DRIE DAGEN OP HET GROENE LAKEN. Plaatselijk Nieuws. uT ';v UITSTEKEND GESLAAGDE BILJART WEDSTRIJD IN „CERES" De beste Nederlandsche spelers van de tweede klasse klein biljart te Schagen. HEEMSKERK KAMPIOEN. Een woord van hulde aan de Toulet-biljartfabrie- ken is zeer zeker verdiend, voor de levering van het prachtige materiaal. Zoo zijn dan nu deze biljartdagen weer achter den rug en in alle opzichten welgeslaagd. Zijn het dagen van propaganda geweest voor de biljartsport, niet minder voor onze plaats, de goede roep als daarvan door onze gasten van de laatste dagen weer zal wor den uitgedragen. Schagen heeft getoond ook op dit ge bied iets te kunnen prestoeren. Alles stond keurig voor elkaar en daarvoor komt het bestuur van Hollands Noorderkwartier een warm woord van hulde toe en niet het minst de heeren Van Erp en J. Schenk, die alles hebben gedaan om de zaken goed voor te berei den en in elkaar te zetten. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. De vereenigde Doopsgezinde kerken te Barsinger- horn, Wieringerwaard en Schagcn, gevestigd te Bar- singerhorn, hebben de volgende twee drietallen op gemaakt, voor twee leden van het Kerkbestuur: 1. Vacature K. Roggeveen Cz.: Jb. Roggeveen Lz.; K. Roggeveen Jz; Th. Roep allen Schagen 2. Vacature Jb. Waiboer: C Rezelman Jz.; Alb. Kaan; S. Vethman, allen Wieringerwaard. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot, Pieter Floor, thans te 's Gravenhage, heeft met gunstig gevolg het Arts examen afgelegd aan de Rijks Universiteit te Leiden. LANDVERHURING. In een lokaal van den heer J. Igesz had Maandag middag de publieke verhuring plaats van landerijen, toebehoorende aan de Ned. llerv Kerk, het Ned. Herv. Weeshuis, het fonds Wieldraaier en de Ned. Herv. Diaconie. De verhuring geschiedde voor den tijd van 4 jaren en had het volgende verloop: Ned. Herv Kerk. Weiland in de Oosterkaag, 0.93.50 H A., Laatst in huur bij C. Dam voor f 195; thans H. Paulusma, Ha ringhuizen, voor f230. Weiland a. d. Lagedijkerweg, 2.18.30 H.A., Laatst in huur bij T. Baas voor f480; thans dezelfde voor f480.—. Ned. Herv. «Weeshuis: Bouwland aan 't Nespad, 0.70.40 H.A Laatst in huur bij W. Kuiper voor f 110; thans C. Smit Dz., Schagen, voor f 110. .Weiland in Burghorn. 2.38.10 H.A Laatst in huur bij P. Berkhout voor f 530; thans dezelfde voor f 465. Weiland in Burghorn, 1.62.80 H.A. Laatst in huur bij J. de Boer voor f405; thans dezelfde voor f315. Weiland Sluizerweg, Wieringerwaard, 4.28.78 H.A., laatst in huur bij P. Boon voor f 851, thans dezelfde voor f 750. Weiland, Sluizerweg, Wieringerwaard, 4.23.26 H.A. Laatst in huur bij L. Koning voor f760; thans de zelfde voor f750. Weiland, Oosterkaag, 1.18.80 H.A. Laatst in huur bij C. Dam voor f190; thans H. Paulusma, Haring huizen, voor f190. Fonds Wieldraaier: Weiland te Avendorp, 1.69.80 H.A. Laatst in huur bij M. Kant voor f351; thans dezelfde voor f300. Weiland te Valkkoog, 1.06.30 H.A. Laatst in huur bij G. Waag voor f210; thans dezelfde voor f200. Ned. Herv. Diaconie: Weiland aan de Nes, 1.60.60 H.A. Laatst in huur bij A. Blaauboer Cz. voor f280; thans dezelfde voor f250.—. Weiland in de Nieuwe kaag, 1.85.50 H.A. Laatst in huur bij J. P. Schilder voor f480; thans dezelfde voor f312. Weiland, Ooster Neskaag, 1.9830 H.A. Laatst in huur bij A. de Wit voor f595; thans dezelfde voor f320.—. Weiland, Grootewal, 1.33.15 H.A. Laatst in huur bij G. Mooij voor f250; thans dezelfde voor f215. Weiland, Cornelisje Kaag, 1.78.50 H.A. Laatst in huur bij P. Bruin voor f185; thans dezelfde voor f275 (Voor mest wordt vergoed f 30). Weiland, Driesprong, 1.82.50 H.A. Laatst in huur bij A. Blaauboer Pz. voor f425; thans dezelfde voor f300.—. Weiland, Zandvenne, 1.49.20 H A. Laatst in huur bij J. K. Boontjes voor f285; thans dezelfde voor f265. Bracht de verhuring 4 jaar geleden in totaal op f6582.thans was de totale opbrengst f5727. UIT HOLLANDS NOORDERKWARTIER. In ons bloembollendistrict bestaat groote behoefte aaa stroo, terwijl er in dat artikel in Hollands Noorderkwar tier, evenals in hooi, meer schaarschte dan overvloed heerscht. De groote afname heeft de prijzen al zoo doen stijgen, dat er reeds f 44 a f 45 per 1000 K.G. wordt betaald. Zou men in ons bollenland weer vreezen voor een winter als de vorige? SCHAGER ORCHESTYEREENIGING. Zondagavond gaf de plaatselijke Orchestvereenlging onder leiding van haar dirigent, de heer Jb. I. Hove nier, een concert in de zaal van den heer J. Igesz. De Vereeniging had blijkbaar ijverig gestudeerd voor dit concert, want hare nummers werden over 't alge meen zeer correct gespeeld. De dirigent had zijn ge zelschap goed in de hand, zoodat dan ook een vlot sa menspel werd bereikt Ook het klankgehalte deed aan genaam aan. Vooral was dit het geval met Geburtstap- Standchen, dat klonk bijzonder goed en kreeg bovendien een muzikale vertolking. Dit laatste misten we te zeer in het mooie numemr van Mozart: De Symphonie D-dur Op. 385, zoodat dit dan ook geen indruk vermocht te maken. Ter afwisseling had de Vereeniging zich de medewer- I® king verzekerd van de declamatrice Mej, M. Bierman van Oosthulzen. Voor de pauze gaf deze dame ten beste het L gedicht van Jan van Beers: De Blinde, Met dit veel- eischende stuk had Mej. Bierman zich geen gemakkelijk® taak gesteld en ofschoon zij geen onverdienstelijk werk leverde, en zij wel bewijs gaf, ook niet van talent ont- bloot te zijn, wist zij toch niet het hart van haar pu bliek te treffen. Hare volgende stukjes waren van genre I niet gelukkig gekozen ten opzichte van hare eerste bijdrage, zoodat een bepaalde eenzijdigheid in haar keuze van dezen avond niet te miskennen valt. Na de pauze hebben we Mej. Bierman niet gehoord, we vernamen echter, dat zij In hare voordrachten in 't Westfriesch dialect wel gelukkiger was geweest. Een vrij talrijk publiek woonde die eerste uitvoering in dit seizoen van de Vereeniging bij, dat wel een ge- noegelijken avond heeft doorgebracht, zoodat de Ver- eeniging toch op een goedgeslaagden avond kan terug- zien. lt" K r.0 Schagen en zijn omgeving hebben dus 3 dagen kunnen genieten van wat de beste Nederlandsche biljartspelers Vrijdag, Zaterdag en Zondag ora het kampioenschap van Nederland 1929—1930 van de tweede klasse klein biljart in „Cérès" te Schagen op het groene laken hebben gepresteerd. In hot nummer van Zaterdag namen we reeds het een en ander op omtrent de officieele opening en 'den uitslag van de Vrijdagmiddag en Vrijdagavond gespeelde wedstrijden. Met genoegen lazen we daarin, dat verschillende autoriteiten en vertegenwoordigers van plaatselijke veroenigingen daarbij aanwezig waren. Het getuigde .van de belangstelling in de biljartkunst in deze 'streek en niet in het minst van de waardeering, dat deze kampioensstrijd in Schagen zou worden ge- stroden. Het is dan ook zeer zeker een welverdiende 'eer voor de biljartvereeniging „Hollands Noorder kwartier" onder wier leiding de wedstrijd werd ge speeld, en die kans had gezien uit vrijwel alle stre ken van ons land deze „gladiatdïen van het Groene -Laken" naar het hooge Noorden in Noordholland te jkrijgen om ons hier den bijna feilloozen stoot van rhun kunst te toonen. En de acht spelers kunnen er ',van verzekerd zijn, dat de talrijke bezoekers zoo- twel de ingewijden als de leekon op het gebied van het biljartspel, zich kostelijk hebben geamuseerd fin deze drie dagen. Maar wij twijfelen niet, of zij zullen dit zelf wel geconstateerd hebben, getuige de gespannen aandacht, waarmee het spel werd ge- .volgd en de onthousiaste uitroepen wanneer de serie «hooger en hooger klom, of na een bijna ademlooze stilte een moeilijke bal op waarlijk schitterende Avijze werd gemaakt, die maar al te goed aantoonde, ,óat hier een kranige speler aan het werk was. De liefhebber heeft er niet genoeg naar kunnen kijken, itervvijl de oningewijde zeer zeker verbaasd moet Rebben gestaan en het werkelijk mooie van de biljart- sport moet hebben ingezien. I Wij hopen ze terug te zien en mèt den voorzitter 'van de biljartvereeniging, den heer Broer van Scha- gerbrug, spreken wij den wonsch uit dat dan ook spelers ujt onze omgeving aan den wedstrijd zul len deelnemen. Het zal de belangstelling ongetwij feld nog meer vergrooten. v DE WEDSTRIJD. Zaterdagmorgen elf uur werden de wedstrijden voortgezet en thans was ook de heer Berlijn aanwe zig. De uitslagen van de eerste partijen waren: Heemskerk 32 b. h.s. 34 250 Berlijn 31 b. h.s. 23 158 Boerdam 18 b. h.s. 41 250 Niehoff 17 b. h.s. 16 85 Blad 23 b. h.s. 84 250 Berlijn 22 b. h.s. 16 137 Speijer 25 b. h.s. 50 250 Lankhof 24 b. h.s. 56 220 Speijer 34 b. h.s. 48 250 Berlijn 32 b. h.s. 25 233 Scholten 21 b. h.s. 46 250 Boerdam 20 b. h.s. 43 236 Heemskerk 30 b. h.s. 27 250 Niehoff 29 b. h.s. 28 171 Blad 21 b. h.s. 54 250 Lankhof 20 b. h.s 22 144 Scholten 24 b. h.s. 63 250 Heemskerk 23 b. h.s. 30 131 Boerdam 21 b. h.s. 30 250 Berlijn 20 b. h.s. 42 239 Blad 21 b. h.s. 64 250 Speijer 21 b. h.s. 41 244 Niehoff 24 b. h.s. 49 250 Berlijn 23 b". h.s. 36 126 Zondag om 10 uur werd do wedstrijd voortgezet en was er nog niet te bepalen, wie de meeste kam pioenskansen had. De heeren Niehoff. Lankhof en Berlijn waren uitgeschakeld, doch de andere 5 hee ren Boerdam, Speijer, Heemskerk, Blad en Scholten stonden er prachtig voor. DE SLUITING. De heer Broer, als voorzitter van Holl. Noorder kwartier het woord nemende, zegt ongeveer het vol gende: Geachte aanwezigen, het is mij een voorrecht bij het einde van dit tournooi een enkel woord te spre ken. In de eerste plaats moet ik nog een woord van welkom toeroepen aan de Hoofdbestuursleden van den N.B.B., die hier aanwezig zijn en die zich de moeite getroost hebben om niet op te zien voor een verre reis naar Schagen te maken. Ik wil beginnen met dank te brengen aan het be stuur van den N.B.B., voor het feit, dat zij de biljart vereeniging Hollands Noorderkwartier de organisa tie van dit tournooi hebben opgedragen, aangezien het zelden voorkomt, dat dit in een kleinere plaats wordt gehouden. Voor een tournooi heeft men spelers noodig, die genegen zijn als ware amateurs zich ge durende al die dagen te geven. Dit is hier het geval geweest, wij hebben hier kunnen aanschouwen een liefhebberij voor de biljartsport zooals men dat wei nig ziet in onze omgeving. De heeren delenemers hebben getoond ware bil jartamateurs te zijn, want mocht in sommige geval len er een klein verschil van meening zijn, steeds toonde men de aanwezigen dat hier ware sportmen- schon aan het werk waren. Wij kunnen dan ook niet anders dan u allen daar hartelijk dank voor zeggen, cn vertrouwen, dat mocht Holl. Noorderkwartier wederom de organisatie van een tournooi worden opgedragen, dat u met blijd schap en opgewektheid zult inschrijven. Wij hebben van onze zijde getracht gedurende uw verblijf in Schagen, het u zoo aangenaam mogelijk te maken en vleien ons met de hoop, dat wij daarin geslaagd zijn. Rest mij nog als taak om den kampioen Heemskerk te feliciteeren met het behaalde kampioenschap, jij bent, zegt voorzitter, een ware vechtjas, spelers die wij hier in het hooge Noorden zoo graag aan het werk zien. Ga zoo door en meerdere prijzen zullen je deel worden. Tot slot dank ik allen die hebben medegewerkt om dit tournooi zoo te doen slagen, in het bizonders ge meentebestuur, vereen., zakenmenschen voor het be schikbaar stellen van kunstvoorwerpen, pers, arbi ters, kortom allen voor hun welwillende medewer king. Daarna werd het woord gevoerd door den heer San ders van 's-Gravenhage, voorzitter N.B.B., welke over gaat tot het uitreiken van de gouden kampioenschap aan den heer Heemskerk, lid van de Biljartvereeni ging Ceintuurbaan en Omstreken te Amsterdam. In een welsprekend betoog brengt spr. hulde aan den kampioen voor zijn prestaties, in het bizonder voor de laatste partij, welke door hem gespeeld is in le klasse stijl. Ik wil, zegt spreker, niet voorbijgaan de anders spelers, o.a. de heeren Blad, Boerdam en zeer zeker Scholten uit Zwolle, die niet geaarzeld heeft om zich de verre reis naar Schagen te getroos ten, allen komt een woord van lof toe voor datgene wat zij in dit tournooi op biljartgebied hebben laten zien. Wanneer ik hier, zoo gaat spr. voort, het woord richt tot u, mijnheer de voorzitter, dan wil ik begin nen met te zeggen, dat toen ik van morgen de reis naar Schagen aanvaardde, mijn verwachtingen niet hoog waren gespannen. Maar thans wil ik hier ver klaren, dat nu ik hier eenige uren vertoefd heb, mijn verwachtingen ver zijn overtroffen. De geheele orga nisatie, de gezellige omgeving, de hartelijke ontvangst, kortom allés wat noodig is om het tournooi te doen slagen, dat alles was hier aanwezig. Het is mij dan ook een voorrecht u namens den N.B.B. hartelijk dank te brengen voor de wijze waar op hier het tournooi is geregeld. Thans vraagt de heer Keijzer, lid van de biljartver eeniging Amsterdam het woord, en zegt thans een taak te moeten vervullen namens de spelers. Er is, zoo zegt hij, mij opgedragen het bestuur van de bil jartvereeniging Hollands Noorderkwartier een woord van dank te brengen voor de wijze waarop de spelers hier gedurende drie dagen zijn ontvangen. Ware har telijkheid, kameraadschap, kan men hier vinden, iets wat prettig aandoet, cn wat wij in de groote plaat sen zoozeer missen, dit juist verhoogt de gezelligheid en namens de spelers kan u er van overtuigd zijn, dat mooht Schagen wederom worden aangewezen, wij zeer gaarne de reis zullen ondernemen, om het be wijs te leveren, dat wij hier aangename dagen heb ben doorgebracht. Daar niemand meer het woord verlangt, gaat voor zitter over tot de prijsuitreiking. Na afloop begaven hoofdbestuur, spelers, bestuur en pers zich aan den gemeenschappclijken maaltijd in de bovenzaal van „Cérès", aangeboden door het be stuur van Hollands Noorderkwartier. Hier heerschte wat men noemt een gezellige stem ming en het zou ons te ver voeren, dit alles te me- morecren. Er is door verschillende sprekers het woord gevoerd. Door het bestuur van de biljartvereeniging Hollands Noorderkwartier is gevraagd, dat zij gezien de orga nisatie, het op hoogen prijs zou stellen als de N.B.B. de vereeniging wederom eon tournooi zou willen op dragen. Dit verzoek is door het hoofdbestuur van den N.B.B. in ernstige overweging genomen. Ook werd niet vergeten den heer Schenk en echt- genootc te bedanken voor de nette wijzt waarop alles geregeld was. Heeft het lang geduurt, voordat Isaaes zljs fortuin gemaakt heeft? Neea. Binnen vier uur was zijn zaak finaal af gebrand. De Openlngs-ontvangst In „Cérès", ter gelegenheid van den Kampioenswedstrijd van den Neder- landschen Biljartbond. De eerste partij van 10 uur was de uitslag: Lankhof 38 b. h.s. 17 250 Berlijn 37 b. h.s. 22 216 Om 12 uur werden gespeeld: Heemskerk 20 b. hs. 31 250 Boerdam 19 b. h.s. 48 140 Berlijn 28 b. h.s. 42 250 Scholten 28 b. h.s. 20 167 De heer Boerdam had geen kans meer door bo venstaand verloren partij en ook was voor den heer Scholten thans zijn kans sterk verminderd. Om 2 uur kwamen de partijen: Boerdam 2? b. h.s. 60 250 Speijer 21 b. h.s. 38 113 Lankhof 26 b. h.s. 49 250 Niehoff 25 b. h.s. 39 222 Ten slotte om 4 uur, werden onder groote spanning de laatste partijen gespeeld en moesten deze de be slissing brengen, wie tenslotte de eerepalm van het kampioenschap zou dragen. De heer Heemskerk speelde een schitterende partij en won in grootschen stijl onbedreigd. Heemskerk 14 b. h.s. 41 250 Speijer 14 b. h.s. 16 38 Op het andere biljart speelden de heeren Blad en Scholten cn had deze tot uitslag: Blad 28 b. h.s. 52 250 Scholten 28 b. h.s. 23 1G5 De heeren Heemskerk en Blad hadden elk 6 par tijen gewonnen cn moest beslist worden wie het hoog ste gemiddelde had over alle partijen, dat was do kampioen en het bleek, dat dit de heer Heemskerk was met 10.06, de heer Blad had 9.67. De totale classificatie was: gew. punten beurten, h.s. gemidd. 1. Heemskerk 6 1631 162 84 10.06 2. Blad 6 1693 175 84 9.67 3. Boerdam 4 1574 139 60 11.32 4. Scholten 4 1513 176 59 8.59 5. Speijer 4 1395 168 59 8.30 6. Lankhof 2 1283 177 56 7.24 7. Berlijn 1 1359 195 42 6.96 8. Niehoff 1 1277 140 49 6.72 De heer HEEMSKERK, Amsterdam, Kampioen van Nederland 2e klasse klein biljart, HOE HIJ ZI|N FORTUIN MAAKTE. (Smiths Weekly.)

Schager Courant | 1929 | | pagina 12