IPECEPTEiri m VOLI vWs Gerecht van gestoofd konijn met tomatenpurée. 1 konijn 4 afgestreken eetlepels boter of margarine 60 Gr. (6 afgestreken eetlepels) bloem 1 flinke ui klein blikje tomatenpurée Yt L. water met 2 Maggi's Bouillonblokjes. Hak het schoongemaakte konijn in 12 on- geveer gelijke stukken, n.1. de vier pooten, i den in tweeën gespleten kop en 6 deelen van den rug wasch ze, wrijf ze in met wat peper en zout, en laat ze in de lichtbruin gemaakte boter in een geëmailleerd ijzeren potje rondom mooi bruin kleuren. Neem de stukken even uit de pan laat in de boter de gesnipperde ui en de bloem licht bruin bakken, voeg er de tomatenpurée bij en verdun dan langzamerhand de saus met het water, waarin de Maggi's Bouillonblokjes zijn opgelost. Breng de stukken konijn over in de saus, dek de pan goed dicht en laat het gerecht zachtjes nog ongeveer 1 uur stoven, tot n.1. het vleesch door en door gaar is en gemak kelijk van het been loslaat. Keer nu en dan de stukken eens om en roer de saus van den bodem los. Zorg, terwijl het konijn stooft, voor het koken van een flinke schaal aardappelen en het bereiden van een portie uien; dien die tegelijk met het konijn op, dat met zijn sma kelijk tomatensausje in staat is de aard appelen van „jus" te voorzien. WINTERHOEDEN In langen tijd spraken wij niet over hoeden- mode. Maar wie spreekt er nu over hoeden in den zomer? Veien geven er den voorkeur aan in de vacantie zonder hoed te loopen, anderen weer nemen groote hoeden om het gezicht zooveel mogelijk tegen de zon te beschutten. Maar in den winter verandert dit alles. Wij dragen weer allen een hoed en van beschutting tegen zonnestralen is helaas geen sprake meer. Integendeel. Want alle groote Parijsche collecties hebben modellen welke het gezicht zooveel mogelijk vrij laten. Zoowat overal ziet men den triomf der hoe den zonder rand van voren, terwijl zij van achteren den vorm hebben van boerinne- kapjes, d.w.z. zeer laag in den nek, waardoor zij nogal eens in het gedrang komen met hooge kragen en vooral met de bontkragen. Het schijnt dat men dit doet om den hals goed warm te houden. Maar moet dan het gezicht kou lijden? Dit is weer een der on gerijmdheden der mode. Maar met dit alles is het slechts zeer zelden dat men een in grijpend verandering in de lijn der hoeden aantreft. Het zou ons te ver voeren in details te treden over alle nieuwtjes welke men bij de groote Parijsche huizen aantreft. Maar in het beknopt komen deze op het volgende neer: 1. Zeer kleine kalotjes, welke nauwkeurig den vorm van het hoofd volgen. 2. Hoeden welke het voorhoofd vrij laten en aan een der zijkanten tot over het oor verlengd zijn in slip vorm. 3. Gedrapeerde baretten, welk drapeeren j zeer bewerkelijk geschied is, hoewel de hoe- j den er toch zeer eenvoudig uitzien. 4. Bontmutsjes, vooral van breitschwanz. gemengd met laken. 5. Hoeden zonder bol van voren, welke bo! een soort boerinnekapje in den hals vormt. 6. Mutshoedjes van soepel fluweel, klok- hoedjes van soepel vilt, de rand eenigszins gefronsd aan den bol bevestigd. 7. Hoeden in Zuidwester vorm zeeroo- vershoeden, zooals de Franschen deze noe men. Van voren omgeslagen, met grooten rand over ooren en nek vallende. Op deze algemeene thema's worden de meeste hoeden tegenwoordig geborduurd DE ZWART FLUWEELEN JAPON. Elk nieuw winterseizoen brengt ons weer het zwarte fluweel terug. Ondanks de ver anderingen en de grillen der mode mag deze stof zich steeds in de gunst der mode huizen verheugen. Moeilijk zal het dan ook zijn een stof te vinden die iedereen zoo goed staat en die zich leent voor mid dag-, diner- of avondjapon. Meestal gebruikt men deze stof zonder eenige garneering of wel alleen een beetje opgevroolijkt met behulp van een weinigje mooie kant. De groote figuur in het midden toont ons een namiddag japon De rug van het bovenlijf zet zich in afgeronden vorm tot aan den voorkant door, zooals onze illu stratie aangeeft. Aan het middel is de japon een weinig gedrapeerd. De rok is gefronseerd van achteren langer dan van voren, de mou wen zijn plat en lang. En nu de kleine figuren: 1. De lange mouwen zijn vervangen door korte mouwen. Het bovenlijf is niet meer gedrapeerd, maar een kleine ceintuur geeft van voren het middel aan. Een kanten kraagje garneert het décolleté. De rok, niet meer gefronsd maar eenigszins in vorm ge sneden, is hier aan de zijkanten iets langer dan van voren en van achteren. 2. Hier zijn de mouwen zoo mogelijk nog korter als bij het vorige model en het punt vormige décolleté is iets dieper uitgesneden. Een smalle ceintuur met een paarlmoer gesp geeft het middel aan. De in vorm gesneden rok is van achteren langer dan van voren. 3. Hier zijn de mouwen lang en nauw sluitend. De gefronsde rok is van voren en van achteren langer dan aan de zijkanten. PARIJSCHE NIEUWTJES. IIET INDISCREETE HORLOGE. Dit is een amusante, maar tevens nuttige nieuwigheid. Wij kenden reeds handtasch-horloge, verborgen boven in d tasch of in de sluiting daarvan. Welnu, horloge zal u helpen aan een afspraak denken, mevrouw. Tenminste, wanneer niet vergeet het wekkeruurwerk op te vr. den en den wekker op het juiste uur te zett Waar gij dan ook zijt, dan zal uw horloge zeggen: opgelet, gij hebt een afspraak zooveel uur, niet vergeten! HOUTEN BYOUX. Men maakt op het oogenblik van bare houtsoorten zeer mooie armband oorringen, ceintuurgespen, hoedengespen knoopen voor mantelpakken en japonn De meest gebruikte houtsoorten hiervoor bois de rose, ebbenhout, Noorsch berkf hout, enz. Het hout wordt als het ware gelegd in een gouden of zilveren vatt Het zoo verkregen geheel is werkelijk m de kleuren harmonieeren zeer goed on elkaar. Dit is eindelijk eens een mode nieuwigheid die ons iets bijzonders brei AMETHYSTEN KETTINGEN. De modesteen voor dezen winter is amethyst. Wij zullen deze vooral zien draj als lange kettingen, de steenen gesneden meer of minder groote olijven, welke regen zijn aan een koord in denzelfden ti Van voren eindigt dit koord in een enor kwast met lange franjes. Weet dus uw ki te doen wanneer gij in de mode wilt zijn! GEKLEURDE GLASSERVIEZEN. Steeds weer komt het in de mode om tafelglaswerk in een bepaald kleur te kie: Alle kleuren komen daarvoor in aanmerk doch het meeste ziet men groen, rood, bli of violet. Het glas zelf is van kristal of slepen glas, al naar den prijs. Het tafella moet passend bij dit glaswerk gekozen v den. Daarentegen moet 't eetservies wit BLOUSES. Puntvormige inzetsels garneeren het boven lijf dat aan het middel eenigszins gedra peerd is. 4. De ronde inzetsels zijn vervangen door diagonaalswijze en de gefronsde rok, geheel rond aan de onderzijde, is geheel in den geest als het bovenlijf met de diagonaal die van de taille uitgaat. Een ceintuur welke aan de zijkant ophoudt onder een strass knoop. Lange, nauwsluitende mouwen. 5. In vorm overeenkomende met de groote figuur, maar hier is alles gezoomd en afge lijnd met ronde tanden of groote festons. 6. Aan de puntvormige inzetsels van den rug is de ceintuur verbonden welke van voren gestrikt is. De rok is in vorm gesneden. De mouwen zijn wederom lang. Deze japon wordt opgevroolijkt met een kleine kraag van kant of van lingerie. Zoo eenvoudig als de mantelpakken 2 zoo rijk zijn de blouses. Zeer veel gedraf worden blouses uit bedrukt lamé of fluri Dikwijls zijn deze zeer gekleurde bloj zonder mouwen en kan men ze dragen kleine intieme diners, zij het bij zich tl dan wel in een restaurant. vel feh •igl lad [en fijn fijn !en |jk j len H Ja je pet Di ens ferfc fedr |e I H«

Schager Courant | 1929 | | pagina 8