SchagerCourant POSTER'C HET ANTWOORD VAN GEDEPUTEERDE STATEN. VERKEERSONGEVALLEN. Derde Blad. S Binnenlandsch Nieuws. Zuiderzeevisscherij-tentoonstelling te Enkhuizen. De laffe moord te Amstelveen. IJmuiden als visscbershaven. Nierkwalen verouderen U! J[ RugpijnNierenPillen Het drama te Kerkrade. Gemengd Nieuws. De Dusseldorfsche moordenaar. Twee misdadigers ontsnapt. Ds „man zonder armen". Zaterdag 23 November 1929. 72ste Jaargang. No. 8568 Over de financiën. Ged. Staten ontkennen, dat hun beschouwingen over den financieelen toestand der provincie in mi neur waren gesteld. Nooit hebben zij voorspeld, dat men de batige sloten niet zou weerzien, maar wel, dat de abnormaal hooge batige saldi van enkele ja ren geleden niet zouden terugkeeren. Zij geven toe, dat belastingverlaging in 1930 mo gelijk zou zijn. Volgons de Provinciale Wet art I2ö mogen echter de opcenten op de Personeele belasting, die in '30—'31 komt te vervallen, niet worden verlaagd. Ging men er nu toe over om de opcenten op Inkomsten- en Vermogensbelasting te verminderen, dan zouden die in '30 toch weer ver hoogd moeten worden als compensatie voor de dan vervallen opcenten op 't Personeel. Daar Ged. Staten in geen geval de bijdrage aan het Wegenfonds willen verminderen en ook prijs stellen op storting van f300.000 in het Reservefonds, ontraden zij voor dit oogenblik elke verandering in de opcenten. Rentetype VA of 5. Ged. Staten zien geen bezwaar om in de leenings- b'esluiten te bepalen, dat de rente ten hoogste 5 zal zijn. Zij achten de vrees, dat dit een ongunstigen invloed op de te bedingen voorwaarden zal hebben, ongegrond. lntusschen voldoen zij aan het verzoek van den Minister om voor te schrijven, dat de reëele rente ton hoogste 5 zal zijn van het werkelijke bedrag der leening. Andere werkwijze. 22 Dec. 1920 is een motie-Kleerekoper-Van Zutphen aangenomen, waarin werd aangedrongen op een meer gedecentraliseerde werkwijze van Ged. Staten. Men had daarbij het oog op de wijze van werken van B. en W. in groote gemeenten. Uitvoerig betoogen Ged. Staten thans, dat zij de voorkeur blijven geven aan de tot nogtoe gevolgde methode, die goede resultaten afwerpt en geen aan leiding tot vertraging is. Salaris Gedeputeerden. De omvang der provinciale bemoeiingen is sterk vergroot en dus ook het werk van de leden van het College. Dit acht het niet op zijn weg te liggen, om voorstellen te doen in zake de salaneering. Deze in verband te brengen met een veranderde werkwijze I achten Ged. Staten niet juist. Begunstiging Ned. fabrikaat. In 1929 deed het P.E,N. bestellingen tot een bedrag l van f 4.008.060, nl.: in het binnenland f2.349.070, in het buitenland f 1.658.990. Dit geldt alleen de grootere orders, die boven I f5000. Voor het P.W.N. zijn bedragen voor binnen- on buitenland resp. ruim f 108.000 tegen ruim f 833.000 I Westfriesche Kanalenplan. Ged. Staten verwijzen naar de mededeelingen in de vorige winterzitting en vervolgen dan: „Verdere aandrang bij de directbelanghebbenden en bij de gemeente Amsterdam tot het brengen van financieele offers, is geheel afhankelijk van de be reidwilligheid tot medewerking van het Rijk. Het kan immers bezwaarlijk voor de Provincie worden verwacht, dat zij geheel alleen alle kosten op zich zal nemen. Medegedeeld kan thans worden, dat na herhaalden vergeefschen aandrang bij den vorige» Minister van Waterstaat de nieuw opgetreden Mi nister met eene Commissie uit Gedeputeerde Staten eené uitvoerige bespreking over dit onderwerp heeft gevoerd." Ziezoo, nu weten we nog niets. Moeten we ons houden aan de heel wat meer be lovende uitlatingen van den a.s. Directeur-Generaal van Waterstaat, den heer Ringers, zooals we die uit de Alkm. Crt. hebben overgenomen? We zullen er het beste maar van hopen en voor- loopie nog maar niemand aanraden een schuitje te koopèn. rj Samenvoeging van gemeenten en polders. Ten aanzien van de samenvoeging van gemeenten Z\ verwijzen Ged. Staten naar hetgeen zij verleden jaar i mededeelden. In een concreet geval hebben zij den nieuwen M-i nister van Binncnlandsche Zaken en Landbouw ge vraagd, hoe deze in het algemeen staat tegenover het vraagstuk der samenvoeging. Uit het antwoord •blijkt, dat op de medewerkinig der Regeering slechts valt te rekenen in gevallen, waarin de bepaalde noodzakelijkheid van samenvoeging kan worden aangetoond en deze voor den Minister komt vast te staan. De samenvoeging van waterschappen trachten Ged. Sinten zooveel mogelijk te bevorderen. Er moet echter rekening worden gehouden met de be- l jzwaren, voortvloeiende uit het verschil in belangen. Waal en Burg op Texel. De nieuwe bemalingsinrichting van dezen polder lis nog steeds niet gesticht, hetgeen een gevolg is van bet verschil van gevoelen, dat er tusschen Ged. Staten en den polder bestaat in zake den aard van Jds te bouwen bemalingsinrichting. Het Polderbe stuur heeft bij de Kroon verzet aangeteekend tegen bet, besluit van Ged. Stalen. Onder deze omstandigheden vinden Ged. Staten geen aanleiding om reeds stappen te doen ter samen voeging van de bij deze bemaling betrokken water schappen. Zoodra de Koninklijke beslissing is geval len. zal onderzocht worden, of de samenvoeging aanbeveling verdient. [Provinciaal landgoed. Ged. Staten meenen dat propaganda voor de be bouwing van den duinrand te Castricum aan Zee eerder van de gemeente of van vereenigingen moet uitgaan dan van hun College. Het besluit der Sta- Blten om geen gronden in erfpacht uit te geven, vóór een dekkende exploitatie te verwachten is, heeft .voorts tot voorzichtigheid geleid. Ged. Staten zullen overwegen, of er behalve het fietspad ook een wandelpad gemaakt moet worden [langs den weg, die van Bakkum naar zee leidt. Steun voor jeugdherbergen. Ged. Staten zijn bereid hun aandacht te wijden aan de vraag of de provincie dit nieuwe gebied van Iprovinciale bemoeiing moet betreden. Daarvoor is ieen onderzoek noodig en een principieele beslissing, alvorens steun aan een bepaalde Jeugdherberg in het provinciale landgoed onder Castricum in ©ogen schouw kan worden genomen. lntusschen is dezer dagen een aanvraag gedaan om voor rekening der Provincie een jeugdherberg te doen bouwen en exploiteeren. Hierin kan aanlei ding worden gevonden, om in een volgende zitting een principieele beslissing der Staten uit te lokken, zeggen Ged. Staten. Ernstige botsing op den Haarlememrweg. Twee auto's tegen elkaar en daarna tegen een vrachtwagen. En jongen naar het ziekenhuis, een der auto's in brand en paard en wagen in de sloot. Donderdagavond ongeveer tien uur zijn op den Haar lemmerweg ter hoogte van het Kruithuis twee auto's in botsing gekomen. Door den stoot vloog een van de wagens tegen een toevallig passeerenden vrachtwagen, bespannen met twee paarden. De vrachtwagen schoof een eind op zij en geraakte met paarden en al in at- gelukkig niet diepe sloot Een van de auto's had blijkbaar ten gevolge van de botsing een lek in het benzinereservoir gekregen ei» vloog weldra in brand. De wagen is geheel uitgebrand. De koetsier van den vrachtwagen kreeg een paar lichte wonden aan het gelaat even als de chauffeur van een der auto's. In een der auto's zaten twee jongens van ongeveer 17 jaar. Een hunner is met den schrik vrij gekomen, de ander kreeg verwondingen. De drie gewonden zijn naar het Wilhelmina-gasthuis gebracht en daar bleek alleen voor den jongen opne ming van den jongen noozakelijk. De chauffeur en de koetsier konden na verbonden te zijn naar huis gaan. De toestand van den jongen is niet zorgwekkend. Motorrijder tegen een wagen gebotst en aan de bekomen verwondingen overleden. Het slachtoffer zou dezer dagen In het huwelijk treden. Men meldt uit Oldenzaal: Donderdagmiddag omstreeks 5 uur reed de ongeveer 28-jarige wegwerker O. N. uit Beuningen (O.) in irfatige vaart met zijn motor op den straatweg naar Hengelo. Nabij café Luttikhuis stond een onverlichte zandwagen, die waarschijnlijk niet door den motorrijder werd ge zien Hij botste op zoodanige wijze tegen den wagen, dat hij een zware hersenschudding bekwam en zijn been op twee plaatsen brak. Dr. Essink uit Oldenzaal ver leende de eerste hulp en liet den gewonde naar het R.K. Ziekenhuis te Oldenzaal vervoeren, waar hij gis ternacht aan de bekomen verwondingen is overleden. Als tragische bijzonderheid zij vermeld, dat de on gelukkige dezer dagen in het huwelijk zou treden. Ernstig motorongeluk by Enkhuizen. Pardoes tegen een paard en wagen opge reden. De bakkersknecht R., woonachtig te Bovenkarspel, kwam Donderdagmiddag op zijn motor uit de richting Enkhuizen en reed, door een tot nog toe onbekende oorzaak, pardoes tegen den met een paard bespannen wagen van den heer N. Het paard bekwam een diepen borstwond. R. werd als levenloos opgenomen en is on middellijk naar het ziekenhuis te Enkhuizen vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Het Uitvoerend Comité voor deze tentoonstelling, welke in 1930 te Enkhuizén wordt gehouden, heeft zich ook om steun gewend tot de Provincie. Thans stellen Ged. Staten voor, gelijk wij reeds in het num mer van Donderdag meldden, ten hoogste f 1000 be schikbaar te stellen, onder voorwaarde, dat ook van andere zijde in naar hun oordeel voldoende mate in de kosten der tentoonstelling wordt bijgedragen. Hierop schijnt voldoende kans te zijn. Uit de toelich ting van Ged. Staten blijkt bijv. dat de gemeente Enk huizen reeds een bedrag van f5000 heeft gevoteerd, terwijl wij indertijd reeds bericht hebben, dat de ge meenteraad van Wieringen ook een subsidie verleent. De tentoonstelling zal eenerzijds betrekking hebben op alles wat met de Zuiderzeevisscherij als een eer lang verdwijnend verblijf verband houdt, terwijl an derzijds de aandacht gevestigd zal worden op de toe komst door het wekken van belangstelling voor het groote werk van de droogmaking der Zuiderzee, waar bij ook voor de visschers, wier bedrijf daardoor ver loren gaat, nieuwe gezichtspunten kunnen worden ge opend. DE DADERS TOT LEVENSLANGE GEVANGENIS STRAF VEROORDEELD. Hun vrouwen ieder vier maanden. Donderdag heeft de vijfde kamer uitspraak gedaan in de zaak tegen den 33-jarigen J. P. D. en de 34-jarige D. van P.. die zich te verantwoorden hebben gehad we gens moord op de 66-jarige Johanna Weeseling, weduwe van Theodorus Gerekink, huishoudster van den landbou wer J. A. Hoogevecn, In diens woning onder Amstelveen De verdachten hadden, nadat zij den moord hadden ge pleegd, een bankbiljet van f 60 en een gouden horloge meegenomen. Het O. M. had tegen ieder levenslange gevangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft beide verdachten terzake van moord en diefstal door twee vereenigde personen over eenkomstig den eisch tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Zij overwoog, dat verdachten maanden lang met het plan hebben rondgeloopen. en dat de daad der mate afschuwelijk, is, dat het noodzakelijk moet worden geacht, dat belden voorgoed uit de maatschappij worden verbannen. De vrouwen der verdachten hebben zich te verant woorden gehad terzake van opzettelijke heling. Het O. M. had tegen ieder der beide vrouwen een jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft ieder vier maanden gevangenisstraf opgelegd. TRAGISCH. Een zeer tragisch ongeval had Donderdag te Ub- bena plaats. Twee honden waren aan het vechten. Toen de ongehuwde jager T. ze met de kolf van zijn geweer uit elkaar wilde jagen, ging dat plotseling af. De ongelukkige kreeg een schot in den buik en werd zoo ernstig verwond, dat hij kort daarop aan de gevolgen is overleden. Zijn ouders waren juist ter bruiloft HANDEN TE KORT OM DE HARING TE VERWERKEN. In de laatste drie dagen heerscht er een buitenge wone drukte in de haven van IJmuiden, waaruit maar al te duidelijk blijkt, welke beteekenis dez^ plaats als visscherijhaven heeft. Doordat de haring langs onze kust naar het Zuiden trekt, komen vele Britsche en Duitsche stoom- en motorvaartuigen te Na den middelbaren leeftijd heeft men zoo vaak last van rugpijn, duize ligheid, waterzuchtige zwellingen en urinestoornissen. En dan moet vaak gedacht worden aan overspannen nieren. Want gedurende uw geheele leven passeert iedere drie minuten het bloed de nieren om gefiltreerd en gezuiverd te worden. Geen wonder derhalve, dat deze organen verzwakken kunnen. Er bestaat gevaar voor uitbreiding van uw kwaal en daarom is het ver standig bijtijds in te grijpen. Versterk uw nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het zacht werkende middel, dat blijkens de ervaring van zoovelen een weldadigen invloed kan uitoefenen. Houd uw nieren jong en flink, dan houden deze uw flink en jong. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. IJmuiden binnen om hunne ladingen haring te los sen. waarna deze scheepjes dan weer onmiddellijk naar dé visscherij vertrekken om andermaal hun geluk te beproeven. Een tiental van dergelijke vaar tuigen kwamen dan ook de laatste dagen aldaar bin nen, hetgeen enorme drukte veroorzaakte. Men kwam handen tekort om de aangevoerde haring te verwerken. Vischlossers. handelaren, kuipers, spoor wegen etc. maken thans weer een goeden tijd mede. EEN ONEERLIJXE KASSIER. De verduisterde 130.000 door zijn familie vergoed. Het O. M. bij de Ilaagsche rechtbank heeft geëischt tegen een niet verschenen kassier, wegens verduiste ring van bedragen van f3000, f3350 en f415, gepleegd in zijn betrekking aan de Coöperatieve Boerenleen bank te Katwijk aan Zee, ter. nadeele van verschil lende rekeninghouders bij die bank, een jaar gevange nisstraf, voorwaardelijk, met een proeftijd ven drie jaar. In totaal zou de verdachte meer dan f 30.000 ten eigen bate hebben aangewend. In de instructie heeft hij een volledige bekentenis afgelegd, welke beken tenis thans werd voorgelezen. De geleden schade is inmiddels door verdachte's familie vergoed. DOOR DEN DADER EEN BEKENTENIS AFGELEGD. De 20-jarige uit Westfalen afkomstige Duitscher, die te Worms, gem. Merkstein, is gearresteerd, om dat hij den vrachtrijder Janssen, te Kerkrade, heeft gedood, heeft tegenover den commissaris van politie een bekentenis afgelegd. M. is naar de gevangenis te Aken overgebracht en zal zich voor het Schwurgc- ficht aldaar moeten verantwoorden. Toen M. gearresteerd werd, wist hij niet, dat J. reeds was overleden. M. beweert, uit zelfverdediging te hebben gehandeld. In den paardenstal, waarin het drama zich had afgespeeld, is een knalpistool gevon den, waarmee J. den aangehoudene zou hebben be dreigd. Het scherpe voorwerp, waarmee M. den doo- delijken steek heeft toegebracht, is nog niet gevon den; vermoedelijk heeft M. het in een heek geworpen. TYPHUS IN ZUID-LAREN. De epidemie geëindigd. De typhus-epidemie in een der paviljoens van de stichting Dehnenoord te Zuidlaren is geëindigd. Nieuwe gevallen hebben zich niet meer voorgedaan, alle patiënten zijn hersteld. Het paviljoen wordt met ingang van 27 Nov. weer voor geregeld bezoek open gesteld. DE ZAAK GIESSEN—NIEUWKERK. Rechercheur De Jong buiten dienst gesteld. Bij de behandeling van de zaak GiessenNieuw- kerk heeft minister Donner in de Tweede Kamer me degedeeld, dat de rijksrechercheur De Jong, na de behandeling van deze zaak voor het Amsterdamsche gerechtshof, buiten dienst is gesteld, in afwachting van een nadere beslissing. Twee monsterachtige brieven aan de pleeg ouders van een der ongelukkige slachtoffers gezonden. Naar de B. Z. uit Dusseldorf verneemt, heeft de moor denaar te Dusseldorf thans aan de pleegouders van de vermoorde Gertrud Albermann twee brieven geschre ven, waarin hij den moord in alle bizonderheden be schrijft. De brieven die per post besorgd werden, zijn door de politie in beslag genomen. De pleegmoeder, vrouw Wiese, geraakte zoo van streek, dat zij een poging deed, om zich In haar slaapkamer door gas te vergiftigen. Zij kon echter tijdig uit de ka mer gehaald worden, waarna een arts de levensgeesten weer wist op te wekken. Reeds vroeger, na de vermoor ding van het kind. heeft zü het voornemen te kennen gegeven zich om het leven te brengen. De eerste en langste brief schildert den moord in bijzonderheden. De schrijver, begint in versmaat, daarna houdt hU een dramatisch-bedoeld betoog en tenslotte beschrijft hij heel precies den overval op het meisje, het wanhopige verzet van het kind. de messteken, de angstkreten en het einde. De tweede brief is volgens het blad. zoo, mogelijk, nog weerzinwekkender. Het is een soort minnebrief van den moordenaar aan het doode kind. De brieven worden thans door schrift-deskundigen onderzocht. Groote opschudding te Boedapest „Daar staat de moordenaar uit Dusseldorf!" Groote opschudding veroorzaakte Donderdag tegen den avond een dame te Boedapest, die eensklaps van het trottoir midden den drukken rijweg in de Arena straat opbolde en gilde: „Daar staat de moordenaar uit Dusseldorf In vrouwenkleeren; neemt hem gevan gen!" Twee politie-agenten en een talrijke menigte na men daarop de aangewezen vrouw, die zich niet ver weerde, gevangen en inderdaad bleek dadelijk dat het een man was. Toen de dame bovendien in hoogst opgewonden toe stand vertelde, dat de „vrouw" haar in het Duitsch had aangesproken, welke taal zij ook verstond, en gevraagd had om een wandeling in het nabijgelegen park met haar te doen, had de politie de grootste moeite om te beletten dat de menigte de(n) verdachte ter plaatse lynchte. Gelukkig kwam er versterking voor de politie opdagen en terwijl eenige bereden agenten de menigte op een afstand hielden, konden andere agenten den verdachte een politiebureau binnenloodsen, vanwaar hij spoedig per autocelwagen naar het hoofdbureau werd overgebracht. Aldaar v.-as intusschen reeds bericht ingekomen van een familie te Weenen. dat een overigens ongevaarlijke krankzinnige, die thuis mocht worden verpleegd, maar die onder voortdurende bewaking moest blijven, omdat hij steeds vrouwenkleeren placht aan te trekken, ont snapt was. Het bleek al spoedig, dat de verdachte moordenaar niet dezen vluchteling identiek was. waarop de onge lukkige aan de hoede van zijn familie is teruggegeven. Communistischo interpellatie in den PruisI- ochen landdag. Bij den Pruisischen landdag is een interpellatie inge diend, inzake de moordaanslagen te Dusseldorf, waarin scherpe crltiek wordt geoefend op de maatregelen van politie en justitie. Ken klacht van den politie-president. De bebloede kleertjc* een misplaatste grap. Naar nog uit Dusseldorf gemeld wordt, heeft Langels, de president van politie, in een onderhoud met de pers geklaagd over verschillende persberichten inzake de moordaangelegenheid. die niet In overeenstemming met de feiten zijn en er slechts toe bijdragen, om de onrust onder de bevolking nog te vermeerderen. Tusschen de recherche en de politie wordt collegiaal samengewerkt. Het in sommige bladen gepubliceerde bericht, volgens hetwelk de directeur van een meisjesschool uit het Eergsche land, bij da moorden betrokken zou zijn, is een daad van wraak gebleken. Ook het gevonden met bloed bevlekte kinderhemd en de gevonden oude schoen houden waarschijnlijk met den moord geen verband. De vrouw, die met de verdwijning van Gertrude Al bermann in verband werd gebracht, heeft zich bij tie politie aangemeld en dit geval is na verhoor geheel on schuldig gebleken. Ook is nog een Oostenrijker gearresteerd, die uit een gesticht in Vorarlberg is ontsnapt Het is gebleken, dat deze onder een valschen naam steunuitkeeringen heeft ontvangen. Of hij ook bij de moorden betrokken kan zijn geweest wordt nog onderzocht. Meisje biedt zich als „lokaas" monster aan. voor het De politie te Dusseldorf heeft in de eindeloos slepen de moordzaak plotseling een eigenaardige helpster ge kregen. Ten einde den ordebewaarders behulpzaam te zijn bij het vinden van een oplossing voor het grootste moordmysterie van deze eeuw, heeft een moedige typiste, een meisje: van 21 jaar, zich als „lokaas" voor het monster aangeboden. Zij heeft de politie gevraagd om een maliënkolder, dien zij onder haar kleeren wil dra gen. en een stalen helm, die „opgemaakt" zal worden, zoodat hij er uit ziet als een hoed naar de jongste mode. Gekleed in deze wapenrusting wil zij de eenzame straten van Dusseldorf en de verlaten wegen rondom deze stad, 's avonds laat gaan bewandelen. Zij hoopt, dat vroeger of later de moordenaar .haar als zijn prooi zal uitkiezen en gelooft hem baas tc zullen blijven mocht hij het. wagen haar aan te vallen. Op brutale wijze door hun medeplichti gen uit het krankzinnigengesticht be vrijd. De „metselaar", die de vrij heid bracht. Naar de Berlijnsehe bladen melden, zijn Donderdag- uit het krankzinnigengesticht Buch twee roofmoorde naars, dë 34-jarige Goorg Garde on de 33-jarige Wal- ter Liesegang ontsnapt. Beiden zijn tot 15 jaar tuchthuisstraf veroordeeld, doch werden sedert eenige» tijd in het gesticht ver pleegd. daar zich bij hen verschijnselen van krank zinnigheid hadden voorgedaan. Woensdag hebben zij met iemand, die op bezoek kwam. een afspraak voor hun vlucht gemaakt. De bezoeker was een goed gekleed man. De ont moeting had plaats in tegenwoordigheid van een op passer. die echter geen acht sloeg op hetgeen gespro ken werd. Na korten tijd ging de bezoeker lachend weg. Gisterenochtend verscheen nu een man bij een loods in het plantsoen van het gesticht en verzocht iemand, die daar in de buurt een kippenhok schoon maakte. hem een ladder te lernen. Hij gaf voor, met selaar te zijn. De ladder werd hem gegeven, daar men geen kwaad vermoedde. De ..metselaar" klom met behulp van zijn ladder op den muur en wierp een touwladder over den muur naar de zijde van het gesticht. Daarop gaf hij den roofmoordenaars 'n fluitsignaal. Liesegang en Garde, die met hun oppasser juist in de open lucht waren, spoedden zich. toen zij het gefluit hoorden, naar de ladder, terwijl de oppasser vergeefsche pogingen deed om hen tegen te houden. De man bij de ladder loste een schot op den op passer. waardoor deze in den bovenarm werd getrof fen en ineenzakte. De twee misdadigers en hun medeplichtige maak ten zich daarop uit de voeten. Een bekend variété-kunstenaar te Berlyn overleden. Karl Hermann Unthan, de eens algemeen bekende variété-kunstenaar, de „man zonder armen", is Donder dag te Berlijn overleden in den ouderdom van 81 jaar. Unthan was als zoon van een onderwijzer in het dorp Sommerfeld in Oost-Pruisen zonder armen ter we reld gekomen. Met de hulp van zijn vader slaagde Un than na jarenlang oefenen er in zich zoo te bedienen van zijn voeten als de gewone stervelingen van hun handen. Op twintigjarigen leeftijd trad Unthan voor de eerste maal op in een vertooning in het Gewandhaus te Leipzig. Unthan bespeelde niet alleen verschillende in strumenten, maar hij was een bekwaam schutter, een uitstekend zwemmer en duiker, die aan tal van wedstrij den met succes heeft deelgenomen. Zijn levensherin neringen heeft hij enkele jaren geleden gepubliceerd onder den titel „Das Pediskrip." SNEEUW EN OVERSTKOOMINGEN IN ENGELAND EN SCHOTLAND. Als gevolg van den sneeuwval zijn vele wegen ln Schotland, het midden van Wales en het westen van Engeland Donderdagavond onbegaanbaar geworden. KOUDE IN HET MIDDEN-WESTEN VAN DE V.S. Uit Denver wordt gemeld, dat groote gebieden in het (Midden)-Westen Woensdag zijn ondergesneeuwd. Er heerscht vorst bij sterken noordenwind.

Schager Courant | 1929 | | pagina 9