Vreemd avontunr van een Engelsche scholier. De Zaligverklaring der 252 Engelsche Martelaren. Mary Pickford. De sprekende kleurenfilm. Binnenlandsch Nieuws. Een tekort van bijna f150.000. Verduistering van f6000? Waardevolle postzak verloren. De moord aan het Bezuidenhout te Den Haag. Incident in de Haagsche rechtszaal. De wonderdokter van Hoogkarspei wee» voor de rechtbank. H\j wordt wegens het aanspreken van den 1'rins van Wales op school gestraft. Engeland is geen Japan, en op het aanspreken van vorstelijke personen door gewone stervelingen staat op de Britsche eilanden in 't algemeen geen straf. Toch is een schooljongen van school gestuurd, omdat hij het waagde, het woord te richten tot den prins van Wales! Woensdag bezocht prins Edward de Leyton County High School, niet ver van Londen, en woonde daar de les bij, die door den directeur, dr. Gompertz, in een der klassen werd gegeven. Toen de prins juist weer zou vertrekken, stond de 15-jarige Goffrey Gill (den naam wekt voor den Hollandschen lezer detective-ro man-herinneringen!) van zijn plaats op, en vroeg hem om zijn handteekening. De prins legde zijn handen op Goffrey's schouders en zei: „Het spijt me wel. baas, maar als ik jou Je zin geef, vraagt de geheele school me hetzelfde." De leeraar, die het geval had aangehoord, deed eerst den prins beleefd uitgeleide en na zijn vertrek zelde hij tot Geoffery Gill, dat hij wegens inbreuk op de klas- setucht naar huis werd gestuurd. Hij zou eerst weer op school mogen komen, nadat de directeur met zijn vader had gesproken. In hot aanspreken van den prins werd inbreuk op de tucht gezien, omdat de directeur had ver boden, dat iemand den prins met een vraag 2ou lastig Vallen! De vader heeft nu een elgenaardigen stap onderno men: hij heeft zich schriftelijk tot den prins gewend met de vraag, of Z.K.H. door de vraag van den jongen was „lastig gevallen". Vóórdat 's prinsen antwoord is binnengekomen, zal mr. Gill zich niet met den directeur in verbinding stellen. Groote plechtigheid te Rome op 15 December a.s. Geloofsmarte- larec, die onder de regeering van Hendrik VIII ln de 16e eeuw ge dood zijn. Op 15 December a.s. zal er te Home een groote plech tigheid plaats hebben. Dien dag zullen n.1. 252 Engel sche Martelaren, die in de 16e eeuw onder Hendrik VIII ter wille van hun geloof gedood werden, zalig verklaard worden. Hendrik VIII (15091547) was gehuwd met Catharina van Arragon, van wie hij zich echter wilde laten schelden, waardoor hij In conflict geraakte met Paus Clemer.s VII. Na zijn geheim huwelijk met Anna Boleyn, sprak de Paus den ban over hem uit. Hendrik brak nu geheel met den Paus, verbood alle verbindingen met Rome en verklaarde zich zelf als hoofd der Engelsche kerk. Alle beambten, geestelijken en monnikken moesten op straf van hoogverraad alle autoriteit van den Paus ontkennen. Onder de regeering van Hendrik VIII werden terechtgesteld 2 koninginnen, 12 hertogen en graven, 164 edellieden, 2 kardinalen en aartsbischoppen, 18 bisschoppen, 13 abten, 500 priors en monniken. 38 theologanten en rechtsgeleerden. Onmiddellijk na de hervorming zijn er onderzoekingen gedaan en is er nauwkeurig aangeteekend, welke per sonen uit den vervolgingstijd in aanmerking kwamen om de eer der altaren waardig te worden gekeurd. En eindelijk na 350 Jaar is een lijst samengesteld van meer dan 250 personen, welke lijst aan de H. Congregatie der Riten is voorgesteld, teneinde de Zaligverklaring van die Martelaren te verkrijgen. Men verwacht, dat de groote meerderheid in aanmerking zal komen. Uiteraard kan men de beslissing van genoemde Con gregatie niet vooruitloopen, maar men hoopt toch, dat op 15 December, den dag waarop de zaligverklaring zal plaats hebben, de Paus zoo goed als allen zalig kan verklaren. De H. Vader interesseert zich bijzonder voor deze kwestie; ongetwijfeld ook,omdat hij eenlgen tijd ln Engeland heeft doorgebracht. De plechtigheid der zaligverklaring zal met groot ce remonieel ln de St.Pleter plaats hebben, waarbij de Paus zelf zal voorzitten. Vele Engelsche pelgrims zullen onder leiding van Kardinaal Bourne hierbij tegenwoordig zijn. De H. Vader heeft vaak belangstellend naar den stand van zaken geïnformeerd, omdat Hij bevreesd was, dat de Zaligverklaring zou samenvallen met zijn Jubileum, of dat het proces tot het volgend jaar zou moeten worden uitgesteld. De Schotsche Martelaar John Ogilvie zal geheel af zonderlijk worden Zalig verklaard op Zondag 22 De cember a.s. Zijn zaak wordt geheel gescheiden gehouden van de overige 252 Engelsche martelaren. De meesten van hen werden ln Londen of York ter dood gebracht Hoewel reeds in 1636 door Bisschop Richard Smith een lijst was gereed gemaakt om aan Paus Urbanus Vin voor te leggen, werd de kwestie eerst in 1855 op nieuw ter tafel gebracht door de kardinalen Wiseman en Manning. In 1875 kwam een verzoek van den Paus de lijsten met de namen dergenen, die in aanmerking kwamen, grondig te onderzoeken. Elf jaar later bleek, dat er van de 360 personen, er reeds 63 zalig verklaard waren, terwijl er 44 om een of "andere reden geschrapt werden. Er werden toen 253 eerbiedwaardig verklaard en men begon het onderzoek voor de zaligverklaring. Een van hen, de Aartsbisschop van Armagh is sinds dien reeds zalig verklaard, zoodat de overige 252 nu in overweging worden genomen. In 1923 is het z.g. Apostolisch Proces begonnen. De H. Stoel bcnoemdo op verzoek van de Engelsche en Wales-blsschoppen een commissie, welke te Londen in de Westminster Kathedraal vergaderde, en waarvan Kardinaal Bourne, als gedelegeerde van den Paus voor zitter was. Drie jaar lang onderzocht deze commissie de feiten en eindigde haar werkzaamheden in Juni 1926, waarna de lijst aan de Congregatie der Riten werd voorgelegd, welke de drie voorgeschreven zittingen reeds gehouden heeft Deze voor Katholiek Engeland zoo gewichtige gebeurtenissen, zullen in alle kerken en kathedralen luisterrijk worden gevierd. DE STAAT VAN BELEG OP HAÏTI AFGEKONDIGD. Als gevolg van een onderwijzersstaking. Heuler meldt uit Washington: Donderdag is de staat van beleg afgekondigd in de heele republiek Haïti. Nader wordt gemold: De reden van dezen maatregel is, dat de onderwijzers een staking zijn begonnen, die zich uitbreidt over andere beroepen. Amerikaansche fuseliers houden Haïti bezet. MET GELDEN HUNNER CLI8NTEN GESPECULEERD. V. 1). verneemt uit Kassei: Na een bedrag van 1 .*>5.000 mark aan deposito- en wisselgelden ton nadeele hunner cliënten te hebben verduisterd, hebben de beide directeuren van de oude bankzaak en commissionairsfirma Gebr. Hermann te 1'rye, Franz en Paul Hermann, zich bij de justitie te Freya vrijwillig aangemeld. 7.ij hebben den rechter-commissaris medegedeeld, dat zij de verduisterde gelden door bcursspeculaites verloren hadden. Tal van landbouwers en kleine spaarders zijn in- de dupo van deze manipulatie geworden. DE TROEBELEN IN PALESTINA. Bekrachtiging van doodvonnissen. Uit Jeruzalem wordt gemeld: Het Hof van Appèl heeft opnieuw het doodvonnis van twee Arabieren, die veroordeeld waren wegens bet vermoorden van Joden bij de troebelen van Safed. WERKLOOZEN-RELLETJES IN SAARBRüCKEN. Woensdag kwam het te Saarbrücken door samen scholingen van honderdon werkloozen herhaaldelijk tot botsingen. Dc verschillende groepen, meest onder leiding van communisten, liepen op verscheidene plaatsen te hoop. De politie en landjagers te voet en te paard pa trouilleerden door de hoofdstraten der stad en ver spreidden voortdurend de volksophoopingen. Het regeeringsgebouw, waarheen de demonstranten steeds weer trachtten op te trekken, werd door de politie bewaakt. Verscheidene arrestaties hadden plaats. Tot nu toe is het niet tot ernstige botsingen gekomen. ONTPLOFFING TE PITTSBURGH. Drie dooden, vijftig gewonden. Reuter meldt uit Pittsburg: Een postkantoor in een der buitenwijken van Pitts- burgh is door een ontploffing verwoest, waarbij drie personen worden gedood en vijftig gewpnd. De ont ploffing is veroorzaakt door een lek in een gasleiding. Tot de gewonden behooren vele passagiers van een tram, die juist op het oogenblik van de ontploffing voorbij het kantoor reed. Uil de Filmwereld Op haar vijfde jaar trad zij reeds voor de film op. - Op 17-jarigen leeftijd voor het eerst getrouwd, maar haar man verliet haar al heel spoedig, omdat zijn popula riteit door die van zijn vrouw werd overtroffen. Zij is verder een handige zakenvrouw, die zeifs een spoorweg bezit. Deze populaire filmactrice, wier eigenlijke naam Gla- dys Smith is, speelt reeds vanaf haar vroegste jeugd voor de film. Haar eerste optreden op het tooneel was in de muzikale fantasie „De Baby van Booth", op nau welijks vijf-Jarigen leeftijd. Zij speelde haar kleine rol zoo goed en het publiek was zoo met haar ingenomen, dat zij gedurende enkele jaren steeds gevraagd werd om kinderrollen te vervullen. Zij trad toen nog op on der haar eigen naam Gladys Smith. De naam van Mary Pickford nam zfj aan, toen zij in 1907 bij David Bolasso optrad in het tooneelstuk „De Warrons van Virginia". Een geheel seizoen speelde zij bij genoemden directeur, toen werd zij door David W. Griffith uitgenoodigd om voor de Biograph Company op proef te spelen. Mary is alzoo een der pioniers van de film. In 1912 kwam Mary nog eenmaal bij het tooneel terug om de rol van Juliet te vervullen in „A Good little Devil", een sprookjes-fan tasiespel. Mary Pickford. Inmiddels was zij opgemerkt door Adolph Zukor, die een eigen studio had opgericht. Hij voorzag, dat Mary een groote toekomst voor zich had, en zij was een van de eerste actricen, die hij engageerde. Onder zijn leiding kreeg Mary haar eerste werkelijke rol. Spoedig werd zij een der meest geliefkoosde filmsterren, een voorrecht, dat zij tot op heden steeds heeft weten te handhaven. Van haar eerste films noemen wij „Tess of Storm Coun try", „The little Princess", „A Romance of the Red- woods", „The Poor little rlch girl", „Stella Maris" enz. Van al haar films, welke zij gemaakt heeft, vindt Mary zelf „Stella Maris" de beste. Volgens anderen heeft zij haar beste werk geleverd in „Daddy ong Legs". Steeds hooger klom zij op en steeds grooter werd haar succes. Op 17-jarigen leeftijd trad zij In het huwelijk met haar toenmaligen tegenspeler Owen Moore. Maar al spoedig bemerkte Moore, dat Mary's popul&iriteit de zijne ver overtrof, en hij verliet haar. Mary keerde toen terug naar haar moeder, die inmiddels overleden is, bij wie zij bleef, totdat zij eerst veel later Douglas Fairbanks huwde. In Hollywood telt dit huwelijk voor een van de gelukkigste in de filmwereld. Zij treden echter nooit te zamen op, daar er tot nu toe geen scenario gevonden is, het welk geschikt was voor hen belden. Verleden jaar bezochten Mary en Douglas Europa en zij hebben toen een ware triomftocht gemaakt Het was bij die gelegenheid, dat Mary te Parijs haar veelbewonderde lokken Het afknippen, hoewel zij eerst beweerd had, dat zij daar nooit toe zou overgaan. Zij verklaarde, dat zij dit gedaan had, omdat zij niet langer ln haar films als een klein meisje wilde optreden. Wie zich. de blonde, kinderlijke Mary van de film ook zoo in het particuliere leven voorstelt vergist zich deerlijk. Zij is een handige zakenvrouw en heusch geen katje om zonder handschoe nen aan te pakken. Hiervan kunnen verscheidene van haar regisseurs en collega's getuigen. Zij doet veel zaken op de beurs, het geheele gezamenlijke inkomen van Douglas en haar beheert zij. Zij koopt en verkoopt be legt geld, speculeert en neemt alle belangrijke beslis singen. Ze bezit zelfs een spoorweg. Mary Pickford is een vurige aanhangster van de Christian Science, en met haar intiemen vriend Charley Chaplln kan zij uren lang over dit onderwerp redeneeren. lederen dag ont vangt zU heele massa's brieven van jongemeisjea en jonge mannen, die allen gaarne voor de film zouden spelen en aan Mary vragen om hen hierin te helpen. Mary Pickford laat deze brieven nooit onbeantwoord. Om deze veelvuldige correspondentie af te werken, heeft zU den ganschen dag drie secretaressen aan het werk. En dikwijls gebeurt het nog, dat een deel der brieven tot den volgenden dag moet bewaard blijven. Mary verdient millioenen door haar filmspel. Hoe groot haar jaarlijksch inkomen is, is moeilijk te schatten, daar zij behalve haar film-gages, ook nog aandeelen bezit in verschillende mijnen en spoorwegen. Bijzonder veel sncces met een nieuw toegepaste methode. Onlangs is gemeld, dat de gebrs. Warner het voorne men hadden, 50 sprekende kleurenfilms te vervaardi gen, waarvan de eerste reeds voor vertooning gereed waren. De filmtechniek zal daarmee een stap vooruit zijn gegaan, want de moeilijkheden om geluidsfilms in kleuren te vervaardigen, waren buitengewoon groot Reeds de gewone kleurenfilms zagen er tot nu toe niet bijzonder aanlokkelijk uit want de kleuren waren veel te onnatuurlijk. Bij de geluidsfilm kwam bovendien nog een bijzondere moeilijkheid, want de meeste kleuren, die voor de samenstelling van de gekleurde onderlaag wor den gebruikt, blijken volgens onderzoekingen in de la boratoria in Rochester ongeschikt voor het gebruik bij geluidsfilmen, daar door de kleuren het geluid schade lijk wordt beinfluenceerd. Op de spectrale stralen, die voor de werking van de photo-electriscbe cellen van beteekenis zijn, hebben de meeste kleuren en zeer na delige werking. Derhalve was groote versterking van den electrischen stroom noodig om eenigszins een ge luidsfilm ln kleuren te vervaardigen. Deze sterke stroom heeft weer een groot aantal nadeelen ten gevolge ge had, want de bijgeluiden werden daardoor belangrijk versterkt en wel zoodanig, dat de weergave voor een openbare vertooning absoluut ongeschikt was. Er moest dus een manier worden gevonden om dit euvel te on dervangen. Of men moest kleuren vinden, waardoor een klein gedeelte van de stralen wordt geabsorbeerd, of men moest de film zoo kleuren, dat het geluid daar door niet wordt veranderd. Beide manieren heeft men reeds geprobeerd. Maar aangezien het kleuren-in-ge- deelten van de film groote moeilijkheden en kosten met zich brengt, heeft men besloten, de kleuren die de spec trale stralen het minst verslechteren te kiezen. De Western Electric Comp. die de eerste 50 geluids filmen in kleuren wil geven, heeft dez emethode toe gepast en heeft daarmee een bijzonder succes geboekt. Men heeft onderzocht welke photo-electrlsche cellen voor sommige kleurensoorten het prachtigst werken en men is er werkelijk in geslaagd door spectro-photome- trische analysen van de vele honderden kleurstoffen die op te sporen, welke voor het opnemen en het weergeven van het geluid de gunstigste perspectieven boden. Bij deze onderzoekingen Is men van een strikt wetenschap pelijke basis uitgegaan, zoodat de resultaten onberispe lijk zijn en bij alle toekomstige opnemingen van geluids films in kleuren kunnen worden aangewend. De film, die men thans volgens de boven omschreven methode heeft vervaardigd, vertoont reeds kenmerken, waaruit men kan opmaken hoe sommige kleuren bij het opne men en weergeven van geluidsfilms in kleuren behoo ren te zijn. BIJ EEN SPAARBANK. De Nutsspaarbank te Gorredijk heeft gisteren het faillissement aangevraagd van den heer H. B., koop man te Gorredijk. De heer B. was penningmeester van de spaarbank, in welker kas een tekort van f 150.000 is geconstateerd. De directeur van een te Utrecht gevestigde N.V. heeft aangifte gedaan van vermoedelijke verduiste ring van f6000, ten nadeele van het bedrijf. In ver band hiermede is de oud-directeur dezer N.V. door den commissaris van politie in de eerste afdeeling aldaar verhoord. Het verhoor heeft geen resultaat op geleverd. Nader wordt vernomen, dat het hier een administra tieve quaestie betreft, zoodat een verder verhoor zal moeten uitmaken, in hoeverre van valsche boekingen sprake is. EEN EERLIJKE VINDER. Woensdagavond toen de brievenbesteller uit Arnhy van het Postkantoor te Maastricht vertrok met de postzakken op den rug, verloor hij een zak met stuk ken, ter waarde van f2100.—. De posterijen te Maastricht waren onmiddellijk in actie, politie word gewaarschuwd tot de eerlijke vin der Jules Mulkens uit de Wijkesgrachtstraat te Maastricht den postzak met inhoud op het politie bureau terugbracht, waar hij ter hand werd gesteld aan den gedupeerden brievenbesteller. OFFERBLOK GELICHT. De dader gevat Woensdagnamiddag kwam men tot de ontdekking, dat in de R. K. Kerk te Sambeek bij Boxmeer een der offerblokken was gelicht, hetgeen slechts kort vóór de ontdekking kon zijn geschied. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd. Per auto werd de omgeving afgezocht en reeds spoedig werd nabij het voormalige radio-terrein een verdacht persoon aan getroffen, op wien veel klein geld werd gevonden. Deze, een Duitscher en op weg naar Eindhoven, be kende bij het verhoor de dader te zijn. NEMEN. In den laatsten tijd wordt te Haarlem veel aan zakkenrollerij gedaan; in winkels worden velen van hun portemonnaie ontlast. Woensdagavond weer. omstreeks 9 uur, liep een dame in de zaak van Vroom en Dreesman aan de Groote Houtstraat te winkelen, toen zij plotseling be merkte, dat zij haar portemonnaie met f20 kwijt was. Het had haar aandacht getrokken, dat tevoren eenige malen een naar schatting 17-jarig meisje om haar heen had gedraaid. Eenige oogenblikJten later zag zij dit meisje weer in den winkel. Zij greep haar beet en kreeg inderdaad de portemonnaie terug, die het meisje nog in haar hand hield. Doch het meisje wist zich los te rukken, en sloeg op de vlucht. En men heeft haar tot dusver nog niet gepakt. Voorts is aangifte gedaan, dat ten nadeele van iemand, die in de Hema winkelde, een portemonnaie met f70 gestolen is. DE TOEGEVOEGDE VERDEDIGER VRAAGT ONTHEFFING. Mr. Tj. Mobach, toegevoegd verdediger van den verdachte in de moordzaak aan het Bezuidenhout, K. van der M., heeft in overleg met den verdachte zelf aan den president der Haagsche rechtbank onthef fing van zijn toevoeging als raadsman verzocht. De president heeft hierin bewilligd. Thans is als verdediger aan den verdachte toege- voegd mr J. H. G. Bekker. advocaat te 's Gravenhage. Naar de N.R.Ct verder verneemt is de instructie in deze zaak nog steeds niet gesloten. Wel is het onderzoek naar de al of niet toerekenbaarheid van den verdachte beëindigd, waarbij de deskundigen tot de conclusie moeten zijn gekomen, dat verdachte volkomen toerekenbaar is, Verdachte blijft nog steeds zijn onschuld volhouden. VERDACHTE WIL DEN GETUIGE-INSPECTEUR VAN POLITIE TE LIJF. Donderdag heeft zich tijdens de zitting van de Haag» sche rechtbank een klein incident voorgedaan. Een los-werkman Van Z. uit Den Haag moest te recht staan terzake dat hij in den nacht van li op 15 September jl. uit een paviljoen, staande op de ten nisvelden aan de Goudenregenstraat, heeft weggeno men o.a. eenige doozen sigaretten, eenige paren schoenen, vier tennisjurken, een sjaal, enz., na zich don toegang tot den paviljoen te hebben verschaft. Voorts moest verdachte zich verantwoorden wegens diefstal, tezamen en in vereeniging met meer ande ren, althans alleen van eenige vaasjes, een pendule, met kandelaars, twee tooneelkijkers, verschillende gouden sieraden, een paar wollen dekens, enz., alles toebehoorende aan de bewoonster van het pand Laan van Meerdcrvoort 94, waartoe hij zich toegang zou hebben verschaft door het verbreken van de ruit van een serredeur en het openen daarna van de zich aan den binnenkant bevindende spanjoletsluiting. Verdachte ontkende het hem tenlastegelegde. Verschillende getuigen werden gehoord. Daarbij verklaarde de inspecteur van politie Bouw- hof o.a, dat de wijze, waarop de inbraak in de Laan van Meerdervoort is gepleegd en verschillende an dere omstandigheden er op wezen, dat iemand als verdachte de dader zou moeten zijn. Getuige noemde daarbij verdachte een zwerver. Verdachte zelf protesteerde daartegen heftig. Door familie-omstandigheden is hij niet bij zijn ouders thuis. Hij woont echter bij een zuster in. Deze zuster, die evenals getuige gehoord was en zich daardoor mede in de zaal bevond, trok zich de verklaring van den inspecteur blijkbaar ook nog al aan en begon zoodanig zenuwachtig te huilen, dat zij aan den arm van den deurwaarder en een veld wachter de zaal verlaten moest. Verdachte wond zich hierdoor nog meer op en wil de de beklaagdenbank verlaten, blijkbaar met de be doeling op den inspecteur toe te gaan. Hij werd ech ter direct overmand door eenige veldwachters en kon, hoewel nog een worsteling ontstond, waarbij een paar tafels van de advocatenbankon van hun plaats ge raakten en een stoel omver werd gegooid uit de zaal worden verwijderd. Het getuigenverhoor werd vervolgens voortgezet. Na korten tijd bleek verdachte echter reeds weder zoodanig gekalmeerd te zijn, dat hij zijn plaats in de beklaagden bank weer kon innemen. Het O. M., waargenomen door Mr Polman achtte tenslotte beide telaste gelegde feiten volkomen bewe zen en meende, dat in verband met den ernst der misdrijven en de omstandigheid, dat verdachte reeds meerdere malen is veroordeeld, een zware straf op haar plaats is. Eisch: 3 jaar gevangenisstraf. Uitspraak 19 dezer. EEN DUUR AUTO-RITJE, f 500.— in een taxi laten liggen. Een kantoorbediende te Amsterdam heeft aangifte gedaan, dat hij vermoedelijk een zak, inhoudend© f500, in de Plantage Franschelaan in een taxi heeft laten liggen. Tot f250.boete veroordeeld. De ver dachte zegt toch te zullen doorgaan, ook al zou men hem veroordeelen tot f 100.000 boete. Zelfs de dooden zouden nog be ter worden van zijn medicijnen als ze ze maar in konden nemen. Voor den kantonrechter te Hoorn heeft Woensdag opnieuw de wonderdokter T. Gunstra van Hoogkar spei terecht gestaan, die bekend is geworden door zijn behandeling van open wonden, n.1. het lcggenj van een dood konijn daarop. Thans stond hij terecht wegens het helpen van twee mcnschen, die leden aan pijn in den rug en die hij! per stuk hielp tegen den prijs van f10. Hij was inj persoon verschenen cn bekende het ten laste gelcgdej feit volmondig, terwijl hij de verklaring aflegde, dat al zou men hem veroordeelen tot honderdduizenq V gulden boete, die hij toch niet had, en hij dus hechj lam tenisstraf zou uitzitten, hij zou blijven doorgaan om ®ve; iemand te helpen. Hij kwam er tegen op, dat da hed ambtenaar van het Openbaar Ministerie zijn medi-' te 1 rijnen bestempelt met „Hagelslag", een artikel, dai V. hij nog nimmer in huis heeft gehad. En als men da ces proef op de som wil nemen, dan moet men de ziel stra ken maar naar hem zenden, hij zal dan met ze iq booi de oogen zien, verklaren wat ze mankeeren cn z<5 bei zeet ter maken. Als de heer ambtenaar mr. De Bruyl op 2 Tack, om die bewering lacht, dan verklaart hij, dal uitg als de dooden ze nog in zotiden kunnen nemen, 7sitie weer beter zouden worden. Dc ambtenaar verklaar werc de, dat de pers gerust mocht vermelden, dat hij dezj gepi mdicijnen zoo laag aanslaat, want der kwakzalverij Dc thans in West-Friesland zoo druk beoefend, zal hi; men met alle geweld den kop indrukken en hij heeft mei hagelslag ook maar een vergelijking gemaakt, al zaj een vergelijking van het nut zeer in bet voordeel vaj hagelslag uitvallen. Deze man heeft vele boeten ej Dr ook hechtenisstraffen achter den rug en ook thanl De vraagt hii weer een boete van f 3(10 of 300 dagen heen den tenis, welke door den kantonrechter veranderd wen zestii in f 250 boete of 200 dagen hechtenis. Brixl De verdachte verklaarde niet in hooger beroep t| WOnd zullen gaan „omdat dat ook niks geeft", en „doorgaat redde doet hij toch." manr vaart ln op de moes' gewo; het schip zich kan 2 Vol storrr de Ie: I zee. TE KLEIN VOOR ZHN WERK. (Lustige Bliitter). Qoeie genadeJe bezem ia veel te lang. |c bent veel te klein voor je werk. Dog van I mensc te Ma Het assistt Ook S.O.S.- schlp Era n si schip De 1 Is gez<

Schager Courant | 1929 | | pagina 12