Uit onze omgeving. WIERÏNGEN. BARSINGERHORN. ANNA PAULOWNA. 8 WIERINGERWAARD. al spoedig in den aaitval en mooi combineerend trekken Sepers en Faust eenige malen op het Heldersche doel af en reeds na korten tijd gelukt het Van het Kaar na mooi werk van genoemd tweetal, de score te openen, j^og is de strijd geen kwartier oud, als Helder zich een penalty ziet toegewezen, die door den kleinen Hel- der-midvoor onberispelijk wordt benut (11). Dan langen tijd een vlug spel met wisselende kansen, ■waarin beide achterhoeden het soms zwaar te verant woorden hebben. Aan N.N.-zijde worden de meeste aan vallen opgezet door den midvoor en den linksbinnen, terwijl bij de tegenpartij de kleine midvoor W de Jong opvalt, die uitblinkt door zijn uitstekend vrijmaken van den bal, zijn zuiver schieten uit alle standen en ook door zijn kleine minder fraaie trucs. Hoewel Spreeuw meer ballen te verwerken krijgt dan zijn collega aan Helderzijde, is het laatstgenoemde, die even voor rust moet visschen naar een prachtig schot van Sepers (12). Na half-time heeft N.N. Sepers teruggetrokken in de halflinie, een wijziging die bleek de middenlinie slechts weinig sterker, de voorhoede belangrijk zwakker te maken. Helder, gesteund door den sterken wind, is al spoedig in den aanval en het duurt geen 5 minuten of het ge lukt den Helder-midvoor na goed aangeven van Gros- feld, met een mooi boogschot. Spreeuw ten derde male het nakijken te geven. N.N. geeft zich echter nog geens zins gewonnen en herhaaldelijk wordt de Helder-ach- terhoede nog aan den tand gevoeld. Beide partijen geven zich volkomen en het eind resultaat blijft steeds onzeker. De respectievelijke ver dedigingen blijven de beide aanvalslinies echter de baas en gescoord wordt er niet meer, zoodat met een 32- zege der Helder-reserves het einde komt. N.N. I kan op een goeden wedstrijd terugzien. Speci aal de achterhoede was in puike conditie. Spreeuw In zijn huldigen vorm is de beste keeper die ooit bij N.V.V. onder de lat stond. Van Herwerden en Reijne is een eminent backstel. Het zwakste deel van de ploeg is de halflinie, terwijl ook het spel der voorhoede voor verbetering vatbaar Is, hetgeen zijn oorzaak vond in het feit, dat hier twee invallers opgesteld stonden en onze rechtsbinnen zijn vroegeren vorm nog niet heeft hervonden. SPARTA. Door de groote ziekenlijst welke Sp. Zondag hadA kwamen de elftallen zeer verzwakt uit. Sp.«I ging met Invallers voor Biersteker en Schlamilch naar Succes en verloor zooals werd verwacht met 43, een uitslag waar Succes zeer tevreden mee mag zijn. Door het missen en verkeerd begrijpen der achterhoede heeft Succes al spoedig een 20 voorsprong. Dan komt Sp. even beter los en Watertor scoort uit een corner 21. Een verre buitenspel-goal wat echter niet werd gezien schijnbaar door den scheidsrechter, vergroot de Succes voorsprong. 31. welke na rust tot 41 wordt opgevoerd door een misverstand van de Sp. achterhoede. Dan is het echter met Succes gedaan, en Sparta komt overweldigend op zetten en, hoewel Succes eerst haar linksbinnen en dan haar rnidvoor in de verdediging terugtrekt scoort Wa tertor weer, 42. Kort hierna verkleint van Geelen den achterstand tot 43, waarna Lutjeharms de kans op gelijkmaker helaas mist door een strafschop keihard tegen de paal te schieten. Succes en speciaal haar spil rekt de tijd door bijna alle ballen over de zijlijn te schie ten, zoodat metd ezen stand 't einde kwam, van dezen tamelijk ruw gespeelden wedstrijd. Sparta 2 speelde met 5 invallers en verloor hierdoor van haar oude, doch sportieve tegenstander Oudesluis I, met 40, welke hiermee hun 52 nederlaag te Oude sluis heeft gewroken. Sparta A ontving Vrone A en won met 20. De Voetbalverecniging „Sparta" heeft voor hare leden, een ongelukkenfonds opgericht De voor naamste artikelen uit het reglement zijn: 1. WAhneer een lid tijdens een wedstrijd of oefe ning op voetbalschoenen een ongeluk krijgt, zoodat hij zijne werkzaamheden niet kan verrichten, heeft hij recht, op een uitkeering uit het bestaande Onge lukkenfonds. 2. Geen uitkeering zal worden gedaan, indien geen schriftelijk bewijs van een dokter binnen twee maal vierentwintig uur na het ongeval bij het be stuur kan worden overlegd. 3. Uitkeering wordt gedaan gedurende tien we ken, zoolang de kas daarvoor toereikend is. 4. Het bedrag der uitkeering bedraagt f 1 per dag 6. Geen uitkeering zal worden gedaan, zoo de be trokkene zich bezig houdt met werkzaamheden of bezigheden, die zijne genezing vertragen. 7. Voor een ongeval, overkomen bij gewonen ar beid voor Sparta-leden geiden eveneens boven staande bepalingen. 9. 10 pet. der geinde contributiën van het inleg- geld zal in het Ongelukkenfonds worden gestort. Wieringerwaard I—Anna Paulowna 50. Anna Paulowna II—Wieringerwaard II 35. Alzoo 4 punten uit beide wedstrijden. Wieringerwaard I speelde thuis met een eenigszins gewijzigd elftal. Wanneer de scheidsrechter Klou- wers laat beginnen, is Anna Paulowna volledig, ter wijl Wieringerwaard écn invaller heeft. Voor rust blijft het een gelijk opgaanden strijd met Wieringer waard iets meer aanvallnd. Langen tijd blijft de stand blanco, maar eindelijk na een algemeenen aanval, neemt Wieringerwaard de leiding 10. Na rust scheen 't eerst of Anna Paulowna gelijk zou maken. Een mooie kans werd door hen gemist. Dan is het met A. P. afgeloopen. Wieringerwaard speelde hoe langer hoe beter. Het elftal was nu een mooi geheel en veel beter dan voor rust. In 't eerste half uur na rust had den Saai en Schröder, na goed samenspel, er al 50 van gemaakt. Even voor het einde kopte Wagen nog maals in, doch dit punt werd wegens offside niet toegekend. Wieringerwaard II was bij Anna Paulowna II op bezoek en won ook thans, evenwel met wat beschei dener cijfers dan verleden week. WIE RIN EN*. Zondag speelde S. I tegen Sparta I van Schagen. Hoewel S. met 72 op Sparta-terrein had gewonnen, acht zij haar tegenstander thuis toch niet te licht Om ruim 2 uur blaast scheidsrechter Dol de elftallen bijeen en direct ontwikkelt zich een vlug spel. Acht minuten is er gespeeld en Montelis geeft S. uit een corner de leiding en even later maakt Schagen gelijk. Nu is het •weer Montelis die S. met een fraai schot de leiding be zorgt en voor de rust ingaat wordt het 31 voor Succes. Na de rust pakken beide elftallen flink aan en het laat zich aanzien alsof Schagen niet wil verliezen, doch S weet den voorsprong nog te vergrooten en maakt 4-1. Dit wordt de Spartanen tc erg. Ze werken hard en heb ben ook geruimen tijd het best van het spel. Ze weten dit uit te drukken in nog 2 doelpunten, zoodat de stand 43 wordt. Een penalty op Succes-doel wordt tegen de paal geschoten. Succes wordt het te machtig en pakt de laatste 15 min. nog eens flink aan, zoodat er geen verandering in den stand komt en Succes een verdiende 43 overwinning behaalde. Het tweede elftal speelde In Den Helder tegen H.R.C. 4 en wist van deze te winnen met 70. Voorwaar een mooie overwining. Het derde elftal speelde thuis tegen Breezand II, de a.s. kampioen. Ze hadden het tegen S. zwaar te ver duren. Alhoewel S. met 3 adsplranten in het veld kwam, wisten ze tot 5 minuten voor het einde een 21-voor- sprong te behouden, doch de laatste minuten maakte Breezand gelijk, 22. Ook de uitwedstrijd werd een ge lijk spel. 22. De adsplranten kregen Helder C op bezoek en wis ten hiervan te winnen met 40. Ook de adspiranten zijn op den goeden weg. Scheidsrechter W. Dol leidde 3 wedstrijden en voldeed goed, wat wij van Dol gewoon zijn. Het was voor Succes een succesvollen dag. Zaterdagavond is in het lokaal van den heer S. Veer- dig te Hippolytushoef de feestavond van den R.-K. Volksbond, afd. Wieringen, gehouden. Om 8 uur werd door den geestelijk adviseur, de feestavond geopend met een hartelijk welkom aan de vele opgekomen aanwezigen. Zooals allen bekend, zegt spr., is één der leden toonneellisten ernstig on gesteld, en daar de tijd te kort was een plaatsvervan ger te zoeken, konden onzo spelers daardoor niet voor het voetlicht verschijnen. Maar zoo u op het pro gramma hebt gezien, zal hedenavond de afd. Den Helder voor ons opvoeren het sociaal tooneelspel ,.De Adelaar', in drie bedrijven, door H. Burger. Wat het stuk ons zal leeren, zullen wc moeten afwachten, zegt spr. en verzocht de aanwezigen het strijdlied te zin gen. Daarna volgde een paar nummers muziek van „De Kleine Kapel". Vervolgens werd het tooneelstuk opgevoerd, wat in alle opzichten tot haar recht is gekomen, en buiten gewoon goed in den smaak van het publiek is geval len. Een overweldigend applaus viel den spelenden ten deel. We hoorden zeggen: zoo'n spel hebben we nog nooit gezien. Ja werkelijk, hier was veel voor ons te leeren. De geestelijk adviseur dankte de tooneellisten op waardige wijze en hoopte, dat indien de afd. Wierin gen weer eens in de verlegenheid was, de afd. Den Helder weer zou bijstaan. Wij roepen u dan ook een van harte tot weerziens toe. Tot slot nog eenige nummers muziek, en daarna keerden allen welvoldaan huiswaarts. Het bestuur wil niet nalaten van deze plaats af te zeggen, hebt gij afdeelingen behoefte aan krachten, vraag dan de afd. Den Helder het tooneelstuk „De Adelaar" voor U te willen opvoeren. Voor de' leden van de afd. Wieringen van den R.K. Volksbond, zal op 7 December a.s een lezing worden gehouden in het lokaal van den heer S. Veer- dig, over de nieuwe Ziektewet. Bij de Zondagmorgen gehouden verkiezing voor vier leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gem. te Hippolytushoef, zijn de aftredende hoeren J. N. Bruul, H. Wilms, J. N. Mulder en D. Minnes, allen herkozen. Zaterdagavond opende de heer A. W. Berkhout, vertegenwoordiger van het P.E.N. alhier, in de Hoofd straat te Hippolytushoef, een zaak in electriciteits- artikelen, radiotoestellen, enz., enz. Het verbouwde huis ziet er keurig uit, en heeft door het optrekken van den voormuur ccn geheel ander aanzien gekregen. De winkel en ook de woning ziet er keurig uit. De verbouwing van het perceel was bij den aanne mer N. Poel dan ook in goede handen. Vele bloem stukken werden B. en zyn echtgenoote aangeboden, en gaven door een plaatsje in den winkel verkregen te hebben, een feestelijk aanzien aan dc zaak. En zoo wij van den eigenaar mochten vernemen, gingen de zaken reeds den eersten dag naar wensch. Nu, we zullen hopen dat het den eigenaar goed in de zaken mag gaan. Vrijdag hebben op het welk van v. d. Valk te Den Oever, de motoren van het Dieselgemaal proef-gedraaid Zij het dan ook onbelast, functionneerden de machines best. A.s. Woensdag hoopt men te kunnen be ginnen met het wegbaggeren van den omringdijk. Zaterdag- en Zondagavond gaf de muziekvereeniging „Apollo" te Den Oever directeur de heer J. Bruul, een uitvoering voor haar leden in de zaal van J. Lont. Be halve een viertal muzieknummers werd opgevoerd het blijspel „Robbedoes" door Frits van Duinen. De belangstelling was zeer groot. Des Zaterdags moes ten zelfs bezoekers worden afgewezen. Muziek en tooneel werden dan ook keurig opgevoerd, en een gezellig bal na besloot beide avonden. Van den wulkenvisschen P. Rotgans Nz., sloegen Za terdag bij ruw weer op zee. de zeilen van zijn schip overboord. Het hulpbehoevende schip werd door de zeil schippers E. Rotgans en Gebr. Wit binnengesleept. Dit ongeval kwam dus naar omstandigheden best af. Zaterdag is men op het werk van v. d. Valk bij Den Oever gereedgekomen met het afhangen der eerste sluis deur in de spuisluis aldaar. Hoewel het bedanken van arbeiders bij de Zuiderzee werken aan de orde van den dag is, werden heden weer arbeiders aangenomen voor grond- en heiwerk in de sluisput te Den Oever. Alzoo nog weer eenige werkver ruiming. Zuiderzeesteunwet. De Generale Commissie heeft een wekelijksche geldelijke tegemoetkoming toegekend aan N. Baijs te Westerland. Aan de na-inlevering van militaire kleeding, die op 13 December a.s. te Schagen wordt gehouden, moeten uit deze gemeente deelnemen de dienstplichtigen H. Adema, H. H. Boorsma, G. Holtjer, S. de Leeuw en J. Veling. De dienstplichtige van de lichting 1927, D. van de Kreeke is voorgoed vrijgesteld wegens kostwinnerschap. Ten bate van de gemeente Wieringen zijn als gewe- tensgeld gestort bedragen van f 125f 188 en f 190. Aan de op 13 December a.s. te Schagen te houden na- inlevering van Rijksgoederen, zal 1 dienstplichtige der lichting 1914 uit deze gemeente deelnemen. Dezer dagen hield het Burgernut zijn tweede bijeen komst in café Dekker. De opkomst was niet bijzonder groot, een euvel, waarmee veel vereenigingen tegenwoor dig te kampen hebben. Dat was wel jammer, want wat er dezen avond geboden is, was weer veel en velerlei. Na het openingswoord door den voorzitter, den heer Keesman, begonnen we met de lezing van Mej. Reen, een Amsterdamsche schets van Justus van Maurik, wat een hartelijk applaus verwierf. De vaste bijdrage werd uitstekend verzorgd door den heer Westenberg. Daarna kregen we „Betje van hierover", een militair stukje, gespeeld door 2 dames en 2 heeren. Ook dit ging er uitstekend in. Verder hoorden we voordrachten en zang van den heer Swaag, die nooit uitgepht raakt in het geven van aardige voordrachten, den heer Bankert en de dames Venverlo en Reek en anderen. Na de pauze werd opgevoerd het blijspel „Jocrisse, de Vondeling', waarnaar we met genoegen hebben ge luisterd. De heer Westenberg vervulde de rol van de Vondeling, die dit deed op schitterende wijze. Ook de andere medespelenden zorgden voor good spel. Verder werden -we een paar maal vergast op harmo- nicamuziek van de heeren Middelkoop en Van der Struik. We hopen deze heeren in dit seizoen nog eens op de planken te zien. Dan had het Bestuur nog voor eenige attracties ge zorgd. In de pauze werden we getracteerd op koffie met koek, terwijl verder elke bijeenkomst onder de aanwe zige leden gratis een taart wordt verloot Dezen avond was Mej. Bosma de gelukkige winnaar, terwijl de heer Pascha voor dezen avond ook een taart had beschikbaar gesteld. Zeker een aardige attentie! Hiervan werd win naar de heer Bosma. Aan het einde werd nog besloten, dat de volgende maal personen toegang zullen hebben vanaf 16 jaar. KEURIGE KLEINE ROLHAMMETJES GEBR. KWELDAM, Schagen - Tel. 64. Het was reeds na middernacht, toen de voorzitter tot sluiting van deze gezellige, goedgeslaagde bijeenkomst overging. KOLHORN. Naar we vernemen zal de Gemengde Zangvereeniging alhier op 16 December a.s. haar 25-jarig jubileum vieren 25 jaren is voor een dorpsvereeniging een lang leven, zoodat de zangvereeniging dezen dag dan ook niet onge merkt voorbij wil laten gaan, zij het dan ook op be scheiden wijze. De financiën van de Vereeniging laten een luister rijke feestviering niet toe. Zondag 15 December a.s. zal een openbare feestuitvoe- rlng worden gegeven, waar naast de zangnummers ook een tooneelstukje zal worden opgevoerd. Maandag, 16 Dec. a,s. zal het jubileum in meer intie- men kring worden gevierd. Voor dezen avond zuilen worden uitgenoodigd de oudleden, familieleden der zan geressen en zangers, alsmede de medewerkers aan de in Mei jJ. gehouden fancy-fair, als ook verschillende vooraanstaande personen op maatschappelijk gebied en uit de zangerswereld. De avond zal gevuld worden met zang, voordracht, muziek en dans door eigen krachten. Niettemin zullen bijdragen van uitgenoodlgden wel kom zijn, indien dit tevoren aan één der Bestuursleden wordt medegedeeld. Wij spreken den wensch uit, dat de andere plaatselijke vereenigingen dien dag van hun belangstelling voor hun zustervereeniglng doen blijken. Dat de plannen van de Zangvereeniging in alle op zichten mogen slagen. Geboren: Johanes Wilhelmus, zoon van J. de Wit en van E. C. Bakker. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Pieter Rentenaar en Grietje KeppeL Jan Beets en Elisabeth Slootweg. Overleden: Antje Grin, oud 65 jaar, weduwe van An- thonius Jacobus Swaerts. Johanna Borgman, oud 65 jaar, weduwe van Jan Hendrik Lips, eerder van Pieter Lemstra. Bij besluit van den Minister van Financiën is aan deze gemeente een voorschot verleend van f 3450 ingevolge de Landarbeiderswet Aan den Anna Paulownapolder is de bij besluit van 15 Dec. 1926, no. 41, tot 1 Januari 1930 verleende con cessie tot heffing van sluisgelden van binnenvaartuigen aan de sluis Westeinde in den Koegraszeedijk aan het Noordhollandsch kanaal, op den bestaanden voet ver lengd met den tijd van 3 jaren, alzoo tot 1 Jan. 1933. Politie. Verloren: een portefeuille met bescheiden en een kinderhandsohoen. Naar wij vernemen worden er pogingen in het werk gesteld om gedeeltelijk langs den Zuider Molenvaartsweg een loopstraat aan te leggen. Om dit plan te kunnen verwezenlijken, is het noodig dat door de' betrokken eigenaren een gedeelte grond wordt afgestaan. Hierover zal tusschen B. en W. en de eigenaren een bespreking worden gehouden. BREEZAND. Naar wij vernemen, zal dezen winter geen tulnbouw- cursus worden gehouden. BREEZAND. Voor rekening van den heer L. Raven zal aan den Zwarteweg een lunchroom met woning en daarnaast een woonhuis worden gebouwd Het werk wordt uitge voerd door aannemer A. A. Schouten alhier. BREEZAND. Ten behoeve van den heer J. Hooijmeijer zal een nieuw »»2deelte aan zijn bakkerij worden gebouwd. Aannemer A. A. Schouten is met den bouw belast. VAN EWIJCKSLUIS. Zondagmorgen hield do vereeniging „Vissersbelangen" waarin zoowel de vlsschers van Nieuwesluis (gem. Wie ringerwaard) als die van Van Ewijcksluis zijn vereenigd een goed bezochte ledenvergadering in het lokaal van den heer Chr. Hoogmoed. De Voorzitter, de heer K. Keuris Azn., opende de ver gadering met een woord van welkom, waarbij hij er o.a. op wees, dat eenlg langer uitstel met het uitschrijven dezer vergadering met het oog op aanhangige onderhan delingen, aan het bestuur eenerzijds wel gewenscht leek, doch dat de onzekerheid over den duur dier onderhan delingen had geleld tot de overweging, aan de leden nu reeds eenige inlichtingen hierover te verschaffen. Daarop werd voorgelezen een afschrift van eene rege ling zooals deze door den Ministerraad per dato 23 Oc- tober j.I. is goedgekeurd, welke regeling voorschrijft, hoe belanghebbenden In den zin der Zuiderzeesteunwet, welke in aanmerking wenschen te komen voor Rijksbe trekkingen enz. hebben te handelen. Het hier bedoelde afschrift is juist vorlgen dag door bemiddeling van het gemeentebestuur ontvangen. Er blijkt uit, dat belang hebbenden als bovenbedoeld, welke voor Rijks-, Pro vinciale-, Gemeente- en andere Overheidsbetrekkingen in aanmerking wenschen te komen, daartoe een schrif telijke aanvrage hebben in te dienen bij de Generale Commissie, bedoeld In artikel 3 der Zuiderzeesteunwet 1925 en wel door invulling van een voor dit doel vastge steld formulier, waarop door het orgaan der arbeids bemiddeling in de woonplaats van den aanvrager is aan- geteekend, dat de betrokkene als werkzoeker is inge schreven. Zoodanige aanvrage wordt dan door de Ge nerale Commissie onderzocht, die, wanneer z\j oordeelt, dat de betrokkene voor eene benoeming in eenige Over- heidsbetrekking in aanmerking kan komen, deze in schrijft en diens naam, benevens verder noodig geachte gegevens, doorzendt naar de door den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid aangewezen afdeeling van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling, welke dienst door middel van de afdee ling Pensioenen en Eerediensten van het Departement van Financiën (Bemiddelingsbureau), eveneens mede- deeling ontvangt van de vacatures, waarvoor belang hebbenden Inzake de Zuiderzeesteunwet 1925 in aanmer king kunnen komen (bijv. vacatures ln de betrekkingen van brug- of sluiswachters, kommiezen bij de Directe Belastingen, personeel bij het Loodswezen, van de Rijfes- vcldwacht, de Marechaussee enz.) Echter mag slechts dan een keuze uit de hierbedoelde belanghebbenden wor den gedaan, wanneer gebleken is, dat oader de voor deze betrekkingen voorgedragen wachtgelders zich geen geschikte candidaten bevinden. De hier in het kort weergegeven regeling blijkt nogal eenige aanleiding tot bespreking te geven. De verwach tingen zijn echter in het algemeen, na de ervaringen, sinds enkele jaren met de Zuiderzeesteunwet opgedaan, al zeer weinig hoog gespannen. Toegejuicht wordt het echter, dat voor deze aangelegenheid, thans eene vaste regeling is ontworpen en goedgekeurd. Vervolgens wordt mededeeling gedaan van een on derhoud dat eene deputatie uit het bestuur der Vereeni ging heeft gevoerd met den Ontvanger van Registratie en Domeinen te Den Helder, naar aanleiding van het feit, dat door de indijking van de Wieringermeer en af damming van het Amstelmeer het zich binnen die om- dijkingen bevindende water sinsdien tot binnenwater is geworden, waarvoor de regeling van bevlssching aan het Departement van Financiën (afdeeling Registratie en Domeinen) is opgedragen. De omstandigheid, dat de vlsschers van Nieuwesluis thans geheel, die van Van Ewijcksluis voor een aan zienlijk deel zijn aangewezen op de visscherij in deze binnenwateren, maakte een onderhoud met bedoelden Ontvanger noodig. Dit onderhoud liep voornamelijk over eene regeling der visscherij in de thans ontstane binnen wateren, waarvan de hoofdtrekken in een voor ongeveer een jaar terug gehouden vergadering reeds zijn uiteen gezet, terwijl dit ontwerp in den afgeloopen winter ook reeds aan de Generale Commissie en aan de Visscherij- Insepctie in overweging is gegeven. Verwacht mag wor den, dat eene bevredigende oplossing ten aanzien van de te betalen pachtsom en de wijze van bevissching mag worden tegemoet gezien, alhoewel betreurd wordt, dat ook vlsschers van andere deelen der Zuiderzee, die dus niet tot de omwonenden mogen worden gerekend, tot de bevissching van de Wieringermeer worden toegelaten. Op zich zelf beschouwd zou het toelaten van andere dan de omwonende visschers nog niet zoo erg zijn, maar men had gehoopt, wanneer de visscherij in deze wateren alleen aan de omwonende gedupeerde Zulder- zeevisschers zou zijn toegestaan, onder deze visschers, die dan toch allen belang zouden hebben bij eene zoo goed mogelijke instandhouding dezer visscherij, eene onderlinge regeling te kunnen troffen, waardoor roof- visscherij voorkomen zou worden. Wanneer echter ook visschers van elders wordt toegestaan in de afgesloten Wieringermeer te visschen (zooals reeds is geschied* getuige de toelating van visschers uit de gemeente Rans- dorp, misschien ook wel uit andere visschersplaatsen) zal eene onderlinge regeling als werd bedoeld, veel moei lijker zijn te treffen en is de kans op doodvisschen van overblijvende kanalen en vaarten hierdoor aanzienlijk toegenomen. Toch dient naar een goede regeling te worden gestreefd. Het bestuur stelt zich voor, zoodra do onderhandelingen met den reeds meer genoemden Ont vanger van Registratie zijn afgeloopen, de leden oj>- nieuw bijeen te roepen, om dan tc trachten verdere stappen in het belang eener richtige instandhouding der visscherij te doen, stappen waarbij de visschers in de omliggende gemeenten, die de visscherij in de binnen wateren nog wenschen te blijven uitoefenen, allen even zeer zijn gebaat. Naar aanleiding dezer uiteenzetting komt nog ter sprake het in den afgeloopen herfst uitgevaardigde voorschrift, waarbij slechts zij, die een vergunning hier voor aanvroegen, gerechtigd werden tot het blijven uit oefenen der visscherij in de afgesloten wateren. Van bestuurszijde wordt hierover opgemerkt, dat dit slechts een tijdelijke regeling betreft, en een gevolg was van een conflict aan de „Oude Zeug". Een defi nitieve beslissing moet echter nog worden genomen. Dat echter personen, die voorheen géén Zuiderzee- vischers waren, thans voor een vergunning in het afge sloten gebied niet in aanmerking komen, moet, nu de vischterreinen voortdurend worden ingekrompen, eene zeer juiste maatregel worden geacht Besloten werd nog den aankoop van fulkstokken dit jaar weer gezamenlijk te doen, om op die wijze, door het aankoopen van een*flink aantal tegen voordeelige voorwaarden te kunnen koopen. Door verschillende vls schers wordt reeds opgave van benoodigd aantal gedaan. Nog enkele minder belangrijke aangelegenheden ko men daarna bij de rondvraag ter sprake, waarna slui ting der vergadering volgt ANNA PAULOWNA. Vertelling voor kinderen door don hoer S. T. van Dijk, onderwijzer aan School I. Toen Zondagmiddag om tweo uur de zaai van „Veerburg" geheel gevuld was, sprak de heer C. Keijzer. voorzitter van T.A.G.O., de kinderen toe en herinnerde er aan, hoe mooi zo de vertelling van den heer Van Dijk het vorig jaar gevonden hadden. Het bestuur der vereeniging had dan ook gemeend den jongens en meisjes een groot pleizier te doen, door hem te verzoeken nogmaals zoo'n mooi verhaal te vertellen. Tot zijn groote vreugde werd dit verzoek ingewilligd en hij noodigde nu den verteller uit met zijn verhaal te beginnen. De heer Van Dijk nam het woord en maakte zijn jong gehoor bekend met 't terrein waar de geschie denis, van „Oehoehoe" en „Oehoehoe in de wilder nis" zich afspeelde. Hij schetste het leven, dc zeden en gewoonten van den kafferstam, waartoo de kleine Oehoehoe behoorde. Met behulp van de mooie plaatjes, gehuurd van de Lichtbecldenver- eeniging, is hij daarin goed geslaagd. De eigenlijke vertelling, die nu volgde en ongeveer twee uur duur de, slechts afgebroken door een korte pauze, boeide de bijna 200 kinderen zoodanig, dat zij rustig tot het einde toe luisterden. Daaruit alleen al zouden we kunnen afleiden, dat de heer Van Dijk ook nu weer groot succes had bij het jonge volkje. Meermalen konden we ook het genoegen, dat de verteller den kinderen verschafte, van hun gezichten aflezen en het dankbaar applaus aan het slot gaf daarvan nog maals het bewijs. De heer Keijzer mocht dan ook zeker uit naam van de jongens en meisjes spreken, toen hij den heer Van Dijk dankte voor den genotvollen middag. Behalve eenige onderwijzers van de openbare scho len, gaf ook de Burgemeester door zijn aanwezigheid blijk, mee te leven met zijn kleine gemeentenaren. BREEZAND. Zondagavond gaf de muziekvereeniging „Concor- dia" haar tweede, nu een openbare, uitvoering. Zij had met haar nummers weer veel succes, evenals dc fami lie Hofman, waarvan het jongste dochtertje eenige vioolstukken liet hooren, terwijl het trio met een ge heel nieuw repertoire voor de verdere afwisseling zorg- In eene gehouden vergadering van de vootbalvor- eeniging is besloten ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan een feestavond te houden voor donateurs en leden. Tevens zal, behoudens goedkeuring van B. en W. weer een verloting op touw worden gezet, waarvoor men bereids weer op ieders medewerking hoopt te mo gen rekenen. Na den goed geslaagden avond van twee jaar geleden, kan men er van verzekerd .zijn, dat. het bestuur en de feestcommissie niets zullen nalaten om ook dit feest weer goed te doen slagen. Als voorloopige datum werd 4 Januari gesteld. Zondagmiddag hadden we wederom het genoe gen Prof. Koehof uit Den Haag in ons midden te zien, die ons bij den heer H. v. d. Woude weer heel mooi biljartspel heeft laten zien. Met den heer H. K. Koster, werd door hem een partij gespeeld van 500 caramboles met 400 voorgift (kader). In 13 beurten had de heer Koehof de 500 vol met als hoogste serie 117. De heer Koster kon het niet verder brengen dan 65, met als hoogste serie 14. Ook werd door hen beiden nog een partij gespeeld over 3 banden, waarbij dc heer Koster ook mooi partij heeft gemaakt. De heer Koehof vond het biljart in uitstekende con ditie. Maandagmiddag werd in het lokaal van den heer H. van der Woude ten overstaan van Notaris J. van der Knaap publiek gepresenteerd een woonhuis met kap- berg en twee j>erceelen weiland, staande en gelegen aan den Barsingerweg, behoorende tot de nalatenschap van wijlen Mej. wed. C. Stins en tezamen groot 2.59.50 H.A. De uitslag was als volgt: Perceel 1. huis en erf werd in bod gebracht op t 1640, en op f 100 daarboven afge mijnd, door den heer A. de Carpentler, alzoo f 1710, plus f 240 overname voor brongasinstallatic enz. Perceel 2. welland ter grootte van ongeveer 1 H.A. In bod gebracht op f 3500 en op f 4 afgemijnd door den heer P. J. Blaauboer; Perceel 3, weiland groot 1.51 H.A werd ln bod ge bracht op t 800 per kwart bunder en op 16 gulden per kwart bunder afgemijnd door Gebr. Jans te Schagen, alzoo 1 4928.64. Alle drie perceelen in combinatie gebracht stonden op f 10172.64, en op f 20 daarboven afgemijnd door den heer A. de Carpentler. Na de veiling is onderling overeengekomen dat dc oor spronkelijke koopers \jtmpta xjjn gebleven.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7