BARSINGERHORN. HEERHUGOWAARD. Binnenlandsch Nieuws. Doodelijk ongeval bij Duin en Bosch te Castricum. De gestrande stoomtreiler bij Egmond. Moord te Valkenburg. Roeiboot op de Maas overvaren. Gemengd Nieuws. De Dusseldorfsche moordenaar. Een petroleumtrein in brand. Trein in Virginia ontspoord. De ingestorte huizen te Marseille. Fransch postvliegtuig brandend neergestort. BILLY BOO. er geen verandering in den stand, zoodat deze is 21 voor S. Na de thee pakt Oudesluis flink aan en ziet dat er niet met de S'ers valt te spelen. Het is dan ook weer Harder die de gelijkmaker in het S.-doel depo neert. Nu gaat het om de leiding. S. schijnt iets te verzwakken, vooral de voorhoede heeft het zwaar te verantwoorden. De O.-verdediging blijft de baas en na een half uur gespeeld te hebben weet Oudesluis de leiding te hernemen. S. poogt den achterstand in te halen, doch het wil niet gelukken, zoodat Oudesluis 2 punten rijker is geworden. Een gelijk spel was ons In ziens de verhouding geweest. Ons derde elftal ging naar Wieringerwaard om daar de club van dien naam partij te geven, wat hun ook niet zwaar viel. Met eenige adsplranten als invallers wisten ze W.W. II met 50 te verslaan. De adspiranten gingen om 9 uur al naar Den Helder om tegen H.R.C. b te spelen. Ook deze hadden het genoegen de punten mee naar Wieringen te nemen, door met 20 te winnen. N. Nledorp had bericht van terrein-afkeuring gezon den zoodat ons eerste elftal een voetballooze Zondag had. 3e Klasse A. Assendelft speelde t tegen verwachting klaar om met 5—2 van Helder te winnen. Helder is nu defi nitief uitgeschakeld. A. kan ondertusschen de puntjes best gebruiken, daar ze nog steeds onderaan hangen, al dient gezegd dat Meervogels er nog slechter voor staat. Daar zoowel O.S.V. als Volewyckers hun wedstrijd wonnen, respectievelijk van K.V.V. (31) en A.P.G.S. (5—3) is er geen verandering in den stand van de kampiocnscandidaten gekomen. N. H. V. B. Voor de le klasse werd slechts een match gespeeld, nl. Helder 2—Helder 3, welke natuurlijk in 't voor deel van Helder 2 uitviel. De uitslag was 41. Toch is Ilelder 2 in 't geheel geen elftal dat waardig is om bij een eventueel kampioenschap naar de reserve 3e klasse van den K.N.V.B. te gaan, zooals H.R.C. II 't indertijd deed. Ook H.R.C. III zou enkele jaren terug naar den K.N.V.B. verhuisd zijn, als niet 't feit, dat geen twee elftallen van één vereenigng in één klasse mogen spelen, hen in den weg gestaan had. 2e Klasse. Deze klasse is wederom 't bespreken waard. Wieringerwaard, dat, zooals onze Heldersche voet balverslaggever 't uitdrukte, een „zoutelooze" wed strijd tegen Helder III speelde, en met 6—2 won, staat nog steeds bovenaan en met een doelgemiddelde dat er zijn mag. Breezand, dat een lastige wedstrijd in Schagcn te spelen had, bracht 't er goed af en keerde met een 4—3 overwinning Polderwaarts. D.O.S.K.O. omzeilde ook een gevaarlijke klip door in Wieringen met 32 van Succes 2 te winnen. De Oudesluizers kunnen nog voor - menige verrassing zorgen. Zoo krijgen ze o.a. Breezand nog op bezoek. J.V.C. was ongelukkig. Met een prutskeeper werd de strijd tegen Anna Paulowna aangebonden, met 't gevolg dat het aantal tegenpunten (5) grooter was dan de door hun zelf gemaakte (4) doelpunten. Zoodoende was het eindresultaat 54 voor Anna Paulowna. Ondanks het feit, dat A.P. mnider verliespunten heeft dan no. 2 achten we hen volmaakt kansloos, ge zien het feit, dat ze een o.i. volkomen schotlooze voorhoede bezitten. Texel 2 tenslotte verbeterde het record van D.O.S. K.O. door H.R.C. 4 met 100 naar huis te zenden. Wie verhoogt dat? De stand luidt: Wieringerwaard 10 7 2 1 4922 16 Breezand 10 6 2 2 3322 14 D.O.S.K.O. 11 6 2 3 47—27 14 J.V.C. 8 5 0 3 34—27 10 Succes 2 10 4 0 6 3329 8 Anna Paulowna 1 6 3 1 2 1823 7 Texel 2 9 3 1 5 24-31 7 Sparta 2 10 3 0 7 23—40 6 Helder 4 7 1 0 6 15-30 2 H.R.C. 4 3 0 0 2 2—26 0 3e Klasse. Wieringerwaard 2—Succes 3, 0—5. HelderAssendelft, 25. In dezen wedstrijd werd Helder s lot al voor rust bezegeld; met 04 werd nl. gediaaid en de voor sprong voor A. was verdiend, wan' 't spel dat de wit- hemden voor rust vertoonden was bepaald slecht. De elftalcommissie had een nieuwe „ster" ontdekt, die met de nog altijd zwakke spilplaats bedeeld werd, maar het bleek een groot» mislukking te zijn en zoo doende zag men een achterhoede, die, met den oud- Helder-keeper Gerrit Wit voor Kenter, niet al te vei lig was en een voorhoede, zonder steun achter zich. Na rust wisselden Mulder, de rechtsbinnen, met den spil om, wat een enorme verbetering bleek, maar de voorhoede beging de fout veel te kort spel te demon- streeren, wat bij de stevige Assendelft-verdediging geen doen was. Het spel is nog geen 5 minuten oud, of men merkt al dat 't met Helder mis is. Wel brengt de voorhoede af en toe goed op, maar gevaar voor A. is er niet di rect, terwijj aan de anclere zijde een goeden aanval een mooi doelpunt oplevert (0—1). Vlak daarop wordt een corner Helder noodlottig. Wit is niet op zijn best, als hij e enkopbal van den rechtsbinnen, die uit den hoekschop mooi inkopt, laat gaan (02). Maar ook zonder spil weet de Helder-voorboede nog wel ge vaarlijk te zijn; eenige verwoede aanvallen op het A.- doel volgen, maar de doelman blijkt zijn dag te heb ben. Bij een Il.-aanval redt hij eenige keeren na el kaar op schitterende wijze, maar klemvast blijkt hij niet te zijn. A. voelt zich blijkbaar gesteund door haar 2O voorsprong en speelt zelfbewust verder en weer hebben de enthousiaste aanvallen succes. Nadat Wit eenige keeren trappend en uitvallend gered heeft,, maakt de A. midvoor uit een strubbeling 0—3 «n vlak daarop als de Ilelder-keeper en de rechtshalf el kaar den bal betwisten, profiteeren de A.-voorwaart- sen ervan (04). Na nog eenige aanvallen over en weer, waarbij vooral de A.-rechtsbuiten zich onder scheidt door zijn mooie voorzetten en keurig vrij spe len, breekt de opluchtingen brengende rust aan. De verandering in t Helder-elftal in zijn nieuwe opstelling is merkwaardig Dadelijk volgt aanval op aanval op de A.-veste en er vallen vele corners, daar de A.-backs in hun benauwdheid niet altijd zuiver wegwerken. Uit écn dezer hoekschoppen doelpunt de .ster in zijn eenige heldere oogenblik van den middag met een pracht kopbal (14). Het gebrul van het publiek ireo - van opluchting dan van be wondering voor dit punt is oorverdoovend en nog is er hoop, want men is tegenwoordig alles van Hel der gewend. (Zelfs een 84 overwinning achten som mige optimisten niet onmogelijk). De A.-achterhoede is tamelijk zenuwachtig en eens wordt de keeper den bal uit de handen geloopen, waarna Ort op doel schiet, maar 3 achterhoede-spelers staan op de doel lijn en één van hen redt schitterend, door den bal uit het doel te koppen. A. voelt zich nog niet veilig en valt nu ook weer aa,n maar direct wordt de bal na eiken aanval weer aan de Helder-voorhoede afgege ven en uit een vrije schop kopt Burgers schitterend in i24). Daarop stormt Dirk Bak naar binnen, maar voor den doelman gekomen schiet hij den bal recht in diens handen. Nu wordt A. voorgoed wakker en 't spel wordt weer evenwichtig, wat uitgedrukt wordt in een doelpunt van A. (2—6). Wat de beide ploegen verder nog doen, goals worden niet meer ge maakt en t einde komt met een geflatteerde, maar zeer zeker verdiende overwinning van Assendelft. Wij gelooven niet dat deze ploeg, zooals er vanmiddag ge speeld werd, zoo zwak is als de ranglijst aantoont en de komende tegenstanders zullen goed doen, deze stevige club niet te onderschatten. Wat den scheidsrechter betreft: voor rust was hij goed, maar na half-time werd ook hij blijkbaar door vormveranderingwoede aangegrepen en werd zijn lei ding beneden peil, wat vooral Assendelft bij een paar aanvallen ondervond, die voortdurend voor vermeend buitenspel onderbroken werden Helder IH—Helder II, 1—4. Helder III heeft goed partij gegeven en tot pl.m. 20 minuten voor het einde was de stand nog 11. Toen gooide Helder II e rnog een schepje bovenop en Hel der III moest wel we6r verliezen, daar het toch te gek staat, wanneer een derde eiftal wint van een tweede. Dit snapten de spelers van het laagste der 2 elftallen ook wel, zoodat de „inzinking" wel te verklaren is. Helder IV—Wieringerwaard 2G. Over 't algemeen een zouteloos partijtje, waarbij Wieringerwaard een verdiende verwinning behaalde, al is de uitslag wel iets te huog S'üed met rust was 24, terwijl na de thee de zwakke Ilelder-achterhoede nog maar 2 maal gepasseerd werd. De Heldersche adspiranten derby Helder AH.R.C. A eindigde in een 0—2 nederlaag der witjes, zoodat de algemeene malaise wel volmaakt was. De H.R.C.- doelman hield er nog op schitterende wijze een straf schop uit, wat de vreugde der roodjes nog ver meerderde. KOLHORN. Zondag met de openbare uitvoering van de propagan- daclub „Moed en Volharding", afd. Bond van Staatspen- sionneerlng, was de zaal matig bezet. De voorzitter heet te de aanwezigen welkom en hoopte dat het een genoe- gelijken avond zou worden en drukte de aanwezigen op het hart: steunt den bond v. Staatspensionn. en voorna melijk de jonge krachten en riep hen toe, geef u op als lid nog vanavond, help ons strijden, dan kunnen straks ook uw ouders de vruchten plukken. Daarop volgde een gezellig strijkje en een voordracht, getiteld: ,,'n Smokkelhistorie", dat door dames en heeren naar wensch van de aanwezigen werd weergegeven. Hierna volgde een kluchtspel: „Oorlogswinst" dat ook bij allen goed in den smaak viel. Nu formeerden de dames lijsten voor het program „Wie raadt mee"; daar voor was de liefhebberij zeer groot, want een ieder raadde mee, voor een kwartje kon men drie taarten winnen. Spoedig waren de nummers, die door mej. Jon ker waren geschreven, onder het publiek bekend. Er waren er slechts drie van die gelukkigen, die op Lutte- rots taarten konden tracteeren. Een gezelligen dans maakte de avond vol. En de aanwezigen hadden op dezen avond genoten. Werd het vorige jaar aan een beperkt aantal kinde ren, tot de Herv. kerk benoorende, door onthaal bij den Kerstboom in het kerkgebouw een mooie avond bezorgd van den Vrljz. Chr. Jeugdbond, ditmaal is het plan, vrij wat grooter aantal daarvan te doen genieten. De leden van den V. C. J. B. zijn reeds druk bezig met de voorbereiding. We twijfelen er niet aan, of de aan geboden lijsten voor bijdragen zullen wel zooveel op brengen, dat het mooie werk van dezen bond herlijk zal kunnen slagen. KIND ONDER HET ZAND BEDOLVEN. Eenige kinderen te Castricum waren gistermiddag op hftt terrein van het Prov. Ziekenhuis Duin en Bosch aan het spelen en vermaakten zich met het bouwen van forten. Zij hadden een diepen kuil ge graven, die echter plotseling instortte, met het treu rig gevolg, dat oen drietal kinderen onder het zand werd bedolven. Twee hunner wisten zich te redden, doch de derde, het zoontje van den heer Koeman, kon eerst na twintig minuten van onder het zand te voorschijn worden gehaald. De ijlings ontboden art sen van het gesticht konden slechts den dood con- stateeren. POGINGEN OM HET SCHIP VLOT TE KRIJGEN. MISLUKT. Nadat Vrijdag en Zaterdag reeds was geprobeerd om de Donderdagavond bij Egmond gestrande IJmuider stoomtreiler vlot te krijgen, zijn Zondagmorgen opnieuw de sleepbooten „Vlaanderen" en „Katwijk" van LJmul- den naar het schip uitgevaren, teneinde vast te stellen of de positie van het gestrande schip niet slechter ge worden was en indien mogelijk pogingen aa nte wenden om het schip vlot te te brengen. Hoewel het vaartuig hoog op het strand zit, zijn de sleepbooten toch onmiddellijk aan het werk gegaan om met behulp van vletterlieden een sleepverbinding tot stand te brengen en ofschoon de booten op grooten af stand van het gestrande schip moesten blijven, slaagde men toch hierin. Met het middagtij hebben de sleepboo ten getrokken, evenwel zonder gunstig resultaat. Inmid dels is de sleepboot „Katwijk" naar IJmuiden terugge keerd en vervangen door de krachtige sleepboot „Nes tor". De duiker van de bergingsmaatschappij is even eens ter plaatse aangekomen om te trachten den staal draad uit de schroef van den treiier te evrwijderen, op dat het vaartuig daarmede zou kunnen werken. Met het volgend hoog tij water wordt het werk we derom hervat Gistermorgen is de sleepboot „Assistent" en het ber gingsvaartuig „Dolfijn" van bureau Wijsmuller vertrok ken naar den gestranden trawler voor het uitbrengen van ankers. Een 45-Jarlge man met een mes doodge stoken. Naar V.D. uit Valkenburg verneemt, is Zondagnacht omstreeks één uur in de St. Pieterstraat aldaar de 45- jarige ongehuwde M. Custers, waarschijnlijk na een twist met een mes in het hart gestoken. De man was onmiddellijk dood. De dader, die voortvluchtig is, wordt door de marechauase gezocht. Treurig einde van een winterkermis. De vermoedelijke daders gearresteerd. Nadere bijzonderheden melden, dat het ter gelegen heid van de winterkermis was te Valkenburg, dat zich maasa's jongelui daarheen begaven. Daaronder waren ook een zestal opgeschoten jongens uit Schinnert, die reeds in verschillende danslokaliteiten getracht hadden de boel op stelten te zetten. Later, om twaalf uur na sluitingstijd, hebben deze jongens de gebroeders Custers ontmoet, met wie ze, naar het heet, zonder eenige aanleiding, ruzie hebben gemaakt, en een van hen tenslotte neergestoken. Het slachtoffers werd in een nabijzijnd café binnengedragen, waar hij weldra overleed. Inmiddels waren do daders in een auto gevlucht, maar een zekere M., die ze achterna had gezeten, had het nummer genoteerd. Hierdoor was het mogelijk, dat nog denzelfden nacht de inzittenden van de auto, onder wie hoogstwaarschijnlijk de dader, van hun bed konden worden gelicht en gearresteerd. Gister zouden ze naar Maastricht worden overgebracht. Het mes, waarmee de daad gepleegd Is, is in den tuin van een hotel terugevonden, waarin een vrouw, die uit het raam had gehangen, het door een der in zittenden van de auto had zien gooien. WEGENFONDS. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp tot wijziging van het Wegenfonds voor 1928. In de toelich ting wordt o.m. gezegd, dat de wegenbelasting en de rijwielbelasting in 1928 hebben opgebracht f 13.455.431.95. Van dat bedrag is krachtens K. B. 30 pet. aan de pro vinciën uitgekeerd. Voorgesteld wordt om het betref fende artikel te verhoogen met het verschil tusschen deze uitkeerlng en het bedrag, daarvoor geraamd, zijn de rond f 249.130. TWEE MAN VERDRONKEN? Gisterenavond te ongeveer half acht is op de rivier de Maas op ongeveer 30 meter uit den wal dwars voor de Feijenoordkade te Rotterdam een ijzeren roeiboot, waar in vermoedelijk twee mannen zaten overvaren door de motorboot „Morgenster" schipper T. V. uit Streefkerk. De boot kapseisde en zond onmiddellijk. De schipper, die alleen in zijn stuurstoel zat had de roeiboot, die liebt op had, in het geheel niet bemerkt en voer. nadat de boot overvaren was, gewoon door. Schippers van de in de nabijheid liggende schepen, hoor den echter gillen terwijl de kapitein van de „Fiat Vo- luntas 16" H. v. Groeneveld, die voorbij kwam, even eens gegil hoorde. Deze laatste is de „Morgenster" na gevaren en is daarna met dit scheepje naar het bureau der Rivierpolitie gegaan. De Rivierpolitie is terstond gaan dreggen en heeft overal navraag laten doen. Tot middernacht echter zon der resultaat. De kans dat er twee mannen verdronken zijn is zeer groot Nader wordt vernomen, dat om tien uur een houten roeiboot bij de rivierpolitie aangebracht is, welke ver moedelijk sporen van een aanvaring vertoonde. Omtrent het lot der inzittenden was men nog in het onzekere. ERNSTIG ONGELUK BIJ HET DUITSCHE BEVRIJDINGSFEEST. Wolff seint uit Rheinbach: Bij het bevrijdingsfeest is een ernstig ongeluk gebeurd, waarvan twee mannen het slachtoffer zijn geworden. Een waarschijnlijk te sberk geladen vuurpijl, welke Saterdag te midernacht zou worden afgeschoten om het feest in te lelden ont plofte. Twee mannen werden daarbij zoo ernstig ge wond, dat ze, de eene kort erop, de andere in den loop van den Zondag overleden. HET BEZOEK VAN HET ITALIAANSCH KONINGS PAAR AAN DEN PAUS. Donderdagmorgen om eli uur. Maandagmiddag is naar draadloos uit Rome wordt gemeld, officieel het program bekond gemaakt van het bezoek van het Italiaansche koningspaar aan Z. H. den Paus, op 5 Dcember a.s., des morgens om elf uur. Men seint nader uit Rome: Bij het bezoek van het Italiaansche koningspaar aan den Paus zullen alle hoogwaardigheidsbekleders van het hofd den koning en cle koningin vergezellen. Het St. Pietersplein zal door het publiek geheel ontruimd zijn. OPWINDING IN HET SAARGEBIED. Volgens een telegram dd. gisteren uit Saarbrucken, neemt de opwinding in het Saargebied over de Dus seldorfsche moorden nog steeds toe. De politie in het geheele Saargebied ontvangt iederen dag z.g.n. brie ven van den Dusseldorfschen moordenaar. Beschonkenen en geesteszieken geven zich openlijk voor den moordenaar uit De opwinding, hierdoor onder de bevolking veroor zaakt, heeft al weer tot een arrestatie geleid, echter nog steeds niet van den moordenaar. Dezer dagen vervoegde zich bij de politie te Lands- wehr een arbeider, die om onderkomen vroeg. Hij zei- de uit Hannover afkomstig te zijn en tot voor kort in Dusseldorf te hebben gewerkt. De man vond werk in een der mijnen in het Saargebied, maar de omstan digheid, dat h j uit Dusseldorf kwam werd hem nood- tig. Zaterdagmorgen werd hij door de politie gearres teerd. Bij zijn fouilleering vond men een zakje pe per, en een notitieboekje waarin zich foto's uit zijn diensttijd bevonden. Het bleek echter spoedig, dat hij met de moorden te Dusseldorf niets te maken had, zoedat men hem spoedig weer op vrije voeten heeft gesteld. DRIE KINDEREN VERBRAND. De vader bij de reddingspogingen levensgevaarlijk gewond. Wolff meldt uit Gleiwitz: Bij een brand in Petersgraetz zijn Zondagnacht drie kinderen om het leven gekomen. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat de moeder slechts het jongste kind kon redden, terwijl de drie andere in den ouderdom van twee tot acht jaar in de vlammen omkwamen. De vader liep bij de pogingen om de kinderen te redden zulke zware brandwonden op, dat aan zijn behoudt getwijfeld wordt. De oorzaak van den brand is nog niet met zeker heid vastgesteld. DOOR EEN BRANDENDE BRUG IN DE RIVIER GESTORT. Uit Moskou wordt gemeld, dat in de nabijheid van Noworossisk een petroleumtrein in brand is geraakt. Ze ventien petroleumwagens stonden spoedig in lichte laaie Op het moment, dat de trein in brand raakte, bevond deze zich midden op een houten brug. die eveneens vlam vatte en doorbrandde. De inmiddels reeds uitgebrande trein stortte omlaag in de rivier. Volgens officieele be richten zijn ook $enige personen om het leven gekomen. ZICHZELF ONTHOOFD. Wolff meldt uit Sonnenburg: Een gevangene, die veroordeeld was wegens roof tot vijftien jaar tuchthuis, heeft zijn hoofd in de groote papiersnijmachine van de boekbinderij gesto ken en op deze wijze zichzelf onthoofd. 8 DOODEN, 17 ZWAAR GEWONDEN. Volgens berichten uit Omley in den Amerikaanschen staat Virginia is een trein van de Pensylvania Railway in de richting New York bij Onley ontspoord. Naar tot nu toe is vastgesteld, werden hierbij acht personen gedood en 17 zwaar gewond. Naar men aanneemt liepen vijf wagens bij de wissels uit de rails, als gevolg waarvan twee wagens omvielen. Een gevolg van de koude. Volgens een later bericht was het spoorwegongeluk, waarbij negen menschen om het leven kwamen, een ge volg van de koude, waardoor er een breuk was ontstaan in de rails, zoodat de trein ontspoorde. REEDS 12 DOODEN GEVONDEN. De opruimingswerkzaamheden aan de ingestorte huizen te Marseille (zie ook elders in dit blad) zijn nog steeds niet geëindigd. Men moest Zaterdagavond 3 uur met handzagen werken om een jonge vrouw, wier been verbrijzeld was, te bevrijden. Zondagavond waren reeds 12 lijken, waaronder dat van een vierjarig kind, onder de puinhoopen der in gestorte huizen te voorschijn gebracht. De indruk van het gruwelijke ojigcluk is te Mar seille ontzaglijk. Honderden menschen staan den gan- schen dag op het terrein van de ramp te wachten of hun familieleden niet uit de puinhoopen te voor schijn worden gehaald. De opruimingsarbeid gestaakt. De arbeid tot opruiming van de ruine der te Mar seille ingestorte huizen is op hevel der autoriteiten voorloopig gestaakt, daar de arbeiders gevaar liepen door het omvallen van de muur van een belendend perceel. Er zou nog slechts één lijk onder het puin liggen. DE BEIDE INZITTENDEN IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Een Fransch postvliegtuig op weg van Marseille naar Casablanca is boven Spaansch gebied in de na bijheid van Malaga neergestort en in brand gevlogen. Het toestel brandde geheel uit. De beide inzittenden kwamen in de vlammen om. GOED AFGELOOPEN. Automobilist springt uit een in volle vaart zijnde auto. Zaterdag poogde de automobilist Jackson op de baan van Brooklnnds bet record te slaart met drie- wielige auto. Plotseling raakte het stuurrad los en viel op de baan. Hoewel hij met oen vaart van meer dan 70 mijl (112 K.M.) reed, sprong Jackson er uit en rolde over de baan. Men vreesde dat hij gedood was, maar na enkelo seconden stond hij op. Hij had alleen zijn pols verstuikt. De auto raasde voort, liep van de baan en sloeg om. FABRIEK INGESTORT. 5 Arbeiders bedolven. Zondagmiddag s(prtte een deel van de gieterij van de Hasper Ijzer- en Staalfabrieken te Hagen :n Westfalen in, waardoor vijf arbeiders bedolven raak ten. Een hunner werd op slag gedood, twee zwaar en twee licht gewond. Eén der zwaargewonden verkeert in levensgevaar. WEER EEN FRANSCH HUIS INGESTORT. V. D. verneemt uit Parijs: In den afgeloopen nacht is in een klein plaatsje bij Montpellier een huis in gestort. Men had de bewoners reeds lang op het ge vaar opmerkzaam gemaakt. Niettemin weigerden zij het huis te verlaten. In den afgeloopen nacht, toen de bewoners, een man en een vrouw, sliepen, kraakte het huis in al zijn voegen en stortte met donderend ge raas in. Den geheelen nacht hoorde men het gekreun en hulpgeroep der beide bedolvcnen, zonder dat het gelukte tot hen door te dringen. Eerst des morgens konden zij worden gered. De vrouw was reeds dood, terwijl de man, nadat hij in het ziekenhuis was opge nomen, overleed. Dames en heeren, zei de man nu, De volgende toer de moeite loont, De mooie toer met de zakdoek werd Vóór mij nimmer nog vertoond. Gij ziet, ik neem de zakdoek Nu netjes bij den rand, Dan druk haar stevig In de palm van mijn rechterhand. En toen hij had gesproken De. zakdoek ineens verdween. Het publiek begon te juichen Het was een wonder, naar het scheen. Want twee negerbabies kwamen Uit de eerst zoo leege hand. Ze schenen een groet te brengen Uit 't van hen zoo verre land. Dat was een prachtige toer.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7