"WiMt Bij het boodschappen doen geen PUROL vergeten. Uit onze Omgeving. NIEUWE NIED0RP. HOOGWOUD. ANNA PAUL0WNA. WIERINGERWAARD. KOEGRAS. LANGENDIJK. OUDE NIED0RP. ZIJPE. WIERINGEN. CALLANTS00G. HARENKARSPEL. Plaatselijk Nieuws. Nagekomen Berichten. SCHADEVERGOEDING WEGENS NIET LEVEREN VAN VOOR DE VORST VERKOCHTE IRISSEN. Naar aanleiding van den oproep aan Irissenkweekers, door de Bloembollenveilingen „Breezand" en „Beverwijk" per advertentie in dit blad gedaan, hebben wij ter be- vocgder plaatse nadere Inlichtingen gevraagd over de bedoeling van deen oproep. Wij vernamen daarbij het volgende: Verschillende kweekers hebben namelijk op de voor- veilingen of uit de hand voor de vorstperiode 1929, groote getallen Irissen verkocht. De Irissen zijn ongeveer overal voor 80 90 pCt. be vroren. zoodat levering ook voor 80 a 90 pCt. achterwege moest blijven. Voor het scheidsgerecht gedaagd, beriep men zich op overmacht, wijl het artikel door de vorst dermate ver nietigd was, dat van levering geen sprake kon zijn. Mil- liocnen werden er verkocht en slechts eenige honderd duizenden werden er te koop aangeboden In dit seizoen zoo luidde de stelling der gedaagden. Dat beroep op overmacht werd echter door het scheids gerecht verworpen met de overweging, dat het vóór de vorst verkochte wel geleverd had kunnen worden. Om met cijfers te kunnen aantoonen welke partij hier de juiste meenmg verkondigt, en om de meening in deze van een groot aantal vakgenooten te hooren, heb ben bovengenoemde veilingen een oproep gedaan aan alle Irissenkweekers, leden van de Algemeene Vereeni- ging van Bloembollencultuur in alle afdeelingen in Noord-Holland boven Haarlem, het district waar 9/10 deel van de Irissen-kweekers gevestigd is. Voorts ook aan de niet-leden In dat rayon die als Irissenkweekers bekend zijn en ook in andere afdeelin gen aan personen (of bedrijven) van welke men weet, dat zij Iressen-kweekers zijn. Het is dus van het grootste belang voor de waarheid ln deze zaak, dat letterlijk alle Irissenkweekers aan dat onderzoek hun steun verleenen, ongeacht of zij goed of slecht gewas hadden én of zij voor de vorst hebben ver kocht of niet. Voor een goed bezette zaal gaf de Gymnastiekvereni ging „Hercules-Hebe" alhier Zondagavond j.1. een open bare uitvoering in de Prins Maurits alhier. Evenals vorige jaren, hebben we ook nu kunnen constateeren, dat onze gymnastiekvereniging, zoowel wat betreft de jongens- als de meisjesafdeeling, over een llink aantal adspirantleden beschikt. 't Voor de toekomst der vereenlgng belooft dit zeker zeer veel en de wijze waarop diverse oefeningen werden uitgevoerd was steeds correct, hetgeen getuigt dat de leiding bij Mej. Sepers en den heer Keesman in uitste kende handen is. In een ander opzicht kunnen we echter moeilijk van bloei der vereenigng spreken. De ,heeren-afdeeling bleek van het tooneel te zijn verdwenen en waar er vorige jaren bij een gymnastiek-uitvoering de rekstokoefenin gen der heeren steeds het hoogtepunt van den avond vormden, viel dit zeer zeker te betreuren. 1 De dames-afdeeling daarentegen mag zich nog steeds in een goede belangstelling verheugen en de diverse toeren aan de hoogbrug toonden dat Hébé over eenige uitnemende irachten beschikt. Ook de knotsoefeningen waarbij do ntastische verlichting een prachtigen in druk maai vielen zeer in den smaak. Ter afwi: ;ling van het programma werd nog opge- voerd een êén-acter in dialect, van de hand van den heer Van Balen Blanken „Vrayen Is Layen" of „Een vreemde eend in de balt". Een stukje dat door de spe lenden heel aardig werd opgevoerd en hoewel de inhoud niet veel te beteekenen had waarmede een hartelijk applaus werd verworven. Te ongeveer twaalf uur nam de uitvoering een einde en werd de avond met een gezellig bal nog eenigen tijd genocgelijk voortgezet. Vergadering van de- Coop. Malerij ..De Toekomst" bij den heer Hossen, alhier. i De voorzitter, de heer Jb. KooiJ Cz. opent de goed bezochte vergadering met een woord van welkom, zijn .genoegen uitsprekende over de goede opkomst, en er op wijzende, dat het vertrouwen in de landbouw-coope- raties toeneemt. De heer J. A. Mijts, secretaris, leest de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Uit de mededeelingen bleek, dat verschillende aan- koopen zijn gedaan, welke grootende^ls bij de leden zijn geplaatst. Verder, dat de omzet toeneemt, een nieuwe auto is aangeschaft, terwijl de schulden bij de stichting onzer nieuwe malerij in 1922, groot f 48000, door af schrijvingen, vorming Fonds voor prijsverschillen en le denkapitaal zijn terug gebracht tot f 18000. De vaststeling van de balans en winst- en verlies rekening geeft geen aanleiding tot bespreking. Besloten wordt, de winst groot f 3164.18 bij te schrijven op leden kapitaal. Dit bedraagt 2 pet van de afname over 1928-'29. Als bestuurslid moet aftreden de heer Jb. Koolj Cz., die wordt herbenoemd. In de plaats van de commissaris sen, de heeren Jb. Wit Cz. en K. v. d. Oord, belden niet herkiesbaar, worden benoemd de heeren H. Kees- om en Jn. Zyp. Allen nemen hunne benoeming aan. Bij do bespreking over den aankoop van kunstmest strooiers worden vrij breedvodVige discussies gevoerd, ■waarvan de uitslag is, dat twee machines zullen worden aangeschaft. Een zal in de malerij worden geplaatst, terwijl voor de andere de heer S. v. d. Wal in de Moer beek zal zorgen. De machines zullen worden beschikbaar gesteld voor hen, die hun kunstmeet van de malerij betrekken. (Zie adv.) Besloten wordt aan bestuur en commissarissen een vergoeding toe te kennen, waarvoor door den voorzitter, ook namens den secretaris en den heer D. v. d. Stok, wordt dank gezegd. Nadat bij de rondvraag enkele on derwerpen waren besproken, sluit de voorzitter onder dank de vergadering. I Eenigen tijd geleden werd het perceel, vroeger be woond door onzen plaatselijken dierenarts, door den heer Coops aangekocht, met de bedoeling een en ander om te zetten in een winkelhuis. Zaterdagmiddag j.1. heeft de opening van de geheel naar de eischen des tijds ingerichte zaak in electrische-, radio- en huishoudelijke artikelen, rijwielen, enz. enz. plaats gehad. We kunnen niet anders zeggen, het ziet er keurig uit. Het lijkt ons een goed idee van den heer Coops, zijn zaak te openen op een van de beste standen van het dorp. i BonCvcns Burgemeester Visser, die wij onder de aan wezigen ontwaarden, hebben talrijke Ingezetenen door hun tegenwoordigheid van hun belangstelling blijk ge geven. Het was dan ook wel de moeite waard eens een •kijkjo te gaan nemen. Niet minder dan negentien bloem stukken, welke allen in den winkel stonden opgesteld, waren den heer Coops als felicitatie met de opening vc.n zijn zaak aangeboden. Een en ander maakte be grijpelijkerwijze een fraaien indruk. Wij veronderstellen, dat de heer Coops over de belangstelling met deze ope ning wel tevreden zal zijn. Ook wij wenschen den heer Ccops veel succes. Ter secretarie zijn inlichtingen te bekomen om trent een gevonden zilveren beurs met inhoud. BREEZAND. Mej. D. I. J. Huijg, onderwijzeres, wonende in deze gemeente, is als zoodanig benoemd aan de nieuwe R.K. school. VAN EWIJCKSLUIS. Evenals voorgaande jaren heeft ook ditmaal het Comité tot viering van het Sint Nicolaasfeest zich weer bijzonder beijverd om flink voor den dag te komen, en als de voorteekenen ons niet bedriegen, zal het daarin ook nu wel weer slagen. Van alle zijden is cr weer medewerking verleend, op, de lijsten is f link geteekend en Sint Nicolaas in hoogst eigen persoon heeft ook weer toezegging ge daan, dat hij, zoo mogelijk, het kinderfeest te Van Ewijcksluis weer met zijn bezoek zal komen ver eeren. Het feest zal plaats hebben op Vrijdag 6 Decem ber, in de zaal van den heer Waiboer, welke voor dien middag en avond tegen een zécr billijk bedrag aan het comité is afgestaan. De aanvang is vastgesteld op twee uur namiddags, terwijl er van Van Ewijcksluis en uit den Veerweg, Zwinweg en Lotweg, benevens uit den Stoom- en Balgweg (deze beide laatste wegen tot den Midden- vliet) ongeveer een 115-tal kinderen aan zullen deel nemen. Hoewel dit jaar de Wieringer reizende bioscoop (wegens verkoop) zal ontbreken, heeft de commissie toch de hand weten te leggen op een filmtoestel en een aantal leuke films, zoodat het geheel weer een prettig verloop belooft te zullen worden. ANNA PACLOWNA. Gedurende demaand November z._ .e volgende bouw vergunningen verleend: tot het bon van een woon huis met schuur voor P. Voorthuijz- cn Th. Pranger; tot het bouwen van een woon- en winkelhuis, bakkerij en schuur voor Chr. de Vries; tot het bouwen van een woon- en winkelhuis voor mej. E. de Engelsen. Politie. Verloren: een bruin lederen portemonnaie met geld. Gevonden: een kistje met roomfleschjes. In lichtingen ter secretarie. Onderlinge wedstrijden der gymnastiek- vereeniglng „D.O.K.E.V." De heer Siewers, directeur van bovengenoemde ver- eeniging, houdt er van op tijd te beginnen en zoo namen dan ook Zondagmiddag precies te twee uur, de wedstrij den voor dames en heeren, meisjes en jongens, een aan vang. De groote tent bij Veerburg, een prachtige gele genheid voor dit doel, leek wel een modern circus, waar twee of drie maneges gewerkt wordt. Verschillende groepen werkten tegelijk aand e werktuigen of waren bezig met een vrije oefehing. En alleen op deze manier konden stipt op tijd, zooals dat op het programma van kwartier tot kwartier was aangegeven, allg groepen hun verschillende oefeningen uitvoeren. Het begin was voor de jongeren. Er waren er bij, die nauwelijks boven de tafel kunnen uitkijken en het was een lust te zien, hoe velen daarvan hun beste beentje voorzetten om het toch maar zoo mooi mogelijk te doen. We merkten op, dat in het algemeen de meisjes van deze groepen meer gevoel hebben voor een mooie en goede houding dan de jongens. Deze laatsten mogen er wel eens aan denken, dat niet het maken van de oefening hoofdzaak is, maar wel de manier waarop het gebeurt. Ook vonden wij de- vrije oefeningen voor de kinderen wat al te samengesteld. Wanneer voor de school de gymnastiek als deel van het onderwijs wordt verdedigd, wordt er vaak op gewezen, dat dit een vak is, waarbij ook zij, die in het gewone schoolwerk niet uitmunten, nu eens een goed ff guur kunnen slaan. Maar dan mag er natuurlijk niet te veel van het nadenken gevergd worden en we vreezen, dat er bij deze oefeningen wel eens kinderen ln de war raakten en daardoor dus geen kans maakten, terwijl zij toch wel de verschillende onderdeelen correct konden uit voeren. Bovendien moet toch voor het instudeeren van zoo'n ingewikkelde oefening te veel tijd van de oefen uren besteed worden, die naar onze meening nuttiger gebruikt kan worden. De dames- en heeren-groepen leverden keurig werk, dat met groote aandacht door het publiek gevolgd werd. Wanneer we nog een opmerking willen maken, die evenmin als bovenstaande als afbrekende critiek be schouwd mag worden, dan is het deze, dat bij jongeren en ouderen het gaan naar en van de plaats, waar de oefening uitgevoerd moet worden, niet in onzen smaak viel. Wij vonden het vaak wat nonchalant gaan en we mogen graag zien, dat een gymnast(e) dót óók gym nastisch doet. Overigens, zooals we boven reeds zeiden, is er keurig gewerkt. Het publiek liet menigmaal een applausje hooren en ook gelooven we, dat deze vorm van op treden der vereeniging (een wedstrijd en geen gewone uitvoering) wel bij de aanwezigen in den smaak is ge vallen. Van het gemeentebestuur dat emnigmaal door subsidies aan D.O.K.E.V. getuigde het werk van de ver eeniging te waardeeren, waren Burgemeester G. J. Lo- vink en wethouder D. Stammes aanwezig om blijk te geven van hun belangstelling. De jury bestaande uit Mej. A. Zomer en de heeren C. Keijzer. Jb. Kaan Kzn., P. Langereis en H. Penne- kamp (welke laatste twee den heer H. Delver, die ver hinderd was, vervingen), was te zes uur ongeveer ge reed met haar omvangrijke taak. Voorzitter, de heer J. Tiel kon toen, na dank gebracht te hebben aan de juryleden en de schenkers van de prijzen, den onderstaanden uitslag bekend maken en aan de winnaars hun prijzen uitreiken: Meisjes, le graad: le prijs A. Waiboer 23 p.; 2e pr. T. Tuinman 22% p.; 3e pr. A. Gijsbertee 21 p.; 4e pr. T. Hoogesteger 20% p.; 5e pr. T. Speets 20%, 6e pr. L. Keu ris 20% p., deze 3 na loting. Meisjes 2e graad: le pr. T. Hoogmoed 22% p.; 2e pr. M. Vader 22 p.; 3e pr. M. Raven 21 p.; 4e pr. T. Machiel- sen 20% p.; 5e pr. T. Kuiper 20 p.; 6e pr. N. v. Balen 20 p., na loting. Jongens: le prijs A. de Vries 25% p., 2e pr. A. Tiel 25% p. na loting; 3e pr. J. Voorthuizen 23% p.; 4e pr. P. Prins 22% p., 5e pr. A. Brands 22% p. na loting. Dames le graad: le pr. KI. Vader 140% p., ontving te vens den wisselbeker; 2e pr. J. Pennekamp 130% p.; 3e pr. J. Geerligs 118 p.; 4e pr. M. den Das 117% p. Dames 2e graad: le prijs C. A, Langereis 32% p., te vens extra prijs voor hoogste gemiddelde; 2e prijs D. den Das 31 p.; 3e pr. B. Blaauboer 30 p.; 4e pr. D. Schilder man 30p.; 5e prijs Chr. Hoogmoed 30 p.; 6e prijs G. Keu ris 30 p. deze allen na loting. Dames 3e graad: le pr. A. Stammes 21 p., 2e pr. C. Blom 21 p. na loting; 3e prijs T. v. d. Linden 20% p.; 4e pr. J. Oudejans 20% p. na loting. Heeren le graad: le pr. K. Waiboer 148 p.; 2e pr. Jb. Tiel 140% p. Heeren 2e graad: le pr. P. v. Genderen 35 p, 2e pr. G. W. Waiboer 35 p., na loting. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking van 1530 November 1929. Ingekomen: Mej. A. Kuiper van Amsterdam; Mej. C. Schabbing van Haarlem; J. Pool en gezin uit Barsin- gerhorn; Th. H. van der VlugtBosman uit Gendt; G. Hordijk uit Den Helder; C. KosterBoshart uit Den Helder; G. Heijstek en gezin uit Hillegom; Mej. J, de Croos uit Den Helder; L. M. Vijverberg uit Wieringen; Mej. C. van Diepen uit Zijpe; H. J. Hemmes en gezin uit Hellendocr Mej. D. Jeoinga uit Opsterland; J. J. Schenkels en gezin uit Den Helder; I. M. Brommer Strooband uit Barsingerhorn; G. WeijersKerssens uit Akersloot; C. Looij en gezin uit Zuidscharwoude; G. Schoonbeek uit Anloo; Mej. A. M. Scheelings uit Noord- wijk en A. D. MolenkampRuitenberg uit Wieringen. Vertrokken: H. van de Graaf en gezin naar Slledrecht Mej. W. Hopman naar Bergen; Mej. G. H. Cornegoor naar Den Helder; J. Kersten en gezin naar Groesbeek; J. Th. Smiers en gezin naar Wieringen; J. Nederlof en gezin naar Sleidrecht; A. A. van der Werff naar Nieu- wersluis; H. de Jonghe en gezin naar St. Jansteen; D. Knol naar Heiloo; W. de Vries naar Oostellingwerf; B. van den Berg en gezin naar Hardinxveld en A. M. Bak kerKranenburg naar Uitgeest. Geboren: Cornelis, zoon van P. Bijpost en G. Hakof; Sija, dochter van J. Hooimeijer en van J. Sas. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Pieter Bakker en Aagje Maria Kranen burg; Johannes Petrus Huiberts en Geertruida Johan- na Hoogeveen; Gerrit Landman en Jannetje Landman. Overleden: Rens Rentenaar, oud 66 jaar, wonende te Zijpe, weduwnaar van Antje Kramer. Voor een niet talrijk publick gaf de Bioscoop van Warmenhuizcn j.1. Zondag een voorstelling in de zaal van den heer P. Schenk. Als hoofdnummer werd gegeven de Tijgerroos, welke film met algeheele aan dacht werd gevolgd. Ook de andere nummers werden zeer goed voorgesteld. Een betere opkomst was wel verdiend geweest, doch de datum was o.i. ook niet goed gekozen in verband met de St. Nicolaas en andere uitvoeringen. Zaterdagavond werd door Dijkgraaf en Heemra den eenige perceelen slootwerk bij publieke inschrij ving aanbesteed. De uitslag was als volgt: Perceel 1, ongeveer 900 Meter, aan den Oostdijk, laagste in schrijver J. Oortgijzen te Abbekerk voor 15 cent; per ceel 2, ongeveer 800 Meter correspondeersloot bij N. K. Kaan, A. Bosscha c.s. te Wieringerwaard voor 28 cent; perceel 3, diverse gedeelten, ongeveer 800 Me ter, Jb. Keppel c.s. voor IS cent; perceelen 4 en 5 ongeveer 2250 Meter, aan den Walingsweg, Jb. Kind c.s. te Oudesluis voor GTVk cent of 82V2 cent, indien er nog een steek klei uit moet; pexxeel 6, ongeveer 180 Meter, achter het magazijn, H. Kuitwaard te Heer- hugowaard, voor 69 cent, alles per streklcenden meter. - Het bestuur van den Bond voor Staatspensï'on- neering, heeft, voor zijne leden een mooien avond in uitzicht gesteld. Mevrouw Marie Portcgics van Alk maar, die reeds eerder alhier met succes is geweest, zal op Zaterdag 14 December bij den heer H. v. d. Woude optreden, terwijl de zangvereeniging Apollo onder leiding van den heer J. van Ham, belangeloos medewerking zal verleenen. Nadere bijzonderheden volgen per advertentie. JULIANADORP. Zondagmiddag werd er. in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer K. J. Beuneman, het aangekondigde St. Nicolaasfeest gevierd met de leer lingen van de O. L. school 110. 1. De Harmonie vereeni ging „Kunstzin" van wie het initiatief daartoe uit ging, het onderwijzend personeel en een staf van da mes-helpsters, verleenden daarbij hunne medewer king, terwijl door Alberto's Revue-gezelschap de kin- dcropcrcttc „Roodkapje en de Wolf" werd opgevoerd. Onderwijl werden de kinderen eenige malen getrac- teerd, zoodat dezen na afloop van een en ander vol daan huiswaarts keerden. Toen kwam het feest voor de grooten, want de gérant had een bal op touw gezet met Accordeon- muziek van de Williams in Volendamsch costuum. Velen maakten van de gelegenheid, om een dansje te maken, gebruik, en de goede stemming bleef er tot het uur van sluiten in. Maandagavond vergaderde het comité voor het houden van een Fancy-fair in het café „Prins Hen drik" van den heer Iv. J. Beuneman Een paar comité leden hadden bericht van verhindering gezonden. De heer .1. Blaauboer opende als praosus de bijeenkomst en stelde voor om eenige direct noodige zaken te re gelen. Van de firma J. van Nelle te Rotterdam was mededeeling ontvangen, dat zij voor het benoodigde in de theetent zal zorg dragen, mits aan eenige voor waarden, harerzijds gesteld, wordt voldaan. Die voor waarden leverden geen bezwaar op, zoodat dat reeds geregeld is. Mededeeling werd later nog gedaan dat diverse be- noodigdheden voor stands enz. enz. verkrijgbaar wa ren bij de Casino-directie te Den Helder. Geformeerd werd een lijst van damesnamen, die verzocht zullen worden hunne gewaardeerde medewerking te willen verlecnep, vooral voor het vervaardigen van handwer ken, enz., om behulpzaam te zijn op de 3 feestdagen enz. Om dit onderdeel nader te regelen, zullen die dames uitgenoodigd worden op een vergadering op a.s. Maandag 9 Dcc. a.s. Voorts zullen diverse firma's worden aangeschre ven, om iets voor het goede doel beschikbaar Je stel len en werd voor ditmaal de vergadering verdaagd tot de volgende week, er was nu werk genoeg de eerst vol geiKle dagen. NOORDSCHARWOUDE. Ook onze gemeente heeft bezoek gehad van St. Nico laas, n.1. Zaterdagmiddag. Op zijn paard gezeten en door niet minder dan drie knechten vergezeld, heeft hij een rondgang door het dorp gemaakt en daarbij re clame gemaakt voor de plaatselijke winkeliers, op wiens verzoek hij dan ook hier was. De schooljeugd volgde ln groote getale de Sint, die dit niet onbetuigd liet en met milde hand zijn lekkernijen uitdeelde. Voor de winke liers hopen wij dat deze reclame doel zal treffen, en dat de ingezetenen hun inkoopen hier ter plaatse zullen doen. Maandagmorgen ten postkantore komende, lazen wij, dat de kantoorhouder Zaterdag j.1. een bedrag van f 100 te veel uitgegeven heeft. Wij zouden dengene dit dit be drag te veel ontvangen heeft, vriendelijk willen verzoe ken dit bedrag ter plaatse terug te bezorgen. GEMEENTE OUDE NEEDORP. Geboren: Rinkje, dochter van Evert van den Berg en Grietje Meijer; Margaretha Bregitta. dochter van Cor nelis Schilder en Catharina Jong; Petrus Theodorus, zoon van Jacob Poland en Johanna Burger; Anna Maria dochter van Anthonius Ruiter en Adriana Bakker. Ondertrouwd, getrouwd en overleden: Geene. *T VELD. Bij de aanbesteding van het timmer- en'metselwerk, benoodigd voor de te stichten centrale verwarming in het R.K. Kerkgebouw, alhier, zijn deze werkzaamheden opgedragen aan de laagste Inschrijvers, Gebr. Boekei aannemers in deze gemeente. In de plaats van den heer F. C. Jong, die gedurende 20 jaren de administratie aan de N.V. Stoomzuivelfabriek „Nooitgedacht" alhier heeft waargenomen, en door drukke werkzaamheden ontslag uit die functie heeft ge vraagd, is benoemd de heer J. Wit Jr., directeur der fabriek. OUDESLUIS. Het aantal sollicitanten naar de betrekking van onder wijzeres aan de openbare lagere school alhier, bedraagt 15. OUDESLUIS. Zondagavond trad in het café van den heer Buis man, voor een meer dan volle zaal. het bekende ge zelschap van Kees Pruis op. De goede roep welke van dit gezelschap uitgaat, kunnen ook wij wederom bevestigen, het publiek ging hoogst voldaan naar huis. Een gezellig bal besloot dezen avond. •f <J,/wyberMabletten onder f-V. het oefenen ter bescher- m/s- ming van de keel, vóór het optreden ter zui vering van de stem. In origin doózen 45 en 65 cis. 'T ZAND. Naar wij vernamen, betaalt de „Hollandia", Hol- landsche fabriek van melkproducten en voedingsmid delen te Purmerend. aan haar leveranciers te 'tZand en omstreken, f 11.08 per 100 K.G. over de maand November 1929 geleverde melk. Als gemachtigden in het kiescollege der Hervorm de Kerk te Oosterland c a. zijn herbenoemd de heo- ren L. Spaander, C. Ma ars, H. Bakker Pz. en J. V. Koorn, en benoemd de heeren S. de Jong en P. Bak ker Jz. - Zondagavond gaf de gymnastiekvereniging „Wieringen" een uitvoering in „Concordia" te Hippo- lytushoef. De voorzitter der vereeniging de heer. Lucker, sprak de vele aanwezigen een hartelijk wel kom toe, en deelde de aanwezigen mede, dat ten bate van de kas een kleine verloting zal worden gehou den. Met de afwerking van het programma werd toen begonnen, en er werd over het algemeen mooi ge werkt. Vooral de dans, uitgevoerd door de meisjes II voor de pauze en door de dames-afd. na de pauze, bracht met de vele kleur- cn lichteffecten iets bui tengewoons te zien. Het langdurig applaus was een bewijs, dat het gepresteerde in den smaak viel bij de aanwezigen. In de pauze werden de loten verkocht cn dadelijk bij het einde werden de prijzen uitgereikt aan de gelukkige winnaars (sters). Een gezellig bal na, besloot deze goedgeslaagde gymnastiekuitvoering. In den nacht van j.1. Zondag op Maandag, is in de sluisput te De Haukes de nachtwaker J. de Klerk, door de duisternis misleid, van een 5 Meter hooge muur, op een betonnen vloer gevallen. Des morgens in de vroegte vonden op het werk komende arbeiders den man nog bewusteloos liggen, welke de man in een ke~t droegen cn den dokter waarschuwden, die den man behandelde. De afdeeling Callantsoog van het Centr. Gen. voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies, is met haar winteruitzending begonnen. Het eerste patiëntje is Zaterdag naar het Boschhuis te Nunspeet vertrok ken. DIRKSHORN. Herkozen tot leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier, de heeren D. Hoogalnd, A. Kistemaker en A. J. Veter. HUIS VERKOCHT. Het woonhuis van den heer Trapman aan do Laag- zijde, is verkocht aan de firma Kruit alhier, die daar haar bloemcnzaak, thans Molenstraat, zal vestigen. De heer Trapman zal het huis netrekken van den heer H. Bleker, rijksontvanger alhier, die zooals reeds gemeld, omstreeks 1 Januari te Amsterdam is be noemd. TELEFONISCH AANGESLOTEN. Het kan voor velen zeer zeker van belang zijn te weten, dat vanaf heden de Majoor Rijksveldwacht, te lefonisch is aangesloten onder 110. 41. HET TE TEXEL AANGESPOELDE LIJK. Naar de N.R.Ct. verneemt, heeft Zaterdagmiddag een onderwijzer uit Rotterdam in het 27 dezer te Texel aan gespoelde lijk van een vrouw, zjjn vroegere echtgenoote herkend. Het lijk was, na gefotografeerd te zijn, reeds ter aarde besteld, doch (is weder opgegraven. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Kindje verbrand. Te Helmond viel het 3-jarig kind van L. bij het spelen in een ketel met kokend water, waarbij het zulke he vige brandwonden bekwam, dat het in het St. Antonius- gasthuis aldaar overleed. NA DEN MOORDAANSLAG TE LEEUWARDEN. Slachtoffer aan haar verwondingen bezweken. Zaterdagmorgen is in het ziekenhuis te Leeuwarden overleden mej. A. NijpFennema, op wie door haren vroegeren echtgenoot Donderdagavond een moordaan slag werd gepleegd. Noodlottig auto-ongeluk te Sittard. Zevenjarig meisje door een vrachtauto overreden en gedood; haar zuster zwaar gewond. Zaterdagmiddag te half zes had te Sittard een ern stig auto-ongeluk plaats. De vrachtauto van den on dernemer Ruers aldaar, reeds in de richting Spau- beek, terwijl de gezusters Kuster, beide op één rijwiel gezeten, eveneens in die richting reden, echter ter linkerzijde van den weg. Op het signaal van den auto. staken zij plotseling den weg over, met het noodlottig gevolg dat beiden onder den auto terecht kwamen. Eén der meisjes, een zevenjarig kind werd op slag gedood en vreeselijjc verminkt onder den auto vandaan gehaald. Haar 17- jarige zuster werd levensgevaarlijk verwond en in hoogst ernstigen toestand naar het Fransche klooster overgebracht. Den chauffeur treft geen schuld. Noodlottige ontploffing aan boord. HET JACHT „CARNEGIE" IN VLAMMEN OPGEGAAN. In 1909 liet het Instituut van Carnegie een niet- magnetisch jacht bouwen waarvoor geen enkel stuk staal of ijzer werd gebruikt, ten einde het vaartuig geschikt te maken voor onderzoekingen op zee be treffende het aardmagnetisme Zaterdagochtend, toen dit jacht, dat Cargenie heette - in de haven van Apia op Samoa lag, is een hevige ontploffing aan boord ontstaan. De kracht ervan was j. zoo geweldig dat vijf booten die bij de Carnegie la- J gen, op het strand geworpen werden De vlammen 31 sloegen op en het jacht brandde geheel uit. Verscheidene manschappen zijn met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis aan den wal ge bracht. De gezagvoerder kapitein Ault, werd in het L water geslingerd, en daarna op het droge gebracht, maar is in het ziekenhuis bezweken. Een man wordt 1 vermist en een stoomschip zocht bij de afzending van het bericht nog naar drenkelingen. Een later bericht meldt nog. dat de vijf booten die bij de Carnegie geankerd lagen, ook in brand gevlo- l gen en verwoest zijn.

Schager Courant | 1929 | | pagina 8