TWEEDE KAMER. Het Sklarek-schandaal te Berlijn. Weer een gebouw in Frankrijk ingestort. Gevaarlijke avonturen. Brutale roofoverval. Brand tijdens een kindervoorstelling. Joodsch dokter in Palestina gewond. 2?n jongmensch met boosaardige plannen Binnenlandsch Nieuws. Een angstig oogenblik. De scheepsbrand in de Rotterdamsche haven. Marktberichten. groote belangstelling bij het voortge zet onderzoek. Naar het W. B. meldt, is gisteren onder bijzonder groote belangstelling het onderzoek voor de Laud- dagcommissie in de zaak-Sklarek voortgezet. Nadat de oud-burgemeester van Hannover Leinert de beschuldiging had tegengesproken, als zou hij in dertijd ook bestellingen bij de K. V. G. hebben ge- 'daan en verzekerd had, dat hij zijn beschuldiger, die bemiddelaar zou zijn geweest, nooit gezien of gespro ken had, betoogde wethouder Benecke, dat hij van de Sklareks nooit iets had aangenomen. Willy Skla- jek had hem eens in zijn auto van een vergadering thuis gebracht. Overigens erkende getuige, dat zijn vrouw vaak geld van de Sklareks had ontvangen, hetwelk dezen voor haar op de wedrennen gewonnen hadden en dat zij besteedde om arme families te helpen. Nadrukkelijk verklaarde hij tenslotte ooit iets ge daan te hebben tot nadeel van de stad of om de Skla reks te bevoordeelen. Böss voor de commissie van onderzoek. De „Sklarek-commissie" uit den Pruisischen Land dag heeft gisteren Böss gehoord. Blijkens de uitvoe rige berichten van het W. B. verklaarde hij o.a. het volgende: Toen besloten was de K. V. G. te liquideeren, moesten de voorraden zoo goed mogelijk worden ge bruikt. Zoo kwam ik door de liquidatoren o.a. ook in relatie met de Sklareks. Later bleek, dat de overeen komst voor de Sklareks zeer onvoordeelig was en dat men hun tegemoet moest komen. Het stadsbe stuur meende, dat alle overeenkomsten door de Berl. Anschaffungsgesellschaft moesten worden uitge voerd. Ik vernam eerst bij mijn verhoor door Ta- polski, dat zij niet door de B. A. G. waren gesloten, maar door twee leden van de magistraat waren on derteekend. Het is mij volkomen onbegrijpelijk, hoe een ambtenaar, die zijn plicht ernstig opvat, zonder voorkennis van de magistraat dergelijke contracten kan sluiten. Afg. Könnicke zegt, zich er over te verbazen, dat de magistraat den gemeenteraad niet in kennis heeft gesteld met de leening van ruim 300.000 mark. Böss antwoordt, dat hij zich persoonlijk niet met deze quaestie heeft beziggehouden, daar hij anders stellig bezwaar zou hebben gemaakt tegen 'n behan deling buiten den rand om. en hij begrijpt niet, hoe de betrokken wethouder zijn goedkeuring er aan heeft kunnen verleenen. Böss heeft -evenmin kennis gekre gen van de verlenging van het contract, noch van Schalldach, noch van Gabel en ook niet van de cre- dicten aan de fa. Sklarek. Eerst in 1925 had de minis ter van Handel Schroiber hem mededeeling gedaan 1 van de hooge credieten der Stadsbank, waarop Böss zou hebben verklaard, dat hij te hooge credieten niet goedkeurde. Böss verklaart niemand te willen beschuldigen, Z.i. heeft men den gekozen weg gevolgd om formaliteiten te vermijden en is alles geschied om het behoorlijk functionneeren der bestuursorganen te waarborgen. Afg. Obuch (comm.): En in weerwil daarvan dit re sultaat! Böss: Wij zijn allemaal menschen. Het verder verhoor van Böss werd daarop tot he den, Donderdag, verdaagd. versc heidene arbeiders bedolven. Het B.T.A. meldt uit Yssinge-Aux-Hautc Loire: Te Sainte Sigolène stortte heden oen in aanbouw zijnd huis in juist toen de arbeiders aan het werk gingen. Verscheidene hunner werden bedolven. Twee lijken zijn uit de puinhoopen te voorschijn gehaald. Ook worden menschen gewond. Men gelooft, dat het ongeluk veroorzaakt is door oen storm, die woedde. eelj gei :lk« inj zou eef| ineij isttv oor ond: tln| igen edel Cle ilgej it -4 jaar ml men ogiri 1 m' ij >p d ïeelt loclj nedt g zi ir an ;rbr Un oet t Cl g- ie Uj De Londensche corr. van de ..Msb." schrijft de volgen de vermakelijke geschiedenis aan zijn blad: De nieuwste aanwinst van onze zich snel-ontwikkelen- de voorstad is een Amerikaan. Vanmorgen zat hij in de „tube" naast mij. Men kan jaren achtereen dagelijks naast denzelfden Engelschman in de tube zitten, zonder ooit op een andere confidentie dan die betreffende de weersgesteldheid onthaald te worden. Een Amerikaan daarentegen is uitbundiger dan de drukste Franschman of de wanhopigste Italiaan. Hij zit voor het eerst naast u. Hij kijkt u van ter zijde aan. Hij denkt blijkbaar: „Zou die ,,guy' al gehoord hebben van de ontdekking van Amerika? Neen, misschien niet Ik zal 't hem in ieder geval vertellen. Hij zal raar opkijken..." z z En aan steekt hij van wal. De mummie-achtigste Brit is niet langer dan vijf minuten tegen zijn gulheid, zijn lawaaiigheid en... zijn goedhartige naiviteit bestand. Vroeger, voor ik in Engeland woonde, verstond ik vrij goed Amerikaansch. Nu ik evenwel sinds vele jaren da gelijks een andere vreemde taal moet spreken, gaat het Amerikaansch mij nog al moeilijk af. Toch begreep ik nu en dan iets van wat hij mij vertelde. Hij was overal geweest Hij had overweldigend veel beleefd. Daarnaar afgemeten, kon hij vele honderden jaren oud zijn, ofschoon hij, naar het uiterlijk, dichter bij de veertig dan bij de vijftig was. Hij had als vrijwil liger in het Fransche leger deelgenomen aan den wereld oorlog, e«n paar jaren, vóór president Wilson er toe kwam, zijn voetsporen te drukken. Hij was in Duitsche krijgsgevangenschap geraakt. Hij was ontvlucht. Hon derdmaal was hij bijna gesnapt geworden... 't was een „thrilling story". Eindelijk bereikte hij de Hollandsche grens. Er was maar écn manier om langs de Duitsche wacht te komen: doen, alsof er niets aan de hand was. Hij deed, alsof er niets aan de hand was. Een Feldwebel evenwel hield hem aAn. Hij zei niets anders dan „aufge- paszt". De Feldwebel begreep hem niet. Hij wees naar de Hollandsche grenswacht en legde den vinger op de lippen. De Feldwebel begreep er nog minder van. En HIJ ER ALLES VAN. (Everybody's Weekly.) i all et e Tandarts -. Hel zal u hceleniaa'geen pijn doen Patiënt: hou maar op, ik ben zei» landarts. voor de Feldwebel er iets van begrepen had, was de Amerikaan in Holland. Alle Engelschen in de „tube" werden uit hun slaap opgewekt door het daverend gelach, wéArmee mijn nieu we vriend zijn historie bezegelde. Hij was ook gevangene geweest in Rusland een paar Jaar later, onder de bolsjewieken. Hij was er geweest voor den inkoop van huiden en vellen (ja, dat schijnt technisch niet hetzelfde te zijn, maar ik begreep het verschil niet). Op zekeren dag kwam er een order van de centrale regeering om alle inkoopers van huiden en vellen te arresteeren. Hij zat weken lang opgesloten in een gevangenis te Odessa. Hij ontsnapte ten slotte. Duizendmaal was hij bijna betrapt geworden... 't was een „thrilling story". Eindelijk bereikte hij de Poolsche grens. Er was maar één manier om langs de Russische wacht te komen: (zie hierboven). Daverend gelacb. Hij was ook gevangene geweest in Mexico. Hij vertelde het in kleuren en geuren, terwijl wij de bewegende trap bestegen, die ons weder boven de aarde zou brengen. Ik haalde mijn treinkaartje te voorschijn. Hij zeide: „'t Was kinderspel om de Mexicaansche grenswacht te verschalken. Niets eenvoudiger dan dat... Drommels... waar is mijn kaartje gebleven... Ik deed 't volgend. Des nachts om een uur of één... In kan mijn kaartje niet vinden... Ik ging 's nachts om een uur of één... 'n Oogenblik..." Hij stond stil en doorzocht opnieuw al zijn zakken. „Lieve help (dat is in 't Amerikaansch niet fldear help", maar heel iets anders) ik heb geen klein geld bij me óók, en nu duurt het uren, eer de controleur mijn pondsbiljet gewisseld heeft... Toch nog eens zoeken." En weer doorzocht hij al zijn zakken. „Neen, ik heb 't verloren..." kreunde hij. „Loop met den stroom mee door de controle heen", ried ik hem aan. „Of anders..." Ik wilde hem de ver- eischte 8 pence ter leen aanbieden, maar hij viel mij driftig in de rede: „Spreek geen onzin, sir. U weet even goed als ik, dat men zonder billet niet door de controle komt." GEEN MOOIE OEDACHTfN. (Dorfbarbfer.) Je hebt al die mooie dingen voor je vrouw gekocht? Wat een herrie moet je dan met haar gehad hebben. op het laatste oogenblik sloegen de roovers op de vlucht. Een bericht uit Milaan maakt melding van een bru talen roofoverval bij Agrigento in cle buurt van Pa- lermo. Een auto, waarin een ingenieur met leden van zijn gezin en een arbeider zich bevonden, werd door roovers overvallen. De auto moest in een bocht van den weg, dicht bij de villa van den ingenieur stop pen, wijl daar de weg versperd was. Op hetzelfde oogenblik klonken schoten; de chauffeur werd door een kogel in het hart getroffen en gedood, de inge nieur en zijn vrouw werden gewond. Daarop werd de auto door de rooversbende omsin geld De ingenieur en de arbeider werden stevig ge bonden en de vrouw van den inigenieur werd uitge- noodigd mede te gaan naar haar villa, om het geld en de kostbaarheden die zich daar bevonden, aan de roovers uit te leveren. De vrouw, wilde aan dit hevel juist gevolg geven, toen cle roovei-s het geruisch van een anderen auto meenden te hooren en de vlucht namen. De overheid heeft een streng onderzoek ingesteld. ALLE KINDEREN DOOR DE NOODDEUREN GERED. Woiff meldt uit Profsheim in Duitschland: In een bioscooptheater brak gistermiddag gedurende een kindervoorstelling brand uit in de cabine. Twee filmoperateurs sprongen met brandende kleeren uit de tweede verdieping op straat Een van hen heeft zuike zware brandwonden bekomen, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Voor zoover tot dusver bekend is, konden alle kinde ren door de nooddeuren den bioscoop veriaten, zonder dat iemand gewond werd. WANDAAD VAN ROOVERS. De correspondent van de „Times* te Jeruzalem meldt, dat dr. Berkowitz, een Joodsch dokter van het perso neel van de medische organisatie Hadassah, ernstig is gewond door een schot, blijkbaar door roovers gelost, terwijl hij zitsi per auto van een Joodsche kolonie in Noord-Galilea naar een andere kolonie begaf. Drie kogels gingen rakelings langs den hoed van den be stuurder en een vierde trof den dokter in de borst Zijn toestand is ernstig doch niet hopeloos. Volgens den chauffeur losten de roovers 30 schoten, waarvan er een het paard doodde van een douane-ambtenaar, die in tegenovergestelde ^richting reed. Dr. Berkowitz had den post van de Hadassah in Ga- lilea sedert de onlusten overgenomen en had voor dien tijd dienst gedaan te Berseba, en te Beisan. waar hij zich bevond tijdens de onlusten en waar zijn huis en zijn apotheek geplunderd werden. een duivelsche misdaad. Tetzrier. de man, die een lnn liooper in zijn auto vermoord heeft en het lijk heeft verbrand om het voor het zijne te laten doorgaan, zoodat zijn vrouw een verzekering van 142.000 mark zou ontvangen, is te Straatsburg aangehouden. Mevrouw Tetzncr was reeds te Leipzig gearresteerd en had de misdaad van haar man al bekend. Wólff meldt uit Emdon: Een 19-jarig werkloos kan toorbediende'uit Wallo bij Aurich in de provincie Hannover, lid van de nationaal-socialistisehe arbei derspartij, heeft voor conige dagen aan kennissen ver klaard, dat hij van plan was het arbeidsbureau en het regeeringsgebouw te Aurich in dc lucht tc laten vliegen. Volgens zijn mededeeling was hij in het bezit van ontplofbare stoffen, kon hij er althans makkelijk aankomen. Zondag is het jongmensch gearresteerd. Intusschen zijn reeds vele huiszoekingen gedaan en verhooren afgenomen. Bij den vader van een vriend van den gearresteerde zijn honderd dertig scherpe patronen gevonden. Het onderzoek wordt nog voortgezet. De begrooting van finantiën is achter den rug, op de stemming na. En het amendement van den heer Bakker, om de post uitgetrokken in het ontwerp tot betaling van belasting op dc postkantoren tot op de helft te ver minderen, werd aangenomen met 51 tegen 29 stem men. Dit resultaat heeft de minister aan zich zelf te wijten. Het wetsontwerp zelf ging er vervolgens door. Vele plattelanders zullen dezen uitslag met genoegen vernemen, ofschoon het niet te ontkennen is, dat de betaling der belasting op postkantoren voor velen op het platteland zijn gemak heeft. De heer Ter Laan liacl een motie ingediend voor de oud-gepensionneerden en hun weduwen. En de redactie was zóó, dat het den minister niet onaange naam kon zijn als ze werd aangenomen. Maar on danks dat, stemde de rechterzijde unaniem tegen. De heeren gevoelen zich blijkbaar geroepen om dit Ka binet, dit rcchtsche Kabinet, te dienen en daarom moest de roode motie kelderen. Hier ging de politiek zelfs boven de nood der oud-gepensionneerden cn hun weduwen. De minister van Arbeid, de heer Verschuur, had ook een heele reeks sprekers te beantwoorden, die over quaesties van uitvoering der arbeidswet, de rati ficatie der conventie van Washington cn de bescher ming van dc landarbeiders vooral hadden gerede voerd. Daarnaast was ook de bedrijfsorganisatie ter sprake gekomen en de verbindendverklaring der col lectieve arbeidscontracten. Wat het stuk Arbeid betreft, hield deze minister zich in hoofdzaak aan het program der R.-K. Staats partij en dat zal voor een belangrijk deel worden uit gevoerd. De uitvoering der Arbeidswet werd in een vlug tempo in uitzicht gesteld. 1 Januari werktijdenbesluit, 1 Maart de arbeidsregeling voor het kantoorperso neel en dan nog in den loop van het jaar voor het personeel in apotheken en hotels. En zeide de mi nister, als er één dag kan worden uitgespaard wat de spoedige indiening betreft, zal dat geschieden. Deze minister toont voor alles een open oog te heb ben voor de belangen der arbeiders. Wat den arbeidstijd in het landbouwbedrijf be treft, zegt de minister, wordt nu althans een deel ge holpen; dit behoeft niet stagnecrcnd tc werken voor de uitvoering van de gehcele bescherming. ^ïtegen- deel werkt een arbeidsbescherming van vrouwen en jeugdige personen gangmakend op de verdere be scherming. De Regeering moet komen tot een regeling die in de eerste plaats kan steunen op het georganiseerd overleg in het bedrijfsleven. Dc omvang der collec tieve contracten is in den land- en tuinbouw niet bui tengewoon groot Dc Rcgecring zal onmiddellijk in onderzoek nemen wat ten aanzien van den arbeids duur van volwassen mannen in het landbouwbedrijf thans te doen is. En thans de verdere perspectieven ten aanzien van het bedrijsfleven. Zonder staatsingrijpen hebben wij geen waarborgen voor geordend gebruik van macht. Daarbij moet men zich er voor hoeden de wet den invloed toe te schrijven van al te groot creatief vermogen en anderzijds om te meenen dat men al leen heeft te registreeren wat zich ontwikkeld heeft. Men heeft in de richting, waarin de samenleving groeit( door de wet steun te geven. Daarvoor stelt spr. voorop do verbindendverklaring van het collectief contract, ten einde het bedrijf te helpen aan de orde, die het verlangt. Deze regeling zal het best voorafgaan aan de regeling der bedrijfs organisatie. De bedrijfsraden hebben we noodig als eenheidsorganen om het bedrijf te vertegenwoordigen. Allerlei vormen van samenwerking moeten overigens door de maatregelen der Regeering mogelijk worden gemaakt. Het zal de taak der Regeering zijn om door een meer algemeene regeling de bedrijfsorganisatie in al haar vormen gelegenheid tot ontwikkeling te bieden ten einde daarop als kroon den hedrijfsraad te zetten. Waar mogelijk zal spr. den noodigen spoed achter deze zaak zetten. Tegen het begin van het volgende regeeringsjaar hoopt spr. dat het ontwerp naar den Iloogen Raad van Arbeid zal kunnen gaan. De vacantieregeling bezit sinds eenigen tijd de aandacht der regeering De vacantieregeling neemt in het vrije bedrijf zeer toe. Op 1 Juni 192U waren er in 12825 ondernemingen 235.000 arbeiders in de regeling begrepen, in een jaar een toeneming met 81 Spr. meent, dat het beste ware indien de regeling aan het georganiseerde bedrijfsleven werd overgelaten. Spr. zal een nader onderzoek naar de zaak instellen. Een rustdagregeling, voor de musici in de restaurants en hotels zou deze personen te veel in hun bestaan be dreigen en is daarom onmogelijk gebleken. Wat de rechtspositie der hoofdarbeiders aangaat, dit onder werp is in hoofdzaak van privaatrechtelijken aard en behoort daarom minder tot de taak van de Minister van Arbeid. Wat de arbeidsconvcntie te Washington betreft, acht de minister ratificatie eerst dan mogelijk, wan neer daardoor inderdaad de gelijkheid van concurren tievoorwaarden in de ratificeerende landen wordt ge waarborgd, waarop de conventie doelt. Het optreden van dezen nieuwen minister maakte een zeer gunstlgen indruk, ieder moest erkennen, al was men het niet met hem eens, dat daar een be windsman stond die wist wat hij wilde. met paard en wagen op den overweg terwijl de trein nadert. De overwegwachter aan de Binnenwatersloot te Delft liet eergisteren ochtend de afsluitboomen zak ken juist op hot moment dat een bespannen voer tuig, waarin een landbouwer met zijn vrouw zaten op den overweg was gekomen. Het paard schrok en was niet tot bedaren te brengen. Toen het dier was uitgespannen en cle wagen van de rails was verwij derd, passeerde de trein. Dc boor cn zijn vrouw maakten eenigo angstige oogenbilkken door, tusschen de afgesloten boomen. Aan boord van het Engelscho tankstoom schip „Vinieira", waarbij 10 personen cm het leven kwamen. Gisteren heeft de Raad voor de Scheepvaart uitspraak gedaan in zake den brand aan boord van het Engelsche tankstoomschip „Vimcira" in de haven van Rotterdam, waarbij 10 personen om het leven zijn gekomen. De Raad is van oordeel, dat deze ramp is veroorzaakt door het in brand geraken van de overboord gepompte gasoline. Er is hoogst onverantwoordelijk en roeke loos gehandeld. De Raad zegt met groote verbazing te hebben ver nomen, hoe onvoorzichtig hier is te werk gegaan, wan neer men zich afvraagt, hoe de gasoline in de rivier is gekomen, welke tenslotte in brand is geraakt Er ts hoogst onverantwoordelijk en roekeloos gehandeld. Op het schip bevonden zich ongeveer 60 personen, waaronder 50 personen van de Rotterdamsche Droogdok-Mij. Onder de oogen van hen, die zich op de brug en aan dek bevonden, werden emmers roest en gasoline-resten buiten boord geworpen, emmers met olieresten op het dek uitgestort en werd tenslote zelfs gasoline immers water, waarop een laag olie dreef overboord gepompt Niemand scheen 'zich bewust te zijn van het groote ge vaar, Men ziet op de brug uit eenige tanks emmers scheppen en overboord werpen. Men moest daaruit wel begrijpen, dat dit niet geschiedde om water uit die tanks te scheppen, maar om de zich daarop bevindende gasoline te verwijderen. Men ziet daarna de tanks over- loopen, hetgeen ook alweer geen ander doel kon heb- gen dan de nog aanwezige gasoline in de rivier uit te storten en niemand denkt aan het ontzettende gevaar dat hier dreigt, zoowel voor zichzelf als voor andere schepen. De Raad acht het ntet onmogelijk, dat een paar ton gasoline buiten boord is geraakt, een handeling, welke zonder eenig voorbehoud ten strengste moet worden af gekeurd. Uit het een en ander blijkt, dat door personen van de Rotterdamsche Droogdokmaatschappij met medewerking van een of meer der leidende personen van de beman ning van het schip een uiterst gevaarlijke daad is ver» richt, waaraan in de toekomst door een ver-strekkenda maatregel paal en perk dient te worden gesteld. De Raad herhaalt hier het bij de behandeling dezer zaak door den voorzitter gesproken woord van deelne ming met de nabestaanden van de slachtoffers, die bij de ramp van het stoomschip „Vimeira" het leven hebben verloren. Hij sluit zich, voorts aan bij de waardeering door den waarnemend hoofdinspecteur voor de Scheep vaart getuigd voor hetgeen voormelde arbeiders W. Louws en J. van de Weyde hebben gedaan door het schip te verankeren vóórdat zij voor eigen lijfsbehoud hebben gezorgd. alastrim-ge vallen. Twee nieuwe gevallen te Rotterdam. Dinsdag hebben zich te Rotterdam in het Noorden van de stad twee gevallen van Alastrim voorgedaan. De patiënten, een vrouw en een kind, zijn in de ba rakken aan de Hildegardisstraat ter verpleging op genomen. Ook te Hillegersberg is een geval van alastrim bij een kind gesignaleerd. Deze patiënt is eveneens te Rotterdam ter verpleging opgenomen. de tweede haagsche conferentie. Officieel op 3 Januari vastgesteld. De Nederlandsche regeering heeft thans van den president van de eerste Haagsche conferentie bericht ontvangen, dat het in het voornemen ligt de 2e con ferentie op 3 Jan. e.k. in den Haag te doen bijeen komen. POLITIE. Gevonden: een armband. Verloren: een portemonnai® met eenig geld. SCHAGEN, 5 Dec. 10 gelde koeien (magere) f 170280. 71 idem (vette) f 250—495, 7 kalfkoeicn f 240—370, 43 vaarzen f 90—200, 14 graskalveren f 4090, 27 nuchtere kalveren f 1226, 40 idem (vette) f 38—50. 544 Overhouders f 20—34.75, 4 bokken en gelten f 8 38, 22 varkens (magere) f 3045. 170 idem (vette) per K.G. f 0.800.82, 2 biggen f 20—28, 82 konijnen f 0.50— 3, 14 kippen f 1—1.75, 66 K.G. boter f 1.80—2.10. EIERVEILING, SCHAGEN. 5 Dcc. Aangevoerd zijn 68 partijen 22592 stuks kipeicren, 5 partijen 387 stuks eendeieren. De prijs liep van kipeieren f 99.90, eendeieren f 6.108. De veiling duurt voort BROEK OP LANGENDIJK. 4 Dec. Bloemkool f 5—12.40, II f 1.90—3.50. Chln. kool f 210 2.80 per 100 stuks, roode kool f 25, gele kool f 2 4.70, Deensche witte kool f 1.20—1.70, uien f 1.90—2.50, bieten f 1.10—2.30, peen f 1.90-2 por 100 Kg. Totaal aanvoer: 5500 stuks bloemkool, 740 stuks Chin. kool, 41000 Kg. roode kool, 15000 Kg. gele kool, 29000 Kg. Deensche witte kool, 4500 Kg. uien, 6300 Kg. bieten 6100 Kg. peen NOORDSCHARWOUDE, 4 Dec. Uien f 1.70—2.30, drielingen f 1.20—1.60, nep f 0.80, grove f 2.80, peen f 1.60, roode kool f 2.505.40 gele kool f 3.204.10, witte kool f 0.90, Deensche witte kool f 1.30 1.90, kroten f 1.70 per 100 Kg., bloemkool f 6.7011.90 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 2800 Kg. uien, 1400 Kg. peen, 53600 Kg. roode kool, 10200 Kg. gele kool, 5800 Kg. witte kool, 18400 Kg. Deensche witte kool, 3500 Kg. kroten, 1600 stuks bloemkool. AMSTERDAM, 4 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 195 vette kalveren, le kw. f 1.20—1.30. 2e kw. f 1.10—1.20, 3e kw. f 11.10, per Kg. levend gewicht, 42 nuchtere kalveren f 1521, 350 varkens, vleeschvarkcns 90110 Kg. f 0.95 0.96, zware varkens f 0.920.94, vette varkens f 0.92— 0.94, per Kg. slachtgewicht. SLOEG DAT OP ZIJN VROUW (Bulletin.) Je hebt zeker wel een beetje geleden van de overstrooming der laatste maand En zoo weinig nietIk was bijna een weck lang met mijn vrouw in huis opgesloten.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7