B. en W. stellen dus voor voorloopig niet aan te sluiten. De heer Bossen acht het mogelijk dat door de Zuiderzeewerken het aantal werkloozen zich zal vermeerderen. Spr. is voor aansluiting en waar spr. de werkzaamheden, verbonden aan het correspon dentschap, niet meer kan doen, wil hij een corres pondent benoemen. De Voorzitter wijst er op, dat al behoeft het geen groote bezoldiging te wezen,, de correspondent toch eenige vergoeding dient te hebben. De heer Klaver wil niet aansluiten, maar toch een correspondent benoemen. De heer Schilder wil, om de geringe werkloosheid die hier is, een afwachtende houding aannemen. Wordt de werkloosheid grooter, dan kan de ge meente altijd nog aansluiten bij het werkloosheids besluit. De heer Bossen wijst er op, dat het in het belang der gemeente is om aan te sluiten. Met 4 tegen 2 stemmen wordt besloten niet aan te sluiten, vóór aansluiting stemden de heeren Bossen en De Wit. Over de vraag, of nu evengoed een correspondent- zal worden benoemd, staken de stemmen met 33, voor benoeming stemden de heeren Klaver, Bos sen en De Wit. In de volgende vergadering valt hierover de beslissing. De finantleele verhouding tusschen rijk en gemeenten. Over de finantieele verhouding tusschen rijk en gemeenten is van de Vereeniging van Nederl. Ge meenten een schrijven ingekomen, waar de Voorzit ter een toelichting over geeft. Het is een zeer inge wikkelde geschiedenis deze nieuwe regeling. Binnen 90 dagen na de inwerkingtreding der regeling, dat is vóór 1 Februari a.s., moeten de verschillende op gaven worden ingezonden. Nu wil de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten dat heele werk op knappen, maar, zegt de Voorzitter, zóó lui zijn we niet. Maar ook wil de Vereeniging van Ned. Gemeen ten de door het gemeentebestuur gemaakte opgaven controleeren. Van deze opgaven hangt veel af in verband met een goede ultkeering. Vóór 1 December moet aan de Vereeniging van Ned. Gemeenten be richt worden gezonden. Als een gemeente zelf de op gaven niet inzendt, wordt dat door den Commissaris der Koningin gedaan en in dat geval is er geen recht op beroep. B. en W. stellen nu voor, de opgaven te laten controleeren door de Vereeniging van Ned. Gemeenten. Aldus wordt besloten. De veranderingen aan de Langereis- schooL Voor de aan te brengen veranderingen aan de school aan de Langereis hebben de gemeenteraden van Nieuwe Niedorp en Hoogwoud met elkaar ge- Ruwe Huid Ruwe Handen confereerd en is men tot overeenstemming gekomen ora een gemeenschappelijk besluit te nemen, Wat de verandering betreft, door aansluiting aan de waterleiding, zal in het nieuwe gedeelte een septi;- tank moeten worden geplaatst Het nieuwe gedeelte van het schoolplein zal voorzien worden van basal- tinetegels. Wat de verwarming der lokalen betrof, gesproken is over gas- of centrale verwarming, met het resultaat, dat met 104 stemmen besloten is tot gasverwarming De Hoogwoudsche raad is nu ver plicht een beslissing te nomen Een en ander zal een uitgaaf vorderen van f2500, het werk zal ondershands worden uitgevoerd. Algemeen goedgevonden. Een badgelegenheid in de school aan de Kerkelaan. B. en W. stellen voor, wijziging te brengen in het plan voor verbouw van de school aan de Kerkelaan, nl. het aanbrengen van een rijwielbergplaats en van een badgelegenheid, z.g. douches De Voorzitter licht toe, dat bij het bezoek te Nieu we Niedorp daar ook de douches zijn bekeken en de architect meende, dat ze hier geschikt aangebracht konden worden. Centrale verwal ming komt er toch, en waar de architect een tank van 600 liter ge wenscht achtte, zullen de kosten voor een badinrich ting met 2 douches f750 zijn Ook voor ouderen zal gelegenheid gegeven worden van de badinrichting gebruik te maken. Te Nieuwe Niedorp wordt er een aardig gebruik van gemaakt en ook in de school te Oude Niedorp werkt het prachtig. Spr. acht hot in het belang der gemeente dat een dergelijke in richting wordt gesticht, vooral nu door liet droog maken van de Wieringermeer de mcnschen straks daar geen gelegenheid meer zullen hebben tot baden. De heer Groen kan zich wel met het voorstel ver eenigen, maar op voorwaarde dat sterker wordt toe gezien op het baden langs de openbare wegen, een klein stukje buiten het dorp De Voorzitter zegt,dat we daarover hier niet hoo- ren, maar als de heer Groen dat wil opgeven, zal spr. zorgen voor meer toezicht. De heer Schilder vreest, dat we een precedent scheppen, ook andere scholen zullen straks om een badinrichting vragen. De Voorzitter zou er wel voor zijn, als het ook te Aartswoud zou worden gesticht De heer Schilder denkt, dat het moeilijk zal zijn, iemand te krijgen, die toezicht houdt. De Voorzitter denkt, dat dit ook hier wel is te re gelen, evenals te Nieuwe Niedorp en Oude Niedorp De heer De Wit wijst er op, dat van de gelegenheid alleen wel de ouderen van Hoogwoud gebruik zullen maken en daarom zou hij het wel gewenscht vinden als bij verbouw ook te Aartswoud en Langereis tot stichting werd overgegaan. De heer Bossen zou niet voor het voorstel zijn, als de Zuiderzee bleef. Daar zijn soms 40, 50 GO per sonen aan het baden en daarom is spr. nu voor het voorstel van B. en W. Te Aartswoud gaat het baden heel netjes, spr. heeft er nooit iets onhebbelijks ge zien, ze zijn behoorlijk gekleed. Wat de heer Groen heeft gezegd, betreft zeker de kinderen en hun ba den langs de openbare wegen zal straks ophouden. De heer De Wit zegt, dat bij hem in de buurt ook een badgelegenheid is, die nooit aanstoot heeft ge geven. Maar als er een goede gelegenheid wordt ge sticht, zooals nu wordt voorgesteld, acht spr. dat beter. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De Voorzitter spreekt er zijn voldoening over uit en hoopt, dat het besluit zal zijn tot het welzijn van de gemeentenaren. Het is een pracht maatregel om de gezondheid te bevorderen. De rijwielbergplaats zal niet luxieus worden ge maakt, een gewoon afdak Mej. N. de Boer wordt met algemeene stemmen herbenoemd tot lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs. Besloten wordt tot onderhandschen verbuur van de perceeltjes achter de Kerkelaan. De perceeltjes thans verhuurd aan de heeren Bossen en Groen, zullen publiek worden verhuurd Gestorte waarborgsommen, ten bedrage van f1300 en f3450, opbrengst schoolwoning Weere f2030 en aflossingen ad 2 maal f GOO, totaal een bedrag van f8010, zal rentegevemd belegd worden, door den aan koop van Ned. Werk. Schuld VA En in verband hiermee zal wijziging der gemeentebegrooting plaats vinden. Oog met de finantieele regelingen voor den dienst 1929, alsmede de suppletoire begrooting kan de raad zich vereenigen. Voor het nieuwe provinciehuis. De gemeentebesturen zijn aangeschreven om ge schenken aan te bieden aan de provincie voor het nieuwe provinciehuis. De leden van Ged. Staten, de heeren Michels en Bomans hadden daarbij gedacht .tan de combinatie der 6 volgende gemeenten: Ob- dam, Hensbroek, Ursem, Oude Niedorp, Winkel en Hoogwoud (Nieuwe Niedorp zal apart een geschenk geven). Door den Voorzitter, als oudste, zijn de burgemees ters dezer 6 gemeenten bijeen geroepen en besloten is nu een kast aan te bieden, als blijvende herinne- rinig, een kast waarin de wapens der 6 gemeenten voorkomen. De kosten zullen pl.m. f600 bedragen, welke kosten gelijkelijk over de 6 gemeenten zullen worden verdeeld. Niet dus naar het aantal inwo ners, zoodat het voor Hoogwoud een billijk voorstel is De heer Schilder gevoelde er aanvankelijk niet veel voor, maar nu de andere gemeenteraden het zullen doen, kan spr. zich er wel mee vereenigen. De heer Vijn voelt er heele maal niet voor. Op deze manier raak je net uit je wisselgeld. Laat de pro vincie zelf haar huis maar meubileeren. De Voorzitter: Dan moeten we er ook aan betalen. De heer Vijn: Nou enfin. Het voorstel van den Voorzitter om f100 beschik baar te stellen wordt in stemmen gebracht, maar waar de stemmen staken, wordt het voorstel aange houden tot de volgende vergadering. Tegen stemden de heeren Vijn, Bossen en De Wit De veiligheid ten platte lande en de nacht< telefoonaansluitingen. De Voorzitter deelt mede, dat er een vergadering is gehouden van de burgemeesters en secretarissen in de verschillende cantons, ter bespreking van de veiligheid ten platte lande. Getracht zal worden voor iedere gemeente nacht-telefoonaansluiting te krijgen met Alkmaar. Kost een gewone nachtverbinding f25, voor de gemeente zullen de kosten op f 12.50 komen. Maar waar het raadhuis hier is aangesloten, zou de woning van den burgemeester aan de tele foon aangesloten dienen te worden. De burgemeester zal dan de helft dier jaarlijksche kosten betalen, en de kosten zullen dan voor de gemeente totaal f32.50 bedragen. Algemeen goedgevonden. De rondvraag. De heer Klaver vraagt of de wegverbreeding te Weere wordt voortgezet. De Voorzitter antwoordt van dit jaar niet. De heer Bossen vraagt hoe het staat met het hek bij Boots. Do heer Vijn zegt, dat de heer Slagter dit voor elkaar zou zetten. De heer Groen vraagt naar den uitslag van het schrijven dat aan het P.E.N. zou worden gericht over de takken der gesnoeide boomen. In den Boekeiweg zijn ze bij elkaar over de sloot geworpen. De Voorzitter zegt, dat er over is geklaagd en de bedoeling is iemand aan te stellen om ze op te ber gen. De heer De Wit zegt, dat de vrouw van Blanken ter secretarie is geweest en spr. is verteld dat de Voorzitter haar toen verteld heeft, dat de opgemaak te processen-verbaal inzake de schoolkwestie, niet door den kantonrechter zouden worden behandeld. Spr. zou daarover inlichtingen willen hebben. De Voorzitter zegt dit niet te hebben medegedeeld, Wel heeft spr. er zijn verwondering over uitgespro ken, dat men dergelijke zaken maar laat liggen. De verbalen zijn door spr. ingezonden en of vervolging zal plaats hebben, daar weet spr. niet van. Hoe het mensch aan dat idéé komt, begrijpt spr. niet. Zij heeft gezegd dat ze de kinderen niet naar Hoogwoud zou sturen en spr. heeft toen gezegd, dat als het meisje dan zoo zwak was, waarom zij het dan niet met do bus deed vervoeren. Misschien dat de ge meente er iets aan betaalde, hoewel de afstand min der dan 4 K.M. is. Later is haar man hier geweest en deze zei dat de jongen hierheen zou worden ge zonden, het meisje naar de school te Langereis zou gaan. Behoudens nadere goedkeuring van den Raad hebben B. en W. dat voorloopig toegestaan. Het meisje van Wit is hier ook gekomen, de zaak is dus zooals zij behoort. Goedgevonden. De Voorzitter deelt voorts mede, dat hij naar den directeur van het postkantoor te Hoorn is geweest om te spreken over de postbestelling. Na een uiteen zetting door spr. heeft de directeur aangeraden dat B. cn W. een schriftelijk verzoek zullen doen om een betere postbestelling te krijgen. Spr. heeft er op gewezen, dat de post hier 3 maal van Obdam wodrt gehaald terwijl voor andere plaatsen de post per autobus wordt vervoerd. Wel is er het bezwaar dat de bus van Winkel 's morgens te laat aankomt en ook 's avonds, maar wellicht is een andere regeling mogelijk Misschien zou de ge meente dan eens afraken van de bijdrage ad f300 aan de Posterijen, wat nog altijd een unicum in den lande is. Spr. verklaarde zich ook bereid aan den Minister een bezoek te brengen, maar dat vond de directeur nog niet noodig. Hierna volgdt sluiting. IN HAAR EEROEVOEL OEKWETST. (Lustige Sachse.) Hoor nou toch eens! Wat is er? Mevrouw is een gemeene leugenaarster! Ztj fertelt aan haar man, dat ik altijd aan het sleutelgat 'lister. Jij mag eerst, zei Billy, Kareltje had er ooren naar, Hij rolde zich als een groote bal Knoopte zijn beenen bij elkaar, Toen hij zoo rond was als een kogr Zei hij: „Geef me nu een zet". En h!j rolde door het circus Alle menschen hadden pret Toen Billy dat zag schrok hfj, Was er werkelijk van ontdaan, Hy was geheel ontmoedigd, Vreesde een slecht figuur te slaan. Doch plots werd hy weer vrooiyk, Want er viel hem Iets aardigs In, Ik wed, zei Billy tot zich zelf. Dat lk toch den wedstrijd win. Wat zou dat zy'n?

Schager Courant | 1929 | | pagina 23