SchagerCourant Sint Nicolaas-Oeschenk Fa. W. D. Niestadt en Zn., een goede Foto WINKEL. WIERïNGEN. WIERINGERWAARD. ZlJPE. KOEGRAS. ANNA PAUL0WNA. Tweede Blad. Tweede Kamer. Uit onze Omgeving. Zware brand in Den Haag. Uw aangewezen adres hiervoor SCHAGEN. Gemengd Nieuws. Overval op de Orient-expres. Clemenceau opnieuw ernstig ziek. Kcepel van een kerk ingestort. v Muiterij aan boord van een Engelsche vrachtboot. De Dusseldorfsche moordenaar. Zaterdag 23 November 1929. 72sie Jaargang. No. 8568 Zooals in het elders in dit nummer opgenomen Ka merverslag vermeld staat, was de Kamer gekomen tot de eindstemming over de begrooting van Justitie. Deze is den volgenden dag aangenomen met alleen den heer Wijnkoop tegen. Zoowel de heer Duijs als de heer Marchant, hadden te voren verklaard, na mens hun fractie, dat hoewel hun vertrouwen in deze minister was geschokt, men toch voor zijn be grooting zou stemmen. De heer Drop (S.D.A.P.), had tevoren een inter pellatie aangevraagd over de staking te Sluiskil. Dins dag zal er over worden beslist. Toen is begonnen met dc artikelsgewijze behande ling van Binnenlandsche Zaken. Dit is in den regel een lange lijst van allerlei wenschen en verlangens. De een had het over het zitten op hondenkarren, de ander over het optreden van den burgemeester van Sleen, die werkwilligen ronselde, een derde wil geen burgemeester die een bedrijf uitoefent, een vierde be strijdt dc opvatting der regeering, dat rijksontvan gers niet benoembaar zijn tot raadslid enz. De wenscih iiwerd uitgesproken om tot samenvoeging te komen van Krankzinnigenwezen en Volksgezondheid. Er 'wordt tegen geopponeerd om kleine gemeenten samen te voegen op grond van minder goede behartiging yan sociale en cultui'eele belangen. De dierenbescherming en het kwellend vervoer van dieren wordt onder de aandacht gebracht, evenals de benoeming van verschillende burgemeesters in den laatsten tijd, die ons volk onaangenaam en diep heb ben getroffen. Scheepvaartrechten door gemeenten en waterschap pen geheven, zijn veel te hoog. De vereeniging van Wijdenes en Venhuizen komt eveneens aan de orde en de afwijzende houding van den minister wordt niet begrepen, nu men in beide ge meenten voor samenvoeging is. Het komen van vertegenwoordigers van kleine par- tijen in de Kamer werd verdedigd. Dit is goed als veiligheidsklep voor ontevreden kiezers. Ook Wijn koop en Visser behooren, zoolang zij voldoende kie zers achter zich hebben, in de Kamer thuis. Buiten de Kamer zijn zulke menschen voel gevaarlijker. In de Kamer passen zulke menschen zich wel aan. Aangedrongen werd op invoeren van dansverloven, dit met het oog op de ernstige moreele gevaren. Gevraagd werd de verkiezingen te houden in de tweede helft van Juni. En nog tal van andere onder werpen werden aangesneden. Bij de verdere behandeling van de begrooting van Waterstaat verklaarde minister Reijmers, dat de j regeering zich bij de totstandkoming der VVegenbe- lastingwet in 1926 de vrijheid had voorbehouden hoeveel jaarlijks aan het wegenfonds zal worden uitgekeerd. Hij kon thans mededeelon, dat de uit- keering van Waterstaat aan het Wegenfonds aan vankelijk tot drie millioen teruggebracht, weer op vijf millioen wordt gebracht, waardoor het fonds in totaal over 25 millioen zal kunnen beschikken. (Instemmin). WINKEL, 22 Nov. Appelen f 212, peren f 19, bieten f 0.801, spruit- kool f 910, uien f 12, per 100 pond, andijvie f 12, wortelen f 1.201.40 per 100 stuks. WINKEL. Vrijdagavondtrad voor het nutsdepartement alhier op, de heer Ds. A. Klaver van Hoorn. De opkomst was ge ring, hetgeen den Voorzitter aanleiding gaf, in zijn ope ningswoord daarover zijn teleurstelling uit te spreken. Teleurstelling vooral voor den spreker en teleurstelling tegenover het vele, dat gedaan moet worden om een nutsavond voor te bereiden. Spr. hoopt dat, indien deze geringe opkomst een gevolg van de keuze van opvoering is, alle leden voortaan op de vergadering zullen komen, waar de winteravonden worden vastgesteld en hun keuze zullen bepalen. Afstappende van deze pessimis tische beschouwing, richt de Voorzitter een woord van welkom tot den spreker en tot alle aanwezigen en geeft daarna het woord aan Ds. Klaver. De spreker heeft tot onderwerp gekozen: „Wijsheid en schoonheid uit Indië", aan de hand van den dichter Tagore. Het onderwerp, van religieuze strekking, vraagt een spannende aandacht en de spreker, ons reeds als vooraanstaand redenaar bekend, boeit en bindt zijn ge hoor aan zijn levensbeschouwingen, zooals de groote dichter Tagore, die heeft beschreven en gepredikt, en de mogelijkheid tot uitwisseling van beschouwingen tus schen het Oosten en het. Westen. Aan het einde der bijeenkomst zegt de voorziter, na het hooren van zooveel schoons, slechts een kort slui tingswoord te zullen spreken, dankt daarin den spre ker voor diens voordracht en hoopt hem hier nog eens weer te zien, en hoopt tevens dat de spreker zich daar voor niet zal laten afschrikken van het geringe bezoek van hedenavond. Met een woord van dank voor alle belangstelling, wordt do bijeenkomst gesloten. Zondag a.s. zal Succes I thuis uitkomen tegen Scha- gen I. H.R.C. 4 tegen S. II. en S. III tegen Breezand 8.-adspiranten tegen Helder-adspiraten D. De heer Jn. Tijsen Jbz., te Den Oever is voorgedragen als Rijkshavenmeester te de Haukes alhier. De heer P. Boer te Westerland als brugwachter te Van Ewijck- sluis en de heer Jn. Tijsen te Van Ewijcksluis als brug- knecht aldaar. Wegens bedanken van Mevr. G. KaanLont als pre sidente van „Dorcas" is als zoodanig benoemd Mevrouw Pwusselman—Sprenkeling. I Donderdagavond trad voor het Nutsdepartement op I de heer Van de Volkcre met demonstratieproeven voor Idraaalooze telegrafie en draadloos licht De opkomst I was maar matig. Vooral degenen, die wat liefhebberij hebben in electrlsche werktuigen en verschijnselen zullen hebben genoten. De proeven gelukten, zooals we dat van den heer v. d. V. gewoon zijn, uitmuntend Het onderwerp werd zeer bevattelijk behandeld en hier en daar door een grap gekruid. De eerste Nutsavond kan als goed geslaagd worden beschouwd. Vrijdagmiddag heeft door Stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk een verkiezing plaats gehad voor twee notabelen wegens periodieke aftreding van de heeren C. Haringhuizen en W. Peereboom. Beide heeren werden herkozen. In een gelijktijdig gehouden verga dering van Notabelen werd de heer C. J. Blaauboer Biet algemeene stemmen hakozen als eKrkvoogd, 'T ZAND. Het rijwiel, hetwelk door den heer L J. v. d. Lin den bij diens winkelopcning jl. als attractie bij ra den naar het juist aantal kogel en kogeltjes welke in een verzegelden jampot waren gedaan, voor koo- pers beschikbaar was gesteld, werd gewonnen door Mart. v. Woesik alhier. De heer v Woesik raadde nl. 888 st., terwijl het juiste aantal 890 was cn was zijn opgave alzoo het dichtst bij het werkelijke aantal. Naar wij vernemen, zal door den heer M. Smit, melkslijter alhier, binnenkort in het winkelhuis, eer der bewoond door P. Zomerdijk, een zaak in melk, boter, kaas en eieren, alsmede diverse zuivelarti- kelen worden opgericht Jl. Donderdag opende de heer P. Zomerdijk zijn nieuw gebouwde zaak in kruideniers- en grutters waren, rookartikelen, galanteriën etc. De bezichti ging van dit gebouw was werkelijk de moeite waard. Van onder tot boven is alles uiterst modern, smaak vol en practisch ingericht. JULIANADOBP. De heer C. van Bodegraven, smederij aan de Korte- vliet te Koegras, opende giste rzijn nieuwen winkel in rijwielen, en daarbij behoorende onderdeelen, stof zuigers, strijkijzers, waschmachines, schaatsen en niet te vergeten Radio-toestellen en verder alle mogelijke huishoudelijke artikelen. Wij hebben eens een kijkje genomen, en kwamen tot de overtuiging, dat door eigen uitbouw aan het bestaande pand, een mooien, ruimen winkel ls verkregen, waarin de diverse merken rijwielen en alle andere artikelen op een goed opvallen de wijze kunengeëtaleerd wordené Het geheel is %ran binnen in moderne kleuren geschilderd, terwijl des avonds een schitterende, gekleurde verlichting aan een en ander een mooi effect geeft De afd. Koegras van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, die sinds langen tijd niet vergaderde, houdt nu vanavond een ledenvergadering in het café „Prins Hendrik" van den heer Beuneman. De woningbouwvereniging alhier heeft besloten, aan het gemeentebestuur te verzoeken in beginsel bouwter rein beschikbaar te willen stellen van het onlangs ge kochte land te Breezand (Ceres), voor den bouw van 36 arbeiderswoningen. BREEZAND. Fancy-fair van de Christelijke Muziekvereniging „Soli Deo Gloria". Allen, die opgekomen waren om aanwezig te zqn bq de opening op Donderdagavond, werden door den voor zitter der vereniging, den heer J. Hooimeijer, uitgenoo- dlgd te zingen Pslam 150 vers 1. Daarna volgde gebed en lezen van Psalm 138. Voorzitter heet dan alle aanwezigen welkom, in het bijzonder de heeren G. J. Lovink en D. Lubbert, burge meester en wethouder der gemeente. Het is de vereni ging een groote eer hen ln hun midden te hebben en spreker dankt hen voor het feit, dat ze met den heer D.Stammes het eerec omité hebb enwillen vormen. Dan wijst de voorzitter er op, dat de zustervereniging „Con- cordia" dezen avond een concert zal geven. Hij ziet hierin een bewijs van vriendschap en goede verstand houding tusschen beide verenigingen en spreekt de hoop uit, dat dit zoo zal blijven. Voorts dankt hij alle dames en heeren, die door hun gaven of medewerking geholpen hebben tot het tot stand komen van de fancy-fair. Hierna wordt het woord verleend aan den Burge meester om de bazar officieel te openen. Deze bedankt in de eerste plaats voor de ultnoodiging en het welkom, schetst de verhouding tusschen gemeentébestur en ver eeniging, zegt woorden van lof over prstaties en beleid en spreekt de hoop uit dat de bazar zal slagen. Nadat hij de vereniging met het voorloopig succes heeft gefeliciteerd, verklaart burgemeester de bazar voor geopend. De zeer velen, die opgekomen waren, konden nu van het mooie concert van „Concordia" genieten. Al dade lijk was er een gezellige stemming. Van de spelen werd druk gebruik gemaakt en ook de uitgestalde waren von den gretige koopers. Tusschen de muzieknummers door demonstreerde de firma E. N. Heiligenberg uit Den Helder met een radio-toestel en verschillende luidspre kers. Wij twijfelen er niet aan of het doel waarvoor de fancy-fair is georganiseerd, n.1. het tekort in de kas te dekken, dat is onstaan door het aankoopen van ver schillende instrumenten, zal volledig bereikt worden. EEN GEDEELTE VAN DE ZUIDHOLLANDSCHE BIERBROUWERIJ IN VLAMMEN OPGEGAAN. Groot gevaar voorkomen. Nog pas een jaar stond het nieuwe gedeelte van de Zuid-Hollandsche Bierbrouwerij te Den Haag aan de Noordstraat, dat gisteravond in betrekkelijk korten tijd door het vuur verteerd is. Juist het vele brand bare in een bierbrouwerij veroorzaakte, dat het vuur snel om zich heengreep en de brandweer met groot materieel moest uitrukken om de vlammenzee te bestrijden. Om 8 uur in den avond werd op de vierde étage de brand ontdekt, en nauwelijks enkele minuten wa ren verloopen of het vuur sloeg reeds over naar den kistenzolder en toen werd het gevaar zeer groot dat men in Den Haag met een brand te doen zou krij gen, welke dien van dc Oranjekazerne zou overtref fen. Van den aanvang van het blusschingswerk werd een taktiek gevolgd, waarbij het vuur werd ingesloten en dit is ongetwijfeld het behoud van het overige ge deelte van de fabriek geweest. Do bierbrouwerij bestaat uit een groot complex ge bouwen, dat aan verschillende straten is gelegen. In de Noordstraat stond een motorspuit, welke met vijf stralen water gaf, welk water ook uit de gracht van den Xoordwal werd betrokken. Voorts bestreed men van deze straat uit het vuur met twee stralen op de waterleiding. Van het dak van een der lage huizon in deze straat af word een straal op het vuur gericht, doch aangezien zich hier een hooge muur verheft, was het blusschingswerk van deze plaats af heel moeilijk. Ook van de andere zijden Werden groote hoeveelheden water in het vuur geworpen, maar het scheen niet te geven, want telkens laaide het vuur met ongekende hevigheid op. Een vonken regen daalde zoo nu en dan op de omgeving neer. Critieke momenten. Op een gegeven oogenblik, het zal ongeveer kwar tier voor tien zijn geweest, was het vuur aan de zijde van de Sirtemastraat zoo hevig, dat de beide ladders even buiten werking gesteld moesten worden. Van de andere zijde van de nieuwe fabriek achter en boven het kantoorgebouw af werd het vuur echter met kracht verder bestreden. Korten tijd later kon den dc ladders met de twee zware stralen weer aan het werk worden gesteld, nadat het vuur in hevigheid iets was afgenomen. Zeer bezorgd is men geweest voor het mouthuis en den gerstzolder, want wanneer het vuur naar deze gebouwen was overgeslagen, was de ramp niet te overzien geweest. Uw Familie of Bekenden kunnen koopen wet zij wenschen, maar een foto van U of uw familie niet. Waarom zoudt U als das niet eens laten maken? Dagelijks geopend, ook Zondags en bij avond. De belangstelling voor den brand was buitenge woon groot. Talrijke autoriteiten waren op de plaats aanwezig; zelfs brandweerautoriteiten uit Delft en Rotterdam waren op den vuurgloed afgekomen, die reeds van zeer verre zichtbaar was. Toen het middernachtelijk uur was aangebroken, was de vlammenzee zoo goed als gebluscht en be stond er gecncrlei gevaar voor uitbreiding meer. WATERSCHAPPEN. Bij Kon. besluit zijn benoemd: In de provincie Noord-Holland: a. met ingang van 31 December, tot heemraad van den polder Westzaan J. Bos Jbszn. Jr. te Westzaan; b. met ingang van den eersten Woensdag in De cember, tot heemraad van het waterschap de Dertig gemeenschappelijke polders op Texel, C. Keyser Hzn. te Den Burg (Texel); c. tot dijkgraaf van den polder Waal en Burg op Texel, J. Eelman Jbzn., te den Burg (Texel); d. met ingang van 31 December, tot heemraad van den polder Assendelft, P. K. Jongejans, te Assendelft; e. tot dijkgraaf van den polder Heerhugowaard, W. van Slooten, tc Heerhugowaard. DE PRINS VAN WALES. Bijna een botsing in de Incht. De prins van Wales is Woensdag j.1. ternauwernood aan een botsing in de lucht ontkomen, toen hij in zijn „Moth"-vliegmachine een oefentocht maakte. Dc prins en de bestuurder van de andere vliegmachine zagen het gevaar op het laatste oogenblik en kon den elkaar slechts met de kleinst mogelijke tusschen- ruirate ontwijken. Tijdens de vlucht hecrschte cr mist. FORD KONDIGT LOONSVERHOOGING AAN. Aan het einde der besprekingen van president Hoo- ver met de leidende persoonlijkheden der sleutel- industrieën deelde Ford mede, dat hij binnen korten tijd in zijn fabrieken algemeene loonsverhooging zal doorvoeren. De andere deelnemers aan de conferentie weiger den mededeelingen aan de pers te doen. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Twee dooden. Gisterochtend is te Maagdenburg een auto tegen een tram gebotst. De schok was zoo hevig, dat de twee inzittenden van de auto, een heer en ccn dame, op slag gedood werden. Dc auto is geheel vernield. DE LOCOMOTIEF ALLEEN AAN HET EINDDOEL AANGEKOMEN. Een B.T.A.-telegram uit Belgrado meldt, dat volgens berichten uit het grensplaatsje Tzaribord de Orientex- pres Konstantlnope!Parijs aangehouden zou zijn tus schen Dragoman en Tzaribrod. De locomotief zou alleen te Tzaribrod zijn aangekomen. Bijzonderheden ontbre ken, maar men gelooft aan een nieuwen overval van de bende van Oezoenow (die naar men zich zal herinne ren, onlangs, na de Z.-Slavische grens te zijn overgetrok ken, drie rechters doodde en op een klein stationnetje de passagiers van een trein van ales beroofde, met ach terlating van eenige dreigbrieven aan het adres van de huidige regeerders). De „Times" verneemt, dat er inderdaad een aanval is gedaan op den trein, die hevig beschoten is en met bom men bekogeld. Volgens dit bericht is de trein, hoewel de locomotief zwaar beschadigd was, toch in zijn geheel te Tzaribrod aangekomen, waar bleek, dat niemand ge wond was. Volgens de „Matin" zouden er intusschen twee dooden en verschillende gewonden zijn. EEN ZEER ERNSTIGE CRISIS? Naar uit Parijs gemeld wordt, kreeg Donderdag morgen Clemenceau, de beroemde Fransche Staats man en oud-premier, onverwacht een hevige aan val van buikkramp. De pijnen houden aan. Gisteren werd uit Parijs gemeld: Dr. De Gcnnes bracht hedenmiddag om één uur ^en bezoek aan Clemenceau. Bij zijn vertrek ver klaarde hij, dat de pijnon in het onderlijf bij oogen- blikken zeer hevig zijn cn dat Clemenceau zich in houdt om het niet uit te schreeuwen van de pijn. Deze crisis van kolieken is, zoo voegde de genees heer er bij, zeer ernstig wegens den hoogen leeftijd van den zieke. Een medewerker van Clemenceau verklaarde, dat de buitengewone fysieke weerstand van dezen opge teerd is. De toestand zeer ernstig. Professor Gosset en Dr. De Guennes hebben Cle menceau gisteravond bezocht. Zij verklaarden bij hun vertrek dat de toestand zeer ernstig was en dat zich bij den zieke uraemie (vergiftiging van het bloed door urine) begon te vertoonen. Dr. De Guennes voegde er bij, dat er slechts écn kans op de duizend was dat Clemenceau liet nog 24 .uur kon uithoudeD- w «f TWEE GEESTELIJKEN DOOR DE EERSTE STUKKEN KALK GETROFFEN. VJD. verneemt uit Milaan: Te Bologna is Donderdagmiddag plotseling onder een geweldig lawaai de groote koepel van de nieuws kerk Sacro Cuore, naast het Instituut der Salesianer- congregatie ingestort. In de kerk bevonden zich twee geestelijken, die door de eerste stukken kalk getroffen werden, zoodat zij de weinige geloovigen die in de kerk waren, konden waarschuwen. Onmiddellijk daarop stortte de koepel in en verwoestte ook de crypte. Door de neerstortende steenen werd ook een voorbijgaande knaap getroffen, die ernstig gewond werd. De oorzaak van de instorting zoekt men in de vele aardschokken van het voorjaar. Vele personen die door steenen of glasscherven ge wond werden, moesten zich onder geneeskundige be handeling stellen. NA DE TROEBELEN IN PALESTINA. Arabisch dorp tot een boete veroordeeld. Reuter meldt uit Jeruzalem: Het eerste vonnis krachtens dc verordening in zake het opleggen van collectieve straffen is heden uitgesproken. Het Arabische dorp Asjod is tot een boete van 3000 veroordeeld als een der twaalf dor pen beschuldigd van een aanval op de Joodsche ko lonie Beer Tuvia. Het vonnis tegen de andere dorpen zal later worden bekend gemaakt. BE GEVECHTEN IN MANDSJOERIJE. Chineesche soldaten en burgers in een mijn bedolven. Reuter meldt uit Tokio: Volgens telegrammen uit Chnrbin aan de „Asahi" deelen te Hailan aangekomen uitgewekenen mede, dat duizend Chineesche soldaten en burgers, die in een steenkolenmijn te Dalai Nor beschutting zochten tegen de Russische aanvallen uit de lucht, zijn om gekomen, doordat de mijn onder het bombardement instortte. HULP VAN TORPEDOJAGERS. Aan boord van een Engelsch vrachtschip dat zich in het Oosten van de Middeliandsche Zee bevindt, is mui terij uitgebroken. Van het schip zijn draadlooze telegram men opgevangen, waarin gemeld wordt, dat de beman ning en de scheepsofficieren benevens de marconist door de muiters worden bedreigd en om hulp wordt gevraagd De admiraliteit heeft torpedojagers van de vloot in de Middeliandsche Zee opdracht gegeven om naar het schip, welke juiste positie niet bekend is, te zoeken. De Baron EIcho is gistermorgen gepraaid op 100 mijl ten Oosten van Alexandrië door een ander Engelsch schip, dat aan de 4 op onderzoek uitgezonden torepdo- jagers de positie van de Elcho heeft opgedreven. Toen de 4 jagers echter om één uur op de aangeduide plek kwamen, was van de Elcho niets te bespeuren en tot 's avonds 6 uur was geen officieel nader bericht te Malta ingekomen. Inmiddels hadden de reeders van het schip te Londen een draadloos telegram van den kapitein ontvangen, waarin deze zijn verwondering uit. dat er 4 torpedoja gers op hem afgezonden zijn en waarin hij verder om opheldering vraagt, aangezien zijn marconist plotseling ernstig ziek schijnt geworden te zijn en teekenen van krankzinnigheid heeft gegeven. DE JONGSTE ARRESTATIE. Dc „Mestmanner Zeitung" berichtte gisteravond in een bulletin, in verband met dc arrestatie van den 29-jarigen Waldemar Stelzer, dat deze klaarblijkelijk een abnormaal persoon is. Hij is li Apri 1900 geboren en kwam in 1926 van Breslau naar Wulfrath cn vandaar in 1927 naar Mettmann. Sinds een jaar was hij werkloos. Desniettegenstaan de betaalde hij zijn huur steeds vooruit. Wat hij eigen lijk uitvoerde, weet tot nu toe niemand. Hij sprak steeds over zwaarwichtige vraagstukken en schreef ook brieven aan rijkspresident von Hin denburg, den Pauselijkcn Nuntius en andere perso-- ncn, welke epistels echter, daar zij steeds ongefran- keerd verzonden werden, steeds terugkwamen. Godsdienstige vraagstukken behandelde hij in den vorm van gedichten, die hij aan iedereen tc lezen gaf. Bij de huihzoeking werden voorwerpen van den meest verschillenden aard gevonden, die er op wij zen, dat hij ahnormale neigingen heeft. In zijn ka mer is bovendien nog een met bloed bevlekte vrou wenrok gevonden. De politie vond ook verschillend.? foto's, die Stelzer in de meest verschillende kleeding voorstellen, o.a. ook in vrouwenkleeding. Ook werd een foto gevonden, die zijn verloofde zou moeten voorstellen, welke foto van verschillende op schriften was voorzien. Fit een der bijschriften was te lezen, dat zijn verloofde het hoofd afgehouwen was. Opmerkelijk is nog, dat in 1926, dus ten tijde dat Stelzer nog te Breslau woonde, daar 2 kinderen zijn vermoord. De dader van deze moorden is tot nu toe onbekend gebleven. F.en en ander blijft natuurlijk geheel voor rekening van genoemd blad. temeer, daar de politic op de persconferentie van gisteravond in het geheel geen hizonderheden over het verhoor van Stelzer of an der feitenmateriaal meedeelde Razzia's. Van de zijde der politie wordt intusschen meegedeeld dat sedert eenige dagen bizondere razzia's zijn georgani seerd, om den Dusseldorfschen moordenaar op het spoor te komen. Hoewel verscheidene personen daarbij in hechtenis zijn genomen, heeft men toch nog geen aanknoopings- punten gevonden, dat de gezochte moordenaar zich on der hen bevindt. De razzia's zullen de eerstvolgende dagen worden voortgezet. De arrestatie van Stelzer wordt door de po litie bevestigd. Deze is terstond naar Dusseldorf over gebracht en een rechercheur uit Dusseldorf werkt met de recherche van Mettmann samen, om het onderzoek voort te zetten. De z.g. moordenaarsbrieven, die aan de couranten en politie worden toegezonden, blijken voor een groot ge deelte mystificaties te zijn. Na schifting kon een derde van deze brieven ter zijde worden gelegd. Een groot aantal jonge lieden zijn van elders naar Dusseldorf gekomen om naar den moordenaar te zoeken in de hoop, dat zij de uitgeloofde belooning van 15.000 Mark kunnen verdienen. De berichten in dc bladen over een brief, tot een courant te Dusseldorf gericht, volgens welke ook te Neuse een lijk begraven zou zijn, zijn onjuist. Niemand wordt vermist op wie deze mededeeling zou kunnen slaan. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Stephanug Xicolaas Sprenkeling. oud 67 jaar, echtgenoot van Cornelia Bccmsterbocr. Klaas Eriks, oud SI jaar, wedn. van Trijntje Prins. POLITIE. Gevonden: een sleutel. .Verloren: 2 rijwielplaatjcs.

Schager Courant | 1929 | | pagina 5